Academic literature on the topic 'Розвиток альтернативної енергетики'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Розвиток альтернативної енергетики.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Розвиток альтернативної енергетики"

1

Григор’єва, Х. "ДЕРЖАВНЕ СТИМУЛЮВАННЯ АЛЬТЕРНАТИВНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ." Юридичний вісник, no. 4 (October 6, 2021): 109–17. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i4.2223.

Full text
Abstract:
У статті досліджено системидержавно-правового стимулюванняальтернативної енергетики різнихкраїн (ЄС, США, Канади, країнЛатинської Америки, Австралії,Малайзії, Індонезії). Сформульо-вано невирішену проблему від-сутності належної аргументаціївисунутої політичної тези пронеобхідність відмови від «зеленого»тарифу як основного механізмупідтримки альтернативної енер-гетики за прикладом інших країнсвіту. За активного використанняпорівняльно-правового методу нау-кових досліджень зроблено кількаважливих висновків.Кожна країна має власне уні-кальне законодавче забезпеченняальтернативної енергетики, щопідтверджує думку про відсут-ність кращих чи гірших правовихмоделей такого стимулювання –доцільно говорити лише про більшоптимальні та менш оптимальніправові механізми для конкретноїкраїни.Незважаючи на різноманітністьсистем підтримки альтернативноїенергетики, визначено певні спільніриси такого законодавчого забез-печення: а) виявлене широке різ-номаніття підходів до стимулю-вання альтернативної енергетикиу світі може бути зведене до кіль-кох ключових правових механізмів;б) поєднання певного домінуючогоправового механізму (найчастішеним виступає «зелений» тариф) танизки додаткових допоміжних пра-вових механізмів стимулювання;в) еволюційна трансформація сис-теми стимулювання альтерна-тивної енергетики, що проходитькілька послідовних етапів (рівнів).Узагальнення досвіду багатьохкраїн, які розвивають альтерна-тивну енергетику, демонструєзакономірності поступової еволю-ції такої підтримки, що полягає убагаторівневому розвитку системистимулювання, а саме: а) державнестимулювання першого рівня (еко-номічного); б) державне стимулю-вання другого рівня (екологічного);в) державне стимулювання тре-тього рівня (кліматоохоронного).Спираючись на виявлену закономір-ність, можна зробити висновок проте, що українське законодавство усфері альтернативної енергетикидемонструє нетиповий регресив-ний розвиток, під час якого не від-булося еволюційного переходу нанаступний (екологічний) рівеньдержавного стимулювання. Саметому рівняння на інші країни, якізменшують зелені тарифи та/або змінюють їх іншими правовимимеханізмами, не є науково обґрун-тованим.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Усик, Б. В. "Розвиток альтернативної енергетики в Україні." Часопис картографії, Вип. 12 (2015): 198–218.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лукашенко, А. О. "Розвиток фінансувння альтернативної енергетики в Україні та світі." Фінанси, облік і аудит, no. 2 (22) (2013): 86–94.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Митченок, О. О. "Розвиток альтернативної енергетики як механізм соціально-економічного зростання країни." Економіка АПК, no. 4 (210) (2012): 27–34.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Akymenko, Olena, and Iryna Kostіuchenko. "ПЕРСПЕКТИВИ ВПРОВАДЖЕННЯ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ ЯК КРОК ДО МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА." PROBLEMS AND PROSPECTS OF ECONOMIC AND MANAGEMENT, no. 4(24) (2020): 43–50. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5215-2020-4(24)-43-50.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано актуальні питання розвитку галузі альтернативної енергетики України та можливі подальші перспективи цієї галузі, адже в умовах євроінтеграційних процесів питанням енергетичної незалежності країни приділяється значна увага з урахуванням екологічної чистоти та невичерпності відновлюваних джерел енергії. Доведено, що розвиток відновлюваної енергетики буде важливим кроком спроможним покращити торговий баланс, створити нові робочі місця, вирішити соціальні питання, скоротити залежність від імпорту природного газу, забезпечити енергонезалежність країни та підвищити конкурентоспроможність продукції як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Доведено, що залежність від видобутку корисних копалин та застаріла інфраструктура стали запорукою використання відновлюваних джерел енергії, адже котельні, дизельні двигуни та вугільні електростанції викидають у повітря дрібні частинки, які осідають в легенях та можуть спричинити серйозні захворювання. Зазначено, що державі для зміцнення енергетичної безпеки країни важливо зробити вибір між продовженням фінансування імпортованих енергоносіїв чи розвитком використання власних відновлюваних джерел енергії, що дасть змогу знизити собівартість «зеленої» електроенергії порівняно з тепловими і навіть атомними станціями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Karzhinerova, T. "DEVELOPMENT OF ALTERNATIVE ENERGY IN UKRAINE." Scientific Bulletin of Civil Engineering 95, no. 1 (2019): 137–41. http://dx.doi.org/10.29295/2311-7257-2019-95-1-137-141.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Gelich, Natalia, Yurii Panasiuk, and Vladyslav Onishchyk. "АЛЬТЕРНАТИВНА ЕНЕРГЕТИКА В УКРАЇНІ: СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ." Economic journal of Lesia Ukrainka Eastern European National University 2, no. 22 (June 30, 2020): 143–51. http://dx.doi.org/10.29038/2411-4014-2020-02-143-151.

Full text
Abstract:
В даній статті здійснено оцінку сучасного стану в альтернативній енергетиці в Україні та світі, а також проведена оцінка досвіду інших країн з розвитку «чистої» енергетики. У зв’язку з постійним ростом споживання енергії постає питання розвитку альтернативних поновлювальних джерел енергії з мінімальним впливом на навколишнє середовище. В Україні вже протягом досить тривалого терміну діє «зелений тариф», але окрім цього, наша країна має можливість порівняти досвід різних країн в сфері альтернативної енергетики та використати найефективніші методи стимулювання розвитку альтернативної енергетики. При здійсненні стимулювання розвитку «чистої» енергетики необхідно враховувати також її негативний вплив на навколишнє середовище та здійснювати заходи для його мінімізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Чала, Ніна Дмитрівна, Андрій Сергійович Китаєв, and Єгор Вадимович Андросов. "МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО СТИМУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ ВІДНОВЛЮВАНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ В УКРАЇНІ." Дніпровський науковий часопис публічного управління, психології, права, no. 6 (February 28, 2022): 40–47. http://dx.doi.org/10.51547/ppp.dp.ua/2021.6.6.

Full text
Abstract:
Сталий розвиток країни потребує надійних поставок енергії за доступною ціною, енергії, що має низький вплив на навколишнє середовище та низькі викиди парникових газів. Однак 85% попиту на первинну енергію забезпечується звичайним спалюванням викопного палива. Намагання країн зменшити залежність від викопних джерел енергії зумовлює державне стимулювання впровадження відновлюваних джерел енергії. Невизначеність у поставках енергії загрожує функціонуванню економіки та національній безпеці, тому питання щодо її вироблення та поставки є пріоритетними в державній політиці незалежно від рівня розвитку країни. Розвинений енергоринок здатний регулювати джерела поставки енергоносіїв ринковим механізмом. Раціональна поведінка учасників ринку спрямована на закупівлю енергоносіїв за нижчою ціною. Задля запобігання монополістичній змові на ринку та забезпечення збереження екології держава втручається в ринкові механізми регулювання енергоринку. Розвиток відновлюваної енергетики в Україні є визначеним пріоритетом державної політики, який відповідає світовим тенденціям розвитку енергетики та стратегічним вимогам щодо зміцнення енергетичної стійкості країни. Тим часом криза дефолту, що розгорнулася в 2020 році на ринку електроенергії на тлі пандемії COVID-19, створює передумову для невиконання зобов’язань низки державних енергетичних компаній через завищені фінансові зобов’язання щодо придбання «зеленої» електроенергії. Аналіз вразливості енергосистеми України та її «зеленої» складника, що наведено в роботі, змушує переглянути підходи до економічних моделей, що експлуатуються в цій галузі. У роботі ланцюг виробництва енергії аналізується з позиції створення цінності для споживача, що дає розуміння недосконалості ринкового механізму і слугує обґрунтуванням авторських пропозицій. Для підтвердження релевантності авторських ідей наведено обґрунтування інвестиційної привабливості проєкту СЕС та його споживчої цінності, представлено економічні характеристики проєкту. За таких умов пошук ефективних економічних моделей для розвитку «зеленої» генерації стає одним із пріоритетів для дослідників та практиків у галузі енергетичних проєктів. Метою представленого дослідження є систематизація проблем проєктів сонячних електростанцій, орієнтованих на продаж електроенергії за «зеленим» тарифом, та розробка критеріїв для створення економічних моделей автономних сонячних електростанцій, орієнтованих на задоволення ринкового попиту цільових аудиторій. Щоб уникнути кризових процесів в енергетичному секторі України, державні органи мають стимулювати проєкти з розвитку альтернативної енергетики для автономної та стійкої місцевої енергетичної системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

PRYDATKO, I., Oleksandr Kollarov, N. TYUTYUNNYK, and D. KARDASH. "Development of alternative energy of Ukraine in the context of energy and environmental security of the state." Journal of Electrical and power engineering 23, no. 2 (December 23, 2020): 87–91. http://dx.doi.org/10.31474/2074-2630-2020-2-87-91.

Full text
Abstract:
Increased greenhouse gas emissions, climate change; loss of diversity of fauna and flora, depletion of mineral deposits, accumulation of huge volumes of industrial waste, increasing risks of shortages of some types of energy has led to the development and reaching new levels of renewable energy in many countries, mainly with strong economies. To date, a number of EU countries have virtually abandoned traditional nuclear energy, virtually curtailed fuel energy using nonrenewable fossil resources, and are working hard to develop new energy-saving technologies. In Ukraine, there is a similar tendency to reduce the production of electricity from thermal power plants and increase the share of renewable energy in total production. Unfortunately, in 2020 the structure of electricity production in Ukraine has changed and does not correspond to global trends in energy development. The share of electricity generation at TPPs has increased significantly, and the share of cleaner and cheaper NPP generation has decreased to 40%. There are a number of reasons for this, but we consider it urgent to return to the process of reducing TPP generation capacity. The dynamics of renewable energy development in the country is quite positive. Additional measures are also needed to ensure the safety of nuclear energy - to finally eliminate dependence on Russian fuel. Many countries have decided to abandon cars with internal combustion engines altogether. In Ukraine, the market for electric cars is also developing and the demand for such cars is growing every month. We are among the top 5 countries in terms of market development dynamics. The development of car designs with so-called "nuclear batteries" cannot be ruled out. There are many such technologies, but all of them are currently unfinished and limited in the use of security issues. It is necessary to stimulate the development of hydrogen and electric transport in our country at the legislative level. And last but not least: in order to form a philosophy of ecological consumption among the citizens of Ukraine, it is necessary to develop appropriate government programs, introduce them in education, science and industrial production
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

ПОЗІГУН, Сергій, Сергій ГОЛУШКО, Олександр ВАХНІН, Іван ПАВЛЕНКО, and В’ячеслав ІВАНОВ. "ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ В СВІТІ ТА В УКРАЇНІ: ВИКОРИСТАННЯ ПРИСТРОЇВ СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ ДЛЯ АВТОНОМНОГО ЖИВЛЕННЯ ЕНЕРГІЄЮ СИСТЕМ РОЗВІДКИ ТА ЗВ’ЯЗКУ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 82, no. 1 (February 2, 2021): 270–85. http://dx.doi.org/10.32453/3.v82i1.544.

Full text
Abstract:
На прикладі сонячної енергетики розглянуто розвиток альтернативних джерел живлення, що є надзвичайно важливими для автономних військових систем розвідки та зв’язку. Сонячні панелі забезпечують компактні та безшумні джерела живлення зі значним віковим ресурсом, що вигідно відрізняє їх як від традиційних генераторів (які завжди шумлять), так і вітрових генераторів (які легко побачити). Показана висока позитивна динаміка розвитку сонячної енергетики та оцінені її перспективи. У теперішній час щорічний обсяг встановлених сонячних потужностей є найбільшим серед усіх інших технологій (такими як викопне паливо, ядерна енергетика, гідроелектростанції). До кінця 2020 р. загальна світова потужність сонячних електростанцій сягне 740 ГВт. У країнах Євросоюзу сонячні потужності вже забезпечують до 8% загальної генерації електрики. Висока адаптивність сонячної енергетики щодо розмірів відповідних електростанцій обумовлює привабливість сонячних технологій. Є можливість користуватися лише однією сонячною панеллю або ж забезпечити інсталяцію промислових потужностей у десятки й сотні МВт. Проведено порівняльну характеристику сонячних елементів, створених на основі різних матеріалів. Велика різноманітність похідних матеріалів для сонячної енергетики дозволяє вибрати оптимальний варіант, що адаптує сонячну електростанцію як для індивідуальних споживачів, так і для промислової генерації. Є можливість вибирати сонячні панелі кристалічні або плівкові, із системою орієнтації на сонце або без неї, із концентрацією світла або без неї. Окрім того, сучасний ринок пропонує плівкові технології, які можна монтувати безпосередньо на вікна приміщень (напівпрозорі сонячні панелі); сонячні батареї у вигляді черепиці для дахів та інші привабливі вироби. Подальший розвиток сонячної енергетики буде включати в себе підвищення ефективності та терміну експлуатації панелей, спрощенням процедури їх монтажу й адаптації до силової електромережі та подальшим зниженням собівартості сонячних потужностей. Все це робить сонячну енергетику дуже привабливою для військових автономних систем малої та середньої потужності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Розвиток альтернативної енергетики"

1

Сотник, Ірина Миколаївна, Ирина Николаевна Сотник, Iryna Mykolaivna Sotnyk, and С. П. Гришко. "Розвиток альтернативної енергетики в Японії." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/43764.

Full text
Abstract:
Розвиток науково-технічного прогресу і зростання кількості населення у світовому масштабі обумовлює збільшення обсягів енергоспоживання, зокрема споживання електроенергії. Використання традиційних технологій виробництва електроенергії (спалювання вугілля, нафтопродуктів) призводить до значних викидів токсичних речовин в атмосферу, викликаючи парниковий ефект. Для запобігання цьому негативному явищу та зменшення потреби у вугіллі і нафті, доцільно застосовувати джерела електроенергії, які не завдають шкоди довкіллю. Саме розвитком таких джерел і займається Японія.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Демьохіна, Олена Олександрівна, and В. В. Надрага. "Розвиток альтернативної енергетики в Україні і світі." Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/34600.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дудкін, Олександр Валентинович, Александр Валентинович Дудкин, Oleksandr Valentynovych Dudkin, and Т. В. Панченко. "Напрями розвитку альтернативної енергетики." Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/25655.

Full text
Abstract:
Високі ціни на нафту та газ, нестача запасів енергетичних ресурсів у розвинених країнах світу, екологічні фактори роблять проблему альтернативної енергетики все більш ніж актуальною та підштовхують споживачів енергоресурсів до прискореного введення в господарський обіг поновлюваних джерел енергії. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/25655
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Вакуленко, І. А. "Перспективи розвитку альтернативної енергетики в сучасних умовах." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/7862.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Лукаш, Ольга Анатоліївна, Ольга Анатольевна Лукаш, Olha Anatoliivna Lukash, and А. О. Панченко. "Аналіз еколого-економічних аспектів та перспектив розвитку альтернативної енергетики в Україні." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/15636.

Full text
Abstract:
Перспективними для першочергового впровадження в Україні є такі напрямки використання альтернативних джерел енергії: штучні горючі гази, мала гідроенергетика, біомаса, сонячна та вітрова енергетика та геотермальна енергія. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/15636
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Гаврилова, В. В. "Перспективи розвитку альтернативної енергетики в Україні." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/64280.

Full text
Abstract:
Тема альтернативної енергетики актуальна вже не один рік, навіть не одне десятиліття. Перехід до відновлюваних джерел енергії критично важливий для всього світу, крім того, міра цієї необхідності навіть частково перекриває кризу інвестиційної привабливості таких проектів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Вакуленко, І. А. "Еколого-економічний антагонізм розвитку альтернативної енергетики в країнах, що розвиваються." Thesis, Сумський державний університет, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/28592.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ярушина, Є. В. "Перспективи розвитку сонячної енергетики." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/43580.

Full text
Abstract:
Останнім часом у нашій державі набуває актуальності тема альтернативної енергетики (АЕ). Можемо однозначно стверджувати, що це світова тенденція. Багато чинників штовхають людство до пошуків джерел енергії, які є відновлюваними. Найсуттєвішими чинниками є надмірна залежність від вичерпних ресурсів, забруднення екології та економічне питання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Очкуренко, С. В. "Еколого-економічне дослідження трендів розвитку відновлювальної енергетики." Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/87227.

Full text
Abstract:
Метою даної роботи є дослідити еколого-економічні тренди розвитку відновлювальної енергетики в умовах Третьої та Четвертої Промислової революції. Об’єктом даного дослідження є зміни пріоритетів та темпів розвитку відновлювальної енергетики. В зв’язку з поставленою метою в ході дослідження було виконано наступні завдання: - розглянути теоретичні аспекти розвитку альтернативної енергетики; - дослідити економічні тренди у розвитку «зеленої» енергетики; - прогнозувати напрями розвитку сучасних енергетичних тенденцій.
-
The purpose of this work is to investigate the environmental and economic trends in the development of renewable energy in the Third and Fourth Industrial Revolution. The object of this study is to change the priorities and pace of development of renewable energy. In connection with the goal in the study, the following tasks were performed: - consider the theoretical aspects of the development of alternative energy; - to study economic trends in the development of "green" energy; - to forecast the directions of development of modern energy tendencies.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Тимченко, О. П. "Методичні аспекти формування стратегії розвитку підприємств альтернативної енергетики." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/13817.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Розвиток альтернативної енергетики"

1

Соціально-економічні та енергетичні проблеми розвитку країн. OKTAN PRINT s.r.o., 2022. http://dx.doi.org/10.46489/xmnpk-22.

Full text
Abstract:
У збірнику представлено тези наукових докладів Х Міжнародної науково-практичної конференції «Соціально-економічні та енергетичні проблеми розвитку країн»: Матеріали Х Міжнародної науково-практичної конференції (м. Дніпро, 29-30 березня 2022р.). На конференції розглянуті проблеми ефективного управління економічними системами, запровадження нових бізнес-стратегій та роль інформаційних технологій у сфері економіки. Особиста увага приділена аспектам альтернативної енергетики в Україні та підвищенню ефективності відновлювальних джерел енергії. Проаналізовано вплив пандемії COVID-19 на економіку України. Матеріал супроводжується необхідними статистичними аналітичними даними, ілюстраціями. Даний збірник доповідей має науково-практичне значення й розраховано на магістрів, аспірантів економічних, технічних спеціальностей, викладачів, наукових працівників та менеджерів, які займаються дослідженнями проблем розвитку статистики, обліку, оподатування та аудиту в умовах глобалізації й енергозбереження в Україні та світі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography