Academic literature on the topic 'Процес діагностування'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Процес діагностування.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Процес діагностування"

1

Oksen, Y. І. "Досвід застосування віброакустичного аналізу при випробуваннях залізобетонного мосту через річку Дністер в с. Заліски." Наука та будівництво 22, no. 4 (December 24, 2019): 11–20. http://dx.doi.org/10.33644/scienceandconstruction.v22i4.115.

Full text
Abstract:
Розроблено методологію застосування віброакустичного діагностування технічного стану мостів і їх конструктивних елементів, при проведенні статичних і динамічних випробувань мостів, шляхом удосконалення методів фільтрації та виділення трендів сигналів вейвлет- перетворенням.Об'єкт дослідження — процес статичних і динамічних випробувань мостів і їх конструктивних елементів з застосуванням акустико- емісійного діагностування технічного стану.Предмет дослідження — характер розвитку процесу деформування залізобетонних прогонових будов мостів під дією статичних і динамічних випробувальних навантажень.Мета дослідження — покращенні надійності і достовірності результатів статичних і динамічних випробувань мостів застосуванням акустико- емісійного діагностування їх стану, шляхом удосконалення методів фільтрації та виділенням трендів сигналів вейвлет-перетворенням. Використання методу віброакустичної емісії на основі вейвлет-перетворення забезпечує визначення особливостей формування акустичних імпульсів, визначення показників наростання та згасання їх амплітуд і зміну частотних характеристик в часі. Перевагами у застосуванні вейвлет- перетворенні є можливості програмної реалізації видалення перешкод з сигналу та виділення певних частотних складових сигналу як самостійних компонентів. Розроблено обладнання вимірювання та фіксації сигналів віброакустичної емісії, яке складається з чотирьохканального блока реєстрації, зовнішнього модуля аналого- цифрового перетворення, керуючого ноутбука та типорозмірний ряд інтегрованих на неодимових магнітах широкосмугових п’єзоелектричних перетворювачів. Виконано апробацію розробленого віброакустичного аналізу під час проведення статичних і динамічних випробувань залізобетонного мосту через р. Дністер на автомобільній дорозі М-12, км 28+964 біля с. Заліски. Встановлені значення частот коливань балок прогонів є паспортними характеристиками мосту і як вхідні значення призначені для оцінювання ступеню зносу конструкції прогонових будов в процесі експлуатації. Розроблену методику і обладнання віброакустичного діагностування технічного стану мостів і їх конструктивних елементів, рекомендується для застосування в суміжних областях, в тому числі для діагностування споруд і будівельних конструкцій, що підлягають випробуванням.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Зуєва, Альона. "КРИТЕРІЇ ДІАГНОСТУВАННЯ ЯКОСТІ SMART-КОМПЛЕКСУ ДЛЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ." Науковий вісник Інституту професійно-технічної освіти НАПН України. Професійна педагогіка, no. 17 (December 27, 2018): 58–61. http://dx.doi.org/10.32835/2223-5752.2018.17.58-61.

Full text
Abstract:
Враховуючи важливість підготовки майбутніх кваліфікованих робітників до рівня технологій, що застосовуються на виробництві, актуалізовано освоєння та використання професійною освітою новітніх технологій в навчально-виробничому процесі. Визначено SMART-комплекс як комплексну інформаційну динамічну систему навчально-методичного спрямування, яка відповідає SMART-критеріям (specific, measurable, attainable, relevant, time- bound). Вказано, що SMART-комплекс має статичну, динамічну і середовищну складові. Він надає цілісну інформацію про навчальний предмет з можливістю оперативного доступу до навчального контенту через мережу Інтернет, забезпечує оперативну оцінку навчальної діяльності учасниками навчального процесу. SMART-комплекс підтримується усіма розповсюдженими сучасними пристроями. SMART-комплекс оперує розповсюдженими типами сучасного мультимедійного контенту. У SMART-комплексі можуть бути розміщені і функціонально пов’язані між собою такі електронно-освітні ресурси: система дистанційного навчання, мультимедійний контент, електронні підручники, хмарні ресурси та ін. Описано, що навчальний процес за допомогою SMART-комплексу містить ознаки «гнучкого навчання» та змішаного навчання, може містити в собі систему дистанційного навчання. Акцентовано увагу на актуальності методів нечіткої логіки для вимірювання якісних характеристик SMART-комплексу. Наведено критерії діагностування якості SMART-комплексу для професійної підготовки майбутніх кваліфікованих робітників: змістовий, атестаційний, супроводу та підтримки, адаптивний, комунікаційний. Зазначено, що змістовий критерій визначає якість навчального контенту і його відповідність цілям навчання і навчальним програмам. Атестаційний критерій характеризує придатність SMART-комплексу до оцінки набутих майбутніми фахівцями знань і вмінь. Критерій супроводу і підтримки дає змогу оцінити наявність інструктивних, структурних, інформативних матеріалів і систем щодо функціонування SMART-комплексу. Адаптивний критерій характеризує можливості SMART- комплексу до побудови власної структури, графіка навчального процесу. Комунікаційний – характеризує можливість забезпечувати швидку і доступну взаємодію між користувачами SMART-комплексу. Наголошено на необхідності подальшої деталізації...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Zvarich, V. "ВИКОРИСТАННЯ РІШЕНЬ ОБЕРНЕНОЇ ЗАДАЧІ ЛІНІЙНИХ ПРОЦЕСІВ АВТОРЕГРЕСІЇ ДЛЯ ПОБУДОВИ СИСТЕМ ВІБРОДІАГНОСТИКИ ВУЗЛІВ ГЕНЕРАТОРІВ ВІТРОУСТАНОВОК." Vidnovluvana energetika, no. 3(58) (September 25, 2019): 48–57. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2019.3(58).48-57.

Full text
Abstract:
В роботі розглянуто деякі методи діагностування технічного стану енергетичного обладнання. Наведено порівняння різ-них методів вібродіагностики, що можуть бути використані при діагностуванні технічного стану генераторів вітроуста-новок. Розглянуто використання лінійних випадкових процесів для побудови систем діагностики генераторів вітроустано-вок. Представлено метод знаходження характеристичної функції породжуючого процесу для лінійного процесу авторегре-сії другого порядку AR(2), що має Гамма-розподіл. Властивості Пуасонівських спектрів стрибків використовуються для рішення такої проблеми. Вирішення такої задачі, базується на властивості характеристичної функції стаціонарного лі-нійного випадкового процесу авторегресії AR(2), , , де параметри авторегресії; множина цілих чисел; випадковий процес з дискретним часом та незалежними значеннями, що має безмежно подільний закон розподілу, який часто називають породжуючим процесом. Іноді таку задачу називають оберненою задачею. В статті відзначається що одновимірний логарифм характеристичної функції лінійного стаціонар-ного процесу авторегресії можна задати одновимірною характеристичною функцією в канонічному представленні Колмо-горова, де параметр та спектральна функція стрибків однозначно визначають характеристичну функцію. Логарифм характеристичної функції лінійного стаціонарного процесу авторегресії може бути також записана в такій формі: , де параметри та визначають харак-теристичну функцію породжуючого процесу а є ядром лінійного випадкового процесу . Параметри та , та пуасонівського спектру стрибків взаємопов҆язані наступним чином . є ядром перетворення яке є інваріантним до породжуючого і визначається за допомогою коефіцієнтів . Властивості використовуються для вирішення оберненої задачі. Показано приклад знаходження пуасонівських спектрів стрибків і характеристичної функції для лінійного процесу авторегресії дру-гого порядку, що має Гамма-розподіл. Метод може бути використаний для вирішення оберненої задачі для авторегресійних процесів інших класів. Показано ви-користання отриманих результатів для моделювання вібраційних сигналів генератора вітроустановки. Бібл. 17, рис. 5
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Korzhov, I., P. Shchapov, R. Mygoshchenko, and O. Kropachek. "ОЦІНКА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ЧУТЛИВОСТІ, ДИСКРИМІНУЮЧИХ ТА ДІАГНОСТИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ПОКАЗНИКІВ АВТОКОГЕРЕНТНОСТІ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 53 (February 5, 2019): 70–76. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.1.070.

Full text
Abstract:
Проведена оцінка чутливості кореляційно-спектральної моделі показника автокогерентності багатовимірного термодинамічного процесу, оцінка дискримінуючих властивостей показників автокогерентності при класифікації вібраційних процесів, дослідженно діагностичні властивості складових показника автокогерентності на прикладі теплових та вібросигналів реального промислового об’єкту контролю та діагностування. На прикладі теплових динамічних процесах показана ефективність розробленого показника автокогерентності W для задач контролю динамічних властивостей інерційних багатомірних промислових об’єктів. Також показана можливість автоматичної корекції похибки вимірювання температури якщо контролювати весь тепловий процес, а не його окремі значення. На прикладі вібросигналів показана можливість якісної класифікації технічних станів, а також кількісної класифікації окремих частотно-часових складових показника автокогерентності W. Доведено, що найкращими діагностичними властивостями характеризуються випадкові (шумові) складові показника автокогерентності W.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Борисенко, Лариса, and Катерина Кучерява. "ДІАГНОСТУВАННЯ МОТИВАЦІЙНО-ОСОБИСТІСНОГО СКЛАДНИКА САМООСВІТНЬОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ ВИКЛАДАЧІВ ЕКОНОМІКИ." Науковий вісник Інституту професійно-технічної освіти НАПН України. Професійна педагогіка, no. 17 (December 27, 2018): 84–88. http://dx.doi.org/10.32835/2223-5752.2018.17.84-88.

Full text
Abstract:
У статті розкрито сутність та зміст мотиваційно-особистісного складника структури самоосвітньої компетентності майбутніх викладачів економіки. На основі аналізу різних наукових підходів визначено, що самоосвітня компетентність викладача економіки є інтегративна властивість особистості, що характеризується наявністю стійкої внутрішньої мотивації та професійно-значущих особистісних якостей, спрямованих на безперервний процес підвищення кваліфікації педагога. У ході дослідження обґрунтовано доцільність використання психодіагностичних методик, визначено та обґрунтовано критерії та показники для оцінки сформованості мотиваційно- особистісної складової самоосвітньої компетентності, до якої входять мотиви й потреби студентів щодо самоосвіти, потреби в самовдосконаленні, а також самоефективність особистості. Встановлено, що сформованість мотиваційно-особистісного складника вказаної компетентності характеризується та оцінюється певними рівнями її розвитку, які ідентифікуються на основі інтерпретації якісних та кількісних характеристик та інтенсивності прояву її показників. Представлено методику емпіричного дослідження, проведеного в Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана. За результатами експерименту виявлено, що домінуючими мотивами самоосвітньої діяльності серед респондентів загальної вибірки є мотиви: професійного саморозвитку (37,5%), особистісного становлення (36,3%) та пізнавальні (24,5%). У респондентів виявлено високі та середні рівні прояву показників мотиваційно-особистісної складової самоосвітньої компетентності: потреба у самовдосконаленні особистості – у 64,3% осіб, рівень професійної спрямованості – у 46,9% осіб; мотивація досягнення успіху у самоосвітній діяльності – у 51,3% осіб; самоефективність особистості – у 54,3% осіб. Отримані результати дослідження мотиваційно-особистісної сфери респондентів вказують на наявність у майбутніх викладачів економіки передумов та потенційних можливостей щодо формування самоосвітньої компетентності, що розглядається як процес і результат розвитку особистості студента під упливом зовнішніх і внутрішніх умов, пов’язаних з вдосконаленням та появою в структурі особистості нових, раніше відсутніх якостей, мотивів, потреб у самоосвіті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Горбань, А. В., І. І. Довгаль, С. І. Крижановська, and Андрій Найденов. "ОСОБЛИВОСТІ ПРОГНОЗУВАННЯ СТАНУ СУДНОВОГО ОБЛАДНАННЯ РІЧКОВОГО ТА МОРСЬКОГО ТРАНСПОРТУ." Vodnij transport, no. 3(31) (December 10, 2020): 55–66. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2020.3.31.06.

Full text
Abstract:
Основне протиріччя, яке лежить в основі наукових досліджень у напрямку підвищення ефективності експлуатації засобів річкового та морського транспорту, полягає, з одного боку, у необхідності підвищення технічної готовності суднового обладнання до використання за призначенням та безвідмовності його функціонування. З іншого боку, намагання максимального здешевлення транспортних перевезень, призводить до зменшення кількості контрольних заходів, спрощення їх процедури. У такому аспекті, розроблення нових методів технічної експлуатації обладнання на основі застосування сучасних автоматизованих процедур визначення періодичності та обсягу діагностування є актуальним. Отже, вирішенню підлягає актуальне науково-прикладне завдання щодо розроблення процедури визначення доцільних термінів технічного діагностування суднового обладнання при на основі прогнозування технічного стану обладнання. Наведені результати моделювання підтверджують адекватність моделі процесу експлуатації суднового обладнання річкового та морського транспорту, яка базується на ідеї прогнозуючого контролю індивідуальної надійності зразка суднового обладнання на основі канонічного розкладання випадкового процесу з урахуванням похибок апріорних вимірювань, що дозволяє реалізувати зазначену модель в умовах експлуатації судна при мінімумі діагностичних даних точно визначаючи випадковий процес у точках контролю та забезпечуючи мінімум середнього квадрата похибки наближення у проміжках між цими точками Неповнота апріорної інформації може знизити точність прогнозування, або взагалі зробити неможливим прогнозування стану суднового обладнання. У такому випадку постає необхідність врахування неповноти інформації контролю у процедурі вирішення задачі прогнозування, а також оцінки її впливу на точність одержаних результатів. У статті розглянуто особливості вирішення задачі прогнозування поза межами апріорного знання процесу, а саме практичний приклад індивідуального прогнозування зміни зазору штоку та направляючої втулки клапана на основі лінійного канонічного подання скалярного апостеріорного процесу на області, не охопленій статистикою, тобто поза межами апріорного знання процесу Ключові слова: апріорне знання процесу, канонічне розкладання випадкового процесу, прогнозуючий контроль, індивідуальна надійність, модель, річковий та морський транспорт.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Гончар, Володимир. "ВИЗНАЧЕННЯ ІНСТРУМЕНТАРІЮ ДІАГНОСТУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ОФІЦЕРІВ ДО ЗДІЙСНЕННЯ МОВНОЇ ПІДГОТОВКИ У ВІЙСЬКОВИХ ЧАСТИНАХ НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ." Молодий вчений, no. 6 (94) (June 30, 2021): 153–58. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-6-94-31.

Full text
Abstract:
Для ефективного визначення офіцерів-викладачів (інструкторів) готових до здійснення мовної підготовки у військових частинах Національної гвардії України, обґрунтовання дієвого інструментарію формування готовності офіцерів до здійснення мовної підготовки проведено аналіз та визначенно рівні готовності (високий, середній, низький), критерії готовності офіцерів до здійснення мовної підготовки та відповідні їм показники: для мотиваційного критерію – професійна стійкість, професійні інтереси, професійні наміри; для пізнавального – здатність до аналізу військово-педагогічної діяльності, здатність до самоаналізу, рівень оволодіння іноземною мовою за стандартами НАТО STANAG 6001 2+/2+/2+/2+; для результативного – здатність накопичення й усвідомлення здобувачами досвіду участі в реальному освітньому процесі, здатність передачі накопичених знань та практичного досвіду в процесі здійснення мовної підготовки. Здатність організовувати освітній процес. Визначений інструментарій діагностування готовності офіцерів до здійснення мовної підготовки у військових частинах Національної гвардії України. Він бу розроблений спираючись на такі роботи: «Сенсожиттєвої орієнтації» (С. Мадді), «Методика вивчення мотиваційного профілю особистості» (Ш. Річі та П. Мартін), адаптований опитувальник Е. Зеєра «Професійні наміри», «Прогресивні матриці Равена», «Мотивація успіху і острах невдачі» (А.А. Равен), вихідне тестування за стандартами НАТО STANAG 6001, результати контролю навчальних досягнень за підсумками періоду навчань: проведення відкритих занять, екзамен після закінчення навчання за програмою підвищення кваліфікації не нижче 90 за 100 бальною системою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Berezky, O. M., and O. Yо Pitsun. "АДАПТИВНИЙ МЕТОД СЕГМЕНТАЦІЇ ЗОБРАЖЕНЬ НА ОСНОВІ МЕТРИК." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 3 (April 26, 2018): 122–26. http://dx.doi.org/10.15421/40280325.

Full text
Abstract:
Проаналізовано сучасні алгоритми сегментації зображень, що дало змогу виділити їх переваги та недоліки для застосування в медичних цілях. Для діагностування передракових та ракових станів молочної залози використовують цитологічні та гістологічні зображення. Процес опрацювання таких зображень є важким і рутинним процесом, що потребує наявності спеціалізованих знань у медиків в галузі комп'ютерного зору. Недоліком біомедичних зображень є низька якість, неоднорідність освітлення у процесі формування зображень, низька контрастність. Неможливо застосувати одні і ті ж алгоритми і їх параметри до різних зображень, тому актуальним постає завдання розроблення адаптивних систем сегментації зображень. З'ясовано, що алгоритм сегментації методом водорозподілу у комбінації з методом порогової сегментації показав найкращі результати. Охарактеризовано закономірності між вхідними даними біомедичних зображень та алгоритмами сегментації. Сформовано правила нечіткої логіки для підбору параметрів алгоритмів біомедичних зображень. Розроблення автоматичної системи підбору параметрів сегментації цитологічних і гістологічних зображень є актуальним завданням, що підвищить якість опрацювання зображень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Єфремова, Оксана. "МОДЕЛЬ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ-ПЕДАГОГІВ." Professional Pedagogics 2, no. 21 (September 28, 2020): 60–67. http://dx.doi.org/10.32835/2707-3092.2020.21.60-67.

Full text
Abstract:
Актуальність: вдосконалення системи професійної підготовки майбутніх фахівців неможливо без упровадження інформаційних технологій, нових підходів до вимірювання якості освітнього процесу, інноваційних методів діагностування, а також використання моделей підготовки фахівців як необхідній передумови компетентності випускника. Мета: розроблено і обґрунтовано теоретичну модель підвищення якості підготовки фахівців, яка відповідає авторському баченню розв’язання цього питання, а також показано її використання в освітньому процесі для підвищення якості підготовки майбутніх інженерів-педагогів. Методи: теоретичні; емпіричні (праксиметричні (вивчення та аналіз робочих планів, програм підготовки майбутніх інженерів-педагогів, засобів і методів педагогічної діагностики, тестових завдань і методик їх використання); використано ідею кібернетичного метода (модель «чорна скринька»). Результати: з'ясовано можливості педагогічної діагностики як технології, що сприяє підвищенню якості підготовки студентів інженерно-педагогічного вишу; запропоновано та обґрунтовано теоретичну (структурну) модель підвищення якості підготовки майбутнього інженера-педагога, визначено і описано компоненти моделі та вимоги до її розробки, вдосконалено систему оцінювання і контролю якості результатів навчання у ЗВО. Реалізація оцінювання якості професійної підготовки майбутніх фахівців здійснювалася відповідно до розроблених «теоретичної» та «математичної» моделей, без яких неможливо розв’язати питання управління якістю освітнього процесу. У статті основну увагу і приділено розгляду «теоретичної» моделі підготовки фахівців. У дослідженні запропоновано підхід до моделювання, заснований на концепції пізнання «чорний ящик» та конкретизовано принципи моделі, на яких базується процес професійної підготовки майбутніх фахівців. Висновки: теоретично доведено, що запропонована «теоретична» модель підвищення якості підготовки фахівців є складовою частиною фундаментальної підготовки інженерів-педагогів, має практично-прикладний характер, а також дає чіткий алгоритм для ефективного вдосконалення якості освітнього процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Проскурович, Оксана, Тетяна Завгородня, and Катерина Горбатюк. "ДІАГНОСТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ОСНОВНИХ ФОНДІВ ЗАСОБАМИ ЕКОНОМЕТРИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ." MODELING THE DEVELOPMENT OF THE ECONOMIC SYSTEMS, no. 1 (April 28, 2022): 15–25. http://dx.doi.org/10.31891/mdes/2022-3-2.

Full text
Abstract:
В науковій статі досліджено процес діагностування ефективності використання основних фондів виробничого підприємства. Опрацьовано підходи до трактування категорії «основні фонди» та «показники ефективності їх використання». Надана оцінка динаміки, структури та технічного стану засобів праці виробничого підприємства. Діагностовано ефективність використання основних фондів за такими показниками: питома вага активної частини основних фондів, фондовіддача, фондомісткість, машиновіддача, машиномісткість, фондоозброєність загальна та технічна. Проведено факторний аналіз ефективності використання основних фондів, щодо впливу на рівень фондовіддачі питомої ваги активної частини основних фондів та машиновіддачі. Визначено вплив на зміну обсягу товарної продукції коливання: вартості основних фондів та фондовіддачі. Застосовано економетричне моделювання та прогнозування ефективності використання засобів праці щодо зміни основних складових технічного потенціалу виробничого підприємства. Побудовано декілька економетричних та трендову моделі зміни рівня фондовіддачі. Усі побудовані моделі мають високе значення коефіцієнта детермінації, що вказує на вагому частку впливу відібраних факторів на результативний показник. Одночасно вони є адекватними, тому за ними і здійснено прогнозування рівня фондовіддачі. Результати моделювання та подальшого прогнозування довели, що найкраще описує зміну фондовіддачі п’яти факторна модель, трьох факторна модель щодо впливу технічної фондоозброєності, трудомісткості та питомої ваги робітників у складі персоналу, одно факторні залежності між рівнем фондовіддачі і технічною фондоозброєністю та рівня фондовіддачі і питомою вагою робітників. Ці моделі мають достатньо високе значення коефіцієнта детермінації, найменше значення стандартної помилки та встановлено адекватність цих моделей за критерієм Фішера та достовірність їх параметрів за критерієм Ст’юдента. Одночасно побудовано трендову модель зміни фондовіддачі за поліноміальною залежністю. Результати прогнозування засвідчують подальше стабільне зростання рівня фондовіддачі, як щодо її фактичного так і розрахункового значення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Процес діагностування"

1

Баюрак, Андрій Ярославович. "Проект дільниці ремонтного цеху для ремонту і технічного обслуговування системи охолодження двигунів автомобілів сімейства ВАЗ-2107 з дослідженням робочих характеристик процесу теплопередачі." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/18997.

Full text
Abstract:
Баюрак А.Я. Проект дільниці ремонтного цеху для ремонту і технічного обслуговування системи охолодження двигунів автомобілів сімейства ВАЗ-2107 з дослідженням робочих характеристик процесу теплопередачі. 8.07010601 «Автомобілі і автомобільне господарство». – Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя. – Тернопіль, 2017. У магістерській роботі виконано розроблення проекту ремонтної дільниці виробничого корпусу, представлені технології поточного ремонту і ресурсного діагностування системи охолодження двигуна.
AJ Bayurak Draft station repair shop for repair and maintenance of the cooling system of engines VAZ-2107 to research performance heat transfer process. 8.07010601 "Cars and car economy". - Ternopil Ivan Pul'uj National Technical University. - Ternopil, 2017. In the master's work the drafting of a repair station industrial building presented current repair technology and resources diagnosing engine cooling system.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Снятовський, Андрій Іванович, and А. І. Sniatkovs’kyi. "Проект автотранспортного підприємства на 70 вантажних автомобілів для технічного обслуговування та ремонту поворотної цапфи з дослідженням комплексного діагностування підшипників і опор кочення." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/18937.

Full text
Abstract:
Роботу виконано на кафедрі технології машинобудування Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України. Захист відбудеться 23 лютого 2017 р. о 9 00 годині на засіданні екзаменаційної комісії No1 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Лукіяновича, 4, навчальний корпус № 11, ауд. 11.
В дипломній роботі виконано розроблення проекту автотранспортного підприємства для технічного обслуговування та ремонту поворотної цапфи з дослідженням комплексного діагностування підшипників і опор кочення.
In the diploma thesis, a motor transportation company project for maintenance and repair a stub axle is developed with the study of bearings and rolling-contact bearings complex diagnostics.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мельник, Каріна Володимирівна. "Особливості обробки даних для медичної експертної системи." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2010. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/44685.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Дрофа, В. О. "Інтелектуалізація процесу діагностування онкопатологій." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31771.

Full text
Abstract:
Одним із ефективних способів вирішення проблеми боротьби з онкозахворюваннями є інтелектуалізація процесу діагностування. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31771
Under extreme intellectual information technologies, based on the ideas and methods of machine learning and pattern recognition, information is considered an extreme method of recognition of morphological imaging of breast tissue obtained at biopsy. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31771
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Заєць, С. С., and В. В. Шевченко. "Система діагностування процесу фрезерної обробки на багатофункціональних верстатах." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/11382.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Винник, Тетяна Михайлівна, Tatyana M. Vynnyk, and Татьяна Михайловна Винник. "Діагностування реструктуризаційних процесів у будівельній галузі." Thesis, Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя, 2010. http://elartu.tstu.edu.ua/handle/123456789/536.

Full text
Abstract:
Робота виконана у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України Захист відбувся «29» червня 2010 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.052.05 Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 56 (корпус №10, зал засідань). З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою: м. Тернопіль, вул. Руська, 56.
Thesis for obtaining of scientific degree of candidate of economic sciences in major 08.00.04 – Economy and management of enterprises. The thesis is devoted to development of scientific and methodological principles and practical recommendations for diagnosis of restructuring processes in the construction industry. The economic essence of the definition «Restructuring» was improved. Directions and modern ways of restructuring were differentiated depending on the goal. An economic characteristic of the construction industry and its investment potential was given. Model of restructuring with the allocation of certain additive phases was proposed. Restructuring was proposed to diagnose based on its need for and purpose, and according to financial capacity. Factors influencing the effectiveness of restructuring identified and justified. Assessment model of restructuring process of building enterprise based on fuzzy logic and linguistic modelling was developed.
Диссертация на соискание научной степени кандидата экономических наук по специальности 08.00.04 – Экономика и управление предприятиями. – Тернопольский национальный технический университет имени Ивана Пулюя, Тернополь, 2010. Диссертация посвящена разработке научно-методических оснований и практических рекомендаций по диагностированию реструктуризационных процессов в строительной отрасли. Актуальность темы исследования обусловлена тем, что в современных условиях эффективность деятельности строительных предприятий зависит от макроэкономических тенденций – падения ВВП, активизации инфляционных процессов, девальвации денежной единицы, свертывания банковских кредитных программ, ухудшения платежеспособности граждан. Ограничить отрицательное влияния внешних факторов возможно путем адаптации предприятия к новым рыночным условиям, что обуславливает необходимость реструктуризации. Целью диссертационного исследования является разработка теоретических и практических рекомендаций диагностирования реструктуризационных процессов. Объектом исследования выступает процесс диагностики реструктуризации предприятиями строительной отрасли; предметом исследования – теоретические и прикладные основы диагностики реструктуризационных процессов в строительной отрасли. В первом разделе «Теоретико-методические основы реструктуризации предприятий» систематизированы взгляды теоретиков и практиков на сущность реструктуризации, ее основных направлений и способов реализации. В виде матрицы обосновано целесообразность современных способов реструктуризационных преобразований в зависимости от причины их проведения. Исследовано методы диагностики и оценки эффективности реструктуризации. Во втором разделе «Анализ строительной отрасли с точки зрения необходимости проведения реструктуризации предприятий» проанализировано современное положение строительной отрасли и определено, что на данном этапе она находится в состоянии падения – сужения объемов реализации продукции и роста убыточности операционной деятельности предприятий. Результаты исследования показали также, что строительство в динамике теряет инвестиционную привлекательность. Анализ коэффициентов корреляции между объемами реализации строительной продукции, уровнем государственного финансирования, кредитными ресурсами и вкладами граждан в строительство отображает их сильную связь, что указывает на зависимость предприятий от внешних источников финансирования строительных проектов. Изучение деятельности отечественных предприятий позволило сгруппировать факторы, влияющие на прибыльность их деятельности и на уровень эффективности реструктуризации. В третьем разделе «Формирование и реализация системы диагностирования реструктуризации строительных предприятий» предложена модель реализации реструктуризации, состоящая из трех этапов: аналитического, организационного и имплементационного. На первом этапе собирают и систематизируют информацию для оценки состояние предприятия с целью принятия решения о необходимости проведения структурных преобразований. В ходе организационного этапа формируется программа реструктуризации: выбор инструментов и источников финансирования реструктуризации, исследование факторов влияния на реструктуризационный процесс, делегирование и распределение обязательств, внедрение системы мотивации, превентивное оценивание эффективности программы реструктуризации. На этапе имплементации реализуется утвержденный вариант программы реструктуризации, обеспечиваются текущее управление и координация действий, анализируются результаты проведенной реструктуризации. Предложено диагностировать необходимость реструктуризации на основании анализа абсолютных и относительных значений экономических показателей, отражающих качество управления предприятием, его рыночную стоимость, прибыльность предприятия, структуру капитала, структуру обязательств, структуру операционных расходов и эффективность управления ресурсами. При этом предприятия исследованы по категориям: А – предприятия, которые смогут самостоятельно начать и успешно закончить реструктуризацию; Б – предприятия, которым реструктуризация даст позитивный эффект, но у них недостаточно финансовых ресурсов для ее осуществления; В – предприятия, для которых какие-либо структурные изменения неоправданны. Предложенная диагностика осуществляется в два этапа: первый – осознание необходимости структурных изменений и выявление финансовой состоятельности предприятия для их проведения; второй – определение направления реструктуризации (улучшение финансового состояния, адаптация к новым условиям существования или активный рост). Усовершенствовано модель оценки эффективности реструктуризации на основании нечеткой логики и лингвистического моделирования, что позволяет учитывать не только количественные, но и качественные факторы влияния.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами. – Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, Тернопіль, 2010. Дисертаційну роботу присвячено розробленню науково-методичних засад і практичних рекомендацій щодо діагностування реструктуризаційних процесів на прикладі підприємств будівельної галузі. Удосконалено економічний зміст поняття «реструктуризація». Диференційовано напрямки та сучасні способи реструктуризації залежно від мети. Дано економічну характеристику будівельної галузі та її інвестиційної привабливості. Визначено життєвий цикл будівельної галузі. Удосконалено модель реалізації реструктуризації з виділенням адитивних етапів. Запропоновано діагностувати реструктуризацію залежно від необхідності її проведення та мети, а також відповідно до фінансових можливостей підприємства. Виявлено й обґрунтовано зовнішні і внутрішні фактори впливу на ефективність реструктуризації. Розроблено модель оцінювання реструктуризаційних процесів будівельних підприємств на основі нечіткої логіки та лінгвістичного моделювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Маслова, О. В. "Діагностування знань студентів у світлі приєднання до Болонського процесу." Thesis, Видавництво СумДУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/20017.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Заєць, С. С. "Метод діагностування процесу обробки на фрезерних верстатах з ЧПК." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/38105.

Full text
Abstract:
Сучасне обладнання є досить коштовним і має значний недолік в тому, що воно не реагує на стан протікання самого процесу механічної обробки, не має зворотного зв’язку технічного стану процесом механічної обробки, його точності та надійності. Це часто призводить до збоїв у виробництві та аварійних ситуацій на верстатах. Щоб уникнути таких проблем та підвищити якість виготовлення деталей пропонується розробка нової системи технічної діагностики і прогнозування виникнення відмов, яка за рахунок моніторингу, в реальному часі, відслідковує технічний стан механічної обробки деталей, на багатоцільових верстатах, по результатам роботи якої, і робиться прогнозування вірогідності відмови обладнання чи інструмента. Для вирішення питання діагностики процесу механічної обробки різанням на верстатах з числовим програмним управлінням, авторами було розроблено метод діагностики, на основі даних сигналів акустичної емісії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Горчилов, Іван Іванович. "Інформаційна технологія діагностування КС на наявність ваємоблокувань процесів." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2020. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/9717.

Full text
Abstract:
Метою кваліфікаційної роботи є розроблення методу, алгоритмів та відповідних їм програмних засобів прогнозування стану процесів, що виконуються в комп’ютерних системах для підвищення надійності роботи КС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Тимощук, Роман Валерійович. "Метод діагностування стану накопичувачів електроенергії." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2020. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/9523.

Full text
Abstract:
Дипломну роботу присвячено розробці методу діагностування стану накопичувачів електроенергії. В ній на основі математичної моделі накопичувача електроенергії розроблено удосконалений метод діагностування стану накопичувачів електроенергії, який базується на багатопараметричному діагностуванні стану накопичувачів електроенергії і вираховує вплив частотної дисперсії параметрів накопичувачів електроенергії, їх нелінійність та перехідні процеси, які виникають в процесі діагностування, що дозволяє підвищити достовірність діагностуванні стану накопичувачів електроенергії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography