Academic literature on the topic 'Прибутковість виробництва'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Прибутковість виробництва.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Прибутковість виробництва"

1

Bohadorova, Larisa, Sofiia Melnychenko, and Anastasiia Markeliuk. "ПРОСТОРОВО-ЧАСОВА ДИНАМІКА ЯКІСНИХ ЗМІН ЕФЕКТИВНОСТІ ВИРОБНИЦТВА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР НА ПІДПРИЄМСТВАХ УКРАЇНИ У 2015 ТА 2019 РОКАХ." Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій 2, no. 6 (December 23, 2020): 205–16. http://dx.doi.org/10.32750/10.32750/2020-0219.

Full text
Abstract:
Сільське господарство є однією з найважливіших складових економіки країни. Воно виробляє продукти харчування для населення, сировину для переробної промисловості, задовольняє інші потреби суспільства. Ефективність роботи цього виду економічної діяльності завжди залишається актуальним питанням. Узагальнюючим показником економічної ефективності сільськогосподарських підприємств є показник рентабельності. Рентабельність означає доходність, прибутковість підприємства. У загальному вигляді її розраховують шляхом співставлення валового доходу або прибутку з витратами або ресурсами, що використовуються для його отримання. У статті розглянуто показники ефективності виробництва продукції рослинництва підприємствами України у 2015 та 2019 роках. У процесі дослідження було використано такі методи: аналізу та синтезу, узагальнення, статистичний, картографічний та математичний. Мета статті полягає в дослідженні ефективності розвитку галузей рослинницького комплексу сільськогосподарських підприємств України в розрізі адміністративних областей. Основну увагу у статті, ми приділили рівню рентабельності сільськогосподарських культур. У процесі дослідження, ми виявили, що у 2019 році, порівняно з 2015 роком ефективність виробництва усіх сільськогосподарських культур на підприємствах знизилася у декілька разів, а по деяких регіонах взагалі виробництво стало неефективним. Основними чинниками, які негативно вплинули на рослинницьку галузь є: зниження врожайності; застарілі технологічні процеси; екстенсивне землекористування; висока собівартість виробництва. Аналіз показує, що існує значний потенціал для збільшення врожайності сільськогосподарських культур за рахунок інтенсифікації виробництва. Особливе значення варто надати таким факторам виробництва як добрива чи посівний матеріал, які можуть значно вплинути на (витрати) ефективність, і тому вимагають відповідних технологій та управлінських рішень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Марченко, В. М. "ПРАКТИЧНИЙ ДОСВІД РЕАЛІЗАЦІЇ КОНКУРЕНТНИХ СТРАТЕГІЙ ПІДПРИЄМСТВ." Підприємництво та інновації, no. 7 (December 30, 2019): 65–68. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/7.10.

Full text
Abstract:
Метою статті є порівняльний аналіз чинників формування та найкращої практики реалізації конкурентних стратегій підприємствами України. Опис практики реалізації конкурентних стратегій підприємствами лідерами відповідних ринків дав змогу ідентифікувати еволюцію основних засобів становлення їх конкурентоспроможності та узагальнити основні чинники, які впливають на формування конкурентних переваг підприємства на ринку та визначають ефективність реалізації вибраної конкурентної стратегії. Виявлено, що такими чинниками є здатність підприємства впливати на поведінку споживача через спрямований інформаційний потік та унікальні властивості товару, здатність задовольнити споживчий попит за найменших витрат, що досягається шляхом формування замкнутих технологічних циклів та логістичних ланцюгів, здатність підтримувати лідерство на ринку завдяки реалізації політики постійного товарного оновлення. Інструментами реалізації визначених здатностей є інновації та нестандартні стратегічні рішення. Виявлено, що в сучасній економіці спостерігаються суттєві зміни як у споживчих потребах (індивідуалізація потреб), так і в інструментах їх задоволення (персоніфікація продажів). Конкурентними перевагами підприємства, які забезпечують їх конкурентоспроможність та відповідність споживчим потребам, є структура портфеля асортиментних позицій та товарних марок, інформаційний супровід властивостей продукції, підтвердження їх безпечності та якості, формування повних технологічних циклів виробництва та логістичної інфраструктури, інноваційне оновлення виробництва, наявність науково-дослідних центрів та виробництво пробних зразків продукції. Зміни вподобань і стилю споживчої поведінки в сучасному світі трансформують як ринок, так і поведінку його учасників. Встановлено, що в сучасних умовах ринкової економіки поведінка споживача на ринку є основним джерелом ефективності конкурентної стратегії. Відмінність набула ознак властивості сучасного товару, а першість у пропозиції інноваційного товару на ринку забезпечує прибутковість підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кулик, М. І., and О. М. Пасічніченко. "Потенціал та економічна ефективність використання рослинних решток сільськогосподарських культур." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 3 (September 30, 2016): 37–40. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2016.03.08.

Full text
Abstract:
Наведено рівень урожайності основної продукції (зерна, насіння) та розраховано потенціал (загальний та енергетичний) рослинних решток сільськогосподарських культур. Подано економічну ефективність виробництва побічної продукції – рослинних решток (соломи та стебел) пшениці озимої, кукурудзи, сорго і соняшнику в умовах фермерського господарства, що засвідчує їхню високу прибутковість та рентабельність у випадку використання як сировини для біопалива. The article contains the level of productivity of primary products (grain, seeds) and the potential (common and power) of plant crop residues was calculated. The economic efficiency of production by-products – plant remains (straw and stalks) of winter wheat, corn, sorghum and sunflower were presented. The results confirm their high return and profitability as raw materials for biofuel.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Тригуб, О. В., О. М. Куценко, В. В. Ляшенко, and В. В. Ногін. "ВАЖЛИВІСТЬ ВИРОЩУВАННЯ ГРЕЧКИ ЯК УНІКАЛЬНОЇ Й ЕКОЛОГІЧНО ОРІЄНТОВАНОЇ КУЛЬТУРИ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 1 (March 25, 2022): 69–76. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2022.01.08.

Full text
Abstract:
У статті доведено перспективність вирощування гречки як еколого орієнтованої культури, яка завдяки своїм біологічним особливостям і господарським характеристикам, здатна забезпечити прибутковість виробництва та покращити його екологічне середовище. Завдяки своїм унікальним особливостям вона є цінною: сільськогосподарською культурою – як попередник і покращувач ґрунту, вирощується за безпестицидною технологією; медоносною сільськогосподарською культурою; сировинною культурою – як зерна, що є джерелом біологічно активних речовин, вітамінів і мінералів тощо, продуктів її переробки для створення функціональних продуктів з лікувальними та корисними властивостями; через безвідходність її технології виробництва та різностороннє використання. Визначено, що гречка є парозаймаючою культурою та гарним попередником для озимих культур, має позитивний вплив на ґрунт: поле залишається вільним від бур’янів та пухким, здатна несимбіотичним шляхом фіксувати азот бактеріями Azospirillum bacter у ризосфері коріння тощо. Проаналізовано культуру гречки як сидерат, який сприяє удобренню ґрунту цілим комплексом незамінних макро- і мікроелементів. Відзначено стійкість гречки до шкідників і захворювань, що додатково з безпестицидною технологією вирощування мінімізує застосування хімічних засобів захисту. Визначено місце культури гречки у розвитку бджільництва в Україні, як однієї з найкращих медоносів. Обґрунтовано перспективність створення функціональних продуктів які, крім основного завдання – харчування, мають лікувальні та корисні властивості для людини. Відзначено, що пріоритетність вирощування гречки ще обумовлена безвідходністю її технології виробництва і різностороннім використанням у фармацевтичній промисловості та народній медицині, тваринництві, птахівництві, грибництві тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Skoryk, M. О. "ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ АГРАРНОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ: КРЕДИТНА СФЕРА." Actual problems of regional economy development 2, no. 12 (April 26, 2016): 77–84. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.12.77-84.

Full text
Abstract:
В статті здійснено аналіз кредитування аграрних підприємств банківськими установами України. Аргументовано, що найбільшим фінансовим донором для суб’єктів господарювання аграрного сфери виступає банківський сектор. Доведено, що сутність державного регулювання у вирішенні питань кредитування аграрного бізнесу полягає у створенні сприятливої політики кредитування через часткову компенсацію ставки за кредитами банківських структур. Умотивовано, що зменшення рівня кредитування сільськогосподарських товаровиробників в період фінансової кризи обумовлено низкою чинників. Обгрунтовано, що ефективне господарювання не можливе без поповнення обсягів фінансових ресурсів для збільшення оборотного капіталу та інвестування діяльності суб’єктів господарювання, а, звідси, збільшення їх прибутковості. Аргументовано, що поповнення коштів можливе через залучення інвестицій з метою поповнення оборотних активів, що, у свою чергу, дасть можливість поповнити, оновити основні засоби виробництва та збільшити прибутковість господарюючих суб’єктів і для вирішення даних питань потрібна нагальна участь державних регуляторів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Петренко, Ж. А., and О. А. Томашевська. "ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 2 (June 28, 2012): 162–68. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2012.02.32.

Full text
Abstract:
Висвітлено фактори підвищення ефективностівикористання земельних угідь регіону у контекстіїх значення в пошуках резервів і напрямів зростан-ня економіки аграрних підприємств. Здійсненопоглиблений кількісний статистико-економічнийаналіз результативних синтетичних показниківгосподарської діяльності через призму факторів,зумовлюючих рівень їх віддачі в показниках прибу-тку з гектара площі. Досліджено кількісну мірувпливу на прибутковість вказаної одиниці площітаких факторів як: якість земельних угідь; інтен-сивність матеріальних і трудових вкладень; земле-забезпеченість працюючих; фондоозброєність іфондооснащеність виробництва. The factors of increase of efficiency of using of the land holdingsof region are reflected in the context of their value insearch of reserves and directions of growth of economy ofagrarian enterprises. The deep quantitative statistic and economicalanalysis of effective synthetic economic performanceindicators is carried out through the prism of factors,predetermining the level of their return in indexes arrived fromthe hectare of area. The quantitative measure of influence onprofitability of the indicated unit of area of such factors as:quality of the land holdings; intensity of financial and labourinvestments; supply with land workers of these enterprises;supply with fund productions.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шматковська Т. О. "СУЧАСНІ ІНФОРМАЦІЙНІ ТА КОМУНІКАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ." Економічний форум 1, no. 3 (September 25, 2021): 110–15. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-3-16.

Full text
Abstract:
Особливості економічного розвитку в умовах інтенсифікації технічних та технологічних змін передбачають необхідність врахування багатьох факторів для забезпечення ефективності професійної управлінської діяльності, чим ускладнюють існуючу систему формування менеджменту для багатьох суб’єктів господарювання. Уже зараз можна упевнено стверджувати, що без залучення інноваційних рішень, які базуються на компонентах новітніх інформаційних технологій, як то цифрові платформи, новітнє програмне забезпечення, когнітивні технології тощо, неможливе ефективне функціонування будь-якого підприємства. Більше того – без застосування даних інформаційних технологічних рішень наразі неможливою є ефективна реалізація таких процесів, як управління, контроль, збір та оперативна обробка економічної інформації, а загалом – якість використовуваних інформаційних технологій в сучасних умовах напряму впливає на фінансові результати та прибутковість діяльності підприємств. Також одним із ключових елементів забезпечення успішної реалізації сучасного управлінця є формування належного рівня та оперативності комунікації між різними ланками підприємства, включаючи вертикальні управлінські зв’язки та горизонтальне адміністрування на кожному із ієрархічних рівнів управління. Саме сучасні цифрові рішення у сфері комунікацій дозволяють із належною ефективністю розв’язати це питання і забезпечити оперативне реагування управлінського апарату на будь-які зміни у зовнішньому середовищі функціонування господарюючого суб’єкта. В статті розглянуто особливості ефективного застосування інформаційних та комунікаційних технологій в процесі управлінської діяльності сучасних підприємств. При цьому визначено, що новітні технологічні рішення стосуються не лише підвищення результативності процесу виробництва, але й напряму впливають на професійну діяльність працівників підприємства у кожному його підрозділі. При цьому цифрові та інформаційні рішення з однаковою ефективністю можуть застосовуватися як для процесів підбору персоналу на підприємстві, так і з метою підвищення ефективності функціонування конкретної ділянки виробництва та результативності діяльності підприємства в цілому. Запропоновано комплекс рішень щодо впровадження інформаційних та комунікаційних технологій, які рекомендовано до впровадження господарюючими суб’єктами для формування засад щодо підвищення ефективності їх функціонування в умовах швидкого зростання темпів науково-технічного прогресу та розвитку цифрової економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Onegina, Viktoriya, and Yurii Vitkovskyi. "Інвестиції та земельна реформа в сільському господарстві в Україні." Agricultural and Resource Economics: International Scientific E-Journal 6, no. 4 (December 20, 2020): 187–210. http://dx.doi.org/10.51599/are.2020.06.04.10.

Full text
Abstract:
Мета. Метою статті є ідентифікація тенденцій і чинників інвестицій у сільському господарстві в Україні в період 2014–2019 рр. та впливу заходів земельної реформи із лібералізації обігу земель сільськогосподарського призначення на обсяги інвестування в сільському господарстві. Методологія / методика / підхід. У дослідженні використано такі методи, як логічні операції (аналіз, синтез, узагальнення, індукція, дедукція) – для визначення особливостей тенденцій в інвестуванні, формулювання висновків щодо впливу земельної реформи на інвестиції; індексний – для виявлення кількісних змін у номінальних і реальних обсягах інвестицій, чинниках впливу; трендовий аналіз – для визначення тенденцій змін та побудови функцій тренду інвестицій у різні періоди; факторний і кореляційний аналіз – для виявлення чинників і щільності зв’язку та залежностей обсягів інвестицій від окремих чинників (прибутку, цін, ставки відсотка, державної підтримки); графічний – для візуальної презентації динаміки інвестицій. Дослідження виконувалося на основі статистичних даних Державної служби статистики України, Національного банку України, звітності сільськогосподарських підприємств Харківської області та даних власних спостережень за 2014–2019 рр. (для розрахунку індексів окремих показників та окремих коефіцієнтів кореляції враховувалися дані за 2009–2013 рр.). Результати. Визначено функцію тренду, яка розкриває загальну спрямованість зміни річних обсягів інвестування в сільському господарстві у 2014–2019 рр. в Україні. Установлено, що основними чинниками, які здійснювали вплив на процеси інвестування в цей період, були підвищення цін на сільськогосподарську продукцію, низький рівень диспаритету цін на продукцію сільського господарства та матеріально-технічні ресурси, експортна орієнтація виробництва та сприятлива для експортерів динаміка курсу національної валюти, агроінновації, прибутковість сільськогосподарського виробництва. Однак дія визначених чинників не пояснює зменшення обсягу інвестицій у 2019 р. Проведене дослідження показало, що очікування щодо змін у законодавстві стосовно обігу земель сільськогосподарського призначення мали негативний вплив на динаміку інвестування в сільському господарстві в Україні. Для збереження тренду збільшення інвестування в сільськогосподарське виробництво, його техніко-технологічне оновлення важливим є здійснення комплексу правових, економічних, технічних та організаційних заходів, що забезпечать якісне реформування земельних відносин. Оригінальність / наукова новизна. Набули подальшого розвитку визначення динаміки інвестицій у сільському господарстві в Україні та ідентифікація найбільш значущих чинників впливу на них у 2014–2019 рр., оцінка зміни в річних обсягах інвестування під впливом очікувань запровадження ринку землі в Україні. Розвинуто наукове обґрунтування впливу земельної реформи на інвестування в сільському господарстві та доведено, що доки права власності на землі сільськогосподарського призначення залишатимуться нечітко та не у повному обсязі визначеними, неможна стверджувати про підстави для підвищення ефективності використання земельних ресурсів, збільшення інвестицій у сільське господарство внаслідок відміни мораторію на продаж землі. Тривалість лагу впливу земельної реформи на збільшення інвестицій у сільському господарстві буде залежати від якості інститутів землекористування та ринку землі. Практична цінність / значущість. Результати дослідження можуть бути використані в управлінні як на мікро, так і на макрорівнях для прогнозування обсягу інвестицій у сільському господарстві, опрацювання заходів із стимулювання інвестицій та поглиблення земельної реформи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Шевчук, T. В. "ХІМІЧНИЙ СКЛАД І ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОБІЧНИХ ПРОДУКТІВ ЗАБОЮ ТОВАРНОГО МОЛОДНЯКУ ПЕСЦЯ БЛАКИТНОГО." Effective rabbit breeding and fur farming, no. 6 (May 2, 2020): 189–201. http://dx.doi.org/10.37617/2708-0617.2020.6.189-201.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню стану використання побічної продукції забою хутрових звірів. Подано результати літературного пошуку за обраною темою. Установлено, що за промислового вирощування хутрових звірів та їх забою утворюється ціла низка цінних продуктів. До них відносять тушки забитих тварин, зарізи шкурок, пух, обрізь, жир-сирець, окремі внутрішні органи, екскременти тощо. Провідні звірогосподарства світу широко використовують їх у різних галузях народного господарства: землеробстві, легкій, кормовій, харчовій промисловості. Багаті на біологічно активні речовини побічні продукти забою хижих ссавців, які здавна використовувалися у народній медицині, знайшли застосування у фармакології, терапії та геронтології. В Україні більшість вітчизняних звіроферм не повністю використовують потенціал поголів’я звірів, так як майже вся побічна продукція забою утилізується. З огляду на це прибутковість виробництва хутра падає, виникають екологічні проблеми. Тому актуальним є докорінне вивчення складу і властивостей побічних продуктів забою хутрових звірів. Вивчено хімічний склад та фізико-хімічні властивості побічних продуктів забою товарного молодняку песця блакитного (гомогенату із термічно оброблених тушок та жиру). Встановлена висока поживність та біологічна цінність гомогенату, який характеризувався високою жирністю (до 23%) та вмістом білка (до 20%). Доведено, що за зберігання глибоко замороженого (-18 – -20оС) гомогенату його хімічний склад достовірно не змінювався, проте спостерігалося зниження активної кислотності та зростав показник кислотного числа. Досліджено хімічний склад песцевого жиру у свіжому та замороженому вигляді. Доведено, що жир песця блакитного характеризувався високим вмістом нейтральних жирів та виявився цінним джерелом незамінних поліненасичених жирних кислот: лінолевої та ліноленової. Установлено, що 150-добове зберігання топленого жиру песця негативно відбилося на його фізико-хімічних властивостях, з-за окисних процесів, зумовлених частковим ліполізом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Горобець, В. О. "Схрещування свиней як спосіб підвищення їх відгодівельних і м’ясних ознак." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 1-2 (June 26, 2015): 174–77. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2015.1-2.39.

Full text
Abstract:
У статті викладені результати оцінювання сви-ней іноземного походження та кровності за відгоді-вельними й м’ясними ознаками з визначенням кращихпоєднань батьківських генотипів для одержанняефекту гетерозису у потомків. Дослідженнями вста-новлено, що найвищу інтенсивність росту під часвідгодівлі мав гібридний молодняк, одержаний у разісхрещування двохпородних свиноматок (велика білафранцузького походження х дюрок німецького поход-ження) з кнурами породи п’єтрен англійського поход-ження. Найбільш відчутне зниження у потомків тов-щини шпику на рівні 6–7-го грудних хребців та підви-щення маси задньої третини півтуші забезпечитьвикористання на заключному етапі трьохпородногосхрещування кнурів породи п’єтрен англійського по-ходження. Чистопородне розведення свиней великоїбілої породи не сприяє підвищенню відгодівельних ім’ясних ознак у молодняка, навіть за об’єднання в їхгенотипі спадковості тварин французького, німецько-го й англійського походження. Прибутковість відго-дівлі молодняка свиней в умовах сучасного промисло-вого виробництва повинно ґрунтуватися на поєдну-ваності порід, особливо, коли використовуютьсятварини іноземного походження. The article presents the results of the evaluation of pigs of foreign origin and crownest of fattening and meat traits with determining of the best combinations of parental genotypes to obtain the effect of heterosis in the descendants. Research has shown that a hybrid young stock had the highest growth rate during feeding, who was obtained by crossing dohorty sows (large white of French origin x Duroc of German origin) with grunts of Pietrain breed of English origin. The largest declines of the young stock’s backfat thickness at 6-7 thoracic vertebrae and increase the mass of the posterior third of the side will ensure three times Pietrain boars’ cross breeding of English origin at the final stage. Purebred breeding of pigs of large white breed does not promote the fattening and meat traits in young stock, even for the unification of their genotype heredity animals of French, German and English origin. The profitability of fattening of young pigs in the conditions of modern industrial production should be based on associations of species, particularly when animals of foreign origin are used.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Прибутковість виробництва"

1

Стригуль, Лариса Станіславівна, Ганна Євгенівна Тур, and Антон Андрійович Стригуль. "Дослідження сучасних підходів до визначення прибутковості підприємства." Thesis, Кременчуцький національний університет ім. Михайла Остроградського, 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/43299.

Full text
Abstract:
Прибутковість підприємства суб'єктів господарювання, незалежно від їх організаційно-правової форми і галузі функціонування, залежить від рівня забезпеченості підприємств ресурсним та фінансовим потенціалом, їх раціональним співвідношенням та ефективним використанням у процесі господарської діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Брік, Світлана Володимирівна. "Ефективність фінансово-кредитного забезпечення цукробурякового виробництва." Thesis, Харківський інститут фінансів Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі, 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/23523.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Брік, Світлана Володимирівна. "Стан і тенденції розвитку цукробурякового виробництва у сільськогосподарських підприємствах Харківщини." Thesis, Харківський національний аграрний університет ім. В. В. Докучаєва, 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/23531.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Христич, Н. П. "Економічне обґрунтування проекту створення підприємства з виробництва та продажу вина." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Khrystych.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче
У роботі розглядаються теоретичні засади започаткування власної справи у виноробній сфері: розглянуто бізнес-ідею започаткування власної справи; досліджуються нормативно-правове регулювання підприємницької діяльності в Україні у виноробній сфері. Проаналізовано конкурентне середовище у виноробній сфері в Одеській області та визначені внутрішні конкурентні переваги створюваного підприємства з виробництва та продажу вина. Розраховано витрати на створення ті функціонуванні підприємства з виробництва та продажу вина. Спрогнозовано прибуток від реалізації товарів та послуг. Проведено оцінку економічної ефективності проекту. Проаналізовані можливі ризики та запропоновані заходи щодо їх мінімізації.
The work deals with the theoretical principles of starting a business in the wine industry. Therefore, author considers the business-idea of starting business in in the wine industry; he also examines the regulatory and legal regulation of entrepreneurial activity in Ukraine in the wine industry. The competitive environment of preschool education in Odessa were analyzed as well as internal competitive advantages of the created enterprise for the production and sale of wine. The costs of establishing and operating of the enterprise for the production and sale of wine were calculated. Income from the sale of services forecasted. The economic efficiency of the project reviewed. The possible risks analyzed and measures to minimize them proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Цюпка, Д. А., and Дарина Сергіївна Майстро. "Підвищення інноваційного потенціалу промислового підприємства." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27799.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Яковенко, Р. В., R. Yakovenko, C. Гарькава, and S. Harkava. "Практичне застосування методології економічної теорії (приклад)." Thesis, Софія : „Бял ГРАД-БГ” ООД, 2010. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/6830.

Full text
Abstract:
Визначено передумови підвищення прибутковості фірми застосовуючи загальну методологію економічної теорії, зокрема методи аналізу та синтезу даних, графічний та математичний методи, метод динаміки та комплексний метод. The prerequisites for increasing the profitability of the firm are determined using the general methodology of economic theory, in particular methods of data analysis and synthesis, graphical and mathematical methods, dynamics method and complex method.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Величко, Андрій Олександрович. "Аналіз логістичних систем управління будівельного виробництва." Магістерська робота, 2021. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/5526.

Full text
Abstract:
Величко А. О. Аналіз логістичних систем управління будівельного виробництва : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія» / наук. керівник О. А. Бондар. Запоріжжя : ЗНУ, 2021. 97 с.
UA : В роботі проведено аналіз можливостей науково-сучасного інструментарію на платформі галузі знань «Логістика» в розрізі управління логістичними системами, що дає змогу вирішити складну організаційно-виробничу задачу з метою підвищення ефективності проведення будівельного виробництва. Обґрунтовано необхідність використання науки «логістика» як інноваційного спеціалізованого інструментарію вирішення практичних завдань розвитку виробничого процесу будівництва, що дає можливість удосконалити механізм оцінки та вибору раціональних організаційних, управлінських та логістичних заходів, спрямованих на підвищення прибутковості будівельних організацій за рахунок мінімізації виробничих витрат (собівартість БМР)., що дозволяє розглядати будівельний сектор, як складну організаційно-технологічно систему.
EN : The analysis of possibilities of scientifically-modern tool is in-process conducted on the platform of area of knowledge «Logistic» in the cut of management the logistic systems, that gives an opportunity to decide an intricate organizationally-productive problem with the aim of increase of efficiency of realization of building production. The necessity of the use of science is reasonable «logistic» as the innovative specialized tool of decision of practical tasks to development of productive process of building, that gives an opportunity to perfect the mechanism of estimation and choice of the rational organizational, administrative and logistic measures sent to the increase of profitability of building organizations due to minimization of productive charges (prime price of БМР)., what allows to examine a building sector (foods, services and organizations, are participants), as difficult system.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Черненко, А. В. "Організаційно-економічний механізм управління конкурентоспроможністю підприємства (на прикладі «Бі енд Джи»)." Thesis, 2019. http://ir.stu.cn.ua/123456789/18819.

Full text
Abstract:
Черненко, А. В. Організаційно-економічний механізм управління конкурентоспроможністю підприємства на прикладі ТОВ «Бі енд Джи» : магістерська робота : 073 Менеджмент / А. В. Черненко ; керівник роботи Косач І. А. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра публічного управління та менеджменту організацій. – Чернігів, 2019. – 99 с.
В дипломній роботі розглянуто питання організаційно-економічного механізму управління конкурентоспроможністю підприємства. Робота виконана на базі підприємства товариства з обмеженою відповідальність «Бі енд Джи». Дипломна робота містить такі розділи:  теоретичні основи управління конкурентоспроможністю підприємства;  аналіз діяльності підприємства ТОВ «Бі енд Джи»;  удосконалення процесу управління підприємством. В процесі роботи зроблено висновки та пропозиції щодо обґрунтування напрямків вдосконалення організаційно-економічного механізму управління конкурентоспроможністю підприємства ТОВ «Бі енд Джи».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography