Academic literature on the topic 'Сальдо'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Сальдо.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Сальдо"

1

Gres, Natalia. "АКТИВНО-ПАСИВНІ РАХУНКИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ: ДЕЯКІ ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ ВЕДЕННЯ." Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій 2, no. 6 (November 27, 2020): 4–13. http://dx.doi.org/10.32750/2020-0201.

Full text
Abstract:
У статті висвітлюються актуальні теоретичні та практичні аспекти застосування активно-пасивних рахунків бухгалтерського обліку. Проведено контент-аналіз встановленого порядку ведення рахунків бухгалтерського обліку. Досліджено призначення синтетичних рахунків і субрахунків, типові схеми реєстрації та групування інформації про господарські операції. Виявлено ті з них, які можуть списуватися в порядку їхнього закриття як в дебет так і в кредит відповідного рахунку/субрахунку. Виокремлено розрахункові рахунки, які в результаті запису на них господарських операцій можуть змінювати своє одностороннє сальдо з кредитового на дебетове й навпаки. Відмічено, що облік попередньої оплати на рахунках окремих суб'єктів господарювання не відповідає методології ведення бухгалтерського обліку. Активно-пасивні рахунки класифіковано за змістом і призначенням. Ідентифіковано розрахункові, операційно-результатні та фінансово-результатні рахунки бухгалтерського обліку, які мають одночасно ознаки активного і пасивного рахунка. Охарактеризовано основні риси їхньої будови. Проаналізовано описані у навчальній та науковій літературі підходи до розрахунку сальдо по активно-пасивному рахунку. Відмічено, що вони ґрунтуються на використані взаємозв’язку між синтетичним рахунком і аналітичними рахунками, які він поєднує. Розроблено алгоритми перевірки правильності виведення по активно-пасивному рахунку кінцевого сальдо без застосування даних деталізації облікових записів. Практично доведено його ефективність в умовах оптимальної побудови схеми аналітичного обліку. Запропонована методика дозволяє швидко перевірити кінцеве сальдо як синтетичного, так і супроводжуючих його аналітичних активно-пасивних рахунків. При цьому, не має значення, чи є сальдо розгорнутим або одностороннім, чи відбувається перетворення останнього з дебетового в кредитове і навпаки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kopych, R. I. "Вплив потоків капіталу на сальдо бюджету країн Європейської "периферії"." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 9 (December 26, 2019): 92–98. http://dx.doi.org/10.36930/40290916.

Full text
Abstract:
Зв'язок між потоками капіталу і сальдо бюджету становить важливий елемент дослідження фіскальної політики країн інтеграційного утворення, включно з особливостями взаємодії його найбільших країн та країн умовної "периферії". Насамперед доречно порівняти залежність від потоків капіталу та обмежень платіжного балансу країн Центрально-Східної Європи і Балтії, оскільки ці країни відрізняються за рівнем доходу, особливостями політики обмінного курсу та підходами до євроінтеграційного процесу. Припускається, що з підвищенням ступеня економічної інтеграції підсилюється залежність від потоків капіталу та обмежень платіжного балансу, що порівняно самостійно впливає на проведення фіскальної політики. Водночас поглиблення інтеграції призводить до уніфікації найбільш загальних параметрів фіскальної політики, як сальдо бюджету та рівень державного боргу, що полегшує гармонізацію фіскальної політики на рівні інтеграційного утворення. На підставі річних даних 1990-2018 рр. проаналізовано залежність сальдо бюджету країн Центральної і Східної Європи, Південної Європи і Балтії від припливу капіталу і ставки LIBOR (англ. London Interbank Offer Rate). Показано, що залучення іноземного капіталу призводить до погіршення сальдо бюджету країн європейської "периферії", але вплив зникає з урахуванням циклу ділової активності, що засвідчує проциклічність потоків капіталу. Для нейтралізації надмірного припливу-відпливу капіталу, що так чи інакше впливатиме на фіскальні показники, необхідні заходи координації фіскальної політики на обох рівнях – національному і наднаціональному.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Kostko, V. S. "Netting in the System of Legal Facts." Herald of Economic Justice 16, no. 2 (2021): 61–82. http://dx.doi.org/10.37239/2500-2643-2021-16-2-61-82.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Вавдіюк, Н. С., and Н. І. Корецька. "РЕГІОНАЛЬНИЙ АНАЛІЗ МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ ТОВАРАМИ В УКРАЇНІ." Економічні науки. Серія "Регіональна економіка" 1, no. 17(67) (December 30, 2020): 302–10. http://dx.doi.org/10.36910/2707-6296-2020-17(67)-30.

Full text
Abstract:
У статті досліджено участь регіонів в загальній структурі зовнішньої торгівлі, Так, проаналізовано зміни обсягів зовнішньої торгівлі за регіонами України по експорту та імпорту товарів у період 2018–2019 років, представлено загальний обсяг сальдо зовнішньої торгівлі за регіонами України у 2019 році.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Красильникова, Елена Анатольевна, and Александр Федорович Никишин. "Тенденции двухзначных приростов экспорта: оздоровление структуры или задачи сохранения положительного сальдо." Russian Journal of Entrepreneurship 19, no. 11 (November 30, 2018): 3525. http://dx.doi.org/10.18334/rp.19.11.39586.

Full text
Abstract:
В представленной научной статье рассматривается динамика макроэкономических показателей внешней торговли Российской Федерации. Оценивается структура внешнеторгового баланса в прошлом и текущем годах. Детальное внимание уделено основным тенденциям структуры экспорта Российской Федерации в 2016-2018 гг. Представляются интересными темпы прироста объемов вывозимых из страны топливно-энергетических и продовольственных товаров, сельскохозяйственного сырья.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Черкай and A. Cherkay. "The Formulas of Direct Calculation a Balance of Accounts." Auditor 2, no. 8 (August 25, 2016): 23–28. http://dx.doi.org/10.12737/21060.

Full text
Abstract:
Th e paper considers formulas of direct calculation of values of the fi nal and the current balance of the accounts through the records their opening balances and turnovers with positive and negative signs.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Kantor, N. E. "Set-Off against Closely Connected Right in Terms of Saldo Theory." Herald of Economic Justice 16, no. 9 (2021): 136–78. http://dx.doi.org/10.37239/2500-2643-2021-16-9-136-178.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Красильникова, Елена Анатольевна, and Леонид Александрович Брагин. "Структура товарных ресурсов российской федерации как основа формирования базового ассортимента торговли." Russian Journal of Entrepreneurship 19, no. 3 (March 31, 2018): 633. http://dx.doi.org/10.18334/rp.19.3.38821.

Full text
Abstract:
В статье оценивается структура товарных ресурсов РФ с учетом динамики последних лет с проекцией на базовый ассортимент торговых организаций. Авторами исследуются такие макроэкономические показатели, как экспорт, импорт, сальдо внешнеторгового оборота РФ за последние два года. Строится и подтверждается гипотеза о том, что структура товарных ресурсов страны является основой для формирования ассортимента торговых организаций.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Honchar, Halina, Alla Chornovol, and Svitlana Shybirina. "THE IMPACT OF THE PANDEMIC ON THE CURRENCY MARKET OF UKRAINE." Scientific Notes of Ostroh Academy National University, "Economics" Series 1, no. 20(48) (March 24, 2021): 102–11. http://dx.doi.org/10.25264/2311-5149-2021-20(48)-102-111.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено трактування дефініції валютного ринку та його суб’єкти. Проаналізовано вплив розгортання епідеміологічної кризи на основні показники валютного ринку України. Встановлено, що в березні 2020 р. чис­тий продаж валюти центральним банком склав 2,2 млрд дол. США, регулятор згладжував коливання в бік знецінення гривні під час запровадження карантинних заходів – обсяги чистої купівлі валюти за рік перевищили 1 млрд дол. США. Завдяки розгортанню епідеміологічної кризи значно посилився попит на іноземну валюту, зокрема на долари США та євро. Це зумовлено тим, що громадяни розглядають подані валюти як спосіб захисту від можливих інфляційних коливань під час кризи, тому і виявляють підвищений попит на іноземну валюту через інфляційні очікування (сальдо обсягу операцій з готівковою іноземною валютою +84,6 млн дол. США в еквіваленті; у порівнянні з 2019 р. – 181,5 млн дол. США в еквіваленті). В свою чергу, це посилило девальваційний тиск на гривню, а сальдо інтервенцій у грудні 2020 р. стало від’ємним (-289,2 млн дол. США). Такі показники свідчать про кризові явища на валютному ринку, зростання попиту на іноземні валюти (а відповідно, і зростання обсягів доларизації економіки в кризовий час) та посилення інфляційних процесів. З’ясовано фактори, які стримують подальший розвиток валютного ринку. Запропоновано сценарії розвитку вітчизняного валютного ринку після пандемії коронавірусу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Зайцев, Юрий Константинович. "Возможности диверсификации партнерств на рынках природного газа в рамках сложившихся форм сотрудничества государства и бизнеса стран БРИКС." Public-Private Partnership 2, no. 4 (December 31, 2015): 193. http://dx.doi.org/10.18334/ppp.2.4.36872.

Full text
Abstract:
В статье проводится анализ возможностей по формированию новых партнерств в сфере добычи и потребления природного газа странами БРИКС в условиях сложившихся модальностей партнерства между государством и бизнесом. Автор анализирует текущую ситуацию на рынках природного газа стран БРИКС, оценивая имеющиеся ресурсы, объемы добычи и потребления, структуру рынков, а также экспортное-импортное сальдо. В заключении автором предлагаются рекомендации по сотрудничеству России с остальными странами БРИКС на рынках природного газа.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Сальдо"

1

Яковенко, Р. В., R. Yakovenko, В. Ю. Соловйова, and V. Solovyova. "Сальдо зовнішньої торгівлі послугами." Thesis, Przemysl : Nauka і stadia, 2016. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/6507.

Full text
Abstract:
Тези аналізують роль і значення сфери послуг у сучасній економіці, досліджують позитивне сальдо зовнішньоекономічних послуг України за структурою The theses analyze the role and significance of the sphere of services in the modern economy, investigate the positive balance of foreign economic services of Ukraine by structure
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Жадан, Тетяна Андріївна, and М. Аннаєв. "Сутність, значення та необхідність обліково-аналітичного забезпечення внутрішнього контролю фінансових результатів підприємства." Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35198.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Степуріна, Світлана Олександрівна. "Сучасні тенденції кризового розвитку підприємств України." Thesis, Харківський національний економічний університет ім. Семена Кузнеця, 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46037.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Братков, Микита Олегович, and Олександр Борисович Білоцерківський. "Міжнародна торгівля: основні поняття і показники." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41681.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуто значення та поняття міжнародної торгівлі, досліджено такі показники як експорт, імпорт, на підставі яких розраховано торговельне сальдо. Зроблено висновок про позитивні зовнішньоторговельні відносини для України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Бірюк, Вікторія Сергіївна. "Вплив пандемії на тенденції міжнародного ринку та сучасний стан зовнішньої торгівлі України." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/54684.

Full text
Abstract:
1. Ткаченко О.Г., Тищенко А.А. Тенденції та перспективи розвитку світової торгівлі. Стратегічний потенціал державного та територіального розвитку : Матеріали IIІ міжнародної науково-практичної конференції (м. Маріуполь, 9–10 жовтня 2019 р.). – Маріуполь ; Кривий Ріг : Вид. Р. А. Козлов, 2019. – 405 с. 2. Христенко, Л., Крамчанінова А., Швецова О. «Вплив глобальних загроз на формування тенденцій розвитку міжнародної торгівлі». Вісник Східноукраїнського Національного Університету імені Володимира Даля, вип. 3 (267), Вітень 2021, с. 41-47, doi:10.33216/1998-7927-2021-267-3-41-47. 3. Щодо підсумків світової торгівлі у 2020 р. та перспектив на 2021 р. Національний інститут стратегічних досліджень : веб-сайт. URL: https://niss.gov.ua/doslidzhennya/mizhnarodni-vidnosini/schodo- pidsumkiv-svitovoi-torgivli-u-2020-r-ta-perspektiv-na (дата звернення: 04.10.2021). 4. Fitch Ratings покращило прогноз зростання світового ВВП — до 6,3% Мінфін : веб-сайт. URL: https://minfin.com.ua/ua/2021/06/16/66468447/ (дата звернення: 04.10.2021). 5. Показники торгівлі України з ЄС зросли за перші шість місяців 2021 року Євроінеграційний портал : веб-сайт. URL: https://eu- ua.kmu.gov.ua/node/4141 (дата звернення: 05.10.2021). 6. Державна Митна Служба : веб-сайт. URL: https://customs.gov.ua (дата звернення: 05.10.2021).
В роботі досліджено стан міжнародного ринку за 2019-2021 роки. Проаналізовано основні показники зовнішньої торгівлі України та інших країн. Визначено зміни в тенденціях світової торгівлі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Гринюк, Н. В. "Шляхи покращення ефективності діяльності суб'єктів господарювання." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/10871.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Грищенко, Вадим Федорович, Вадим Федорович Грищенко, Vadym Fedorovych Hryshchenko, Ольга Юріївна Древаль, Ольга Юрьевна Древаль, Olha Yuriivna Dreval, and І. В. Грищенко. "Особливості державного управління експортно-імпортним потенціалом регіону з урахуванням вимог екологічної безпеки." Thesis, Сумський державний університет, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/42497.

Full text
Abstract:
У статті здійснено узагальнення теоретичних та методичних підходів до врахування впливу експортно-імпортних операцій на стан навколишнього природного середовища. Подано авторське вирішення наукового завдання – удосконалення організаційно-економічного механізму екологізації експортно-імпортних операцій з урахуванням вимог забезпечення глобальної екологічної безпеки, що сприятиме підсиленню адаптивності та конкурентоспроможності національної економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Писарєв, Олександр Юрійович. "Зовнішньо-торгівельна діяльність України з країнами ЄС." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/3711.

Full text
Abstract:
Писарєв О. Ю. Зовнішньо-торгівельна діяльність України з країнами ЄС : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 051 "Економіка" / наук. керівник О. П. Сарнацький. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 98 с.
UA : Кваліфікаційна робота: 98 с., 5 рис., 5 табл., 42 джерела. Мета роботи - дослідження теоретичних основ і економічної сутності зовнішньоторгівельної діяльності. Об'єкт дослідження – результати зовнішньоторгівельної діяльності та методика комплексного фінансового аналізу. Методи дослідження - логічний, порівняльний, горизонтальний, аналітичний аналіз. В першому розділі визначено мету та завдання оцінки зовнішньоторгівельної діяльності; досліджено методи аналізу зовнішньоторгівельної діяльності; визначені інформаційні джерела, які забезпечують проведення оцінки зовнішньоторгівельної діяльності. У другому розділі досліджено методику комплексного аналізу зовнішньоторговельної діяльності з країнами ЄС, характерні риси зовнішньої торгівлі з країнами ЄС аналіз результатів зовнішньоторговельної діяльності між Україною та Польщею, аналіз показників зовнішньоторговельної діяльності України з Німеччиною. У третьому розділі проведено аналіз і оцінка перспектив зовнішньої торгівлі з країнами ЄС, зарубіжний досвід формування політики зовнішньоекономічної діяльності , науково-практичні рекомендації зовнішньоторговельної діяльності між Україною та Польщею, науково практичні рекомендації стосовно покращення торгівельного сальдо України в її торгівлі з Німеччиною.
EN : Qualifying work for the higher education level "master" specialty 8.03050301 "International Economics". Zaporizhzhya national University, Zaporizhzhya, 2020. The first section defines the purpose and objectives of the evaluation of foreign trade activities; methods of analysis of foreign trade activity are investigated; identified information sources that provide an assessment of foreign trade activities. The second section examines the methodology of comprehensive analysis of foreign trade with EU countries, the characteristics of foreign trade with EU countries, analysis of foreign trade results between Ukraine and Poland, analysis of indicators of foreign trade of Ukraine with Germany. The third section analyzes and evaluates the prospects of foreign trade with EU countries, foreign experience in foreign economic policy, scientific and practical recommendations for foreign trade between Ukraine and Poland, scientific and practical recommendations for improving Ukraine's trade balance in its trade with Germany.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Медведева, А. Н., and A. N. Medvedeva. "Проблемы и перспективы социально-экономического развития и культурного возрождения малых индустриальных городов на территории Свердловской области на примере г. Верхняя Салда : магистерская диссертация." Master's thesis, 2019. http://hdl.handle.net/10995/77630.

Full text
Abstract:
Магистерская диссертация состоит из введения, трех глав, заключения, списка литературы и приложения. Рассмотрены теоретические основы, анализ ситуации и прогноз перспектив социально-экономического развития и культурного возрождения малых индустриальных городов. Представлен отечественный и зарубежный опыт создания общественных пространств. Представлен анализ внешнего экономического окружения проекта: динамика макроэкономических показателей, анализ района расположения объекта строительства, потенциальные потребители и конкуренты, транспортная и пешеходная доступность и пр. Третья глава включает в себя практический алгоритм формирования новых социально-экономических отношений в процессе реализации девелоперского проекта по созданию многофункциональной музейно-парковой зоны на примере бывшей промышленной территории, прилегающей к Верхнесалдинскому пруду в малом индустриальном городе Верхняя Салда.
The master's thesis consists of an introduction, three chapters, a conclusion, a list of references and an Appendix. The theoretical foundations, analysis of the situation and forecast of the prospects of socio-economic development and cultural revival of small industrial cities are considered. Domestic and foreign experience of creating public spaces is presented. The analysis of the external economic environment of the project is presented: the dynamics of macroeconomic indicators, the analysis of the location of the construction site, potential consumers and competitors, transport and pedestrian accessibility, etc. The third Chapter includes a practical algorithm for the formation of new socio-economic relations in the process of implementing a development project to create a multifunctional Museum and Park area on the example of the former industrial area adjacent to the Verkhnesaldinsky pond in the small industrial city of Verkhnyaya Salda.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сотник, Г. В. "Облік і контроль розрахунків з оплати праці та відрахувань на обов’язкове страхування: організаційно-методичні аспекти та напрями удосконалення» (на прикладі Малого підприємства «Таврія»)." Thesis, 2017. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/6451.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні та практичні питання обліку та контролю розрахунків з оплати праці та відрахувань на обов’язкове страхування; документальний та аналітичний облік; виявлення шляхів покращення системи внутрішнього контролю підприємства за рахунок організації контролю розрахунків з оплати праці. За результатами дослідження запропоновані основні напрямки вдосконалення, сформульовані конкретні рекомендації та пропозиції, щодо усунення існуючих недоліків та покращення стану обліку досліджуваного об’єкту.
В работе рассматриваются теоретические и практические вопросы учета и контроля расчетов по оплате труда и отчислений на обязательное страхование; документальный и аналитический учет; выявление путей улучшения системы внутреннего контроля предприятия за счет организации контроля расчетов по оплате труда. По результатам исследования предложены основные направления совершенствования, сформулированы конкретные рекомендации и предложения по устранению существующих недостатков и улучшения состояния учета исследуемого объекта.
The work deals with theoretical and practical issues of accounting and control payments of wages and deductions for compulsory insurance; documentary and analytical accounting; identify ways to improve the system of internal control through the monitoring of payments to pay. The study proposed main areas for improvement formulated specific recommendations and proposals to address existing shortcomings and improve the accounting of the objects.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Сальдо"

1

Ткач, Д. В. Чорне сальто. Київ: Радянська школа, 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Марен, М. Сальто Ангела. Москва, 1995.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Сальдо"

1

Tikhonova, L. E. "DIAGNOSTICS OF PROBLEM COMPONENTS OF INTERNATIONAL MIGRATION IN THE REPUBLIC OF BELARUS." In XII Международный научно-практический форум. Знание-М, 2021. http://dx.doi.org/10.38006/00187-097-5.2021.108.119.

Full text
Abstract:
Исследование посвящено актуальной теме, связанной с анализом тенденций развития процессов международной миграции Республики Беларусь в новых геополитических реалиях. Определено, что международная миграция в Беларуси, имея положительное сальдо, выступает ключевым фактором поддержания демографического равновесия, оказывая положительное влияние на прирост населения. Определено, что объемы внешней трудовой миграции, как въехавших в страну, так и выехавших из страны непосредственно воздействуют на численность занятого населения, уровень безработицы, потребность экономики в кадрах
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Lukyanets, A. S. "Push factors of migration from the Far North of Russia." In Online conference devoted to the study of demographic and migration processes in the Russian Federation. Federation, countries of the Asia-Pacific region, and the relationship between migration processes and sustainable development. Знание-М, 2020. http://dx.doi.org/10.38006/907345-84-3.2020.78.93.

Full text
Abstract:
В статье рассматриваются основные факторы формирования миграционных потоков. Установлено, что миграция населения на протяжении всего времени с момента заселения Северных территорий была компонентом увеличения численности населения. В настоящее время внутрироссийская миграция является фактором депопуляции. Положительное сальдо международной миграции не может в полной мере компенсировать внутрироссийский миграционный отток. С учетом миграционной ситуации в подавляющем большинстве районов крайнего Севера и приравненных к ним территорий, выявленные факторы можно с уверенностью назвать факторами миграционного оттока населения. В результате исследования было установлено, что денежные доходы населения не являются ни определяющей причиной для переезда в регионы российского Севера, ни удерживающим инструментом для текущего населения рассматриваемых территорий. Выявлено, что с учетом стоимости жизни на районах крайнего Севера, среднедушевые денежные доходы населения исследуемых регионов остаются ниже среднероссийских. В результате проведенного опроса населения и представителей органов власти и бизнеса было определено влияние природно-климатических факторов на миграционные установки населения в районах Крайнего Севера и приравненных к ним территориям. Установлено диаметрально противоположное восприятие к глобальным климатическим изменениям у коренных малочисленных народов и обычного населения, проживающего на исследуемых территориях. Для коренных малочисленных народов климатические изменения, выражающиеся преимущественно в повышении среднемесячных температур, являются фактором дополнительного риска как для здоровья, так и для стабильного социально-экономического положения. Традиционные сферы деятельности, такие как оленеводство и рыболовство, подвергаются дополнительному негативному воздействию вследствие повышения среднемесячных температур во все месяцы в году. В то же время увеличение летнего периода и сокращение зимнего на фоне общего климатического потепления было положительно оценено как населением, так и предстателями органов власти и бизнес структур. По результатам исследования были сделаны выводы о низкой эффективности действующих мер экономической поддержки населения, проживающего в районах крайнего Севера и приравненных к ним территориям.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography