Academic literature on the topic 'Прибуток від основної операційної діяльності'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Прибуток від основної операційної діяльності.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Прибуток від основної операційної діяльності"

1

Поддєрьогін, А. М., and С. В. Скочій. "ФАКТОРНИЙ АНАЛІЗ ФОРМУВАННЯ ПРИБУТКУ ВИРОБНИЧОГО ПІДПРИЄМСТВА." Збірник наукових праць Університету державної фіскальної служби України, no. 2 (November 27, 2018): 304–18. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5940.2.2018.304-318.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено результати факторного аналізу формування прибутку виробничого підприємства. Відображено аналіз динаміки показників фінансових результатів діяльності, структуру доходів і витрат операційної діяльності компанії, фактори впливу на валовий прибуток. Здійснено оцінку впливу на формування прибутку від реалізації обсягу реалізованої продукції, цін реалізації, собівартості продукції, змін у структурі. Запропоновано заходи щодо ефективного управління прибутком аналізованого підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Коцеруба, Н. В. "КОНТРОЛЬНО-АНАЛІТИЧНІ ПРОЦЕДУРИ В СИСТЕМІ КРИЗИС-МЕНЕДЖМЕНТУ ПІДПРИЄМСТВА." Підприємництво і торгівля, no. 29 (April 16, 2021): 28–34. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2021-29-05.

Full text
Abstract:
Загострення кризи світової економіки актуалізує необхідність мінімізації впливу кризових ризиків на результати економічної діяльності підприємств. Події попереднього та поточного років свідчать про те, що найбільше потерпають від наслідків кризи мікро-, малі та середні підприємства, які на відміну від великих підприємств не мають ефективних запобіжників для своєчасного виявлення та попередження кризових загроз. Це вимагає від суб’єктів підприємницької діяльності своєчасного виявлення, перш за все, операційних ризиків, до яких належать зменшення обсягів діяльності і, як наслідок, уповільнення зростання операційних доходів і зменшення операційного прибутку, що призводить до загострення фінансових ризиків – зниження рентабельності операційної діяльності, а також рентабельності активів та капіталу підприємства і погіршення фінансового стану підприємств. Чинники кризи як предмет антикризового управління являють собою явища, що є причинами порушення стабільного розвитку підприємства. Залежно від середовища виникнення чинники кризи розподіляються на зовнішні (на зміну яких окреме підприємство впливати не може) та внутрішні (які піддаються регулюванню з боку систем антикризового управління підприємством). Ефективне антикризове управління підприємством торгівлі ґрунтується на використанні інформації стосовно показників операційної і фінансової діяльності, негативна зміна яких призводить до утворення кризових ситуацій. Із метою визначення проблемних ланок діяльності підприємства торгівлі запропоновано моделювання операційного прибутку, що розраховується методом прямого рахунку: збільшення доходів та зменшення витрат створюють приріст прибутку, а зниження доходів та зростання витрат зменшують прибуток на відповідну величину. Для зниження ризику та втрати платоспроможності підприємства рекомендовано використання платіжного календаря. Грошові потоки у платіжному календарі групуються за видами діяльності відповідно до напрямів надходження і витрачання коштів, що дає змогу своєчасно встановити потенційні кризові загрози та сформувати критерії оцінки ризику неплатоспроможності. Доцільне використання методики оцінки потенційного банкрутства за системою формалізованих і неформалізованих критеріїв, що доповнена показником власного оборотного капіталу, від’ємне значення якого є ознакою критичного фінансового стану суб’єкта господарювання. Зважаючи на обмежені ресурси кризис-менеджменту значної кількості підприємств, що діють на товарному ринку України, у статті запропоновано систему контрольно-аналітичних процедур, застосування яких дає змогу оцінити ризики та визначити орієнтири безпечної економічної діяльності, не залучаючи фахівців консалтингових аудиторських фірм та маркетингових агентств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Куцик, П. О., О. В. Маркус, and І. Б. Садовська. "РОЛЬ ПРОФЕСІЙНОГО СУДЖЕННЯ У ЗАСТОСУВАННІ ЄДИНОЇ МОДЕЛІ ОБЛІКУ ОРЕНДИ ЗА МСФЗ (IFRS) 16 “ОРЕНДА”." Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, no. 63 (October 1, 2021): 5–10. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2021-63-01.

Full text
Abstract:
Обґрунтовано необхідність застосування професійного судження під час визначення принципів первісної та подальшої оцінки орендних активів та зобов’язань у орендаря; вибору ставки дисконтування, строку оренди, складових орендних платежів внаслідок використання нового підходу до порядку обліку оренди за МСФЗ (IFRS) 16 “Оренда”. У статті розглянуто основні положення Міжнародного стандарту фінансової звітності (IFRS) 16 “Оренда”. Визначено нові підходи до відображення в обліку орендаря орендних операцій за єдиною моделлю обліку оренди. Згідно з цією моделлю будь-яку оренду, як операційну, так і фінансову, слід визнавати як в активах, так і в зобов’язаннях балансу орендаря. Розглянуто особливості первісної оцінки орендного зобов’язання шляхом дисконтування майбутніх орендних платежів із використанням відсоткової ставки, закладеної в договорі оренди, або ставки залучення додаткових позикових коштів для суб’єкта госпо-дарювання з огляду на чинні договори фінансування у тій самій валюті. Окреслено основні положення подаль-шого обліку договорів оренди. Так, після дати початку оренди орендар визнає у прибутку (збитку) такі скла-дові: відсоток за орендним зобов’язанням; змінні орендні платежі, не включені в оцінку орендного зобов’язання періоду; амортизацію активу з права користування; збитки від зменшення корисності активу з права кори-стування. Визначено основні фінансові наслідки застосування МСФЗ (IFRS) 16 “Оренда”, а саме: відображен-ня у фінансовій звітності орендаря майнових прав, фінансових зобов’язань, амортизації активу з прав кори-стування та фінансових витрат за орендними зобов’язаннями. Таке надання орендарями розгорнутої інфор-мації дасть можливість користувачам фінансової звітності оцінити вплив оренди на фінансовий стан, фінан-сові результати діяльності та грошові потоки суб’єкта господарювання, а отже схильність до ризиків, пов’язаних із договорами оренди.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Прибуток від основної операційної діяльності"

1

Сячін, В. С. "Прибуток підприємства та основні напрямки його зростання на прикладі ПРАТ «Нова ліні»." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/11865.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні аспекти прибутку підприємства, джерела його формування та напрями використання. Проаналізовано історія та сучасний стан підприємства ПрАТ «Нова лінія» досліджено показники ефективності діяльності підприємства та рівень прибутку та рентабельності діяльності підприємства. Запропоновано підвищити обсягів прибутку підприємства за рахунок скорочення витрат на оплату праці у результаті автоматизації певних процесів та за рахунок стимулювання збуту.
The paper considers the theoretical aspects of enterprise profit, sources of its formation and directions of use The history and current state of the enterprise of PJSC "New Line" are analyzed, the indicators of efficiency of the enterprise activity and the level of profit and profitability of the enterprise activity are investigated. It is proposed to increase the company's profit by reducing labor costs as a result of automation of certain processes and by stimulating sales.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Черненко, А. О. "Оцінка ефективності використання основних фондів торговельного підприємства на прикладі ПРАТ «Нова ліні»." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/11866.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні аспекти прибутку підприємства, джерела його формування та напрями використання. Проаналізовано історія та сучасний стан підприємства ПрАТ «Нова лінія» досліджено показники ефективності діяльності підприємства та рівень прибутку та рентабельності діяльності підприємства. Запропоновано підвищити обсягів прибутку підприємства за рахунок скорочення витрат на оплату праці у результаті автоматизації певних процесів та за рахунок стимулювання збуту.
The paper considers the theoretical aspects of enterprise profit, sources of its formation and directions of use. The history and current state of the enterprise of PJSC "Nova Liniya" are analyzed. It is proposed to increase the company's profit by reducing labor costs as a result of automation of certain processes and by stimulating sales.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бондар, С. С. "Вдосконалення планування прибутку підприємства." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71239.

Full text
Abstract:
Мета роботи - розробка ефективної системи формування прибутку торговельного підприємства. Предмет роботи - вдосконалення управління формуванням прибутку торговельного підприємства, безпосередньо результати фінансової та бухгалтерської звітності щодо формування прибутку підприємства. Об’єкт дослідження - ТОВ "Садочок". В першому розділі розкриваються питання сутності і ролі прибутку в забезпеченні економічного розвитку підприємства, фактори, що визначають прибуток та рентабельність підприємства, анлізуються сучасні методи планування прибутку та оцінка їх результативності. В другому розділі роботи проводиться аналіз динаміки обсягу прибутку від операційної діяльності, надається оцінка достатності формування прибутку та аналіз напрямів використання прибутку від операційної діяльності. В третьому розділі пропонуються напрями використання прибутку від операційної діяльності досліджуваного підприємства в плановому періоді.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Горун, В. А. "Шляхи зростання фінансового результату від операційної діяльності суб’єкта підприємництва» (на прикладі ПрАТ «Одесавинпром»)." Thesis, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12137.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні аспекти що стосуються поняття категорій прибутку підприємства та операційної діяльності, у тому числі акцентуються увага на дослідженні механізму формування фінансового результату від операційної діяльності. Виявлені групи факторів, що здійснюють вплив на величину прибутку від операційної діяльності. Проаналізовано характеристику діяльності досліджуваного підприємства та охарактеризовано продукцію, що ним випускається. Проаналізовано рівень та динаміка найбільш важливих техніко-економічних показників діяльності досліджуваного підприємства, представлене аналітичне дослідження рівня та динаміки фінансового результату від операційної діяльності на досліджуваному підприємстві, надано факторний аналіз формування прибутку від реалізації з метою виявлення резервів і подальшої їх реалізації. Запропоновано заходи, щодо посилення конкурентних переваг на досліджуваному підприємстві та їх впливу на зростання прибутку від операційної діяльності
The works deals with theoretical aspects related to the concept of enterprise profit categories and operating activities, including the emphasis on the study of the mechanism of formation of financial results from operating activities. Groups of factors influencing the value of operating profit are identified. Author analysis the characteristic of activity of the investigated enterprise is given and the products manufactured by it are characterized. The level and dynamics of the most important technical and economic indicators of the activity of the investigated enterprise are analyzed, the analytical study of the level and dynamics of the financial result from operating activities in the investigated enterprise is presented, factor analysis of the formation of profit from realization is presented in order to identify the reserves and their further realization. Measures are proposed to strengthen the competitive advantages of the studied enterprise and their impact on the growth of operating profit.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Юдаєв, І. Р. "Фактори та шляхи підвищення прибутку підприємства (на прикладі ТОВ «Цемент»)." Thesis, 2018. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/9525.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються розглянута економічна сутність категорії «прибуток», методичні засади планування прибутку на підприємстві та управління прибутком з ціллю його підвищення. Проведено дослідження особливостей виробництва цементу в Україні, надана характеристика діяльності підприємства ТОВ «Цемент» на підставі аналізу основних техніко- економічних показників, виконано аналіз прибутку підприємстваТОВ «Цемент» зі застосуванням адитивної факторної моделі.
The article deals with the economic essence of the category "profit", the methodical principles of planning profit in the enterprise and management of profit with the goal of increasing it. The study of the features of cement production in Ukraine was carried out, the characteristic of the activity of the enterprise "Cement" LLC was based on the analysis of the main technical and economic indicators, and the analysis of the profit of the enterprise "Cement" LLC with the use of the additive factor model was performed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Чеберко, Лілія Вадимівна. "Облік і аналіз фінансових результатів діяльності виробничого підприємства ТДВ «Запорізький хлібозавод № 3»." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/3810.

Full text
Abstract:
Чеберко Л. В. Облік і аналіз фінансових результатів діяльності виробничого підприємства ТДВ «Запорізький хлібозавод № 3» : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 071 «Облік і оподаткування» / наук. керівник В. Г. Гончарова. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 135 с.
UA : Кваліфікаційна робота: 135 с., 3 розділи,7 рис., 50 табл., 4 додатка, 78 джерел. Об’єкт дослідження – процес обліку, форми та методи аналізу фінансових результатів на підприємстві ТДВ «Запорізький хлібозавод № 3». Метою кваліфікаційної роботи є обґрунтування теоретичних положень та розробка практичних рекомендацій щодо удосконалення обліку і аналізу фінансових результатів діяльності підприємства. Методи дослідження: аналіз і синтез, абстрагування і конкретизація, методи індукції та дедукції, групування, термінологічного аналізу та теоретичного узагальнення, описовий метод, порівняння і факторний аналіз, систематизація і узагальнення, методи причинно-наслідкового зв’язку та абстрактно-логічний метод. Наукова новизна одержаних результатів полягає в теоретико-методичному обґрунтуванні та вирішенні комплексу питань, пов’язаних з удосконаленням обліку та аналізу фінансових результатів. У процесі дослідження отримано такі наукові результати, яким притаманна наукова новизна: набули подальшого розвитку:  тлумачення категорії «фінансові результати» як результату використання в господарському процесі необхідних ресурсів у певному їх співвідношенні, вираженого в грошовій формі у вигляді прибутку (збитку), який призводить до збільшення (зменшення) вартості власного капіталу підприємства;  доповнена класифікація фінансових результатів на основі аналізу існуючих класифікацій фінансових результатів у бухгалтерському та внутрішньогосподарському обліку і наведена схема з етапами формування фінансових результатів та загальними взаємозв’язками між ними;  запропоновано удосконалення обліку фінансових результатів для хлібопекарних підприємств щодо деталізації плану рахунків для поділу витрат на постійні та змінні, окремого обліку доходів і витрат від реалізації на вітчизняному ринку та на експорт, за видами продукції, а також відокремлення фінансових результатів від основної та іншої операційної діяльності;  запропоновано уточнений алгоритм застосування коефіцієнта стійкого зростання із використанням удосконаленої формули розрахунку показника SGR. Отримані результати спрямовані на узагальнення теоретичних положень та практичних аспектів обліку й аналізу фінансових результатів підприємства, які можуть впроваджуватися в практику роботи виробничих підприємств. Застосування на практиці запропонованих рекомендацій дозволить забезпечити адекватне відображення операцій з обліку фінансових результатівдіяльності виробничих підприємств у сучасних умовах господарювання, своєчасне одержання та інформаційну базу для ефективного аналізу діяльності підприємства керівництвом.
EN : Qualifying work:135 pp., 3 sections,7 fig., 50 tab., 4 annex, 78 references. The object of study is accounting process, forms and methods of analysis of financial results at the enterprise of «Zaporizhzhya Bakery No. 3». The purpose of the qualification work is to justify of the theoretical regulations and work out practical recommendations to improve accountinganalysis of financial results of the enterprise. Methods of research: analysis and synthesis, abstraction and concretization, methods of induction and deduction, grouping, terminological analysis and theoretical generalization, descriptive research, comparison and factor analysis, systematization and generalization, cause-effect relationship methods and the abstract-logical method. The scientific novelty of the results consists in theoretical and methodical justification and solving of the complex issues which are connected with the improvement of accounting and increasing efficiency of financial results. The study yielded the following scientific results, which are characterized by scientific innovation: Got further development:  definition of the «financial results» category asthe result of the use in the economic process of the necessary resources in a certain ratio, expressed in monetary terms in the form of profit (loss), which leads to an increase (decrease) in the value of equity of the enterprise;  the classification of financial results after research of accounting and internal accounting classifications is supplemented and the scheme of formation of financial results with the general interrelations between them is given;  the improvementof accounting of financial results for bakeries are proposed, in particular the division of costs into fixed and variable in accounting, separate accounting of product sales and cost of goods sold in the domestic market and for export, separate accounting of income and expenses from sales by the type of product, separation of financial results from main and other operating activities;  the specified algorithm of application of the coefficient of sustainable growth with the use of the improved formula of calculating of the SGR indicator is offered. The results of research are aimed at generalization of theoretical positions and practical aspects of accounting and analysis of financial results of the enterprise, which can be introduced into the practice of manufacturing enterprises. The application of proposed recommendations in practice will ensure adequate reflection of transactions for accounting of financial results of the production enterprises according to current economic situation, in time obtaining and information base for effective analysis of the management of the enterprise.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Вовжинський, П. В. "Оцінка прибутковості підприємницької діяльності та шляхи її зростання » (на прикладі ПАТ «Одеський кабельний завод»)." Thesis, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12133.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні аспекти, що стосуються поняття категорій прибутку підприємства та операційної діяльності, у тому числі акцентуються увага на дослідженні механізму формування фінансового результату від операційної діяльності. Виявлені групи факторів, що здійснюють вплив на величину прибутку від операційної діяльності. Проаналізовано характеристику діяльності досліджуваного підприємства та охарактеризовано продукцію, що ним випускається. Проаналізовано рівень та динаміка найбільш важливих техніко-економічних показників діяльності досліджуваного підприємства, представлене аналітичне дослідження рівня та динаміки фінансового результату від операційної діяльності на досліджуваному підприємстві, надано факторний аналіз формування прибутку від реалізації з метою виявлення резервів і подальшої їх реалізації. лення конкурентних переваг на досліджуваному підприємстві та їх впливу на зростання прибутку від операційної діяльності.
The paper deals with theoretical aspects related to the concept of enterprise profit categories and operating activities, including the emphasis on the study of the mechanism of formation of financial results from operating activities. Groups of factors influencing the value of operating profit are identified. The characteristic of activity of the investigated enterprise is given and the products manufactured by it are characterized. The level and dynamics of the most important technical and economic indicators of the activity of the investigated enterprise are analyzed, an analytical study of the level and dynamics of the financial result from operating activities at the investigated enterprise is presented. Measures are proposed to strengthen the competitive advantages of the studied enterprise and their impact on the growth of operating profit.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Прибуток від основної операційної діяльності"

1

Горбачова, О. М., Л. Л. Турова, and В. В. Смілянець. "МЕХАНІЗМ ФІНАНСОВОГО УПРАВЛІННЯ БІЗНЕС-ПРОЦЕСАМИ СТАЛОГО РОЗВИТКУ АЕРОПОРТОВИХ КОМПЛЕКСІВ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-16.

Full text
Abstract:
У статті здійснено аналіз структури витрат аеропорту, оскільки саме вони становлять основу формування собівартості наданих послуг. Обґрунтовано, що для розрахунку повної виробничої собівартості виробництва конкретної аеропортової послуги доцільно вибрати один підрозділ, який акумулює всі витрати і, відповідно, прибуток від виробництва даної послуги аеропортового комплексу. Визначено основні принципи формування собівартості виробництва аеропортової послуги. Пропонований у роботі методичний підхід до розрахунку собівартості виробництва окремих центрів витрат дає змогу розрахувати витрати на виробництво кінцевих послуг аеропорту, провести аналіз прибутку і виявити основні напрями зниження витрат та підвищення прибутку за окремими напрямами діяльності аеропорту. Формування кінцевої вартості виробництва аеропортової послуги відбувається у центрі акумуляції прибутку за допомогою накопичення інформації про внутрішньогосподарські зв’язки центрів акумуляції прибутку з допоміжними підрозділами аеропорту. Методичні принципи формування витрат аеропорту за допомогою показників центрів витрат та внутрішньогосподарських зв’язків між підрозділами допомагають також вирішити завдання економічного планування і бюджетування діяльності кожного допоміжного та виробничого підрозділу. Запропонована структура собівартості послуг аеропорту дає змогу вирішити низку управлінських завдань – від аналізу рентабельності послуг за допомогою операційного аналізу до обґрунтування рішень в інвестиційній і фінансовій сферах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography