Academic literature on the topic 'Прийомний син'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Прийомний син.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Прийомний син"

1

Балла, Е. "Психологізм та ліризм: прийоми кореляції (на прикладі новели Івана Чендея "Син")." Сучасні проблеми мовознавства та літературознавства, Вип. 11 (2007): 26–30.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Попов, С. Е., О. В. Пуховий, and М. О. Жидкомлінов. "Модель системи логістичного забезпечення радіотехнічних військ Повітряних Сил Збройних Сил України та її загальна характеристика." Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, no. 4(45) (November 25, 2021): 75–81. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2021.45.09.

Full text
Abstract:
На теперішній час у військовій справі під час проведення наукових досліджень широко використовуються різноманітні методи та прийоми моделювання операцій (бойових дій), процесів управління військами (силами), застосування різних видів озброєння, військової техніки та їх всебічного забезпечення, тобто передбачається використання відповідного науково-методичного апарату оцінювання різноманітних за своєю структурою та завданнями складних систем військового призначення. Застосування системного підходу до оцінювання таких систем припускає конкретного аналізу складу, структури та умов функціонування як самої системи, так і її структурних елементів (підсистем), які знаходяться між собою у структурній та функціональній залежності. Для підвищення інформативності оцінювання можливостей системи логістичного забезпечення радіотехнічних військ щодо виконання покладених на неї завдань в операціях (бойових діях), у загальному вигляді наведений її формальний опис, який з достатньою повнотою і точністю забезпечує опис основних процесів, що в ній циркулюють. Дослідження проведено з використанням відомих наукових методів, зокрема аналізу та синтезу, теорії ймовірностей та систем масового обслуговування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ярошенко, Ярослав, Володимир Герасименко, Олександр Блискун, Сергій Базіло, and Дмитро Ікаєв. "ДОСВІД ЗАСТОСУВАННЯ БЕЗПІЛОТНОЇ АВІАЦІЇ У ВІРМЕНО-АЗЕРБАЙДЖАНСЬКОМУ КОНФЛІКТІ ВОСЕНИ 2020 РОКУ. УРОКИ ДЛЯ УКРАЇНИ." Воєнно-історичний вісник 40, no. 2 (June 21, 2021): 53–71. http://dx.doi.org/10.33099/2707-1383-2021-40-2-53-71.

Full text
Abstract:
У статті проведений аналіз застосування безпілотних літальних апаратів у Вірмено-Азербайджанському конфлікті. Розглянуто співвідношення безпілотних літальних апаратів сторін конфлікту. Визначено основні об’єкти ударів, які призначалися ударним безпілотним літальним апаратам та дронам-камікадзе, а також тактичні прийоми і способи їх застосування. Проведено аналіз ефективності застосування безпілотних літальних апаратів Bayraktar TB2. Проаналізовано слабкі та сильні сторони застосування безпілотних літальних апаратів у сучасних збройних конфліктах, їх роль і місце у сучасних операціях. Виділено основні напрями удосконалення форм і способів бойового застосування повітряної компоненти, які необхідно вивчати та впроваджувати у діяльність Повітряних Сил Збройних Сил України. Ключові слова: безпілотні літальні апарати, дрони-камікадзе, Нагірний Карабах, симбіотичне застосування, рій безпілотників, спільне застосування пілотованої та безпілотної авіації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ляпін, Руслан Сергійович. "ЭКЗИСТЕНЦИАЛ «ЗАБОТА» В «СМИРЕННОЙ ПРОЗЕ» А. ПЛАТОНОВА." Наукові записки Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди "Літературознавство" 1, no. 97 (2021): 96–110. http://dx.doi.org/10.34142/2312-1076.2021.1.97.05.

Full text
Abstract:
Мета даної статті полягає в аналізі ідейно-художніх особливостей «смиренної прози» А. Платонова в контексті екзістенціалу М. Хайдеггера «турбота» (Sorge). У дослідженні застосовані герменевтичний метод для інтерпретації творчого світу прози письменника і трансдисциплінарний метод, який передбачає розгляд літературних творів з позиції знань з інших галузей гуманітаристики – фундаментальної онтології М. Хайдеггера і, зокрема, екзістенціалу «турбота». Визначено, що в оповіданні «Такир» широко представлена власна і невласна турбота. Невласна, відповідно до філософії Хайдеггера, обумовлена диктатом розпоряджень пересічних безликих людей (Man), внаслідок чого в мотивації поведінки і почуттів герої виходять з обов'язку, терпіння й звички, забуваючи минуле і своє особливе вміння бути. Власна турбота як рух до знаходження себе розкривається в оповіданні в процесі дорослішання героїні, її поступового розуміння себе й усвідомлення необхідності радикальної відмови від диктату суспільства Man. Проведено аналіз дбайливості як форми турботи, представленої трьома модусами: індиферентним, дефективним і позитивним. Показано, що переважаючими модусами дбайливості, ставлення до екзистенції інших як до спів-буття, в оповіданні «Такир» є індиферентний і дефективний модуси. Позитивна дбайливість в «смиренній прозі» Платонова реалізується в формі взаємин як чоловіка і жінки («Річка Потудань», «Повернення», «Такир»), так і батьків і їхніх дітей («Третій син», «Сухий хліб»), а також прийомних батьків та дітей («Юшка», «Житейська справа»).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Чірікалов, Олексій. "УЧАСТЬ ЧОРНОМОРСЬКОГО ФЛОТУ У КОНТРЕВАКУАЦІЙНИХ ДІЯХ ПІД ЧАС КРИМСЬКОЇ СТРАТЕГІЧНОЇ НАСТУПАЛЬНОЇ ОПЕРАЦІЇ (8 КВІТНЯ – 12 ТРАВНЯ 1944 РОКУ)." Воєнно-історичний вісник 39, no. 1 (July 10, 2021): 54–81. http://dx.doi.org/10.33099/2707-1383-2021-39-1-54-81.

Full text
Abstract:
У статті на матеріалах опублікованих джерел проаналізовано досвід участі Чорноморського флоту у контревакуаційних діях під час Кримської стратегічної наступальної операції у квітні — травні 1944 року. Автором здійснено реконструкцію перебігу подій під час участі Чорноморського флоту у контревакуаційних діях, розкрито механізм планування та підготовки таких дій, дана характеристика протиборчих сторін, проаналізовано тактичні прийоми, які використовувалися при контревакуаційних діях родами Чорноморського флоту, оцінено результати їх реалізації,визначено роль окремих родів Чорноморського флоту у проведенні контревакуаційних дій. Виявлено та досліджено основні причини та чинники, які негативно вплинули на результати участі Чорноморського флоту у контревакуаційних діях. Ключові слова: евакуація військ (сил) морем, евакуація військ (сил) 17-ї армії Вермахту, контревакуаційні дії на морі, Кримська стратегічна наступальна операція, Чорноморський театр воєнних дій, Чорноморський флот.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Петров, В. М., А. А. Шалигін, А. Ф. Кудрявцев, Ю. Б. Ситник, О. М. Марченко, and К. Ю. Сурков. "Форми та способи спільного застосування пілотованої та безпілотної авіації при веденні бойових дій." Системи озброєння і військова техніка, no. 3(67) (September 24, 2021): 31–38. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2021.67.04.

Full text
Abstract:
У статті розглянуті основи тактики спільного застосування пілотованих та безпілотних літальних апаратів при веденні бойових дій у складі змішаних різнорідних груп авіації. До основних положень тактики віднесені форми і способи бойового застосування, бойові порядки та завдання авіації, тактичні прийоми їх виконання, функціонування системи управління. Відповідно для спільного застосування змішаних різнорідних груп авіації запропановані форми їх бойового застосування та узагальнений спосіб бойових дій, надане поняття змішаного бойового порядку, його кількісно-якісного складу та параметрам. Приведені часткові завдання різних груп тактичного призначення та літальних апаратів змішаного бойового порядку, варіанти тактичних прийомів подолання системи протиповітряної оборони та нанесення ударів. Запропанований напрям удосконалення існуючої системи управління авіації для можливості спільного застосування пілотованих та безпілотних літальних апаратів у різнорідних групах, який полягає в інтеграції системи управління і зв’язку безпілотних авіаційних комплексів в існуючу автоматизовану систему управління авіацією і протиповітряною обороною Збройних Сил України із створенням єдиного інформаційного простору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Зорій, Я. Б., Л. М. Романишина, and Б. С. Крищук. "АКТИВІЗАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ГРОМАДЯН ЯК ОСНОВА ВІЙСЬКОВО-ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ НА ВІЙСЬКОВИХ КАФЕДРАХ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ." Духовність особистості: методологія, теорія і практика 99, no. 6 (December 24, 2020): 41–53. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2020-99-6-41-53.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтована важливість активізації пізнавальної діяльності громадян, які навчаються за програмою офіцерів запасу в закладах вищої освіти як чинника їхньої успішної військово-професійної підготовки до майбутньої службової діяльності, основою якої є володіння командирськими, організаторськими, методичними та виховними навичками, утвореними на базі засвоєних раніше психолого-педагогічних знань. На передній план виступає завдання стимулювання у громадян, які навчаються за програмою підготовки офіцерів запасу, активізації пізнавальної діяльності, тобто усвідомленого прагнення якомога краще засвоїти програму військової підготовки – як життєво важливої умови майбутньої ефективної військово-професійної діяльності. Наголошено на необхідності формування у майбутніх офіцерів запасу усвідомленого прагнення до досягнення в процесі навчання високого рівня готовності до військово-професійної діяльності, особливо в умовах участі підрозділів і частин Збройних Сил України в бойових діях на сході держави. Виокремлено низку методів військової підготовки майбутніх офіцерів запасу, а також прийоми й способи пізнавальної діяльності громадян – майбутніх офіцерів запасу, які заслуговують, на думку авторів, першочергової уваги в освітньому просторі кафедр (факультетів) військової підготовки закладів вищої освіти України. Підкреслено, що важливими у цьому аспекті видаються: проблемно-пошукове навчання, ділові й пізнавальні ігри, ситуаційні завдання й інші, які дозволяють підвищити активність і самостійну пізнавальну діяльність студентів (курсантів, слухачів) у освітньому процесі вищих військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Корсікова, Н. М., and В. М. Череватий. "СИСТЕМНИЙ ПІДХІД ДО ПІДВИЩЕННЯ ОСОБИСТОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ СУЧАСНОГО КЕРІВНИКА." Food Industry Economics 11, no. 1 (March 12, 2019). http://dx.doi.org/10.15673/fie.v11i1.1298.

Full text
Abstract:
В статі розглянуто актуальність та основні аспекти роботи сучасного керівника, його місце тазначущість в суспільстві. Виділено особливі проблеми, які значною мірою впливають на поведінку, авідповідно, і на рішення, які повинен приймати керівник. Увага приділена визначенню основних ви-мог до компетенцій сучасного менеджера. З огляду на складність і багатоаспектність наведеної сис-теми вимог і компетенцій, виділено кілька основних аспектів самоменеджменту, як сучасної науковоїсистеми знань з розвитку і підвищенню особистої ефективності керівника. У роботі охарактеризованоосновні концептуальні погляди на проблеми самоменеджменту, запропоновано звернути увагу наокремі практичні методичні прийоми реалізації кожного концептуального напрямку. Автори приходятьдо висновку, що саме комплексний, системний підхід до процесу підвищення особистої ефективності ісаморозвитку дає можливість керівникові отримати від своєї діяльності не тільки значного професійно-го ефекту, але й задоволення від самого процесу роботи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Admink, Admink. "ХОРОВА ОБРОБКА НАРОДНОЇ ПІСНІ У ТВОРЧОСТІ ГЕОРГІЯ МІРЕЦЬКОГО: ШЛЯХАМИ ВІДНОВЛЕННЯ СПАДЩИНИ МИТЦЯ." УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРА : МИНУЛЕ, СУЧАСНЕ, ШЛЯХИ РОЗВИТКУ (НАПРЯМ: КУЛЬТУРОЛОГІЯ), no. 30 (March 10, 2020). http://dx.doi.org/10.35619/ucpmk.vi30.201.

Full text
Abstract:
Здійснено спробу увести до сучасного музикознавства деякі аналітичні огляди творчості першого професійного композитора Волині, лучанина Георгія Мірецького (1929–1978 рр.), чия активна діяльність охопила 1950–1970-ті рр. Розглянуто спадщину митця, яка повертається до концертного життя за ініціативи сина Олександра. Опрацьовано вибрані хорові обробки волинських народних пісень, що стали однією з вершин творчості (на прикладі «Як билина та тополя» ор. 85 і «Такі оченьки» ор. 90 та вирізнено специфіку вказаних творів у контексті української хорової спадщини. Підкреслено, що композитор використовував оригінальні техніко-композиційні прийоми – імітацію інструментального звучання, вставки-цитування інших народних пісень; його обробкам притаманне використання елементів імітаційності в хорових партіях при домінуючій гармонічній основі тощо. Твори є внеском митця до скарбниці українського музичного фольклоризму.Ключові слова: волинська народна пісня, хорова обробка, музичне життя Луцька, творчість Георгія Мірецького. Attempting to bring some analytical reviews of the creativity by the first professional composer of modern Volyn Heorhii Miretskyi (1929–1978) from Lutsk, whose active engagement was carried out in the 1950s-1970s, was carried out in contemporary musicology. The general situation with the artist’s heritage is considered, which returns to the concert initiative and son Alexander’s main efforts. Selected choral transcriptions of Volyn folk songs which became one of the peaks by H. Miretskyi’s work on the example by “How to beil and poplars” op. 85 and “Such eyes” op. 90 worked out. The specificity of these works in the general context of Ukrainian choral heritage has been followed. It is emphasized that the composer uses original technical composition techniques – imitation of instrumental sound, insert-quote of other folk songs. The use of elements of imitation in choral parties with a dominant harmonious basis and others are characterize the transcriptions also. The works are artist’s contribution to the Ukrainian musical folklorism treasury. Key words: Volyn folk song, choral transcriptions, musical life of Lutsk, Heorhii Miretskyi’s creative.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Прийомний син"

1

Голова, В. В. "Родина професора ХТІ Олександра Павловича Лідова." Thesis, НТУ "ХПІ", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/8306.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography