Academic literature on the topic 'Процес нагрівання'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Процес нагрівання.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Процес нагрівання"

1

А.В. Беспалова, А.И. Кныш, Д.И. Чекулаев, В.П. Приступлюк, Т.В. Чумаченко, and В.Г. Лебедев. "ШЛЯХИ ЗНИЖЕННЯ ТЕМПЕРАТУРИ АЛМАЗНИХ ВІДРІЗНИХ КРУГІВ ПРИ РОЗРІЗАННІ КАМ'ЯНИХ БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ." Перспективні технології та прилади, no. 18 (June 30, 2021): 6–13. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2313-5352-2021-18-1.

Full text
Abstract:
У процесі ремонту і реставрації будівель часто розрізають керамічні плитки і блоки з Al2O3 і ZrO2. В даний час для цих цілей широко використовуються алмазні абразивні диски. Процес розрізання супроводжується значним виділенням тепла і нагріванням алмазного диска. При температурі близько 600º міцність диска на розрив зменшується в 2 рази і відбувається графітизація алмазних зерен. Таким чином, при розрізанні алмазним кругом кам'яних і будівельних матеріалів, температура нагріву кола не повинна перевищувати 600 ºС. В роботі виконано математичне моделювання процесу нагрівання алмазного відрізного круга на металевій основі при розрізанні керамічних матеріалів для визначення часу безперервної роботи до критичної температури 600ºС. Результати моделювання, представлені на графіках, показали залежність температури нагрівання кола від діаметра останнього, частоти обертання, хвилинної подачі, від зернистості і товщини кола. Показано, що шляхом підбору відповідних характеристик процесу час безперервної роботи може бути близько 10 - 12 хв без застосування примусового охолодження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Skidin, Ihor, Oksana Vodennikova, Sergii Vodennikov, Levan Saithareiev, and Dmytro Baboshko. "ПРО РОЗРАХУНКИ ПРОЦЕСУ ФОРМУВАННЯ ШАРУ ТЕРМІТНОГО СПЛАВУ НА СТАЛЕВІЙ ПІДКЛАДЦІ ЗА СВС-ПРОЦЕСОМ." Scientific Journal "Metallurgy", no. 1 (February 17, 2021): 55–62. http://dx.doi.org/10.26661/2071-3789-2020-1-08.

Full text
Abstract:
Розглянуто процес формування шару термітного сплаву на основі системи Fе-Cr-Cна сталевій підкладці за допомогою самопоширюваного високотемпературного синтезу.Показано, що попереднє нагрівання шихтових компонентів термітної суміші призводить дозбільшення спікливості продукту, знижує продуктивність і здорожує процес синтезу кінце-вих СВС-продуктів. В процесі нагрівання термітної суміші з 273 К до 873 К утворюється67,1% додаткового заліза та 24,5% карбіду хрому, що вводиться від кількості компонентівтермітної суміші. При цьому на нагрівання порошку заліза витрачається 2318,44 кДж теп-лоти, а на нагрівання порошку хрому 3314,93 кДж теплоти (у перерахунку на 1,0 кг суміші).Оптимальний вміст металевого наповнювача у нагрітій до 873 К термітній суміші складає40%. Показано, що надлишок теплоти, який утворився в процесі алюмотермічних реакцій,можна витратити на розплавлення додаткової кількості порошку заліза.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Павленко, А. М., and Л. П. Шумська. "Математична модель процесу нагрівання і сушіння вологих матеріалів." Refrigeration Engineering and Technology 56, no. 1-2 (July 4, 2020): 19–26. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v56i1-2.1825.

Full text
Abstract:
Вирішення проблеми створення ефективних пористих теплоізоляційних матеріалів і технологій їх виробництва нерозривно пов’язане з науковими дослідженнями в області енергопереносу в пористій структурі на етапах спучування, затвердіння і сушіння за умови забезпечення найбільш низької теплопровідності і густини. Зазначені властивості матеріалів визначаються величиною їх пористості, співвідношенням мікро- та макропористі, властивостями міжпорових матеріалів, що утворюють своєрідний несучий каркас, який у свою чергу визначається технологією виробництва, видом сировинних матеріалів і умовами їх підготовки. Проблема теплової обробки вологих матеріалів містить питання перенесення теплоти і маси всередині тіла (внутрішня задача) і в граничному шарі на межі розділення фаз (зовнішня задача). Кількість видаленої вологи залежить від ступеня розвитку кожного з цих процесів. При нагріванні зменшується вміст вологи на поверхні, і це створює перепад концентрації по перерізу тіла. Тому в тілі виникає потік вологи з глибинних шарів до поверхні, назустріч якому спрямований потік теплоти. Таким чином, при нагріванні вологих матеріалів відбуваються складні процеси волого- і теплообміну, котрі взаємно впливають на ентальпію і вологовміст як матеріалу, що нагрівається, так і навколишнього середовища. У статті розглядаються особливості побудови математичної моделі процесу нагрівання і сушіння вологих матеріалів. Процес сушіння розглядається як тепловий процес з ефективними коефіцієнтами теплоперенесення, що враховують масоперенесення. Це дозволяє отримати зручні для інженерних розрахунків аналітичні залежності, за допомогою яких можна визначити температурне поле і оцінити кінетику сушіння вологих матеріалів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бошкова, І. Л., Н. В. Волгушева, О. С. Тітлов, Е. І. Альтман, and І. І. Мукмінов. "Дослідження ефективності мікрохвильового нагріву нафтопродуктів." Refrigeration Engineering and Technology 57, no. 2 (June 30, 2021): 98–105. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v57i2.2023.

Full text
Abstract:
Розглядається задача оптимізації нагріву нафтопродуктів при зливі з залізничних цистерн при використанні мікрохвильового нагрівання. Встановлено, що мікрохвильовий нагрів дозволяє значно спростити технологічну схему, виключивши всі процеси і апарати, пов'язані з підготовкою теплоносія. Визначено, що в даний час існуючі патенти і технічні рішення, запропоновані до застосування мікрохвильового нагріву для розігріву нафтопродуктів, припускають, що мікрохвильова енергія падає на вільну поверхню рідини. Стверджується, що недоліком подібних схем є істотна нерівномірність нагріву внаслідок того, що мікрохвильова енергія швидко згасає при просуванні вглиб цистерни. Відзначається, що при нагріванні поверхні рідини в цистерні відстань від джерела до зливного отвору досить велика, внаслідок чого неможливе ефективне використання мікро­хвильового нагріву. Запропоновано спосіб вирішення цієї проблеми, що полягає в установці мікро­хвильового пристрою всередині порожнистої труби, яка безпосередньо приєднується до верхнього люка при підготовці до відкачування і занурюється в нафтопродукт на глибину, що корелюється з глибиною проникнення мікрохвильового поля в конкретному продукті. Проведено оцінку глибини проникнення мікрохвильової енергії в досліджуваний нафтопродукт – мазут, на підставі якої рекомендовано встановлювати відстань від випромінювача до зливного отвору. Стверджується, що моделювання мікрохвильового нагрівання доцільно проводити на основі диференціального рівняння теплопровідності з урахуванням внутрішніх джерел теплоти. Представлено математичну модель, що описує нагрівання об’єму високов'язких нафтопродуктів як процес теплопровідності в необмеженому масиві при дії мікрохвильового випромінювання. На прикладі мазуту проведені розрахунки з використанням методу кінцевих різниць, які показали розподіл температур в масиві в різні моменти часу
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сацюк, В. В., Ю. В. Булік, О. С. Дубицький, and Н. О. Толстушко. "ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСУ ПРИГОТУВАННЯ СУШИЛЬНОГО АГЕНТА У СОНЯЧНОМУ ТЕПЛОВОМУ КОЛЕКТОРІ ІЗ ВИКОРИСТАННЯМ 3D-МОДЕЛЮВАННЯ." СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ МАШИНИ, no. 45 (December 6, 2020): 94–102. http://dx.doi.org/10.36910/acm.vi45.405.

Full text
Abstract:
Сушіння сільськогосподарської продукції є однією із найбільш енергоємних операцій під час первинної обробки сировини. Зменшення витрат на процес сушіння суттєво впливає на вартість кінцевого продукту. Тому надзвичайно актуальним є використання сонячної енергії для приготування сушильного агента. У статті, використовуючи програмне забезпечення тримірного моделювання, досліджено процес нагрівання сушильного агента в сонячному тепловому колекторі. Використовуючи технологію “цифровий двійник”, досліджено режими роботи сонячного теплового колектора із різними геометричними параметрами. Реалізацію технології “цифровий двійник” здійснювали за допомогою програмного комплекса Creo 7.0 із встановленим модулем комп’ютерної симуляції FloEFD. Для комп’ютерної симуляції процесу нагрівання сушильного агента у колекторі були задані такі параметри: час проведення експерименту, місце розташування об’єкта дослідження, положення відносно вибраної системи координат (кути нахилу до горизонту), температура навколишнього середовища, хмарність. Використання технології “цифровий двійник” дозволило оптимізувати параметри сонячного теплового колектора та скоротити матеріальні витрати і тривалість дослідження. На кінцевому етапі досліджень було перевірено остаточно вибраний варіант конструкції колектора. Розроблена комп’ютерна модель буде використана для автоматизованого керування сонячним тепловим колектором та оптимізації процесу сушіння.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Жученко, О. А., and М. Г. Волощук. "ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕМПЕРАТУРНИХ ПОЛІВ ПРОЦЕСУ ГРАФІТУВАННЯ ВУГЛЕЦЕВИХ ВИРОБІВ." Automation of technological and business processes 10, no. 3 (November 13, 2018): 25–35. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v10i3.1087.

Full text
Abstract:
Виробництво графітованої продукції складне, багатостадійне та дуже енергоємне. На процес графітування впливає цілий ряд факторів, та головним чинником, який визначає якість готової продукції є температурний режим обробки. Ця обставина зумовлює необхідність дослідження температурних полів, які формуються під час графітування вуглецевих виробів. У існуючих дослідженнях, які хоч і мають практичну цінність, та їх напрям і результати не спрямовані на побудову системи керування процесом. Підвищення ефективності останнього пов’язане зі створенням ефективної системи керування. Звичайно, для цього необхідне експериментальне дослідження на промисловому обладнанні та воно неможливе, оскільки може принести великі фінансові затрати у зв’язку з реальною загрозою випуску бракованої продукції, та можливістю створення аварійної ситуації. У цих умовах єдиною альтернативою промисловим експериментам є дослідження за допомогою методу математичного моделювання. Процес графітування умовно можна поділити на два етапи – нагрівання та охолодження. Проводилось дослідження для чотирьох типів завантажень: заготовки діаметром 400, 500, 600 мм, а також комбіноване завантаження. Результати досліджень показали, що нагрівання заготовок при різних типах завантаження печі відбувається із суттєво різною інтенсивністю. Характерною особливістю процесу нагрівання є те, що найбільший перепад температур в усіх заготовках спостерігається фактично в один і той самий час, але цей час різний для варіацій діаметрів. Як і очікувалось, швидкість охолодження заготовок залежить від їх розмірів: чим більший діаметр, тим довше вони остигають, причому різниця у тривалості охолодження досить суттєва. Тобто, результати досліджень показали, що температурні поля процесу графітування вуглецевих виробів як у режимі нагрівання, так і у режимі охолодження суттєво залежать від типу заготовок, що завантажуються у піч, а також від їх розташування. Враховуючи суттєву температурну розподіленість процесу графітування, визначені місця розташування заготовок з найбільшою та найменшою температурами у досліджуваних режимах, які не змінюються у залежності від типу завантаження. На підставі проведеного дослідження повинна бути розроблена система керування процесом графітування вуглецевих виробів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Shevtsov, S. O. "Аналіз впливу вибору температурного режиму процесу ротаційного обкочуванням інструментом тертя на герметичність днищ балонів." Обробка матеріалів тиском, no. 1(48) (November 1, 2019): 128–34. http://dx.doi.org/10.37142/2076-2151/2019-128(48).

Full text
Abstract:
Шевцов С. О. Аналіз впливу вибору температурного режиму процесу ротаційного обкочуванням інструментом тертя на герметичність днищ балонів // Обробка матеріалів тиском. – 2019. – № 1 (48). – C. 128–134. Значне місце серед промислових виробів займає продукція з днищем. Проведено аналіз стану питання про виготовлення балонів різними способами. Досить часто балони виготовляють з декількох частин, які зварюються. Такий метод не гарантує високу надійність з’єднання металу днища й корпусу балону, а також вимагають значної кількості різноманітних виробничих операцій та обладнання, також розглянуті інші способи виготовлення пустотілих виробів. Одним із методів виготовлення балонів підвищеної міцності та герметичності є спосіб використання операції обкочування заготовки з стальної труби інструментом тертя. Цей спосіб є доцільним з точки зору зниження собівартості для великосерійного виробництва. Ця технологія проста в реалізації, добре піддається автоматизації та не потребує значних капіталовкладень для створення серійного виробництва. Але при порушенні певних технологічних схем процесу обкочування виникають певні дефекти, що знижує якість виробів, або вимагає усунення дефектів. Метою роботи є встановлення впливу температурного режиму обкочування на процес для підвищення якості днищ балонів та ємностей з трубчастих різнотовщинних заготовок. Об'єктом досліджень є процес виготовлення днищ балонів підвищеної міцності та герметичності ротаційним обкочуванням інструментом тертя. Математичне моделювання процесу на основі рівнянь теплопровідності з урахуванням напружено-деформованого стану заготовки дозволило встановити діапазони основних параметрів процесу для подальшого моделювання методом скінченних елементів. Такими рекомендаціями будуть: початкова температура, відносна товщина стінок та відносна подача заготовки до інструмента тертя. Після моделювання були зроблені висновки: що до початку процесу обкочування оптимальною температурою нагрівання заготовки є температура приблизно рівна Тгом = 0,8. Підігрівання в процесі обкочування заготовки не потребують. Для тонкостінних заготовок для запобігання ефектів переплавлення та перегрівання виникає необхідність підстужування заготовки. Для товстостінних заготовок рекомендується нагрівання проводити максимально близьким до температури Тгом = 0,8
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Kitchenko, L. M., and S. O. Okunevska. "Удосконалення технології дрібного напівтвердого крупнопористого сиру з високою температурою другого нагрівання з метою виробництва на сироробних підприємствах малої потужності." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 20, no. 85 (March 2, 2018): 95–99. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet8518.

Full text
Abstract:
На українському ринку сири з високою температурою другого нагрівання користуються попитом, але в умовах роботи малих підприємств їх виробництво стримує низка факторів: складна та трудомістка технологія виробництва, низька якість сировини, довгий термін дозрівання, що не дозволяє виробляти сири однакової якості та потребує додаткової площі для дозрівання. Але ті малі сироробні підприємства, які володіють не тільки власною сировинною базою, а й достатніми виробничими площами, мають власну сировину, яка відповідає вимогам виробництва елітного сиру й технології його виробництва цього сир. Метою роботи було підбір заквашувальних культур, оптимізація процесів розрізання згустку та обробки сирної маси, соління та дозрівання сиру, які дозволять виробляти сири заданої якості у скорочений термін дозрівання. У статті висвітлено низку факторів щодо можливості випуску напівтвердих крупнопористих сирів з високою температурою другого нагрівання на сироробних підприємствах малої потужності. Насамперед підібрані закваски, які сприяють виробництву сиру із заданим рН. Прискоренню дозрівання сиру сприяє підвищена маса вологи у сирній масі, яка залежить від розміру сирного зерна та температури другого нагрівання, тому встановлені оптимальні параметри цих процесів. Особливістю виробництва сиру на сироробних підприємствах малої потужності є виробництво головок сиру з невеликою масою – не більше ніж 2 кг. Тому, досліджено процес соління головок сиру такого розміру та встановлено його оптимальний термін. Відпрацьовані процеси ступеневого дозрівання сиру, знайдено мінімальний термін дозрівання, коли сири отримували максимальну органолептичну оцінку. Таким чином, запровадження рекомендованої технології виробництва крупнопористого напівтвердого сиру дозволить випускати його на сироробних підприємствах малої потужності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Жученко, О. А., and А. П. Коротинський. "ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ НАДЛИШКУ ПОВІТРЯ НА ПРОЦЕС НАГРІВАННЯ БАГАТОКАМЕРНОЇ ПЕЧІ ВИПАЛЮВАННЯ ДИМОВИМИ ГАЗАМИ." POWER ENGINEERING: economics, technique, ecology, no. 1 (March 15, 2018): 71–80. http://dx.doi.org/10.20535/1813-5420.1.2018.133052.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Bilonoha, Y. L., and O. R. Maksysko. "Вплив поверхнево-активних речовин на швидкість фільтрування." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, no. 80 (October 4, 2017): 99–102. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet8020.

Full text
Abstract:
В статті розглядається процес фільтрування, який є одним з енергозатратних в переробній промисловості. Проаналізовано фактори що впливають на швидкість фільтрування. Процес фільтрування доцільно розглядати з врахуванням сил поверхневого натягу на межі контакту тверде тіло-рідина і для визначення швидкості фільтрування використовувати рівняння, які б враховували дію цих сил. Запропоновано для зменшення опору осаду на фільтрувальній перегородці та інтенсифікації процесу фільтрування використовувати оптимальні концентрації різного роду поверхнево-активних речовин (ПАР). Експериментально знайдено оптимальну концентрацію аніонної ПАР до води, за якою коефіцієнт поверхневого натягу води є мінімальним. Показано, що за додавання оптимальної концентрації досліджуваної ПАР швидкість фільтрування у воді за температури 20 °С буде більшою у 2,3 рази ніж за нагрівання до температури 50 °С. Теоретично розраховані швидкості фільтрування у воді без ПАР та за додавання оптимальної концентрації аніонної ПАР. На стенді гідромеханічних процесів проведена серія експериментів для визначення швидкості фільтрування у воді без ПАР та за додавання оптимальної концентрації досліджуваної аніонної ПАР. Експериментальні дослідження добре узгоджуються з теоретичними розрахунками. Показано, що позитивна дія ПАР максимально проявляється тоді, коли частинки осаду починають відігравати функцію фільтрувальної перегородки. За таких умов швидкість фільтрування зростає у 2,5 рази.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Процес нагрівання"

1

Федоренко, Олена Юріївна, Лариса Василівна Присяжна, Людмила Павлівна Щукіна, and Аліна Юріївна Гопта. "Технологичні аспекти термообробки керамічного клінкеру на основі полімінеральних глин." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46538.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Б, Лоїк В., and Кузака В. В. "ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ПЕРЕХІДНОГО ШАРУ ВОГНЕЗАХИСНИХ ПОКРИТТІВ В ПРОЦЕСІ НАГРІВАННЯ." Thesis, Матеріали VII Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених, курсантів та студентів «Проблеми та перспективи розвитку забезпечення безпеки життєдіяльності» - Львів: Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, - 2015. – С. 54, 2015. http://hdl.handle.net/123456789/2433.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Яковенко, М. Ю. "Магнітна гіпертермія: фізичні основи та оптимізація процесу нагрівання уражених тканин." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/70939.

Full text
Abstract:
Дана робота присвячена детальному аналізу фізичних основ такого прогресивного методу лікування онкологічних захворювань як магнітна гіпертермія. В основу методу покладено локальне нагрівання змінним магнітним полем через його дію на сукупність феромагнітних наночастинок, інжектованих та сконцентрованих навколо уражених тканин. Локальний характер дає значні переваги, однак для досягнення необхідного терапевтичного ефекту потрібно розв’язати ряд складних та цікавих фізичних проблем. І однією з таких проблем є описання механізмів нагрівання ансамблю наночастинок та виявлення взаємовпливу двох дисипаційних каналів, пов’язаних з механічним обертанням наночастинки та її внутрішньою магнітною динамікою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Зінченко, Марія Георгіївна, and А. І. Потапенко. "Використання електроконтактного нагрівання для отримання кулінарної продукції." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41959.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дудич, Іван Федорович, and Ivan Dudych. "Обґрунтування параметрів технологічного процесу наплавлення тонких плоских деталей з використанням енергоощадних джерел і режимів нагрівання." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33591.

Full text
Abstract:
Роботу виконано на кафедрі інжинірингу машинобудівних технологій Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України. Захист відбудеться на засіданні екзаменаційної комісії № 8 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Федьковича, 9, навчальний корпус № 3, ауд. 12.
Кваліфікаційна робота магістра присвячена питанням обґрунтування параметрів технологічного процесу наплавлення тонких плоских деталей в тому числі відрізного дискового ножа з використанням енергоощадних джерел і режимів нагрівання. Запропоновано та обґрунтовано застосування теплового та електромагнітного екранів для одночасного наплавлення по всій робочій поверхні, що дозволить досягти економії електроенергії на 0,047 кВт при наплавленні однієї деталі, скорочує час наплавлення на 10 с та підвищує стабільність товщини шару наплавленого металу на 12% в порівнянні із традиційною технологією індукційного наплавлення. Крім того для реалізації технологічного процесу вдосконалено конструкцію автоматичної лінії з врахуванням теплового та електромагнітного екранів. В роботі розглянуті питання з охорони праці та безпеки в надзвичайних ситуаціях. Обгрунтовано техніко-економічну ефективність від застосування запропонованих нововедень.
The master's qualification work is devoted to the optimization of parameters of the technological process of surfacing thin flat parts including the disk knife with the use of energy-saving sources and heating modes. The use of thermal and electromagnetic shields for one-step deposition over the entire working surface was suggested and grounded. This enables to save energy on 0.047 kW per a part, to short the surfacing time on 10 seconds and to increase the stability of the weld metal layer thickness on 12% compared to the traditional induction surfacing technology. In addition, to implement the technological process, the design of the automated line with thermal and electromagnetic screens was improved. The work considers the issues of occupational safety and security in emergency situations. The technical and economic efficiency of the suggested innovations is substantiated.
ВСТУП ...6 1 АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА ...7 1.1 Опис конструкції виробу та умов його роботи ...7 1.2 Аналіз технологій виготовлення відрізних дискових ножів ...9 2 ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА ...13 2.1 Технічне обґрунтування способу наплавлення ...13 2.2 Опис технологічного процесу виготовлення відрізного дискового ножа...18 3 ДОСЛІДНИЦЬКА ЧАСТИНА ...22 3.1 Дослідження процесу індукційного наплавлення із застосуванням теплового та електромагнітного екранів при форсуючому режимі наплавлення ...22 3.2. Металографічні дослідження наплавленого металу ...25 3.3. Дослідження відносної зносостійкості та товщини наплавлюваного металу ...28 4 КОНСТРУКТОРСЬКА ЧАСТИНА ...32 4.1 Механізована лінія для індукційного наплавлення із застосуванням теплового та електромагнітного екранів ...32 4.2 Принцип роботи автоматичної лінії ...38 4.3 Розрахунок прямозубої передачі обертання поворотних планшайб ...40 4.4 Економічна ефективність індукційного наплавлення ...46 5 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ ...50 5.1 Розрахунок захисного заземлюючого пристрою для спроектованого цеху (дільниці) ...50 5.2 Заходи для захисту від ураження електричним струмом ...52 5.3 Вимоги до стійкості функціонування промислового підприємства ...55 ВИСНОВКИ ...57 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ ...58 ДОДАТКИ ...61
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Тарельник, В. Б., И. Е. Волошин, and Т. П. Волошко. "Повышение качества поверхностных слоев валов интегрированными технологиями (Часть 2. Влияние ЭЭЛ+ППД на остаточные напряжения и усталостную прочность)." Thesis, Сумский государственный университет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/66728.

Full text
Abstract:
Формирование покрытий методом ЭЭЛ связано с высокотемпературным воздействием источника энергии на наносимый материал и подложку, а также с образованием различных фаз в поверхностных слоях при взаимодействии наносимого и обрабатываемого материалов. Процессы нагрева и охлаждения материала электродов в зоне импульсного разряда обусловливают появление в слоях, полученных ЭЭЛ, значительных напряжений.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Мартиненко, М. С. "Оптимальне керування процесом розповсюдження тепла у пластинці." Thesis, ХНУРЕ, 2018. http://openarchive.nure.ua/handle/document/5808.

Full text
Abstract:
Розглянуто задачу оптимального керування процесом нагрівання однорідної пластинки. Керування температурним режимом здійснюється за рахунок визначення режиму нагрівання внутрішніх джерел, так, щоб в останній момент часу встановити температуру всередині пластинки якнайближчою до заданого розподілу температури.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Чиж, Дмитро Сергійович. "Аналіз процесу нагрівання масивних тіл в електричній камерній печі." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/3482.

Full text
Abstract:
Чиж Д. С. Аналіз процесу нагрівання масивних тіл в електричній камерній печі : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 144 "Теплоенергетика" / наук. керівник О. Ю. Сазонова. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 81 с.
UA : Робота викладена на 81 сторінках друкованого тексту, містить 3 таблиці,18 рисунків. Перелік посилань включає 42 джерел з них на іноземній мові 0. На основі виконаного аналізу було обрано методику проведення фізичного експерименту по дослідженню процесу нагрівання термічно масивних тіл при постійній температурі печі. Отримано експериментальні дані температури зразка як на поверхні так і у центрі.
EN : The work is presented on 81 pages of printed text, contains 3 tables,18 figures. The list of references includes 42 sources, 0 of them in foreign language. Based on the performed analysis, the method of conducting a physical experiment to study the process of heating thermally massive bodies at a constant furnace temperature was chosen. Experimental temper ature data of the sample both on the surface and in the center were obtained.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography