Academic literature on the topic 'Рух системи'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Рух системи.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Рух системи"

1

Кучеров, Д. П., А. М. Козуб, and О. М. Костина. "Управління мультиагентною системою в потенціальному полі." Озброєння та військова техніка 14, no. 2 (June 27, 2017): 55–61. http://dx.doi.org/10.34169/2414-0651.2017.2(14).55-61.

Full text
Abstract:
Розглядається рух мультиагентної системи, що складається з обмеженої кількості безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Мультиагентна система включає агента-лідера і декілька агентів – членів групи. Рух цієї системи відбувається за траєкторією, яка визначається початковими умовами, її математичною моделлю і перешкодами, що є на маршруті. Кінцева мета руху відома тільки лідеру групи. Рух цієї структури розглядається в потенціальному полі, яке визначається силами притягання і відштовхування та створюється сигналами управління шляхом вимірювання відстаней до найближчих сусідів. Це дозволяє вважати групу БПЛА агрегатом деякого розміру та описати його рух системою диференціальних рівнянь другого порядку. У роботі досліджуються умови стабілізації руху, надається моделювання пропонованого підходу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Беліков, А. Г., and В. Г. Папкович. "Динаміка частинок з великими початковими поперечними швидкостями у магнітному полі гострокутової геометрії." Ukrainian Journal of Physics 57, no. 8 (August 30, 2012): 877. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe57.8.877.

Full text
Abstract:
Розглянуто рух заряджених частинок, що інжектовані з великими початковими енергіями поперечного руху (E┴~ E║), у системі з гострокутовоюгеометрією магнітного поля. Отримано залежності глибини проникнення і проходження через систему таких частинок за різних умов на вході.Показано, що частинки з однаковою початковою енергією поперечного руху можуть пройти через систему або відбитися залежно від співвідношення між початковою радіальною та азимутальною швидкостями. Розглянуто характеристики потоку частинок у центрі системи в перетині, де магнітне поле дорівнює нулю (швидкість частинок, радіальний зсув частинок щодо стартового радіуса, спрямованість потоку), залежно від початкової радіальної швидкості. Запропоновано можливі застосування результатів дослідження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Oberemok, S. O. "МОДЕЛЬ ОБРОБКИ ПАКЕТІВ В КОМУТАЦІЙНИХ ВУЗЛАХ З ПОВНОЗВ’ЯЗНОЮ ТОПОЛОГІЄЮ МЕРЕЖІ АСУ ПОВІТРЯНИМ РУХОМ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 47 (February 8, 2018): 28–31. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.1.028.

Full text
Abstract:
В роботі розглянуті принципи побудови системи передачі даних в автоматизованих системах управління повітряним рухом, що створена в Україні та функціонує в рамках міжнародної системи обміну інформацією про повітряний рух. Проведений аналіз дозволив стверджувати, що існуюча система побудована за ієрархічним принципом передачі та обробки інформації. Для передавання інформації використовуються принципи комутації буферизованих пакетів із застосуванням різних стратегій, які можуть впливати на основні характеристики процесу комутації пакетів в мережі АСУ повітряним рухом. В результаті досліджень було встановлено, що для розробки комутаційних засобів в мережах необхідно використовувати буферну пам'ять яка розрахована на максимальне інформаційне навантаження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Артюшин, Леонід, Анатолій Лобанов, and Володимир Герасименко. "Математична модель побудови бойового порядку спільної авіаційної групи пілотованої та безпілотної авіації." Сучасні інформаційні технології у сфері безпеки та оборони 41, no. 2 (September 30, 2021): 23–30. http://dx.doi.org/10.33099/2311-7249/2021-41-2-23-30.

Full text
Abstract:
Для здійснення автоматизованого управління бойовими порядками спільних авіаційних груп необхідно створення системи математичних моделей етапів функціонування бойового порядку, а також засобів реалізації цієї системи, включно з процедурами управління та інтеграції. Найбільш вдало така задача може бути розв’язана при застосуванні логіко-динамічних моделей та теорії логіко-динамічних систем. Метою статті є створення банку моделей, як системи моделей математичного опису етапів функціонування бойового порядку спільної авіаційної групи, що становить основу математичної моделі бойового порядку спільної авіаційної групи пілотованої та безпілотної авіації. Задача синтезу логіко-динамічних моделей полягає у розділенні вихідної моделі на сукупність структурних станів (режимів), причому систему у кожному структурному стані можна розглядати як самостійну. Моделювання кожного з станів полягає у об’єднанні ряду режимів, що характеризуються постійним значенням аеродинамічних характеристик пілотованих та безпілотних літальних апаратів залежно від значення функцій предикат змінних. Відповідно, модель виконання бойового завдання спільною авіаційною групою пілотованої та безпілотної авіації розбивається на ряд етапів. Зміст задачі дослідження передбачає використання повної нелінійної моделі динаміки польоту без розділення руху на повздовжній, боковий та вертикальний, при прийнятих припущеннях. Визначення заданого відносного положення пілотованих та безпілотних літальних апаратів у бойовому порядку дозволить описати їх спільний відносний рух, що формує особливості системи управління бойовим порядком, а обрання системи координат відносно веденого надасть переваги на всіх подальших етапах розв’язання задачі управління.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Momot, Oleksandr. "МЕТОДОЛОГІЧНИЙ БАЗИС ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСІВ ГЛОБАЛЬНОЇ ЕКСПАНСІЇ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНОГО БАНКІВСЬКОГО КАПІТАЛУ." PROBLEMS AND PROSPECTS OF ECONOMIC AND MANAGEMENT, no. 1(17) (2019): 235–44. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5215-2019-1(17)-235-244.

Full text
Abstract:
Проаналізовано наукові підходи до теоретико-практичного освоєння дійсності з урахуванням основних загальнонаукових методів, що застосовуються в економічних дослідженнях. Представлено умовну схему ітераційного процесу дослідження складної системи. З’ясовано термінологічний апарат синергетики. Розкрито зміст синергетичного підходу. Представлено в графічному вигляді еволюційний рух дисипативної системи. Охарактеризовано процеси коеволюції елементів відритої системи. Надано характеристику сучасних банківських систем та діяльності транснаціональних банків із позицій синергетично-сітьового підходу. На цій підставі ідентифіковано методологічні домінанти дослідження глобальної експансії транснаціонального банківського капіталу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Zinkevych, Vasyl I. "МЕТАМОРФОЗИ УПРАВЛІННЯ СИСТЕМОЮ ІНДУСТРІАЛЬНОЇ ОСВІТИ У ГОРИЗОНТІ ЇЇ ЖИТТЄВОГО ЦИКЛУ." Epistemological Studies in Philosophy Social and Political Sciences 3, no. 1 (July 8, 2020): 36–43. http://dx.doi.org/10.15421/342004.

Full text
Abstract:
У статті аналізується процес саморозгортання явища управління в контексті життєвого циклу системи індустріальної освіти. Доводиться, що на етапі зростання відбувається пошук форм організації управління у відповідності до ментальності народу і практики національної держави; на етапі зрілості менеджмент освіти досягає своїх завдань завдяки стандартизації, спеціалізації, синхронізації, концентрації, максимізації і централізації управління освітою; занепад системи супроводжується надмірним і жорстким адмініструванням, що веде до консервації віджившої свій час системи індустріальної освіти. Організаційні проблеми в управлінні системою індустріальної освіти полягають у тому, що, по-перше, процес індустріальної освіти вичерпав себе остаточно, на його долю залишається лише фахова підготовка робочої сили для обслуговування наявних продуктивних сил, що були створені на попередніх етапах; по-друге, процес виокремлено від навчання і виховання молодого покоління населення планети, оскільки воно інтуїтивно бажає вчитись новому змісту освіти і жити в умовах інформаційної доби; по-третє, у арсеналі соціального управління сучасності немає навіть адекватного інструменту на випадок занепаду соціальних систем, що ґрунтуються на суспільному поділі індустріальної праці; по-четверте, зруйнована основа саморегуляційного контуру соціальних систем, оскільки мораль індустріальної доби себе вичерпала і тим самим зробила добру справу – звільнила аксіологічний сегмент простору освіти для формування паростків нової моралі. Доводиться, що система освіти, почала відставати від ритму природного саморуху цивілізації. Вона не змогла довго утримуватись у стані гомеостазу, оскільки в рух прийшла підстава і умови. На цій високій напруженості, що склалася у системі індустріальної освіти, з одного боку, а з іншого – між нею і іншими підсистемами планетарного соціального організму, вона потрапила у стан кризи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Dedov, O. "ВИЗНАЧЕННЯ ВПЛИВУ СЕРЕДОВИЩА НА ДИНАМІКУ МАШИНИ НА ОСНОВІ СПЕКТРАЛЬНОГО АНАЛІЗУ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 4, no. 50 (September 12, 2018): 69–72. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.4.069.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення в статті є математична модель вібраційної системи «машина – середовище» з врахуванням властивостей ущільнювального середовища. Метою статті є обґрунтування розрахункової схеми та створення математична модель вібраційної системи «машина – середовище» з врахуванням властивостей ущільнювального середовища для оцінки впливу опору середовища при полічастотних коливаннях. Завдання: виконати теоретичні дослідження моделювання і врахування впливу опору середовища при полічастотних коливаннях для ущільнення бетонних сумішей. Використовуваними методами є аналітичні дослідження з дискретний і континуальних динамічних систем. Отримані такі результати. Наведені вирази для визначення складових опору середовища при полічастотних коливаннях. Таким чином застосовуючи дані вирази можна оцінити вплив кожної з гармонік вібраційного процесу на рух системи і, відповідно, напружено-деформований стан. Це принципово новий результат і уявлення про можливість створення вібраційних систем нового покоління на такій основі. Висновки. Обґрунтована розрахункова схема та розроблена математична модель вібраційної системи «машина – середовище» з врахуванням властивостей ущільнювального середовища; запропонований аналітичний метод визначення впливу оброблюваного середовища на динаміку системи «машина – середовище»; отримані аналітичні залежності для оцінки впливу опору середовища при полічастотних коливаннях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ковтун, І., А. Горошко, and С. Петращук. "ОЦІНКА МІЦНОСТІ ТА ЖОРСТКОСТІ КОНСТРУКЦІЇ ДРУКОВАНИХ ПЛАТ В УМОВАХ ДИНАМІЧНИХ НАВАНТАЖЕНЬ." MEASURING AND COMPUTING DEVICES IN TECHNOLOGICAL PROCESSES, no. 1 (May 27, 2021): 113–20. http://dx.doi.org/10.31891/2219-9365-2021-67-1-16.

Full text
Abstract:
У статті представлено математичне моделювання спрямоване на аналіз динамічного навантаження друкованих плат з метою усунення або зменшення динамічного напруження в конструкції друкованих плат до допустимого рівня та забезпечення її міцності та надійності при проектуванні друкованих плат, що зазнають активного впливу вібрації. Розроблено математичну модель, яка описує друковану плату, як окремо виділену коливальну систему представлену невагомою двохопорною балкою із розташованою по центру зосередженою масою, яка створює нерівномірність навантаження коливальної системи та здійснює відносний рух в неінерціальній системі відліку, що дозволяє визначати найбільші повні нормальні напруження та прогини, які відбуваються в небезпечному перерізі тіла друкованої плати для оцінки міцності та жорсткості. Математичне моделювання напружено-деформованого стану, вібраційного аналізу та розрахунків резонансних частот коливання виконано з використанням методів теоретичної механіки, опору матеріалів, прикладної теорії пружності та теорії коливань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Русанова, Ольга. "Удосконалення програмування підготовки кваліфікованих спортсменів у веслуванні." Теорія і методика фізичного виховання і спорту, no. 3 (April 20, 2021): 43–49. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2020.3.43-49.

Full text
Abstract:
Анотація. Стаття присвячена питанням розробки, формалізації та алгоритмізації програмування й шляхів його практичної реалізації відповідно до системи управління тренувальними і змагальними навантаженнями спортсменів у веслуванні. Мета. Вивчити стан програмування й шляхи його реалізації у веслуванні. Методи. Аналіз, систематизація та узагальнення даних літературних джерел, метод евристичного моделювання. Результати. Основні теоретичні здобутки та розроблені підходи до програмування (аналітико-системний; програмно-цільовий; перспективно прогностичний) посідають важливе місце в арсеналі сучасної теорії та методики спортивної підготовки. Аргументовано, що система програмування відзначається цілісністю і є складно організованою, ієрархічно впорядкованою сукупністю елементів, поєднаних між собою зв’язками, які є результатом взаємного впливу окремих складових. У системі програмування обґрунтовано шляхи практичного застосування та її реалізації у процесі підготовки кваліфікованих спортсменів у веслуванні. Отримані результати дозволили створити алгоритмізовану систему критерій-орієнтованого програмування, що складається з кількох функціональних блоків, а саме: первинний контроль з визначенням індивідуальних параметрів тренувальних навантажень, рівня спеціальної роботоздатності та функціональної підготовленості спортсмена на певному етапі тренувального процесу; формування тренувальної програми для визначеного періоду з урахуванням індивідуальних параметрів навантаження спортсмена; оцінювання результатів контролю та визначення відповідності отриманих показників модельним; корекція завдань тренувальної програми в разі неповної реалізації програми попереднього періоду. В результаті програма піддається корекції, що найчастіше виражається у доповненні завдань нового періоду невиконаними завданнями попереднього; проведення комплексу тренувальних заходів на основі скоригованої програми; оцінка ефективності застосування розробленої програми, аналізу досягнутих критеріїв. Рух циклу закінчується тоді, коли оцінка результатів контролю відповідає встановленим вимогам. Ключові слова: програмування, веслування, системний підхід, алгоритм програмування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Sheptun, Y. "ЕФЕКТИВНІСТЬ ІННОВАЦІЙНОГО КЕРУВАННЯ СТУПЕНЕМ РАКЕТИ-НОСІЯ." Journal of Rocket-Space Technology 29, no. 4 (November 17, 2021): 144–51. http://dx.doi.org/10.15421/452116.

Full text
Abstract:
Всякий фактичний рух ступенів ракет-носіїв космічних апаратів є рух збурений. Важливе призначення системи керування рухом ступенів ракети полягає в забезпеченні необхідного наближення збурених значень параметрів руху ступенів ракет до значень припустимих. Забезпечення висловленого потребує витрат енергії (палива). Якість процесу керування ракетою характеризується значною кількістю показників, в тому числі кількістю енергії, яка витрачається на відпрацювання, в межах необхідного, збурень параметрів руху ступенів ракети. До нині алгоритми визначення зазначеної кількості енергії стосовно перших і космічних ступенів ракет практично не відрізняються. Успіхи розвитку технології, теорії і практики ракетно-космічного будування, створення сучасних систем керування з використанням цифрових обчислювальних машин з елементами штучного інтелекту, обумовлюють можливість удосконалення ракетно-космічних систем у важливому напрямку мінімізації непродуктивних витрат енергії (палива з баків ракети). В роботі, що пропонується, викладаються результати теоретичних досліджень щодо автоматичного регулювання значень параметрів збуреного руху космічного ступеня ракети – носія системою керування з реалізацією винаходів «Спосіб керування ступенем ракети – носія», «Спосіб керування ступенем ракети носія з асиметрією», «Спосіб комбінованого керування ступенем ракети», захищених відповідними патентами України. Обґрунтовуються позитивні ефекти, обумовлені застосуванням зазначених інноваційних способів керування. В основу названих винаходів покладені результати аналізу особливостей збуреного руху космічних ступенів ракет-носіїв: космічні ступені ракет-носіїв рухаються поза щільними шарами атмосфери, збурення параметрів руху ступенів характеризуються як постійно обновлювані і неодноразово миттєво утворювані протягом часу польоту ступеня. Постійно обновлювані збурення обумовлюються масовою асиметрією ступеня, значення якої нині можна регулювати в автоматичному режимі сучасним цифровим приводом; миттєво утворювані збурення обумовлюються неодноразовими програмними просторовими маневрами космічних ступенів ракет. Ці збурення з необхідною якістю вимірюються сучасними вимірювальними приладами, що відкриває можливість оптимального за витратами енергії відпрацювання зазначених збурень. Обґрунтовуються позитивні, спрямовані на мінімізацію витрат енергії ефекти від застосування названих інноваційних способів керування ступенями ракет. Наведені кількісні оцінки зазначених ефектів, визначені стосовно ракети, близької за параметрами до ракети-носія легкого класу «Циклон-4» розробки ДКБ «Південне». Матеріали роботи доповнюють науково-методичну базу проектування зразків ракетно-космічної техніки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Рух системи"

1

Окунь, Антон Олександрович. "Постійний режим руху візка кабельного крана з вантажем." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/47991.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Семенов, Сергій Геннадійович, Оксана Валентинівна Ліпчанська, and Максим Валентинович Ліпчанський. "Обґрунтування розробки цифрової системи відеоспостереження на залізничному транспорті." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48894.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Обод, Іван Іванович, and Д. В. Шталтовний. "Вимоги до якості інформаційного забезпечення системи контролю повітряного простору." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/43063.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Обод, І. І., and Д. В. Шталтовний. "Вимоги до якості інформаційного забезпечення системи контролю повітряного простору." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. https://openarchive.nure.ua/handle/document/16029.

Full text
Abstract:
В докладі показано, що підвищення надійності інформаційного забезпечення користувачів системи контролю повітряного простору неможливо без використання інформаційних технологій у процесі отримання, збору, обробки, зберігання й розповсюдження аеронавігаційних даних. Подальший розвиток систем контролю повітряного простору характеризуватиметься високим рівнем автоматизації процесів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Бєлкін, Леонід Михайлович, and Юлія Леонідівна Юринець. "Особливості функціонування Об'єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху в Україні." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/48702.

Full text
Abstract:
Відповідно до ст. 28 Повітряного кодексу України, об’єднана цивільно-військова система організації повітряного руху забезпечує виконання завдань щодо організації використання повітряного простору України, безпечного і регулярного повітряного руху в повітряному просторі України та в повітряному просторі над відкритим морем, де відповідальність за обслуговування повітряного руху міжнародними договорами України покладена на Україну.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Яцюк, Ірина Євгенівна, and Iryna Yatsiuk. "Дослідження smart системи керування рухом транспорту по вулиці Руській міста Тернополя." Master's thesis, ТНТУ імені Івана Пулюя ФПТ, м. Тернопіль, Україна, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/36669.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційну роботу було присвячено аналізу та дослідженню «вільного» руху автотранспорту (без заторів) в умовах наявної пропускної спроможності дороги з максимальною інтенсивністю проїзду авто (вул. Руська від моста через залізничні колії до перехрестя з вул. Танцорова) з метою впровадження smart технологій на основі встановлення спеціалізованих відеокамер, регульованих на основі штучного інтелекту світлофорів та встановлення систем моніторингу якості повітря відповідно до європейських стандартів
The thesis was devoted to the analysis and study of "free" traffic (without congestion) in terms of available capacity of the road with maximum traffic intensity (Ruska Street from the bridge over the railway tracks to the intersection with Tantsorov Street) to implement smart technologies based on the installation of specialized video cameras regulated based on artificial intelligence of traffic lights and installation of air quality monitoring systems by European standards.
Перелік скорочень...8 Вступ... 10 РОЗДІЛ 1 АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА ...12 1.1. Огляд останніх досліджень, проблеми та перспективи розвитку ...12 1.2. Можливі підходи оптимізації TST...16 1.2.1. Підходи, засновані на штучному інтелекті ...16 1.2.2. Підходи на основі метаевристики ...17 1.2.3. Багатоцільові підходи...19 1.2.4. Підходи, засновані на дворівневому програмуванні...19 1.2.5. Різні підходи ...20 1.3. Протокол національних транспортних комунікацій для інтелектуальної транспортної системи...21 1.3.1. Зв’язок від центру до польових пристроїв ...21 1.3.2. Структура стандартів NTCIP ...22 1.4. Висновки по розділу ...25 РОЗДІЛ 2 ОСНОВНА ЧАСТИНА ...26 2.1. Модель мережевого потоку...26 2.1.1. Динаміка руху на ділянках доріг у результаті рівняння безперервності...26 2.1.2. Закон Кірхгофа для динаміки руху в вузлах...27 2.2. Передбачення транспортних потоків ...29 2.2.1. Процес обслуговування та час налаштування ...30 2.2.2. Зелений час, необхідний для очищення черги...33 2.2.3. Час очікування в черзі ...34 2.3. Звичайне та самоорганізоване світлофорне керування ...35 2.3.1. Класичний підхід для управління та його обмеження...35 2.3.2. Евристика реального часу на основі самоорганізованої стратегії визначення пріоритетів ...37 2.4. Стратегія оптимізації ...39 2.5. Стратегія стабілізації...44 2.6. Висновки по розділу 2...45 РОЗДІЛ 3 НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКА ЧАСТИНА ...46 3.1. Аналіз алгоритмів роботи системи. Створення власного алгоритму...46 3.2. Підбір комплектуючих 16 камер та відеореєстратора на основі типових технічних завдань ...52 3.3. Огляд програмного забезпечення ...58 3.4. Висновки по розділу 3...60 РОЗДІЛ 4 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ...61 4.1. Класифікація безпеки життєдіяльності ...61 4.2. Фактори що впливають на функціональний стан користувачів комп'ютерів ...65 4.3. Висновки по розділу 4...69 ВИСНОВКИ ...70 ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ...71 ДОДАТКИ ...79
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Адашевський, Володимир Михайлович, Володимир Олександрович Бубнов, and А. С. Степаненко. "Розрахункова схема та математична модель біомеханічної системи "спортсмен – жердина"." Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38276.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Стецик, Микола Володимирович. "Обґрунтування введення автоматизованої системи управління дорожнім рухом міста (на прикладі м. Тернопіль)." Master's thesis, ТНТУ, 2018. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/26559.

Full text
Abstract:
В дипломній роботі проведено обґрунтування необхідності введення автоматизованої системи управління дорожнім рухом, представлено її структуру та загальну характеристику периферійного обладнання, описано ряд завдань, що вирішуються нею та подано економічний ефект від впровадження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Волкова, Є. В., А. С. Галкін, E. V. Volkova, and A. S. Galkin. "Оцінка попиту на послуги crowdshipping в м. Братислава, Словаччина." Thesis, Національний авіаційний університет, 2022. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/54807.

Full text
Abstract:
У статті піднімаються питання щодо потреби в оптимізації логістичних систем, що призводить до збільшення споживчих, вантажних і транзитних потоків у центральній частині міста. Дисбаланс між необхідною та фактичною пропускною здатністю доріг сприяє виникненню таких транспортних проблем, як затори, затори, відсутність паркувальних місць, підвищений шум, концентрація аварій тощо.
The article raises questions about the demand for optimization of logistics systems leads to an increase in consumer, freight and transit traffic flows in the central part of the city. The imbalance between the required and actual capacity of roads contributes to the emergence of such transport problems as congestion, traffic jams, lack of parking spaces, increased noise, the concentration of accidents, etc.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Божок, Наталія Олексіївна, Наталия Алексеевна Божок, and Nataliia O. Bozhok. "Розвиток системи планування парків пасажирських вагонів підприємств залізничного транспорту." Thesis, Видавництво Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, 2014. http://eadnurt.diit.edu.ua:82/jspui/handle/123456789/2581.

Full text
Abstract:
Божок , Н. О. Розвиток системи планування парків пасажирських вагонів підприємств залізничного транспорту : авт. дис. к. е. н.: 08.00.04 / Н. О. Божок ; Дніпропетр. нац. ун-т залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна. - Д., 2014. - 219 с. : іл., табл. - Бібліогр.: с. 181-200 ГРНТИ 55.41.37 УДК 629.45.014.67 Захист - 26 вересня 2014 р.
UK: Дисертація присвячена розробці науково-методичних підходів та практичних рекомендацій до прогнозування обсягів пасажирських перевезень та методів планування парків пасажирських вагонів підприємств залізничного транспорту з урахуванням усіх можливих факторів. У роботі досліджено сутність економічної категорії прогнозування для ефективного управління пасажирськими залізничними перевезеннями; виконано аналіз наукових праць з економічного прогнозування та управління парками пасажирських вагонів; проаналізовано існуючу діяльність пасажирського господарства в умовах сучасного ринку, нинішній стан парку пасажирських вагонів; розроблено методичний підхід щодо визначення кількості пасажирських вагонів на перспективу, який, на відміну від існуючого, враховує обсяги перевезених пасажирів, конкуренцію на ринку транспортних перевезень, динаміку зміни наявного інвентарного парку рухомого складу, впровадження швидкісного руху, сучасні методи ремонту вагонів та організації руху пасажирських поїздів у дальньому сполученні, що дозволяє мінімізувати витрати на експлуатацію, утримання та закупівлю рухомого складу.
RU: Основным ресурсом, который обеспечивает эффективность хозяйственной деятельности в сфере пассажирских перевозок, является подвижной состав. За последние 10 лет темпы списания вагонов, задействованных в пассажирских перевозках, значительно превышают темпы их обновления. За этот период было списано 2377 пассажирских вагонов , в частности в 2013 году – 545 пассажирских вагонов, в 2014 году планируется списать еще 283 вагона. На начало 2014 г. средний возраст пассажирского вагона составляет 27,5 года, что соответствует 86 % износа. Если из инвентарного парка исключать пассажирские вагоны согласно установленному нормативному сроку эксплуатации (28 лет) и при этом его не обновлять, то до конца 2020 года парк сократится до 2816 вагонов, что соответствует 30 % от потребности. С каждым годом Укрзализныця испытывает острую потребность в пассажирских вагонах. В диссертации приведены теоретическое обобщение и новое решение научной задачи, которая заключается в разработке теоретических, методических и практических подходов к развитию системы планирования парков пассажирских вагонов предприятий железнодорожного транспорта. Выполнен анализ научных трудов, посвященных проблеме планирования и управления парками пассажирских вагонов предприятий железнодорожного транспорта. В результате было установлено, что в настоящее время отсутствует научный подход к определению рационального количества пассажирских вагонов на перспективу, который бы учитывал: влияние на объемы пассажирских перевозок факторов конкуренции на рынке транспортных услуг; внедрение на территории Украины скоростных перевозок; повышение пассажироемкости вагонов через закупку подвижного состава нового поколения; использование современных методов ремонта вагонов и организации движения пассажирских поездов в дальнем сообщении. Разработан методический подход к определению рационального количества пассажирских вагонов на перспективу с учетом изменения объемов перевезенных пассажиров, конкуренции на рынке транспортных перевозок, динамики изменения имеющегося инвентарного парка подвижного состава, внедрения скоростного движения, использования современных методов ремонта вагонов и организации движения пассажирских поездов в дальнем сообщении. Это позволит в будущем минимизировать затраты на эксплуатацию, содержание и закупку подвижного состава. Предложен научный подход по прогнозированию объемов пассажирских перевозок в дальнем сообщении с учетом факторов, учитывающих демографическую ситуацию в стране, платежеспособность населения, повышение скорости и качества движения пассажирских поездов и ценовую политику, что позволяет более точно установить перспективные объемы пассажирских перевозок для определения необходимого количества пассажирских вагонов. Усовершенствованы методические основы оценки качества пассажирских перевозок, которые учитывают такие составляющие, как срок и удобство получения поездки, физиологические особенности и надежность пассажирских перевозок, позволяет учесть один из самых влиятельных факторов привлекательности. В последние годы железнодорожный транспорт теряет свои преимущества на рынке транспортных услуг, уступая автомобильному и авиационному. Это произошло из-за того, что на объемы пассажирских перевозок влияет группа факторов конкуренции. Чтобы исследовать их влияние, определен обобщенный показатель оценки привлекательности пассажирских перевозок, который основывается на сочетании коэффициента стоимости проезда, качества перевозок и спроса на скорость перевозок и позволяет объективно найти величину прогнозных объемов перевозок. Предложен методический подход по ликвидации дефицита пассажирских вагонов на прогнозные годы, учитывающий использование скоростного подвижного состава Украинской железнодорожной скоростной компании и новых принципов ремонта вагонов дальнего следования, что позволяет более точно определить дефицит подвижного состава и предложить меры по его погашению. Внедрение указанных научных положений позволит руководству железнодорожной отрасли определиться с направлениями обновления подвижного состава на перспективу с учетом постоянно растущего дефицита парка пассажирских вагонов.
EN: The thesis concentrates on developing of scientific and methodological approaches and practical recommendations to prognostication of passenger traffic volume and methods of planning passenger wagons’ parks taking into consideration all possible factors. We have studied the nature of such economic category as prognostication for the effective passenger traffic management. Then we have analyzed the scientific works on economic prognostication and management of coaches. Passenger Sector activities in today's market and the current state of the Coaches Park are analyzed in the thesis. The new methodical approach to determining the number of coaches for the future was developed. It takes into consideration volumes of carried passengers, competition in the transport market, dynamics of the available inventory rolling stock, implementation of high-speed traffic, modern methods of coaches’ repair and the passenger trains running in long-distance traffic, which minimizes the operation cost, maintenance and purchase of rolling stock.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Рух системи"

1

Булатова, М. М. Енциклопедія олімпійського спорту в запитаннях і відповідях. Київ: Олімпійська література, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Булатова, М. М. Енциклопедія олімпійського спорту в запитаннях і відповідях. Київ: Олімпійська література, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Булатова, М. М. Енциклопедія олімпійського спорту в запитаннях і відповідях. Київ: Олімпійська література, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Булатова, М. М. Енциклопедія олімпійського спорту в запитаннях і відповідях. Київ: Олімпійська література, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Булатова, М. М. Енциклопедія олімпійського спорту в запитаннях і відповідях. Київ: Олімпійська література, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Політична економія. Київ: КНЕУ, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Аналітична доповідь до щорічного Послання Президента України до Верховної Ради України. Національний інститут стратегічних досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.53679/niss-analytrep.2021.24.

Full text
Abstract:
Історія незалежної України – складний шлях усвідомлення нею власних національних інтересів, обстоювання державного суверенітету, виборювання гідного місця в Європі та світі. Перед новою незалежною державою постали безпрецедентні за складністю і масштабами завдання перетворення: • «радянської людини», ізольованої «залізною завісою», на українця, відкритого до Європи і світу; • тоталітарного суспільства, в якому людина була гвинтиком державної машини, на громадянське суспільство, яке поважає права і свободи кожної людини; радянського авторитаризму ‒ на сучасну європейську демократію; • планово-адміністративної економіки як частини єдиного народногосподарського комплексу СРСР, заснованої на державній власності, на сучасну ринкову економіку на основі приватної власності; • УРСР на незалежну Україну. За 30 років замість диктатури комуністичної партії і декоративної системи рад створено систему державної влади, ґрунтовану на поділі на законодавчу, виконавчу і судову, визнане й гарантоване місцеве самоврядування. Триває реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади, завданнями якої, поміж іншого, є забезпечення доступності публічних послуг та підвищення їхньої якості, досягнення оптимального розподілу повноважень між органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади. Україна – одна з небагатьох країн пострадянського простору, в якій відбувається періодична зміна політичної влади як у спосіб виборів, так і під тиском масових протестів. За Індексом демократії (Democracy Index) британської дослідної компанії The Economist Intelligence Unit Україна у 2020 р. посіла 79-те місце із 167 країн світу. Розвивається громадянське суспільство. Зростає довіра до громадських організацій та волонтерського руху. Зміцнюється партнерство громадянського суспільства з органами влади, що сприяє прозорості та підзвітності державних органів, розвитку діалогу у суспільстві. Завдяки сучасним інформаційним технологіям поліпшується доступ громадян до публічних послуг. Стратегічним курсом України є європейська та євроатлантична інтеграція, набуття повноправного членства в Європейському Союзі та НАТО.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Нариси з історії кіномистецтва України. Київ: Інтертехнологія, 2006.

Find full text
Abstract:
Представлена праця є колективним системним дослідженням, яке ставить за мету осягнення складного процесу становлення і розвитку вітчизняного кінематографу протягом ХХ ст. Головною ідеєю видання є поглиблення та систематизація знань на вищевказану тему. В основу роботи покладено логіку та специфіку історичного руху самого кіно процесу. Книга доповнена фотоматеріалами, наданими архівом Національного центру О. Довженка та власниками приватних зібрань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Azaryan, Albert, Володимир Азарян, and Аннаит Трачук. Оперативний контроль та управління якістю при розробці залізорудних родовищ. OKTAN PRINT, 2021. http://dx.doi.org/10.46489/oktuj-11.

Full text
Abstract:
У навчальному посібнику наведено технічні характеристики сучасних приладів та систем, що використовуються для оперативного контролю при розробці родовищ залізних руд, розглянуто їх структуру, наведено математичні моделі процесів управління якістю рудних вантажопотоків та представлено методику обґрунтування періоду опробування. Навчальний посібник може бути використаний при викладанні курсів «Управління якістю мінеральної сировини» та «Якість залізорудної сировини» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 184 «Гірництво» за освітньо-професійною програмою «Відкриті гірничі роботи» (денна, заочна та перехресна форми навчання), а також для аспірантів та інженерно-технічних робітників гірничо-видобувних та переробних підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Скрипаль, Б. А., В. П. Чащин, А. Б. Гудков, А. Н. Никанов, and Н. В. Дядик. Профессиональный риск в горнохимической промышленности в Арктике. ФИЦ КНЦ РАН, 2021. http://dx.doi.org/10.37614/978.5.91137.444.0.

Full text
Abstract:
В монографии обобщены результаты многолетних исследований, проводимых на предприятиях горно-химического комплекса Мурманской области. В книге рассмотрены климатогеографические и экологические особенности в районах интенсивной промышленной деятельности на территории Европейской части Арктической зоны России на примере Кольского полуострова. Впервые проведен комплексный подход к оценке профессионального риска в горно-химической промышленности. Разработана система профилактических мероприятий по сохранению и укреплению здоровья работников горно-химической промышленности, осуществляющих добычу и переработку апатито-нефелиновых руд. Книга предназначена для специалистов лечебно-профилактических учреждений, прежде всего реализующим принципы профилактической медицины, а также преподавателям и студентам медицинских вузов. Книга будет полезной и для ведомственных медицинских учреждений (цеховая медицинская служба, санатории-профилактории предприятий) и представителей служб охраны труда промышленных предприятий, поскольку обоснованные в ней методические приемы позволят им принимать адекватные и адресные решения в области восстановления, сохранения и укрепления здоровья работников предприятий.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Рух системи"

1

Ків, А. Ю., and В. М. Соловйов. Універсальні прояви складності в системах різної природи. [б. в.], May 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1267.

Full text
Abstract:
У даній роботі ми демонструємо універсальність введених мір складності для систем різної природи і походження: фізичних (нестабільність лазера, деградація матеріалів і приладів), астрофізичних (розповсюдження світла і гравітаційних хвиль, флуктуації випромінювання Сонця), геофізичних (землетруси); біомедичних (ЕКГ, ЕЕГ, коливання довжини повного кроку, динаміка положення рівноваги); технічних (трафіки руху транспорту та Інтернету, зміна у часі різноманітних параметрів систем); економічних і фінансових (динаміка численних індексів, крос-курсів валют та реальних цін товарів і послуг); когнітивних (різних дискретних проявів когнітивної діяльності – мови, рефлексії на подразники, спеціальних інтелектуальних тестів), синтетичних (множини атракторів, спеціально сгенерованих сигналів тощо).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Коломієць, Н. Є., and Н. В. Яременко. Художнє осмислення проблеми "втраченого покоління" у творах Ю. Яновського та Е. Хемінгуея. Акцент, 2007. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6034.

Full text
Abstract:
Досліджено естетичну концепцію людини й дійсності, що включає систему філософських поглядів письменника, розуміння митцем соціального, біологічного начал, світоглядну позицію. Проаналізовано стильову манеру Ю. Яновського та Е. Гемінґвея, що полягає в змалюванні пристрасних особистостей, людей трагічної долі, але здатних до пошуку, руху та дії, що прагнуть віднайти своє місце в новому для них світі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Миненко, П. А., Р. В. Миненко, Ю. П. Мечников, and И. В. Плишко. Решение некорректных обратных задач для крупномасштабных магнитных схемок. [б. в.], 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5219.

Full text
Abstract:
Экспериментальные исследования по эффективности применения машинных методов решения обратных задач для детальных магнитных съемок проведены на локальном участке в южной части Петровского железорудного месторождения, расположенного в северо-западной части Криворожского железорудного бассейна. В процессе проведения работ были использованы магнитные карты масштаба 1:1000 с расстоянием между профилями 20 м, между точками измерения поля – 10 м. Применение фильтрационных итерационных методов решения систем уравнений позволяет подавлять влияние больших ошибок измерений поля с большими градиентами. Решение обратных задач выполняется с окончательной среднеквадратичной невязкой поля примерно 0,3 мкТл, хотя поле измеряется с точностью до нескольких десятков нанотесла. При соблюдении равенства площадей модели масс и карты поля обратная задача решается всегда устойчиво. При однослойной или многослойной модели масс обратная задача не имеет в геологическом смысле содержательного решения, поскольку средняя интенсивность намагниченности по блоку представляет собой эквивалентное решение. При высокой детальности разбиения модели масс на блоки по предлагаемой методике возможно получение практически реальных карт и разрезов распределения магнитных свойств, отражающих основные закономерности распределения магнитных руд в структуре месторождения. При наличии априорных данных о глубинах расположения границ блоков и содержании общего и магнитного железа в некоторых блоках рудных залежей точность решения обратной задачи существенно повышается.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography