Academic literature on the topic 'Процес перехідний'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Процес перехідний.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Процес перехідний"

1

НАЛОБІНА, Олена, Микола ГОЛОТЮК, Олег БУНДЗА, Олександр ГЕРАСИМЧУК, Віталій ПУЦЬ, Олександр ШОВКОМУД, and Віктор МАРТИНЮК. "Дослідження динамічних процесів у рушії мінітрактора." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, no. 12 (November 21, 2019): 14–21. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i12.19.

Full text
Abstract:
Ходові системи сільськогосподарських тракторів мають техногенний вплив на ґрунт. За умови багатократноговпливу погіршуються його фізико-механічні та агротехнічні властивості. Внаслідок переущільнення ґрунту, утворення коліїпогіршується якість виконання технологічних операцій, пов’язаних із обробітком ґрунту, посівом та збиранням врожаю. Зметою зменшення негативного впливу металевих гусениць на ґрунт застосовують рушії з гумовометалевими елементами(наприклад, шарнірами), гумовометалеві гусениці, пневмогусениці, гумовоармовані гусениці, еластичні траки гусениць.Не зважаючи на досвід, накопичений у сільськогосподарському машинобудуванні, проектування конструкційгусеничних рушіїв з гумовими та гумовоармованими елементами вимагає подальшого проведення значного об’єму науково-дослідних робіт як теоретичного так й експериментального характеру.Одним із актуальних напрямків є дослідження перехідних процесів у системі рушія гусеничних машин. Під часзміни напрямку руху, на початку руху, гальмуванні виникають значні динамічні навантаження, що перевищують статичні.Потреба в аналізі перехідних процесів пов’язана, зокрема з тим, що продуктивність та енерговитрати машини залежать відчасу їхнього протікання.У даній статті розглянуто початок руху гусеничного рушія для мінітрактора з еластичною гусеницею з метоюотримання диференційних рівнянь, які описують динамічний процес в механічній системі. В основу досліджень покладенорозроблену авторами методику для вирішення задач підвищення тягово-пружинних характеристик мінітрактора шляхомрівномірного розподілу тиску з боку гусеничного рушія на ґрунт, підвищення плавності ходу та маневреності на ділянках ізскладним рельєфом. Ключові слова: рушій, механічна система, кінетична енергія, узагальнена сила, робота, навантаження, перехідний процес.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kukhotska, O., I. Ovdiienko, and M. Ieremenko. "Розробка та валідація моделі ВВЕР‑1000 для коду PARCS." Nuclear and Radiation Safety, no. 2(90) (June 14, 2021): 12–21. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2021.2(90).02.

Full text
Abstract:
Сучасні підходи до моделювання процесів в активній зоні, насамперед у перехідних та аварійних режимах, з метою проведення аналізу безпеки ядерних реакторів, вимагають використання сполучених теплогідравлічних та нейтронно-фізичних розрахункових програм. Однією з таких програм є комп’ютерний код TRACE з модулем тривимірної кінетики PARCS. Розробка розрахункової моделі водо-водяного енергетичного реактора (ВВЕР-1000) для коду PARCS та подальша її валідація є складною багатоступеневою задачею, починаючи з підготовки бібліотеки нейтронно-фізичних констант, від якості якої залежить точність моделювання фізичних процесів в активній зоні, та закінчуючи проведенням валідаційних розрахунків та їх аналізом. У цій статті стисло описано всі стадії розробки розрахункової моделі та результати валідаційних розрахунків – наведено підходи до підготовки бібліотеки нейтронно-фізичних констант, необхідної для розрахунків кодом PARCS, коротко описані розроблені нейтронно-фізична та теплогідравлічна моделі активної зони та наведені результати валідаційних розрахунків реалізованої моделі ВВЕР‑1000 для коду PARCS. Метою проведених розрахунків є валідація розробленої розрахункової моделі активної зони ВВЕР‑1000 для комп’ютерного коду PARCS, а саме підтвердження того, що розроблена модель придатна для застосування у рамках проведення нейтронно-фізичних розрахунків стаціонарних станів та перехідних і аварійних режимів експлуатації реакторної установки ВВЕР‑1000. Валідація розрахункової моделі полягала в порівняльному аналізі отриманих результатів розрахунку основних нейтронно-фізичних характеристик із результатами, отриманими під час експериментальних досліджень чотирьох реальних паливних завантажень енергоблока № 2 Відокремленого підрозділу «Хмельницька атомна електростанція», та з отриманими результатами розрахунку з використанням коду DYN3D для аналогічних розрахункових станів. Розрахункові моделювання охоплювали стани на мінімально контрольованому рівні та номінальному рівні потужності, а також за різних положень робочої групи органів регулювання системи управління і захисту, а також перехідний (динамічний) процес зі спрацюванням прискореного розвантаження блока для третього паливного завантаження енергоблока № 2 Відокремленого підрозділу «Хмельницька атомна електростанція».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Могилевська, Наталія Олексіївна. "ІСТОРІОГРАФІЯ ВІТЧИЗНЯНИХ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ МУЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ В СУЧАСНИХ УМОВАХ." Питання культурології, no. 38 (October 29, 2021): 133–42. http://dx.doi.org/10.31866/2410-1311.38.2021.245799.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються умови здійснення дослідження музичної культури, які впливають на розвиток наукових знань. Мета статті — з’ясувати особливості розвитку наукових досліджень музичної культури в умовах сучасної України в контексті національних та глобальних процесів. Методологія дослідження полягає у загальнонаукових і спеціальних методах. До перших належать логічний і діалектичний методи, а до других — системний та історико-порівняльний. Висновки. Визначено, що на початковому етапі досліджень музичної культури багатьом доробкам був властивий перехідний формат, однак відкриття нових архівних матеріалів та доступ до світових досягнень змінили ситуацію в напрямку розвитку міждисциплінарного підходу, який змушує переглянути встановлені стереотипи. Наголошується, що в процесі реформування як держави в цілому, так і окремих її інститутів значний вплив на розвиток досліджень музичної культури відіграла боротьба із плагіатом та вимога розширення публікацій у наукометричних базах. Однак вищі навчальні заклади і академічні наукові установи не змогли позбутися бюрократичного контролю, а в процесі реформування не було запропоновано формули, за якою наукова спільнота могла б визначати ефективність оприлюднення наукових результатів. Підкреслюється національний та глобалізаційний вплив на ефективність діяльності науковців. Визначено, що на сьогодні вже можна говорити про існування ряду наукових центрів, де вивчаються проблеми музичної культури, зокрема — це Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського, Київський національний університет культури і мистецтв та інші установи. Тож нагромадження позитивних змін проявилося в наукових ідеях, дослідженні нових тем і впровадженні наукових результатів у навчальний процес чи практичну діяльність державних установ та громадських організацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Биркович, О. "Функціонування органів судової влади Галичини другої половини ХІХ СТ." Юридичний вісник, no. 5 (November 25, 2020): 7–13. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i5.1995.

Full text
Abstract:
У статті здійснюється аналіз і систематизація основних етапів становлення судової влади й системи судочинства в Галичині кінця XVIII - початку XX ст. Встановлено, що після приєднання краю до складу імперії Габсбургів розпочався планомірний процес імплементації австрійського законодавства, яке передбачало змагальність сторін у судовому процесі й кількасту-пеневу структуру судової влади. Усі зміни відбувалися впродовж трьох чітких етапів:1) 1772-1784 рр. - перехідний;2) 1784-1848 рр. - імплемен-таційний;3) 1849-1918 рр. - конституційний. Водночас для перших двох етапів було властивим збереження численних правових рудиментів і дотримання станового підходу в системі судочинства. Цікавою нормою тогочасного судочинства було збереження інституту прокураторів - вони представляли сторо-ни-учасники судового засідання, .. також процедури «експертизи» судового рішення з боку університетських професорів. «Експертиза» була обов'язковою для справ, що розглядалися судами вищої інстанції, а заможні прошарки суспільства могли «замовити» таку послугу у випадку обвинувачення їх у кримінальних злочинах. Початком якісних і позитивних змін в організації судової влади стали конституційні реформи середини ХІХ ст., Конституція 1849 р, законодавчі зміни 1852-1855 рр., що не тільки запровадили рівнозначну підсудність усіх громадян імперії, а й закріпили чітку структуру судової влади в краї, на вершині якої було два Вищі крайові суди в Кракові й Львові. У 1869 р. було запроваджено інститут присяжних, а згодом розширено кількість кримінальних злочинів і проступків, розгляд яких відбувався за участю присяжних. Не зважаючи на існування низки галузевих судів, австрійська система судочинства, реалізована в Галичині, була досить ефективною та зберігала чинність навіть після проголошення Західноукраїнської Народної Республіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Diachenko, Y. G. "Основні напрямки отримання зносостійких покриттів на сталевих виробах при дифузійній металізації." Обробка матеріалів тиском, no. 2(49) (December 22, 2019): 189–94. http://dx.doi.org/10.37142/2076-2151/2019-2(49)189.

Full text
Abstract:
Дьяченко Ю. Г. Основні напрямки отримання зносостійких покриттів на сталевих виробах при дифузійній металізації // Обробка матеріалів тиском. – 2019. – № 2 (49). - C. 189-194. Розглянуто теоретичний аналіз щодо покриттів отриманих комплексним насиченням бором, хромом і алюмінієм у різних насичуючих сумішах з позиції їх зносостійкості. Проаналізовано способи отримання борохромованих, бороалітованих і борохромоалітованих покриттів при дифузійній металізації. Виявлено, що одним із методів нанесення дифузійних комплексних покриттів є поверхневі шари, що отримані в порошкових сумішах на основі бор – вміщуючих речовин. Виявлено складові поверхневого шару при борохромуванні, бороалітуванні і борохроалітуванні, які дозволяють формувати на поверхні металовиробів покриття високої твердості. В результаті теоретичного аналізу установлено, що борохромовані шари, одержані різними способами, доцільно розділити на три типи: 1) на основі боридів заліза (Fe, Сr)2В, (Fе, Сr)В; 2) на основі боридів хрому (Сr, Fе)2В, (Сr, Fe)В; 3) на основі α – твердого розчину хрому й бору в залізі із включеннями боридів. Після бороалітування утворюються покриття, що складаються із трьох чітко виражених шарів: зовнішній шар з підвищеним вмістом алюмінію, перехідний шар алюміній-залізо й внутрішній шар бор-залізо. Поверхневий шар після дифузійної металізації одночасно бором, хромом і алюмінієм складається із дрібнодисперсної суміші карбідів і боридів (НV 900…1000) на м'якій основі. Уведення до складу порошкової суміші третього компонента дозволило формувати на поверхні виробів зносостійкі покриття з необхідними властивостями. Найбільш перспективним є процес комплексного насичення бором, хромом і алюмінієм, коли є можливість до мінімуму скоротити енергетичні витрати на проведення процесу й одержати максимальний ефект від поліпшення зносостійкості металовиробів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Goncharov, V. "Ефективність балансування відцентрової сокодавки кульовим автобалансиром при здійсненні технологічного процесу." Herald of Kiev Institute of Business and Technology 44, no. 2 (August 31, 2020): 31–37. http://dx.doi.org/10.37203/kibit.2020.44.04.

Full text
Abstract:
Показано, що використання автобалансира є ефективним при балансуванні відцентрової сокодавки при технологічному процесі. Він покращує вібраційні характеристики відцентрової сокодавки при кулях будь-якого розміру. Показано, що збільшення кількості куль приводить до покращення вібраційного стану відцентрової сокодавки при виконанні технологічного процесу. У випадку малих куль і при наполовину заповненій біговій доріжці вібрації (середньоквадратичне відхилення вібропришвидшення) відцентрової сокодавки зменшується майже на 53%. Пояснюється це наступним чином. В процесі роботи відцентрової сокодавки практично неперервно змінюється незрівноваженість сита і кулям в автобалансирі, відповідно, потрібно часто змінювати свої автобалансувальні положення (здійснюється велика кількість послідовних перехідних процесів). Процес балансування відцентрової сокодавки в цілому буде тим ефективнішим, чим меншою буде тривалість перебігу кожного перехідного процесу відносно інтервалу часу між змінами незрівноваженості. Тривалість перебігу перехідних процесів залежить, в основному, від відстані між сусідніми автобалансувальними положеннями куль та сил в’язкого опору відносному руху куль. Із збільшенням діаметру куль зменшується заповненість бігової доріжки, тому збільшення розміру куль призводить до збільшення відстані між сусідніми автобалансувальними положеннями куль і до збільшення тривалості перебігу перехідних процесів. При однаковій кількості мастила в автобалансирі кулі більшого діаметру є більш інертними і, відповідно, вони довше коливаються навколо своїх автобалансувальних положень. Деколи вони не встигають зайняти свої автобалансувальні положення до чергової зміни незрівноваженості. Отримані результати можна використовувати при конструюванні АБ для зрівноваження на ходу машин з швидкообертовими роторами, в яких незрівноваженість змінюється імпульсно і часто; для підвищення ефективності автобалансування ВСД в процесі експлуатації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шейкус, А. Р. "Математичне моделювання динамічних режимів процесу ректифікації при застосуванні рухливих керуючих впливів." Automation of technological and business processes 11, no. 4 (February 13, 2020): 55–67. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v11i4.1600.

Full text
Abstract:
Підвищення якості керування об'єктами з розподіленими параметрами, до яких відноситься процес ректифікації, можливо досягти використанням рухливих впливів. Відомо, що переміщення за висотою колони точки подання живлення або перерозподіл даного потоку між двома контактними пристроями апарату дозволяє забезпечити недосяжні традиційним керуванням техніко-економічні показники стаціонарних режимів. При цьому перехідні процеси в колоні при використанні рухливих впливів залишалися недослідженими. У статті розроблено математичну модель динаміки процесу ректифікації, що враховує рухливі керуючі впливи, а також досліджено особливості динамічних режимів роботи колони при їх використанні. В моделі передбачено можливість реалізації різних за формами і інтенсивностями збурень і керуючих впливів за декількома каналами одночасно або у визначені моменти часу. Модель дозволяє проводити розрахунки процесів багатокомпонентної і складної ректифікації, може використовуватися при моделюванні пускових режимів. Процес ректифікації внаслідок використання рухливих впливів виходить зі стану динамічної рівноваги. Встановлено, що новий стаціонарний режим досягається регулюванням тиску наверху колони, рівнів в ємностях для збору кубового залишку і дистиляту. Запропоновано використання ПІД-регуляторів з впливами на витрати холодоагенту в конденсатор і продуктів поділу. Динамічна модель процесу доповнена описом даних контурів автоматичного регулювання. З використанням розробленої моделі проведено обчислювальні експерименти на прикладі колони для поділу суміші метанол-вода. Доведено, що перехідні процеси при використанні рухливих керуючих впливів на процес ректифікації характеризуються допустимими показниками якості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Присяжник, Х. М. "Граничні теореми гіллястого процесу з міграцією." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Математика і інформатика 38, no. 1 (May 27, 2021): 76–84. http://dx.doi.org/10.24144/2616-7700.2021.38(1).76-84.

Full text
Abstract:
Окремим розділом випадкових процесів, що вивчає розмноження і перетворення певних частинок є теорія гіллястих процесів. Основним математичним припущенням, що виділяє гіллясті процеси серед інших випадкових процесів є перетворення частинок незалежно одне від одного. А самі закони розмноження і перетворення частинок піддаються певним закономірностям, у яких головну роль відіграє випадковість. Гіллясті процеси часто використовуються як математичні моделі різних реальних процесів. Крім того, гіллясті процеси можуть описувати динаміку популяції частинок різної природи, зокрема, це можуть бути фотони, електрони, нейтрони, протони, атоми, молекули, клітини, мікроорганізми, рослини, тварини, особини, ціни, інформація тощо. Цей список можна продовжувати. Оскільки сторонні фактори часто існують, існує потреба вивчити різні модифікації цього процесу. Серед них є гіллясті процеси з імміграцією, еміграцією або поєднанням двох процесів, а саме процесів з міграцією у випадку дискретного або неперервного часу. Таким чином, гіллясті процеси мають досить широке застосування у різних науках. У даній статті досліджується однорідний гіллястий процес з одним типом частинок, міграцією та неперервним часом µ(t), t ∈ [0, ∞). Припускається, що в початковий момент часу в системі знаходиться одна частинка. Процес задається перехідними ймовірностями, що визначаються інтенсивностями розмноження частинок, імміграції та еміграції частинок. Основним результатом статті є граничні теореми для даної моделі процесу. Отримано граничну теорему для математичного сподівання у випадку докритичного процесу. Також отримано граничну теорему для критичного процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Купіна, О. А., М. Г. Лорія, О. Б. Целіщев, and Гезеві Абдалхалех Гома Ахмед. "Iдентифікація динамічних характеристик об`єктів керування." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 6 (270) (November 10, 2021): 129–34. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2021-270-6-129-134.

Full text
Abstract:
У роботі запропоновано спосіб отримання математичної моделі об`єкту керування, у якому в якості початкових даних обирається перехідний процес об`єкту керування. Переваги такого підходу наступні: він грунтується на об’єктивних даних, що формує сам об`єкт керування; достатньо проста реалізація такого підходу; отримання адекватної і точної математичної моделі, оскільки для її отримання використовується глобальна інформація динамічної характеристики об`єкта керування. Дослідження проводиться для оптимізації технологічного процесу, що розглядається. В результаті досліджень встановлено, що якщо при виводі математичної моделі обмежитися ступенем диференціального рівняння (ступенем передатної функції) і прийняти його таким, що дорівнює двом, то розробка математичної моделі значно спрощується.У деяких випадках є можливість звести модель високого порядку до моделі більш низького, іноді навіть першого або другого порядку і при цьому істотно не програти в точності оцінки її характеристик, тобто будь-яку фізичну систему завжди можна описати моделлю порівняно невисокого порядку, нехтуючи деякими її характеристиками. Це можливо завдяки наступним факторам:завдання аналізу та синтезу набагато простіше розв`язати для моделей невисокого порядку;точність обчислень на ЕОМ зворотно пропорційна величині порядку моделі;якщо модель має перший або другий порядок, ми володіємо інформацію, необхідну для аналізу та синтезу;незважаючи на те, що моделі високого порядку і самі по собі ніколи не були абсолютно точними, в ряді випадків зниження їх порядку може дати результати, які не поступаються в точності моделі високого порядку. Дуже часто збільшення порядку моделі не підвищує її точність. Отримана в результаті розрахунків похибка ідентифікації є припустимою для розрахунків такого типу. Під час вирішення поставленої задачі в статті розв’язується такі питання:кількість точок на кривій розгону об`єкту керування, яку необхідно обрати;який обрати алгоритм ідентифікації;спосіб розміщення точок на кривій розгону об`єкту керування;вплив кількості і місця розташування точок на похибку апроксимації. Запропонований спосіб отримання математичної моделі дозволяє за рахунок регулювання вхідних величин отримати оптимальні вихідні параметри зокрема й підвищити ефективність технологічного процесу в цілому.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Лисецький, Т. Б., and Я. І. Єлейко. "ГРАНИЧНІ ТЕОРЕМИ ДЛЯ ЗАГАЛЬНОЇ КІЛЬКОСТІ ЧАСТИНОК В КРИТИЧНИХ ГІЛЛЯСТИХ ПРОЦЕСАХ, З ПЕРЕТВОРЕННЯМИ ЗАЛЕЖНИМИ ВІД ВІКУ ЧАСТИНОК." PRECARPATHIAN BULLETIN OF THE SHEVCHENKO SCIENTIFIC SOCIETY Number, no. 16(60) (October 22, 2021): 33–46. http://dx.doi.org/10.31471/2304-7399-2021-16(60)-33-46.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються критичні гіллясті процеси зі скінченною кількістю типів частинок та перетвореннями, що залежать від віку частинок. Відомо, що у випадку зі сталими перехідними ймовірностями в процесах з імміграцією загальна кількість частинок в процесі, які існували до моменту t, розділена на t2 збігається до нескінченно подільного розподілу, перетворення Лапласа якого є явно заданим, а в процесах без імміграції має місце подібна збіжність але при умові невиродженості процесу в момент t. Доведено справедливість цих результатів для випадку зі змінними перехідними ймовірностями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Процес перехідний"

1

Дроменко, В. Б., and В. С. Тарас. "Застосування сплайн-функцій у діагностиці параметрів електричних кіл." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2020. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/16444.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Романовський, Володимир Ігоревич, Владимир Игоревич Романовский, Volodymyr Ihorevych Romanovskyi, Дмитро Миколайович Макуха, Дмитрий Николаевич Макуха, Dmytro Mykolaiovych Makukha, and І. С. Клемберг. "Аналіз електричної мережі 0,4 кВ при роботі із імпульсними споживачами електричної енергії." Thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67834.

Full text
Abstract:
Перехідні процеси представляють небезпеку як для пристроїв споживачів, так і для системи електропостачання загалом, тому дослідження та аналіз даної проблеми є актуальною задачею. Особливу увагу привертає несиметрія струмів та напруг, яка, при наявності різного типу тиристорного, ШІМ-керування чи інших пристроїв із високою швидкодією, ускладнює керування роботою всієї системи компенсаторних установок та впливає на якість самої електричної енергії в мережі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Котлярський, В. Л. "Використання комп’ютерних технологій для дослідження електродвигунів постійного струму." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/13728.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Кузовик, Вячеслав Данилович, and Артем Дмитрович Гордєєв. "Особливості оцінювання психофізіологічного стану учасників полярних експедицій // тези VI міжнародної Антарктичної конференції. - С. 404–405." Thesis, ПФ "Фоліант", 2013. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/10433.

Full text
Abstract:
Для діагностики фізіологічного стану відділів головного мозку (ВГМ) учасників полярних експедицій (надалі – оператори) застосовують неінвазивний засіб – електороенцефалограф (ЕЕГ), який дозволяє реєструвати електричну активність мозку. Перехідний процес (ПП) в ЕЕГ має певні кількісні характеристики (час ПП, перерегулювання, степінь затухання та ін.), що дозволяє розглянути процеси електричної активності ВГМ як зовнішнє проявлення складних внутрішніх процесів організму. Тому, в доповіді ставиться задача формування особливої методики експериментального дослідження кількісних характеристик перехідних процесів електричної активності ВГМ для оцінювання психофізіологічного стану операторів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Тесленко, Віктор Сергійович. "Вимірювальна система параметрів потоку рідини." Master's thesis, Київ, 2018. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/25814.

Full text
Abstract:
Магістерська дисертація складається зі вступу, 3 розділів та має 92 сторінок, 49 зображень, 32 таблиць та 21 посилань. Перший розділ містить огляд літератури, опис конструкції вібраційного густиноміра та принципу роботи. В другому розділі розроблено математичну модель, проведено її дослідження. В третьому розділі розроблено стартап-проект. Актуальністю роботи є удосконалити прилад для вимірювання густини з покращеними властивостями, що буде працювати при підвищеній забрудненості. Об'єктом дослідження є система контролю густини рідини в трубопроводі. Предметом дослідження є прилади для вимірювання густини речовини. Мета роботи полягає в дослідженні динамічної характеристики вібраційного густиноміра. Для досягнення мети поставлені наступні завдання: 1. Розглянути різні типи густиномірів та порівняти технічні характеристики вже існуючих приладів; 2. Розробити параметричну структурну схему для обраного густиноміра; 3. Провести розрахунок і аналіз густиноміра; 4. Розробити та дослідити математичну модель.
The master's dissertation consists of an introduction, 3 chapters and has 92 pages, 49 images, 32 tables and 21 references. The first section contains a review of the literature, a description of the design of the vibrating density and the principle of operation. In the second section a mathematical model was developed, its research was conducted. In the third section a startup project was developed. The urgency of the work is to improve the device for measuring the density with improved properties, which will work with increased pollution. The object of the study is a system for monitoring the density of the liquid in the pipeline. The subject of the study is the instruments for measuring the density of the substance. The purpose of the work is to study the dynamic characteristics of the vibration density. To achieve the goal set the following tasks: 1. Consider different types of densities and compare the specifications of already existing devices; 2. To develop a parametric structural scheme for the selected density; 3. Conduct calculation and analysis of the density; 4. Develop and explore a mathematical model. Keywords: density meter, vibration, mathematical model, transient process.
Магистерская диссертация состоит из введения, 3 разделов и имеет 92 страниц, 49 изображений, 32 таблиц и 21 ссылок. Первый раздел содержит обзор литературы, описание конструкции вибрационного плотномера и принципа работы. В втором разделе разработана математическая модель, проведено ее исследование. В третьей главе разработаны стартап-проект. Актуальностью работы является усовершенствовать прибор для измерения плотности с улучшенными свойствами, будет работать при повышенной загрязненности. Объектом исследования является система контроля плотности жидкости в трубопроводе. Предметом исследования является приборы для измерения плотности вещества. Цель работы заключается в исследовании динамической характеристики вибрационного плотномера. Для достижения цели поставлены следующие задачи: 1. Рассмотреть различные типы плотномеров и сравнить технические характеристики уже существующих приборов; 2. Разработать параметрическую структурную схему для выбранного плотномера; 3. Провести расчет и анализ плотномера; 4. Разработать и исследовать математическую модель.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Гавриленко, Олексій Миколайович, Алексей Николаевич Гавриленко, and Oleksii Mykolaiovych Havrylenko. "Вдосконалення процесу синхронізації руху гідравлічних двигунів." Thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75127.

Full text
Abstract:
Синхронізація роботи декількох робочих органів для забезпечення точного переміщення одного робочого елемента (застосування багатодвигунних гідравлічних агрегатів) є актуальною проблемою в багатьох галузях промисловості: обладнання для пресування і кування, підйомно-транспортні пристрої, пристрої для створення вібрації, землерийні машини тощо. Ефективність використання сучасного технологічного обладнання, яке представляє собою складні автоматизовані комплекси з великою кількістю виконавчих органів, в значній мірі залежить від можливості прогнозування характеристик силових приводів, які в ньому застосовуються. Виконано аналіз схем синхронізації гідродвигунів, розглянуто фактори, які впливають на узгодження руху вихідних ланок двигунів (штоків гідроциліндрів, роторів гідромоторів). Розглянуті схеми синхронізації гідравлічних двигунів характеризуються сталою похибкою швидкості руху гідравлічних двигунів в усталеному режимі. Встановлено, що при несиметричному навантаженні похибка синхронізації за положенням вихідної ланки гідравлічного двигуна пропорційна величині переміщення (часу руху). За результатами аналізу поставлені задачі по вдосконаленню процесу синхронізації руху гідравлічних двигунів у багатодвигунному гідравлічному агрегаті. Досліджено гідравлічний привід з двома гідравлічними циліндрами, синхронізація швидкості руху штоків яких здійснюється дільником потоку робочої рідини. На основі розробленої математичної моделі проведено розрахунок роботи синхронізованих гідроциліндрів в неусталеному режимі при раптовій зміні навантаження на одному з гідроциліндрів. Визначено швидкості руху штоків гідроциліндрів і тиск в міждросельних камерах дільника потоку. Встановлено, що при перехідних режимах роботи приводу, обумовлених раптовою зміною навантаження гідроциліндрів, виникають коливання тиску в міждросельних камерах дільника потоку і, в результаті цього, похибка синхронізації швидкості руху штоків гідроциліндрів на початковому етапі. Відносний перепад тисків в міждросельних камерах досягає 1, а відносна різниця швидкостей руху – до 0.43. Для підвищення точності синхронізації руху гідравлічних двигунів запропонований дільник потоку, в якому додано додатковий зворотний зв'язок по перепаду тиску в міждросельних камерах дільника. Додатковий зворотний зв'язок реалізований за рахунок застосування двохщілинного дроселюючого розподільника золотникового типу. Виходячи з умов забезпечення мінімальної похибки синхронізації, визначена необхідна залежність зміни площі робочої щілини регульованих дроселів та наведено рекомендації щодо профілізації робочих щілин золотникового дроселя. Встановлено розрахунковим шляхом і підтверджено в експерименті, що застосування регульованих дроселів зменшує похибку синхронізації швидкості руху штоків гідроциліндрів до 0.27, а перепад тисків в міждросельних камерах дільника потоку – до 0.53. В перехідному процесі для швидкості і тиску виникли гармоніки вищого порядку, зумовлені рухом золотника двохщілинного розподільника. Наявність гармоніки вищого порядку в коливаннях тиску і швидкості несуттєво впливає на роботу гідравлічних двигунів, оскільки амплітуда коливань незначна. Підвищення точності синхронізації швидкості зумовлено одночасною зміною площі дроселя, який стабілізує перепад тиску та площі регульованого дроселя.
Synchronization of several working bodies operation to ensure the precise movement of one working element (the implementation of multi-engine hydraulic units) is an urgent problem in many industries: pressing and forging equipment, hoist and transport devices, vibration generators, earth-moving machines etc. The efficiency to use the modern technological equipment including complex automated aggregates with a large number of executive bodies greately depends on the ability to predict the properties of the power drivers used in it. The schemes of the hydraulic engines synchronization are analyzed, the factors that influence the motion coordination of the output units in the engines (rods of hydraulic cylinders, rotors of hydraulic engines) are considered. The schemes of hydraulic engines synchronization are characterized by a constant error of the hydraulic engines motion velocity in the steady mode. It is established that at the asymmetrical loading the synchronization error by the position of the output link of the hydraulic engine is proportional to the amount of movement (motion time). According to the results of the analysis, tasks to improve the synchronization process regarding the movement of the hydraulic engines in a multi-engine hydraulic unit are set. The hydraulic drive with two hydraulic cylinders is investigated, the motion velocity of rods is synchronized by the divider of the working fluid flow. Based on the investigated mathematical model, the operation of synchronized hydraulic cylinders in unsteady mode with a sudden change of load on one of the hydraulic cylinders is calculated. The motion velocities of the rods of the hydraulic cylinders and the pressure in the inter-throttle chambers of the flow divider are determined. It is established that during transient operation modes of the drive, caused by a sudden change in the load of the hydraulic cylinders, there are oscillations of pressure in the inter-throttle chambers of the flow divider and, as a result, the synchronization error of the motion velocity of the cylinders rods at the initial stage. The relative pressure drop in the inter-throttle chambers reaches 1, and the relative difference of motion velocities - up to 0.43. In order to improve the accuracy of the hydraulic engines synchronization, a flow divider is proposed, which added extra feedback regarding the pressure drop in the inter-throttle chambers of the divider. Additional feedback is realized through the use of a double-slotted spool-type throttle valve. Based on the conditions of minimum synchronization error, the necessary dependence to change the working gap of the regulated throttles is determined and the recommendations on the profiling of the working gaps of the spool-type throttle are given. It is established through calculation and confirmed in the experiment that the use of adjustable throttles reduces the error regarding the synchronization of movement velocity of the cylinders rods to 0.27, and the pressure drop in the inter-throttle chambers of the flow divider - to 0.53. In the transition process for the velocity and pressure, there are higher-order harmonics, caused by the movement of the spool valve of the double-slot distributor. The presence of higher-order harmonics in pressure and velocity oscillations does not significantly affect the hydraulic motors operation, since the amplitude of oscillations is negligible. The reduction of the velocity synchronization error is due to the simultaneous change of the throttle area, which stabilizes the pressure drop and the adjustable throttle area.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Прибудько, Роман Михайлович. "Компенсатор реактивної потужності в перехідних режимах." Master's thesis, Київ, 2018. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/25613.

Full text
Abstract:
В представленій роботі було розроблено компенсатор длякомпенсації реактивної потужності в перехідних режимах. На основі аналізу, узагальнення й систематизації наукових джерел висвітлено огляд основних способів компенсації реактивної потужності. Оцінюються переваги та недоліки окремих видів компенсації. Розглянуто методи компенсації для різних типів перехідних процесів. Числові розрахунки та моделювання проводились з використанням програмних засобів MATLAB (пакет Simulink), MathCAD. Результатом роботи є розроблена модель пристрою компенсації реактивної потужності в перехідних режимах. Оцінено підвищення коефіцієнту потужності при використанні запропонованого алгоритму компенсації. Запропонований алгоритм компенсації в перехідних режимах дозволяє покращити параметри якості електроенергії мінімум на 5%. Результат роботи може бути використаний при розробці пристроїв компенсації в усталених і перехідних режимах.
In the present thesis project was developed compensator for the compensation of reactive power in transient conditions. Based on the analysis, synthesis and systematization of scientific sources, an overview of the main methods of reactive power compensation is highlighted. The advantages and disadvantages of certain types of compensation are assessed. Compensation methods for various types of transient processes are considered. Numerical calculations and modeling were carried out using software tools MATLAB (Simulink package), MathCAD. The result of the work is a developed model of a device for reactive power compensation in transient conditions. Estimated increase in power factor when using the proposed compensation algorithm. The proposed compensation algorithm in transient conditions allows to improve the quality parameters of electricity by at least 5%. The result of the work can be used in the development of compensation devices in established and transient modes.
В представленной работе был разработан компенсатор для компенсации реактивной мощности в переходных режимах. На основе анализа, обобщения и систематизации научных источников освещены обзор основных способов компенсации реактивной мощности. Оцениваются преимущества и недостатки отдельных видов компенсации. Рассмотрены методы компенсации для различных типов переходных процессов. Числовые расчеты и моделирование проводились с использованием программных средств MATLAB (пакет Simulink), MathCAD. Результатом работы является разработанная модель устройства компенсации реактивной мощности в переходных режимах. Оценен повышения коэффициента мощности при использовании предложенного алгоритма компенсации. Предложенный алгоритм компенсации в переходных режимах позволяет улучшить параметры качества электроэнергии минимум на 5%. Результат работы может быть использован при разработке устройств компенсации в устоявшихся и переходных режимах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Вепрік, Юрій Миколайович. "Розвиток теорії і методів математичного моделювання режимів роботи електричних систем з несиметрією." Thesis, Донецький національний технічний університет, 2010. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/33250.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.14.02 – Електричні станції, мережі та системи. – ДВНЗ «Донецький національний технічний університет», Донецьк, 2010. Дисертація присвячена вирішенню важливої науково-технічної проблеми – розробці теоретичних основ, методів і засобів математичного моделювання електричних систем з простою і складною несиметрією в стаціонарних і перехідних режимах, що орієнтовані на сучасний рівень розвитку засобів обчислювальної техніки і забезпечують підвищення ефективності процесів як моделювання, так і розробки моделей таких систем. У роботі сформульовано і реалізовано узагальнений, системний підхід до завдань математичного моделювання стаціонарних і перехідних режимів електричних систем з несиметрією на основі узагальнених, багатофункціональних математичних моделей і макромоделювання у фазних координатах, розроблені і практично реалізовані методи, моделі і засоби, що дозволяють ставити і вирішувати широке коло завдань, які в рамках моделей, традиційно орієнтованих на спрощення завдання шляхом заміни реальних трифазних систем однофазними еквівалентами, не вирішуються або вирішуються лише приблизно. Розроблено базові математичні моделі, що дозволяють досліджувати стаціонарні режими, електромагнітні та електромеханічні перехідні процеси електричних систем довільного складу і структури з несиметрією будь-якого вигляду з урахуванням всіх основних впливаючих чинників. Основні наукові і практичні результати роботи широко упроваджені у виробництво.
Dissertation for getting of the scientific degree of doctor of technical sciences on speciality 05.14.02 “Electrical stations, nets and systems. Donetck National Technical Universiti, Donetsk, 2010. Dissertation is devoted the decision of important scientific and technical problem – development of theoretical bases, methods and facilities of mathematical design of the electric systems with stand and by difficult unsymmetry in the stationary and transitional modes, oriented to the modern level of development of facilities of the computing engineering and providing the increase of efficiency of processes of both design and development of models of such systems. In-process formulated and realized the generalized, system going near the tasks of mathematical design of the stationary and transitional modes of the electric systems with unsymmetry on the basis of the generalized, multifunction mathematical models and macromodeling in phase coordinates, developed and methods, models and facilities, allowing to put and decide the wide circle of tasks, which within the framework of models, traditionally orientable on simplification of task substitutionally by monophase equivalents the real three-phase systems, do not decide or decide only approximately, are practically realized. Base mathematical models, allowing to probe the stationary modes, are developed, electromagnetic and electromechanics transients of the electric systems of arbitrary composition and structure with unsymmetry of any kind taking into account all of basic influences. Basic scientific and practical job performances are widely applied in industry.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Зозуля, Назар Миколайович. "Система автоматичного керування положенням робочого органу машини лазерного різання." Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/42370.

Full text
Abstract:
Дипломний проєкт містить 72 сторінок, 39 рисунків, 3 таблиці, 3 аркуша графічної частини. Метою даного проєкту є розробка системи автоматичного керування положенням робочого органу машини лазерного різання. Розроблена система спроєктована згідно вимог до проєкту. Під час виконання роботи було розраховано та визначено параметри двигуна постійного струму. Обрано систему керування двигуном. Проведено ряд досліджень за допомогою побудованої моделі в середовищі MatLab/Simulink. Спроєкктована система може бути використана на високотехнологічних заводах де відбувається різання або ж обробка різних матеріалів наприклад металу. За допомогою даного верстату можна заощадити велику кількість людських годин, коштів та часу, адже робота станка майже повністю автоматична, а відсоток браку мінімальний. Графічна частина включає в себе: схематичне зображення установки, схему електричну принципову, графіки перехідних процесів системи при дослідженнях в різних режимах роботи.
The diploma project contains 72 pages, 39 figures, 3 tables, 3 sheets of graphic part. The purpose of this project is to develop a system for automatic control of the position of the working body of the laser cutting machine. The developed system is designed according to the requirements of the project. During the work, the parameters of the DC motor were calculated and determined. Engine control system selected. A number of studies were conducted using the built model in the MatLab / Simulink environment. The designed system can be used in high-tech factories where cutting or processing of various materials such as metal. With this machine you can save a lot of human hours, money and time, because the machine is almost completely automatic, and the percentage of waste is minimal. The graphic part includes: a schematic representation of the installation, the electrical circuit diagram, graphs of the transients of the system during research in different modes of operation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кавценюк, Н. А. "Інтеграційні процеси у країнах з перехідною економікою." Diss. of Candidate of Economic Sciences, Чернівецький націон. ун-т, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Процес перехідний"

1

Панченко, А. М. Моделювання перехідних процесів енергетичних систем. Харків, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Перехідний період в Україні та в Росії: політика, економіка, етносоціальні процеси. Київ, 1999.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Процес перехідний"

1

Пономарьова, Олена, and Ілона Русакова. "РОЗРОБКА МЕТОДІВ КОНТРОЛЮ ІНФОРМАЦІЙНИХ ПАРАМЕТРІВ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ, ЩО БАЗУЮТЬСЯ НА ВИКОРИСТАННІ ПЕРЕХІДНИХ ПРОЦЕСІВ В ЧУТЛИВИХ ЕЛЕМЕНТАХ ЇХ КОМПОНЕНТІВ." In SPECIALIZED AND MULTIDISCIPLINARY SCIENTIFIC RESEARCHES. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/11.12.2020.v2.27.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography