Academic literature on the topic 'Рівняння диференційне'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Рівняння диференційне.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Рівняння диференційне"

1

Крохмаль, Тетяна Миколаївна, and Олександр Миколайович Нікітенко. "Можливості використання анімації для вивчення природничих дисциплін." Theory and methods of learning mathematics, physics, informatics 13, no. 2 (September 4, 2015): 304–8. http://dx.doi.org/10.55056/tmn.v13i2.796.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена використання системи комп’ютерної математики Maple для створення анімаційних зображень для вивчення природничих дисциплін. На прикладі явища коливання закріпленої з обох боків струни наведено алгоритм побудови анімаційних зображень. Мета: показати можливості побудови анімаційних зображень за допомогою системи комп’ютерної математики для подальшого їх використання під час навчання природничим дисциплінам. Задачі: 1) визначити опції системи комп’ютерної математики для розв’язання диференційних рівнянь у частинних похідних: 2) побудувати розв’язок хвильового рівняння; 3) визначити опції системи комп’ютерної математики для побудови анімаційних зображень; 4) побудувати анімаційні зображення коливання струни. Об’єкт дослідження: процес навчання із застосуванням анімаційних зображень. Предмет дослідження: використання анімаційних зображень під час вивчення природничих дисциплін. Методи дослідження: використання опцій системи комп’ютерної математики Maple для розв’язання диференційних рівнянь з частинними похідним та побудова анімаційних зображень таких розв’язків. Результати: на прикладі явища коливання закріпленої з обох боків струни показано можливість побудови анімаційних зображень. Висновки: розглянуто можливості розв’язання диференційних рівнянь у частинних похідних, а також побудова анімаційних зображень за допомогою опцій системи комп’ютерної математики Maple.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кочкарев, Сергей, Кирилл Зеленский, and Ярослав Фомин. "МАТЕМАТИЧЕСКОЕ МОДЕЛИРОВАНИЕ ИНФЕКЦИОННОГО ЗАБОЛЕВАНИЯ." Научный взгляд в будущее, no. 23-01 (November 30, 2018): 31–38. http://dx.doi.org/10.30888/2415-7538.2021-23-01-020.

Full text
Abstract:
Розглядається задача математичного моделювання імунної відповіді на вірусні інфекції. Математична модель процесу описується системою нелінійних диференційних рівнянь із запізненням. Розв'язання цієї системи рівнянь здійснюється ітераційним числово -аналі
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Sayenko, S., G. Kholomeev, and O. Pilipenko. "Методика та розрахункові оцінки виходу радіонуклідів за межі захисних контейнерів." Nuclear and Radiation Safety, no. 4(48) (December 15, 2010): 35–38. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2010.4(48).07.

Full text
Abstract:
Для різної форми контейнерів збереження радіоактивних відходів розроблено методику оцінки виходу радіоактивності в довкілля, що заснована на математичному моделюванні процесу міграції радіонуклідів одновимірним диференційним рівнянням нестаціонарної дифузії в сферичних координатах у одношаровій порожнистій кулі. Показано задовільний збіг результатів розрахунку за наведеною методикою з результатами інших авторів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Dubyk, Yaroslav, Iryna Seliverstova, and Andrii Bogdan. "ЗАСТОСУВАННЯ ПОНЯТЬ КОРОТКОГО ТА ДОВГОГО РІШЕНЬ ТЕОРІЇ ОБОЛОНОК ДЛЯ АНАЛІЗУ НДС ТРУБОПРОВОДІВ ІЗ КУТОВОЮ НЕСПІВВІСНІСТЮ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 1 (15) (2019): 21–30. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2019-1(15)-21-30.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Секторні згини труб мають широке застосування в промисловості, особливо для трубопроводів великого діаметра, також зварні шви на практиці часто мають кутову неспіввісність через технологічний процес стику двох прямих частин труби. Тому важливо забезпечити структурну міцність та надійність таких з’єднань, а також покращити здатність секторних згинів зберігати форму та технічні характеристики під впливом навантажень. Постановка проблеми. Наявні вирази для оцінки напружень у зоні косого зварного з’єднання отримані на основі узагальнення експериментальних результатів та чисельних розрахунків. Чисельні методи мають значні можливості у вирішенні практичних задач, але не можуть пояснити природу рішення та кількісний ступінь впливу безрозмірних параметрів. Тому важливо розробити аналітичні підходи, що дають гнучкість у аналізі результатів, та виділити найбільш впливові параметри. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Розглянуті сучасні публікації в закордонних та вітчизняних джерелах, які пов’язані з цією науковою проблемою. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Робота є продовженням попередніх досліджень авторів, та удосконалює підхід застосування понять коротких та довгих розв’язків у частині точного рішення системи диференційних рівнянь четвертого ступеня. Постановка завдання. Отримати аналітичний розв’язок для визначення напруженого стану трубопроводу в зоні кутової неспіввісності зварного шва. Виклад основного матеріалу. Основна ідея роботи полягає в застосуванні понять короткого та довгого розв’язків теорії оболонок, та їх поєднане використання для аналізу напружено-деформованого стану трубопроводів з кутовою неспіввісністю зварних швів. Висновки відповідно до статті. Вводяться поняття короткого та довгого розв’язку, які дають можливість замінити рівняння восьмого порядку теорії оболонок, системою з двох рівнянь четвертого порядку. Ефективність розв’язків продемонстровано для двох випадків навантаження (внутрішній тиск та згинальний момент), аналітичні результати порівнюються з чисельними МСЕ та експериментальними даними.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Стенін, Олександр Африканович. "Метод фіктивної координати в задачах оптимального управління системами з післядією." Адаптивні системи автоматичного управління 1, no. 20 (November 23, 2012): 116–21. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.20.2012.30711.

Full text
Abstract:
Розглядається задача оптимального управління системами з післядією. Запропоновано метод фіктивної координати, який дозволяє звести вихідну систему з післядією до системи звичайних диференційних рівнянь і рівнянь переносу, до яких можна застосувати відомі методи оптимізації. Продемонстровано практичне застосування метода фіктивної координати на прикладі розв’язування задачі оптимального управління автономної системи опалювання виробничого приміщення. Метод фіктивної координати узагальнено на системи з нестаціонарним запізненням. Показано, що метод може бути застосовано для систем з декількома процесами, що мають післядію.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Журавльов, О. О., С. В. Орлов, and С. О. Шуляков. "Математична модель траєкторії польоту снаряда далекобійної артилерійської системи." Системи озброєння і військова техніка, no. 3(63), (September 30, 2020): 62–68. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2020.63.09.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто математичну модель траєкторії польоту снаряда при стрільбі далекобійної артилерійської системи. Основні припущення, що застосовані в моделі: Земля - еліпсоїд, що обертається; поле тяжіння – не центральне; повітря – стаціонарне сферичне; вітер заданий швидкістю та азимутом, розподіленими за стандартними шарами висот. Основу математичної моделі просторового руху снаряда складають диференційні рівняння в формі В.С. Пугачева. В моделі враховані усі основні фактори, що впливають на політ артилерійського снаряду, що стабілізований обертом навколо повздовжньої вісі, а також тиск та температура повітря на вогневої позиції під час стрільби. Модель, що розглянута, дозволяє провести розрахунки значень основних параметрів траєкторії, координат точки падіння снаряда в стартовій, геоцентричній, геодезичній системах координат вогневої позиції та геодезичну дальність і азимут точки падіння.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шиян, А. А., Л. О. Нікіфорова, І. О. Дьогтєва, and Я. Ю. Яремчук. "Модель управління протидією інформаційним атакам у кіберпросторі." Реєстрація, зберігання і обробка даних 23, no. 2 (June 29, 2021): 62–71. http://dx.doi.org/10.35681/1560-9189.2021.23.2.239242.

Full text
Abstract:
Представлено модель управління протидією інформаційним атакам у кіберпросторі сучасного інформаційного суспільства. Вона ґрунтує-ться на виокремлених інструментах щодо протидії негативним інформаційно-психологічним процесам як у соціальних стратах, так і у суспільстві в цілому. Досліджено динаміку кількості суб’єктів, які підпадають під вплив інформаційних атак, з використанням відповідного математичного апарату, основою якого є нелінійні диференційні рівняння. Вони описують як зміну кількості у часі суб’єктів, так і відповідні задачі, поставлені перед службою кібербезпеки для запобігання негативним наслідкам потенційних чи реалізованих інформаційних атак. Виділено та проаналізовано чотири сценарії можливих варіантів інформаційних атак, які залежать від типу обраної функції, і представлено відповідні варіанти розгортання можливих сценаріїв протидії інформаційним атакам. Також виділено окремі аспекти та чинники, за допомогою яких можна управляти даним процесом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Петров, Л. М., І. В. Кішянус, Н. Я. Масліч, and О. І. Скориченко. "ЕЛЕМЕНТИ ТЕОРІЇ ГНУЧКОЇ ТРАНСМІСІЇ ВАНТАЖНОГО АВТОМОБІЛЯ." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Mechanization and Automation of Production Processes, no. 4 (46) (April 7, 2022): 25–34. http://dx.doi.org/10.32845/msnau.2021.4.4.

Full text
Abstract:
Робочий процес кочення колісного рушія супроводжується навантаженням колісного рушія гравітаційною силою, що приводить до стискання та розтягування шини при її деформації. У статті розглянуті питання дослідження механічної системи «автомобільне колесо-пружинний реактивний поштовх» із застосуванням теореми про зміну кінетичної енергії цієї системи, загального рівняння динаміки, а також рівняння Лагранжа другого роду. Метою дослідження є удосконалення технологічної схеми навантаження колісного рушія, перетворення енергії підведеної до колісного рушія в обертальний рух пружинного реактивного поштовху з підвищенням тягового зусилля автомобіля, який є допоміжним фактором до інноваційної технології його переміщення. Науковий та практичний напрям роботи полягає в тому, що вперше запропонована технологія, у якій при обертанні колісного рушія застосовано енергію обертального руху механічної системи «автомобільне колесо-пружинний реактивний поштовх», яка дозволяє підвищити реалізацію крутного моменту на колісному рушії. Методологією дослідження являлося встановити математичний зв’язок між силою, яку створює «автомобільний колісно-пружинний реактивний поштовх», з динамічною рухливістю безпосередньо автомобіля. Результатом дослідження є розроблена конструкція автомобіля з динамічно-рухливою платформою у циклі демпфування «автомобільним колісно-пружинним реактивним поштовхом» яка працює при «фізичному дискомфорті опорної поверхні». При розкритті поняття «фізичний дискомфорт опорної поверхні» були використані диференційні рівняння, які математично підтверджують виникнення такої поверхні в певних умовах експлуатації автомобіля. Розрахунки проводились в середовищі EXEL з дотриманням зв’язку між вхідними та вихідними параметрами. Результати досліджень були впроваджені в графічних залежностях ƞ = ʄ(Ft), dm = ʄ(i), Pt = ʄ(i), Fa = ʄ(Ft), i = ʄ(Ft). Цінність проведеного дослідження, результати проведеної роботи дозволять зробити внесок в галузь автомобільного виробництва. Запропоновано модель автомобіля придатна для використання з метою підвищення тягових можливостей транспортного засобу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Машкін, О. О. "Особливості чисельного вирішення диференційних рівнянь моделей ланчестерського типу у стохастичній постановці." Системи обробки інформації, no. 1(160), (March 30, 2020): 67–72. http://dx.doi.org/10.30748/soi.2020.160.08.

Full text
Abstract:
У статті приведений короткий огляд можливої сфери застосування модифікацій моделей ланчестерського типу, а також розглянуті деякі особливості чисельного вирішення диференційних рівнянь таких моделей у стохастичній постановці. Стохастична постановка дозволяє ураховувати випадкові фактори та елементи невизначеності, які впливатимуть на динаміку змін чисельності протиборчих угруповань, і які у певній мірі присутні у будь-яких бойових діях. На відміну від детермінованих моделей, стохастичні моделі потребують використання спеціальних методів, вибір конкретного з яких може ґрунтуватися на вимогах до ступеню їх збіжності на інтервалі інтегрування. Оцінка збіжності може слугувати також для перевірки правильності програмної реалізації обраного методу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

ЧМИР, Віктор, Віктор МЕЛЕНЧУК, and Юрій ІВАШКОВ. "МЕТОДИКА УПРАВЛІННЯ ЗМІСТОМ СЕРЕДНІХ РЕМОНТІВ АВТОМОБІЛІВ ПІДРОЗДІЛІВ ОХОРОНИ КОРДОНУ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 81, no. 3 (September 17, 2020): 535–51. http://dx.doi.org/10.32453/3.v81i3.492.

Full text
Abstract:
З урахуванням результатів огляду наукових досліджень, враховуючи, досвід, специфіку та практику використання автомобільної техніки (АТ) в підрозділах охорони кордону, а також наявність проблематики щодо вдосконалення процесу виконання середніх ремонтів автомобілів, в статті визначенні можливості з підвищення ефективності управління змістом середнього ремонту автомобілів підрозділів охорони кордону. Середній ремонт автомобілів органів Держприкордонслужби, виконаний ремонтним підрозділом, реалізується на застосуванні двох стратегій ремонтних дій: повному агрегатному відновленні основних агрегатів (блоків, вузлів); прямих ремонтних операцій (розточення, шліфування і т.п.), виконуваних на агрегаті, що відмовив, (блоці, вузлі), з частковим відновленням його окремих елементів, або його заміні ідентичним агрегатом (блоком, вузлом), що вже був у застосуванні і пройшов ремонт. Перехід від описових (або констатуючих) моделей до керованих моделей ефективності середнього ремонту має принципове значення по ряду позицій. Одна з основних – удосконалення і раціоналізація діючої системи їхнього виконання, що виключає необхідність виконання капітальних ремонтів техніки. Немаловажне також те, що на керованих моделях стає якісно іншим саме планування проведення середніх ремонтів. Основою аналітичної побудови керованої моделі ефективності середнього ремонту служить динамічна система диференціальних рівнянь. За результатами дослідження отримані математичні моделі процесу адаптивного управління змістом середнього ремонту автомобілів підрозділів охорони кордону у вигляді динамічних систем диференційних рівнянь. Ці математичні моделі формалізують залежність коефіцієнта відновлення технічного ресурсу від співвідношення структурних елементів окремого зразка АТ, що відремонтовані методом агрегатного відновлення і прямими ремонтними діями. Змістом отриманих диференційних рівнянь визначається процес адаптивного управління змістом середнього ремонту, їх аналіз показує, що при домінуванні методу агрегатного відновлення коефіцієнт відновлення технічного ресурсу АТ збільшується, а у протилежному випадку зменшується.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Рівняння диференційне"

1

Мілих, Володимир Іванович, Світлана Афанасіївна Ревуженко, and Лариса Василівна Шилкова. "Аналіз тривимірного характеру магнітного поля індуктора магнітного сепаратора методом плоско-паралельних розрахункових моделей." Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/32146.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ковальов, Ігор Олександрович, Игорь Александрович Ковалев, Ihor Oleksandrovych Kovalov, and М. С. Назаров. "Критичний погляд на основні диференційні рівняння гідростатики (рівняння Ейлера)." Thesis, Вид-во СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/5457.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мусафиров, Э. В. "Система, эквивалентная системе Лотки-Вольтерра с логистической поправкой." Thesis, Сумский государственный университет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41157.

Full text
Abstract:
Многие процессы реального мира моделируются с помощью систем обыкновенных дифференциальных уравнений. Однако такие системы часто не интегрируются в замкнутом виде. В этом случае изучение свойств решений можно проводить, используя эквивалентные (в некотором смысле) более простые системы.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Заковоротний, Олександр Юрійович. "Використання нечіткої логіки в характеристичних рівняннях для дослідження стійкості руху." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45502.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Прощайло, А. С. "Ідентифікація параметрів системи диференційних рівнянь з урахуванням обмежень на параметри." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/44288.

Full text
Abstract:
Моделювання економічних систем є перспективним напрямом в прикладних дослідженнях, зокрема щодо створення ефективного інструментарію для вирішення складних фінансово-економічних завдань ринкової економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Заковоротний, Олександр Юрійович, and Алла Олександрівна Харченко. "Використання нечіткої логіки в характеристичних рівняннях для дослідження стійкості руху." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45199.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Петренко, Т. М. "Применение МФТ при решении задачи изгиба пластин." Thesis, Сумский государственный университет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41185.

Full text
Abstract:
Задача изгиба тонкой анизотропной пластинки сводится к решению бигармонического дифференциального уравнения или к минимизации функционала, подынтегральной функция, которая зависит от частных производных второго порядка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Волков, А. В., and Олександр Сергійович Куценко. "Обернення лінійних динамічних систем на основі поліноміальної апроксимації вхідних та вихідних сигналів." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48308.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Серков, Олександр Анатолійович, Віталій Сергійович Бреславець, and А. О. Лисиця. "Несинусоїдальні хвилі в телекомунікаційних системах." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/42952.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Баранюк, Роман Андрійович. "Системи теплового захисту напівпровідникових перетворювачів електроенергії." Doctoral thesis, Київ, 2017. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/21322.

Full text
Abstract:
Дисертація присвячена розробці систем для забезпечення теплового захисту напівпровідникових перетворювачів електроенергії за рахунок суміщеного моделювання електромагнітних та теплових процесів в перетворювачах. В роботі проведено аналіз сучасних методів розрахунку електромагнітних та теплових процесів, аналіз моделей ключових та пасивних компонентів. Показана доцільність використання моделей пасивних та активних компонентів перетворювачів параметри яких залежать від температури та електричних режимів роботи. Запропонована суміщена модель для розрахунку електротеплових процесів в перетворювачах з врахуванням швидкоплинності процесів та розділенням на системи рівнянь, що описують швидкі та повільні процеси. Запропоновані дві системи теплового захисту, які працюють за рахунок нормалізації перехідних електромагнітних процесів в колі перетворювача з врахуванням температури компонентів та перезапуску плавного пуску після зняття короткого замикання з програмним врахуванням температури компонентів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography