Academic literature on the topic 'Прогрес науково-технічний'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Прогрес науково-технічний.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Прогрес науково-технічний"

1

Сергієнко, І. В. "Комп’ютерні технології і науково-технічний прогрес." Вісник Національної академії наук України, no. 11 (2016): 56–75.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ignatko, Vasylʹ. "Еволюція «життєвого простору» людини від періоду науково-технічного прогресу до епохи інформаційної революції." Multiversum. Philosophical almanac, no. 1-2 (May 18, 2018): 103–15. http://dx.doi.org/10.35423/2078-8142.2016.1-2.09.

Full text
Abstract:
Аналізуються зміни сутнісних характеристик «життєвого простору людини» в період науково-технічного прогресу та інформаційної революції; інформаційна революція визначається як масштабний технологічний і технічний прогрес людства, зумовлений успіхами природознавства та соціальними обставинами; наводиться низка домінант та принципів розбудови суспільства і цивілізації, пов’язаних з науково-технічним прогресом та інформаційною революцією. Техніку та технологію автор розглядає як інструменти розширення життєвого простору, посилення його активності у перетворенні природи та творенні культури, акцентує увагу на суперечностях цього процесу, зокрема екологічного плану, які спонукають до формування техногенної цивілізації, ворожій людині і суспільству. Вихід із ситуації – у розв’язанні глобальних проблем сучасної цивілізації в процесі переходу до інформаційного суспільства з його відкритістю та глобальним демократизмом, людиноцентризмом, пріоритетом інтелекту та знань і високою духовністю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Вавринюк, Тетяна Іванівна. "Терміни в поетичних творах Ліни Костенко." Філологічні студії: Науковий вісник Криворізького державного педагогічного університету 7, no. 2 (November 20, 2012): 127–33. http://dx.doi.org/10.31812/filstd.v7i2.662.

Full text
Abstract:
У статті йдеться про особливості використання термінів у поетичних творах Ліни Костенко. Визначено, що терміни в поезії Ліни Костенко відображають науково-технічний прогрес, обізнаність ліричної героїні з сучасними технологіями, виступають логіко-смисловими центрами різного роду метафоричних побудов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Polishchuk, N. V. "Виховання прогресивної ментальності молоді в умовах цивілізаційних змін за впливу інформаційно-високотехнологічного прогресу." Науково-теоретичний альманах "Грані" 19, no. 10(138) (January 26, 2017): 19. http://dx.doi.org/10.15421/1716100.

Full text
Abstract:
Автор у статті розглядає цивілізаційні зміни спричинені інформаційно-високотехнологічним науково-технічним прогресом, які справляють глибокий вплив на всі Науково-теоретичний альманах "Грані" людського існування і неодмінно приведуть до нової економічної, соціальної, демографічної, антропологічної, ментальної і духовної ситуації в житті людства і які вже позначаються на духовності й моралі молоді, її ментальності і вірі. У статті з’ясовано, яким способом інформаційно-високотехнологічний науково-технічний прогрес, і особливо освіта, можуть впливати на ментальність молодої людини, як інтелектуального, духовно багатого спеціаліста, на її природу, на її нинішнє та майбутнє існування. Наводяться авторські визначення інформаційно-високотехнологічного науково-технічного прогресу та ментальності в умовах інформаційно-високотехнологічного прогресу.Показано, що українська нація знаходиться в стані пошуку свого шляху розвитку (цивілізаційного, духовного, культурного, ментального, економічного, політичного, суспільного) у сучасному постіндустріальному, постмодерному інформаційно-високотехнологічному світі, для інтенсифікації розвитку якого необхідно долучити як суспільні інституції, так і освітні, враховуючи ментальність нашої нації, яка має свої історичні витоки та систему цінностей, свій специфічний спосіб мислення, особливий тип світосприйняття в системі духовного життя. Тільки таким чином можна виховати молоде покоління українців — щасливе, освічене, духовно і матеріально багате, з прогресивним мисленням і ментальністю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Polischuk, N. V. "Зміна духовного стану молоді на сучасному етапі інформаційно- високотехнологічного прогресу: філософсько-освітній аспект." Науково-теоретичний альманах "Грані" 19, no. 9(137) (August 19, 2016): 149. http://dx.doi.org/10.15421/171692.

Full text
Abstract:
Автор у статті з’ясовує і досліджує фактори зміни духовного стану молоді на сучасному етапі науково-технічного розвитку суспільства, який супроводжується виробництвом надзвичайно великої кількості матеріальних благ для людства. Але будь-який прогрес супроводжується відповідним регресом, а от вибір напрямку – це вже перевага людей. Тому поки в інформаційно-високотехнологічний науково-технічний прогрес не будуть внесені належні духовно-моральні основи й цілі, існує реальна небезпека духовного регресу як для людської особистості, так і для людства в цілому. Саме духовність, моральність – це той рівень розвитку особистості та суспільства, який є консолідуючим началом, здатним об’єднати людей; це сила, яка покликана стимулювати національне відродження, забезпечити мир і злагоду в суспільстві. Без пробудження таких моральних феноменів, як совість, людяність, відповідальність, почуття власної гідності, творчої ініціативи досить складно розраховувати на поліпшення ситуації в державі, особливо в епоху інформаційно-високотехнологічного науково-технічного прогресу, який технізує свідомість кожної особистості, витісняє з неї найсвятіші почуття й емоції.Доведено, що саме філософія освіти повинна обґрунтовувати гуманістично-інноваційний тип освіти, який буде надавати істотне сприяння зростанню інтелектуального, культурного, морального і антропокосмічного потенціалу особистості, її самостійності, самодостатності, творчої активності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Вдовенко, Сергій, Микола Гульков, Сергій Сидоров, and Олександр Вдовенко. "ТЕХНІКА КРИПТОГРАФІЧНОГО ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ." Воєнно-історичний вісник 41, no. 3 (January 18, 2022): 132–45. http://dx.doi.org/10.33099/2707-1383-2021-41-3-132-145.

Full text
Abstract:
У статті розглядається технічний прогрес у сфері криптографічного захисту інформації та його вплив на систему управління військами в операціях першої половини ХХ століття на прикладі створення й розвитку техніки криптографічного захисту інформації США. Вирішення завдань скритності управління під час підготовки та проведення операції Збройних Сил в умовах сьогодення, зокрема в операції Об’єднаних сил на Сході України, вимагають врахування та використання в Україні та її Збройних Силах досягнень науково-технічного прогресу на всіх рівнях управління. Ключові слова: скрите управління військами, ключові системи, шифрувальна техніка, оперативність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Моісеєнков, Андрій Владиславович, Василь Миколайович Рижих, Валентин Іванович Гордієнко, and Володимир Петрович Маслов. "Перспективи розвитку в Україні технологій подвійного призначення." Озброєння та військова техніка 32, no. 4 (December 26, 2021): 12–19. http://dx.doi.org/10.34169/2414-0651.2021.4(32).12-19.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто закономірності розвитку науково-технічного прогресу, а також перспективи розвитку технологій подвійного використання в Україні. Найбільш підготованими за кадровим складом, досвідом робіт та виробничим оснащенням є підприємства оборонної промисловості та космічної галузі, що створюють “проривнії” технології подвійного призначення та забезпечують науково-технічний прогрес. Цей потенціал дає найбільш вагомі та ефективні рішення при наявності достатнього фінансування, яке для розвинутих країн складає 2 % ВВП. В критичних для суспільства ситуаціях, таких як короновірусна пандемія, ці підприємства найшвидше дають відповідь – виклик у вигляді освоєння та випуску нової продукції. На прикладах передових підприємств оборонного комплексу України та Інститутів Національної академії наук України показана можливість створення подвійних технологій та випуску продукції цивільного призначення. В умовах обмеженого фінансування нових НДДКР доцільно проводити дослідження та пошукові розробки для створення нових приладів широкого вжитку, в першу чергу, медичного призначення, в яких є висока потреба суспільства, незважаючи на високу вартість. Такий підхід надасть підприємствам та Інститутам, крім державного фінансування, ще і підтримку інвесторів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Cherep, Оleksandr, and A. I. Savchina. "Intangible assets and their impact on scientific and technical progress." Visnik Zaporiz'kogo nacional'nogo universitetu. Ekonomicni nauki 1, no. 41 (2019): 38–42. http://dx.doi.org/10.26661/2414-0287-2019-1-41-06.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Вдовенко, Сергій, Микола Гульков, Сергій Сидоров, and Володимир Джола. "ЗАСОБИ КРИПТОГРАФІЧНОГО ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ СРСР ПЕРІОДУ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ." Воєнно-історичний вісник 39, no. 1 (July 10, 2021): 97–113. http://dx.doi.org/10.33099/2707-1383-2021-39-1-97-113.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються шляхи створення й розвитку техніки криптографічного захисту інформації СРСР на передодні та в період Другої Світової Війни та їх вплив на систему управління військами. Теорія «глибокої операції», фактично — воєнна стратегія СРСР того часу, внаслідок технічного прогресу засобів збройної боротьби, зокрема засобів зв’язку, зміни поглядів на організацію військ, їх оперативну побудову, просторовочасові характеристики операцій вимагала докорінних змін в управлінні військами та організації взаємодії міжвидових угруповань. Одним зі шляхів досягнення цієї мети була автоматизація процесів шифрування інформації. Науково-технічний прогрес у всі часи впливає на форми і способи ведення бойових дій. Розвиток систем зв’язку та інформатизації, технічної розвідки, криптоаналізу вимагають впровадження в сучасних умовах новітніх засобів озброєння та військової техніки, форм і способів їх застосування. На основі досвіду, набутого Радянським Союзом, досліджуються вимоги, які необхідно врахувати для підвищення скритності та оперативності управління військами під час підготовки та в ході ведення операцій, в т.ч. — операції Об’єднаних сил. Ключові слова: конфіденційність, криптографічний захист інформації, оперативність, скрите управління військами, скритність, шифрувальна машина, шифрувальний орган, шифрувальна техніка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Дубиніна, С. М. "ВПЛИВ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ НА ЕКОНОМІЧНІ ПОКАЗНИКИ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА." Підприємництво та інновації, no. 11-2 (May 29, 2020): 23–28. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/11.22.

Full text
Abstract:
В умовах сучасності, стратегічного розвитку України інноваційна адаптація промислових підприємств є рушійною силою реформування економічного розвитку країни. У статті досліджені фактори впливу на інноваційний розвиток промислових підприємств, умови формування, ефективність інноваційної активності, оскільки інноваційна діяльність – це науково-технічний прогрес не тільки підприємств, а всієї держави. Визначено, що інноваційний розвиток має найбільшу сферу впливу і охоплює не тільки наукові розробки, а й виробництво, кінцевий результат господарської діяльності підприємства – прибуток. Зазначено, що сучасні промислові підприємства країни мають низький інтелектуальний потенціал, який є головним складовим чинником генерації ідей та впровадження в дію інновації. Проведено розрахунок та обґрунтування впливу фактичних інноваційних витрат на показники господарської діяльності промислового підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Прогрес науково-технічний"

1

Шапочка, Микола Костянтинович, Николай Константинович Шапочка, Mykola Kostiantynovych Shapochka, and В. В. Гльоза. "Науково-технічний прогрес і якість продуктів харчування." Thesis, Видавництво СумДУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/19130.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Савченко, Р. Р. "Духовність сучасної людини і науково-технічний прогрес." Thesis, НТУ "ХПІ", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/6204.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Салтикова, Ганна Василівна, Анна Васильевна Салтыкова, Hanna Vasylivna Saltykova, and А. И. Крамаренко. "Проблемы измерения эффективности научно-технического прогресса." Thesis, Издательство СумГУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/15606.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Дєдова, Оксана Петрівна, Оксана Петровна Дедова, and Oksana Petrivna Diedova. "НТП и его влияние на малый бизнес." Thesis, Видавництво СумДУ, 2005. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/19484.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Скляр, Ірина Дмитрівна, Ирина Дмитриевна Скляр, Iryna Dmytrivna Skliar, and Ю. М. Шишова. "Проблемы измерения эффективности научно-технического прогресса." Thesis, Издательство СумГУ, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/18950.

Full text
Abstract:
Поиск и разработка методики оценки эффективности научно-технического прогресса может составить основу для анализа и прогнозирования научно-технического развития, его влияния на социально-экономические показатели развития. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/18950
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Глізнуца, Марина Юріївна. "Оцінка впливу науково-технічної бази на стан підприємств виробничої сфери." Thesis, НТУ "ХПІ", 2010. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27863.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Пехтєрева, В. В., and І. А. Франкевич. "Визначення основних аспектів впливу науково-технічного прогресу на технічну підготовку сучасного виробництва." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/48084.

Full text
Abstract:
Високі темпи науково-технічного прогресу та завдання сучасного етапу розвитку економіки, що все ускладнюються, справляють визначальний вплив на характер сучасного виробництва і пов'язані з ним процеси, у тому числі і на технічну підготовку. У ній самій, її функціях та завданнях останнім часом сталися якісні зміни, викликані розвитком науково-технічного прогресу. Ресурси інженерно-технічного забезпечення підприємства здійснюють і забезпечують підготовку виробництва в широкому тлумаченні цього поняття (зараз коректно говорити про науково-технічну підготовку виробництва, оскільки наукові ідеї присутні на всіх його стадіях).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Kust, V., Наталія Миколаївна Усенко, Наталия Николаевна Усенко, and Nataliia Mykolaivna Usenko. "Biotechnology in modern life." Thesis, Sumy State University, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/77979.

Full text
Abstract:
Scientists say that all discoveries take place at the junction of various specialties. Biotechnology is the basis of scientific and technological progress and improvement of the quality of human life with the world around him. It should be emphasized, that the biotechnology is designed to solve the key problems of our time, using the potential of living organisms.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Андрієнко, М. М., and Р. С. Лістровой. "Економічні аспекти розвитку інноваційних підприємств." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53352.

Full text
Abstract:
1. Андрієнко М.М. Чинники забезпечення ефективності транспортних послуг / М. М. Андрієнко / Бізнес-навігатор: наук.-вир. журнал. – Херсон: МУБіП, 2018. – Вип. 1 (44) – С. 106-109. 2. Андрієнко М. М. Сервісне обслуговування клієнтури – важливий чинник якості господарської діяльності транспортної фірми / М. М. Андрієнко // Проблеми міжнародних транспортних коридорів та єдиної транспортної системи України : матеріали І Міжнародної наук.-практ. конф. – Х. : УкрДАЗТ, 2004. – № 7. – С. 56. 3. Ареф’єва О. В., Андрієнко М. М., Кравченко О. Р. Економічні аспекти механізму управління фінансовим потенціалом підприємства / О.В. Ареф’єва, М.М. Андрієнко, О.Р. Кравченко // Причорноморські економічні студії. – 2018. - № 35, Ч. 2. [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://bses.in.ua/journals/2018/35_2_2018/10.pdf
Глобалізація нині стала одною із найважливіших тенденцій сучасності, а її основою є обєднання інформаційних систем в єдину світову систему. Інформаційна глобалізація необхідна для формування єдиного світового ринку, що потребує використання економічних, політичних і маніпулятивних методів. Процеси глобалізації суспільства стикаються з інформаційно-комунікаційними проблемами суспільства, тому з метою їх усунення необхідно розробити особливі методи управління глобальними, регіональними та національними комунікаційними моделями. Доцільно підкреслити, що розвиток інноваційних підприємств та відповідних територій потребує новітнього розвитку не тільки технічної, але й організаційно-економічної частини їх діяльності, оскільки у конкурентному середовищі основними факторами є готовність покупців сприйняти інновацію, а підприємству у найкоротші терміни оцінити ефективність інновації, залучити інвестиції для розробки і реалізації нововведень, отримати максимальний фінансовий ефект від її реалізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Шипуліна, Юлія Сергіївна, and Наталія Сергіївна Ілляшенко. "Роль і місце інноваційної культури у забезпеченні успіху інноваційної діяльності на підприємстві." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46020.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Прогрес науково-технічний"

1

Борозенець, Т. А. Сучасне християнське богослов"я і науково-технічний прогрес. Київ: Інформ. - аналіт. агенство, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ганджа, І. М. Науково-технічний прогрес і здоров"я людини. Київ, 1987.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography