Academic literature on the topic 'Синтез електрохімічний'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Синтез електрохімічний.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Синтез електрохімічний"

1

Вербовицький, Ю. В., І. Ю. Завалій, П. Я. Лютий, and В. В. Березовець. "Синтез, структура та воденьсорбційні властивості сплавів Nd0,5Pr0,5MgNi4–xFex та Nd0,5Pr0,5MgNi4–xCux (x = 0,5, 1, 2)." Reports of the National Academy of Sciences of Ukraine, no. 6 (December 23, 2021): 59–67. http://dx.doi.org/10.15407/dopovidi2021.06.059.

Full text
Abstract:
Нові сплави Nd0,5Pr0,5MgNi4–x(Fe, Cu)x (x  0.5, 1, 2) синтезували методом порошкового спікання, для яких досліджено кристалічну структуру та воденьсорбційні властивості. Рентгенівським дифракційним методом порошку визначено їхню кристалічну структуру (структурний тип MgCu4Sn). Для трьох сплавів синтезовані гідриди із орторомбічною структурою. Для всіх сплавів виготовлено електродні матеріали та отримано основні їх електрохімічні характеристики: максимальну розрядну ємність та циклічну стабільність. Отримані результати порівнювали зі спорідненими сполуками складу Nd0,5Pr0,5MgNi4–xCox.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Б. Шмичкова, Олеся, Дмитро В. Гиренко, Валентина О. Книш, and Олександр Б. Веліченко. "ЕЛЕКТРОХІМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА Ti/Pt ТА Ti/Pt-Pd ЕЛЕКТРОДІВ." Journal of Chemistry and Technologies 29, no. 3 (October 27, 2021): 370–79. http://dx.doi.org/10.15421/jchemtech.v29i3.239282.

Full text
Abstract:
У цій роботі досліджено електрохімічні характеристики Ti/Pt та Ti/Pt-Pd електродів в реакції виділення кисню та синтезі гіпохлориту натрію з низькоконцентрованих розчинів NaCl. Було показано, що вміст паладію на поверхні практично не впливає на величину поляризації електрода. Розраховані ефективні енергії активації реакції виділення кисню при E = 1.6 В становлять 38,11 для Ti/Pt(2,0); 35,27 для Ti/Pt (2,0)-Pd(0,2) та 34,88 кДж моль-1 для термообробленого Ti/Pt(2.0)-Pd(0.2). Тобто паладіювання титану з подальшою його термічною обробкою зменшує енергію активації реакції виділення кисню порівняно з Ti/Pt на 3,33 кДж моль-1. Термічна обробка приводить до значного зменшення тафелівського нахилу в області потенціалів виділення кисню з 232 для Ti/Pt до 86 мВ на Ti/Pt-Pd. Вихід за струмом натрію гіпохлориту 84-93 % та вихід за стумом натрію хлорату менше 0.5 % було отримано на термооброблених анодах Ti/Pt-Pd в 0.15 М NaCl. Термін служби досліджуваних електродів становив 1000 годин без зміни активності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

В. Гиренко, Дмитро, Олександр Б. Веліченко, and Олеся Б. Шмичкова. "ЕЛЕКТРОЛІЗ РОЗЧИНІВ NaCl В ПРОТОЧНИХ СИСТЕМАХ." Journal of Chemistry and Technologies 29, no. 1 (April 25, 2021): 31–41. http://dx.doi.org/10.15421/082111.

Full text
Abstract:
Досліджено електроліз розчинів NaCl у проточних системах. Показано, що для мінімізації перетворення гіпохлориту в хлорат на аноді та відновлення іонів гіпохлориту на катоді слід проводити електроліз з мінімальною швидкістю перемішування розчину відносно електродів. Видалення мембрани з комірки приводить лише до незначного зниження виходу за струмом гіпохлориту натрію в межах 1–3 % і незначного підвищення рН розчину, що позитивно впливає стабільність розчину. Вихід за струмом хлоратів не змінюється. Позитивним ефектом є зменшення напруги на комірці, що покращує енергетичну ефективність синтезу натрію гіпохлориту. В разі сили струму 2 А і використання двох проточних комірок за об'ємної швидкості потоку 8.7 л/год можна синтезувати високочистий розчин натрію гіпохлориту, що містить 500 мг/л NaClO і 0.6 мг/л NaClO3. Виходи за струмом натрію гіпохлориту та хлорату становлять 78 та 0.2 % відповідно. Електрохімічний реактор з трьома проточними елементами ємністю 9.2 л/год за струму 3 А дозволяє постійно отримувати розчин, що містить 1000 мг/л NaClO і не більше 6 мг/л NaClO3. Розроблені прототипи електролізерів успішно пройшли етапи лабораторних та експериментальних випробувань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Суходуб, Л. Ф. "ГІБРИДНІ АПАТИТ-БІОПОЛІМЕРНІ ПОКРИТТЯ, ОТРИМАНІ МЕТОДОМ ТЕРМІЧНОЇ ДЕПОЗИЦІЇ НА МОДЕЛЬНИХ ІМПЛАНТАТАХ З ТИТАНУ ТА ЙОГО СПЛАВІВ." Біомедична інженерія і технологія, no. 6 (November 17, 2021): 29–45. http://dx.doi.org/10.20535/2617-8974.2021.6.231176.

Full text
Abstract:
Реферат – Проблематика – розробка та виробництво покриттів для медичних імплантатів складають суттєвий сегмент сучасного ринку технологій. Враховуючи кількість хворих, яким потрібна операція по відновленню цілісності кісткової тканини, об'єми необхідних матеріалів оцінюються на рівні десятків тон. Мета дослідження – аналіз стану розробок та технологій біоміметичного отримання багатофункціональних біосумісних наноструктурованих покриттів на основі ортофосфатів кальцію (СаР) та природних біополімерів хітозану (CS), альгінату (Alg), колагену (Cg) у вигляді двофазних систем метал/покриття. Методика реалізації - використання технології термічної депозиції (TSD-temperature substrate deposition) з водних розчинів прекурсорів. Результати дослідження: В даному огляді просумовано наукові дані щодо методів отримання біоактивних, протимікробних СаР покриттів та дослідження їх властивостей. Відмічені особливості популярних технологій: плазмове розпилення, електрофоретичне та електрохімічне осадження, золь-гель, біоміметичне осадження. Зважаючи на підвищену резистентність мікроорганізмів до широкого ряду антибіотиків в останні десятиліття, в якості протимікробних засобів до складу покриттів були внесені альтернативні частинки неорганічного походження, а саме фулерен C60, наночастинки та іони срібла Agnano, Ag+, частинки цинку оксиду (ZnO). Сучасними інструментальними методами проведено аналіз структурних, фізичних та антибактеріальних властивостей покриттів. Висновки: Аналіз отриманих результатів щодо синтезу та структурно-фазових досліджень апатит-біополімерних покриттів, отриманих методом TSD в лабораторії «Біонанокомпозит» Сумського державного університету протягом останніх 5 років надає інформацію про стан досліджень за вказаною проблематикою та може бути корисним при подальших дослідженнях науковців, в тому числі молодих вчених. Ключові слова: покриття, ортофосфати кальцію, біополімери, термодепозиція
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Chekh, Oleksandr, Olga Bordunova, and Vadym Chivanov. "ВПЛИВ ОБРОБКИ ЗАХИСНИМИ ПРЕПАРАТАМИ НА ОСНОВІ КОМПЛЕКСІВ «ХІТОЗАН-МІДЬ» НА ЗМЕНШЕННЯ МАСИ ХАРЧОВИХ КУРЯЧИХ ЯЄЦЬ ПРОТЯГОМ ЗБЕРІГАННЯ." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, no. 4(43) (December 25, 2020): 122–27. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.lvst.2020.4.18.

Full text
Abstract:
У роботі представлено способи обробки харчових курячих яєць. Відбиралися свіжі знесені яйця категорії С0 65-75 г породи «Декалб-Уайт». Зберігали в чистих лотках по 30 штук у кожному. Яйця були розділені на VII груп і зберігалися при температурі 21°С. Зберігання яєць при кімнатній температурі призводить до погіршення якісних органолептичних показників вмісту яйця, збільшення швидкості проникнення і розмноження Escherichia coli, Staphylococcus aureus, Salmonella enterica, БГКП (бактерій групи кишкових паличок) у порівнянні з яйцями, що зберігалися у холодильних камерах при температурі до 8º С. Метою роботи було визначення впливу обробки харчових яєць курей захисними препаратами на основі комплексів «хітозан-мідь» на зменшення маси харчових курячих яєць протягом зберігання. Формували сім партій курячих яєць по 30 шт. в кожній. Дослідні партії обробляли захисними препаратами комплексів «Хітозан-мідь», приготованими різними способами. Дослід проводився протягом 30 днів. Яйця курячі розподіляли на окремі групи. З метою ізоляції вмісту яєць курячих харчових від впливу зовнішнього середовища, зменшення втрат маси та запобігання мікробного забруднення нами було застосовано обробку поверхні шкаралупи кожного яйця різними речовинами. Наведений склад композиції для обробки харчових курячих яєць на основі комплексів «Хітозан-мідь» із захисту від патогенної мікрофлори бактеріального і вірусного походження гальмує втрату маси яєць протягом усього терміну зберігання. В дослідній групі, де курячі яйця обробляли Розчином (5), до складу якого входять водний хітозан (2-5%) з додаванням надоцтової та оцтової кислоти (1:1 за об’ємом) і підданий електролізу із застосуванням титану у якості аноду та катоду, вага яєць зменшилася на 1,3 %, 2,4 % на 14 день, 3,1 % на 21 день, 7,5% на 30 добу, що показало найкращий результат. Таким чином на зменшення маси курячих яєць впливає не тільки температура зберігання, а й захисні препарати на основі комплексів «хітозан-мідь», що показали зменшення швидкості втрати ваги і псування яєць під час зберігання при температурі 21ºС. Розроблена «зелена» електрохімічна технологія синтезу захисних покрить для харчових яєць для подовження терміну зберігання/транспортування на основі комплексів типу «хітозан-мідь»; 2) Експериментально доведено, що використання технології захисту харчових яєць курей, що базується на утворенні на поверхні яєць тонкошарового покриття з екологічно безпечного хітозану, до складу якого входять іони міді, не здійснюють статистично вірогідного впливу на зменшення маси яєць у порівнянні з контролем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Синтез електрохімічний"

1

Білоус, Тетяна Андріївна, and Геннадій Георгійович Тульський. "Електрохімічний синтез пероксіоцтової кислоти." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/31696.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Карташова, Ю. О., Олександр Петрович Поспєлов, Борис Іванович Байрачний, and Г. В. Камарчук. "Електрохімічний синтез срібних наноструктур." Thesis, НТУ "ХПІ", 2007. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/20618.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Тегіна, А. Г., Борис Іванович Байрачний, Лариса Василівна Ляшок, Ірина Анатоліївна Токарєва, and Олена Володимирівна Сьомкіна. "Електрохімічний синтез металоксидних темплатів на основі титану." Thesis, НТУ "ХПІ", 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/18465.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Овчаренко, О. О., М. Д. Сахненко, and М. В. Ведь. "Електрохімічний синтез дисперсно-зміцнених композитів Ni-Al[2]O[3]." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45670.

Full text
Abstract:
Призначення електрохімічних металевих покриттів полягає, головним чином, в захисті поверхні деталей і виробів від корозії, а також, надання їм декоративного виду. Композиційні електрохімічні покриття (КЕП) використовують для підвищення твердості, зносостійкості, жаростійкості деталей машин, механізмів, поліпшення їх антифрикційних властивостей, підвищення коефіцієнта віддзеркалення і поліпшення ряду інших характеристик.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Федоренко, Андрій Олександрович. "Електрохімічний синтез титану(III) сульфату у технології виробництва титану(IV) оксиду." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/17220.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.17.03 - технічна електрохімія. - Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2015. Дисертація присвячена вдосконаленню сульфатної технології виробництва пігментного TiO₂ шляхом відновлення іонів в розчинах Fe³⁺ і TiO²⁺ не Fe, Al, а єлектрохімічно, що виключає накопиченя хромофорів в впасті ГДТ, тим самим гарантує високу якість готової продукції. Але, на цей час теорії перенапруги віділення водню та уповільненного розряду не є загальними, тому було виконано пошук матеріалів катоду з найменшою перенапругою водню. Вирішення досягнуто дослідженнями подвійного електричного шару (ПЕШ), де відновлення Fe³⁺ і TiO²⁺ відбувається за участю сполук: H⁺, Н⁰, Н¯, Н, H₂⁺ через естафетний механізм. Встановлено, що кращими матеріалами є ndm – метали та їх сплави, які мають низкий питомий опір і схилні до накопичення водю – ними стали нержавіюча сталь і ніобій. При розробці єлектролізерів для підвищення конвективної дифузії в синтезі відновника Ti₂(SO₄)₃ використана сила Лоренца. При використанні синтезу в автоматичному режимі запропоновано нові оптичні методи контролю Ti³⁺ та створення комплеку для керуванням електроліза компютером або АСУ.
Thesis for granting the Degree of Candidate of Technical sciences in specialty 05.17.03 – Technical Electrochemistry. – National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkiv, 2015. The thesis work is devoted to the improvement of the sulfate production technology of the pigment TiO₂ via renewal of ions in the aqua of Fe³⁺ and TiO²⁺ not Fe, Al, but electrochemically, what excludes the chromophor accumulation in fluid converter mouth, thereby guarantees the end products high quality. However currently the overpressure of hydrogen separation and delay discharge theories are not general, that is why the search of cathode materials with the smallest hydrogen overpressure was performed. The solution was achieved via analysis of the double electric layer (DEL), where renewal of Fe³⁺ and TiO²⁺ occurs involving H⁺, Н⁰, Н¯, Н, H₂⁺ joins through relay mechanism. It is determined that ndm materials and their alloys, which have law electrical resistivity and are apt to hydrogen accumulation, they are stainless steel and niobium, are the best materials. Lorentz force is used during development of electrolyzer for convection diffusion increasing in the Ti₂(SO₄)₃ reductor synthesis. New optical Ti³⁺ control methods and creation of electrolysis computer control complex or ACS are offered during applying of synthesis on an automatic basis.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Рутковська, Катерина Сергіївна, and Геннадій Георгійович Тульський. "Обґрунтування вибору газодифузійного катоду в електрохімічному синтезі гіпохлориту натрію." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/39979.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Білоус, Тетяна Андріївна, and Геннадій Георгійович Тульський. "Дослідження впливу добавок галоген-іонів на кінетику анодних процесів при електрохімічному синтезі пероксиоцтової кислоти." Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/37590.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Водолажченко, С. А., Світлана Германівна Дерібо, Б. В. Павлов, and Р. Ю. Красношапко. "Анодні процеси на платині у розчинах органічних кислот." Thesis, Харківський національний університет міського господарства ім. О. М. Бекетова, 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45478.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Матрунчик, Ольга Леонідівна, Геннадій Георгійович Тульський, Тетяна Андріївна Білоус, and Т. О. Подушка. "Дослідження кінетики анодного процесу в електрохімічному синтезі метансульфонової кислоти." Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/37591.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Білоус, Тетяна Андріївна, Геннадій Георгійович Тульський, and О. Дубров. "Вибір концентрації електропровідної добавки для електрохімічного синтезу пероксиоцтової кислоти на PT/PTO та PBO₂ анодах." Thesis, Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна, 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/37584.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography