Academic literature on the topic 'Ресурсний потенціал підприємства'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Ресурсний потенціал підприємства.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Ресурсний потенціал підприємства"

1

Orel, A. "Особливості конкурентного потенціалу аграрних підприємств." Bulletin of Sumy National Agrarian University, no. 4 (82) (December 23, 2019): 64–68. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.2019.4.12.

Full text
Abstract:
Розглянуто взаємозалежність між конкурентним потенціалом, конкурентним статусом і конкурентними перевагами. Узагальнено існуючі підходи дослідників щодо розуміння структури конкурентного потенціалу. Розглянуто взаємозв’язок між потенціалом підприємства, конкурентним потенціалом, стратегічним потенціалом. Запропоновано авторську схему структури конкурентного потенціалу підприємства, яка об’єднує входи у вигляді ресурсів і виходи як готову продукцію, де безпосередньо потенціал підприємства як його спроможність виробляти продукцію із наявних ресурсів визначено як функціональний. Разом з ним виокремлено ринковий потенціал і ресурсний, які складають економічний потенціал підприємства. Досліджено вплив ресурсного потенціалу на економічний і конкурентний в залежності від галузей. Доведено вирішальну роль ресурсного потенціалу у формуванні конкурентного потенціалу підприємств аграрного сектору. Розглянуто зміст, призначення і структуру функціонального потенціалу підприємства. Конкурентний потенціал аграрного підприємства є похідною економічною категорією від взаємодії ресурсного потенціалу, функціонального і ринкового потенціалів підприємства, де на першому рівні знаходяться параметри ресурсного й ринкового потенціалів, на другому рівні знаходиться функціональний потенціал підприємства, і вже на третьому - конкурентний потенціал.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Алієв, Р. А. "СУТНІСТЬ ПОНЯТТЯ «ПОТЕНЦІАЛ ПІДПРИЄМСТВА» ТА ЙОГО СКЛАДНИКИ." Підприємництво та інновації, no. 9 (December 30, 2019): 54–59. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/9.8.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано теоретичні підходи до трактування поняття «потенціал підприємства» та його складників. Згруповано підходи до визначення сутності у три основні напрями: ресурсний, цільовий та системний. Розглянуто еволюцію економічної думки щодо потенціалу підприємства протягом 1981–2018 рр. Визначено, що у вітчизняній літературі виділяють чотирнадцять видів потенціалу підприємства, а саме: трудовий, управлінський, матеріально-технічний, ресурсний, фінансовий, екологічний, ринковий, виробничий, збутовий, інноваційний, економічний, організаційний, інформаційний, стратегічний. Проаналізовано різні види складників потенціалу підприємства та виділено первинні елементи, до яких належать матеріальні, людські та фінансові ресурси. Удосконалено концептуальний підхід до поняття «потенціал підприємства» з огляду на його складники, процес формування та реалізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Фертас, Наджіб. "ВИЗНАЧЕННЯ СУТНОСТІ РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВА В СУЧАСНИХ УМОВАХ ГОСПОДАРЮВАННЯ." Підприємництво та інновації, no. 10 (December 30, 2019): 57–61. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/10.8.

Full text
Abstract:
Кризовий стан економіки України, що суттєво відображається на ефективності ведення підприємницької діяльності практично всіх підприємств, вимагає більш ретельного підходу до використання ресурсів, що є в наявності у суб’єктів господарювання або які є можливість залучити. Визначення ресурсного потенціалу сьогодні є однією з головних передумов раціонального та ефективного використання ресурсів підприємства. Однак, на жаль, в українській та світовій науці відсутні чіткі та ґрунтовні підходи до визначення безпосередньо економічної категорії «ресурсний потенціал», існує плутанина з виробничим, економічним потенціалом тощо. Усе це унеможливлює побудову якісної та ефективної системи оцінки та управління ресурсним потенціалом підприємства, а отже, знижує шанси на його ефективний розвиток.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ковальська Л.Л. "ПІДПРИЄМНИЦЬКИЙ ПОТЕНЦІАЛ ПІДПРИЄМСТВА: ЕКОНОМІЧНА СУТНІСТЬ ТА МЕТОДИКА ОЦІНКИ." Економічний форум 1, no. 4 (December 1, 2019): 129–37. http://dx.doi.org/10.36910/6765-2308-8559-2019-4-20.

Full text
Abstract:
У статті проведено дослідження сутнісної характеристики поняття «підприємницький потенціал». Виділено три підходи до сутнісної характеристики підприємницького потенціалу підприємства: як сукупність ресурсів та здатність їх трансформувати у результат; як індивідуальні характеристики підприємця; як сукупність бізнес-ідей. Подано авторське бачення змісту поняття «підприємницький потенціал» підприємства. Подано авторський підхід до структуризації підприємницького потенціалу підприємства, який включає ресурсний потенціал, інтелектуальний потенціал та інноваційний потенціал. Розроблено методику аналізу та оцінки підприємницького потенціалу підприємства. Наведено характеристику етапів методики аналізу та оцінки підприємницького потенціалу підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Drabchuk, N. Yu. "ЗЕМЛЯ ЯК КЛЮЧОВИЙ ЕЛЕМЕНТ РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ." Actual problems of regional economy development 1, no. 17 (November 30, 2021): 105–14. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.17.105-114.

Full text
Abstract:
Стаття спрямована на дослідження питань щодо землі як ключового елементу ресурсного потенціалу сільськогосподарських підприємств територіальних громад Івано-Франківської області. Метою статті є дослідження ресурсного потенціалу сільськогосподарських підприємств, а саме землі як його ключового елементу, зокрема у територіальних громадах Івано-Франківської області. Для досягнення поставленої мети в статті використовувались такі методи дослідження: діалектичний метод пізнання – при дослідженні наукових джерел щодо тлумачення сутності поняття “ресурсний потенціал”, графічний – для відображення структурної моделі ресурсного потенціалу сільськогосподарських підприємств, групування та аналіз при дослідженні особливостей формування сільськогосподарських підприємств територіальних громад, абстрактно-логічний – для узагальнення теоретичних положень, формування висновків та пропозицій. У статті досліджено різні підходи науковців, щодо тлумачення категорії “ресурсний потенціал”, обґрунтовано структуру ресурсного потенціалу сільськогосподарського підприємства, досліджено специфіку наявності сільськогосподарських підприємств у територіальних громадах Івано-Франківської області, у залежності від наявності необхідних елементів ресурсного потенціалу для виробничих можливостей цих підприємств; встановлено, що в сучасних умовах господарювання, саме земельні ресурси можуть стати вагомим ресурсом розвитку громади, використання яких дасть змогу, з одного боку, забезпечити зростання надходжень до місцевого бюджету у вигляді плати за землю та сплати податків підприємствами, а з іншого боку, розширити інфраструктурний базис та розробити механізми управління у сфері земельних відносин. Наукова новизна проведеного дослідження полягає у групуванні та аналізі сільськогосподарських підприємств та площі земельних угідь у їх використанні, відповідно до їхнього розташування, приналежності та кількості, щодо відповідної територіальної громади Івано-Франківської області, а також у графічному відображенні площі земельних угідь сільськогосподарських підприємств у структурі площі районів. Результати, які отримані в процесі дослідження, можуть бути використані сільськогосподарськими підприємствами та територіальним громадами для розвитку їхньої спільної роботи щодо вдосконалення ресурсного потенціалу та земельних відносин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кирчата, Ірина, and Олена Шершенюк. "ОРГАНІЗАЦІЯ ЗБУТОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТОРГОВЕЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА." Проблеми і перспективи розвитку підприємництва, no. 26 (June 26, 2021): 56. http://dx.doi.org/10.30977/ppb.2226-8820.2021.26.56.

Full text
Abstract:
УДК 339.187; JEL Classification: М29 Мета – визначення та обґрунтування шляхів удосконалення і застосування нових методів, технічних засобів та організаційних заходів в системі збуту, а також оцінювання збутового потенціалу торговельного підприємства. Методика дослідження. Теоретичною і методологічною основою є праці провідних вітчизняних і зарубіжних учених-економістів, в яких розглядаються питання управління збутом, збутовою діяльністю підприємств та оцінкою потенціалу в умовах мінливого зовнішнього середовища. Використано методи узагальнення та абстрагування; метод аналізу і синтезу. Результати. Дана стаття присвячена вирішенню актуальної економічної проблеми, а саме удосконаленню ефективності збутової системи торговельних підприємств на засадах оцінки збутового потенціалу з метою набуття довгострокових переваг та забезпечення сталого розвитку. Збутовий потенціал торговельного підприємства – це внутрішні ресурсні можливості торговельного підприємства реалізувати товари за рахунок наявних кадрових компетенцій в сфері формування асортименту, технологічної та передпродажної підготовки, мерчандайзингу та сервісної підтримки. З метою забезпечення своєчасного виявлення невикористаних резервів та збутових можливостей, а також уникнення ризикових подій торговельним підприємствам доцільно проводити діагностику збутового потенціалу, що уможливить ефективне управління збутовою діяльністю та активізує збутовий процес як такий. Завдяки правильно обраній збутовій політиці та оптимізованим збутовим процесам підприємство може боротися за збільшення частки ринку і набуття нових конкурентних переваг. Наукова новизна. В роботі теоретично обґрунтовано доцільність проведення діагностики та оцінювання збутового потенціалу торговельного підприємства, як інструмента ефективної системи управління збутом для набуття підприємством нових конкурентних переваг. Практична значущість. Практичне використання, а саме виявлення резервів та розвиток збутового потенціалу торговельного підприємства, які ґрунтуються на результатах його діагностичної оцінки, дозволять надалі розробити систему заходів і розрахунку показників конкурентної стійкості, що можуть бути використані в подальшому для забезпечення стійкого функціонування та підвищення рівня його конкурентоспроможності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Grymak, О. Y., and І. Y. Burda. "КАДРОВИЙ ПОТЕНЦІАЛ − ЗАПОРУКА КАДРОВОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 18, no. 2 (September 9, 2016): 41–47. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet6907.

Full text
Abstract:
Охарактеризовано концептуальні засади забезпечення кадрової безпеки підприємств. Окреслено і виокремлено значення, суть та функції основних термінінів та понять, що використовуються для характеристики кадрового потенціалу підприємств. «Робоча сила», «людські ресурси», «людські фактори», «людський капітал», «людський потенціал», «трудовий потенціал», «кадровий потенціал», «кадри», «персонал» − терміни, що мають різний зміст і суттєве навантаження, але є взаємопов’язаними, взаємодоповнюючими та із різних сторін характеризують їх носія – людину. Узагальнено доробку вітчизняних та закордонних науковців, і визначено перелік суттєвих відмінностей щодо поняття людських ресурсів від усіх інших (матеріальних, фінансових, інформаційних та ін.). Послідовна характеристика термінів (людський потенціал, кадровий потенціал, індивідуальний потенціал) дозволила висловити міркування щодо існування ієрархічного взаємозв’язку між ними, який представлено у графічному виді. Визначено, що поняття «кадри» та «персонал» теоретично тотожні, відрізняються історією використання та інтенсивністю наукових досліджень, і для потреб кадрової безпеки можуть застосовуватись одночасно. Обґрунтовано, що формуючи кадровий потенціал підприємства, основне це визначити головну мету, яку ставить перед собою підприємство, та обрати стратегію її досягнення. Показано, що структура кадрового потенціалу з позиції формування його безпеки має відповідний вигляд. Підкреслено, що особливу увагу при формуванні кадрового потенціалу підприємств слід приділити потенційним претендентам на робочі місця. Створення переліку осіб–претендентів на робочі місця дозволяє значно підвищити ефективність процесу формування кадрового потенціалу через зменшення витрат на підготовку кадрів, втрат від зниження професійно–кваліфікаційного рівня та нейтралізації частини відповідних зовнішніх і внутрішніх загроз. Наголошено, що формування кадрового потенціалу – це важлива функція роботи будь–якого підприємства, яка в сучасних умовах господарювання у найбільшій мірі впливає як на ефективність його діяльності, так і забезпечує саме існування. У відповідності до цього, особливо важливим є розроблення концепції управління персоналом, яка б включала планомірне та обґрунтоване формування кадрового потенціалу із врахуванням пріоритетних завдань кадрової безпеки підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Kovalova , O. V. "Рецензія на монографію Шабатури Тетяни Сергіївни «Комплементарність механізмів реалізації економічного потенціалу агропродовольчих підприємств»." Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, no. 4 (July 31, 2020): 170–71. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2020.04.17.

Full text
Abstract:
Review to the monograph by Tatiana Shabatura «Complementarity of mechanisms for realizing the economic potential of agri-food enterprises» Запровадження в Україні карантинних заходів, пов’язаних із коронавірусом COVID-19, порушило або кардинально змінило логістичні шляхи поставок агропродовольчих товарів, що суттєво впливатиме на розвиток агропродовольчого сектору навіть після пом’якшення та повного скасування карантину. Багато вітчизняних агропродовольчих підприємств внаслідок дії надзвичайної ситуації потрапили в зону ризику і ще довго не зможуть оговтатися від її деструктивних наслідків. За таких обставин прийняття управлінських рішень керівниками підприємств вже не може обмежуватися вузькими рамками поточних виробничих проблем, а тому вимагає внесення змін до існуючої практики їх економічного розвитку на основі забезпечення комплементарності механізмів реалізації їх економічного потенціалу. У зв’язку з цим, монографія Т.С. Шабатури «Комплементарність механізмів реалізації економічного потенціалу агропродовольчих підприємств» є своєчасною та обумовлена нагальними потребами підприємницької практики щодо осмислення теоретичних і практичних аспектів удосконалення механізмів реалізації економічного потенціалу агропродовольчих підприємств. Монографія має логічну послідовність викладення результатів дослідження, а поставлені завдання є достатньо розглянутими та завершені конкретними висновками і пропозиціями. Вона є завершеним самостійним науковим дослідженням, яке досить повно охоплює тему. Отримані результати мають наукове та практичне значення. Наукові положення, висновки та рекомендації мають достатнє емпіричне та теоретичне обґрунтування, що обумовлено використанням значної кількості наукової літератури, правових та нормативних документів Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, офіційних матеріалів Державної служби статистики України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, публікацій зарубіжних і вітчизняних учених за темою наукового дослідження (близько 400 джерел), що дало можливість автору системно підійти до розробки механізмів реалізації економічного потенціалу агропродовольчих підприємств і розкрити комплементарність їх взаємодії. У межах першого розділу автором здійснено теоретико-методологічний аналіз дефініції «економічний потенціал підприємства», відповідно до чого сформульовано основні положення, що розкривають зміст реалізації поставленої дослідницької мети. Заслуговує на увагу проведення теоретичної ідентифікації дефініції «економічний потенціал підприємства», що дозволило систематизувати основні концепції та підходи до визначення її змісту та розкрити взаємозв’язок впливу системно-структурних детермінант на процес його формування і реалізації на основі поєднання ресурсно-потокового підходу та підходу «динамічних здатностей». Це розкриває здатності адаптації агропродовольчого підприємства до викликів зовнішнього бізнес-оточення, що є особливо актуальним в умовах безпрецедентної дії надзвичайної ситуації. У другому розділі автором обґрунтовані методологічні підходи до розв’язання проблем оцінки економічного потенціалу агропродовольчого підприємства. Особливої уваги заслуговує розроблена автором система аналітичного інструментарію оцінки економічного потенціалу агропродовольчих підприємств з використанням методів ресурсно-потокового і вартісного підходів, що включає методику оцінки виробничих, інвестиційних та інноваційних здатностей підприємства. На відміну від існуючих методик, ця методика обґрунтовує необхідність і доцільність забезпечення симетрії ресурсної конфігурації підприємства та гармонізацію пріоритетів учасників інвестиційно-інноваційних бізнес-процесів. У третьому розділі Тетяною Сергіївною здійснено ґрунтовну оцінку стану розвитку агропродовольчих підприємств країни, ідентифіковано ключові деструктивні чинники реалізації їх економічного потенціалу, а також визначено напрями інноваційного розвитку агропродовольчих підприємств на основі інтегрування цифрових інновацій. Заслуговує на особливу увагу обґрунтований автором методологічний підхід до запровадження адаптивного механізму в концепції реалізації економічного потенціалу агропродовольчих підприємств до викликів сучасного бізнес-оточення через застосування структурної композиції організаційно-економічних форм, заходів та аспектів адаптивного управління агропродовольчим підприємством, інтегрованих загальною метою, що координують економічний розвиток підприємства та забезпечують його здатність до реалізації пріоритетних цілей економічного потенціалу. У четвертому, заключному розділі досліджено особливості імплементації зарубіжного досвіду у сфері соціально-економічного розвитку вітчизняних агропродовольчих підприємств. На перший план виходить запропонована автором система аксіологічних домінант модернізації економічного потенціалу агропродовольчих підприємств шляхом інтегрування соціально-відповідальних цінностей в інструменти управління реалізацією економічного потенціалу. Це, в першу чергу, сприятиме успішній інтеграції бізнесу в соціальну-економічну площину, гармонізації інтересів приватного капіталу та громадськості, а також підвищенню дієвості комунікаційних супроводів. Наукова значимість монографії Шабатури Т. С. «Комплементарність механізмів реалізації економічного потенціалу агропродовольчих підприємств» полягає в розкритті особливостей процесу формування механізмів економічного потенціалу агропродовольчих підприємств і, на основі цього, у визначенні практичних рекомендацій щодо їх реалізації на засадах комплементарності, що забезпечить максимальне досягнення пріоритетних цілей економічного розвитку підприємства за рахунок збереження довгострокових конкурентних переваг.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Дашко, І. М. "ІНВЕСТИЦІЇ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА." Підприємництво та інновації, no. 9 (December 30, 2019): 93–97. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/9.15.

Full text
Abstract:
У статті проведено дослідження процесів інвестування як невід’ємної частини внутрішніх економічних процесів підприємств щодо забезпечення конкурентоспроможності. Під час оцінювання стану інвестиційного потенціалу підприємства щодо забезпечення конкурентоспроможності основними напрямами дослідження на вітчизняному підприємстві повинні бути проєктний, функціональний, ресурсний, організаційний та управлінський блоки. На основі визначених пріоритетних напрямів забезпечення конкурентоспроможності доцільно скласти програму інвестиційної діяльності, тобто провести аналіз і вибір оптимальних варіантів інвестиційних проєктів, сформувати портфель інвестиційних проєктів підприємства. Складність і багатовекторність процесу інвестування на підприємстві може бути визначено як певний інструмент забезпечення конкурентоспроможності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Kolodiichuk, Volodymyr. "ПРІОРИТЕТИ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ." Economic journal of Lesia Ukrainka Eastern European National University 3, no. 23 (September 29, 2020): 143–52. http://dx.doi.org/10.29038/2411-4014-2020-03-143-152.

Full text
Abstract:
Досліджено структуру експортно-імпортних операцій агропромислових підприємств Львівської області та дано оцінку її ефективності. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі АПК Львівської області формується за рахунок сировинної структури експорту, яка надаючи підприємствам ситуативні вигоди у можливості швидкого одержання валютних коштів, загалом не відповідає державним інтересам. Переважну більшість найменувань агропромислової продукції область імпортує, незважаючи на сприятливий ресурсний потенціал для її виробництва. Для області пріоритетними напрямками міжнародної підтримки є обмін досвідом та залучення інвестиційних ресурсів у сферу виробництва, переробки та зберігання аграрної продукції. Серед експортних пріоритетів зовнішньоекономічної діяльності підприємств АПК є торгівля продукцією переробних підприємств, експорт органічних товарів та використання транзитного потенціалу області.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Ресурсний потенціал підприємства"

1

Краснокутська, Наталія Станіславівна, and Олена Анатоліївна Круглова. "Типологія резервів використання ресурсного потенціалу підприємства." Thesis, Харківський державний університет харчування та торгівлі, 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/28608.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кириченко, Тетяна Володимирівна, Татьяна Владимировна Кириченко, Tetiana Volodymyrivna Kyrychenko, Олена Юріївна Савченко, Елена Юрьевна Савченко, and Olena Yuriivna Savchenko. "Ефективне управління ресурсним потенціалом інноваційно-орієнтованого промислового підприємства." Thesis, Ткачов О.О, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47323.

Full text
Abstract:
На даний момент в Україні проблемам розвитку інноваційно-орієнтованих підприємств приділяється значна увага. Інноваційна політика промислового підприємства має на меті підвищення показників діяльності компанії за рахунок впровадження новітніх технологій та методів управління підприємствами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Біловодська, Олена Анатоліївна, Елена Анатольевна Беловодская, Olena Anatoliivna Bilovodska, Тетяна Володимирівна Кириченко, Татьяна Владимировна Кириченко, and Tetiana Volodymyrivna Kyrychenko. "Сутність та складові ресурсного потенціалу підприємства в умовах інноваційного розвитку." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47425.

Full text
Abstract:
Міжнародний та вітчизняний досвіди господарювання свідчать, що запорукою підвищення конкурентоспроможності промислових підприємств в умовах інноваційного розвитку є раціональне управління ресурсним потенціалом. Це потребує поглибленого вивчення сучасних закономірностей формування та руху ресурсів у організаційно-виробничому процесі на основі використання сучасних методів управління ними, до яких безпосередньо належить логістика. Особливої актуальності це набуває в період кризи, коли підприємства повинні організувати свою діяльність так, щоб мінімізувати витрати, пов’язані з рухом та зберіганням товарно-матеріальних цінностей від первинного джерела до кінцевого споживача.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Титикало, В. С. "Сучасні тенденції формування елементів реструктуризаційно-модернізаційної складової економічного потенціалу підприємства." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53394.

Full text
Abstract:
1. Перерва, П.Г., Н.М. Побережна Визначення ефективності використання виробничого потенціалу машинобудівного підприємства Маркетинг і менеджмент інновацій. 2012. №2. С. 191-198. 2. Латишева О. В. Ресурсний потенціал підприємства: сутність, складові та особливості управління елементами забезпечення сталого розвитку. Экономический вестник Донбасса, 2018. №3 (53), С. 126-130. 3. Ареф’єва О.В. Ареф’єв С.О. Методологічні підходи реалізації інноваційного управління розвитком підприємств. Адаптивне управління: теорія і практика Серія «Економіка» 2017. Випуск 3 (6). URL: http://am.eor.by/index.php/gallery/125-vipusk-3-6-2017
У тезах сформовано складові елементи реструктуризаційно-модернізаційної складової економічного потенціалу підприємства з урахуванням сучасних цифровізаційних трансформацій. Виявлено вплив кожного окремого елемента та загальний рівень реструктуризаційно-модернізаційної складової економічного потенціалу підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Денисюк, А. "Вплив ресурсного потенціалу на розвиток підприємств." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/37104.

Full text
Abstract:
Першочерговою проблемою впливу ресурсного потенціалу на розвиток підприємств є те що в умовах ринку, що характеризується нестабільністю макро- і мікро- економічних факторів, одним з першочергових завдань керівництва стає формування та оцінка поточних перспективних можливостей підприємства, тобто його потенціалу; збалансування можливостей підприємства з потенціалом зовнішнього середовища для досягнення запланованих задач та з метою виживання в умовах конкуренції сьогодні та в перспективі. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/37104
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кашука, К. С. "Удосконалення управління комерційною діяльністю торгового підприємства (на прикладі ФОП «Кузнецова»)." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71888.

Full text
Abstract:
Значення стратегічної поведінки, яке дозволяє фірмі виживати в конкурентній боротьбі в довгостроковій перспективі, різко зросло. В цих умовах всі компанії повинні не тільки концентрувати увагу на внутрішньому стані справ в компанії, а і розробити стратегію довгострокового виживання, яка дозволить їм враховувати всі зміни, що проходять в їх оточенні. Одним з основних елементів стратегічної поведінки організації є ефективна система управління. Управління комерційною діяльністю підприємства – це складова частина менеджменту, яка своєю сердцевиною має творчу діяльність вищого керівництва, направлену на пошук таких рішень, які допоможуть організації вижити в динамічно змінному середовищі в умовах жорсткої конкуренції. Метою магістерської роботи є розробка та обґрунтування стратегії комерційної діяльності конкретного торгового підприємства за допомогою програмного підходу.
Значение стратегического поведения, позволяющего фирме выживать в конкурентной борьбе в долгосрочной перспективе, резко возросло. В этих условиях все компании должны не только концентрировать внимание на внутреннем состоянии дел в компании, а и разработать стратегию долгосрочного выживания, которая позволит им учитывать все изменения, проходящие в их окружении. Одним из основных элементов стратегического поведения организации является эффективная система управления. Управление коммерческой деятельностью предприятия - это составная часть менеджмента, которая своей сердцевиной имеет творческую деятельность высшего руководства, направленную на поиск таких решений, которые помогут организации выжить в динамично изменяющейся среде в условиях жесткой конкуренции. Целью магистерской работы является разработка и обоснование стратегии коммерческой деятельности конкретного торгового предприятия с помощью программного подхода.
The significance of strategic behavior, which allows a firm to survive in a competitive struggle in the long run, has grown dramatically. In these conditions, all companies should not only focus on the internal state of affairs in the company, but also develop a strategy of long-term survival, which will allow them to take into account all the changes that occur in their environment. One of the main elements of the strategic behavior of the organization is an effective management system. Business management is an integral part of management that has the core of the top management's creative work aimed at finding solutions that will help organizations survive in a dynamically changing environment in a context of fierce competition. The aim of the master's thesis is to develop and justify the strategy of the commercial activity of a specific trading company with a programmatic approach.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Колосенко, Катерина Олександрівна. "Управління ресурсним потенціалом ТОВ «Метінвест-СМЦ» з метою його підвищення." Master's thesis, Київ, 2018. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/27510.

Full text
Abstract:
Магістерська дисертація складається зі вступу, 3 розділів, висновків та рекомендацій, додатків. Робота виконана в обсязі 111 сторінок друкованого тексту, містить 25 рисунків, 41 таблиць та додатки. Метою дипломної роботи є економічне обґрунтування напрямів організації ефективного управління ресурсним потенціалом на ТОВ «Метінвест-СМЦ». Об’єкт дослідження – є процес формування ресурсного потенціалу ТОВ «Метінвест-СМЦ». Предмет дослідження – теоретичні, методичні та практичні підходи до управління ресурсним потенціалом ТОВ «Метінвест-СМЦ». Для проведення дослідження, розробки напрямів вдосконалення та обґрунтування шляхів організації ефективного управління ресурсним потенціалом ТОВ «Метінвест-СМЦ» в роботі використані діалектичний, статистичний методи, графічного та логічного аналізу, розрахунково-аналітичний, порівняльний, економіко-математичного моделювання та прогнозування, методи сучасних комп’ютерних технологій обробки економічної інформації, зокрема, пакет прикладних програм Microsoft Еxcеl. У роботі запропоновано вдносконалити процес управління ресурсним потенціалом ТОВ «Метінвест-СМЦ». Проведені розрахунки дозволили обгрунутувати доцільність впровадження CRM-системи та оновлення прокатного стану.
Thе mаstеr’s thеsis consists of аn introduction, 3 chаptеrs, conclusions аnd rеcomеndаtions, аnd аppеndixеs. Thе work is еxеcutеd in volumе of 111 pаgеs of printеd tеxt, contаins 25 figurеs, 41 tаblеs аnd аpplicаtions. Thе аim of thе thеsis is to еconomicаlly justify thе dirеctions of orgаnizing thе еfеctivе mаnаgеmеnt of thе rеsourcе potеntiаl аt «Mеtinvеst-SMC». Thе objеct of rеsеаrch is thе procеss of formаtion of rеsourcе potеntiаl of LLC «Mеtinvеst-SMC». Wе will invеstigаtе thе thеorеticаl, mеthodologicаl аnd prаcticаl аpproаchеs to mаnаging thе rеsourcе potеntiаl of LLC «Mеtinvеst-SMC». In thе coursе of rеsеаrch, dеvеlopmеnt of dirеctions for improvеmеnt аnd substаntiаtion of wаys of orgаnizing thе еfеctivе mаnаgеmеnt of rеsourcе potеntiаl of LLC «Mеtinvеst-SMC», diаlеctic, stаtisticаl mеthods, grаphicаl аnd logicаl аnаlysis, cаlculаtion аnd аnаlyticаl, compаrаtivе, еconomicаl-mаthеmаticаl modulаtion аnd forеcаsting, mеthods of modеrn comp ‘s еlеctronic mеthods of procеssing еconomic informаtion, zokrеm, pаckаgе of аpplicаtions Microsoft Еxcеl. Thе pаpеr proposеs to improvе thе procеss of mаnаging thе rеsourcе potеntiаl of Opеn Compаny «Mеtinvеst-SMC». Thе prеvious cаlculаtions mаdе it possiblе to discuss thе еxpеdiеncy of introducing CRM-systеms аnd rolling stock upgrаdеs.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Алексейчук, А. С. "Економетричне моделювання впливу ресурсного потенціалу на результати виробничої діяльності швейного підприємства (на прикладі Приватного акціонерного товариства «Хмiльницька швейна фабрика «Лiлея»»)." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2020. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/9808.

Full text
Abstract:
Метою проведення дослідження у дипломній роботі магістра є вивчення, моделювання та подальше прогнозування результатів виробничої діяльності під впливом ресурсного потенціалу Приватного акціонерного товариства «Хмiльницька швейна фабрика «Лiлея»». За результатами магістерського дослідження проведено теоретичне дослідження, проаналізовано та здійснено моделювання і прогнозування результатів виробничої діяльності швейного підприємства під впливом його ресурсного потенціалу. Одержані результати можуть бути використані для діагностування ресурсного потенціалу підприємств швейної галузі. Побудовані моделі можуть бути адаптовані до умов функціонування будь-якого швейного підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Попова, О. Ю., and К. О. Бєлоусова. "Ресурсно-інноваційний потенціал підприємства: сутність та принципи оцінювання." Thesis, ТОВ «ТД «Папірус», 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/28329.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Біловодська, Олена Анатоліївна, Елена Анатольевна Беловодская, Olena Anatoliivna Bilovodska, Тетяна Володимирівна Кириченко, Татьяна Владимировна Кириченко, and Tetiana Volodymyrivna Kyrychenko. "Оцінювання ефективності управління ресурсним потенціалом промислових підприємств." Thesis, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/44307.

Full text
Abstract:
Для організації ефективної системи управління виробничо-збутовими процесами на підприємстві та завчасного виявлення прогалин, котрі несуть збитки, необхідно проводити оцінку ефективності використання ресурсного потенціалу. Адже своєчасне виявлення ланок, котрі порушують виробничі процеси, дає змогу швидко виправити збої та досягти планових показників.
Для организации эффективной системы управления производственно-сбытовыми процессами на предприятии и заблаговременного выявления пробелов, которые несут убытки, необходимо проводить оценку эффективности использования ресурсного потенциала. Ведь своевременное выявление звеньев, которые нарушают производственные процессы, позволяет быстро исправить сбои и достичь плановых показателей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Ресурсний потенціал підприємства"

1

Гаврилюк, Світлана. "FEATURES OF FINANCIAL SUPPORT OF TOURIST ENTREPRENEURSHIP IN UKRAINE." In SOCIETY DEVELOPMENT: SOCIAL, ECONOMIC AND PSYCHOLOGICAL ASPECTS, 22–43. KROK Univerdity, 2019. http://dx.doi.org/10.31732/sd-22.

Full text
Abstract:
Реалізація стратегічної мети розвитку туризму в Україні, пов‘язаної із забезпеченням конкурентоспроможної на світовому ринку туристичної галузі на основі максимально повного задоволення попиту споживачів, можлива лише за умов стійкого розвитку туристичного бізнесу, що в свою чергу забезпечується його фінансовим потенціалом. Являючись об‘єктивною основою здійснення ефективної виробничо-продуктової діяльності, фінансові ресурси трансформуються в інші фактори розвитку туристичного підприємництва, представляючи собою одну із важливих системних складових.Для створення сприятливих умов реалізації програм підвищення ефективності та конкурентоспроможності туристичним підприємствам необхідно вміти ефективно використовувати фінансовий потенціал, прагнути до зростання прибутку, що можливо досягнути на основі глибоких знань законів і закономірностей ринкової економіки, особливостей фінансового забезпечення туристичної галузі. В наукових дослідженнях провідних зарубіжних та вітчизняних вчених відсутній комплексний підхід до вирішення проблеми управління фінансовим забезпеченням туристичних підприємств. В публікаціях вітчизняних науковців відображені проблеми фінансування туристичної галузі, формування фінансового механізму, організації та планування фінансової діяльності туристичних підприємств в ринкових умовах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography