Academic literature on the topic 'Самовизначення професійне'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Самовизначення професійне.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Самовизначення професійне"

1

Бодрова, І. О. "ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ САМОВИЗНАЧЕННЯ МАЙБУТНІХ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ В УМОВАХ УНІВЕРСИТЕТУ." Visnik Zaporiz kogo naciohai nogo universitetu Pedagogicni nauki 2, no. 3 (April 29, 2021): 156–61. http://dx.doi.org/10.26661/2522-4360-2020-3-2-23.

Full text
Abstract:
У статті описано особливості формування самовизначення майбутніх соціальних працівників в умовах університету. Репрезентовано вплив університету на професійну діяльність майбутнього соціального працівника – це можливість вибору фахівцем соціальної роботи власного шляху самовизначення, який обирається самостійно, не нав’язується ззовні; використання достовірних інформаційних потоків для отримання професійної освіти через урахування впливу різних громадських організацій, культурно-просвітницької діяльності. Описано етапи професійного самовизначення майбутніх соціальних працівників в умовах університету: професійне самовизначення, професійний розвиток, професійне становлення. Охарактеризовано особливості кожного з етапів професійного самовизначення майбутніх соціальних працівників в умовах університету: усвідомлений вибір професії з урахуванням власних можливостей і здібностей, вимог професійної діяльності та соціально-економічних умов, професійна адаптація, підвищення рівня професіоналізму, набуття професійного авторитету, досягнення активності, самостійності, творчого підходу у професійній діяльності. Доведено роль університету у формуванні самовизначення майбутніх соціальних працівників. З’ясовано, що наслідком такого процесу є підвищення рівня професійного самовизначення майбутніх соціальних працівників за умов повного розкриття фахового потенціалу та використання наявних можливостей особистісного самовизначення. Роль університету у процесі формування самовизначення майбутніх соціальних працівників репрезентовано через освітнє середовище університету. Освітнє середовище університету описано як багатокомпонентну систему, де головною є наявність науково-обґрунтованого, професійно спрямованого плану освітнього процесу, який базується на самовизначенні майбутніх соціальних працівників. Зроблено висновок про те, що самовизначення майбутніх соціальних працівників в умовах університету диференціюється насамперед за рівнем освіти, професійної кваліфікації, особистісних якостей та ресурсів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Prima, Dmytro. "Професійна орієнтація – передумова формування професійного самовизначення майбутнього вчителя початкової школи." Освітній простір України, no. 16 (September 16, 2019): 124–29. http://dx.doi.org/10.15330/esu.16.124-129.

Full text
Abstract:
У статті синтезовано розкрито аспекти сутнісної характеристики професійної орієнтації як науково-практичної системи підготовки особистості до свідомого професійного самовизначення, передумови формування професійного самовизначення майбутнього вчителя початкової школи. Внесено деякі уточнення щодо трактування ключових понять “професія”, “професійна орієнтація”, “професійне самовизначення” як суміжних, що пов’язані з профорієнтацією. Професійне самовизначення розглядається як довготривалий, динамічний, цілісний процес входження у професію, результат вибору і проектування майбутньої педагогічної діяльності вчителя початкової школи, який відбувається в освітньому середовищі закладу вищої освіти шляхом усвідомленого й активного ставлення студента до власної життєвої перспективи, до оволодіння майбутньою професією. Зроблено висновок, що професійна орієнтація в сучасних умовах фахової підготовки майбутнього вчителя початкової школи нової формації, здатного і спроможного втілювати у життя нові освітні настанови, стратегії, має досягти своїх головних цілей – його готовності до професійного самовизначення, що відповідає індивідуальним здібностям кожної особистості та потребам сучасного ринку праці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Lіakіsheva, Anna. "Професійне самовизначення студентів педагогічних факультетів: сутність та структура поняття." Освітній простір України, no. 16 (September 16, 2019): 102–9. http://dx.doi.org/10.15330/esu.16.102-109.

Full text
Abstract:
У статті подано, що найважливішим критерієм усвідомлення і продуктивності професійного становлення людини є її здатність знаходити особливий сенс в професійній праці, самостійно проектувати, творити своє професійне життя, відповідально ухвалювати рішення про вибір професії, спеціальності і місце роботи. Ці проблеми постають перед особистістю на протязі всього її життя. Перед людиною весь час виникають проблеми, що вимагають від неї визначення свого ставлення до професії, іноді аналізу і рефлексії власних професійних досягнень, ухвалення рішень про вибір професії або її заміну. Даний комплекс проблем в професіознавстві пояснюють поняттям професійне самовизначення. Варто звернути увагу, що професійне самовизначення відбувається протягом всього життя особистості, зокрема протягом фахового навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лазуренко, О. О., and Н. В. Сміла. "КОМПЕТЕНТНІСНИЙ ПІДХІД ЯК МЕХАНІЗМ РЕАЛІЗАЦІЇ НЕПЕРЕРВНОГО ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ЛІКАРІВ." Problems of Modern Psychology, no. 3 (November 24, 2021): 41–48. http://dx.doi.org/10.26661/2310-4368/2021-3-5.

Full text
Abstract:
У статті представлено теоретичний огляд можливостей компетентнісного підходу в процесі неперервного професійного розвитку лікарів. Реалізація компетентнісного підходу в професійній підготовці фахівців у сучасних вищих медичних навчальних закладах розглядається як орієнтація на високий рівень сформованості в студентів і слухачів актуального набору компетентностей, необхідних для якісного виконання професійної діяльності. Представлено зміст етапів професіоналізації лікарів: професійне самовизначення майбутнього лікаря, урахування його професійних інтересів, нахилів; професійна підготовка студента-медика, оволодіння професійними знаннями; початок практичної діяльності, у тому числі професійне навчання в інтернатурі; виконання професійних обов’язків. Компетентність майбутнього лікаря розглядається як результат особистісної та професійної, теоретичної й практичної підготовки, володіння певним набором професійних компетенцій. Наукова новизна дослідження полягає в уточненні переліку компетенцій, які необхідні сучасному лікарю та мають знаходитися у фокусі розвитку в рамках неперервної освіти. Представлено зміст авторського курсу «Психологічна компетентність як складова професійної діяльності», який успішно впроваджується в програму неперервного професійного розвитку лікарів у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця. У програмі циклу висвітлено сучасний підхід до особистісно-професійного становлення фахівця медичної галузі з метою актуалізації професійних та особистісних ресурсів, формування систематизованих уявлень про психологічні особливості професіогенезу лікаря й сприяння розвитку його професійних компетенцій. Визначено актуальні завдання післядипломної медичної освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ігнатович, Олена, and Оксана Радзімовська. "СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОФДІАГНОСТИЧНОЇ І ПРОФКОНСУЛЬТАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКІЛЬНОГО ПСИХОЛОГА." ОСВІТА ДОРОСЛИХ: ТЕОРІЯ, ДОСВІД, ПЕРСПЕКТИВИ 20, no. 2 (November 23, 2021): 80–88. http://dx.doi.org/10.35387/od.2(20).2021.80-88.

Full text
Abstract:
В оглядовій статті розглянуті особливості профдіагностичної та профконсультативної діяльності шкільного психолога, зокрема представлені психологічні аспекти професійного самовизначення особистості як провідної мети профдіагностичної та профконсультаційної роботи психолога з учнями старших класів; розглянуті предмет, мета, завдання профдіагностики і профконсультації здобувачів загальної середньої освіти. З’ясовано, що профдіагностична та профконсультативна робота психолога з учнями закладів загальної середньої освіти охоплює проблематику професійного самовизначення, реалізує інформаційну, психодіагностичну, прогностичну і корекційну функції й передбачає послідовну систематизовану роботу за такими етапами, як: попередня бесіда, психологічна діагностика здібностей, корекція уявлень учня про себе і світ професій, визначення професійного вибору, створення професійного плану, корекція професійних планів.Зроблено висновки про те, що профдіагностика та профконсультація у своїй єдності та цілісності є складною науково-практичною системою роботи, оволодіння якою дозволяє психологу проводити у закладах освіти профдіагностичні обстеження особистості, здійснювати групові та індивідуальні профконсультації учнів старших класів, випускників та абітурієнтів з питань вибору професії та професійного самовизначення.Ключові слова: професійне самовизначення особистості; професійна діагностика; професійна консультація.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Шиделко, А. "Професійне самовизначення молодої особистості." Молодь і ринок, no. 8 (103), серпень (2013): 46–50.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

СЕРДЮК, Галина. "ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВИЗНАЧЕННЯ УЧНІВ У НАУКОВИХ ЛІЦЕЯХ." Acta Paedagogica Volynienses 1, no. 1 (April 14, 2022): 204–10. http://dx.doi.org/10.32782/apv/2022.1.1.32.

Full text
Abstract:
Головне завдання сучасного освітнього закладу – сприяти становленню особистості, яка здатна здійснити вибір свого професійного шляху. У цьому зв’язку актуальним є застосування наскрізних підходів до професійного орієнтування в освітньому процесі. Законом України “Про освіту” передбачено, що в системі спеціалізованої освіти здобуття загальної середньої освіти забезпечують наукові ліцеї. Статтю присвячено проблемі підготовки здобувачів освіти в наукових ліцеях до вибору майбутньої професії. Мета: розглянути теоретичні засади професійного самовизначення учнів, які здобувають спеціалізовану освіту наукового спрямування; визначити особливості та специфіку наукового ліцею, обґрунтувати чинники, які сприяють професійному самовизначенню здобувачів освіти; визначити концептуальні підходи до питання підготовки учнів ліцею до вибору майбутньої професії. Методи: теоретичні (індукція, синтез, узагальнення); емпіричні (вивчення та аналіз нормативно-правових документів у сфері спеціалізованої освіти), результатів діяльності наукового ліцею. Результати: Розкрито сутність поняття «професійне самовизначення» учнів наукових ліцеїв, визначено специфіку наукового ліцею як закладу спеціалізованої освіти наукового спрямування. Проаналізовано процес професійного самовизначення в контексті організації дослідно-орієнтованого навчання та розвитку дослідницької компетентності. Визначено підходи щодо організації роботи з учнями з метою усвідомленого вибору майбутньої професії. Висновки: Результати аналізу нормативно-правових документів дають підстави стверджувати, що в державі створені сприятливі умови для розвитку закладів спеціалізованої освіти наукового спрямування. Модернізація сучасної освіти потребує оновлення змісту на основі компетентнісного підходу. У контексті актуальності питання професійного самовизначення старшокласників, відповідності вимогам сучасного ринку праці організація дослідно-орієнтованого навчання зі здобувачами освіти в наукових ліцеях може стати основою ефективної підготовки до вибору майбутньої професії. Професійне самовизначення учнів розглядається як багатогранний процес, що реалізується через систему практичних методів і засобів, що охоплюють освітню діяльність учнів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Tyulpa, Т. М. "АКСІОЛОГІЧНИЙ ПІДХІД ДО ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ СОЦІОНОМІЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ." Духовність особистості: методологія, теорія і практика 93, no. 6 (November 29, 2019): 271–79. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2019-93-6-271-279.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена розкриттю сутності аксіологічного підходу до формування соціальної компетентності майбутніх фахівців соціономічних спеціальностей у професійній підготовці на основі розвитку у студентів ціннісного ставлення до життя, майбутньої професії, усвідомленого ставлення до її специфіки, вироблення власного стилю поведінки і світогляду як системи поглядів, переконань і установок. Освіта є основним каналом цілеспрямованого внесення в суспільну свідомість пріоритетних цінностей шляхом формування соціальної компетентності майбутніх фахівців соціономічних спеціальностей. В якості пріоритетного завдання висувається розкриття цінностей особистості, її інтелектуального, морального потенціалу, що виражається в здатності вільно орієнтуватися в складних соціальних і професійних ситуаціях. Будучи формою самовизначення особистості, соціальна компетентність відображає дійсність не пасивно, а за допомогою суспільних відносин, не абстрактно, а крізь призму потреб особистості, модлює систему принципів і цінностей життєдіяльності людини, проєктує імперативи її дій і вчинків, отже має аксіологічну сутність, яка потребує постійного вдосконалення. Виявлено, що аксіологічні пріоритети матимуть вирішальний уплив на формування соціальної компетентності майбутніх фахівців соціономічних спеціальностей, якщо: цілі професійної освіти спираються на аксіологічні орієнтири; зміст професійно-педагогічної підготовки відображає історичні й сучасні цінності майбутньої професійної діяльності; процес професійної підготовки базується на аксіологічних складових і підпорядкований логіці розвитку ціннісної сфери особистості; аксіологічні цінності характеризують життєву позицію майбутніх фахівців і реалізуються у професійній діяльності. Такий підхід обумовлює розгляд професійної підготовки майбутніх фахівців соціономічних спеціальностей як ціннісно-зорієнтованої діяльності. Позитивна ціннісна орієнтація на іншу людину утворює особистісно-професійне підґрунтя майбутнього фахівця соціономічної спеціальності під час професійної підготовки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Якимова, Н. С. "Професійне самовизначення і професійна орієнтація молоді: сучасні тенденції та проблеми." Демографія та соціальна економіка, no. 1 (15) (2011): 142–67.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Нежинська, О. О. "ВПЛИВ СОЦІАЛЬНОЇ РЕКЛАМИ ТА ЛІДЕРСЬКИХ ЯКОСТЕЙ ОСОБИСТОСТІ НА ЇЇ ПРОФЕСІЙНЕ САМОВИЗНАЧЕННЯ." Problems of Modern Psychology, no. 3 (April 27, 2021): 99–107. http://dx.doi.org/10.26661/2310-4368/2020-3-12.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено особливості впливу соціальної реклами та лідерських якостей особистості на її професійне самовизначення. Виявлено, що сучасні різноманітні трансформації у суспільстві, а також сьогоднішні проблеми пандемії коронавірусної хвороби призвели до істотних негативних змін на ринку праці, зокрема й появи значних масштабів безробіття, соціальної незахищеності тощо, тому сьогодні вельми актуальним є пошук шляхів розв’язання окреслених проблем, покращення нинішньої ситуації, пришвидшення залучення спеціалістів до трудової діяльності тощо. Поінформовано, що проблему професійного самовизначення особистості розглядали багато відомих вітчизняних і зарубіжних дослідників. Виділено види домінантних мотивів особистості під час реалістичного вибору професії, що може бути допомогою під час діагностики в процесі профорієнтаційної роботи. Визначено психологічні особливості соціальної реклами, зокрема і вплив соціальної реклами на сприйняття особистості, тривалість процесу уваги завдяки відповідним засобам, які використовуються в рекламі. Виявлено вплив соціальної реклами на суспільство та молодь. Зафіксовано, що під час професійного самовизначення важливо розкрити власні лідерські задатки й якості, лідерський потенціал та лідерські цінності, оскільки мобілізація внутрішніх резервів допоможе особистості у повсякденній поведінці, міжособистісній комунікації, а також сприятиме збагаченню власної діяльності новими способами її виконання та підвищить особистісну ефективність загалом. Зазначено, що невміння правильно користуватися власними ресурсами, виявляти та розкривати їх можуть викликати в особистості проблеми психологічного характеру в умовах професійного самовизначення. Підкреслено, що однією з умов правильного вибору професії є профорієнтація. Констатовано, що для професійного самовизначення громадян у державі здійснюється професійна орієнтація шляхом професійного інформування, професійного консультування та професійного відбору завдяки діяльності Державної служби зайнятості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Самовизначення професійне"

1

Терещина, О., and Алла Володимирівна Колодяжна. "Професійне самовизначення особистості." Thesis, КНУТД, 2016. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/5099.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Косівчук, К. М. "Вплив особистісних якостей старшокласників на їх професійне самовизначення." Thesis, Вид-во СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/22596.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Доценко, Людмила Василівна, Ludmila Dotsenko, Інна Вікторівна Каряка, Inna Kariaka, Ольга Юріївна Каряка, and Olga Kariaka. "Когнітивні уявлення та їх стереотипи як психологічні особливості професійного самовизначення особистості." Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/45119.

Full text
Abstract:
У статті розкрито когнітивні уявлення про професійну діяльність, їх стереотипи, наведено класифікацію даного феномену, а також розглянуто психологічні чинники виникнення та прояву професійних стереотипів людини. Висвітлено теорію сценарних драйверів та розкрито їх вплив на професійне самовизначення особистості.
The article reveals the cognitive ideas about professional activity, their stereotypes, the classification of this phenomenon, as well as considers the psychological factors of occurrence and manifestation of professional stereotypes human. The theory of script drivers is covered and their influence on the professional self-determination of personality.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Руденко, Лариса Анатоліївна. "Професійна орієнтація молоді на здобуття робітничого фаху в закладах профтехосвіти." Thesis, Актуальні проблеми в системі освіти: загальноосвітній навчальний заклад – доуніверситетська підготовка – вищий навчальний заклад : зб. наук. праць матеріалів ІІ Всеукраїнської наук.-практ. конф., м. Київ, Національний авіаційний університет / наук, 2016. http://hdl.handle.net/123456789/3120.

Full text
Abstract:
У статті актуалізується проблема професійної орієнтації молоді на здобуття робітничих професій у закладах профтехосвіти. Сучасна система підготовки молоді до професійної діяльності передбачає орієнтування старшокласників у сучасному виробництві, набуття вмінь швидкого пристосування до нових умов роботи. Від правильного вибору професії кожним підлітком у кінцевому результаті залежить продуктивність праці в державі, ефективність використання трудового потенціалу, масштаби плинності кадрів і міграції тощо. А це означає, що для забезпечення суспільних потреб необхідно активізувати профорієнтаційну роботу передусім серед учнів загальноосвітніх шкіл, надаючи їм одночасно свободу вибору професії, мотивуючи здобувати її у професійно-технічних навчальних закладах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Литвин, Андрій Вікторович. "Професійна орієнтація молоді на здобуття робітничого фаху в закладах профтехосвіти." Thesis, Актуальні проблеми в системі освіти: загальноосвітній навчальний заклад – доуніверситетська підготовка – вищий навчальний заклад : зб. наук. праць матеріалів ІІ Всеукраїнської наук.-практ. конф., м. Київ, Національний авіаційний університет / наук, 2016. http://hdl.handle.net/123456789/3121.

Full text
Abstract:
У статті актуалізується проблема професійної орієнтації молоді на здобуття робітничих професій у закладах профтехосвіти. Сучасна система підготовки молоді до професійної діяльності передбачає орієнтування старшокласників у сучасному виробництві, набуття вмінь швидкого пристосування до нових умов роботи. Від правильного вибору професії кожним підлітком у кінцевому результаті залежить продуктивність праці в державі, ефективність використання трудового потенціалу, масштаби плинності кадрів і міграції тощо. А це означає, що для забезпечення суспільних потреб необхідно активізувати профорієнтаційну роботу передусім серед учнів загальноосвітніх шкіл, надаючи їм одночасно свободу вибору професії, мотивуючи здобувати її у професійно-технічних навчальних закладах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Марченко, Олександр Олександрович. "Критерії сформованості професійно-особистісного іміджу майбутніх інженерів-механіків." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/15517.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Cheshko, Iryna Volodymyrivna, Ирина Владимировна Чешко, and Ірина Володимирівна Чешко. "Закріплення професійного самовизначення першокурсників." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4302.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна. "Професійна самореалізація особистості та її дослідження в сучасній науці." Thesis, Харківський національний університет внутрішніх справ, 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38878.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Авраменко, Катерина Юріївна, and Анна Сергіївна Василенко. "Психологічні особливості самовизначення жінок, орієнтованих на управлінську діяльність." Thesis, Національний авіаційний університет, 2019. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/38800.

Full text
Abstract:
Незважаючи на суттєві зміни становища жінок у суспільстві, які відбуваються у багатьох країнах протягом століття, одна з найгостріших проблем досі залишається відкритою. Вона полягає в наявності бар’єрів на шляху жінок до посади в управлінських структурах. Управлінська діяльність – це та діяльність, до якої залучаються, у більшості випадків, чоловіки. Саме тому дане питання є актуальним, адже у нашому суспільстві є багато здібних жінок, які б опанували діяльність, що пов’язана з управлінням. Адже жінка за короткий проміжок часу зруйнувала стереотип щодо того, що вона має виконувати лише репродуктивну, виховну та побутову функції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Крячок, Галина Вадимівна. "Внутрішньоособистісний конфлікт як проблема вибору майбутньої професії." Thesis, Національний авіаційний університет, 2019. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/38943.

Full text
Abstract:
Вибір професії для молодої і сучасної людини – велика проблема, адже це перший і важливий етап самовизначення. В профорієнтаційній роботі звертають увагу на здібності, спрямованість, темперамент та інші чинники, проте нехтують діагностуванням внутрішнього конфлікту.Внутрішьоособистісний конфлікт зазвичай визначають як зіткнення приблизно рівних, але протилежно спрямованих інтересів, прагнень, мотивів і потреб, більшість з яких не усвідомлюються особистістю. Коли індивід намагається визначитися в майбутній професії, він співвідносить свої потреби, прагнення, мрії з власними можливостями: підготовленістю, здібностями, станом здоров’я. Власні можливості, як правило, узгоджують з потребами ринку, вимогами навчального закладу, спеціальності, професії
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Самовизначення професійне"

1

Професійне самовизначення старшокласників. Київ: Шкільний світ, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Самовизначення професійне"

1

Дем’янишин, Володимир Миколайович, and Юлія Іванівна Медвідь. "ПРОФЕСІЙНЕ САМОВИЗНАЧЕННЯ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ ЩОДО ПРОХОДЖЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗА КОНТРАКТОМ ЯК НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА ПРОБЛЕМА." In V міжнародна науково-практична конференція «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ОСВІТИ І НАУКИ». ХОГОКЗ, 2017. http://dx.doi.org/10.26697/9786177089000.2017.322.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Самовизначення професійне"

1

Марчик, Валентина Іванівна, Андрій Олександрович Брусило, Вікторія Іванівна Бороденко, and Наталія Григорівна Буднік. Професійне самовизначення випускників у різних населених пунктах. Дніпропетровський національний університет ім. Олеся Гончара, 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4280.

Full text
Abstract:
Дослідження показників готовності до професійного самовизначення випускників загальноосвітніх закладів, які проживають у різних населених пунктах, встановило, що у більш населених містах він більший, ніж у менш населених містах (у Кривому Розі у два рази більший, ніж в Апостолове). Висловлюємо точку зору, що отримані результати показників професійного самовизначення у Кривому Розі (41%) і Апостолове (23%) за чотири місяці до початку вступної компанії (реєстрація електронних кабінетів вступників розпочнеться 1 липня 2021 року) є вкрай низькими.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дороніна, Т. О. Профорієнтаційна робота вчителя: ґендерний аспект. Чернігівський національний університет, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2132.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто актуальну проблему сучасної школи – професійне самовизначення старшокласників. На основі аналізу низки публікацій щодо виявленої проблеми зроблено висновок про недостатню увагу педагогів саме до ґендерного компонента; визначено аспекти профорієнтаційної роботи вчителя, до яких можливо й необхідно вводити ґендерну складову, що дозволить учням і ученицям зробити свідомий та вільний від статево-рольових стереотипів вибір майбутньої професії, отже, стане запорукою їхньої успішної реалізації в дорослому житті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography