Academic literature on the topic 'Силікон'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Силікон.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Силікон"

1

Veliksar, T., T. Gaidamaka, G. Drozhzhina, I. Mikheitseva, and S. Kolomiichuk. "Efficacy of morpholinium-methyl-triazolyl-thioacetate (thiotriazolin) for neurotrophic keratoconjunctivitis in long-term silicone hydrogel contact lens wearers." Oftalmologicheskii Zhurnal 76, no. 5 (October 26, 2018): 3–14. http://dx.doi.org/10.31288/oftalmolzh20185314.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Aleeva, N. M. "Ефективність контактної корекції гіперметропії в дітей шкільного віку у віддалені терміни спостереження." Archive of Ukrainian Ophthalmology 9, no. 3 (January 11, 2022): 6–13. http://dx.doi.org/10.22141/2309-8147.9.3.2021.247900.

Full text
Abstract:
Актуальність. Окуляри та контактна корекція добре переносяться дітьми при аметропії слабкого та середнього ступеня. При аметропії високого ступеня поліпшення монокулярної гостроти зору з контактною лінзою порівняно з корекцією окулярами вище в 3,8 раза. Матеріали та методи. Під спостереженням перебували 56 дітей (112 очей) віком від 6 до 16 років із гіперметропічною рефракцією та астигматизмом, у яких використовували м’які силікон-гідрогелеві контактні лінзи для корекції аметропії. У цих пацієнтів було проведено дослідження гостроти зору, показників об’єктивної та суб’єктивної клінічної рефракції, аксіальної довжини ока, товщини та діаметра рогівки, показників кератометрії, а також форометричних даних (акомодація, вергенція, диспаратні ділянки окорухового апарату та їх взаємодія) в ранні та пізні строки спостереження. Результати. При застосуванні контактної корекції у дітей шкільного віку з гіперметропією та гіперметропічним астигматизмом статистично значуще через 3 роки спостережень спостерігалося підвищення некоригованої гостроти зору на 85 % (t = 7,9; p < 0,01), коригованої гостроту зору — на 7 % (t = 7,4; p < 0,01), показника кератометрії у слабкому меридіані — на 1 % (t = 6,1; p < 0,01), на 1 % (t = 8,9; p < 0,01) — у сильному меридіані, товщини рогівки у центральній зоні — на 4 % (t = 4,6; p < 0,01), а також зменшення показника сфероеквівалента на 38 % (t = 3,1; p < 0,01), амплітуди акомодації — на 20 % (t = 5,8; p < 0,01), негативної частини відносної акомодації — на 20 % (t = 3,0; p < 0,01), позитивної частина відносної акомодації — на 18 % (t = 3,5; p < 0,01), надлишку акомодаційної відповіді — на 64 % (t = 7,2; p < 0,01), форії вдалину — на 33 % (t = 4,4; p < 0,01), форії зблизька — на 22 % (t = 2,8; p < 0,01), відношення акомодаціоної конвергенції до акомодації — на 18 % (t = 3,1; p < 0,01).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шевченко, О. В. "Дослідження впливу барію та церію на процес графітизації та структуру фрикційного сірого чавуну." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 1(265) (March 16, 2021): 188–93. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2021-265-1-188-193.

Full text
Abstract:
В статті досліджено вплив барію та церію на процес графітизації та структуру фрикційного сірого чавуна, а саме вплив цих хімічних елементів на морфологію, розподіл та дисперсність цементиту та графіту. Для модифікування чавуна було використано два типи лігатур: лігатуру СіітМіш-1 (Si-Ca) та лігатуру ЦІСМ (Si-Ca-Ba-Ce). Встановлено оптимальні концентрації лігатур, які забезпечують необхідну ступінь графітизації чавуна, попереджують утворення ледебуриту та обмежують вміст вторинного цементиту на припустимому рівні. Встановлено, що модифікування чавуна лігатурою ЦІСМ, що містить барій та церій, дозволяє повністю подавити утворення міждендритного графіту, який суттєво знижує фрикційні характеристики чавуна. Доведено, що модифікування сірого фрикційного чавуну комплексною лігатурою, що містить барій та церій, дозволяє приблизно втричі зменшити довжину графітних включень порівняно із чавуном, модифікованим силіко - кальцієвою лігатурою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

HARHAUN, R. V., A. M. KUNIK, D. G. SARIBYEKOVA, and Z. M. POPOVA. "RESEARCH THE INFLUENCE OF SILICONES ON THE PROPERTIES OF COSMETIC EMULSIONS OF THE DIRECT TYPE." HERALD of Khmelnytskyi national university 271, no. 2 (March 2019): 94–98. http://dx.doi.org/10.31891/2307-5732-2019-271-2-94-98.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Grycyk, R. A., I. V. Kireev, О. А. Struk, and V. M. Ivanochko. "ВИВЧЕННЯ ГОСТРОЇ ТОКСИЧНОСТІ ТА ГЕПАТОПРОТЕКТОРНОЇ АКТИВНОСТІ ЕКСТРАКТІВ ТРАВИ ПОЛИНУ ГІРКОГО ТА ПОЛИНУ ЗВИЧАЙНОГО." Фармацевтичний часопис, no. 2 (June 23, 2019): 67–75. http://dx.doi.org/10.11603/2312-0967.2019.2.10247.

Full text
Abstract:
Мета роботи. Дослідження гострої токсичності та гепатопротекторної активності трави полину гіркого та полину звичайного. Матеріали і методи. Для визначення гострої токсичності використовували методику доклінічного вивчення безпечності лікарських засобів. Вивчення гепатозахисної активності екстрактів полину гіркого та полину звичайного проводили на моделі гострого тетрахлорметанового гепатиту. Як препарат порівняння використовували гепатопротектор вітчизняного виробництва таблетки «Силібор». Результати й обговорення. В результаті проведеного дослідження встановлено, що внутрішньошлункове введення екстрактів трави полину гіркого та полину звичайного у дозі 6000 мг/кг не призводить до загибелі тварин, змін зі сторони інтегральних, гематологічних, біохімічних показників та морфологічної структури внутрішніх органів піддослідних тварин не виникає, що вказує на відсутність токсичної дії екстрактів в даній дозі, та характеризує їх як практично нетоксичні (V клас токсичності, LD50 > 5000 мг/кг) відповідно до класифікації речовин за токсичністю. При гострому токсичному уражені печінки екстракти полину гіркого та полину звичайного проявляють виразну гепатопротекторну активність, пригнічуючи перекисні деструктивні процеси та зменшуючи розвиток синдрому цитолізу і практично не поступаються препарату порівняння «Силібор». Висновки. Вивчення гострої токсичності після внутрішньошлункового введення екстрактів трави полину гіркого та полину звичайного у дозі 6000 мг/кг не призводило до загибелі тварин, вони були охайними, мали задовільний апетит, нормально реагували на звукові і світлові подразники, процеси сечовиділення і дефекації були у нормі, порушення дихання та судом не спостерігали. Досліджувані екстракти полину гіркого та полину звичайного проявляють при гострому токсичному ураженні печінки гепатопротекторну активність, про що свідчить зниження інтенсивності процесу перекисного окислення ліпідів та зменшення токсичності дії тетрахлорметану, доводячи біохімічні показники крові та гомогенату печінки тварин до рівня інтактних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Vorobyova, Victoria, Anastasia Shakyn, Inna Trus, Volodymyr Tkachuk, Olena Serdiuk, and Olena Chygyrynets’. "ВИВЧЕННЯ КОМПОНЕНТНОГО СКЛАДУ ТА ПРОТИКОРОЗІЙНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОДУКТІВ ПЕРЕРОБКИ АБРИКОСА (Prunus armeniaca L.)." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOG IES, no. 3(13) (2018): 240–50. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2018-3(13)-240-250.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Проблема погіршення екологічної ситуації стає все більш актуальною. Тому пріоритетним напрямком є використання екологічно чистих продуктів. Постановка проблеми. На сьогодні недостатньо наукової інформації про компонентний склад різних рослин, тому необхідно знайти нові джерела для виділення природних активних сполук та отримання різних продуктів. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Були розглянуті останні публікації у відкритому доступі, включаючи літературу про поліфенольний склад абрикосових побічних продуктів, отриманих шляхом екстракції водою. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Інформація про компонентний склад спиртового екстракту абрикосових вичавків є дуже обмеженою. Постановка завдання. Вивчення комплексної характеристики компонентних профілів екстракту абрикосових вичавків (Prunus armeniaca L.) залежно від використовуваних систем розчинників. Інгібуюча ефективність рослинного екстракту не досліджена. Виклад основного матеріалу. Вивчено комплексну характеристику компонентних профілів екстракту абрикосових вичавків (Prunus armeniaca L.) залежно від використовуваних систем розчинників. Отримано екстракти пропан-2-оломта сумішшю силікону і пропан-2-ол абрикосових вичавків характеризуються методами ІЧ, УФ-спектроскопією та газовоюхромато-мас-спектрометрією (GС/MS). Показано, що значно різні класи сполук та їх кількість були екстраговані різними системами розчинників. Різні розчинники повинні бути використані для вивчення характеристик різних композицій активних сполук у різних хімічних технологіях. Найбільш ефективним розчинником для сумарних екстракційних сполук з абрикосових вичавків була суміш пропан-2-ол та D5. Підтверджено наявність альдегідів та терпових спиртів у екстрактах абрикосових вичавків. Екстракт вичавків абрикоса досліджено як новий екологічно безпечний леткий інгібітор атмосферної корозії сталі. Протикорозійні властивості оцінено масометричним методом. Висновки відповідно до статті. Відходи абрикоса (Prunus armeniaca L.) є перспективними для його подальшого вивчення та використання сировини як джерела біологічних активних речовин у розробці нових функціональних продуктів. Це попереднє дослідження дає уявлення про ізоляцію основних активних компонентів, присутніх у вичавках абрикоса, а також сприяє розробці біологічно активних сполук із сировини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Herasymets, I. I., L. S. Fira, and I. I. Medvid. "ДОСЛІДЖЕННЯ ГЕПАТОПРОТЕКТОРНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ГУСТОГО ЕКСТРАКТУ ГРИБІВ ШИЇТАКЕ." Medical and Clinical Chemistry, no. 4 (February 5, 2020): 97–104. http://dx.doi.org/10.11603/mcch.2410-681x.2019.v.i4.10845.

Full text
Abstract:
Вступ. У статті розглянуто питання щодо визначення динаміки лабораторних показників у сироват­ці крові та гомогенаті печінки щурів, уражених парацетамолом, і після корекції густим екстрактом грибів шиїтаке. Мета дослідження – вивчити гепатопротекторні властивості густого екстракту грибів шиїтаке в експерименті на щурах з модельованим парацетамоловим гепатитом. Методи дослідження. Дослідження проводили на білих щурах-самцях. Тварин поділили на 10 груп, кожна з яких включала 6 щурів. Гострий гепатит моделювали шляхом введення парацетамолу інтра­гастрально в дозі 1250 мг/кг 1 раз на добу (протягом 2-х діб) у вигляді суспензії в 2 % розчині крохмального гелю. Для корекції токсичного ураження застосовували густий екстракт грибів шиїтаке, який вводили інтрагастрально за 2 год до введення парацетамолу та щоденно після ураження в дозі 150 мг/кг маси тіла. Препарат порівняння “Силібор” вводили за тією ж схемою, що й екстракт грибів шиїтаке, в дозі 20мг/кг маси тіла тварини. На 3-тю, 7-му і 10-ту доби від початку ураження проводили евтаназію щурів з використанням барбамілу натрію. Дослідженням піддавали гомогенат печінки та сироватку крові. Ступінь цитолізу гепатоцитів після введення коригувальних чинників оцінювали за активністю аланін- та аспартатамінотрансфераз, гамма-глутамілтранспептидази, лужної фосфатази і величиною тимолової проби. Результати й обговорення. Виявлено виражений цитоліз гепатоцитів після введення щурам токсиканта на основі дослідження активності амінотрансфераз, гамма-глутамілтранспептидази, лужної фосфатази та величини тимолової проби. Застосування густого екстракту грибів шиїтаке сприяло нормалізації досліджуваних показників, що свідчило про гепато- та цитопротекторні властивості цього фармакологічного препарату. Висновки. Отримані результати підтверджують порушення структурно-функціональної цілісності печінки, формування явищ цитолізу і холестазу в печінці після ураження щурів токсичними дозами парацетамолу. Виявлено позитивний вплив густого екстракту грибів шиїтаке на динаміку лабораторних показників у сироватці крові та гомогенаті печінки тварин за умов змодельованого парацетамолового гепатиту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Herasymets, I. I., L. S. Fira, and I. I. Medvid. "ПОКАЗНИКИ ОКИСНЮВАЛЬНОГО СТРЕСУ В ЩУРІВ З ПАРАЦЕТАМОЛОВИМ ГЕПАТИТОМ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ ГУСТИМ ЕКСТРАКТОМ ІЗ ГРИБІВ МАЙТАКЕ." Medical and Clinical Chemistry, no. 3 (December 2, 2020): 54–60. http://dx.doi.org/10.11603/mcch.2410-681x.2020.v.i3.11534.

Full text
Abstract:
Вступ. У статті наведено результати дослідження активності окиснювальних процесів і стану захисних систем щурів за умов ураження їх парацетамолом та після корекції густим екстрактом із грибів майтаке. Мета дослідження – вивчити вплив густого екстракту з грибів майтаке на активність вільнорадикальних процесів та показники антиоксидантної системи за умов парацетамолового гепатиту в щурів. Методи дослідження. Дослідження проводили на білих щурах-самцях. Тварин поділили на 10 груп, кожна з яких включала 6 щурів. Гострий гепатит моделювали шляхом інтрагастрального введення парацетамолу в дозі 1250 мг/кг 1 раз на добу (протягом 2 діб) у вигляді суспензії у 2 % розчині крохмального гелю. Для корекції токсичного ураження застосовували густий екстракт із грибів майтаке, який вводили інтрагастрально за 2 год до введення парацетамолу та щоденно після ураження в дозі 150 мг/кг маси тіла. Препарат порівняння “Силібор” вводили за тією ж схемою, що і досліджуваний екстракт, у дозі 20 мг/кг маси тіла тварини. На 3-тю, 7-му та 10-ту доби від початку ураження здійснювали евтаназію щурів з використанням барбамілу натрію. Дослідженням піддавали гомогенат печінки та сироватку крові. Активність процесів вільнорадикального окиснення при парацетамоловому гепатиті й після введення коригувальних препаратів оцінювали за активністю супероксиддисмутази і каталази, вмістом ТБК-активних продуктів та продуктів окиснювальної модифікації протеїнів. Результати й обговорення. Про підвищення активності процесів вільнорадикального окиснення після ураження щурів парацетамолом свідчили зниження активності супероксиддисмутази і каталази, підвищення вмісту ТБК-активних продуктів, продуктів окиснювальної модифікації протеїнів нейтрального й основного характеру в сироватці крові та печінці тварин. Експериментально доведено ефективність застосування густого екстракту з грибів майтаке і його позитивний вплив на активність процесів ліпопероксидації та окиснювальної модифікації протеїнів за умов парацетамолового гепатиту в щурів. Висновок. Застосування досліджуваного екстракту з грибів майтаке за умов змодельованого гостро­го гепатиту в щурів привело до нормалізації показників ліпопероксидації, окиснювальної модифікації протеїнів та антиоксидантного захисту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Герасимець, І. І., Л. С. Фіра, І. І. Медвідь, and Р. І. Цицюра. "АКТИВНІСТЬ ЗАПАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ У ЩУРІВ ІЗ ТОКСИЧНИМ ПАРАЦЕТАМОЛОВИМ ГЕПАТИТОМ ТА ПІСЛЯ ЗАСТОСУВАННЯ СУХОГО ЕКСТРАКТУ З ГРИБІВ РЕЙШИ." Здобутки клінічної і експериментальної медицини, no. 3 (December 1, 2021): 68–73. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2021.v.i3.12517.

Full text
Abstract:
Зважаючи на те, що гострий гепатит може призвести до тяжких наслідків, існує необхідність максимально ранньої його діагностики та застосування ефективних гепатопротекторів для лікування та запобігання ускладненням. Мета – дослідити протизапальні властивості сухого екстракту з грибів рейши в експерименті на щурах із токсичним гепатитом. Матеріал і методи. Експеримент виконано на 60 білих щурах-самцях, рандомізованих на 10 груп по 6 тварин у кожній. Гострий гепатит моделювали шляхом введення парацетамолу (ацетамінофену) інтрагастрально у дозі 1250 мг/кг 1 раз на добу у вигляді суспензії в 2 % розчині крохмального гелю протягом 2 діб. Для корекції токсичного ураження вводили сухий екстракт грибів рейши інтрагастрально за 2 години до введення ацетамінофену та щоденно після ураження в дозі 100 мг/кг маси тіла тварини. Як препарат порівняння було обрано Силібор (виробник – ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я»), який вводили за тією ж схемою, що й екстракт рейши, в дозі 20 мг/кг маси тіла щура. Евтаназію здійснювали на 3-тю, 7-му та 10-ту добу від початку ураження. Для досліджень брали гомогенат печінки та сироватку крові. Динаміку запальних процесів вивчали за вмістом про-, протизапальних цитокінів, С-реактивного протеїну у сироватці крові тварин із парацетамоловим гепатитом, а також після коригуючого впливу екстракту з грибів рейши та препарату порівняння. Результати. Вивчено вміст прозапальних, протизапальних цитокінів та С-реактивного протеїну у сироватці крові щурів за умов парацетамолового гепатиту. Встановлено, що сухий екстракт грибів рейши достовірно зменшує рівень прозапального IL-6 та С-реактивного протеїну, підвищує рівень протизапального IL-4 в сироватці крові щурів за умов токсичного ураження. Висновки. Отримані результати свідчать про пригнічення запальних процесів під впливом сухого екстракту з грибів рейши за умов парацетамолового гепатиту у щурів. Протизапальні властивості досліджуваного екстракту є одним із механізмів його стресадаптогенної та гепатопротекторної дії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Shanaida, M. I., O. M. Oleshchuk, P. H. Lykhatskyi, and I. Z. Kernychna. "ДОСЛІДЖЕННЯ ГЕПАТОПРОТЕКТОРНОЇ АКТИВНОСТІ РІДКОГО ЕКСТРАКТУ ТРАВИ ЧАБЕРУ САДОВОГО ПРИ ТЕТРАХЛОРМЕТАНОВОМУ ГЕПАТИТІ." Фармацевтичний часопис, no. 2 (July 4, 2017). http://dx.doi.org/10.11603/2312-0967.2017.2.7899.

Full text
Abstract:
Мета роботи. Вивчити гепатопротекторну активність рідкого екстракту трави чаберу садового (Sаturejа hortensis L.) при експериментальному гострому тетрахлорметановому гепатиті.Матеріали і методи. Рідкий екстракт виготовлено шляхом послідовної екстракції подрібненої трави чаберу садового спиртом етиловим (70 %, 50 % та 30 %) з наступним об’єднанням витягів та їх концентруванням; його дозування здійснювали в перерахунку на сухий залишок. Для моделювання гепатиту щурам дворазового вводили 50 % олійний розчин тетрахлорметану у дозі 1 мл/кг маси тіла тварин. Для вивчення гепатопротекторної дії рідкого екстракту трави чаберу садового були вибрані дози 50 мг/кг, 100 мг/кг і 200 мг/кг маси тіла тварин; як препарат порівняння використовували «Силібор» у дозі 50 мг/кг.Результати й обговорення. Введення піддослідним тваринам рідкого екстракту трави чаберу садового з профілактичною метою на тлі тетрахлорметанового отруєння значно зменшило загальні прояви ураження. У ході експерименту вижили всі щури, які отримували екстракт, що вказує на перспективність вивчення його гепатопротекторної дії. Найбільш вірогідні зміни у досліджуваних біохімічних показниках організму щурів встановлено при використанні екстракту у дозі 200 мг/кг: за впливом на вміст малонового діальдегіду, молекул середньої маси та коефіцієнт маси печінки досліджуваний екстракт достовірно не відрізнявся від референс-препарату «Силібор», а за такими біохімічними показниками, як вміст загального білка і активністю супероксиддисмутази достовірно його перевершував. Використання доз екстракту 50 мг/кг і 100 мг/кг проявляло достовірний позитивний ефект тільки на деякі досліджувані показники уражених тварин.Висновки. Профілактичне введення рідкого екстракту трави чаберу садового у дозі 200 мг/кг ураженим тетрахлорметаном щурам суттєво знижувало інтенсивніть ураження печінки порівняно з контрольною патологією.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Силікон"

1

Дячок, Дарія Романівна. "Оптимізація технологічного процесу відтворення художніх виробів у металі." Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/43657.

Full text
Abstract:
Дипломна робота: 86 с., 20 рис., 30 табл., 16 посилань. Мета роботи – оптимізація технологічних процесів відтворення у металі копій двох художніх виробів за наявними неметалевими оригіналами. Методика дослідження – виготовлення силіконових та гіпсових прес-форм із різними варіантами ливникової системи; виготовлення гіпсо кремнеземистих ливарних форм, їх прожарювання та заливання при різних температурах; контроль параметрів якості виливків (шорсткість поверхонь та наявність ливарних дефектів). Результати та їх новизна – теоретично і практично установлено придатність силіконових прес-форм для виготовлення якісних виливків із легкоплавких (олов’яно-свинцевих) сплавів; досліджено параметри технологічних процесів відтворення у металі копій художніх виробів; виготовлено серію якісних художніх виливків із олов’яно-свинцевого і мідного сплаву. Основні показники – в результаті виконання роботи визначено оптимальні параметри технологічних процесів виготовлення художніх виробів. Відлито статуетку «Вікінг» масою 0,099 кг із олов’яно-свинцевого сплаву та масою 0,073 к із латуні Л63, а також статуетку «Кельт» масою 0,468 кг із латуні Л63. Вироби не мають ливарних дефектів, шорсткість поверхонь виливка «Кельт» не перевищує 12,5 мкм, а «Вікінг» - 6,3 мкм. Область застосування – Художнє та ювелірне литво унікальних виробів. Економічна ефективність – 214 137,4 грн. Прогнозні припущення щодо розвитку об’єкта дослідження – за аналогією із дослідженими технологічними процесами, розроблення схем виготовлення схожих за розмірами та складністю литих художніх виробів в умовах дрібносерійного виробництва.
Bachelor’s dissertation: 86 pages, 20 figures, 30 tables, 16 references. The purpose of the work – optimize the technological processes of reproduction in metal copies, two works of art, according to the available non metallic originals. Research methodology – production of silicone and plaster molds with different variants of the foundry system; production of plaster-silica molds, their calcination and pouring at different temperatures; control of quality parameters of castings (surface roughness and the presence of casting defects). Results of the work and their novelty – theoretically and practically established the suitability of silicone molds for the manufacture of high-quality castings from low-melting (tin-lead) alloys; the parameters of technological processes of reproduction in metal copies of art products are investigated; made a series of high-quality art castings from tin-lead and copper alloy. The main indicators – as a result of work the optimum parameters of technological processes of manufacturing of art products are defined. A 0.099 kg Viking figure made of tin-lead alloy and 0.073 kg L63 brass was cast, as well as a 0.468 kg Celt statue made of L63 brass. The products do not have casting defects, the surface roughness does not exceed 12,5 microns and 6,3 microns, Areas of application – art and jewelry casting of unique products. Economic efficiency – UAH 214,137.4. Predictive assumptions about the development of the object of study – by analogy with the studied technological processes, the development of plans for the manufacture of similar size and complexity of cast art products in small scale production.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бондарчук, Я. В. "Облік і аудит витрат виробництва та шляхи їх вдосконалення (на прикладі ТОВ «Силікат ЛТД»)." Thesis, 2015. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/4303.

Full text
Abstract:
Мета дипломної роботи. Вивчення теоретичних положень і діючої практики обліку, контролю та економічного аналізу виробничих витрат, виявлення недоліків існуючої системи інформаційного забезпечення управління виробничими витратами та розробка пропозицій по їх усуненню.
Цель дипломной работы. Изучение теоретических положений и действующей практики учета, контроля и экономического анализа производственных затрат, выявления недостатков существующей системы информационного обеспечения управления производственными затратами и разработка предложений по их устранению.
The aim of the thesis. The study of theoretical positions and the current practice of accounting, control and economic analysis of production costs, identify shortcomings in the existing information management system for managing production costs and develop proposals to eliminate them.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Силікон"

1

Гуманець, Карина, Ірина Марченко, and Вікторія Сухова. "ДІАГНОСТИКА ТА ПРОФІЛАКТИКА СИЛІКОЗУ." In МІЖДИСЦИПЛІНАРНІ НАУКОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ: ОСОБЛИВОСТІ ТА ТЕНДЕНЦІЇ, chair Ганна Човпан. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/04.12.2020.v3.08.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography