Academic literature on the topic 'Рух води'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Рух води.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Рух води"

1

Теглівець, Ю. В., and О. В. Теглівець. "ОСОБЛИВОСТІ ОНОМАСІОЛОГІЧНОЇ БАЗИ ДВОКОМПОНЕНТНИХ СКЛАДЕНИХ НАЗВ ІЗ СЕМОЮ «ВОДА»." Nova fìlologìâ 2, no. 81 (June 23, 2021): 143–47. http://dx.doi.org/10.26661/2414-1135-2021-81-2-21.

Full text
Abstract:
У будь-якій мові виникнення нових назв відбувається здебільшого за певними моделями. З погляду ономасіології всі семантичні деривати є наслідком вторинної номінації, оскільки до зовнішньої оболонки лексеми додається новий об’єкт номінації. Процес номінації показує, як у свідомості людини сформувався певний досвід щодо фрагментів картини світу. Ономасіологічні дослідження спрямовані від поняття до слова, коли одне поняття пов’язане з кількома словами. Дослідження мови в ономасіологічному аспекті допоможе з’ясувати специфіку мовної картини світу, нові етнолінгвальні питання. Для ономасіологічного підходу характерно те, яким чином слово закріплюється за певною сутністю. Поняттєвий клас входить в ономасіологічну структуру як означене (ономасіологічна база), а ознака – як означуване (ономасіологічна ознака). Актуальність дослідження полягає в тому, що ономасіологічний аналіз тісно пов’язаний зі словотвірним, а творення складених назв тісно пов’язане з їхньою структурою. Ономасіологічна база фіксує належність терміна до класу предметів, ознак, дій, а ономасіологічна ознака уточнює, конкретизує ономасіологічну базу. Мета статті – виявити особливості ономасіологічної бази у двокомпонентних складених назвах із семою «вода» на основі аналізу найбільш продуктивних моделей. Серед аналізованих термінів виявлено такі моделі: 1. Іменник + прикметник. У цій моделі ономасіологічна ознака представлена: а) загальнонауковим терміном (водна гігієна, басейн річковий); б) загальнотехнічним терміном (фаза парова, радіатор водяний) в) загальновживаною лексемою (візерунок річковий, сорочка водяна). 2. Модель іменник + іменник може мати: а) безприйменникову конструкцію: рух рідини, проба води, витрати води, б) прийменникову конструкцію: міграція з водою, гартування у воді, відбиття від дощу. Ономасіологічне вивчення мовного матеріалу дозволяє встановити причини найменування спеціальних понять загальновживаними знаками. Упорядкування екстралінгвального змісту відповідно до способів називання відбувається за допомогою так званих ономасіологічних категорій, які утворюють основу назви.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Matkivskyi, S. V. "Дослідження ефективності регулювання процесу обводнення газоконденсатних покладів Гадяцького родовища з використанням діоксиду вуглецю." Мінеральні ресурси України, no. 2 (August 23, 2021): 33–37. http://dx.doi.org/10.31996/mru.2021.2.33-37.

Full text
Abstract:
Для вдосконалення наявних технологій розробки родовищ вуглеводнів в умовах прояву водонапірного режиму досліджено ефективність регулювання надходження пластових вод у продуктивні поклади внаслідок нагнітання діоксиду вуглецю. У процесі дослідження застосовано головні інструменти гідродинамічного моделювання на основі цифрової тривимірної моделі газоконденсатного родовища. За результатами проведених досліджень з’ясовано, що в разі нагнітання невуглеводневого газу в газоконденсатному покладі підтримується пластовий тиск на значно вищому рівні, порівнюючи з розробкою на виснаження. Завдяки цьому забезпечується створення додаткового гідродинамічного бар’єра в зоні нагнітання, що частково блокує рух та перешкоджає просуванню пластової води в газонасичені горизонти. На основі проведених досліджень визначено, що нагнітання діоксиду вуглецю в поклад призводить до зменшення об’ємів видобутку пластової води, порівнюючи з розробкою на виснаження. Завдяки впровадженню досліджуваної технології вторинного видобутку вуглеводнів забезпечується стабільна й безводна експлуатація видобувних свердловин упродовж тривалого періоду. За результатами аналізу головних технологічних показників розробки покладу варто зазначити, що завдяки впровадженню досліджуваної технології забезпечується додатковий видобуток газу та конденсату. Прогнозний коефіцієнт вилучення газу на момент прориву агента нагнітання до експлуатаційних свердловин збільшується на 2,95 % проти варіанта розробки покладу на виснаження за величиною залишкових запасів газу, а коефіцієнт вилучення конденсату водночас зростає на 1,24 %. На основі результатів моделювання можна стверджувати, що впровадження технології нагнітання діоксиду вуглецю мінімізує негативний вплив законтурних вод на процес видобутку вуглеводнів і забезпечує підвищення кінцевих коефіцієнтів вилучення вуглеводнів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ольшамовський, В. С., and Д. О. Стоянов. "ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ ЕС ̶ВЕНТИЛЯТОРІВ В СУДНОВИХ СИСТЕМАХ ВЕНТИЛЯЦІЇ І КОНДИЦІОНУВАННЯ ПОВІТРЯ." Ship power plant 1 (August 5, 2020): 109–16. http://dx.doi.org/10.31653/smf340.2020.109-116.

Full text
Abstract:
Енергетичні установки, що є на суднах, забезпечують їх рух, роботу суднових систем, життєдіяльність екіпажа і пасажірів. Функціонування таких установок надає вплив на довкілля і володіє своїми специфічними особливостями.Основним судновим джерелом забруднення довкілля є енергетична установка. На ії долю доводиться близько 60–80 % всіх токсичних відходів. Це нафтовміщуючі води і викиди відпрацьованих газів дизельних двигунів. Встановлено, що в газових викидах дизельних двигунів міститься більше 200 компонентів, причому 99÷99,9 % з них складають оксиди азоту (до 5 %), діоксид сірки (до 13 % перш за все із-за важкого високо-в'язкого мазуту, використовуваного як паливо), кисень, діоксид вуглецю і вода. Що залишилися 0,1÷1 % відносяться до токсичних компонентам. За останні роки кількість шкідливих речовин в атмосфері різко збільшується, що привело останніми роками до підвищення середньорічної температури оточующего середовища. Всі ці зміни видно з нижче приведеного графіка
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Fialko, N. M., G. O. Gnedash, R. O. Navrodska, S. I. Shevchuk, and G. O. Sbrodova. "Удосконалення технічних рішень теплоутилізаційного устаткування котелень." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 7 (September 26, 2019): 120–23. http://dx.doi.org/10.15421/40290724.

Full text
Abstract:
Наведено результати досліджень щодо застосування в конденсаційних водогрійних теплоутилізаторах систем глибокої утилізації теплоти відхідних газів котельних установок пучків оребрених біметалевих труб певної конфігурації, а саме: з інтенсифікаторами (турбулізаторами) теплообміну всередині сталевих труб та з зовнішнім алюмінієвим оребренням. При цьому димові гази омивають оребрену поверхню, а рух нагріваної води здійснюється усередині труб. Використання таких труб дає змогу посилити теплообмін на внутрішній частині труб, що особливо важливо для конденсаційної зони теплоутилізатора, де відбувається інтенсифікація теплообміну, і з боку димових газів в разі їх охолодження нижче температури точки роси водяної пари та її конденсації. Для конденсаційної зони трубного пучка визначали раціональні геометричні параметри сталевих труб і турбулізаторів потоку на їхній внутрішній поверхні за умови рівності термічних опорів з боку димових газів і води. За результатами виконаних досліджень визначено оптимальні співвідношення параметрів сталевої труби і турбулізаторів потоку, що забезпечують значну інтенсифікацію теплообміну за відносно помірного росту аеродинамічного опору. Показано, що застосування пропонованих труб поліпшує також теплообмін і шляхом уповільнення процесу накипоутворення за рахунок турбулізації пристінного шару нагріваної води. Так відносне зменшення товщини відкладень для труб з турбулізаторами потоку порівняно з гладкими трубами зростає з часом і в деяких режимах перевищує значення 2.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Заблоцький, Ю. В. "ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОСТІ РОБОТИ СУДНОВИХ ДИЗЕЛІВ." Ship power plant 1 (August 5, 2020): 12–16. http://dx.doi.org/10.31653/smf340.2020.12-16.

Full text
Abstract:
Постановка проблеми в загальному вигляді. Отримання корисної роботи у будь-якому тепловому двигуні супроводжується витратами палива (рідкого або газоподібного), яке є джерелом енергії. За різними оцінками, витрати на паливо можуть досягати до 35…40 % від загальних витрат на обслуговування суднової енергетичної установки. Використання палива в судновій енергетиці неможливо без його попередньої обробки, при цьому забезпечується видалення з палива механічних домішок та води, а також підтримання необхідної в’язкості палива, за якої можливі його рух у системі та впорскування в циліндр дизеля. Одним із методів підготовки палива до використання є його хімічна обробка, яка забезпечується за рахунок введення в нього паливних присадок
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Біліченко, Лідія. "Діяльність Одеського муніципалітету Трансністрії (1941-1944 рр.)." Старожитності Лукомор'я, no. 2 (September 8, 2020): 78–95. http://dx.doi.org/10.33782/2708-4116.2020.2.25.

Full text
Abstract:
У статті досліджується діяльність Одеського муніципалітету в період румунської окупації Одеси в 1941-1944 рр. Доведено, що діяльність муніципалітету сконцентрувалася, головним чином, на таких аспектах: реформування адміністративної гілки управління, відновлення економіки, реформування органів правопорядку, охорони здоров’я та освіти. Також перед урядовцями Одеського муніципалітету стояло дуже складне завдання по відновленню більш-менш нормального функціонування міста. Восени 1941 р. Одеса представляла собою жахливу картину після військових дій: підірвана електростанція, зруйнований водопровід, радіостанція, телефонна станція, розграбовані магазини, розбиті склади, хлібозаводи та млини, згарища будинків, зіпсовані мостові, зруйновані лікувальні установи. Встановлено, що протягом 1941-1944 рр. урядовцям муніципалітету вдалося: відновити електропостачання та трамвайний рух, налагодити постачання води та продовольство у місто, в декотрій мірі відновити зруйновану економіку, провести фінансову реформу, відкрити медичні установи, реформувати шкільну освіту, налагодити поштовий зв’язок тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Арендаренко, В. М., А. В. Антонець, Н. К. Савченко, Т. В. Самойленко, and О. М. Іванов. "РОЗРАХУНКОВА МОДЕЛЬ ГРАВІТАЦІЙНОГО РУХУ ЗЕРНОВОГО МАТЕРІАЛУ В ПОХИЛОМУ КАНАЛІ З ДИСКРЕТНО ЗМІННИМ КУТОМ НАХИЛУ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 4 (December 25, 2020): 273–82. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2020.04.35.

Full text
Abstract:
Цілісність зерна, що завантажується в силос, залежить від способу доставки його на бетонне дно цієї споруди. Для цього використовуються спеціальні пристрої. Вони можуть працювати за принципом пересипання, дощу, та з використанням гальмівних пристроїв. Периферійні відкриті гви-нтові канали сповільнюють рух зернового матеріалу, але невідомо, як залежить кут гальмівної діля-нки від кута розгінної ділянки пристрою. Метою цієї роботи є теоретичне дослідження руху зерно-вого потоку в установці із дискретно змінними кутами нахилу розгінного і гальмівного жолобів. Ос-новне завдання: обґрунтувати залежність кута нахилу гальмівного жолоба від кута нахилу розгін-ного жолоба. Для дослідження руху зернового матеріалу по похилим площинам та зменшення його травмування в цій статті запропонована гравітаційна установка, котра складається з розгінного і гальмівного жолобів (відкритих лотків). На розгінному жолобі зерновий потік прискорює свою шви-дкість до maxV, проходячи шлях 1l по розгінному жолобу, який розташований під кутом α до горизо-нту. Це відбувається в результаті переходу частини потенціальної енергії зерна 11sinпEmglα= в кінетичну за рахунок нахилу розгінного жолоба під кутом α. На другій ділянці зерновий матеріал сповільнює свій рух. Тобто він починає рухатись без прискорення. Швидкість сходу зерна в накопичу-вальний бункер набуває значення, близького до початкової швидкості руху зернового матеріалу по розгінному лотку. Для нормального руху зернового потоку по всій довжині розгінного і гальмівного лотків необхідно, щоб кути α і β були більшими від кута природного відкосу ζ. Рух зернового потоку по гальмівному жолобу довжиною 2l, розміщеного під кутом β до горизонту, відбувається за раху-нок попередньо набутої максимальної кінетичної енергії та потенційної енергії зерна 22sinпEmglβ=. Отже, використовуючи установку з дискретно змінними кутами розгінного і гальмівного жолобів, можна проводити досліди з вивчення швидкості руху різного виду зернового матеріалу у завершальній стадії завантаження циліндричних ємностей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Panasenko, A. V. "Improvement of Methods of Calculations of Flood Water Passing Through Medium-Pressure Hydro Units Taking Into Ac-Count the Characteristics of Flood Wave." Èlektronnoe modelirovanie 43, no. 2 (April 6, 2021): 97–107. http://dx.doi.org/10.15407/emodel.43.02.097.

Full text
Abstract:
Створено гідродинамічну модель руху паводкових вод на ділянці р. Дністер від гідро­ло­гічного поста Заліщики до Дністровського гідровузла у програмному комплексі MIKE 11. Модель дає змогу визначити рівні у Дністровському водосховищі у будь-який момент часу у вигляді кривих вільної поверхні при пропуску паводків різної забез­печеності. Методика розрахунків пропуску паводків через Дністровський гідровузол на основі прогнозів приточності води з урахуванням характеристик паводкової хвилі та ре­жиму наповнення водосховища дає можливість зменшити максимальні витрати води під час паводкової хвилі через Дністровський гідровузол.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Terlych, S. V. "HOBI ЗАСОБИ ПІДІЙМАННЯ ЗАТОНУЛИХ ОБ’ЄКТІВ ТА КОНСТРУКЦІЙ ІЗ ВИКОРИСТАННЯМ РІДКОГО АЗОТУ." Transport development, no. 1(8) (April 29, 2021): 103–12. http://dx.doi.org/10.33082/td.2021.1-8.10.

Full text
Abstract:
Представлені інженерні рішення використання рідкого азоту для заморожу- вання води у відсіках і цистернах затонулих об’єктів, а також інженерних спо- руд, які були штучно затоплені для їх підйому на поверхню. Технологія може бути частково застосована для докування великих суден або повністю використана для підйому і докування середньотонажних і малотоннажних плавучих споруд. Представлені конструктивні схеми пропонованих установок, а так само функці- ональні і графічні залежності параметрів льоду в затоплених відсіках від харак- теристик зовнішнього середовища і потужності холодильної установки. Для підігріву рідкого азоту при переході його в газоподібний стан розроблені рекомендації розрахунку криогенного газифікатора, який частково використовує внутрішню енергію переходу води з рідкого до твердого фазового стану. Під час комп’ютерного моделювання доведена можливість використання до 47% тепло- ти фазового перетворення води за відсутності обмерзання тепло передавальних елементів газифікатора. У процесі дослідження розроблено комп’ютерну модель прогнозування маси льоду при безпосередній подачі рідкого азоту морської води і з’ясовано, що рідкий азот можна подавати у воду об’єкта, який продувається, і якщо виконувати від- повідні технічні умови, лід на елементах газифікатора не створюватиме. Рідкий азот є ефективним, нешкідливим, інертним легко газифікується і одним із найдешевших засобів створення позитивної плавучості для затонулих об’єктів. Можуть бути різні типи установок використання рідкого азоту для суднопідіймальних робіт залежно від конкретних поставлених завдань. Лід, яка утворюється на трубопроводі-газифікаторі, загалом не впливає на хід суднопід- німального операції. Як ефективний засіб підігріву рідкого азоту в кріогенному газифікаторі можна використовувати забортну воду, використовуючи для цих цілей до 47% теплоти фазового переходу води з рідкого у твердий стан. У відповідних умовах можна безпосередньо подавати рідкий азот у воду об’єкта, який продувається, нехтуючи замерзанням води і створенням на виході трубопроводу пробок із льоду.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Pankivskyi, Yu I., and O. Ye Oshurkevych-Pankivska. "Оцінювання впливу водоканалізаційного господарства міста Мостиська на якість води у річці Вишня." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 5 (May 31, 2018): 74–77. http://dx.doi.org/10.15421/40280516.

Full text
Abstract:
Для оцінювання впливу каналізаційних очисних споруд міста Мостиська на річку Вишня розрахунковими методами визначено мінімальні розрахункові витрати води за лімітуючими сезонами року; на основі заміряних морфометричних характеристик русла розраховано швидкість руху води у річці; проведено гідрохімічні дослідження зворотних вод очисних споруд на випуску та природних вод у фоновому створі вище випуску і у розрахунковому створі нижче випуску; для літньо-осінньої та зимової межені на основі гідроморфометричних характеристик русла розраховано кратність розведення зворотних вод природними; за допомогою комп'ютерної програми "Гідросфера" спрогнозовано концентрації забруднювальних речовин у розрахунковому створі при фактичному скиді у лімітуючі сезони року з використанням математичної моделі динаміки концентрації речовини у водотоці; для визначення асиміляційної здатності річки-приймача зворотних вод виконано розрахунок максимальних допустимих концентрацій забруднювачів до скиду у водний об'єкт за лімітуючими сезонами року за умови досягнення гранично допустимої, або фонової концентрації у розрахунковому створі. Встановлено, що природний водний об'єкт здатний асимілювати забруднення в обсягах, що у кілька разів, а за окремими показниками у десятки разів, перевищують фактичний скид. Проте за основним забруднювачем – органікою, асиміляційна здатність річки вичерпана повністю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Рух води"

1

Медведева, Л. В., and И. А. Панкратов. "Моделирование течений мелкой воды средствами пакета Open-FOAM." Thesis, Сумский государственный университет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/65558.

Full text
Abstract:
В работе рассмотрена математическая модель движения жидкости, полученная путём применения усреднённых по вертикали характеристик (так называемых уравнений мелкой воды). Настоящая работа посвящена численному исследованию нестационарных уравнений мелкой воды.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна, and Валерія Русланівна Шляхова. "Безпека жителів українських "Smart City"." Thesis, ТОВ "Планета-Прінт", 2020. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/49257.

Full text
Abstract:
Концепція розумних міст та позитивний закордонний досвід її імплементації представляють неабиякий інтерес для України. Міжнародні стандарти ISO надають різні інструменти, підґрунтя та платформи задля забезпечення сталого розвитку міст.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мокін, О. Б., Б. І. Мокін, and В. А. Лобатюк. "Моделі оптимального руху гібридного автомобіля у фазі створення тяги лише електроприводом." Thesis, ВНТУ, 2016. http://conferences.vntu.edu.ua/index.php/all-feeem/all-feeem-2016/paper/view/397.

Full text
Abstract:
В наукові роботі, якій присвячена дана доповідь, розв’язана задача оптимізації руху гібридного автомобіля з комбінованим приводом від двигуна внутрішнього згорання та від електричного двигуна постійного струму дорогою, яка крім горизонтальних ділянок містить спуски та підйоми, за умов, що тягове зусиллястворюється лише за допомогою системи електропривода при вимкненому двигуні внутрішнього згорання.
In scientific work, which is devoted to this report, solve the problem optimization of the vehicle with a combined drive of the internal combustion engine and the electric motor of a direct current path that includes in addition to the horizontal sections of descents and climbs, and the movement is carried out only with the electric system in the internal combustion engine is switched off.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Патлайчук, В. М. "Дослідження упорскування води в компресор для поліпшення параметрів роботи газотурбінного агрегату." Thesis, 2014. http://eir.nuos.edu.ua/xmlui/handle/123456789/1387.

Full text
Abstract:
Патлайчук, В. М. Дослідження упорскування води в компресор для поліпшення параметрів роботи газотурбінного агрегату / В. М. Патлайчук // Матеріали міжнар. наук.-техн. конф. "Сучасний стан та проблеми двигунобудування". – Миколаїв : НУК, 2014.
Розглянуто теоретичні передумови процесів, що відбуваються при впорскуванні води в повітряний тракт газотурбінного агрегату. Сформульовані основні методики і програми розрахунку течії та утворення груп крапель, їх сепарації з потоку і випаровування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Рух води"

1

Доктор Гааз: рус. врач, первооткрыватель Кавказских Мин. вод. Ставрополь, 1989.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Рух води"

1

Aliev, R. M., R. M. Aliev, A. B. Alkhasov, and G. B. Badavov. "TO THE QUESTION ABOUT IMPLEMENTATION OF THE INCREASE PROJECT USE OF GEOTHERMAL RESOURCES IN THE REPUBLIC OF DAGESTAN FOR THE PERIOD UP TO 2035." In RENEWABLE ENERGY: CHALLENGES AND PROSPECTS. ALEF, 2020. http://dx.doi.org/10.33580/2313-5743-2020-8-1-97-106.

Full text
Abstract:
Статья посвящена рассмотрению возможности реализации проекта "Использование геотермальных источников теплоэнергии", разработанного в соответствии со "Стратегией социально-экономического развития Республики Дагестан на период до 2035 года". Целью проекта является значительное расширение использования геотермальных вод для про-изводства овощей с последующей утилизацией остаточной тепловой энергии для товарного выращивания ценных сортов рыбы, восстановления рыбных стад Каспийского моря и в рекреации. Предполагается построить за 6 лет зимние (используемые круглый год) теплицы 5-го поколения, площадью 2000 га и до 200 промышленных парков в непосредственной близости от геотермальных источников. Это позволит привлечь 210 млрд. руб. частных инвестиций, создать 50 тыс. рабочих мест, повысить на 30 млрд. руб. ВРП Дагестана.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кокоев, М. Н. "THE PROBLEM WITH TAILING DUMPS OF TYRNYAUZ TUNGSTEN-MOLYBDENUM MINING AND PROCESSING COMPLEX AND THEIR POTENTIAL EFFECT ON BIO- AND GEOCHEMICAL CONDITION OF WATER AND SOILS IN ELBRUS REGION." In «АКТУАЛЬНЫЕ ВОПРОСЫ СОВРЕМЕННОЙ НАУКИ: ТЕОРИЯ, ТЕХНОЛОГИЯ, МЕТОДОЛОГИЯ И ПРАКТИКА». Международная научно-практическая онлайн-конференция, приуроченная к 60-ти летию член-корреспондента Академии наук ЧР, доктора технических наук, профессора Сайд-Альви Юсуповича Муртазаева. Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.34708/gstou.conf..2021.92.65.028.

Full text
Abstract:
Рассмотрен вопрос об утилизации отходов обогащения руд вольфрама и молибдена Тырныаузского вольфрамомолибденого комбината, которые складируются в двух "хвостохранилищах" объемом 120 млн. м3. По оценке автора, в отходах обогащения аккумулировано 7,2 млрд. кВт·ч электроэнергии, затраченной в прежние годы на измельчение руды. Если эти отходы использовать для производства строительных материалов можно сэкономить огромное количество электроэнергии. Ожидание подходящих экономических условий для переработки отходов связано с уносом высокодисперсных частиц ветром и водой из "хвостохранилищ". Это приводит к негативным изменениям в сложившиеся тысячи лет назад био- геохимическое состояние воды и почвы в долине реки Баксан. The issue of recycling tungsten and molybdenum ores from TTMM, which are stored in two waste dumps with a volume of 120 million m3, is discussed. According to the author, 7,2 billion kWh of electric power spent in previous years on ore grinding was accumulated in the processing waste. If that waste is used for the production of building materials, huge amounts of energy can be saved. Waiting for suitable economic conditions for waste recycling results in the dissemination of fine particles by wind and water from the dumps. This leads to negative changes in the biogeochemical state of water and soil in the Baksan river valley, which developed thousands of years ago.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography