Academic literature on the topic 'Підприємницький ризик'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Підприємницький ризик.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Підприємницький ризик"

1

Танасієва, Марина Миколаївна, and Ірина Іванівна Никифорак. "Ризики як об’єкт внутрішнього контролю: виявлення та оцінка." Економіка, управління та адміністрування, no. 3(97) (October 13, 2021): 30–35. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2021-3(97)-30-35.

Full text
Abstract:
Виявлення та оцінка підприємницького ризику, визначення рівня його суттєвості та впливу на функціонування суб’єктів господарювання різних організаційно-правових форм і форм власності можливе за належно організованої системи внутрішнього контролю. Основною метою внутрішнього контролю є забезпечення своєчасного виявлення та аналіз підприємницького ризику, достовірність релевантної інформації, цілісність активів, дотримання нормативно-правових засад, внутрішніх політик і процедур, виконання планів та ефективне використання ресурсів. Визначено особливості методологічного інструментарію внутрішнього контролю виявлення та оцінки ризиків відповідно до характеру й структури процесів підприємницької діяльності, на основі чого сформовано зміст показників: ймовірність появи ризиків та величина можливих втрат. Встановлено, що підприємницький ризик слід розглядати як інтегрований ризик, який має об’єктивно враховувати три основні категорії ризику – кредитний, операційний та ринковий ризик (ризик ліквідності), що дасть змогу охопити не тільки фінансово-економічні аспекти функціонування суб’єктів господарювання, а й соціальні та екологічні. На основі моделювання даних системи бухгалтерського обліку із одночасним зіставленням виробничих балансів, які відображають структуру та аспекти різних господарських процесів підприємства, запропоновано обліково-аналітичне забезпечення внутрішнього контролю економіко-екологічного ризику із урахуванням трьох видів ризиків та рівнем впливу системи внутрішнього контролю на ризик. Таке забезпечення має універсальний характер та дозволить певною мірою відчути вплив сукупного підприємницького ризику та на основі мобілізації внутрішніх і зовнішніх ресурсів створити й регулювати суб’єктами внутрішнього контролю резервної системи підприємства як основного інструменту нейтралізації рівня і ступеня сукупного підприємницького ризику.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Наумов, Дмитро. "Проблемний аспект формування поняття "підприємницький ризик"." Економіст, no. 1 (2008): 36–39.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Сірий, Є. В. "Підприємницький ризик: генеза та розвиток соціологічної концептуалізації." Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії, no. 31 (2007): 145–58.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Siryi, Ye V. "Business risk: the genesis and development of sociological conceptualization." Ukrainian Society 21, no. 4 (October 4, 2007): 54–65. http://dx.doi.org/10.15407/socium2007.04.054.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Алєксєєва, Світлана, and Людмила Єршова. "ЗМІСТ І ФОРМИ СУЧАСНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ДО ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ." Professional Pedagogics 2, no. 21 (January 21, 2021): 44–52. http://dx.doi.org/10.32835/2707-3092.2020.21.44-52.

Full text
Abstract:
Актуальність визначається необхідністю обґрунтування новітнього підходу до підготовки кадрів, здатних приймати сучасні виклики, ефективно вирішувати професійні завдання й організувати підприємницьку діяльність відповідно до потреб ринку. Мета: визначення особливостей змісту та форм сучасної підготовки майбутніх фахівців до підприємницької діяльності. Методи: теоретичні (індукції й дедукції, зовнішнього та внутрішнього аналізу, синтезу, узагальнення – для дослідження змісту й форм підготовки майбутніх кваліфікованих фахівців до підприємницької діяльності у закладах професійної освіти); емпіричні (анкетування, самооцінювання – для виявлення готовності молоді до підприємницької діяльності); математично-статистичні (вертикального та горизонтального аналізу – для оцінювання змін у структурі й динаміці показників опитування, статистичного аналізу та перевірки статистичних гіпотез – для оцінювання узгодженості показників). Результати: аналіз наукових, статистичних та публіцистичних джерел засвідчує актуальність проблеми формування змісту, форм і методів підготовки майбутніх кваліфікованих робітників до підприємницької діяльності; на основі аналізу й узагальнення отриманих емпіричних даних з’ясовано, що більшість учнів позитивно сприймає підприємницькі цінності й установки, мріє про відкриття власної справи, усвідомлює ризики і проблеми, пов’язані з підприємницькою діяльністю, визнає брак власних психологічних, економічних та юридичних знань, необхідних для відкриття і ведення власного бізнесу. Висновки: визначено основні характеристики, що мають бути притаманні сучасному змісту підготовки майбутніх фахівців до підприємницької діяльності (інноваційність, соціальність, гуманітаризація); охарактеризовано форми освітньої діяльності, найбільш ефективні для формування підприємницької компетентності (інкубаційні, акселераційні, грантові програми підтримки стартапів; онлайн-курси з соціального підприємництва; психологічний практикум; відеолекторій; електронне портфоліо).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Воротинцева, І. "Щодо визначення поняття ФОП як суб’єкта цивільного права." Юридичний вісник, no. 1 (August 7, 2020): 280–84. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i1.1634.

Full text
Abstract:
У статті визначається, що розвиток ринкової економіки зумовив появу нових соціальних зв'язків, які вимагають правового регулювання. Як регулятор цих цивільних зв'язків виступає цивільне право. Отже, цивільні зв'язки є цивільно-правовими відносинами, які, у свою чергу, складаються з елементів - суб'єктів та об'єктів правовідносин. Суб'єктом права є індивід або організація, що володіють закріпленим у законі комплексом прав та обов'язків і здатні вступати у правові відносини. Найбільш часто використовується розподіл суб'єктів права на фізичних осіб і юридичних осіб. Громадяни (фізичні особи) є природними суб'єктами права, вони виникли й існують незалежно від належності до певних форм політичних товариств. На противагу цій категорії суб'єктів виступають юридичні особи (організації), які являють собою штучні суб'єкти й можуть існувати тільки там, де існує право. Це підтверджується також і моментом виникнення цих двох категорій суб'єктів, і моментом припинення їхньої правоздатності. Фізична особа-підприємець визначається як суб'єкт підприємництва. Вивчення суб'єкта підприємницької діяльності передбачає попереднє пізнання статусу суб'єкта цивільного права, правовий режим якого повністю поширюється й на суб'єкта підприємницької діяльності. Іншими словами, перш ніж стати суб'єктом підприємницької діяльності, особа є суб'єктом цивільного права. Пропонується таке визначення поняття: фізична особа-підприємець - це дієздатна фізична особа, зареєстрована в установленому порядку в статусі фізичної особи-під-приємця без статусу юридичної особи, яка здійснює на свій ризик і під свою майнову відповідальність самостійну, професійну, підприємницьку діяльність з метою отримання прибутку від такої діяльності, має певні права й обов'язки, обумовлені підприємницькою діяльністю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

БІДА, Олена, Ільдіко ОРОС, Антоніна ЧИЧУК, and Віталій ГОНЧАРУК. "СКЛАДНИКИ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ." Acta Paedagogica Volynienses, no. 4 (November 26, 2021): 28–33. http://dx.doi.org/10.32782/apv/2021.4.5.

Full text
Abstract:
У статті підприємливість розглядається з точки зору властивостей особистості індивіда та його здатнос- ті до управління роботою команди або колективу. Підприємницька компетентність проявляється у здатності індивіда перетворювати ідеї на дію; вона охоплює творчість, інноваційність та прийняття ризику, як і здат- ність планувати і управляти проєктами для досягнення певної мети. Доведено: щоб формування підприємницької компетентності було успішним варто використовувати найно- віші форми роботи, зокрема тренінги: бізнес-тренінги, управлінські, лідерські та корпоративні тренінги. Підготовка майбутнього педагога повинна включати як формування системи знань та вмінь з обраного фаху, так і розвиток якостей особистості. Підприємницька компетентність передбачає реалізацію здатностей, які розкриті у статті. Розгляд структури підприємницької компетентності служить визначенню провідних завдань і змісту її фор- мування, який повинен характеризуватися спрямованістю на створення умов до самореалізації, саморозвитку, для становлення самобутньої особистості, готової до вирішення життєво важливих проблем. Структуру під- приємницької компетентності складають компоненти, що описані у статті. Представлений перелік складників підприємницької компетентності майбутніх педагогів уможливлює кон- кретизацію педагогічних умов і створення програми розвитку підприємницької компетентності, спрямованої на накопичення практичного досвіду підприємницької діяльності. Серед форм навчання потрібно надавати перевагу залученню студентів до розроблення планів підприєм- ницької діяльності, відпрацювання навичок створення бізнес-проєктів з метою формування підприємницького мислення у процесі планування розвитку комерційних підприємств та у співпраці з підприємцями; моделюван- ню фрагментів підприємницької діяльності під час науково-дослідної роботи, магістерської практики, розробки курсових та інших навчальних проєктів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Фоменко, Карина. "ОПИТУВАЛЬНИК МОТИВАЦІЙНИХ ОРІЄНТАЦІЙ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ." Вісник ХНПУ імені Г. С. Сковороди "Психология", no. 62 (February 2020): 276–92. http://dx.doi.org/10.34142/23129387.2020.62.16.

Full text
Abstract:
Актуальність дослідження. Проблема мотивації підприємницької діяльності у вітчизняній психології залишається недостатньо досліджуваною, що і зумовило необхідність створення психодіагностичного інструментарію. Метою дослідження було створення психодіагностичної методики для вивчення мотиваційних орієнтацій на підприємницьку діяльність. Методи і вибірка дослідження. У психометричну вибірку увійшли 180 досліджуваних, серед них — 104 жіночої статі та 76 — чоловічої. Вік випробовуваних варіював від 17 до 60 років. Обробка даних проводилася в пакеті StatSoft STATISTICA 6.Психометрична обробка результатів дослідження включала перевірку внутрішньої узгодженості методики за коефіцієнтом альфа Кронбаха, оцінку конструктивної валідності та ретестової надійності опитувальника. Результати. Статистика альфа Кронбаха для шкали, що включає всі 70 пунктів склала 0,951. Для виявлення внутрішньої структури методики проводився факторний аналіз, що дозволило перевірити правомірність операціоналізації даного психологічного конструкту через десять латентних факто­рів (шкали). Висновки. Запропонована психодіагностична методика дослідження мотиваційних орієнтацій на підприємницьку діяльність відповідає сучасним вимогам до психометричного обґрунтування особистісних опитувальників. Психометричними параметрами мотиваційних орієнтацій на підприємницьку діяльність визначено такі мотиви – комерційного успіху, свободи і самостійності, самореалізації, глорістичні, влади, вимушеності, афіліативні мотиви, самоствердження, інноваційності, ризику. Стандартизація опитувальника показала його високу тест-ретестову надійність та валідність. Опитувальник може бути використаний для психодіагностики у структурі досліджень у галузі психологічного супроводу кар’єрного розвитку та у галузі психології праці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Пузько, С. Г. "Інноваційні технології валідації ідеї до виведення продукту на ринок." Економічний вісник. Серія: фінанси, облік, оподаткування, no. 7 (September 14, 2021): 126–39. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5932.7.2021.126-139.

Full text
Abstract:
У статті представлено характеристики інноваційних технологій валідації ідеї до виведення продуктів на ринок. Охарактеризовано етапи стартапування та ключові ризики у життєвому циклі реалізації інновацій, наведено управлінський інструментарій, який дозволяє убезпечити негативні тенденції ризиків в інвестуванні венчурного капіталу. Представлено статистичні дослідження щодо сегментації факторів вагомості успіху ідеї до виведення нового продукту на ринок. Розглянуто різні методики реалізації стартап-проєктів, у рамках яких наведено найбільш ризикові зони. Виділено основну мету валідаційного процесу у процесі виведення нового продукту на ринок та запропонованотаксономію валідації інновацій. Наведено, що заходи валідації ідеї до виведення продукту на ринок у рамках інноваційної діяльності потребують чіткої ідентифікації завдань та плану можливих дій, оскільки існує постійний ризик у стартап діяльності. Наведено пропозиції щодо упередження ризиків та впровадження системи валідації у стартап-проєктах для цілей конкурентоспроможності підприємницьких структур.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Доденко, Ірина. "Основні ризики підприємницької діяльності з авіаперевезень." Entrepreneurship, Economy and Law, no. 5 (2020): 69–73. http://dx.doi.org/10.32849/2663-5313/2020.5.11.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Підприємницький ризик"

1

Мардус, Наталія Юріївна, and Маргарита Едуардівна Рожко. "Фінансова стійкість сільськогосподарських підприємств та шляхи її підвищення." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/26509.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бура, Наталія Володимирівна. "Інтегрована звітність в системі обліку та адміністрування інноваційного потенціалу на прикладі ТДВ «Хмельницькзалізобетон», м.Хмельницький." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11556.

Full text
Abstract:
Об’єктом дослідження є процес формування інтегрованої звітності за результатами діяльності ТДВ "Хмельницькзалізобетон". Предметом дослідження є організаційно-практичний та методологічні засади інструментарій формування інтегрованої звітності за результатами діяльності ТДВ "Хмельницькзалізобетон". Наведені в дипломній роботі пропозиції спрямовані на вдосконалення організації та методики формування інтегрованої звітності та запропоновано концептуальні засади формування інтегрованої облікової політики, удосконалено сукупність принципів інтегрованої звітності як ієрархічної системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бебешко, Ольга Володимирівна, and Людмила Сергіївна Ларка. "Особливості дослідження впливу підприємницьких ризиків на ефективність інноваційної діяльності підприємства." Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/29941.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ларка, Людмила Сергіївна, and Христина Юріївна Кушхова. "Якісне оцінювання підприємницьких ризиків при обґрунтуванні господарських рішень." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/26281.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Шевлюга, Олена Геннадіївна, Елена Геннадьевна Шевлюга, Olena Hennadiivna Shevliuha, and І. Л. Старків. "Урахування ризиків у підприємницькій діяльності." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/49414.

Full text
Abstract:
Узагальнена класифікація найбільш точно характеризує основні види ризиків, що виникають в умовах невизначеності підприємства. Уникнути ризику повністю неможливо, але ризик є керованим, і головним завданням є його вчасне визначення і попередження. Запорукою успішної діяльності підприємства в умовах невизначеності є прийняття зважених рішень щодо уникнення ризиків та вчасне вжиття заходів щодо мінімізації їх дії та подолання наслідків їх впливу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бабенко, В. Г. "Страхування фінансових ризиків як механізм надання гарантій суб’єктам підприємницької діяльності." Thesis, Таврійська державна агротехнічна академія, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/51597.

Full text
Abstract:
Дисертація присвячена науковому обґрунтуванню і розробці методичних підходів і практичних рекомендацій щодо удосконалення страхового захисту суб’єктів підприємницької діяльності від фінансових ризиків. У роботі проаналізовано достатність теоретико-методологічного забезпечення страхування фінансових ризиків. На основі семантичного аналізу існуючого категоріального розуміння фінансового ризику сформульовано його категоризоване визначення, доповнено класифікацію і типологію фінансових ризиків. Виявлено необхідність і напрями удосконалення нормативно-правового забезпечення страхування фінансових ризиків. Доведено існування прямого функціонального зв’язку між рівнем розвитку страхування фінансових ризиків та зростанням ВВП. Доведено суттєві відмінності у рівнях фінансового ризику за видами економічної діяльності. Визначено вплив страхування фінансових ризиків на результати діяльності окремих страхових компаній. Оцінено рівень актуарної забезпеченості страхування фінансових ризиків. Розроблено методику диференціації страхових тарифів із страхування ризику втрати прибутку. Запропоновано механізм інтеграції страхування від втрати прибутку в систему страхового захисту сільськогосподарського товаровиробника.
Dissertation is dedicated of scientific evidences and development of methodical approaches and practical recommendations regarding the improvement of insurance protection of entrepreneurial activity from the financial risks. The author analyses the sufficiency of the theoretical and methodological guarantee of financial risks insurance. On the basis of semantic interpretation of the existent category understanding of financial risk there is represented its categorizing definition, complemented by the classification of financial risks. The necessity and directions of improvement of the normatively-legal providing of financial risks insurance are founded out. The author proven the existence of direct functional intercommunication between the level of development of financial risks insurance and the growth of GDP. There are also proved substantial differences in the level of financial risk for the types of economic activity. The research work determines the influence of financial risks insurance on the results of separate insurance companies’ activity. The author appraises the level of actuarial material well-being of financial risks insurance. There are offered the directions of development of the methods of insurance tariffs differentiation regarding the insurance of income loss risk. The work also offers the mechanism of i insurance from the income loss integration in the system of agricultural commodity producer insurance protection.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кравченко, В. А. "Регіональна типологія підприємницьких ризиків в умовах сучасної України." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47443.

Full text
Abstract:
Гостра соціально-політична криза, яка розпочалася в Україні в листопаді 2013 року і триває до цього часу, призвела до виникнення принципово нового для сучасної України регіонального соціально - економічного поділу, в межах якого існують суттєві відмінності в стані ризикованості підприємницької діяльності. Ці відмінності потрібно приймати до уваги при вивченні всіх економічних явищ та процесів, в тому числі і підприємницьких ризиків, та при розробці економічної політики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Брінь, Павло Володимирович, and Альона Валентинівна Грицовець. "Використання диверсифікації господарської діяльності як засобу підвищення конкурентоспроможності підприємства." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/43401.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Павленко, А. С. "Удосконалення форм та методів зовнішньоекономічної діяльності суб’єктів підприємницької діяльності в Україні." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/78449.

Full text
Abstract:
У роботі проведено дослідження теоретичних засад та практичних аспектів організації зовнішньоекономічної діяльності підприємств на макрорівні, визначення ризиків та перспектив розвитку її основних форм та методів. Головна гіпотеза у тому, що застосування ефективних форм та методів зовнішньоекономічної діяльності сприятиме активізації міжнародної торгівлі та міжнародним інвестиціям. У магістерській роботі систематизовані підходи до визначення поняття зовнішньоекономічна діяльність суб’єктів господарювання, охарактеризовані ключові елементи механізму зовнішньо-економічної діяльності, визначені види та форми зовнішньоекономічної діяльності підприємств. Проаналізовані міжнародна торгівля товарами та послугами, виокремлені «вузькі» місця та проблеми розвитку; ведений аналіз міжнародних інвестицій. Ідентифіковані ризики зовнішньоекономічної діяльності та перспективні методи управління ними; запропонований факторинг та форфейтинг як перспективні напрямки фінансування зовнішньоекономічної діяльності суб’єктів господарювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Проскурня, Олена Михайлівна, and Андреа Елізабет Юріївна Передрій. "Ризики розвитку підприємств та трудового потенціалу в умовах переформування бізнес-процесів під впливом карантинних заходів." Thesis, Одеський національний політехнічний університет, 2020. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/47932.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography