Academic literature on the topic 'Превентивна дія'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Превентивна дія.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Превентивна дія"

1

Кондрашова К. Г. "ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ ДО ПРЕВЕНТИВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З МОЛОДШИМИ ШКОЛЯРАМИ В СИСТЕМІ УНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ ОСВІТИ." ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ, no. 49 (October 30, 2021): 143–52. http://dx.doi.org/10.37915/pa.vi49.268.

Full text
Abstract:
У статті уточнено й системно визначено сутність поняття «превентивна педагогічна діяльність», «готовність до превентивної діяльності»; на підставі особливостей превентивної діяльності з’ясовано сутність і специфіку готовності майбутніх педагогів до її реалізації у практиці початкової школи. Превентивна діяльність розглядається як дії, що спрямовані на визнання пріоритетів особистісного розвитку студентів, їхніх потреб, мотивів, цілей, здібностей, індивідуально-психологічних особливостей власної траєкторії професійного зростання та набуття високого рівня професіоналізму. Готовність до превентивної діяльності розглядається як складне особистісне утворення, яке поєднує в собі знання, уміння, професійні якості, що дозволяють успішно здійснювати превентивну діяльність, будувати освітній процес на принципах педагогічної підтримки, допомоги й запобігання відхиленням вчинків молодших школярів від норм поведінки та спілкування, прийнятих у суспільстві. Обґрунтовано структурні компоненти, критерії цього складного особистісного утворення та зміст підготовки студентів. Структурні компоненти готовності взаємозалежні й взаємозумовлені. Їхня виразність визначається змістовністю, логічністю, гнучкістю структурної складової педагогічної підготовки студентів. Установлено, що позитивні результати у формуванні готовності студентів до превентивної діяльності можливі при взаємовідповідності структурних компонентів готовності як складного особистісного утворення майбутнього педагога. Конкретизовано зміст педагогічної підготовки в системі університетської освіти; встановлено етапність реалізації її цілей у практиці вищої школи (на першому етапі формуються первинні уявлення про превентивну діяльність, про функції й превентивні дії педагога, сутність педагогічної підтримки й запобігання негативним звичкам у поведінці молодших школярів. На другому етапі студенти одержують уявлення про специфіку превентивної педагогіки й діяльності педагога, її відмінність від корекційної педагогіки і діяльності. На третьому етапі студенти опановують технологію індивідуально-творчої превентивної діяльності; виокремлено й обґрунтовано необхідність співвідношення змісту підготовки майбутніх педагогів до превентивної роботи зі структурними компонентами готовності як важливої характеристики педагогічного професіоналізму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Новиков, Василий Егорович, Наталья Эдуардовна Усачева, Татьяна Владимировна Мякишева, and Елена Викторовна Трун. "Фармакоэпидемиологический анализ превентивной химиотерапии детей из очагов туберкулезной инфекции." Экспериментальная и клиническая фармакология 84, no. 4 (April 30, 2021): 19–23. http://dx.doi.org/10.30906/0869-2092-2021-84-4-19-23.

Full text
Abstract:
Проведено когортное ретроспективное исследование эффективности врачебных назначений в рамках превентивной химиотерапии туберкулезной инфекции у детей из контакта с больным туберкулезом с бактериовыделением и без бактериовыделения с целью оптимизации режимов превентивной химиотерапии. Установлено, что для превентивной химиотерапии детей чаще используется сочетание изониазида с пиразинамидом, реже назначается один изониазид в течение 3 или 6 месяцев. Статистически не подтверждены преимущества двухкомпонентного режима превентивной химиотерапии по эффективности перед однокомпонентным в обеих группах наблюдения. По результатам иммунодиагностики с АТР превентивная химиотерапия детей из контакта с бактериовыделителем была менее эффективной, по сравнению с детьми из контакта без бактериовыделения (на 23,2 % при назначении одного изониазида и на 12,9 % при назначении изониазида с пиразинамидом, p < 0,05). У 4,3 % детей из контакта с бактериовыделителем химиопрофилактика оказалась неэффективной, они заболели первичным туберкулезом. Ключевую роль в этом могла сыграть широкая лекарственная устойчивость микобактерий туберкулеза у бактериовыделителя. Это свидетельствует о необходимости индивидуального подхода к превентивной химиотерапии детей из контакта с бактериовыделителем с учетом возможной множественной или широкой лекарственной устойчивости возбудителя.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Олег, Рішняк. "СУЧАСНА РЕСТАВРАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ : ОСНОВНІ НАПРЯМИ, ЗАВДАННЯ ТА ПРІОРИТЕТИ." УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРА : МИНУЛЕ, СУЧАСНЕ, ШЛЯХИ РОЗВИТКУ (НАПРЯМ: КУЛЬТУРОЛОГІЯ) 35 (February 6, 2021): 220–26. http://dx.doi.org/10.35619/ucpmk.v35i0.388.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена розгляду основних напрямів сучасної реставраційної діяльності, зокрема превентивній та інвазивній консерваціям, а також реставрації. Сформульовано основні завдання кожного напряму, визначено передумови практичного проведення окресленого кола заходів та проаналізовано їхній вплив на об’єкт реставрації. Звернено увагу на важливе значення превентивної консервації для сфери охорони світової культурної спадщини та недостатнє використання напрацювань цього напряму в українській реставраційній справі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лазарєва, О. Б., and В. Є. Куропятник. "Програма превентивної фізичної реабілітації вертеброгенних порушень шийного відділу для дзюдоїстів." Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, no. 2 (October 21, 2016): 61–65. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2016.2.61-65.

Full text
Abstract:
На сьогодні олімпійський спорт має тенденції видовищності та гонки за результатами, що відсуває на задній план першочергові завдання: здоров’я та розвиток особистості. Для єдиноборців це супроводжується підвищенням рівня травматизму і що гірше – розвитком хронічних порушень, а саме дегенеративно-дистрофічних захворювань хребта. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Швидкість розвитку програм спортивної підготовки значно відстає від тенденції змін змагальності, а також загального суспільного розвитку. Саме тому в дзюдо постало питання збереження спортивних резервів, а також вдосконалення програм підготовки борців різного віку за рахунок залучення засобів фізичної реабілітації. Мета даної роботи – структуризація програми превентивної фізичної реабілітації вертеброгенних порушень шийного відділу для дзюдоїстів. Результати дослідження. Ми розглядаємо превентивну фізичну реабілітацію як технологію корекційно-профілактичного процесу для дзюдоїстів із застосуванням методів і засобів фізичної реабілітації. За рахунок даних емпіричних методів дослідження та контент-аналізу історій розвитку вертеброгенних порушень у спортсменів високого класу, тренерів і тих людей, котрі вже закінчили спортивну кар’єру, було встановлено потребу розділити програму на загальний та поглиблений компоненти. Висновок. У роботі представлено структуру програми превентивної фізичної реабілітації вертеброгенних порушень шийного відділу для дзюдоїстів, зазначено загальні задачі, спрямування та можливості її впровадження. Висвітлено загальний компонент програми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Karabyn, V. V. "Заходи мінімізації ризиків виникнення надзвичайних ситуацій екологічної генези на ділянках будівництва нафтогазових свердловин." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 11 (December 27, 2018): 68–70. http://dx.doi.org/10.15421/40281113.

Full text
Abstract:
Охарактеризовано заходи мінімізації ризиків виникнення надзвичайних ситуацій екологічного походження на ділянках впливу нафтогазових свердловин, здійснено їхню класифікацію. Виокремлено організаційні та технічні, геологічні і біологічні групи заходів. Серед організаційних заходів виділено підгрупи кризового моніторингу, аудиту, експертизи та інспектування. До групи технічних, геологічних та біологічних заходів віднесено превентивні, оперативні та рекультиваційні. До програми кризового моніторингу потрібно віднести обґрунтування мережі пунктів спостережень, періодичності відбору проб, основну і додаткову програму лабораторних досліджень, систему оброблення інформації та систему прогнозування ризиків та реагування на них. До превентивних та оперативних технічних заходів віднесено гідроізоляцію поверхні бурового майданчика, встановлення противикидного обладнання, технічні рішення для недопущення забруднення ґрунтових вод глибинними флюїдами, мінімізацію використання особливо небезпечних компонентів бурового розчину. Серед рекультиваційних заходів виокремлено технічну та біологічну складові. Успішність виконання робіт запропоновано оцінювати аудитом та інспектуванням рекультиваційних робіт. Обґрунтовано, що всі групи заходів є взаємопов'язаними й ефективне управління ризиками залежить від їх синергетичної дії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Дмитрович, Гуйван Петро. "ЧАСОВИЙ АСПЕКТ ЗДІЙСНЕННЯ САМОЗАХИСТУ ЯК СПОСОБУ ЗАХИСТУ СУБ’ЄКТИВНОГО ПРАВА ОСОБИ. ВІДМІННІСТЬ ЙОГО ВІД ОПЕРАТИВНОГО ЗАХИСТУ." Часопис цивілістики, no. 43 (December 25, 2021): 5–14. http://dx.doi.org/10.32837/chc.v0i43.438.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню актуального наукового питання про темпоральні чинники застосування такогоспособу охорони суб’єктивного права особи, як самозахист, та відмежуванню його за цією ознакою від спорід-неного захисного повноваження на оперативний вплив на правопорушника. В роботі наголошено на тому, щоохоронне відношення у будь-якому разі виникає після факту порушення, а захист є обов’язковою активною дією, яка має свої часові межі. Строки початку, закінчення та тривалості самозахисту мають значення в разі визначення його своєчасності. Стверджується, що самозахист слід вважати своєчасним за наявності реальної загрози конкретному об’єкту правової охорони. При цьому ознака реальності посягання є визначальною для кваліфікації вказаних превентивних дій як правомірних засобів самозахисту. З’ясована сутність самозахисту, піддана критиці позиція науковців, які ототожнюють самозахист із здійсненням спеціальних передбачених законом вчинків для забезпечення виконання зобов’язання, зокрема притримання чи покладення санкцій на поручителя, або з реалізацією власних повноважень своїми активними діями. Доводиться, що такий підхід є хибним. Негативно автором оцінюється і наукове припущення, що до способів здійснення самозахисту можна віднести самостійне виконання потерпілою особою рішення суду на її користь, не чекаючи відповідних дій виконавчої служби. Також обґрунтовується концепція, згідно з якою час здійснення охоронної дії може бути критерієм її правомірності: заходи самостійної реалізації повноважень щодо захисту цивільних прав можуть визнаватися неналежними з урахуванням їхньої віддаленості від моменту порушення. Значна увага присвячена встановленню відмінностей між способами самозахисту цивільного суб’єктивного права і близьким за сутністю охоронним механізмом застосування до порушника неюрисдикційних оперативних санкцій саме за часовим критерієм. Самозахист здійснюється або до порушення права (превентивні заходи), або під час порушення, й аж ніяк не можна назвати самозахистом дії особи після припинення порушення. Оперативні ж заходи, навпаки, застосовуються, як правило, вже після правопорушення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Дейніченко, Т. І., Г. В. Дейниченко, and О. А. Жерновникова. "ПЕДАГОГІЧНА ПІДТРИМКА ІНОЗЕМНИХ ЗДОБУВАЧІВ З КНР ОСВІТНЬО-НАУКОВОГО РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ У ВИВЧЕННІ МАТЕМАТИЧНОЇ СТАТИСТИКИ." Педагогіка та психологія, no. 63 (2020): 43–50. http://dx.doi.org/10.34142/2312-2471.2020.63.05.

Full text
Abstract:
На основі аналізу науково-педагогічної літератури у статті розкрито суть педагогічної підтримки, яку визначено як педагогічну, дидактично цілеспрямовану діяльність компетентних педагогів з надання превентивної й оперативної дозованої допомоги аспірантам. Це сприятиме розв’язанню їхніх індивідуальних проблем, пов’язаних з успішним просуванням у навчанні, спілкуванні, професійному самовизначенні, самовираженні. У статті розглянуто різні підходи до визначення педагогічного змісту поняття «педагогічна підтримка» – широкий і вузький. Схарактеризовано принципи педагогічної підтримки (загальності, суб’єктності й індивідуальності, проблемності, пріоритету захисту прав та інтересів аспірантів; адресності й дозованості допомоги, співробітництва, систематичності підтримки, диференційованого підходу при наданні підтримки), її види (превентивна, оперативна, опосередкована, дозована, адресна), форми (індивідуальна, групова), прийоми надання (використання карток-консультацій, таблицьпорад, організація спілкування, наведення питань, що наштовхують на відповідь, попередження про типові помилки і неправильні підходи тощо). Визначено специфіку здійснення педагогічної підтримки в умовах групової роботи у вивченні здобувачами-іноземцями з КНР освітньо-наукового рівня вищої освіти елементів математичної статистики задля оволодіння стохастичними методами обробки результатів педагогічного експерименту. Схарактеризовано етапи надання педагогічної підтримки іноземним здобувачам освітньо-наукового рівня вищої освіти у вивченні стохастики, якот: діагностичний, пошуковий, проектний, діяльнісний, рефлексивний. Науково обґрунтовано як загальні вимоги до викладача, який здійснює педагогічну підтримку (постійна увага до кожної особистості, створення ситуацій успіху, стимулювання до самостійних дій, розвинена емпатія, забезпечення умов для самовизначення і самореалізації), так і ті, що стосуються безпосереднього здійснення педагогічної підтримки (вивчення індивідуальних особливостей кожного здобувача з метою надання «адресної» допомоги, що потребує Т.І. Дейніченко, Г.В. Дейниченко, О.А. Жерновникова 44 виявлення «проблемного поля», тобто особистісно значущої для нього проблеми; цілеспрямованої пізнавальної діяльності викладача і здобувача з розв’язання проблеми, а також організації співробітництва здобувачів).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Пінчук, Віталій. "РЕАЛЬНИЙ І ПОТЕНЦІЙНИЙ КОНФЛІКТ ІНТЕРЕСІВ: ВИНИКНЕННЯ ТА ШЛЯХИ ВРЕГУЛЮВАННЯ." Litopys Volyni, no. 23 (April 20, 2021): 149–52. http://dx.doi.org/10.32782/2305-9389/2020.23.26.

Full text
Abstract:
У цій статті досліджено та проаналізовано явище конфлікту інтересів на державній службі та запропоновано можливі варіанти превентивних заходів та розробки механізмів щодо недопущення конфлікту інтересів. У процесі вдосконалення законодавства відбулося розмежування понять «потенційний конфлікт інтересів» і «реальний конфлікт інтересів» залежно від стадії впливу суперечності, що виникла у прийнятті рішень чи вчиненні дій поса- довцем. Таке розмежування в рамках загального поняття цілком узгоджується з підходом, що існує в міжнародній практиці. Очевидний (реальний) конфлікт інтересів стосується ситуацій, коли існує особистий інтерес, який може обґрунтовано вважатися таким, що впливає на виконання посадовцем своїх обов’язків, навіть якщо такий негатив- ний вплив фактично відсутній. Проте неврегульованість законодавства, відсутність цілісної стратегії та чіткого алгоритму дій щодо конфлікту інтересів, недостатність санкцій та непрагнення до діяльності контролюючих органів не дають змоги не тільки розв’язати наявні, але й попередити потенційні конфлікти інтересів. Природа представницької функції держаного службовця вже передбачає наявність певних конфліктів інтересів. У дослідженні детально розглянуто сутність конфлікту інтересів та сформульовано висновок, що майже всі корупційні злочи- ни відбуваються під дією конфлікту інтересів, тобто через владні повноваження задоволення особистих потреб, незаконного збагачення та отримання неправомірних благ. Для вчинення злочину, пов’язаного з корупцією, конфлікт інтересів і є передумовою. Найдієвішими нині методами недопущення надалі конфлікту інтересів у кримінальному діянні є саме превентивні методи. Попередження виникнення конфлікту інтересів та викладення в методичних рекомендаціях Національного агентства з питань запобігання корупції норм мають характер лише рекомендацій, а не наказів. Надзвичайно важливо вживати заходів попередження конфлікту інтересів, законодавчо чітко забез- печити невідворотність покарання за порушення реального конфлікту інтересів відповідно до чинних норм та роз- робити чітку стратегію стосовно роботи близьких осіб в одному органі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Mykytchuk, Nataliia. "ПРЕВЕНТИВНА ДИПЛОМАТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ У ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНІЙ СТРАТЕГІЇ ТУРКМЕНІСТАНУ." Філософія та політологія в контексті сучасної культури 12, no. 1 (July 10, 2020): 211–21. http://dx.doi.org/10.15421/352025.

Full text
Abstract:
Досліджено роль і місце превентивної дипломатії у зовнішній політиці сучасного Туркменістану. Визначено, що Туркменістан обрав курс на постійний нейтралітет для забезпечення рівних можливостей у розвитку двосторонніх відносин з іншими країнами. Виявлено, що досвід посередництва і превентивної дипломатії, набутий у 1990-х рр., Туркменістан прагне розширювати, беручи участь у діяльності відповідних інституцій ООН та ОБСЄ. Визначено, що з ініціативи Туркменістану, підтриманої іншими державами регіону, в Ашгабаті відкрито Регіональний центр ООН з превентивної дипломатії для Центральної Азії (РЦПДЦА). З’ясовано, що діяльність РЦПДЦА сприяє підтримці безпеки в регіоні на належному рівні та консолідації зусиль країн Центральної Азії для боротьби з сучасними загрозами. Встановлено, що результатом участі Туркменістану у діяльності РЦПДЦА є ініціативи, озвучені на засіданнях структур ООН та спрямовані на розширення застосування дипломатичних засобів вирішення конфліктів, а також інтеграція підходів, запропонованих РЦПДЦА, у підготовку дипломатичних співробітників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Shangutov, Oleg A., and Anton O. Shangutov. "ПРЕВЕНТИВНАЯ ИДЕНТИФИКАЦИЯ РАЙОНОВ СОЦИАЛЬНОЙ НАПРЯЖЕННОСТИ." Russian Journal of Education and Psychology 12, no. 1 (February 28, 2021): 101–22. http://dx.doi.org/10.12731/2658-4034-2021-12-1-101-122.

Full text
Abstract:
Актуальность исследования обусловлена обострением военно-политических и социально-экономических условий в стране и мире, что потребовало разработки новых способов повышения эффективности функционирования органов государственной власти при решении задач обеспечения государственной и общественной безопасности. Цель – разработка метода превентивной идентификации районов социальной напряженности на основе пороговых моделей коллективного поведения. В результате проведенного исследования разработан соответствующий метод позволяющий прогнозировать динамику социальных явлений на основе учета таких объективных параметров как: неравенство доходов населения, уровень доверия граждан к лицам и институтам, представляющим интересы государства, пороговое поведение населения. Для практической реализации данного метода разработана программа для ЭВМ. Выводы. Представленный метод превентивной идентификации районов социальной напряженности обладает широкими прикладными возможностями применения и значительным потенциалом дальнейшей модернизации.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Превентивна дія"

1

Стаценко, М. С., and Олександр Миколайович Огурцов. "Перспективи одержання рибосомальних вакцин." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/44774.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Стаценко, М. С., and Олександр Миколайович Огурцов. "Оптимізація біотехнології отримання рибосомальних вакцин." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/44772.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Гонтар, Ю. М., Ольга Юріївна Чередніченко, and Артем Вікторович Василенко. "Протокол синхронізації ресурсів для вирішення задач систематизації даних у режимі реального часу." Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38082.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Превентивна дія"

1

Аркуша, Лариса Ігорівна, Наталія Олександрівна Федчун, Олег Вікторович Дикий, Ігор Вікторович Загородній, and Марія Олегівна Д’ячкова. Кримінологічні теорії, емпіричні дослідження та превентивні практики : навч.-метод. посібник. Одеса : Фенікс, 2021. http://dx.doi.org/10.32837/11300.16150.

Full text
Abstract:
В навчально-методичному посібнику висвітлені сучасні теоретико-методологічні тенденції кримінологічної науки, а саме: гносеологічні, онтологічні та праксеологічні аспекти теорій злочинності на сучасному етапі розвитку кримінологічної науки та з точки зору історичної ретроспективи; провідні методи, техніки та напрямки сучасних кримінологічних досліджень; стратегії протидії злочинності та шляхи впровадження превентивних заходів у практику кримінальної юстиції У посібнику наводяться скорочені тексти лекцій, плани практичних занять, завдання для самостійної роботи, перелік навчальних тем та питань для підсумкового контролю знань та вмінь. Зібрано перелік спеціальної літератури та Інтернет-ресурсів, корисних для продукування нових ідей, релевантних потребам превентивної діяльності. Розраховано для здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії (денної, вечірньої та заочної форми навчання) Національного університету «Одеська юридична академія» за спеціальністю 081 «Право».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Лобанова, Алла Степанівна, and Людмила Володимирівна Калашнікова. Робота з підлітками-девіантами: соціологічний та психологічний аспекти : підручник для студентів вищих навчальних закладів. Каравела, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1412.

Full text
Abstract:
Підручник містить відомості щодо специфіки реалізації роботи з підлітками-девіантами, поведінка яких відхиляється від загальновизнаних соціальних норм. У межах соціолого-психологічного підходу до вивчення девіантної поведінки, здійснюється диференційоване вивчення підліткових девіацій, визначаються причинно-наслідкові зв’язки між різними формами їх прояву, формуються теоретичні знання й практичні уміння соціально-психологічної допомоги підліткам-девіантам та їх соціальному оточенню. Книга стане у нагоді студентам, які вивчають соціальну роботу, девіантологію, психологію, соціологію, превентивну педагогіку, шкільним психологам, педагогам, соціальним працівникам, працівникам правоохоронних органів тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Николаев, Виталий Александрович. Исследование влияния технологий активного долголетия на качество и продолжительность жизни при переходе к системе превентивной персонализированной медицины. Publishing House Triumph, 2020. http://dx.doi.org/10.32986/dis-doi-1b36135-123-02.

Full text
Abstract:
Одним из доминантных направлений персонализированного подхода в клинической практике являются технологии активного долголетия, направленные на предупреждение возникновения заболеваний и травм, устранение факторов риска их развития, а также на укрепление и восстановление здоровья, предотвращение развития клинической симптоматики на доклинической стадии. В системе здравоохранения, это направление заключается в продлении активного долголетия в аспекте повышения качества и продолжительности здоровой жизни; способствует развитию персонализированной медицины и профилактики социально-значимых заболеваний; охватывает, помимо системы оказания медицинской помощи, другие сферы, влияющие на здоровье каждого индивида (эндогенные и экзогенные факторы в развитии преждевременного старения). В исследовательской работе научно обосновано влияние технологий активного долголетия на качество и продолжительность жизни людей пожилого возраста, что существенно расширяет возможности персонифицированного управления состоянием здоровья и резервами организма для продления полноценной здоровой жизни каждого индивида.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Превентивна дія"

1

Смолина, А. А., В. А. Кунин, Ж. В. Вечеркина, Ю. А. Богатырева, and Н. В. Чиркова. "Превентивные мероприятия для предотвращения кариозных поражений." In General question of world science. "Л-Журнал", 2017. http://dx.doi.org/10.18411/spc-31-07-2017-03.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Konstantinov, A. V., E. A. Kushnir, T. S. Koroleva, and I. O. Torzhkov. "THE PREVENTIVE MANAGEMENT CLIMATE RISK IN FORESTRY." In All-Russian Scientific Conference, dedicated to the 90th anniversary of the Voronezh State Forestry University named after G.F. Morozov. Знание-М, 2020. http://dx.doi.org/10.38006/907345-73-7.2020.45.50.

Full text
Abstract:
чувствительность обширных российских лесов к климатическим изменениям может иметь значительные последствия для климатической системы в связи с водным, углеродным и энергетическим обменом между биосферой и атмосферой. Обширные лесные территории Российской Федерации участвуют в глобальном регулировании климата. Вектор развития российской политики в сферах землепользования и лесного хозяйства может повлиять на будущий климат планеты. Наблюдаемые и ожидаемые изменения климата увеличивают риск возникновения естественных лесных пожаров и количество дней с экстремальными погодными явлениями; способствуют распространению инвазивных насекомых-вредителей. Для выявления и предотвращения возможных негативных последствий изменения климата необходимо введение принципов превентивного управления лесными ресурсами Российской Федерации. Превентивное управление лесными ресурсами и устойчивое лесопользование будут способствовать сокращению выбросов парниковых газов и адаптации лесного хозяйства к неблагоприятному влиянию климатических изменений.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Превентивна дія"

1

Дороніна, Т. О. Концепція «нульової толерантності» як американська модель превентивних дій в освіті. Десна Поліграф, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2158.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Савосько, Василь Миколайович, Максим Олександрович Квітко, Юрій Васильович Лихолат, and Іван Панасович Григорюк. Лісові культурфітоценози як природоохоронний чинник екологічної безпеки Криворізького гірничо-металургійного регіону. Київ, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4197.

Full text
Abstract:
З’ясування низки природоохоронних превентивних заходів з використанням лісових культурфітоценозів є важливою передумовою оптимізації стану навколишнього середовища в промислово розвинених регіонах України. Мета дослідження – з позицій екосистемного підходу проаналізувати лісові культурфітоценози як перспективний чинник екологічної безпеки (ЕБ) Криворізького гірничо-металургійного регіону. Матеріалами для виконання роботи слугували наукові публікації і результати власних польових досліджень, які отримано впродовж 2013 – 2019 рр. на теренах природних й штучно створених лісових фітоценозів, що розташовані в контрастних екологічних умовах та репрезентують основні різновиди деревних насаджень. Доведено, що в лісових культурфітоценозах регіону види деревних рослин перебувають у стресовому стані і втрачають стійкість внаслідок постійного впливу несприятливих екологічних чинників натурагенного та антропічнного генезису. Висунуто припущення, що лісові культурфітоценози Криворіжжя повинні набути статусу одного з ключових природоохоронних чинників, які визначають його ЕБ, як окремо цього регіону, так і України в цілому. Для цього в перспективі необхідно досягнути оптимальних показників лісистості Криворіжжя (8-10 %) шляхом створення їх з урахуванням наукових передумов нових та упорядкування існуючих насаджень. Першим етапом такого впорядкування може стати використання біогеохімічних показників системи «Листовий опад – ґрунт» як маркерів та предикторів стану деревостанів лісових культурфітоценозів регіону.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography