Academic literature on the topic 'Районна електрична мережа'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Районна електрична мережа.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Районна електрична мережа"

1

Роспопчук, Михаил, and Валерий Кирик. "ОПТИМАЛЬНЫЙ ПОТОК МОЩНОСТИ В РАЙОННЫХ ЭЛЕКТРИЧЕСКИХ СЕТЯХ 110 КВ." SWorldJournal, no. 04-01 (June 30, 2018): 12–20. http://dx.doi.org/10.30888/2663-5712.2020-04-01-010.

Full text
Abstract:
Запропоновано алгоритм пошуку оптимального потоку потужності в електричній мережі. Виконано розрахунок та аналізу замкненої електричні мережі 110 кВ. Представлено модифікований алгоритм на основі нейронних мережах, для пошуку оптимального потоку потужност
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Роспопчук, Михаил, and Валерий Кирик. "ОПТИМАЛЬНЫЙ ПОТОК МОЩНОСТИ В РАЙОННЫХ ЭЛЕКТРИЧЕСКИХ СЕТЯХ 110 КВ." SWorldJournal, no. 04-01 (June 30, 2018): 12–20. http://dx.doi.org/10.30888/2410-6615.2020-04-01-010.

Full text
Abstract:
Запропоновано алгоритм пошуку оптимального потоку потужності в електричній мережі. Виконано розрахунок та аналізу замкненої електричні мережі 110 кВ. Представлено модифікований алгоритм на основі нейронних мережах, для пошуку оптимального потоку потужност
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Shpylevsky, V., and I. Krupov. "COORDINATES SYSTEMS HARMONIZATION IN THE FRONTIER DISTRICTS OF THE DANUBE." Shipping & Navigation 30, no. 1 (December 1, 2020): 152–63. http://dx.doi.org/10.31653/2306-5761.30.2020.152-163.

Full text
Abstract:
Геодезична мережа як віртуальна, так і реальна розглядається сьогодні як важлива інфраструктура подібна електричним мережам або транспортним. Кожна країна має свою національну мережу, яку будують так, щоб вона була якомога близько до поверхні геоїда цієї країни. Але геоїд не є правильною геометричною фігурою і саме тому при зустрічі геодезичних мереж на кордоні сусідніх країн існує так званий координатний стрибок Δx; Δy; Δz, який треба знайти та розподілити у вигляді поправок до геодезичних пунктів, розташованих близько кордону. Що стосується висотної референсної системи, то вихідні дані відлікових рівневих поверхонь також можуть відрізнятися на суттєві значення. Референсна система імплементована у вигляді закріплених на місцевості геодезичних пунктів. Так наприклад в Європі використовують такі референсні системи як ETRS (European Terrestrial Reference System) i ERTF (European Reference Terrestria Frame), а також EVRS (V- Vertical) i EVRF. В Україні використовують для планової системи координат еліпсоїд WGS 84 з визначеними параметрами та Балтійську систему висот. В роботі розглянуто можливість приведення систем координат на прикордонних ділянках на річці Дунай до загально обраної референсної системи. Метою даного дослідження є намір розробити такий алгоритм, який дозволив би привести всі системи координат, що використовують придунайські країни до гармонізованого стану, шляхом введення постійно діючих величин на кордоні цих країн. В роботі показано як можна це реалізувати на прикладі прикордонних геодезичних мереж між Україною, Румунією та Болгарією. Запропоновано використання програмного продукту DaWAT, який дозволяє автоматично трансформувати дані з вертикальної референсної системи Румунії (MN75) До Української і Болгарської (Балтійська система висот).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Матеєнко, Ю. П., and Р. В. Вожаков. "АНАЛІЗ БАЛАНСОВОЇ НАДІЙНОСТІ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЧНИХ СИСТЕМ З ВІДНОВЛЮВАНИМИ ДЖЕРЕЛАМИ ЕНЕРГІЇ." Vidnovluvana energetika, no. 4(67) (December 25, 2021): 18–24. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2021.4(67).18-24.

Full text
Abstract:
Впровадження альтернативних джерел енергії в енергосистеми дозволяє знизити шкідливий вплив на довкілля від традиційних джерел генерації, але має і ряд недоліків. Насамперед це нестабільне генерування відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) через залежність від погодних умов, що породжує для електричних мереж і енергосистеми в цілому ряд нетипових проблем. Отже, виникає необхідність вдосконалення засобів системної автоматики з метою узгодження електропостачання від ВДЕ та мережевих підстанцій енергосистеми. Вплив ВДЕ на режими районних електричних мереж залежить від значення сумарного розосередженого генерування в ній, від одиничної встановленої потужності ВДЕ, а також від їх місця приєднання до електричної мережи. Традиційний підхід до оцінки оптимальної конфігурації полягає у забезпеченні балансової надійності або адекватності системи генерації. При цьому на перший план виходять показники забезпечення попиту. Однак при оцінці економічних показників енергосистеми, що використовують ВДЕ, треба зважати також на раціональне використання виробленої електроенергії. В статті розглянуто базові показники (індекси) відповідності генерування стосовно споживання, такі як очікування втрати навантаження, імовірність втрати навантаження, частота втрати навантаження, тривалість втрати навантаження. Значення показника балансової надійності повинно вибиратися на основі визначення того рівня надійності забезпечення потреб споживачів в електроенергії, при якому додаткові витрати на його підвищення для енергосистеми стануть вище, ніж компенсація імовірнісного рівня збитків споживачів. Бібл. 6.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Литвинчук, В. А., М. І. Каплін, and О. О. Кармазін. "РОЗРАХУНОК ДОЦІЛЬНОГО ОБСЯГУ АВТОМАТИЧНОГО ЧАСТОТНОГО РОЗВАНТАЖЕННЯ І ЙОГО РОЗМІЩЕННЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ З РОЗПОДІЛЕНИМИ ДЖЕРЕЛАМИ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ." Vidnovluvana energetika, no. 1(64) (March 30, 2021): 18–30. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2021.1(64).18-30.

Full text
Abstract:
Система автоматичного частотного розвантаження (АЧР) є одним із основних засобів, який широко застосовується в енергосистемах для стримування швидкого падіння частоти. Система АЧР здатна за мілісекунди відключити частину споживачів, а за секунди – зупинити падіння частоти в районах енергосистеми, які утворилися в результаті каскадної аварії з відключення ліній і генераторів. Для підтримки тимчасового балансу активної потужності в аварійних ситуаціях в енергосистемі повинна бути передбачена кількість навантаження на відключення. Тому національні оператори систем передачі або мережа операторів систем передачі електроенергії встановлюють так званий загальний обсяг розвантаження. Найчастіше в стандартах та нормативних документах енергосистем цей показник розраховують для загального пікового попиту і рекомендують розмістити в енергосистемі рівномірним географічним способом. Такий спосіб розміщення загального обсягу розвантаження не враховує структуру електромережі, добової та сезонної зміни потужностей генерації і споживання, незважаючи на те, що стандарти, нормативні документи вимагають це враховувати. В роботі запропоновано математичну модель і спосіб визначення загального обсягу розвантаження системи АЧР і його розміщення в мережі енергосистеми з урахуванням розподілених (у вузлах споживачів) відновлюваних джерел енергії, ймовірних варіантів аварійного поділу енергосистеми, вимог міжнародних стандартів та нормативних документів, що регулюють функціонування систем протиаварійного захисту в галузі електроенергетики. Модель являє собою задачу цілочисельного (бінарного) лінійного програмування, що здійснює вибір оптимального за критерієм категорійності набору пристроїв АЧР, які розміщені у наперед заданих вузлах енергосистеми і спрацювання яких забезпечує баланс потужності в аварійних районах її поділу. Електричні параметри усталених режимів, а також ефективність оптимального обсягу і розподілу розвантаження в мережі визначаються і перевіряються (верифікуються) у серії апріорних та апостеріорних розрахунків на точних математичних моделях, визнаних у світовій практиці програмних продуктів електроенергетики. Отриманий таким чином розподіл обсягів розвантаження підвищує імовірність балансування якнайбільшої кількості аварійних районів енергосистеми за умови задоволення вимог щодо частотно-часової зони відповідних перехідних процесів. Бібл. 9, табл. 3, рис. 2.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Kyrnas, L., V. Pundiev, V. Shevchuk, V. Rieztsov, T. Surzhyk, and I. Sheiko. "ОСОБЛИВОСТІ ВИЗНАЧЕННЯ РАЦІОНАЛЬНИХ ПЛОЩАДОК ДЛЯ РОЗМІЩЕННЯ ФОТОЕЛЕКТРИЧНИХ СТАНЦІЙ В УКРАЇНІ." Vidnovluvana energetika, no. 2(57) (September 2, 2019): 13–21. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2019.2(57).13-21.

Full text
Abstract:
Метою роботи є систематизація та впорядкування дій та основних положень з урахуванням діючих нормативних документів, які необхідно виконувати за умови проектування та будівництва фотоелектричних станцій в Україні, починаючи з вибору площадки для їх розміщення та закінчуючи отриманням ліцензії на виробництво і договору на продаж отриманої електроенергії. В роботі описано розроблення методики визначення техніко-економічної доцільності розміщення площадок фотоелектричних станцій та їх потужностей з урахуванням екологічних аспектів по регіонах України. Ця методика є результатом системного наукового аналізу покрокових дій за умови проектування, будівництва та введення в експлуатацію фотоелектричної станції в Україні з урахуванням та дотриманням всіх законодавчих та технічних вимог, що діють на даний час в нашій країні, починаючи з вибору площадки під будівництво ФЕС і закінчуючи отриманням ліцензії на виробництво і договору на продаж отриманої електроенергії. Методика для зручності користування виконана у вигляді таблиці, де в логічній послідовності розташовано пункти дій (робіт), які необхідно виконати, з поясненнями та посиланнями на діючі законодавчі та нормативні документи та отриманими результатами за кожним із пунктів. В роботі описано алгоритм створення карт-схем для кожної із областей України з відображенням на них перспективних ділянок під будівництво фотоелектростанцій з короткою їх характеристикою та можливістю приєднання до електричної мережі. Розробленню карт-схем передує аналіз стану електроенергетичної інфраструктури в районі поблизу наміченої до використання під розміщення фотоелектростанції земельної ділянки, який необхідний також крім усього і для визначення оптимального розташування генеруючих потужностей виробництва електричної енергії. Розроблені карти-схеми дають наглядне уявлення щодо запропонованих площадок під будівництво фотоелектростанцій та щодо можливостей їх приєднання до електричної мережі. Бібл. 9, табл.1, рис. 1.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Задорожній, Микола Іванович. "Створення та використання електронного освітнього середовища навчального закладу." Theory and methods of e-learning 4 (February 17, 2014): 95–100. http://dx.doi.org/10.55056/e-learn.v4i1.376.

Full text
Abstract:
Постановка проблеми.Виховання творчої особистості неможливо здійснювати командно-адміністративними методами. Для цього потрібно створювати сприятливі умови для творчої діяльності вчителів та учнів та позитивні стимули для такої діяльності. Однією з таких умов є систематичне та ефективне використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі.Аналіз останніх досліджень.За останні два роки в Дніпропетровській області реалізовано цілий ряд проектів з впровадження інформаційно-комунікаційних технологій, в багатьох з них наша школа приймає активну участь:– Єдиний освітній центр (http://dp.isuo.org) – за допомогою програмного комплексу КУРС:школа тут розміщується відкрита та закрита інформація про навчальний заклад, учнів та вчителів школи;– інформаційно-освітня мережа «Мої знання» (http://mz.com.ua) –тут розміщується розклад уроків школи, електронні класні журнали вчителів та класних керівників, щоденники учнів, засоби для спілкування вчителів, учнів та їх батьків;–освітній портал «Класна оцінка» (http://klasnaocinka.com.ua) – на цьому порталі розміщені сайти навчальних закладів, бібліотека, електронні класні журнали та щоденники, електронна школа.Крім цього, за допомогою мережі Інтернет наша сільська школа одержала доступ до великої кількості конкурсів та олімпіад, в яких учні приймають активну участь.Виділення невирішених раніше частин загальної проблеми.Творча діяльність вчителів та учнів передбачає не тільки використання інформаційних джерел з мережі Інтернет та інших цифрових джерел інформації, а в першу чергу створення власних електронних засобів навчання та електронних документів. Вчителі, які систематично використовують ІКТ у навчально-виховному процесі, працюють з десятками чи навіть сотнями гігабайт ланих. Розмістити та систематизувати все це в мережі Інтернет достатньо складно, тому створення електронного освітнього середовища в локальній мережі навчального закладу – це реальні можливості для систематизації та ефективного використання ІКТ.Мета статті – показати можливості створення та ефективного використання електронного освітнього середовища школи для творчої діяльності вчителів та учнів.Комп’ютерна мережа школи. Про застосування ІКТ у школі говориться багато років, вчителі проходять курси, одержують сертифікати, але цього явно недостатньо для систематичного та ефективного використання ІКТ у навчальному процесі. Потрібен вільний доступ вчителів та учнів до комп’ютерів та електронних засобів навчання, одного кабінету інформатики для цього замало. Протягом 2011 року ми виконали великий об’єм роботи по модернізації комп’ютерної мережі школи.У кабінеті інформатики встановлено сервер з жорсткими дисками великої ємності – це дає можливість розмістити на ньому всі програмні засоби та електронні навчальні посібники, які є в школі. Комп’ютер-сервер автоматично включається вранці і виключається ввечері – це робить його незалежним від графіка роботи вчителя інформатики.Всі комп’ютери школи підключені до локальної мережі, крім цього, кабель локальної мережі підведений ще до кількох навчальних кабінетів, де вчителі можуть підключити до локальної мережі школи свої домашні ноутбуки і працювати у шкільному електронному середовищі.Через локальну мережу до всіх ПК школи підключено доступ до мережі Інтернет.Забезпечення учнів та вчителів школи ПК та Інтернет. Комп’ютери та Інтернет поступово стають звичними в сільських сім’ях. Восени 2011 року серед учнів 7-11 класів домашні ПК були в більш ніж половини учнів, а Інтернет – більш ніж у третини учнів. Тому перед школою та педагогічним колективом стоїть завдання використати цей потужний потенціал для навчання та розвитку учнів.Потреба сучасної школи в ІТ-спеціалістах. Вирішення цієї проблеми слід починати з розуміння того, що ІКТ прийшли в школу назавжди, це не чергова рекламна кампанія. Вчитель, який не володіє на професійному рівні ІКТ, у сучасній школі не має майбутнього. Вчителю для ефективного використання ІКТ необхідно створити умови: вільний доступ до комп’ютерів та Інтернету, надійну роботу обладнання та програмного забезпечення – це можуть забезпечити лише професійно підготовлені спеціалісти в оплачений робочий час. Висока ефективність ІКТ можлива лише при колективній роботі вчителів, що знову ж таки вимагає від вчителів високого рівня підготовки в галузі ІКТ.До недавнього часу комп’ютерний клас школи використовувався в більшості своїй для проведення уроків інформатики. Вчитель інформатики виконував роботи по обслуговуванню ПК для самого себе і це нікого не турбувало. Об’єм такої роботи був невеликий, її приходилось виконувати епізодично. Досвід роботи в 2011 році та зараз показує, що кілька годин роботи по обслуговуванню ПК щодня явно недостатньо для забезпечення умов роботи всього колективу школи – вчителів та учнів. Тим більше, цю роботу неможливо виконувати за рахунок уроків чи інших обов’язків. Потреба сучасної школи в ІТ-спеціалістах систематизована нижче.Секретар – завантаження та друк електронної пошти, підготовка та відправлення електронної пошти, набір та друк шкільних документів – цю технічну роботу, як правило, виконує адміністрація школи, за рахунок виконання своїх прямих службових обов’язків по управлінню навчальним процесом та діяльністю школиІнженер по ремонту та обслуговування ПК – ремонт та обслуговування комп’ютерів, обслуговування принтерів, обслуговування та монтаж обладнання локальної мережі школи, обслуговування мультимедійних пристроїв, обслуговування обладнання для підключення Інтернет.Системний адміністратор – установка та налагодження програмного забезпечення ПК, обслуговування антивірусних програм, обслуговування дискової та операційної систем ПК, управління роботою локальної мережі школи.Веб-майстер – створення та управління сайтами школи у локальній мережі та Інтернеті, створення та управління електронним освітнім середовищем школи, створення веб-сторінок для сайтів школи. Цю роботу, як правило, виконують вчителі інформатики, за рахунок свого вільного часу та уроків. Заступник директора з ІКТ навчання – навчання вчителів з ІКТ, управління процесом впровадження ІКТ у навчально-виховну роботу школи та вчителів. Цю роботу, як правило, ніхто не виконує системно, тому ефективність застосування ІКТ часто буває мінімальна.З 2012-13 навчального року в школах вводяться посади інженера-електроніка, це в значній мірі задовольняє потреби школи в обслуговуванні комп’ютерної техніки та програмного забезпечення.Електронне освітнє середовище школи – це програмні засоби, електронні навчальні комплекси з різних предметів, електронні документи різного призначення, які використовуються для навчання учнів та роботи вчителів і розміщені на сервері локальної мережі школи та мережі Інтернет. До цих документів є вільний доступ з усіх комп’ютерів локальної мережі школи. Головна сторінка електронного освітнього середовища містить посилання на локальні веб-сайти, тематичні сторінки або папки з файлами, які систематизовані в десять розділів.Важливо зараз – в цьому розділі розміщені документи для поточної роботи, наприклад, завдання ДПА з математики або карта з навчальним закладом, де проходить ЗНО.Управління школою – тут адміністрація школи розміщує документи та матеріали з різних напрямів роботи школи.Сторінки класів – тут зібрані посилання на електронні засоби з різних предметів для даного класу.Портфоліо учнів – у спеціальних папках протягом навчання в школі учні разом з вчителями збирають матеріали про досягнення учнів в навчанні та різних конкурсах.Вчителі – кожен вчитель має власну папку, де розміщені електронні матеріали з різних предметів, нормативні документи, портфоліо вчителя і т.д.Microsoft Learning – курс цифрових технологій від Майкрософт.Локальний сервер – на локальному сервері розміщені навчальні посібники та власні сайти, наприклад сайт «Випускники школи».Позакласна робота – тут розміщені посилання на додаткові навчально-інформаційні посібники для додаткової роботи.Інформаційна система – систематизовані навчально-інформаційні матеріали, підготовлені в попередні роки.Відеоенциклопедія – це п’ятихвилинні фільми про видатних вчених, митців, державних діячів в історії людства, наприклад, з астрономії.В мережі Інтернет шкільний веб-портал має адресу http://www.itfis.net.ua На головній сторінці шкільного веб-порталу розміщені кнопки сайтів, з якими постійно працюють вчителі та учні школи. Це сайти «Мої знання», «Класна оцінка», «КУРС: школа», «Острів знань», сайти органів управління освітою та інші.Крім цього на порталі розміщено 8 шкільних сайтів.Інформаційні технології в шкільному фізичному експерименті – це перший сайт створений у 2009 році, тут систематизовані матеріали, з якими ми працювали в школі під час підготовки до обласного семінару з фізики.Обласний семінар з фізики 2010 – матеріали семінару, підготовлені в нашій школі.Районний семінар заступників 2012 – матеріали семінару на тему: «Електронне освітнє середовище вчителя і школи та його роль у розвитку інтелектуально та творчо обдарованих учнів». Ці матеріали були представлені на Четвертій національній виставці-презентації «Інноватика в сучасній освіті» 2012 року.Відкритий план вивчення предметів – тут розміщено планування з фізики 7 класу та додаткові матеріали.Вікно в шкільний Інтернет – тут зібрані посилання на найбільш використовувані освітні та інформаційні сайти.Шкільний сайт – сайт школи, де публікуються новини та матеріали про школу.Фотолабораторія з фізики – on-line тести на вимірювання фізичних величин.Електронний зошит з фізики – матеріали для проведення лабораторних робіт з фізики 9 класу з теми «Постійний електричний струм».Висновки.1. Створення та використання електронного освітнього середовища навчального закладу є ефективним засобом для виконання творчих робіт як вчителями так і учнями.2. Важливим фактором у цій роботі є спільна робота вчителів та учнів над творчими проектами.3. Ефективність у використанні інформаційно-комунікаційних технологій досягається колективною роботою над різними проектами та відкритістю у використанні цих матеріалів.4. У 7-11 класах нашої школи навчається 40 учнів. В районних олімпіадах 2012 року вони одержали 10 призових місць, двоє учнів були учасниками обласних олімпіад. Створення сприятливих умов для творчої діяльності вчителів та учнів та позитивна мотивація для такої діяльності відіграли значну роль у цих досягненнях учнів та вчителів нашої школи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Районна електрична мережа"

1

Васильченко, Артур Володимирович. "Районна електрична мережа 110/35/10 кВ." Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/43776.

Full text
Abstract:
Обсяг – 65 сторінок машинописного тексту. Ілюстрацій – 11. Таблиць – 38. В даному бакалаврському проекті розглянуто варіант побудови та розрахунок режимів роботи районної електричної мережі напругою 110 кВ за наявності в ній пункту генерації. Бакалаврський проект включає в себе наступні розділи: вибір числа, потужності та типу трансформаторів на підстанціях, вибір оптимальних перерізів ліній електропередачі. Був проведений розрахунок максимального та аварійного режимів роботи електричної мережі, а також були розглянуті варіанти регулювання напруги на сторонах середньої і низької напруги. Бакалаврський проект містить пояснювальну записку та графічну частину, яка складається з 3 креслень.
Size – 65 pages of typewritten text. Illustrations – 11. Tables – 38. In this bachelor project was considered the variant of construction and calculation of operation modes of regional electric power network of the voltage of 110 kV with the presence of generation point in it. The bachelor project includes the following parts: the choice of the number, power and type of transformers at the substations, the choice of optimal cross sections of the transmission lines. The calculation of the maximum and emergency operation modes of the electrical network was carried out, as well as variants of voltage regulation on the sides of medium and low voltage were considered. The bachelor project includes an explanatory note and a graphic part consisting of 3 drawings.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Свірена, Діана Вячеславівна. "Районна мережа напругою 110 кВ та методи визначення технологічних втрат електричної енергії." Master's thesis, Київ, 2018. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/25728.

Full text
Abstract:
Магістерська дисертація складається з пояснювальної записки та графічного матеріалу. Пояснювальна записка містить у своєму складі 150 сторінок машинописного тексту формату А4, 65 рисунків та 57 таблиць, 15 джерел використаної літератури. Графічна частина складається з 8 аркушів технічних креслень у форматі А1. В дисертації розглянуто розрахунок районної електричної мережі 110 кВ та проаналізовано методи розрахунку втрат електроенергії.
The master's dissertation consists of an explanatory note and a graphic part. The explanatory note contains 150 pages of typewritten A4 text, 65 figures and 57 tables, 15 sources of used literature. Graphic part consists of 8 sheets of technical drawings in the format A1. The dissertation considers the calculation of the district electric network 110 kV and analyzed the methods of calculation of electricity losses.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Пізнак, Василь Васильович. "Аналіз режимів роботи районної електричної мережі 110 кВ з врахуванням впливу несиметричних джерел спотворення." Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/28429.

Full text
Abstract:
В даному бакалаврському проекті розглянуто варіант побудови та розрахунок режимів роботи районної електричної мережі напругою 110 кВ за наявності в ній пункту генерації. Бакалаврський проект включає в себе наступні розділи: вибір числа, потужності та типу трансформаторів на підстанціях, вибір оптимальних перерізів ліній електропередачі. Був проведений розрахунок максимального та аварійного режимів роботи електричної мережі, а також були розглянуті варіанти регулювання напруги на сторонах середньої і низької напруги. Бакалаврський проект містить пояснювальну записку та графічну частину, яка складається з 3 креслень.
In this bachelor project was considered the variant of construction and calculation of operation modes of regional electric power network of the voltage of 110 kV with the presence of generation point in it. The bachelor project includes the following parts: the choice of the number, power and type of transformers at the substations, the choice of optimal cross sections of the transmission lines. The calculation of the maximum and emergency operation modes of the electrical network was carried out, as well as variants of voltage regulation on the sides of medium and low voltage were considered. The bachelor project includes an explanatory note and a graphic part consisting of 3 drawings.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Єрмоленко, Анатолій Леонідович. "Розвиток районної електричної мережі та визначення місць пошкодження ліній електропередачі." Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/43779.

Full text
Abstract:
Дипломний проект складається із пояснювальної записки та графічної частини. Пояснювальну записку виконано на 112 сторінках формату А4, до неї входить 43 таблиці, 34 рисунки та 7 бібліографічних посилань на джерела інформації. Графічна частина містить креслення і складається із трьох аркушів формату А1. Метою виконання дипломного проекту є розвиток районної електричної мережі та визначення місць пошкодження ліній електропередачі. У першому розділі синтезовано п’ять варіантів конфігурації електричної мережі і внаслідок техніко-економічного порівняння варіантів визначено оптимальний. Вибрано трансформатори на підстанціях та перерізи дротів ліній електропередачі. Розраховано режим максимальних навантажень та післяаварійний режим електричної мережі. Вибрано регулювальні відгалуження РПН та ПБЗ силових трансформаторів. У другому розділі виконано аналіз особливостей застосування методів та засобів, що використовуються для визначення місць пошкодження ліній електропередачі.
The diploma project consists of an explanatory note and a graphic part. The explanatory note is made on 112 A4 pages, it includes 43 tables, 34 figures and 7 bibliographic references to sources of information. The graphic part contains drawings and consists of three sheets of A1 format. The purpose of the diploma project is to develop the district power grid and determine the location of damage to power lines. The first section synthesizes five options for the configuration of the electrical network and determines the optimal one. Transformers at substations and wire cross sections of power lines are selected. The mode of maximum loads and the post-emergency mode of the electric network are calculated. The control branches of on-load tap-changers and PBZ of power transformers are selected. The second section analyzes the peculiarities of the application of methods and tools used to determine the location of damage to power lines.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Заболотній, Денис Ігорович. "Методи виявлення ферорезонансних процесів в електричних мережах з великими струмами замикання на землю." Master's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/31661.

Full text
Abstract:
Магістерська дисертація складається з пояснювальної записки та графічної частини. Пояснювальна записка виконана на 216 сторінках формату А4, в яку входять 87 таблиць та 75 рисунків. Графічна частина містить 8 аркушів технічних креслень формату А1. В магістерській дисертації виконано проект районної електричної мережі напругою 110 кВ та електричної частини підстанції 110/35/10 кВ. Розроблено стартап-проект, розглянуто питання релейного захисту та охорони праці. Досліджено застосування ферорезонансних процесів.
The master's dissertation consists of an explanatory note and a graphic part. The explanatory note is made on page 216 of A4 format, which includes 87 chart and 75 figures. The graphic part contains 8 sheets or technical drawings of A1 format. In the master's thesis the project of the district electric network 110 kV and the electrical part of the substation 110/35/10 kV was executed. A startup project has been developed, issues of relay protection and labor protection have been considered. The application of ferroresonance processes is investigated.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бойко, К. О. "Модернізація електричних мереж 10кВ району м. Хмельницький." Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/25273.

Full text
Abstract:
Бойко, К. О. Модернізація електричних мереж 10кВ району м. Хмельницький : випускна кваліфікаційна робота : 141 "Електроенеретика, електротехніка та електромеханіка" / К. О. Бойко ; керівник роботи Ы. В. Діхтярук ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра електричної інженерії та інформаційно-вимірювальних технологій. – Чернігів, 2021. – 73 с.
Об'єкт - район високовольтних електричних мереж 10кВ м. Хмельницький. Мета - модернізації ЗТП 138 з метою підвищення надійності та ефективності район високовольтних електричних мереж 10кВ м. Хмельницький. У випускній кваліфікаційній роботі проведено розрахунок струмів короткого замикання, здійснено вибір силового обладнання ЗТП 138 замість морально та фізично застарілого, здійснено вибір уставок спрацювання струмового захисту ліній 10 кВ. Розглянуті питання охорони праці в електроенергетиці та перевірено контур заземлення підстанції.
Object - district of high voltage electrical networks 10kV Khmelnitsky. Objective - modernization of substation 138 in order to improve the reliability and efficiency of the district of high-voltage electrical networks 10kV Khmelnitsky. In the final qualifying work made the calculation of short circuit currents, made the choice of power equipment ZTP 138 instead of morally and physically obsolete, carried out the choice of setting operation of current protection lines 10kV. The issues of occupational safety in the electric power industry have been considered and the substation grounding circuit has been tested.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Федоренко, В. С. "Розрахунок обладнання та заходів енергозбереження районної електричної мережі." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82347.

Full text
Abstract:
В роботі досліджено режим роботи електричної мережі, розраховано параметрами схеми заміщення ліній й трансформаторів. Проведено вибір потужності силових трансформаторів, схеми електричних з’єднань підстанцій, високовольтних апаратів та ошиновки розподільних пристроїв, електровимірювальних трансформаторів струму й напруги. Розраховано струми короткого замикання та обрано релейний захист. Також в кваліфікаційній роботі розраховано грозозахист, де вибрано зони захисту стрижневих блискавковідводів. Розглянуто заходи з енергозбереження для районної мережі. В економічній частині розраховано капітальні витрати на спорудження однієї із частин мережі електропостачання, кількість і склад експлуатаційного персоналу, визначено суми амортизаційних відрахувань на відновлення основних фондів, транспортно-заготівельних витрат і витрат на електроенергії на власні нестатки. Розглянуто охорону праці при обслуговуванні електроустановок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ковальов, С. І. "Підвищення ефективності релейного захисту району електричних мереж 10 кВ м. Хмельницький." Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/25277.

Full text
Abstract:
Ковальов, С. І. Підвищення ефективності релейного захисту району електричних мереж 10 кВ м. Хмельницький : випускна кваліфікаційна робота : 141 "Електроенеретика, електротехніка та електромеханіка" / С. І. Ковальов ; керівник роботи А. І. Сатюков ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра електричної інженерії та інформаційно-вимірювальних технологій. – Чернігів, 2021. – 73 с.
Об'єкт - релейний захист електричних мереж 10 кВ досліджуваного району. Ціль – аналіз ефективності релейного захисту ЛЕП 10 кВ досліджуваного району. Проаналізовано ефективність роботи релейного захисту ЛЕП 10 кВ району м.Хмельницький. Виділено ЛЕП для яких не забезпечується чутливість і селективність. Вибрано нові уставки для двуступінчастого струмового захисту на базі мікропроцессорних комплексів МРЗС-05. Розрахований економічний ефект від застосування цифрових пристроїв РЗА замість електромеханічних. Розраховано робоче освітлення релейної зали ПС 110/10 кВ Озерна.
Objective: relay protection of electric networks 10 kV of the researched area. Objective - analysis of effectiveness of relay protection of 10 kV power lines of Khmelnitsky region. The effectiveness of relay protection of 10 kV transmission lines of Khmelnitsky region was analyzed. Power transmission lines for which sensitivity and selectivity are not provided have been singled out. New settings for two-step current protection on the basis of microprocessor complexes MRZS-05 are selected. The economic effect of application of digital relay protection devices instead of electromechanical ones has been calculated. Operation lighting of relay room of substation 110/10 kV is calculated.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Коханський, Богдан Павлович, and Bohdan Kokhanskyi. "Розробка методів підвищення енергетичної стійкості району електропостачання ТП 110/10 кВ." Master's thesis, ТНТУ імені Івана Пулюя, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/29951.

Full text
Abstract:
У дипломній роботі проведений аналіз енергетичної стійкості району електропостачання ПС 110 кВ за показниками стійкості за напругою, а також розроблені заходи щодо підвищення надійності електропостачання споживачам. За вибраним методом для аналізу рівнів напруги відносно реактивної потужності проаналізовано статичну стійкість підстанції і побудовано математичну модель її стійкості за напругою. Проведено розрахунки усталених режимів схеми потокорозподілу району електропостачання в режимах найбільшого і найменшого навантажень, а також післяаварійному, які враховувалися при аналізі статичної стійкості підстанції. Проведений розрахунок статичної стійкості ПС 110 кВ методом Q-U кривих для максимального і післяаварійного режиму. Побудовані відповідні графіки. Коефіцієнт запасу статичної стійкості по напрузі відповідає нормативу. Проведено вибір і заміну комутаційного обладнання: короткозамикачів на елегазові вимикачі на стороні 110 кВ, оливних вимикачів на вакуумні на стороні 35 кВ.
In this diploma paper the analysis of the energy stability of the 110 kV substation of the power supply by the indicators of voltage stability has been carried out, as well as measures to improve the reliability of electricity supply to consumers have been developed. According to the chosen method for the analysis of the voltage levels relative to the reactive power, the static stability of the substation and the mathematical model of its resistance to the voltage have been analyzed. Calculations of the steady-state modes of the circuit of the distribution area of the power supply in the modes of maximum and minimum loads, as well as post-accident, which were taken into account in the analysis of static stability of the substation were carried out. The calculation of the static stability of 110 kV substations by Q-U curves for the maximum and post-emergency conditions was carried out. Appropriate charts have been constructed. The factor of safety of static resistance on voltage corresponds to the norm. Selection and replacement of switching equipment: short circuits on 110 kV gas switches, oil switches on 35 kV vacuum switches were carried out.
ВСТУП………………………………………………………………………….. 8 1 АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА………………………………………………….. 11 1.1 Загальний аналіз навантажень району електропостачання ПС 110 кВ .................................................................…………………. 11 1.2 Аналіз зони електропостачання трансформаторної підстанції 110 кВ ..................................................................……………………... 12 1.3 Аналіз технічного стану комутаційного обладнання підстанції ...... 13 1.4 Характеристика схеми електричних з’єднань ПС 110 кВ ......…….. 13 1.5 Обґрунтування заміни оливних вимикачів на вакуумні…………… 15 1.6 Аналіз навантажень на підстанцію та оцінювання ефективності її роботи .........................................................................…………………….. 17 1.7 Потужність споживачів підстанції на стороні 10 і 35кВ …...……... 20 1.8 Висновки до розділу ………….……………………………………… 22 2 НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА……………………………………….. 23 2.1 Визначення поняття та класифікація стійкості за напругою ……. 23 2.2 Важливість дослідження показників стійкості за напругою .......…. 25 2.3 Методи ідентифікації найбільш небезпечних системних шин щодо стійкості за напругою …............................................................. 26 2.4 Визначення статичної стійкості ПС 110 кВ методом Q-U кривих ............................................................................………… 34 2.5 Висновки до розділу ...............……………………………………….. 37 3 ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА……………………………………………….. 38 3.1 Оптимальні режими навантажень району електропостачання. Уточнені розрахунки …………………………. 38 3.2 Режим найбільших навантажень …………….……………………… 40 3.3 Режим найменших навантажень …………………………………….. 43 3.4 Регулювання напруги підстанцією 110 кВ .......…………………….. 45 3.5 Висновки до розділу ...............……………………………………….. 46 4 ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКА ЧАСТИНА…………………………. 48 4.1Розрахунок струмів короткого замикання ......…………………….. 48 4.2 Розрахунок струмів короткого замикання в точці К-1 ................….. 50 4.3 Розрахунок струмів короткого замикання в точці К-2 ..........……… 54 4.4 Розрахунок струмів короткого замикання в точці К-3 ...................... 56 4.5 Висновки до розділу ....................……………………………………. 59 5 СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА………………………………………………….. 60 5.1 Вибір вимикачів .......…………………………………………………. 60 5.2 Вибір роз'єднувачів ...................……………………………………… 64 5.3 Вибір вимірювальних трансформаторів струму і трансформаторів напруги ......................................………………………………………. 66 5.4 Вибір струмоведучих частин ..................................…………………. 70 5.5 Вибір конструкції РП ............................................................................ 72 5.6 Вибір трансформатора власних потреб .............................................. 72 5.7 Вибір запобіжників та автоматичних вимикачів ............................... 73 5.8 Вибір обмежувачів перенапруги 10 кВ ............................................... 76 5.9 Висновки до розділу ............…………………………………………. 77 6 ОБГРУНТУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ…………………. 78 6.1 Показники економічної ефективності ...........................................….. 78 6.2 Особливості економічного ефекту інвестицій у розвиток локальних електричних мереж .........................................……………………….. 83 6.3 Висновки щодо обґрунтування ефективності проектних рішень в електричних мережах …………..……………………………………. 88 7 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ… 89 7.1 Дія електричного струму на організм людини та заходи щодо зниження небезпеки ураження працівників трансформаторних підстанцій …………………………………………………………….. 89 7.2 Надання першої допомоги потерпілому при ураженні електричним струмом………………………………………………………………… 90 7.3 Застосування технічних засобів електробезпеки на об'єктах енергетики …......................................................................................... 93 7.4 Організація інженерно-технічних заходів цивільного захисту на об’єктах електроенергетики .......................................……………….. 95 7.5 Дослідження ризиків при виникненні надзвичайних ситуацій ........ 96 8 ЕКОЛОГІЯ……………………………………………………………………. 99 8.1 Екологічні проблеми, пов’язані з передаванням енергії на відстань .................................................................................................. 99 8.2 Електромагнітне забруднення довкілля .....………………………… 100 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ ДО ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ……………………… 103 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ……………………………………………………….. 105
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Царьов, Михайло Андрійович. "Аналіз можливості зниження втрат електричної енергії в районних мережах ПрАТ «Західобленерго»." Магістерська робота, 2021. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/6179.

Full text
Abstract:
Царьов М. А. Аналіз можливості зниження втрат електричної енергії в районних мережах ПрАТ «Західобленерго» : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 141 "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка" / наук. керівник В. Л. Коваленко. Запоріжжя : ЗНУ, 2021. 114 с.
UA : Виконано аналіз методів та підходів щодо вимірювання та нормування втрат електричної енергії. Проаналізовано залежність втрат електроенергії від параметрів оточуючого середовища. Запропоновано модель розрахунку технічних втрат електричної енергії із врахування температури довкілля із використанням багатофункціонального мікропроцесорного пристрою. Вибрано оптимальні заходи для зниження втрат електроенергії в розподільній мережі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography