Academic literature on the topic 'Підйомна установка'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Підйомна установка.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Підйомна установка"

1

КРИШТОПА, Святослав, Людмила КРИШТОПА, Іван МИКИТІЙ, Марія ГНИП, and Федір КОЗАК. "ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ЗНИЖЕННЯ ВТРАТ ЕНЕРГІЇ В АГРЕГАТАХ ТРАНСМІСІЇ ПІДЙОМНИХ УСТАНОВОК ДЛЯ РЕМОНТУ СВЕРДЛОВИН." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, no. 17 (November 14, 2021): 89–103. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i17.638.

Full text
Abstract:
Стаття спрямована на вирішення проблеми зниження втрат енергії в трансмісійних агрегатах підйомних установок для ремонту свердловин. Були проаналізовані основні напрямки з скорочення енергоспоживання підйомних установок для ремонту свердловин. Проведений аналіз особливостей конструкції трансмісій підйомних установок для ремонту свердловин. Виконані дослідження в'язкісно-температурних характеристик сучасних трансмісійних олив та температурного режиму в трансмісійних агрегатах. Був запропонований метод швидкого прогріву та підтримання оптимального температурного режиму в трансмісійних агрегатах підйомних установок за рахунок використання теплоти відпрацьованих газів. Досліджена типова механічна трансмісія підйомної установки для ремонту свердловин на колісному шасі. Наведена методика та засоби експериментальних досліджень енергоефективності трансмісій підйомних установок. Виконані експериментальні дослідження реалізації запропонованого методу зниження втрат енергії в трансмісійних агрегатах. Встановлена залежність зміни температури трансмісійної оливи в коробці перемикання передач при різних режимах обертання первинного валу коробки передач. Одержана залежність втрат потужності в коробці перемикання передач підйомної установки моделі УПА 60/80А в залежності від температури та сорту трансмісійної оливи. Наведені результати розрахунків перевитрат палива в коробці перемикання передач підйомної установки моделі УПА 60/80А з різними силовими приводами та за різних температур трансмісійної оливи. Ключові слова: підйомна установка для ремонту свердловин, нафтогазовий технологічний транспорт; дизельний двигун; трансмісійний агрегат; коробка перемикання передач; утилізація теплоти; відпрацьовані гази; потужність; питома витрата палива.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сыромятников, Юрий. "Процес підйому ґрунту робочими органами грунтообробної розрихлювально-сепаруючої установки." Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», no. 22 (December 7, 2020): 221–31. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2020.22.221-231.

Full text
Abstract:
Предметом дослідження є процес функціонування дискових робочих органів з лемешем ґрунтообробної розрихлювально-сепаруючої установки, що здійснює підйом та сепарацію. При переміщенні леміша на малих глибинах (0,03...0,1 м) рух ґрунту по ньому ускладняється через утворення ґрунтового валка, перед лемішем. Ґрунт при цьому розпушується і розсипається на сторони, не забезпечуючи необхідного підпору, для переміщення його до розрихлювально-сепаруючого пристрою. Для того, щоб ґрунт не згруджувався і не розсипався на сторони, по обидва боки леміша встановлені пасивні обертові диски. Об’єктом дослідження є дискові елементи підйомно-підрізаючого пристрою, які дозволяють суттєво підвищити ефективність технологічного процесу руху ґрунту по лемішу при одночасному зниженні питомої енергоємності. Вихідна інформація для обґрунтування дослідження отримана шляхом аналізу літературних джерел. Визначено, що збільшення радіусу паралельно розташованих вільно обертових плоских дисків з 0,175 до 0,270 м призводить до підвищення товщини шару ґрунту на леміші не більше ніж на 17%. Зі збільшенням кінематичного параметру обертання дисків від 0 до 0,6 згружування ґрунту на леміші знижується у 2,73 рази, з 0,6 до 1,0 – у 1,25 рази і з 1,0 до 1,2 – у 1,04 рази. Встановлено, що збільшення кута постановки леміша спочатку призводить до зниження рівня ґрунту на ньому і досягає мінімуму при куті, близькому до 25°. При подальшому збільшенні кута рівень ґрунту на леміші зростає. Експериментально доведено, що найбільший вплив на граничну відстань між дисками при якому підйом пласта ґрунту лемішем здійснюється без заклинювання – це вологістьґрунту. Актуальність полягає в тому, що одночасне використання пасивних дискових робочих органів разом з лемішем дозволяє вдосконалити методи передпосівного обробітку ґрунту для покращення його агротехнічного стану.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Terlych, S. V. "HOBI ЗАСОБИ ПІДІЙМАННЯ ЗАТОНУЛИХ ОБ’ЄКТІВ ТА КОНСТРУКЦІЙ ІЗ ВИКОРИСТАННЯМ РІДКОГО АЗОТУ." Transport development, no. 1(8) (April 29, 2021): 103–12. http://dx.doi.org/10.33082/td.2021.1-8.10.

Full text
Abstract:
Представлені інженерні рішення використання рідкого азоту для заморожу- вання води у відсіках і цистернах затонулих об’єктів, а також інженерних спо- руд, які були штучно затоплені для їх підйому на поверхню. Технологія може бути частково застосована для докування великих суден або повністю використана для підйому і докування середньотонажних і малотоннажних плавучих споруд. Представлені конструктивні схеми пропонованих установок, а так само функці- ональні і графічні залежності параметрів льоду в затоплених відсіках від харак- теристик зовнішнього середовища і потужності холодильної установки. Для підігріву рідкого азоту при переході його в газоподібний стан розроблені рекомендації розрахунку криогенного газифікатора, який частково використовує внутрішню енергію переходу води з рідкого до твердого фазового стану. Під час комп’ютерного моделювання доведена можливість використання до 47% тепло- ти фазового перетворення води за відсутності обмерзання тепло передавальних елементів газифікатора. У процесі дослідження розроблено комп’ютерну модель прогнозування маси льоду при безпосередній подачі рідкого азоту морської води і з’ясовано, що рідкий азот можна подавати у воду об’єкта, який продувається, і якщо виконувати від- повідні технічні умови, лід на елементах газифікатора не створюватиме. Рідкий азот є ефективним, нешкідливим, інертним легко газифікується і одним із найдешевших засобів створення позитивної плавучості для затонулих об’єктів. Можуть бути різні типи установок використання рідкого азоту для суднопідіймальних робіт залежно від конкретних поставлених завдань. Лід, яка утворюється на трубопроводі-газифікаторі, загалом не впливає на хід суднопід- німального операції. Як ефективний засіб підігріву рідкого азоту в кріогенному газифікаторі можна використовувати забортну воду, використовуючи для цих цілей до 47% теплоти фазового переходу води з рідкого у твердий стан. У відповідних умовах можна безпосередньо подавати рідкий азот у воду об’єкта, який продувається, нехтуючи замерзанням води і створенням на виході трубопроводу пробок із льоду.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Chermalykh, Oleksandr Valentynovych, Viktor Mykolaiovych Permiakov, and Daniil Dzhalilovych Muhenov. "ЗАСТОСУВАННЯ ТИРИСТОРНО-КОНТАКТОРНОГО КЕРУВАННЯ ПРИ ВДОСКОНАЛЕННІ АСИНХРОННОГО ЕЛЕКТРОПРИВОДУ ДІЮЧИХ ПІДЙОМНО-ТРАНСПОРТНИХ УСТАНОВОК." Herald of the National Technical University of Ukraine «Kyiv Polytechnic Institute». Series of «Mining», no. 33 (April 7, 2017): 51–60. http://dx.doi.org/10.20535/2079-5688.2017.32.96684.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Sinchuk, O. M., Yu B. Filipp, and Yu M. Kutovyi. "Development and improvement of electrical equipment of skip hoisting installations." Jornal of Kryvyi Rih National University, no. 47 (2018): 20–26. http://dx.doi.org/10.31721/2306-5451-2018-1-47-20-26.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Воронов, С. О. "Підводно-археологічні дослідження в Україні в сфері музеєфікації." Воєнно-історичний вісник 38, no. 4 (December 2, 2020): 210–19. http://dx.doi.org/10.33099/2707-1383-2020-38-4-210-219.

Full text
Abstract:
В 2014 р. в зв’язку з окупацією Криму призупинила свою офіційну діяльність єдина в Україні державна установа, яка займалася питаннями підводної спадщини — Чорноморський центр підводних досліджень. На 1.02.2019 р. залишаються недоступними 49% берегової смуги України і 51% пам’ятників (безпосередньо акваторія АР Крим). Ситуація в питанні збереження цих об’єктів характеризується як не керована. Правоохоронними органами фіксуються факти розграбування і не санкціонованого підйому підводних пам’ятників. Головні державні музейні заклади, присвячені морській історії України залишилися в Криму (мм. Феодосія, Севастополь і Балаклава). В результаті окупації Україна втратила доступ до всіх колекцій і експозицій цієї тематики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Diachuk, D. D., M. Yu Kolomoiets, A. M. Kravchenko, K. O. Mikhaliev, I. M. Simak, and O. O. Sopko. "Проблемні аспекти діагностики та лікування гострого коронарного синдрому на сучасному етапі. Окремі результати восьмирічного локального відомчого реєстру пацієнтів, які перенесли гострий інфаркт міокарда." Клінічна та профілактична медицина 1, no. 4 (September 27, 2018): 5–14. http://dx.doi.org/10.31612/2616-4868.1-4.2018.02.

Full text
Abstract:
Мета – ретроспективний аналіз даних пацієнтів Державної наукової установи «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами (ДНУ «НПЦ ПКМ» ДУС), які перенесли інфаркт міокарда (ІМ) 2010-2017 роками, та порівняння отриманих даних із результатами вітчизняних і низки світових реєстрів. Матеріал і методи. Проаналізували 756 випадків ІМ, зареєстрованих впродовж 2010-2017 рр. у 700 пацієнтів. Середній вік пацієнтів складав 71,9±10,79 року. Ґендерна структура була такою: чоловіків – 502 (66,4%), жінок – 254 (33,6%). Q-ІМ зареєстровано в 461 (61,0%) випадку, не-Q-ІМ – у 295 (39,0%). ІМ в анамнезі був у 201 (28,7%) пацієнта, всього зареєстровано 225 (29,8%) випадків повторного ІМ. Результати. Середній вік пацієнтів, включених до локального реєстру, був більшим за такий у переважній більшості обраних для порівняння вітчизняних і світових досліджень. Впродовж 2010-2017 рр. захворюваність на ІМ серед контингенту пацієнтів ДНУ «НПЦ ПКМ» ДУС в 1,5-3 рази перевищувала аналогічний показник в Україні. Крім того, не виявлено тренду щодо частоти реєстрації випадків Q- і не-Q ІМ. За гострого коронарного синдрому (ГКС) зі стійким підйомом сегмента ST (ГКСпST) час «симптоми – виклик бригади швидкої медичної допомоги» складав 117 (60-454) хв. (n=57), а за ГКС без стійкого підйому сегмента ST (ГКСбпST) – 559 (68-2880) хв. (n=89) (p˂0,001). Часовий проміжок «симптоми-госпіталізація» для ГКСбпST був значуще довшим за такий для ГКСпST: 640 (195-2974) хв. (n=55) проти 225 (150-525) хв. (n=85) (p=0,002). Згідно з даними локального відомчого реєстру, впродовж 2010-2017 рр. спостерігалось збільшення частоти виконання транскутанних коронарних утручань − як у цілому, так і для окремих типів ІМ, що узгоджується з тенденцією в Україні та низці країн Європейського Союзу. Висновок. Cтворення та науковий супровід локального відомчого реєстру пацієнтів ДНУ «НПЦ ПКМ» ДУС, які перенесли ІМ, дозволяє отримати інформацію про характеристики залученої популяції (демографічні, епідеміологічні, клінічні тощо), особливості надання медичної допомоги в умовах реальної клінічної практики, а також зіставити отримані результати з даними вітчизняних і світових реєстрових досліджень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Тітлов, О. С., Т. І. Гратій, and Н. О. Біленко. "Підвищення енергетичної ефективності абсорбційних холодильних приладів." Refrigeration Engineering and Technology 55, no. 5-6 (March 28, 2020): 293–303. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v55i5-6.1659.

Full text
Abstract:
Один із напрямків енергозбереження побутового холодильного обладнання пов'язаний з інтенсифікацією процесів конвективного теплообміну на зовнішніх поверхнях тепловіддаючих елементів холодильника. Одним із прикладів є установка витяжної витяжки. Складність побутових холодильних пристроїв сучасних конструкцій не дозволяє надійно оцінити параметри потоку повітря в зонах тепловіддачі. Найбільш прийнятним у цьому випадку є експериментальний метод дослідження. Об'єктом дослідження став абсорбційний холодильник "Crystall-404-1" ASH-155. Цей холодильник містить низькотемпературну камеру об'ємом 11 дм3 та холодильну камеру об'ємом 144 дм3. На задній стінці холодильника було встановлено з’ємний витяжний шланг, який повністю покрив його поверхню. Ширина повітряного каналу становила: 100, 150 та 170 м. Під час експериментальних досліджень вимірювали температуру в характерних точках елементів холодильника та холодильних камер, а також температуру навколишнього повітря. Крім того, вимірювали швидкість потоку повітря. Швидкість повітря фіксувалася лише в зоні конденсатора. Максимальна витрата була виявлена на початковій секції конденсатора – 0,50 м/с. У середній частині конденсатора швидкість повітря змінювалася від 0,38 м/с до 0,28 м/с. Досвід експериментальних досліджень дозволив розробити нову конструкцію комбінованого побутового пристрою – абсорбційного холодильного пристрою з тепловою камерою (ТК). Були розроблені пілотні моделі абсорбційних холодильників з тепловими камерами як повітряного типу, так і у вигляді рідких ємностей. Для забезпечення теплового з'єднання підйомної секції дефлегматора з ТК використовували термосифон довжиною 1,2 м і діаметром 10×1 мм. Проведені експериментальні дослідження показали: а) установка витяжної витяжки з метою інтенсифікації конвективних процесів теплопередачі на зовнішніх поверхнях тепловіддаючих елементів холодильних пристроїв дозволяє знизити щоденне споживання енергії, а температури в холодильних камерах практично не змінюються; б)температурний потенціал повітряного потоку у верхній частині витяжки дозволяє розширити функціональність абсорбційних холодильних пристроїв. Наприклад, забезпечити додаткову ТК для термічної обробки харчових продуктів, сировини та напівфабрикатів у повсякденному житті
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Morozov, Yu, D. Chalaev, V. Olijnichenko, and V. Velychko. "ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ДОБОВОГО АКУМУЛЮВАННЯ ХОЛОДУ ШЛЯХОМ ВИКОРИСТАННЯ ВОДИ ПІДЗЕМНИХ ГОРИЗОНТІВ М. КИЄВА." Vidnovluvana energetika, no. 3(58) (September 25, 2019): 67–77. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2019.3(58).67-77.

Full text
Abstract:
Викладено результати експериментального дослідження ефективності використання добового акумулятора холодної води для забезпечення роботи серійного фанкойлу з метою забезпечення кондиціювання повітря в окремому приміщенні. Натурна експериментальна установка містить видобувну свердловину, поглинальну свердловину, баки-акумулятори, витратомір, термометр холодної води, термометр повітря в приміщенні, мережевий насос, термометр відпрацьованої води, приміщення для охолодження, фанкойл. Вода з температурою 12ºС з видобувної свердловини подається свердловинним насосом в групу накопичувальних баків, які є акумулятором холоду. Після накопичення води в баках вмикається мережевий насос, який подає воду з накопичувальних баків на фанкойли. Вода, яка пройшла через фанкойли та віддала холод в приміщення, надходить до поглинальної свердловини. Метою експерименту є дослідження системи акумулювання холодної води в якості добового акумулювання холоду та її подальшого використання для забезпечення комфортних умов в приміщенні за допомогою серійного фанкойлу. Основні характеристики проведення експерименту: дебіт води на виході з підйомної свердловини становить 0,9 кг/с, дебіт води, яка надходить на фанкойл – 0,1 кг/с, витрата повітря через фанкойл – 340 м3/год, температура води, яка надходить до баку-акумулятору – 12ºС, температура води, що надходить до фанкойлу – 12,5ºС, площа охолодження приміщення – 20 м2, початкова температура в приміщенні – 28ºС, кількість баків-акумуляторів – 7 шт., загальний об’єм баків-акумуляторів – 7 м3. В результаті проведених експериментів досягнуто зниження температури в приміщенні до 23ºС за 3 години роботи фанкойла. Встановлено, в процесі охолодження приміщення холодопродуктивність фанкойла змінювалася від 3640 Вт в початковий період до 1820 Вт - в кінці. Температури холодоносія на виході з фанкойла при цьому становили, відповідно, 21,5ºС і 17,1 ºС. Дослідження показали, що система акумулювання води підземних горизонтів з початковою температурою води 12ºС ефективно працює в режимі охолодження приміщення з застосуванням серійних фанкойлів. Акумулятори теплоти у вигляді баків-акумуляторів ефективно використовуються також в якості буферних ємностей для регулювання подачі води в фанкойли. В баках-акумуляторах при вистойці води більше 2-х діб спостерігається накопичення твердих осадів. Розбіжність розрахункових значень температури з експериментальними значеннями не перевищує 5-7%. Система потребує подальшої модернізації для автоматичного заміру параметрів води і температури та вологості приміщення. Бібл. 13, рис. 7.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Gogo, Volodymyr, and Oleksii Mihaylov. "JUSTIFICATION OF THE DIRECTION OF IMPROVING THE EFFICIENCY OF SYSTEMS OF MINE HOUSING PLANTS." Young Scientist 2, no. 66 (February 2019). http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2019-2-66-50.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Підйомна установка"

1

Александрова, Ірина Валеріївна. "Нейромережева система управління електроприводом ліфтової підйомної установки." Master's thesis, Київ, 2018. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/25569.

Full text
Abstract:
В роботі досліджується система нейронної мережі та її показники для спрощення управління електроприводом ліфтової підйомної установки. А також порівнюється електропривід з класичною системою підлеглого управління ліфтовою установкою та електропривід з використанням нейромережі.
In this work, the neural network system and its indicators are investigated to simplify the control of the electric drive of an elevator installation. Also here compares the electric drive with the classic subordinate control system of an elevator installation and the electric drive using a neural network.
В работе исследуется система нейронной сети и ее показатели для упрощения управления электроприводом лифтовой подъемной установки. А также сравнивается электропривод с классической системой подчиненного управления лифтовой установкой и электропривод с использованием нейросети.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дубовик, А. М., Є. В. Ярушина, Андрій Олександрович Панич, Андрей Александрович Паныч, and Andrii Oleksandrovych Panych. "Лабораторна установка для дослідження процесів керування вантажними підйомними площадками." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/65683.

Full text
Abstract:
Для дослідження вантажної підйомної площадки з гідравлічним приводом запропоновано створити лабораторну установку, прототипом якої являється реальний об’єкт на виробничому підприємстві. До його складу входять такі основні елементи : гідравлічна частина з баком для рідини, гідронасосом з електродвигуном, гідророзподільниками, гідроциліндром та ін.; давачі положень площадки, електричні замки, пульт керування, елементи індикації, керуючий контролер.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дубовик, А. М., Є. В. Ярушина, Андрій Олександрович Панич, Андрей Александрович Паныч, and Andrii Oleksandrovych Panych. "Лабораторна установка для дослідження процесів керування вантажними підйомними площадками." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/65298.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лопатін, В. В. "Наукові основи розроблення системи контролю технічного стану жорсткого армування шахтних стовбурів." Thesis, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, 2013. http://elar.nung.edu.ua/handle/123456789/1763.

Full text
Abstract:
Дисертація присвячена вирішенню актуальної науково-технічної проблеми, що пов’язується з розвитком нового напрямку - створенню цифрової вибухобезпечної завадостійкої мобільної вимірювальної системи контролю, заснованої на закономірностях системної єдності цифрових методів обробки інформації, мікроелектронної технології й експлуатаційно-технологічних умов жорсткого армування шахтних стовбурів. Встановлені закономірності, а також виявлені причинно-наслідкові зв'язки в механізмі контролю параметрів за рахунок комплексної концептуальної адаптації, узагальнення і розвитку сучасних ефективних методів інформаційного забезпечення безпечної експлуатації жорсткого армування (ЖА) шахтних стовбурів з позицій системної єдності перспективних цифрових методів обробки інформації, останніх досягнень мікроелектронної технології й експлуатаційно-технологічних умов контролю ЖА для їхньої безаварійної експлуатації. Запропоновано конструктивні системні й адаптовані чисельні методи аналізу і синтезу пристрою контролю, висока ефективність яких обґрунтована теоретично і підтверджена практично. Розроблено і затверджено нормативний документ, який регламентує технологію контролю безпечної експлуатації жорсткого армування шахтних стовбурів, та виконано державну метрологічну атестацію приладів, які це забезпечують в умовах України. Рішення, що закладені у мобільну систему контролю, випробувані і впроваджені на нафтових свердловинах та базі виробничого обслуговування при проведенні діагностичного обстеження редукторів свердловинної штангової насосної установки. Науково-методичні розробки впроваджено в навчальний процес Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. На базі виробничого обслуговування за рахунок скорочення витрат на ремонт редукторів свердловинної штангової насосної установки очікуваний економічний ефект становить 580326 гривень на рік.
Thesis deals with the relevant scientific and technical issues, to develop a new direction -digital noise-resistant intrinsically mobile monitoring system, based on the laws of the unity of the system of digital methods of information processing, micro-electronic technology, and operational and technical conditions of rigid reinforcement (RR) of deep shaft. The regularities, and revealed the cause-effect relationship in the mechanism of control parameters using a comprehensive conceptual adaptation, synthesis and development of modern, efficient methods of information for safe operation of RR from the position of system unity promising digital methods of information processing, recent advances of microelectronic technology and operational technological control environment RR for trouble-free operation. Constructive system and adapted numerical methods for analysis and synthesis of control devices, high efficiency is substantiated theoretically and confirmed in practice. Developed and approved regulations governing the safe operation of the control technology rigid reinforcement deep shaft, and made the state metrological certification of devices that provide it in Ukraine. Solutions incorporated in a mobile control system was tested and implemented on the basis of oil wells and manufacturing base for diagnostic examination gear downhole sucker rod pumping unit. Scientific and methodological developments are implemented in the educational process of Ivano-Frankivsk National Technical University of Oil and Gas. On the manufacturing base services by reducing the cost of repairing gearboxes downhole borehole rod pumping plant expected economic effect of 580 326 hryvnia per year.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Васильєв, Володимир Іванович, Владимир Иванович Васильев, and Volodymyr Ivanovych Vasyliev. "Обоснование рациональных динамических параметров предохранительного торможения шахтных подъемных установок." Thesis, Нац. техн. ун-т Укр. "КПИ", 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/29956.

Full text
Abstract:
Робота присвячена питанням досліджень робочого і автоматично регульованого запобіжного гальмування на багатоканатних і нахилених ШПУ з системами гальм радіального й дискового типу і з метою забезпечення їх ефективної та безпечної експлуатації. В дисертації вперше поставлене і вирішене науково-технічне завдання формування раціональних динамічних параметрів запобіжного і робочого гальмування, з урахуванням природних інерційних і нелінійних властивостей підсистем підіймальної установки. Методи досліджень: аналіз стану систем запобіжного та робочого гальмування; математичне, комп’ютерне моделювання процесів і систем; розробка алгоритмів і систем запобіжного гальмування; промислові випробування. Обґрунтовані принципи, алгоритми, способи раціональних режимів гальмування. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/29956
Работа посвящена вопросам исследований автоматически регулируемого предохранительного и рабочего торможения на вертикальных и наклонных шахтных подъемных установках с радиальными и дисковыми тормозами с целью обеспечения их эффективной и безопасной эксплуатации. В диссертации впервые поставлена и решена научно-техническая задача исследования и формирования рациональных динамических параметров ШПУ в режимах предохранительного и рабочего торможения. Методы исследований: анализ состояния современных систем предохранительного и рабочего торможения, математическое и компьютерное моделирование динамических процессов, разработка способов, алгоритмов и систем, обеспечивающих повышение точности, быстродействия и безопасности режимов эксплуатации, экспериментальные исследования и промышленные испытания. Обосновано применение метода структурного моделирования с использованием вспомогательных граничных упругих связей для описания динамики предохранительного и рабочего торможения ШПУ. Разработаны цифровые модели систем АРПТ подъемных установок с тормозом одностороннего и двухстороннего действия. Результаты моделирования показали совпадение расчетных данных с результатами натурных испытаний не хуже 18%. Установлено, что наиболее перспективным направлением является разработка замкнутых систем АРПТ по замедлению, которые позволяют поддерживать заданное замедление, независимо от типа подъемной установки, направления движения, статической нагрузки, изменения параметров тормоза; используя систему двустороннего регулирования тормозного момента повысить быстродействие и улучшить динамику процесса; при учете параметров упругой части уравновешенного подъема на основной частоте, строить разомкнутые адаптивные системы с формированием рациональных по динамическим нагрузкам воздействий на тормоз, что предотвращает колебательные перераспределения энергии в упругой части подъема, улучшает быстродействие и безопасность. Основные результаты работы использованы при разработке технической документации и внедрении в серийное производство систем АРПТ и АИПТ ШПУ. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/29956
Thesis is devoted to the scientific and technical problem of formation of rational parameters of emergency braking, in view of influence of inertial properties of elevating installation and a braking driver. Methods of researches: the analysis of modern systems of emergency braking; mathematical, digital modeling and computer simulation of dynamics; designing of methods, algorithms and devices of rational modes of emergency braking; laboratory researches and industrial trials. The main outcomes of researching were utilized at mining project and order bookings at industrial systems. Industrial trials and the serial production of systems were realized in conditions of mines. When you are citing the document, use the following link http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/29956
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography