Academic literature on the topic 'Середовище фінансове'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Середовище фінансове.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Середовище фінансове"

1

Костирко, Л., Р. Костирко, О. Середа, and Е. Чернодубова. "ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНИХ ІМПЕРАТИВ." Financial and credit activity problems of theory and practice 4, no. 39 (September 10, 2021): 87–98. http://dx.doi.org/10.18371/fcaptp.v4i39.241295.

Full text
Abstract:
Анотація. Концепція сталого розвитку формує новітні принципи економічного, соціального та екологічного розвитку. Сталий розвиток підприємств реального сектору економіки стримується низкою чинників, серед яких пріоритетне значення має фінансове забезпечення та обмеженість щодо нарощування їхнього фінансового потенціалу. При формуванні стратегії сталого розвитку підприємств потрібно керуватися економіко-екологічними імперативами, що передбачає обґрунтування ефективних фінансово-економічних важелів регулювання екологічно орієнтованої діяльності, які забезпечують їхню інвестиційну привабливість. Запропоновано науково-методичний підхід до аналізу фінансового забезпечення сталого розвитку підприємств з урахуванням економіко-екологічних імператив, який інтегрує: аналіз стану і тенденцій розвитку екологічно орієнтованої діяльності; оцінку закономірностей впливу факторів на рівень фінансового забезпечення її розвитку та оцінку інвестиційної привабливості. Установлено, що впровадження системи екологічного менеджменту сприятиме створенню умов нарощування фінансового потенціалу сталого розвитку підприємств і підвищення конкурентоспроможності за рахунок: запобігання або пом’якшення негативного впливу на навколишнє середовище; поліпшення екологічних показників діяльності; ефективності використання ресурсів, отримання додаткових економічних, соціальних й екологічних вигід; підсилення ринкової позиції в результаті впровадження дій з охорони навколишнього середовища. На основі аналізу з’ясовано зв’язок між упровадженням системи екологічного менеджменту на підприємствах та фінансовими показниками результативності діяльності підприємств. Змодельовано інтегральний індекс оцінки інвестиційної привабливості підприємств, який поєднує дві групи показників — відкритого коефіцієнта фінансового стану і результатів екологічно орієнтованої діяльності. Результати дослідження можуть використовуватися практиками в різних галузях при розробленні фінансової стратегії сталого розвитку підприємств. Ключові слова: фінансове забезпечення, екологічно орієнтована діяльність, сталий розвиток, інвестиційна привабливість, екологічний менеджмент, економіко-екологічні імперативи, аналіз. Формул: 0; рис.: 1; табл.: 3; бібл.: 22.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Galaziuk N. and Zelinska O. "СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИХ БАНКІВ ТА ЇХ ВПЛИВ НА СВІТОВУ ЕКОНОМІКУ В УМОВАХ ФІНАНСОВОЇ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ." Economic forum 1, no. 4 (November 24, 2021): 42–48. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-4-6.

Full text
Abstract:
Фінансова глобалізація – це розвиток світових фінансових ринків, зростання транскордонних потоків капіталу та активність міжнародних фінансових організацій. Водночас, мова про фінансову глобалізацію означає вільний рух капіталу між країнами. Ключовою особливістю міжнародного банкінгу є посилення транснаціоналізації в умовах фінансової глобалізації. В результаті цього процесу на сучасному етапі розвитку світової економіки немає чистого національного банківського капіталу в жодній державі світу. Транснаціональні банки є одним з основних суб'єктів світової економіки. Вони займають лідируючі позиції на міжнародному фінансовому ринку та є учасниками процесу глобалізації у фінансовій сфері. Таким чином, міжнародна фінансова система стала для транснаціональних банків так званою ареною діяльності «фінансових гігантів» як транснаціональних банків. Сукупний капітал багатонаціональних банків легко переноситься з одного штату в інший з найбільш суперечливими наслідками. З одного боку, консолідований капітал стає рушійною силою для розвитку НТП (науково-технічного прогресу) на світовій арені, а з іншого – для серйозних глобальних криз, що перетворюються на спекулятивний капітал. Значення транснаціональних банків як в економічному середовищі окремої держави, так і у світовій економіці в цілому стрімко зростає. Одна з важливих ролей, які відіграють транснаціональні банки, – це роль посередника між власниками фінансових коштів та інвесторами, які для здійснення міжнародної підприємницької діяльності позичають капітал у ТНБ. Зазвичай прихід транснаціональних банків на зовнішній ринок стає певним стимулюючим фактором для перебудови банківської системи країни перебування. Це проявляється у збільшенні концентрації банківського капіталу або створенні сильного конкурентного середовища серед місцевих банківських установ. Більше того, дуже часто приймаючі країни роблять велику помилку, впроваджуючи занадто ліберальну політику щодо ризику, щоб максимізувати дохід, і в цьому випадку транснаціональні банки можуть спричинити кризу в країні, і таким чином стати характерними причинами фінансових коливань, які в кінцевому підсумку можуть призвести до нерівності світових банківських систем
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Клименко, Д. Б. "ФІНАНСОВІ ІНКЛЮЗІЇ У БАНКІВСЬКІЙ ПРАКТИЦІ." Економічний вісник. Серія: фінанси, облік, оподаткування, no. 4 (January 21, 2020): 34–42. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5932.4.2020.34-42.

Full text
Abstract:
Банківський сектор завжди був на передовій технологічних змін. Наразі банки переживають один з найбільш масштабних етапів еволюції, що зазначає більшість сучасних науковців і практиків. Банки перестають бути тим місцем, куди клієнти приходять за грошима, перетворюючись на сервісні центри необхідних фінансових послуг. У банківському середовищі визначають не тільки рівень наданих послуг, а й рівень розробки технологій, які збільшують ступінь участі суспільства в цілому, кожного громадянина зокрема, спрощують процес взаємодії клієнтів з банком на основі інклюзії, тобто доступності. Більшість країн мають розроблену національну стратегію з фінансової інклюзії. Фінансово інклюзивне українське суспільство зможе розвинути нову фінансову екосистему на базі мобільних операторів, фінтек-компаній та інтернет-платформ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Kravchyna, Oksana Ye. "Фінансова освіта школярів із застосуванням цифрових технологій: європейський досвід." Освітній вимір 55 (December 10, 2020): 9–24. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v55i0.4365.

Full text
Abstract:
Анотація. Дедалі більше країн визнають важливість фінансової грамотності та включають фінансову освіту до шкільних програм. Підтримка впровадження фінансової освіти може розглядатися основними державними, приватними та громадськими організаціями як важливе довгострокове інвестування в людський капітал. В той же час, впровадження цифрових технологій відкрило широкі можливості їх використання в галузі фінансової освіти, вони сприяють підвищенню мотивації до навчання, стимулюють пізнавальний інтерес учнів і підвищують ефективність самостійної роботи. Питання формування фінансової грамотності визначено у основних засадничих документах України, таких як, Закон України «Про освіту» та «Державний стандарт базової середньої освіти» (2020), в яких підприємливість і фінансова грамотність віднесені до ключових компетентностей. Метою статті є аналіз європейського досвіду з формування фінансової грамотності в умовах цифрового навчального середовища у контексті реформування вітчизняної освіти. Для досягнення цієї мети був використаний комплекс методів дослідження: аналіз та систематизація наукової літератури, праць вітчизняних та зарубіжних авторів; порівняльно-педагогічний аналіз, який використовується для порівняння та узагальнення різних поглядів на організацію фінансової освіти в школах Європейського Союзу. У статті розглядаються цілі та ключові складові «Основних компетенцій в області фінансової грамотності для молоді», розробленої Міжнародною мережею ОЕСР по фінансовій освіті (OECD / INFE) та представлена структура основних компетенцій. Розглянуті результати міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018 щодо оцінки фінансової грамотності. Розглянуто та проаналізовано досвід європейських країн у створенні та використанні цифрового навчального середовища для ефективного впровадження фінансової освіти: портали, веб-сайти, ігри тощо. Надано рекомендації щодо впровадження фінансової освіти в систему загальної середньої освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Vovk, V. M., and Yu O. Kyrdei. "ОСОБЛИВОСТІ АНАЛІЗУ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ СУБ’ЄКТІВ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА." Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 3, no. 83 (July 23, 2019): 39. http://dx.doi.org/10.31713/ve320184.

Full text
Abstract:
Всебічний аналіз показників фінансової звітності завжди буде на часі для підприємств всіх форм власності. Не дивлячись на те, що у кожного підприємства можуть виникати якісь внутрішні організаційні або фінансові зміни, воно змушене виживати ще й у мінливому зовнішньому середовищі. У зв'язку з цим, працівники економічних відділів на регулярній основі проводять оцінку власних результатів діяльності за матеріалами звітності. Це дає можливість побачити успіхи і прорахунки, які мали місце у попередніх звітних періодах, та дозволить проводити поглиблений аналіз проблемних показників, що потребують коригування шляхом прийняття дієвих управлінських рішень з боку керівництва підприємства. В цьому аспекті особливо гостро постає питання аналізу показників фінансової звітності підприємств, що працюють за спрощеною формою обліку і складають фінансову звітність як суб'єкти малого підприємництва. Автори статті розглядають особливості оцінювання абсолютних та відносних показників, що представлені у Фінансовому звіті суб'єкта малого підприємництва, та представили методику комплексного аналізу фінансового стану та фінансових результатів для таких підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Vashai, Y. V. "МІЖНАРОДНІ ФІНАНСОВІ МЕТОДИКИ ОЦІНКИ ЕКОНОМІЧНОГО СТАНУ ДЕРЖАВ У ГЛОБАЛЬНОМУ ПРОСТОРІ." Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 3, no. 91 (December 20, 2020): 39. http://dx.doi.org/10.31713/ve320204.

Full text
Abstract:
Актуальність досліджуваної проблеми пов’язана з тим, що макроекономічні фінансові ризики та дисбаланси однієї країни можуть стати фактором аналогічних загроз інших держав – торгівельних партнерів, учасників тих же міжнародних організацій тощо. У зв’язку із цим провідні фінансово-аналітичні корпорації світу розробляють та динамічно вдосконалюють методики оцінки фінансового стану держав, їх рейтингування в глобальному просторі задля оперативного виявлення можливих ризиків, прогнозування фінансових криз та адекватного реагування світового співтовариства. Метою статті є дослідження міжнародних фінансових методик оцінки економічного стану держав у глобальному просторі задля оцінки можливостей їх застосування для макроекономічного аналізу в Україні. У статті розглянуто методики оцінки фінансових показників держав міжнародними економічними організаціями та рейтинговими агентствами. Проаналізовано підходи до такої оцінки гідно з процедурою виявлення макроекономічних дисбалансів, визначення індексу ризику країн, що розраховує Euromoney, а також визначення індикаторів фінансової стійкості, розроблених Міжнародним Валютним фондом. Досліджено групи показників за вказаними методиками, їх критичні межі, інформаційну базу та послідовність оцінки. Узагальнено переваги та недоліки зазначених методик в умовах сучасного глобалізованого середовища. Автори дійшли висновку, що застосування в міжнародній практиці показників, що базуються виключно на фінансових аналітичних даних, доцільне для оцінки кредитоспроможності, фінансової стійкості країни, проте для внутрішнього управління не дає відповіді на запитання щодо причин виникнення фінансових проблем, які можуть приховуватись за структурними дисбалансами, політичною та військовою нестабільністю тощо. Проте узагальнені аналітичні дані щодо світових фінансових рейтингів країн дають змогу оперувати важливою міжнародною інформацією для поточного управління та прийняття рішень щодо фіскальної, монетарної політики на рівні держави.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Адонін, С. В., and Ю. М. Калашнікова. "ОЦІНКА ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ ПІДПРИЄМСТВА ТА ШЛЯХИ ЇЇ ПІДВИЩЕННЯ." Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, no. 4 (December 16, 2020): 155–60. http://dx.doi.org/10.32851/2708-0366/2020.4.19.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто сутність, типи та проблеми фінансової стійкості під- приємства, представлено результати оцінювання фінансової стійкості на прикладі ПАТ «Дніпрогаз» та запропоновано шляхи підвищення фінансової стійкості підприємства. Ця оцінка дає можливість підприємству функціонувати та розвиватися у мінливому зов- нішньому середовищі та реагувати на його зміни. Оцінювання здійснено на основі абсо- лютних та відносних показників. У ході аналізу фінансової стійкості ПАТ «Дніпрогаз» використано дані фінансових звітів за 2017–2019 рр. Результати отримано за допомогою методів аналізу та синтезу, порівняння. За результатами оцінки виявлено послаблення фінансового стану підприємства, з’ясовано, що ПАТ «Дніпрогаз» є фінансово нестабіль- ним, залежить від позикових коштів, має високий рівень фінансових ризиків. Визначено основні проблеми фінансової стійкості та запропоновано заходи покращення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Батченко, Л. В., Л. О. Гончар, and А. О. Беляк. "ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ ПІДПРИЄМСТВ СФЕРИ ГОСТИННОСТІ: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ." Підприємництво і торгівля, no. 27 (November 17, 2020): 13–20. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2020-27-02.

Full text
Abstract:
У статті досліджено ключові показники фінансової стійкості підприємств сфери гостинності на основі організаційно-економічного аналізу функціонування USG Holding та одного з наймасштабніших та конкурентоздатніших складників компанії «ТОВ «Сушия». Із відкритих даних проаналізовано основні показники фінансової стійкості, зокрема динаміку чистого доходу від реалізації продукції (у гривневому та доларовому еквівалентах), динаміку чистого прибутку (збитку), динаміку показників основних засобів та нематеріальних активів та динаміку поточних зобов’язань за 2012–2018 рр. На основі проведеного дослідження визначено, що ефективність фінансової та бізнес-діяльності підприємств сфери гостинності в умовах трансформації і глобалізації економіки країни, динамічності та мінливості економічного середовища у світі та в Україні зокрема визначається передусім його фінансовим станом. Обґрунтовано, що стратегічним чинником фінансової безпеки, інвестиційної привабливості, конкурентоспроможності та кредитоспроможності є фінансова стійкість підприємств, особливо в період економічних глобалізаційних змін, коли фінансова стійкість стає обов’язковим критерієм ефективного розвитку невиробничого сектору економіки України (сфери послуг). Визначено, що результати проведеного дослідження дають змог стверджувати, що обов’язковими умовами поліпшення фінансового стану підприємств сфери гостинності у ринкових умовах господарювання є постійний аналіз і своєчасна ґрунтовна діагностика змін, що відбуваються у зовнішньому та внутрішньому середовищі підприємства, а також вчасне й максимально ефективне реагування на зміни ключових визначальних показників фінансової стійкості. Визначено перспективу подальших досліджень, зокрема проведення ґрунтовного аналізу фінансової стійкості на конкретному підприємстві сфери гостинності з визначенням його поточної фінансової стійкості за допомогою методу комплексного розрахунку рейтингової оцінки фінансового стану підприємств сфери гостинності, з метою розроблення унікального механізму забезпечення фінансової стійкості, що базуватиметься на особливостях конкретного закладу – концептуальних основах, які включають мету, завдання та функції управління, організаційну структуру, систему забезпечення механізму, критерії оцінювання рівня фінансової стійкості, унікальну систему брендингу та систему комплаєнс-контролю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Македон, В'ячеслав. "ОРГАНІЗАЦІЙНІ ОСОБЛИВОСТІ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНОГО АНАЛІЗУ ПРОЕКТІВ ЗЛИТТІВ ТА ПОГЛИНАНЬ В СЕРЕДОВИЩІ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ." Підприємництво та інновації, no. 23 (April 29, 2022): 67–74. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/23.13.

Full text
Abstract:
У статті досліджено особливості організації фінансово-економічного аналізу корпоративних проектів злиттів та поглинань для промислових підприємств. Виділено базові блоки проведення фінансово-економічного аналізу та надано структурний розподіл показників цих блоків. Обґрунтовано використання тривимірного показника фінансової стійкості при реалізації угод злиттів та поглинань. Впроваджено модульний підхід для групування фінансових показників проектів злиттів та поглинань, в межах якого виділено групу показників зовнішнього фінансового аналізу, групу показників внутрішньогосподарського аналізу та групу комплексних показників системи фінансового менеджменту. Визначено особливості використання інвестиційного аналізу для оцінки рівня зростання вартості акціонерного капіталу. Доведено що вартість підприємства визначається непрямим методом – як різниця між ринковою вартістю власного і позикового капіталу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бондаренко, Марія, and Ірина Боярко. "АНАЛІЗ СУЧАСНОГО СТАНУ І ПЕРСПЕКТИВ РОЗВИТКУ ФІНАНСОВОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ." Вісник Університету банківської справи, no. 1(40) (May 24, 2021): 11–18. http://dx.doi.org/10.18371/2221-755x1(40)2021237572.

Full text
Abstract:
Фінансовий сектор у сучасних реаліях розростання процесів фінансової глобалізації та забезпечуючи функціонування фінансового ринку як невід’ємної складової ринкової економічної системи, перетворився на домінуючий фактор розвитку, політичної і соціальної рівноваги в економіці. Оскільки розвиток i становлення фінансового ринку України є необхідною передумовою розвитку інших секторів економіки держави, доцільно дослідити сучасний стан фінансового ринку України. Визначено основні структурні елементи фінансового сектору України за ступенем їхнього розвитку і присутності на ринку. Досліджено динаміку кількості, активів і капіталу компаній фінансового сектору України, а саме фінансових компаній, страхових компаній, банків і кредитних установ за останні п’ять років. Аналіз показників фінансового ринку України було проведено за трьома ключовими сегментами: банківський сектор, страховий сектор, фондовий ринок. Проаналізовано динаміку основних показників розвитку банківського сектору, страхового ринку України, динаміку Індексу фондового ринку, обсягу біржових контрактів із цінними паперами та їхню структуру за організаторами торгів, динаміку показників обсягу торгів на ринку цінних паперів та обсягу зареєстрованих випусків цінних паперів Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, випусків цінних паперів, структуру обсягу торгів на ринку цінних паперів із розподілом за фінансовими інструментами і динаміку капіталізації ринку акцій. Оскільки сучасний фінансовий ринок в Україні ще перебуває у стадії трансформації, у вітчизняному науковому середовищі панує думка щодо нерозвиненості фінансового ринку в Україні, тому охарактеризовано основні проблеми і напрями розвитку фінансового сектору, що в майбутньому стане передумовою для конкурентної інтеграції вітчизняних фінансових компаній у світову фінансову систему.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Середовище фінансове"

1

Haber, J. A. "Probably consequences of the lisbon treaty on banking and financial environment." Thesis, Ukrainian Academy of Banking of the National Bank of Ukraine, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61955.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ширяєва, Наталя Володимирівна, and Анастасія Борисівна Макаренко. "Коливання основних курсів валют на ринку України." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/36973.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мелень, Олена Валентинівна, and О. М. Кириєнко. "Значення фінансової стійкості підприємства в умовах мінливого зовнішнього середовища." Thesis, Аналітичний центр "Нова Економіка", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/23834.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Добощук, Павло Петрович. "Оптимізація використання підприємством прогресивних методів господарського маневрування фінансовим потенціалом в умовах невизначеності зовнішнього економічного середовища, на прикладі ТОВ «Опілля»." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/19248.

Full text
Abstract:
Захист відбудеться 24 лютого 2017 р. о. 10 00 годині на засіданні екзаменаційної комісії №1 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Білогірська, навчальний корпус № 10, ауд.143.
Розглянуто актуальні питання теоретико-методичних підходів до формування та використання фінансового потенціалу підприємства, здійснено аналіз ефективності формування та використання фінансового потенціалу. Знайдено шляхи оптимізації використання підприємством прогресивних методів господарського маневрування фінансовим потенціалом, вибрано ефективні інструменти перспективного управління фінансовою діяльністю підприємства. Розроблена політика управління фінансовим потенціалом в умовах невизначеності зовнішнього економічного середовища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Немсадзе, Г. Г. "Фінансова архітектура корпорацій в умовах нестабільного економічного середовища." Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/24153.

Full text
Abstract:
Немсадзе, Г. Г. Фінансова архітектура корпорацій в умовах нестабільного економічного середовища : дис. ... д-ра філософії : 072 / Г. Г. Немсадзе. - Чернігів, 2021. - 217 с.
У дисертації обґрунтовано теоретичні положення та розроблено практичні засади щодо удосконалення фінансової архітектури корпорацій в умовах нестабільного економічного середовища. Розкрито теоретико-методологічні засади фінансової архітектури корпорації. Удосконалено понятійно-категоріальний апарат функціонування корпоративних структур у сучасних умовах економічного розвитку країни. Уточнено зміст таких категорій, як: «архітектура» (система окремих компонентів, їхнього взаємного розташування та взаємозв’язків, яка являє собою спосіб виразу певних закономірностей та формує функціональну якість предметного середовища, що залежить від трансформації її компонентів); «фінансова архітектура корпорації» (адаптивна система взаємопов’язаних компонентів, а саме структури власності, структури капіталу, корпоративного управління та організаційно-правової форми господарювання, що впливає на діяльність корпорації шляхом досягнення її менеджментом фінансових цілей у короткостроковій та довгостроковій перспективах). Це забезпечує комплексність дослідження фінансової архітектури корпорацій та сприяє формуванню основ для визначення пріоритетних напрямів її удосконалення з урахуванням впливу нестабільного економічного середовища. Розглянуто компоненти фінансової архітектури корпорації, їхні основні характеристики функціонування і взаємодії для діагностики та нейтралізації негативних тенденцій нестабільного економічного середовища, що дає змогу забезпечити фінансову стійкість, підвищити рівень інвестиційного потенціалу корпорації. Відмічено, що в умовах нестабільного економічного середовища та посилення фінансових протиріч між інтересами різних суб’єктів підприємницької діяльності особливої гостроти набувають питання щодо пошуку фінансової моделі, яка сформована на базі інтегрованої взаємодії структурних компонентів корпорації, що визначають її внутрішню будову. Розроблено науково-методичний підхід щодо визначення впливу нестабільного економічного середовища на фінансову архітектуру корпорації, який базується на ідентифікації факторів зовнішнього та внутрішнього середовища в розрізі компонентів фінансової архітектури корпорації та дозволяє виявити вплив таких факторів на розвиток корпоративного сектору економіки в цілому. Значну увагу приділено питанням впливу фінансової архітектури на ефективність фінансової діяльності корпорацій. Здійснено оцінку операційної ефективності фінансової діяльності корпорації «GIR» за 2015–2019 рр. Проаналізувавши підходи до оцінки ефективності, зроблено висновок про доцільність використання показника рентабельності операційної діяльності як інтегрального показника операційної ефективності фінансової діяльності й відмічено, що значний вплив на фінансову діяльність має фінансова архітектура корпорації. На основі проведеного дослідження визначено, що фінансова архітектура корпорації змінюється під впливом ендогенних та екзогенних чинників розвитку корпорації та залежить від грошово-кредитного регулювання в країні. Зазначено, що важливою складовою аналізу ефективності фінансової діяльності корпорації є її стратегічна ефективність. З’ясовано, що забезпечення такої ефективності є одним з найважливіших питань для менеджменту корпорацій в умовах сьогодення. Відповідно в дисертації проведено аналіз ефективності фінансової діяльності корпорації «GIR» за 2015–2019 рр., що реалізується на основі показників економічного прибутку, ринкової капіталізації корпорації, вартості корпорації та коефіцієнта Q Тобіна. Зазначені показники визначено ключовими для аналізу стратегічної ефективності фінансової діяльності корпорації. Це дозволяє власникам отримувати актуальну інформацію про фінансовий стан та діяльність корпорацій з метою підвищення результативності прийняття та реалізації управлінських рішень. Доведено, що визначення ключових пріоритетів розвитку сучасних корпорацій та ефективне застосування інструментів для оптимізації їхньої фінансової архітектури є неможливим без використання комплексу моделей та методів економіко-математичного моделювання. Таким чином обґрунтовано важливість дослідження впливу грошово-кредитного регулювання на розвиток корпоративного сектору економіки в умовах нестабільного економічного середовища. На основі аналізу результатів дослідження особливостей розвитку сучасних корпорацій в умовах динамічного економічного середовища було обґрунтовано модель впливу грошово-кредитного регулювання на розвиток корпоративного сектору економіки, зокрема фінансову архітектуру корпорацій в умовах нестабільного економічного середовища. Така модель базується на аналізі факторів трансмісійного механізму, показниках реального сектору, параметрах функціонування фінансового сектору та монетарних інструментах Національного банку України. Дослідження зарубіжного досвіду оптимізації фінансової архітектури корпорацій дало змогу виділити найбільш типові моделі корпорацій, а також особливості їхньої фінансової архітектури. Зазначено, що ефективного функціонування корпорацій можливо досягнути за рахунок оптимізації такої архітектури. Для цього актуальними стають питання дослідження зарубіжної практики удосконалення фінансової архітектури корпорацій в умовах економічної нестабільності зовнішнього середовища. Отже, доведено, що вдосконалення фінансової архітектури національних корпорацій є визначальним чинником забезпечення ефективної діяльності, максимізації її ринкової вартості та підвищення добробуту власників. Запропоновано пріоритетні напрямки вдосконалення фінансової архітектури національних корпорацій в умовах нестабільного економічного середовища. До таких напрямків віднесено наступні: проведення системного аналізу внутрішнього і зовнішнього середовища корпорації; врахування переваг (сильних сторін) та недоліків (слабких сторін) існуючої й потенційної фінансової архітектури корпорації; зменшення обсягів дебіторської заборгованості; оптимізація структури корпорації з урахуванням ефективності роботи окремих їх підрозділів; трансформація організаційно-правової форми ведення господарської діяльності. Це дало можливість сформувати базові умови для удосконалення функціонування та розвитку механізму поетапного процесу оптимізації фінансової архітектури корпорації, що дозволить забезпечити її фінансову стійкість у довгостроковій перспективі. Удосконалено концептуальні положення механізму оптимізації фінансової архітектури, серед яких виокремлено принципи, завдання, методи і підсистеми забезпечення, що дає можливість науково обґрунтувати доцільність реалізації цілеспрямованого впливу на господарську діяльність корпорації з метою попередження виникнення нових загроз в умовах нестабільного економічного середовища. Використання зазначених концептуальних положень також дозволяє забезпечити стабільний фінансовий стан корпорації та ефективну діяльність у довгостроковому періоді.
The dissertation substantiates the theoretical provisions and develops practical principles for improving the financial architecture of corporations in an unstable economic environment. Theoretical and methodological principles of the financial architecture of the corporation are revealed. The conceptual and categorical apparatus of functioning of corporate structures in modern conditions of economic development of the country is improved. The content of such categories as: "architecture" (system of individual components, their mutual location and relationships, which is a way of expressing certain patterns and forms the functional quality of the subject environment, which depends on the transformation of its components); "financial architecture of the corporation" (adaptive system of interconnected components, namely ownership structure, capital structure, corporate governance and organizational and legal form of management, which affects the corporation's activities by achieving its management financial goals in the short and long term). This provides a comprehensive study of the financial architecture of corporations and helps to form the basis for identifying priority areas for improvement, taking into account the impact of an unstable economic environment. The components of the financial architecture of the corporation, their main characteristics of functioning and interaction to diagnose and neutralize the negative trends of the unstable economic environment, which allows to ensure financial stability, increase the level of investment potential of the corporation. It is noted that in the conditions of unstable economic environment and strengthening of financial contradictions between interests of various subjects of business activity questions concerning search of the financial model which is formed on the basis of integrated interaction of structural components of corporation defining its internal structure become especially acute. A scientific and methodological approach to determining the impact of unstable economic environment on the financial architecture of the corporation, which is based on the identification of external and internal environmental factors in terms of components of the financial architecture of the corporation and allows to identify the impact of such factors on the corporate sector. Considerable attention is paid to the impact of financial architecture on the efficiency of financial activities of corporations. The assessment of operational efficiency of financial activity of GIR Corporation for 2015–2019 was carried out. corporations. Based on the study, it was determined that the financial architecture of the corporation changes under the influence of endogenous and exogenous factors of the corporation's development and depends on monetary regulation in the country. It is noted that an important component of the analysis of the effectiveness of the corporation's financial activities is its strategic effectiveness. It has been found that ensuring such efficiency is one of the most important issues for corporate management today. Accordingly, the dissertation analyzes the effectiveness of the financial activities of GIR Corporation for 2015-2019, which is realized on the basis of indicators of economic profit, market capitalization of the corporation, the value of the corporation and the coefficient Q Tobin. These indicators are identified as key to the analysis of the strategic efficiency of the financial activities of the corporation. This allows owners to obtain up-to-date information on the financial condition and activities of corporations in order to increase the effectiveness of making and implementing management decisions. It is proved that the definition of key priorities for the development of modern corporations and the effective use of tools to optimize their financial architecture is impossible without the use of a set of models and methods of economic and mathematical modeling. Thus, the importance of studying the impact of monetary regulation on the development of the corporate sector of the economy in an unstable economic environment is substantiated. Based on the analysis of the results of the study of the development of modern corporations in a dynamic economic environment, the model of the impact of monetary regulation on the development of the corporate sector of the economy, in particular the financial architecture of corporations in an unstable economic environment. This model is based on the analysis of transmission mechanism factors, indicators of the real sector, parameters of the financial sector and monetary instruments of the National Bank of Ukraine. The study of foreign experience in optimizing the financial architecture of corporations has made it possible to identify the most typical models of corporations, as well as the features of their financial architecture. It is noted that the effective functioning of corporations can be achieved by optimizing such an architecture. For this purpose, the issues of studying the foreign practice of improving the financial architecture of corporations in conditions of economic instability of the external environment become relevant. Thus, it has been proven that improving the financial architecture of national corporations is a determining factor in ensuring efficient operation, maximizing its market value and improving the welfare of owners. The priority directions of improvement of financial architecture of national corporations in the conditions of unstable economic environment are offered. Such areas include the following: conducting a systematic analysis of the internal and external environment of the corporation; taking into account the advantages (strengths) and disadvantages (weaknesses) of the existing and potential financial architecture of the corporation; reduction of receivables; optimization of the structure of the corporation taking into account the efficiency of their individual units; transformation of organizational and legal form of economic activity. This made it possible to form the basic conditions for improving the functioning and development of the mechanism of the phased process of optimizing the financial architecture of the corporation, which will ensure its financial stability in the long run. The conceptual provisions of the mechanism of optimization of financial architecture are improved, among which the principles, tasks, methods and subsystems of support are singled out, which gives the opportunity to scientifically substantiate the expediency of targeted impact on economic activity of the corporation to prevent new threats in unstable economic environment. The use of these conceptual provisions also allows to ensure a stable financial condition of the corporation and efficient operation in the long run.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Сайко, Людмила Юріївна, Людмила Юрьевна Сайко, and liudmyla Yuriivna Saiko. "Фінансово-економічні механізми забезпечення охорони навколишнього природного середовища." Thesis, Видавництво СумДУ, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/17236.

Full text
Abstract:
Метою цієї статті є аналіз існуючого фінансово-економічного механізму забезпечення охорони навколишнього природного середовища і внесення окремих пропозицій щодо покращення його діяльності. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/17236
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Олексенко, К. В. "Фінансова стійкість банківської системи в умовах конкурентного середовища." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/63722.

Full text
Abstract:
Потребує додаткового вивчення питання залежності фінансової стійкості банківської системи від конкурентного середовища. Вважаємо, що фінансово стійка банківська система характеризується платоспроможністю більшості установ, які володіють переважною частиною активів і пасивів системи, причому існує висока ймовірність того, що їх становище не буде погіршуватися у доступному горизонті прогнозування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Кириєнко, О. М. "Фінансова звітність за міжнародними стандартами." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27458.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Дехтяр, Надія Анатоліївна, Надежда Анатольевна Дехтярь, and Nadiia Anatoliivna Dekhtiar. "Забезпечення стійкості фінансової системи України в умовах нестабільного економічного середовища." Thesis, Сумський державний університет, 2016. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82926.

Full text
Abstract:
У тезах визначено сутність поняття стійкість фінансової системи; розглянуто систему оцінювання стійкості фінансової системи; визначено завдання забезпечення стійкого функціонування фінансової системи в умовах нестабільної економіки
В тезисах определена сущность понятия устойчивость финансовой системы; рассмотрена система оценки устойчивости финансовой системы; определены задачи обеспечения устойчивого функционирования финансовой системы в условиях нестабильной экономики
The thesis defines the essence of the concept of stability of the financial system; a system of assessment of the stability of the financial system; The task of ensuring sustainable functioning of the financial system in conditions of unstable economy is determined
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Вахненко, Є. В. "Формування фінансової стратегії підприємства." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/14310.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Середовище фінансове"

1

Усач, Б. Ф. Аудит. Київ: Знання-Пресс, 2002.

Find full text
Abstract:
У навчальному посібнику вперше розкривається система організації і проведення аудиту в умовах застосування в Україні нового Плану рахунків, національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку і фінансової звітності, національних нормативів аудиту.Розглядаються види, об’єкти, методи й організація аудиту, етапи і процедури аудиту. Значна увага приділяється аудиторському звіту (висновку), аудиту активів і пасивів, оцінюванню фінансової звітності, показуються особливості аудиту в комп’ютерному середовищі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Середовище фінансове"

1

Соловйов, Володимир Миколайович, and І. В. Постригань. Мультифрактальний аналіз фінансових криз. ЧІБС УБС НБУ, October 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1198.

Full text
Abstract:
Фінансові системи є складними, нелінійними, нерівноважними динамічними системами і їх аналіз вимагає використання відповідних аналітичних методів, заснованих на парадигмі складності. Одним з найбільш продуктивних методів є мультифрактальний аналіз. Нами у середовищі Матлаб реалізовано мульти-фрактальний метод аналізу детрендованих флуктуацій (ММАДФ).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography