Academic literature on the topic 'Ряди динаміки'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Ряди динаміки.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Ряди динаміки"

1

Ланде, Д. В., Л. Страшной, and І. В. Балагура. "Метод формування та кластеризації кореляційних мереж понять." Реєстрація, зберігання і обробка даних 23, no. 2 (June 29, 2021): 27–36. http://dx.doi.org/10.35681/1560-9189.2021.23.2.239209.

Full text
Abstract:
Для вирішення задачі формування та кластеризації понять запропоновано методику формування, кластеризації, ранжирування та подальшої візуалізації спрямованих кореляційних мереж, зв’язки яких визначаються на основі рядів динаміки, що відповідають цим поняттям. Як приклади розглянуто часові ряди динаміки вживання термінів, що формуються сервісом Google Books Ngram Viewer для формування кореляційної мережі наукових понять, і часові ряди динаміки захворюваності на коронавірус у різних країнах для формування та кластерізації мережі країн за ознакою подібності відповідних статистичних рядів. Наведена методика може застосовуватися з метою узагальнення множини сутностей без явно виражених зв’язків між ними на основі даних, отриманих в аналітичних системах різного призначення
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Вітомський, В. "Аналіз факторів, що впливають на відновлення легеневої функції впродовж фізичної терапії на стаціонарному етапі після кардіохірургічних операцій." Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, no. 2 (December 20, 2021): 92–97. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2021.2.92-97.

Full text
Abstract:
Резюме. Мета. Виявити та провести аналіз кореляційних зв’язків між динамікою показників спірографії та передопераційними, інтраопераційними факторами. Методи. Аналіз наукової літератури, статистичні дослідження. Результати. Серед передопераційних факторів найбільшу кількість статистично значимих зв’язків з динамікою показників легеневої функції мав вік, проте вони були слабкими. Маса тіла, фракція викиду лівого шлуночка не корелювали з динамікою показників спірографії, а одиничні зв’язки мали довжина тіла та функціональний клас за NYHA. Отримані результати щодо впливу індексу маси тіла на зниження легеневої функції після кардіохірургічних втручань не узгоджуються з попередніми дослідженнями, оскільки встановлено лише два дуже слабких зв’язки. Показник віку мав обернений зв’язок (чим більший вік, тим менше зниження), що також суперечить попереднім висновкам наукових робіт. Динаміка швидкісних показників спірографії мала менше кореляційних зв’язків з передопераційними факторами. Жодний з розглянутих інтраопераційних факторів не мав взаємозв’язків з показниками динаміки пікової об’ємної швидкості вдиху та резервного об’єму видиху. Проведений кореляційний аналіз не встановив зв’язків між тривалістю перетискання аорти, тривалістю штучної вентиляції легень та післяопераційною динамікою показників спірографії. Отримані результати підтвердили вплив кількості шунтів на динаміку показників спірографії, проте зв’язки були дуже слабкими. Проведений аналіз встановив ряд кореляційних зв’язків між динамікою показників спірографії та передопераційними, інтраопераційними факторами, але усі вони були дуже слабкими. Кількість зв’язків з інтраопераційними факторами була більшою. У ряді випадків відсутність зв’язків, їх сила або напрям не узгоджувалися з представленими у літературі факторами ризику післяопераційних легеневих ускладнень, зокрема ступенем серцевої недостатності та віком пацієнта. Ключові слова: дихання, фізична терапія, реабілітація, кардіореабілітація.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Броварець, О. О., and Ю. В. Човнюк. "ВИКОРИСТАННЯ МЕТОДІВ ФРАКТАЛЬНОГО АНАЛІЗУ У ДОСЛІДЖЕННЯХ ЕЛЕКТРОПРОВІДНОСТІ ГРУНТІВ ТА УРОЖАЙНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР." СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ МАШИНИ, no. 45 (December 6, 2020): 23–33. http://dx.doi.org/10.36910/acm.vi45.378.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовані питома електро-провідність ґрунтів і урожайність сільськогосподарських культур (озимої пшениці, кукурудзи тощо) на них залежно від норм посіву, норм внесення добрив та способу обробітку, а також визначенні їх класифікаційні ознаки у відповідності до фрактальних властивостей. Крім того, виявленні основні тенденції подальшого розвитку та представлені прогнози на майбутнє в агроценозах природно-кліматичних зон України. Для досягнення мети дослідження використані методи польового експерименту, метрологічного спостереження та фрактального оцінювання статистичної інформації. Запропонована процедура якісного аналізу часових рядів, для яких не підтверджується гіпотеза щодо наявності тренда (при дослідженнях питомої електропровідності ґрунтів), із застосуванням методів нелінійної динаміки, теорії хаосу. Розглянуті реальні часові ряди, що характеризують еволюцію параметрів питомої електропровідності ґрунтів та агробіологічного стану ґрунтів України. Обґрунтуванням для подібних досліджень є теорема Такенса. Хаотичність досліджуваної динамічної системи, що задана часовими реалізаціями, встановлена за допомогою показника Ляпунова. Оцінка стійкості стану ґрунтів проведена за допомогою фрактальної розмірності Хаусдорфа й індексу фрактальності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Галазюк, Н. М. "ФОРМУВАННЯ ТА НАРОЩЕННЯ ЕКСПОРТНОГО ПОТЕНЦІАЛУ В УМОВАХ ПОГЛИБЛЕННЯ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ УКРАЇНИ." Actual problems of regional economy development 2, no. 16 (November 21, 2020): 54–62. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.16.54-62.

Full text
Abstract:
Розвиток глобалізаційних процесів роблять залежними усі країни від світових ринків капіталів, товарів та послуг, внаслідок чого усі країни отримують, як шоки, так і стимули для свого економічного розвитку. Не дивно, що від успіхів чи невдач у розвитку зовнішньоекономічних відносин сьогодні залежать темпи та характер розвитку переважної більшості країн світу. Сучасна зовнішньоекономічна політика України направлена на європейську інтеграцію та просування продукції вітчизняного товаровиробника на європейський ринок, проте збільшення експортного потенціалу можливе за рахунок оновленні або модернізації технологічних процесів виробництва продукції та пристосування до міжнародних стандартів якості, які висувають країни-імпортери. У структурі українського експорту, бачимо перевагу сировини та продуктів нижчого рівня переробки. Саме тому, на сьогоднішній день стає актуальною проблема розвитку і диверсифікації експортного потенціалу країни, успіх у вирішенні якої буде визначатися масштабами і ефективністю участі України у міжнародному поділі праці в умовах поглиблення глобалізації світового господарства. Україна має стати країною з вільною економікою, що передбачає формування сприятливого бізнес-середовища з низьким податковим тиском, мінімізації втручання держави в прийняття економічних рішень. До складових відкритості, як правило, належать: лібералізація зовнішньої торгівлі, встановлення чітких зв'язків між внутрішньою і зовнішньою ціновою і валютною динамікою, готовністю вітчизняних товаровиробників до конкурентної боротьби на світових ринках. В даній статті об’єктом вивчення є процес формування та нарощення експортного потенціалу України в умовах євроінтеграційних перетворень. У процесі дослідження використовувались специфічні та загальноекономічні методи, а саме, абстрактно-логічний, статистичного дослідження, визначення абсолютних, відносних величин, ряди динаміки, а також метод єдності історичного та логічного, аналіз і синтез та інші наукові методи дослідження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Museibli, Parviz Tofik. "On the electrostatic field in expansion dynamics of gas bubbles." Вестник Самарского государственного технического университета. Серия «Физико-математические науки» 23, no. 4 (2019): 756–63. http://dx.doi.org/10.14498/vsgtu1717.

Full text
Abstract:
Работа посвящена изучению динамики образования пузырьков в газожидкостной системе с учетом разности потенциалов. Электропроводность жидкости определяется в зависимости от концентрации электролита и, соответственно, от электростатического поля, возникающего при течении жидкости. Влияние электростатического поля на динамику образования пузырьков показало, что радиус пузырьков газа и динамика его расширения вследствие изменения перепада давления зависят от разности потенциалов протекания. В зависимости от концентрации электролита определяется электрическая проводимость жидкости и, соответственно, электростатическое поле, возникающее в результате трения в жидкости. Влияние электростатического поля на динамику образования пузырьков показало, что радиус пузырьков газа и динамика его расширения, образованная падением давления, могут регулироваться параметром разности потенциалов. Показано, что одним из основных факторов, влияющих на течение двухфазных жидкостей, является природа жидкой фазы и концентрация электролита. Результаты регулирования динамики образования пузырьков в газожидкостной системе посредством электростатического поля и ряда физических параметров могут быть применены в процессах нефтегазовой отрасли, химического производства, биомеханике.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Myroniuk, Viktor. "Дешифрування видового складу лісових насаджень за даними сезонних мозаїк супутникових знімків Landsat і вибіркової інвентаризації лісів." Наукові праці Лісівничої академії наук України, no. 19 (December 26, 2019): 135–43. http://dx.doi.org/10.15421/411935.

Full text
Abstract:
Дешифрування видового складу лісових насаджень за супутниковими знімками має важливе значення для оцінювання стану та динаміки лісових ресурсів. Для цього в роботі використано часові ряди знімків Landsat 8 OLI, а як джерело опорної інформації – дані регіональної інвентаризації лісів Сумської області 2013 р., отримані на 333 кругових пробних ділянках. Супутникові знімки відібрано для часового періоду 2014-2016 рр. та скомпоновано в безхмарні мозаїки для трьох сезонів: квітень - жовтень, літо, осінь. Для дешифрування поширення деревостанів різного видового складу, а також деревних видів, які домінують у складі насаджень, на основі методу k найближчих сусідів (k-NN) спрогнозовано значення сум площ перерізів восьми найбільш представлених у лісовому фонді області видів. У дослідженні використано алгоритм k-NN методу, адаптований до платформи хмарних обчислень Google Earth Engine. Як міру пошуку найближчих сусідів застосовано Евклідову відстань у просторі спектральних показників супутникових знімків Landsat і допоміжної неспектральної інформації. За результатами досліджень отримано неперервні попіксельні оцінки сум площ перерізів деревостанів сосни, дуба, клена, липи, берези, ясена, осики та вільхи. На основі отриманих карт встановлено поширення основних лісотвірних деревних видів Сумської області, а за оцінками сум площ перерізів створено карту деревних видів, які домінують у насадженнях. На основі порівняння розподілу площі деревостанів за деревними видами, що домінують у насадженнях, встановлено узгодженість у відсотковому співвідношенні оцінок із офіційними даними обліку лісів області. На основі виконаних досліджень визначено актуальним запровадження в інвентаризацію лісів України методів дистанційного зондування Землі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Гичиев, Набиюла. "ВЛИЯНИЕ ИНВЕСТИЦИЙ В ОСНОВНОЙ КАПИТАЛ НА ЭКОНОМИЧЕСКИЙ РОСТ: РЕГИОНАЛЬНЫЙ АСПЕКТ." Региональные проблемы преобразования экономики, no. 7 (January 10, 2022): 121–28. http://dx.doi.org/10.26726/1812-7096-2021-7-121-128.

Full text
Abstract:
Предметом исследования является экономический рост регионов Северо-Кавказского федерального округа на основе анализа взаимосвязи динамики инвестиций в основной капитал с валовым региональным продуктом. Цели/задачи. Исследовать цикличность в динамике экономического роста и инвестиционной активности, выявить фазы роста и снижения удельного веса инвестиций в валовом региональном продукте, дать оценку интенсивности взаимосвязи инвестиций в основной капитал с ростом экономики. Для этого сформированы динамические ряды статистических показателей, проведен регрессионный анализ влияния инвестиций на параметры экономического роста экономики. Методология. Применяется корреляционно-регрессионный анализ, позволяющий установить статистически значимую связь между релевантными параметрами, используются эконометрические модели, демонстрирующие возможность оценки параметров роста через управляющие параметры, включая инвестиционный фактор. Результат и область применения. Повышение динамики экономического роста регионов Северо-Кавказского федерального округа возможно за счет разработки комплекса мероприятий по улучшению инвестиционной привлекательности региона, повышения удельного веса инвестиций в основной каптал и применения новых технологий. Выводы/значимость. Динамика инвестиций в основной капитал обеспечивает основное воздействие на темп экономического роста в регионах Северо-Кавказского макрорегиона. Наиболее важным индикатором, определяющим уровень технологического лидерства региона, является удельный вес инвестиций в основной капитал.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Glagolev, M. V., A. F. Sabrekov, E. V. Faustova, and O. E. Marfenina. "Modelling of concentration dynamics of fungal aerosols in the atmospheric boundary layer: I. Basic processes and equations." Environmental Dynamics and Global Climate Change 7, no. 2 (December 15, 2016): 85–102. http://dx.doi.org/10.17816/edgcc7285-102.

Full text
Abstract:
Грибы - важные аллергены, патогены растений, животных и человека, а также они образуют токсины и являются агентами биодеградации естественных и искусственных материалов. Данная публикация обобщает сравнительно немногочисленные теоретические и экспериментальные работы, посвященные моделированию динамики биоаэрозолей в приземном слое атмосферы. Акцент сделан на тех процессах и количественных закономерностях, которые важны для расчёта динамики грибного аэрозоля, состоящего из спор и вегетативных клеток различного диаметра. Описаны ключевые процессы, определяющие динамику биоаэрозоля в приземном слое атмосферы: эмиссия, гравитационная седиментация, турбулентная диффузия, вымывание осадками, соударение частиц и ряд других процессов. Осуществляется постановка задачи, вводится ряд уравнений, описывающих динамику биоаэрозоля в приземном слое атмосферы, обсуждаются граничные условия, необходимые для проведения расчётов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Chaskovskyy, O. H., D. Yu Karabchuk, and A. P. Ivaniuk. "Зміни лісового вкриття Українських Карпат за період 1984–2016 років." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 2 (March 28, 2019): 9–14. http://dx.doi.org/10.15421/40290201.

Full text
Abstract:
Масштабні зміни лісового вкриття негативно впливають передусім на гідрологічні та ґрунтові умови та загалом на екологічні функції лісів. В Українських Карпатах події, пов'язані з пошкодженнями лісового намету, зумовлені не тільки природними чинниками, такими, як погодні умови чи шкідники й хвороби, але і чинниками антропогенного впливу, такими, як збільшення обсягів вирубування лісу, основними драйверами яких є соціально-економічні потрясіння та зміна способів ведення лісового господарства й ефективність правозастосування в лісовому секторі. Метою цього дослідження було виявити обсяги порушень намету деревостанів у лісах Українських Карпатах протягом 1984–2016 рр. Для дослідження використано часові ряди зображень, отриманих із супутникових знімків проекту "Landsat" із застосуванням засобу візуалізації "TimeSync". Отже, на основі випадкової вибірки, 2000 ділянок було здійснено оцінку щорічного пошкодження намету лісу, які враховували як природні порушення, так і антропогенні. Відповідно до результатів вибірки, середня лісистість для всієї досліджуваної території протягом 1984–2016 рр. становила 65,50 %. Більше половини досліджуваного періоду значення лісових порушень коливались між 0,50–1,00 %, серед них було десять років, коли порушення були між 0,75–1,0 %. Загалом показники порушень лісового вкриття в Українських Карпатах сильно коливаються, причому значні помітні піки з'явилися після 1990 та 2012 рр. Більше того, антропогенні зміни, спричинені лісозаготівлями (зокрема суцільними та вибірковими), становили 92,07 % всіх порушень, тоді як лише 7,93 % порушень лісового намету пов'язані з природними чинниками. Аналіз піків коливань змін порушень лісового вкриття дає підстави вважати, що чинниками коливання щорічних показників, спричинених рубками, можуть бути політичні, пов'язані із зміною законодавства із часом та економічною ситуацією, спровокованою збільшенням і зменшенням попиту на ресурси деревини. Для природних порушень спостережено три різні хвилі на початку 1990-х, 2000-х та 2010-х років, які демонструють синхронізацію динаміки природних порушень з іншими помірними лісами Європи в субконтинентальному просторовому масштабі. Отже, результати здійсненого дослідження можна використати під час планування розвитку лісового господарства в Карпатах. При цьому варто приділяти більше уваги тренду зміни лісового вкриття, звертаючи особливу увагу на вразливість лісів до кліматичних змін, і розглянути вплив поточної нестабільної соціально-економічної ситуації на появу масштабних вирубок лісів в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Артемова, Ольга Игоревна, Olga Igorevna Artemova, Владимир Дмитриевич Кревчик, Vladimir Dmitrievich Krevchik, Михаил Борисович Семенов, and Mikhail Borisovich Semenov. "Моделирование влияния экстраклеточного информационного поля в динамике рисков формирования и развития раковой опухоли." Вестник Самарского государственного технического университета. Серия «Физико-математические науки» 23, no. 4 (2019): 705–23. http://dx.doi.org/10.14498/vsgtu1701.

Full text
Abstract:
Рассматривается динамическая нелинейная 2D-модель влияния экстраклеточного информационного поля в динамике рисков формирования и развития раковой опухоли. В качестве основных внешних параметров, формирующих информационный метаболический потенциал, рассматриваются физические свойства экстраклеточной матрицы, доступность питательных веществ, концентрация кислорода, pH экстраклеточной матрицы, взаимодействие со стромальными клетками и др. В рамках построенной аналитической 2D-модели показано, что микровзаимодействие через экстраклеточную матрицу возникающих раковых клеток посредством динамического информационного метаболического профиля существенно влияет на динамику рисков формирования и развития раковой опухоли. Показано, что в зависимости от структуры 2D-информационного метаболического профиля возникает ряд характерных нелинейных особенностей типа 2D-бифуркаций, биений, хаотизации, накладываемых на интегральные динамические кривые, напоминающие по виду функцию Гомпертца и описывающие вероятные риски формирования и развития раковой опухоли. Проводится сравнение результатов рассматриваемой аналитической модели с результатами моделирования других авторов по изучению хаотической и бифуркационной динамики в системе «опухоль - иммунный кластер - вирус». В результате проведенных количественных оценок в рамках предложенной теоретической модели сформулирован способ оценки рисков развития злокачественных новообразований, в котором в качестве факторов риска предложено выделять субфебрильную температуру, уровень каспаз, кольпоскопический индекс Рейда, определяющих порог вероятности формирования злокачественных новообразований.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Ряди динаміки"

1

Білоцерківський, Олександр Борисович. "Використання методу ковзної середньої для аналізу динаміки ВВП України за 2004-2008 р.р." Thesis, НТУ "ХПІ", 2009. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22739.

Full text
Abstract:
Одним із найважливіших елементів системи національних рахунків на стадії виробництва є валовий внутрішній продукт (ВВП). В доповіді досліджено ВВП України за 2004-2008 р.р з використанням методу ковзної середньої. Визначено прогнозне значення на 2009 рік.
Gross domestic product (GDP) is one of the major elements of national economic accounting on the stage of production. This paper presents the research of Ukrainian GDP during the 2004-2008. The method of moving average is used. The predicted value is obtained for 2009.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Білоцерківський, Олександр Борисович. "Статистичне прогнозування та моделювання реалізації молочної продукції в Україні на прикладі ЗАТ "Галичина"." Thesis, Хмельницький університет управління та права, 2011. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22591.

Full text
Abstract:
Проведено моделювання часового ряду з реалізації молочної продукції в Україні, тобто виділено тренд, випадкову та сезонну складові. Для вирівнювання ряду динаміки використовувався метод збільшення інтервалів та метод аналітичного вирівнювання. Визначено вид лінії тренду: лінійна функція, – та одержано її параметри. Одержано точковий прогноз щодо реалізації молочної продукції в Україні на 2011 рік. Результати показують, що сезонність в коливанні цін на молочну продукцію в Україні за 2007–2009 р.р. має чітко виражений характер.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Білоцерківський, Олександр Борисович. "Аналіз сезонності видобутку природного газу в Україні." Thesis, Біла К. О, 2010. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22666.

Full text
Abstract:
За даними Держкомстату про видобуток природного газу в Україні було побудовано ряд динаміки. З ряду динаміки виділено тренд, випадкову та сезонну складові. Для вирівнювання ряду динаміки використовувався метод збільшення інтервалів. Визначено вид лінії тренду: лінійна функція, – та одержано її параметри. Результати показали, що сезонність видобутку природного газу в Україні за 2007-2009 р.р. має чітко виражений характер: найбільший видобуток спостерігається у 1-му кварталі, а найменший – у 3-му кварталі, що пов'язано з більшими витратами газу в опалювальний період.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Білоцерківський, Олександр Борисович. "Сучасний стан та тенденції розвитку газової промисловості України." Thesis, Біла К. О, 2009. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22665.

Full text
Abstract:
Досліджено сучасний стан і тенденції розвитку газової промисловості України. За даними Держкомстату про видобуток природного газу визначено вид лінії тренду: лінійна функція, – та одержано її параметри. Оцінено тісноту та значущість зв'язку між ознаками: існує тісний кореляційний зв'язок між ознаками та достатня значущість зв'язку між ними. Зроблено точковий та інтервальний прогноз щодо видобутку природного газу в України на 2009 рік.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Chaika, Tetiana, and Oksana But. "Acceleration of profit as an indicator of company’s investment attractiveness (on the example of the hospitality industry)." Thesis, NGO "European Scientific Platform", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41543.

Full text
Abstract:
The analysis of the dynamic series of profits is an important component of the company’s financial results analysis. The success of an investment directly depends on the ability to predict the success (or failure) of the selected investment object in the future. From the point of view of investors, prognostic indicators that can be calculated from open financial statements are of particular value. In this study was considered the peculiarities of using the indicator of accelerating profit as one of the possible indicators of the company's investment attractiveness, as well as the specifics of its use in the context of using the Ukrainian companies’ open financial reporting capabilities. Of interest is a comparative analysis of the rate of change in the speed of a number of levels, that is, acceleration. Of course, one isolated, moreover, a very simple indicator cannot be the only basis for making investment decisions. The metric, based on the calculation of the acceleration of the profit, can only be successfully used as an integral part of a balanced scorecard of investment attractiveness.
Аналіз динамічних рядів прибутку є важливим складовим елементом аналізу фінансових результатів підприємства. Успішність інвестування безпосередньо залежить від здатності передбачити успішність (або неуспішність) обраного об'єкта інвестування в майбутньому. З точки зору інвесторів особливу цінність представляють прогностичні індикатори, які можуть бути розраховані по відкритій фінансової звітності. В даному дослідженні розглянуті особливості застосування показника прискорення динаміки прибутку в якості одного з можливих індикаторів інвестиційної привабливості компанії, а також специфіку його застосування в контексті використання можливостей відкритої фінансової звітності українських підприємств. Інтерес представляє порівняльний аналіз прискорення рівнів ряду. Звичайно, один ізольований, до того ж дуже простий індикатор не може бути єдиною підставою до прийняття інвестиційних рішень. Метрика, яка заснована на обчисленні прискорення динаміки прибутку, може успішно використовуватися тільки в якості складового елементу збалансованої системи показників інвестиційної привабливості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Білоцерківський, Олександр Борисович. "Використання методу аналітичного вирівнювання для дослідження динаміки ВВП України." Thesis, Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. Петра Василенка, 2007. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22760.

Full text
Abstract:
За даними про ВВП України побудовано графічне зображення ряду динаміки та визначено вид лінії тренду: лінійна функція. Отримано параметри рівняння регресії ліній тренду. Зроблено точковий та інтервальний прогноз щодо ВВП України на 2007 рік. Визначено інтервальний прогноз щодо ВВП України у 2007 році з ймовірністю 95 %.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Білоцерківський, Олександр Борисович. "Сучасний стан та тенденції розвитку електроенергетики України." Thesis, Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. Петра Василенка, 2008. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22664.

Full text
Abstract:
Досліджено виробництво електроенергії в України за 2000-2005 р.р., розроблено її математичну модель, визначено аналітичні показники та прогнозне значення у 2008 році.
During the 2000-2005 the power generation in Ukraine is investigated. The mathematical model of the generation is developed. The analytic indices and predicted value for 2008 are obtained.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Антонова, Ирина Владимировна, and Наталия Александровна Чикина. "Прогнозирование временных рядов на основе метода нечетких тенденций." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45710.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Широкий, Дмитро Едуардович Дмитро Едуардович. "Моделювання розвитку ринку титану." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/2475.

Full text
Abstract:
Широкий Д. Е. Моделювання розвитку ринку титану : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 051 "Економіка" / наук. керівник В. О. Лось. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 88 с.
UA : У роботі обґрунтовано актуальність аналізу та прогнозування ринку титану, визначено його мету й завдання, а також об’єкт і предмет дослідження, розкрито наукову новизну і практичне значення одержаних результатів. Проаналізовано структуру обсягів імпорту та експорту титанової продукції, спрогнозовано показники вартості обсягів експорту та імпорту методами прогнозування. Досліджено структуру титанової промисловості України, встановлено що вітчизняний ринок титану має повний ланцюг виробництва титаномісткої продукції. Проаналізована динаміка обсягів експорту та імпорту та її структура в розрізі 2011-2019 років Українського ринку титанової продукції. Надано перелік рішень для зміцнення позицій України на світовому ринку з виробництва титану. Використані: системний підхід – для опису об’єкта дослідження; статистичні методи аналізу – для опису динаміки обсягів експорту та імпорту; автокореляційна та частна автокореляційна фунції – для аналізу часових рядів та ідентифікації моделі; STATISTICA 8 – для оцінки параметрів моделі та прогнозування значення ціни на титан на майбутній період; показник темпу приросту – для оцінки ряду динаміки, лінійну стохастичну модель авторегресії та ковзного середнього ARMA - для аналізу поведінки часових рядів з вираженими коливаннями та побудови математичних моделей; критерій Стьюдента – для визначення значущості критеріїв моделі.
EN : The relevance of the analysis and forecasting of the titanium market is substantiated in the work, its goals and objectives are determined, as well as the object and subject of research, the scientific novelty and practical significance of the results are disclosed. The structure of volumes of imports and exports of titanium products is analyzed, indicators of the value of volumes of exports and imports are forecasted using forecasting methods. The structure of the titanium industry of Ukraine is investigated, it is established that the domestic titanium market has a complete chain for the production of titanium-containing products. The dynamics of export and import volumes and its structure in the context of 2011-2019 of the Ukrainian titanium products market are analyzed. A list of solutions is given to strengthen the position of Ukraine in the global market for titanium production. Used: a systematic approach - to describe the object of study; statistical analysis methods - to describe the dynamics of export and import volumes; autocorrelation and private autocorrelation functions - for time series analysis and model identification; STATISTICA 8 - to evaluate the model parameters and predict the value of titanium prices for the coming period; growth rate indicator - for assessing a number of dynamics, a linear stochastic model of autoregression and moving average ARMA - for analyzing the behavior of time series with pronounced fluctuations and constructing mathematical models; Student's criterion - to determine the significance of the criteria of the model.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Шевченко, Марія Сергіївна. "Порівняльний аналіз динаміки фінансових інструментів на фондовому ринку." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/4211.

Full text
Abstract:
Шевченко М. С. Порівняльний аналіз динаміки фінансових інструментів на фондовому ринку : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 051 "Економіка" / наук. керівник Н. К. Максишко. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 128 с.
UA : У роботі досліджено роль та значення фондового ринку з точки зору інвестиційної діяльності, визначені особливості його сегментів та фінансових інструментів на них. Проаналізовано можливості застосування методів статистичного аналізу та особливості методів фрактального аналізу для характеристики динаміки економічних показників. Сформовано систему показників для характеристики динаміки фінансових інструментів як базу для розробки методу порівняльного аналізу та розраховано її для обраних сегментів фінансового ринку. Удосконалено та застосовано методику порівняльного аналізу динаміки фінансових інструментів на фондовому ринку сегменту ІТ-галузі та індустрії розваг за рахунок порівняння характеристик нечіткої глибини пам’яті часових рядів. Проаналізовано результати та розроблено рекомендації щодо їх практичного застосування.
EN : The role and significance of the stock market from the point of view of investment activity are investigated in the work, features of its segments and financial instruments on them are defined. Possibilities of application of methods of statistical analysis and features of methods of fractal analysis for the characteristic of dynamics of economic indicators are analyzed. A system of indicators to characterize the dynamics of financial instruments as a basis for developing a method of comparative analysis and calculated it for selected segments of the financial market. The method of comparative analysis of the dynamics of financial instruments in the stock market of the segment of the IT industry and the entertainment industry by improving the characteristics of the fuzzy depth of memory of time series has been improved and applied. The results are analyzed and recommendations for their practical application are developed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Ряди динаміки"

1

Абдрахманова, Гульнара, Сергей Васильковский, Константин Вишневский, Леонид Гохберг, Ольга Демидкина, Анна Демьянова, Галина Ковалева, et al. Цифровая экономика: 2022. Edited by Леонид Гохберг, Ярослав Кузьминов, Максим Паршин, Ирина Шаповал, and Николай Яцеленко. Национальный исследовательский университет «Высшая школа экономики», 2022. http://dx.doi.org/10.17323/978-5-7598-2599-9.

Full text
Abstract:
В сборнике представлены статистические данные, характеризующие уровень и динамику развития цифровой экономики в России. По ряду индикаторов приведены международные сопоставления. Материал сформирован на основе данных Росстата, Минцифры России, ФТС России, Банка России, Евростата, ОЭСР, Международного союза электросвязи (МСЭ), Конференции ООН по торговле и развитию (ЮНКТАД), Департамента экономического и социального развития ООН, Всемирной организации интеллектуальной собственности (ВОИС), базы данных Scopus, а также разработок Института статистических исследований и экономики знаний Национального исследовательского университета «Высшая школа экономики». В ряде случаев данные по отдельным показателям уточняют ранее опубликованные.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Ряди динаміки"

1

Плотникова, Д. А. "Проблемы российских отраслей и регионов, связанные с пандемией коронавируса." In Научные труды 2020, 566–601. Москва: МАКС Пресс, 2020. – 624 с., 2020. http://dx.doi.org/10.47711/2076-318-2020-566-601.

Full text
Abstract:
В апреле-июле 2020 г. ИНП РАН организовал обсуждение проблем, возникших в российской экономике в результате пандемии коронавируса. Обсуждение происходило на заседаниях семинара «Отрасли и регионы» (сопредседатели д.э.н. Д.Б. Кувалин и д.э.н., проф. В.Н. Борисов) в режиме видеоконференций. Всего состоялось пять таких заседаний. Вниманию читателей предлагается обзор первых двух заседаний семинара, на которых обсуждение экономических сюжетов, порожденных пандемией коронавируса, было наиболее интенсивным. Ведущие исследователи Института пришли к единодушному выводу, что текущий кризис имеет много уникальных и ранее не встречавшихся особенностей. Кроме того, были представлены прогнозы дальнейшего развития кризисной динамики и в ряде случаев предложены различные меры по противодействию кризису.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Naumenko, N. O., and A. A. Buber. "АНАЛИЗ МНОГОЛЕТНЕЙ ДИНАМИКИ ВОДОПОЛЬЗОВАНИЯ НА ОРОСИТЕЛЬНЫХ СИСТЕМАХ КРАСНОДАРСКОГО КРАЯ." In НАУЧНО-МЕТОДИЧЕСКОЕ ОБЕСПЕЧЕНИЕ РАЗВИТИЯ МЕЛИОРАТИВНО-ВОДОХОЗЯЙСТВЕННОГО КОМПЛЕКСА, 5. ФГБНУ «ВНИИГиМ им. А.Н. Костякова», 2020. http://dx.doi.org/10.37738/vniigim.2020.62.83.049.

Full text
Abstract:
В работе рассмотрены основные водопользователи бассейна реки Кубань - оросительные системы Краснодарского края. Приведена динамика использования водных ресурсов поверхностных и подземных вод за 1999 - 2018 гг. по следующим показателям: забор воды из источников, в том числе из поверхностных и подземных, их использование, водоотведение и безвозвратное водопотребление относительно природных водных объектов. Анализ водохозяйственной обстановки бассейна р. Кубань выявил ряд проблем, связанных с рациональным использованием водных ресурсов. Для устранения негативных последствий, возникших, в том числе, вследствие антропогенной деятельности человека, на последующих этапах работы будут предложены мероприятия по уменьшению дефицита воды на рисовых оросительных системах в маловодные периоды.The article considers the Kuban river basin main water users - Krasnodar region irrigation systems. Considered the surface and groundwater water resources use dynamics from 1999 to 2018 for the following indicators: water intake from sources, including surface and underground, their use, drainage and irrevocable water consumption relative to natural water objects. Analysis of the water management situation in the Kuban river basin revealed a number of problems related to the rational water resources use. In order to eliminate the negative consequences that have arisen, including as a result of human anthropogenic activity, measures to reduce the water deficit in rice irrigation systems in low-water periods will be proposed at the next stages of the work.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Shevchenko, V. A., V. V. Borodichev, and M. N. Lytov. "СОВРЕМЕННЫЕ ПОДХОДЫ К ОЦЕНКЕ СОСТОЯНИЯ ВЫБЫВШИХ ИЗ ОБОРОТА МЕЛИОРИРОВАННЫХ ЗЕМЕЛЬ НА НИЖНЕЙ ВОЛГЕ." In НАУЧНО-МЕТОДИЧЕСКОЕ ОБЕСПЕЧЕНИЕ РАЗВИТИЯ МЕЛИОРАТИВНО-ВОДОХОЗЯЙСТВЕННОГО КОМПЛЕКСА, 8. ФГБНУ «ВНИИГиМ им. А.Н. Костякова», 2020. http://dx.doi.org/10.37738/vniigim.2020.47.73.029.

Full text
Abstract:
Проблема неиспользуемых, выбывших из оборота малопродуктивных сельскохозяйственных земель, в том числе земель ценнейшего, мелиорированного фонда в России, остается одной из наиболее актуальных проблем сельского хозяйства 1-3. В силу объективных причин она приобрела значительные масштабы с развалом Советского союза, однако в ряде регионов отрицательная динамика наблюдается и сейчас. Развитие ситуации в таком ключе недопустимо, а для преломления тенденции и расширенного освоения неиспользуемых сельскохозяйственных угодий должны быть задействованы все возможные ресурсы. Крайне важно, чтобы решение проблемы основывалось на тщательно выверенной, научно-обоснованной стратегии, использовании новых, объектно-ориентированных агротехнологий, обеспечивающих рентабельное производство и окупаемость инвестиций в естественной конкурентной среде.Unused agricultural lands that have been withdrawn from circulation, including the lands of the Russias reclaimed fund, remains one of the most urgent problems of agriculture 1-3. For objective reasons, it acquired significant proportions with the collapse of the Soviet Union, however, in a number of regions, negative dynamics are still observed. Such situation is unacceptable, and all possible resources should be used to reverse the trend and expand the involvement of unused agricultural territories in agricultural use. It is imperative that the solution to the problem should be based on a carefully calibrated, science-based strategy, the use of new object-oriented agricultural technologies that ensure cost-effective production and return on investment in a natural competitive environment.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Ряди динаміки"

1

Derevich, I. V. "Methods of the theory of random processes and applied functional analysis in the development of numerical models of viral disease epidemics." In FIT-M 2020. Знание-М, 2020. http://dx.doi.org/10.38006/907345-75-1.2020.255.260.

Full text
Abstract:
Распространение эпидемии вирусных заболеваний является сложным физическим, микробиологическим и социальным процессом, закономерности развития которого в настоящее время не ясны, а методы математического моделирования находятся в стадии разработки. Вследствие стохастического характера передачи вирусной инфекции между членами популяции адекватные методы описания опираются на теорию случайных процессов. Медико-биологическое состояние индивида определяется концентрацией патогенного вируса в организме. Представлены три математические модели влияния случайной миграции членов сообщества на динамику изменения медико-биологического состояния членов популяции. Цель исследования — установить основные механизмы влияния случайного перемещения, миграции, нелокальности инфицирования на динамику развития эпидемии инфекционных заболеваний. В первой модели рассматривается развитие популяции микроорганизмов в ограниченной области в результате их случайной миграции через границу области. Показано, что случайные потоки микроорганизмов через границу могут качественно изменить динамику развития популяции в рассматриваемой области. Представлено сопоставление результатов моделирования динамики численности на основе аналитического решения детерминированного уравнения и данных прямого численного решения системы стохастических обыкновенных дифференциальных уравнений. Получено замкнутое уравнение для функции плотности вероятности количества микроорганизмов в области в условиях случайной миграции. Показано удовлетворительное согласие данных прямого численного моделирования и результатов решения системы уравнений для моментов, иллюстрирующих динамику развития микроорганизмов. Вторая модель описывает развитие эпидемии инфекционных заболеваний в области для сравнительно небольшого числа индивидов с учетом их случайного перемещения. Учитывается нелокальный характер инфицирования между отдельными индивидами. Разработана математическая модель «социального поведения» индивидов с учетом их взаимодействия между собой и со стенкой ограниченной области. Случайные траектории индивидов с учетом их взаимного влияния моделируются на основе современных методов решения систем стохастических дифференциальных уравнений. Показано, что результаты прямого численного моделирования развития инфекционных заболеваний в популяции случайно перемещающихся индивидов не могут быть получены в рамках традиционных гомогенных моделей развития эпидемии инфекционных заболеваний. В третьей задаче вариационный метод погружения в прикладной математике используется для реконструкции и прогноза в ближайшей перспективе численности инфицированных Covid-19 для ряда стран мира. Показано, что в эпидемии коронавируса существуют универсальные стадии, длительность протекания которых и скорость распространения эпидемии определяются консервативными законами репликации вируса и социальных особенностей поведения населения стран.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гилевич, Никита Дмитриевич. "ДИСКУССИИ О ЦЕНТРАЛИЗАЦИИ: ОСНОВНЫЕ ПОДХОДЫ ОТЕЧЕСТВЕННЫХ ИСТОРИКОВ В 1940–1950-Е ГГ." In IX ИНФОРМАЦИОННАЯ ШКОЛА МОЛОДОГО УЧЕНОГО. Центральная научная библиотека УрО РАН, 2021. http://dx.doi.org/10.32460/ishmu-2021-9-0023.

Full text
Abstract:
Данная статья сосредоточена на рассмотрении трех научных дискуссий непосредственно касавшихся различных аспектов изучения проблемы централизации русского государства. Автор пришёл к выводу, что советские учёные показали склонность к многофакторному анализу, неразрывные генетические связи с дореволюционной исторической наукой, высокую культуру научных дискуссий. Хотя и не удалось добиться полного согласия исторического сообщества по ряду вопросов, сам факт их бурного обсуждения показывает динамику развития науки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Derevich, I. V., and A. A. Panova. "Analysis of the universal stages of the Covid-19 epidemic based on the imbedding method of applied mathematics." In FIT-M 2020. Знание-М, 2020. http://dx.doi.org/10.38006/907345-75-1.2020.261.265.

Full text
Abstract:
На примере ряда стран мира, пораженных вирусной инфекцией Covid-19, проведен анализ универсальных стадий первой и второй волны эпидемии. Методика анализа основана на математической модели, описывающей динамику скорости роста числа зараженных. Система обыкновенных дифференциальных уравнений релаксационного типа моделирует интенсивность инфицирования и отражает консервативность черт национального поведения населения стран при переходе между различными стадиями эпидемии. Выделены три универсальные стадии распространения эпидемии, которые реализовались во всех странах мира, пораженных пандемией Covid-19. На первой стадии источником эпидемии, обеспечивающим максимальный первоначальный рост числа инфицированных, являются зараженные Covid-19, попавшие в страны в результате сезонной миграции населения. Последующий режим неуправляемого развития эпидемии приводит к интенсивному росту числа инфицированных. На второй стадии административным путем вводится режим самоизоляции. Релаксация населения стран к резко изменившимся социальным условиям занимает определенное время. Третья стадия — это ослабление поражающей способности вируса вследствие существенного снижения частоты физических контактов между индивидами. Преждевременное снятие социальных ограничений приводит к возникновению второй волны эпидемии, поражающее действие которой существенно выше, чем в перовой волне. Универсальные для каждого этапа константы модели рассчитываются методом погружения прикладной математики с помощью минимизации специально построенного функционала, учитывающего историю заражения. Представлены результаты прогноза численности инфицированных Covid-19 для ряда стран мира в ближайшей перспективе.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Харитонов, А. М. "ON SOME REGIONAL FEATURES OF THE CONSEQUENCES OF THE IMPACT OF EXTREME EVENTS ON THE FOREST RESOURCES OF PRIMORSKII KRAI." In Геосистемы Северо-Восточной Азии. Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.35735/tig.2021.44.31.047.

Full text
Abstract:
Приморский край остается одним из ведущих производителей и экспортеров продукции леса в регионе Дальнего Востока. Между тем, динамика производства и экспорта ряда видов лесной продукции (особенно это касается недревесных лесных ресурсов) во многом зависит от благоприятных или неблагоприятных природных условий на территории края, тогда как колебания в производстве древесной продукции больше зависят от конъюнктуры мирового и отечественного рынков. Primorsii Krai remains one of the leading producers and exporters of forest products in the Far Eastern region. Meanwhile, a number of fluctuations in the production and export of a number of types of forest products (especially non-wood forest resources) largely depend on favorable or unfavorable natural conditions in the territory of the region, while fluctuations in the production of wood products are more dependent on the conjuncture of the world and domestic markets.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ushakov, E. A. "СОЦИАЛЬНО-ЭКОНОМИЧЕСКОЕ ПОЛОЖЕНИЕ НОВЫХ СУБЪЕКТОВ ДВФО ПРИ СРАВНЕНИИ С ДРУГИМИ СУБЪЕКТАМИ ФЕДЕРАЛЬНОГО ОКРУГА." In Geosistemy vostochnyh raionov Rossii: osobennosti ih struktur i prostranstvennogo razvitiia. ИП Мироманова Ирина Витальевна, 2019. http://dx.doi.org/10.35735/tig.2019.12.22.003.

Full text
Abstract:
Аннотация. Республика Бурятия и Забайкальский край указом президента Российской Федерации 3 ноября 2018 года вошли в состав Дальневосточного федерального округа. Эти субъекты имеют свою социальноэкономическую специфику по отношению к другим субъектам по структуре экономики, уровню жизни населения, экономикогеографическому положению. Одна из главных целей работы была сравнить новые субъекты с другими субъектами Дальневосточного федерального округа по структуре экономики и социальноэкономическому положению и его динамики. Оба региона как было установлено имеют схожие структуры экономики с приграничными субъектами юга Дальнего Востока. Они имеют довольно низкие социальноэкономические показатели по отношению к подавляющему большинству субъектов Российской Федерации, так и в особенности среди субъектов Дальневосточного региона находясь наряду с Еврейской автономной областью в числе аутсайдеров. Это было подсчитано на примере одного из коэффициентов сравнения, который показывает степень социальноэкономического развития между субъектами федерального округа. Также на примере этого коэффициента выявлено, что рассматриваемые регионы также уступают значительной части других регионов по динамике социальноэкономических показателей. Оба региона имеют небольшую долю в социально экономических показателях округа, прежде всего за счет слабого развития регионов. Это вызывает и снижение этих показателей в расчете на 1 человека по округу. Был выявлен ряд экономических особенностей и географических факторов характерных для причинноследственной связи низкого социальноэкономического положения и развития Республики Бурятия и Забайкальского края по отношению к другим субъектам федерального округа. На примере структуре экономики регионов указано, что наибольшие социальноэкономические показатели имеют регионы с высокой долей промышленности за счет добычи полезных ископаемых. Обозначен ряд факторов, которые сказываются или должны сказываться положительно на развитии новых субъектов в будущем в составе нового федерального округа. Были подсчитаны изменения социальноэкономических показателей для Дальневосточного федерального округа в результате произошедшего изменения его границ. By a decree of the President of the Russian Federation on November 3, the Republic of Buryatia and the TransBaikal Territory became a part of the Far Eastern Federal District. These subjects have their own socioeconomic specifics relatively to other subjects by the structure of economy, the standard of living of the population, and the economic geographical position. One of the main goals of the work was to compare new subjects with other subjects of the Far Eastern Federal District in terms of the economic structure, a socioeconomic situation, and its dynamics. Both regions were found to have similar economic structures with the border regions of the south of the Far East. They have rather low socioeconomic indicators relatively to the overwhelming majority of the subjects of the Russian Federation, and especially among the subjects of the Far Eastern region, being together with the Jewish Autonomous Region among the outsiders. This was calculated by example of one of the comparison coefficients, which shows the degree of socioeconomic development between the subjects of the Federal district. Besides, by example of this coefficient, it was revealed that the regions under consideration conceded a significant part of other regions in the dynamics of socioeconomic indicators. Both regions have a small share in the socioeconomic indicators of the district, primarily because of weak development of the regions. This causes a decrease in these indicators per 1 person in the district. A number of economic features and geographical factors typical of a causal relationship of a low socioeconomic status and development of the Republic of Buryatia and the TransBaikal Territory relatively to other subjects of the Federal district were identified. By example of the structure of regional economy, it is indicated that, the regions with the highest share of industry have the highest socioeconomic indicators at the expense of mining. A number of factors are indicated that affect or should have a positive effect on the development of new subjects in future as part of a new federal district. The changes in socioeconomic indicators for the Far Eastern Federal District that occurred as a result of the change in its borders have been calculated.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ushakov, E. A. "СОЦИАЛЬНО-ЭКОНОМИЧЕСКОЕ ПОЛОЖЕНИЕ НОВЫХ СУБЪЕКТОВ ДВФО ПРИ СРАВНЕНИИ С ДРУГИМИ СУБЪЕКТАМИ ФЕДЕРАЛЬНОГО ОКРУГА." In Geosistemy vostochnyh raionov Rossii: osobennosti ih struktur i prostranstvennogo razvitiia. ИП Мироманова Ирина Витальевна, 2019. http://dx.doi.org/10.33833/tig.2019.12.22.003.

Full text
Abstract:
Аннотация. Республика Бурятия и Забайкальский край указом президента Российской Федерации 3 ноября 2018 года вошли в состав Дальневосточного федерального округа. Эти субъекты имеют свою социальноэкономическую специфику по отношению к другим субъектам по структуре экономики, уровню жизни населения, экономикогеографическому положению. Одна из главных целей работы была сравнить новые субъекты с другими субъектами Дальневосточного федерального округа по структуре экономики и социальноэкономическому положению и его динамики. Оба региона как было установлено имеют схожие структуры экономики с приграничными субъектами юга Дальнего Востока. Они имеют довольно низкие социальноэкономические показатели по отношению к подавляющему большинству субъектов Российской Федерации, так и в особенности среди субъектов Дальневосточного региона находясь наряду с Еврейской автономной областью в числе аутсайдеров. Это было подсчитано на примере одного из коэффициентов сравнения, который показывает степень социальноэкономического развития между субъектами федерального округа. Также на примере этого коэффициента выявлено, что рассматриваемые регионы также уступают значительной части других регионов по динамике социальноэкономических показателей. Оба региона имеют небольшую долю в социально экономических показателях округа, прежде всего за счет слабого развития регионов. Это вызывает и снижение этих показателей в расчете на 1 человека по округу. Был выявлен ряд экономических особенностей и географических факторов характерных для причинноследственной связи низкого социальноэкономического положения и развития Республики Бурятия и Забайкальского края по отношению к другим субъектам федерального округа. На примере структуре экономики регионов указано, что наибольшие социальноэкономические показатели имеют регионы с высокой долей промышленности за счет добычи полезных ископаемых. Обозначен ряд факторов, которые сказываются или должны сказываться положительно на развитии новых субъектов в будущем в составе нового федерального округа. Были подсчитаны изменения социальноэкономических показателей для Дальневосточного федерального округа в результате произошедшего изменения его границ. By a decree of the President of the Russian Federation on November 3, the Republic of Buryatia and the TransBaikal Territory became a part of the Far Eastern Federal District. These subjects have their own socioeconomic specifics relatively to other subjects by the structure of economy, the standard of living of the population, and the economic geographical position. One of the main goals of the work was to compare new subjects with other subjects of the Far Eastern Federal District in terms of the economic structure, a socioeconomic situation, and its dynamics. Both regions were found to have similar economic structures with the border regions of the south of the Far East. They have rather low socioeconomic indicators relatively to the overwhelming majority of the subjects of the Russian Federation, and especially among the subjects of the Far Eastern region, being together with the Jewish Autonomous Region among the outsiders. This was calculated by example of one of the comparison coefficients, which shows the degree of socioeconomic development between the subjects of the Federal district. Besides, by example of this coefficient, it was revealed that the regions under consideration conceded a significant part of other regions in the dynamics of socioeconomic indicators. Both regions have a small share in the socioeconomic indicators of the district, primarily because of weak development of the regions. This causes a decrease in these indicators per 1 person in the district. A number of economic features and geographical factors typical of a causal relationship of a low socioeconomic status and development of the Republic of Buryatia and the TransBaikal Territory relatively to other subjects of the Federal district were identified. By example of the structure of regional economy, it is indicated that, the regions with the highest share of industry have the highest socioeconomic indicators at the expense of mining. A number of factors are indicated that affect or should have a positive effect on the development of new subjects in future as part of a new federal district. The changes in socioeconomic indicators for the Far Eastern Federal District that occurred as a result of the change in its borders have been calculated.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Ряди динаміки"

1

Лега, Ю. Г., В. В. Мельник, and Володимир Миколайович Соловйов. Ланцюги Маркова у прогнозуванні рядів динаміки. Таврійський державний агротехнологічний університет, 2010. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1142.

Full text
Abstract:
В даній роботі запропонована технологія прогнозування часових рядів на основі складних ланцюгів Маркова. Суттєвою відмінністю складних ланцюгів Маркова від простих є урахування післядії або пам’яті. Складний ланцюг Маркова може бути зведений до простого за допомогою введення поняття „узагальнений стан” як кортеж послідовних станів. Пропонується проводити прогнозування вхідного ряду за ієрархією інтервалів дискретизації часу та подальшого послідовного „склеювання” результатів прогнозів на різних частотних рівнях у один вихідний ряд прогнозу. Даний підхід дозволяє якомога повніше використати інформацію, яка міститься в часовому ряді і отримати найбільш адекватний прогноз. Проведена експериментальна робота з прогнозування рядів фондових, валютних та товарних ринків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ганчук, А., В. Сапцін, and Володимир Миколайович Соловйов. Застосування складних ланцюгів Маркова для прогнозування післякризової динаміки світового фондового ринку. Видавництво ЛНУ ім. І. Франка, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1191.

Full text
Abstract:
Пропонується застосування технології складних ланцюгів Маркова для прогнозування часових рядів світових фондових ринків у період другої хвилі глобальної фінансової кризи. Головною відмінністю складних ланцюгів Маркова від простих є урахування післядії або пам’яті. Технологія передбачає прогнозування ряду за ієрархією інтервалів дискретизації часу та послідовного „склеювання” результатів прогнозів на різних частотних рівнях у один вихідний ряд прогнозу. Даний підхід дозволяє найбільш повно використати фрактальні властивості часового ряду. Наведено результати прогнозування після кризової динаміки індексів світових фондових ринків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Красюк, В. О., and В. М. Соловйов. Аналіз цін на нафту мережними методами. Видавець О. М. Третяков, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1312.

Full text
Abstract:
Метою даного дослідження є проведення аналізу динаміки цін на нафтопродукти мережними методами. Для даного дослідження було використано показники щоденних цін на сиру нафту марки Brent за період часу з травня 1987 року по березень 2016 року. Розрахунки проводились за допомогою алгоритму рухомого вікна для фрагменту часового ряду довжини 500 днів з кроком у 10 днів. Аналізувались спектральні і топологічні мережні міри складності графів, отриманих перетворенням часового ряду за методами графа видимості та рекурентного аналізу. Показано, що деякі з них можуть слугувати мірами складності системи, а динаміка їх змін дозволяє будувати передвісники кризових станів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Соловйов, Володимир Миколайович. Посткризисная рецессионная динамика фондовых рынков. ТНУ, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1172.

Full text
Abstract:
Вопросы возможной рецессии в условиях повышенной турбулентности финансовых рынков, политической нестабильности и новых геополитических сдвигов вызывают повышенный интерес исследователей. Однако традиционные методы оценки рецессии являются заметно запаздывающими и страдают от излишней субъективности экспертов. Недавно нами было предложено использовать в качестве индикатора рецессии индекс необратимости временного ряда. Если в качестве последнего использовать фондовый индекс, то индекс необратимости однозначно указывает на состояние фондового рынка - положительное значение соответствует росту, отрицательное - рецессии. При этом кумулятивная величина A позволяет определить длину рецессии. Видно, что экономика России, в отличие от других стран, входит в состояние рецессии.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Соловйов, В. М. Кореляційна динаміка мір складності та фінансових криз. Цифрова типографія, October 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1203.

Full text
Abstract:
Досягнення останніх років фундаментальних наук при описі топологічних і темпоральних властивостей складних динамічних систем дають надію на успіх і при дослідженні складних соціально-економічних систем [1]. В роботі розглянуто особливості адаптації концепції складності в соціально-економічних системах. Показано, що парадигма складності є логічним підґрунтям побудови прогностичних моделей поведінки фінансових систем в умовах волатильної динаміки світової економіки. Широкий спектр мір складності використано для аналізу порівняльної динаміки складності систем в умовах фінансової кризи. Вказані міри можуть бути розраховані як для вихідного сигналу, так і для відновленої з нього мережної структури. Нами створено і адаптовано для моделювання фінансових ринків потужний і різнобічний спектр мір складності [2]. Так, серед мір інформаційного блоку використовуються моно- і мультимасштабні міри: - Лемпеля-Зіва, ентропії Шеннона, Тсалліса і Реньї, ентропії подібності, шаблонів, перестановок, вейвлет-ентропія, індекс незворотності часових рядів. Хаос-динамічний блок є більш об’ємним і потужним. До нього у якості мір складності входять: - показники Ляпунова, включаючи масштабно-залежну версію, фрактальні міри: фрактальна розмірність, декілька модифікацій розрахунку коефіцієнта Херста, спектр сингулярності (мультифрактальності), рекурентні міри складності, які одержуються в результаті побудови та кількісного аналізу рекурентних діаграм та інші. У випадку аналізу мережної структури розрізняють кореляційні, рекурентні і візуальні підходи для побудови мір складності. До топологічних мір відносяться, наприклад, коефіцієнт кластеризації, ступінь вершини та ін. Спектральними мірами є алгебраїчна зв’язність, енергія графа, спектральний розрив, тощо. Всі вказані міри реалізовані у вигляді процедур ковзного вікна, які дозволяють слідкувати за динамікою вибраної міри, порівнювати власне з динамікою вихідного ряду і робити висновки щодо моніторингу та попередження кризових явищ [3]. Показано, що в залежності від природи міри вона поводить себе характерним чином у передкризовий, власне кризовий та після кризовий періоди, що дозволяє будувати ефективні індикатори-передвісники кризових явищ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бєлінський, Андрій Олександрович, Володимир Миколайович Соловйов, Анна Олександрівна Татаренко, and Микола Анатолійович Слюсаренко. Неекстенсивна природа гравітаційних хвиль. [б. в.], 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4390.

Full text
Abstract:
Метою роботи є аналіз динаміки гравітаційних хвиль у контексті неекстенсивного формалізму. У якості прикладу взято дані гравітаційної хвилі GW150914 після фільтрації шуму (https://www.ligo.org/detections/GW150914.php). Для порівняння використовується часовий ряд аналогічної довжини для сигналу землетрусу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Соловйов, Володимир Миколайович, and Д. М. Чабаненко. Динамiка параметрiв моделi Левi для розподiлу прибутковостей часових рядiв свiтових фондових iндексiв. ННК “IПСА” НТУУ “КПI”, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1173.

Full text
Abstract:
Задачi монiторингу стану складних фiнансово-економiчних систем є дуже актуальними насьогоднi. Аналiз часових рядiв, якi є характеристиками таких систем, зокрема iндексiв фондових ринкiв, на наш погляд, є одним з ефективних методiв розвязування такої задачi з огляду на доступнiсть часового ряду в режимi реального часу. Вiдомо, що розподiли прибутковостей фiнансово-економiчних часових рядiв мають так званi “важкi хвости”, якi не дозволяють моделювати данi випадковi процеси класичними статистичними методам. Однiєю з моделей, яка здатна описувати процеси з “важкими хвостами”, є ↵-стiйкi процеси Левi. В данiй роботi пропонується використання процедури оцiнювання параметрiв моделi ↵-стiйкого процесу Левi для для монiторингу стану складних систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Соловйов, Володимир Миколайович, and Володимир Михайлович Сапцін. Принцип невизначеності Гейзенберга і економічні кризи. Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1156.

Full text
Abstract:
Проведено методологічний і філософський аналіз фундаментальних фізичних понять та їх формальних і неформальних зв'язків з реальними економічними вимірюваннями. Запропоновані процедури визначення неоднорідного економічного часу, нормалізованих економічних координат та економічної маси, засновані на аналізі часових рядів, введено поняття економічної сталої Планка. Теорія апробована на реальних рядах економічної динаміки, включаючи фондові індекси, що містять кризові періоди. Показано, що ефективна маса часового ряду універсальним чином знижується в докризовий період, що може служити індикатором-передвісником кризового явища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Петренко, Ольга Олегівна. Творчий тандем «Самокиш-Васильківський»: до питання створення альбому «мотиви українського орнаменту». КДПУ, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5081.

Full text
Abstract:
Дослідження пов’язане із вивченням спільної культуротворчої діяльності двох українських митців кінця XIX - початку XX століття С. Васильківського та М. Самокиша. Стаття також передбачає вирішення питання щодо вірної ідентифікації автор­ства та хронології видання альбому «Мотиви українського орнаменту». Методи дослідження. Використано метод документального аналізу і синтезу, порівняльного аналізу, художньо-мистецтвознавчого аналізу, що дало змогу простежити динаміку розвитку спільної творчої діяльності обох митців і встановити більш точні параметри хронологічної приналежності славнозвісного альбому. Наукова новизна полягає у постановці актуальної теми, яка є першою спробою звернути увагу на необхідність введення альбому «Мотиви українського орнаменту» до ряду важливих історично-мистецьких артефактів української культури кінця XIX - початку XX ст.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Великодна, Мар’яна Сергіївна. Психологічне консультування: вибір вагітного психолога як симптом клієнта. Київ: НПУ імені М. П. Драгоманова, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/305.

Full text
Abstract:
Попри очевидний факт, що стрімкий розвиток і поширення психологічної практики в Україні у статистично-кадровому сенсі нині забезпечено переважно жінками, вітчизняна фахова література замовчує ряд делікатних, однак винятково цікавих питань, із цим пов’язаних. До таких варто віднести (не в порядку значущості) і ймовірну динаміку перенесення і контрперенесення в консультативній психотерапевтичній взаємодії в різні фази менструального циклу жінки-психолога, і можливий вплив на перебіг роботи з клієнтом її природних специфічних фізіологічних станів, як-от менопаузи чи вагітності. Безсумнівно, кожне з них вимагає як самостійного дослідження, так і узагальнення й рефлексії світового досвіду його вивчення, оскільки незнання чи то неврахування вказаних чинників ускладнює тлумачення жінкою-психологом феноменології консультативного процесу та його супервізування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography