Academic literature on the topic 'Релокація бізнесу'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Релокація бізнесу.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Релокація бізнесу"

1

Smochko, Nataliia, and Tetyana Luzhanska. "Релокація українського бізнесу як інструмент економічної безпеки в умовах військового стану." Journal of Scientific Papers "Social development and Security" 12, no. 4 (August 31, 2022): 112–18. http://dx.doi.org/10.33445/sds.2022.12.4.10.

Full text
Abstract:
Мета роботи: аналіз стану розвитку релокації бізнесу України в умовах воєнного стану та оцінка процедурних моментів розміщення. Дизайн/Метод/Підхід дослідження: аналіз, емпіричний метод та прогнозний аналіз. Теоретична цінність дослідження: у статті розкрито поняття “релокація бізнесу” та проаналізовано нормативно-правову базу становлення. Практична цінність дослідження: виявлено основні складові успішної релокації бізнесу в Україні. Тип статті: теоретичний.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Недошитко, Ангеліна, and Ірина Яремко. "ОСОБЛИВОСТІ ПІДПРИЄМНИЦТВА У СФЕРІ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ: РЕЛОКЕЙТ ПІДПРИЄМСТВ." Grail of Science, no. 14-15 (June 6, 2022): 63–69. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.27.05.2022.007.

Full text
Abstract:
Розглянуто можливості ведення підприємницької діяльності у харчовій сфері в сучасних воєнних умовах. Досліджено можливі і адекватні до цих умов основні напрямки вироблення державно-приватної політики розвитку та відбудови національної економіки. Виділено основні проблемні фактори для стабільної діяльності підприємств галузі харчових технологій. Обґрунтовано важливість виокремлення особливостей функціонування підприємництва у досліджуваній галузі та аргументовано їх значимість для формулювання нових підходів до регулювання діяльності підприємств харчових технологій у поточних умовах та поступової адаптації до умов повоєнної відбудови економіки. Доведено важливість своєчасного вироблення адаптивних засад державної регуляції і механізмів побудови раціональних принципів та підходів до організації підприємництва в галузі. Встановлено, шо через географічні чинники ведення бойових дій багато підприємств не мають можливість безпечної роботи на територіях сходу та півночі України. Обґрунтовано актуальність формулювання базових засад організації міжобласного релокейту бізнесу в територіальних межах країни. Визначено, що релокація підприємництва досліджуваної галузі в територіальних межах держави є реальним напрямом втримати функціонування бізнесу цієї сфери, відновити досяжний рівень його стабільності в обмежених воєнних умовах. Запропоновано при реалізації процесів релокації урахувати особливості регіону, кількість економічно зайнятого населення та інші показники, які можуть впливати на роботу структурних підрозділів суб’єктів харчової промисловості. При практичному впровадженні цих процесів стратегічно потрібно починати з вибору місця та способу переїзду, оскільки нове приміщення та його структура бізнесу можуть стати надійною основою для його повоєнного відновлення та розвитку. Відзначено актуальність вирішення під час релокейту питань розміщення та створення умов для працівників, що евакуйовуються разом з підприємством.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мельник, Тетяна Юріївна. "Державна підтримка та стимулювання розвитку бізнесу в Україні під час дії воєнного стану." Економіка, управління та адміністрування, no. 2(100) (July 22, 2022): 3–11. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2022-2(100)-3-11.

Full text
Abstract:
Військові дії на території нашої держави негативно впливають на функціонування та розвиток усіх суб’єктів бізнесу і завдають нищівних руйнувань економіці. В той же час робота українського бізнесу під час війни є особливо важливим джерелом наповнення держбюджету та створення робочих місць. Тому для України наразі особливо актуальними є розробка та реалізація обґрунтованої та ефективної державної політики підтримки розвитку бізнесу з метою створення сприятливих умов для його організації та ведення. З урахуванням зазначеного статтю присвячено дослідженню прийнятих урядом програм державної підтримки та стимулювання розвитку підприємництва в умовах війни. На основі проведених досліджень обґрунтовано, що під державною підтримкою необхідно розуміти державне регулювання підприємницької діяльності, яке передбачає, перш за все, свідоме формування державними структурами відповідних прямих та опосередкованих інструментів підтримки бізнесу, зокрема, створення стимулів, використання матеріальних, фінансових та інших ресурсів, що залучаються для його суб’єктів. Пріоритетність державного регулювання та підтримки підприємництва в умовах війни зумовлює необхідність переходу від прямого адміністративного сприяння до формування сприятливого економічного і соціального середовища щодо удосконалення механізмів та інструментів стимулювання розвитку суб’єктів бізнесу. В статті досліджено зміни в законодавстві, які стосуються політики оподаткування суб’єктів господарювання в особливий період, зокрема щодо нарахування і сплати єдиного податку та єдиного соціального внеску. Обґрунтовано ліміти та правила роботи в сфері сплати податків для фізичних осіб-підприємців під час дії воєнного стану. Визначено, що такі зміни нададуть можливість суб’єктам бізнесу заощадити кошти на сплаті податків та інвестувати їх в подальшу господарську діяльність і, таким чином, підтримувати та розвивати її. Проаналізовано зміни, які стосуються проведення перевірок, нарахування штрафів та пені під час дії воєнного стану, та на цій основі визначено, які перевірки дійсно скасовано, а які можуть бути проведені. Також проаналізовано умови запровадженої урядом програми релокації бізнесу та зміни, які були внесені до програми «Доступні кредити 5–9 %». Проведені дослідження свідчать, що на сьогоднішній день українським Урядом була прийнята низка рішень, які передбачають тимчасові послаблення та підтримку для бізнесу під час дії воєнного стану. В той же час недоліки і складнощі, з якими стикаються в процесі функціонування господарські суб’єкти, свідчать про необхідність синхронно розвивати як державну систему підтримки бізнесу, так і ініціативу підприємців, малих і середніх підприємств з об’єднання зусиль у сфері державно-фінансової діяльності. Обґрунтовано, що актуальним є питання удосконалення системи інформаційної та консультативної державної підтримки бізнесу з метою стимулювання його розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Vasylchenko, S. М., and L. I. Mykhailyshyn. "АНАЛІЗ ЯКОСТІ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПАСПОРТІВ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД ПРИКАРПАТТЯ." Actual problems of regional economy development 2, no. 18 (June 29, 2022): 31–46. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.18.31-46.

Full text
Abstract:
В статті запропоновано методику аналізу якості інвестиційних паспортів територіальних громад та проведено аналіз якості інвестиційних паспортів територіальних громад Прикарпаття. Маркетинг території та маркетинг інвестиційних можливостей громади, як будь-який комплекс маркетингу, повинний проводитись за стандартною методикою, а також містити увесь необхідний набір параметрів громади, які можуть зацікавити потенційних інвесторів та вплинути на їх інвестиційні рішення. Тому для аналізу якості інвестиційних паспортів територіальних громад, авторами статті було розроблено власну методику оцінки якості інвестиційних паспортів. Аналіз якості інвестиційних паспортів територіальних громад проводився шляхом моніторингу тих паспортів, які розміщені на офіційних сайтах ТГ Прикарпаття (62 територіальні громади) і посилання на які можна знайти на ресурсі https://decentralization.gov.ua/. Однак, якщо при моніторингу сайту, нами не було виявлено інвестиційного паспорту громади, ми звертались до пошукової системи GOOGLE задля пошуку такого документу на інших веб-ресурсах. Як свідчить проведений в статті огляд рейтингових оцінок Прикарпаття сьогодні володіє високим інвестиційним потенціалом, а на території області створено сприятливий інвестиційний клімат, який дозволяє успішно залучати інвестиції для розвитку економіки області. Однак, на погляд авторів статті, такий інвестиційний потенціал Прикарпаття реалізується не повністю через малу увагу, яку територіальні громади приділяють розробці інвестиційних паспортів громад. Автори статті поставили за мету проаналізувати наявність та якість інвестиційних паспортів громад Івано-Франківської області аби виявити резерви для подальшого росту інвестиційної активності на території Прикарпаття. Крім того, як відомо, інвестиційний паспорт є ключовим маркетинговим інструментом територіальної громади, а в умовах війни інвестиційний паспорт громади стає головним орієнтиром для бізнесу, який здійснює релокацію підприємств з зони боєвих дій. Результати проведеного аналізу показали, що підсумкова загальна оцінка якості інвестиційних паспортів громад Івано-Франківської області виявилась невисокою. Середній бал склав 6,12 (за 12 – ти бальною шкалою), тобто якість інвестиційних паспортів громад задовільна. Основні недоліки інвестиційних паспортів, які з знизили їх загальну оцінку, полягали у недотриманні структури, відсутності окремих розділів, або в їх недостатній інформативності. Крім того, як засвідчив проведений аналіз, лише 14% громад області мають розроблені та розміщені інвестиційні паспорти на свої сайтах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Власова, Валентина, Ірина Тарновська, and Дарина Недоля. "БІЗНЕС-СТРАТЕГІЯ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ ТУРБУЛЕНТНОГО ЗОВНІШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА." Економіка та суспільство, no. 42 (August 30, 2022). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2022-42-85.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто основні етапи формування бізнес-стратегії підприємства. Визначено, що частина підприємств переглядає свої бізнес- стратегії через релокацію. Досліджено можливості та ризики релокації для того, щоб підприємства продовжували працювати в умовах турбулентного зовнішнього середовища. На сьогодні основними причинами переміщення підприємств є намір їх збереження, переміщення попиту, переважно на Західну Україну або закордон, а також релокація вирішує низку логістичних проблем. Визначено основні проблеми з якими стикаються вітчизняні підприємства під час релокації. Зазначено, що при релокації підприємства в середині країни існує державна підтримка. Релоковані за кордон підприємства кардинально переглядають свої бізнес-стратегії. При релокації підприємств за кордон важливо вивчити особливості ведення бізнесу в обраній країні, оцінити фінансові витрати, пов’язані з релокацією
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Юрченко, Олександр, Олена Чернишова, and Іван Стойка. "DIGITAL-ТРАНСФОРМАЦІЯ БІЗНЕСУ В УМОВАХ ВІЙНИ." Economy and Society, no. 40 (June 28, 2022). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2022-40-29.

Full text
Abstract:
У статті розкрито особливості digital-трансформації бізнесу в умовах війни. Встановлено, що в умовах війни така трансформація бізнесу за допомогою сучасних цифрових технологій відіграватиме особливу роль у збереженні функціонування та розвитку бізнесу. З’ясовані характеристики цифрової трансформації бізнесу з використанням моделей на основі цифрової реальності, цифрових амбіцій, цифрового потенціалу, цифрової відповідності та цифрової реалізації, а також типи платформних бізнес-моделей та їх основні характеристики. Визначено, що для підтримки бізнесу в умовах воєнного стану представникам бізнесу пропонують брати участь у тренінгах, основна мета яких – надати консультативний досвід щодо трансформації бізнесу в сучасних умовах. Встановлено, що на державному рівні розроблено програму релокації для переміщення бізнесу в безпечніші регіони подалі від місць безпосередніх бойових дій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Дикань, Валерія, and Наталія Фролова. "НАПРЯМИ ТА ІНСТРУМЕНТИ ДЕРЖАВНОЇ ПІДТРИМКИ РОЗВИТКУ МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ У ВОЄННИЙ ЧАС." Економіка та суспільство, no. 38 (April 26, 2022). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2022-38-56.

Full text
Abstract:
Досліджено сучасний стан малого та середнього бізнесу і встановлено, що активізація бойових дій та введення воєнного стану значно дестабілізувало діяльність вітчизняних бізнес-суб’єктів. Результати проведених досліджень свідчать, що внаслідок загострення збройної агресії майже 50 % підприємств фактичного зупинили економічну діяльність, 20 % – здійснили релокацію всередині України, а 4,4 % – за кордон. Розкрито ключові проблеми та бар’єри, що перешкоджають відновленню малого та середнього бізнесу, і забезпеченню сталого розвитку в умовах наростання загроз їх безпеці. Розглянуто ключові зміни, реалізовані на сьогодні державою, для підтримки малого та середнього підприємництва в умовах війни. Розкрито перелік пріоритетних напрямів та інструментів державної підтримки сталого розвитку сектору малого та середнього бізнесу, серед яких: урегулювання законодавчих прогалин і лібералізація розвитку сектору малого та середнього підприємництва, спрощення доступу і розширення джерел фінансування в процесі відбудови суб’єктів малого та середнього бізнесу, формування інфраструктурного базису для економічного відродження даного сектору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Онешко, Світлана, Сергій Башлай, and Ольга Короленко. "ОСОБЛИВОСТІ ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ПІДТРИМАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ УКРАЇНИ В УМОВАХ ВІЙНИ." Economy and Society, no. 40 (June 28, 2022). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2022-40-4.

Full text
Abstract:
У статті розкрито особливості збереження та підтримання економічного потенціалу України в умовах воєнного стану. Визначено, що збереження та підтримання економічного потенціалу України в умовах воєнного стану відбувається за рахунок нових податкових змін, що дозволяють забезпечити фінансову стабільність та підтримку бізнесу. Доведено, що з метою підтримки стабільності української економіки запроваджено програму релокації підприємств шляхом переміщення бізнесу з регіонів, що знаходяться поблизу або в зоні бойових дій у безпечніші регіони, що знаходяться на Заході України. Для створення робочих місць шляхом підтримки бізнесу, державних закупівель, будівництва, кредитування та працевлаштування безробітних Урядом розроблено нову економічну стратегію функціонування в умовах воєнного стану, щоб досягти довоєнних показників економічного розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ватаманюк-Зелінська, Уляна, Ольга Кілочко, and Максим-Павло Зелінський. "ДЕРЖАВНА ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА МСБ В ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ." Економіка та суспільство, no. 45 (November 29, 2022). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2022-45-77.

Full text
Abstract:
Розглянуто державну підтримку для розвитку малого (середнього) бізнесу в період дії воєнного стану в Україні. Визначено основні інструменти такої державної підтримки. Акцентовано увагу на затребуваних програмах релокації бізнесу і на нових умовах кредитування МСП. Запропоновано актуальні способи стимулювання розвитку підприємницьких ініціатив серед внутрішньо переміщених осіб в межах нової урядової програми "єРобота". Означено перспективи реєстрації бізнесу на території юрисдикції відповідних органів місцевого самоврядування через надходження до місцевих бюджетів коштів від оподаткування підприємницької діяльності та від оренди вільних площ приміщень комунальної власності. Вартість оренди запропоновано покривати коштом нової одноразової допомоги від держави, започаткованої для відкриття власної справи за урядовою програмою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ковальчук, Наталя, and Андрій Калугарь. "ВИКЛИКИ ДЛЯ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ В УМОВАХ ВІЙНИ З РОСІЄЮ." Економіка та суспільство, no. 42 (August 30, 2022). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2022-42-57.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальним та нагальним питанням функціонування вітчизняних підприємств в умовах повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Розглянуто проблеми здійснення підприємницької діяльності з урахуванням факторів, які впливають на діяльність підприємств в умовах війни. Охарактеризовано найбільш проблемні наслідки воєнного стану в Україні для вітчизняної та світової економіки, що пов’язані з логістичними, фінансовими та продовольчими наслідками, зокрема роль України у забезпеченні продовольчої безпеки у світі. Наведено впроваджені державою заходи, спрямовані на підтримку вітчизняного бізнесу, у тому числі зміни в оподаткуванні та програми релокації бізнесу. У статті підкреслено необхідність збереження територіальної цілісності України для якнайшвидшого відновлення економіки та відбудови інфраструктури.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Релокація бізнесу"

1

Емілович, Ярослав, and Інна Іванівна. "ВИМУШЕНА МІГРАЦІЯ ТА РЕЛОКАЦІЯ БІЗНЕСУ ЯК ПОТЕНЦІАЛ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД." In EDUCATION AND SCIENCE OF TODAY: INTERSECTORAL ISSUES AND DEVELOPMENT OF SCIENCES. European Scientific Platform, 2022. http://dx.doi.org/10.36074/logos-09.12.2022.38.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography