Academic literature on the topic 'Праця творча'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Праця творча.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Праця творча"

1

Chernoivanova, A. S. "КАТЕГОРІЙНИЙ ІНСТРУМЕНТАРІЙ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ПРАЦІ В СУЧАСНИХ УМОВАХ." Actual problems of regional economy development 1, no. 13 (April 25, 2017): 97–111. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.13.97-111.

Full text
Abstract:
Стаття спрямована на обґрунтування теоретичних засад забезпечення інноваційної праці в сучасних умовах на основі систематизації категорійного інструментарію. За результатами проведненого дослідження: виявлено особливості інноваційної праці та виокремлено її серед інших споріднених категорій: “творча праця”, “інтелектуальна праця”, “управлінська праця”; узагальнено теоретичні положення щодо сутності інноваційної праці та уточнено її визначення; обгрунтовано класифікацію видів інноваційної праці; визначено особливості інноваційної праці та виокремлено її місце серед інших споріднених видів праці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Білавич Г.В. "ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ДО ВИКОРИСТАННЯ НА УРОКАХ ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ ТВОРІВ ДЛЯ ДІТЕЙ ВАСИЛЯ СУХОМЛИНСЬКОГО." ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ, no. 49 (October 30, 2021): 69–75. http://dx.doi.org/10.37915/pa.vi49.253.

Full text
Abstract:
Багатоаспектна творча спадщина В. Сухомлинського становить 48 книг, 500 наукових статей, понад 1500 казок та оповідань. Творчий здобуток педагога-гуманіста активно перевидається: тільки на початку ХХІ сторіччя вийшло 65 творів В. Сухомлинського загальним накладом понад 15 млн. примірників. Твори вченого перекладено 59 мовами світу. До його вагомих здобутків належать «Духовний світ школяра», «Сто порад учителеві», «Праця і моральне виховання», «Батьківська педагогіка», «Листи до сина», «Книга про любов», «Павлиська середня школа», «Серце віддаю дітям» (побачила світ 1969 р., видана 32 світовими мовами, має 55 видань) та ін. Провідною в педагогічній спадщині В. Сухомлинського є проблема виховання всебічно розвиненої особистості. Цю ідею учений уперше в історії педагогіки радянської доби обґрунтував у вигляді авторської концепції. Її педагог-новатор успішно реалізував у діяльності Павлиської середньої школи. В. Сухомлинський актуалізує проблему виховання моральних почуттів. У творчій спадщині видатного українського педагога велике місце посідають літературні казки та оповідання, присвячені моральному вихованню особистості. Є велика потреба в глибокому аналізі цих художніх творів для дітей як чинника навчання та морального виховання особистості. Казки та оповідання директора Павлиської школи стоять понад часом, вони присвячені вічній проблемі людства – збереженню духовності. В основі морального виховання педагог називає турботу/піклування/опіку людини про людину, відповідальність людини за людину. В. Сухомлинський виводить поняття «моральність» на високий (духовний) щабель його розуміння, а це дає підстави стверджувати, що моральне виховання дитини вчений підносить на рівень християнської моралі, в основі якої – любов до ближнього та добрі справи людини. Твори для дітей органічно вкраплені в ґрунтовних працях В. Сухомлинського. До прикладу, у книзі «Серце віддаю дітям» (1968, 1969), яка налічує близько 40 художніх текстів, дещо менше – у праці «Народження громадянина» (1970) та ін.У статті виокремлено педагогічні умови підготовки майбутніх учителів до використання на уроках позакласного читання творів для дітей Василя Сухомлинського.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Єськова, Тетяна Леонідівна. "ТВОРЧА РЕАЛІЗАЦІЯ ІДЕЙ С. РУСОВОЇ У ПРОЦЕСІ ВИКОРИСТАННЯ РУЧНОЇ ПРАЦІ В РОБОТІ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ." Інноватика у вихованні, no. 10 (November 7, 2019): 165–69. http://dx.doi.org/10.35619/iiu.v1i10.171.

Full text
Abstract:
Анотація.Докорінна перебудова освіти в Україні спонукає вчених до розробки перспективних теоретичних і методичних моделей трудового виховання дошкільників з урахуванням досягнень педагогічної теорії та практики попередніх років. У цих умовах історичний досвід розвитку проблеми використання ручної праці у вихованні дітей дошкільного віку, і, зокрема, педагогічна спадщина Софії Русовоїмає надзвичайно важливе значення. У статті висвітлюється педагогічна спадщина С. Русової щодо творчого використання ручної праці у вихованні дітей дошкільного віку, аналізуються її погляди, акцентується увага на використанні ручної праці у освітньому процесі дошкільних установ. У методичних працях С. Русової вказується, що одним із важливих чинників виховання в дошкільному віці є ручна праця, яка впливає на різнобічний розвиток особистості. Саме завдяки їй формуються такі важливі якості особистості, як працелюбність, акуратність, ініціативність, творчість, товариська взаємодопомога, воля та багато інших, які стають основою людського життя. Педагог наголошувала, що починати трудове виховання слід у сім'ї, оскільки саме в ній дитина отримує перші трудові вміння та навички. С Русова вважала, що зміст дитячої праці повинен відповідати не лише віковим та індивідуальним особливостям дитини, але й порі року. Визначний педагог акцентувала увагу на необхідності поєднання навчання з практичною діяльністю і зазначала, що постійно розвиваючи руку, яка є одним з найкращих інструментів для висловлювання думки, яка дає змогу дитині як найкраще розуміти весь матеріальний світ ми надаємо дитині можливість міцніше засвоїти нову інформацію. На думку автора ідеї використання ручної праці, які були висвітлені у працях С. Русової, мали важливе значення для створення програмно-методичних документів, організації освітнього процесу у подальші періоди розвитку національної системи дошкільної освіти та можуть бути творчо використані вихователями в роботі сучасних закладів дошкільної освіти для розробки ефективних виховних технологій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лісовська, Юлія. "Творча праця як інвестиційна вартість кіберкапіталу у запобіганні корупції: стан та перспективи розвитку." Expert: Paradigm of Law and Public Administration 1, no. 2018-1(1) (November 2018): 63–71. http://dx.doi.org/10.32689/10.32689/2617-9660-2018-1-1-63-71.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Лісовська, Юлія. "Творча праця як інвестиційна вартість кіберкапіталу у запобіганні корупції: стан та перспективи розвитку." Expert: Paradigm of Law and Public Administration 1, no. 1 (November 2018): 63–71. http://dx.doi.org/10.32689/2617-9660-2018-1-1-63-71.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Проскуріна, М. О. "КАТЕГОРІЯ «ДОДАНА ВАРТІСТЬ» У ДИСКУРСІ КРЕАТИВНОЇ ЕКОНОМІКИ." Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, no. 6 (May 28, 2021): 7–12. http://dx.doi.org/10.32851/2708-0366/2021.6.1.

Full text
Abstract:
В актуальних документах щодо регулювання соціально-економічної політики України підвищену увагу приділено питанню створення продукції з високою доданою вартістю, зокрема підтримці сектору креативних індустрій. Економічна природа створеної або доданої вартості є принциповим питанням, що визначає характер соціально-економічних відносин у суспільстві та відображається у характері відносин власності. Потребує уваги дослідження механізмів формування доданої вартості в креативному секторі, оскільки це дасть змогу обґрунтувати та сформувати цілісну та системну політику підтримки сектору. У статті представлено узагальнений механізм формування доданої вартості культурного та креативного продукту, а також функціональну структуру культурної індустрії під час створення доданої вартості. Основними джерелами формування доданої вартості культурного або креативного продукту стають творча праця, нематеріальні активи виробника та потенційно висока норма прибутку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Яковлева, Ірина. "ОСОБЛИВОСТІ ГЕНДЕРНОЇ ПСИХОЛОГІЇ ЖІНОЧИХ ОБРАЗІВ У «НАРОДНИХ» ОПОВІДАННЯХ МАРІЇ ГРІНЧЕНКО." Молодий вчений, no. 11 (99) (November 30, 2021): 80–84. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-11-99-18.

Full text
Abstract:
У статті здійснено аналіз гендерної психології персонажів оповідань «для народного читання» Марії Грінченко (Загірньої) на матеріалі неопублікованих оповідань «Зароблене щастя», «Наплакалась я сьогодні…» та ін. Гендерний підхід використано з метою доповнення традиційної інтерпретації творчості письменниці розкриттям особливостей підходу до зображення внутрішнього світу персонажів, обумовлених впливом біографічних чинників на процеси художнього осмислення авторкою фактичного матеріалу. Для аналізу обрано неопубліковані оповідання, оскільки вивчення автографів дає можливість простежити етапи створення тексту, водночас найповніше відбиваючи індивідуальні особливості писемного мовлення авторки. Як саме відбувалася спільна творча праця Марії Грінченко з її видатним чоловіком Борисом Грінченком, інші подробиці становлення української письменниці, дізнаємося з цих і подібних джерел. Встановлено, що оповідання зокрема піднімають теми тогочасного становища жінки в селянській общині.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

ЛІ, ЯНЬ. "КИТАЙСЬКИЙ ОЛІЙНИЙ ЖИВОПИС ЯК ЗАСІБ ТВОРЧОЇ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА." АКАДЕМІЧНІ СТУДІЇ. СЕРІЯ «ПЕДАГОГІКА» 2, no. 3 (November 17, 2021): 39–45. http://dx.doi.org/10.52726/as.pedagogy/2021.3.2.6.

Full text
Abstract:
У статті наведено поняття «творча самореалізація майбутнього вчителя образотворчого мистецтва» як ціле- спрямований процес розкриття професійних і педагогічних здібностей особистості в освітньому процесі з метою досягнення високих результатів у художній і педагогічній діяльності. Визначено, що зміст творчої самореаліза- ції майбутнього вчителя визначається напрямом художнього мистецтва. Доведено, що написання картин у про- цесі освоєння олійним живописом має посилатися на індивідуальні особливості художника, його творчу уяву і креативне мислення. Наведено результати аналізу наукових праць китайських дослідників (Ван Цін, Нін Тін, Лі Сіньхань, Пан Вей, Сунь Ке, Чень Сяофей, Чинь Сяофей). Виявлено тенденцію оновлення змісту викладання китайського олійного живопису, запозичення нових технік у європейських художників. Зазначено, що завдяки оцінці китайських і зарубіжних творів класичного олійного живопису майбутні художники навчаються створюва- ти правильні естетичні концепції, покращувати особистісні характеристики, оволодівати художнім стилем. Про- те майбутні художники, захоплюючись творами іноземних художників, недостатньо усвідомлюють значущість і переваги традиційної китайської культури, погано відчувають «дух» китайського олійного живопису, що від- бивається на полотнах картин. Автором виокремлено постать відомого художника і педагога Лю Хайсу, який став фундатором Шанхайської академії образотворчих мистецтв. Творча самореалізація Лю Хайсу стала прикладом для його послідовників. Визначено причини, що заважають творчій самореалізації майбутніх учителів образот- ворчого мистецтва. Уточнено педагогічні методи, що використовуються в професійній підготовці майбутніх учи- телів цієї галузі. Запропоновано вибіркову дисципліну «Творча самореалізація майбутніх педагогів-художників засобами китайського олійного живопису» для майбутніх учителів образотворчого мистецтва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

МАРТИНЮК, Анатолій. "ВИЗНАЧНІ ПЕРСОНАЛІЇ УКРАЇНСЬКОЇ МУЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ XX СТОЛІТТЯ В НАУКОВОМУ ОСМИСЛЕННІ АКАДЕМІКА ІВАНА ГАМКАЛА." Human Studies Series of Pedagogy, no. 45 (December 9, 2021): 52–57. http://dx.doi.org/10.24919/2413-2039.13/45.7.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано творчу і мистецьку діяльність визначних вітчизняних персоналій української музичної культури в науковому осмисленні академіка Івана Гамкала. Висвітлено роль теоретичних знань і практичних умінь у професійному становленні майбутнього митця. Визначено, що на основі аналізу наукових праць видатного диригента, педагога, науковця, громадського діяча надається можливість опанування знань, навичок і вмінь диригентського мистецтва. Акцентується, що науковий доробок Івана Гамкала окреслює коло питань, пов’язаних із проблемами диригентського виконавства, формує професійні навички майбутніх диригентів, сприяє інтелектуальному розвитку, виховує любов до своєї професії. У своїх наукових працях І. Гамкало застосовує історико-порівняльний метод, що використовувався в багатьох науках і був покладений в основу принципу історизму в сучасному музикознавстві та суміжних галузях науки. Таким чином, висвітлена творча діяльність визначних музичних діячів у наукових працях вплинула на формування світогляду творчої особистості в умовах освітнього простору. У статті узагальнено, що творча і мистецька діяльність відомих вітчизняних персоналій української музичної культури в науковому осмисленні академіка Івана Гамкала відіграє важливу роль у становленні національної музичної культури. Факти наукової діяльності Івана Гамкала дають можливість говорити про вплив його особистості на стан музичної освіти в Україні, що здійснюється як важлива складова частина культурно-історичного процесу. Отже, наукове вивчення праць І. Гамкала створює глибинне перетворення традиційного світогляду, що первинно проявляється як універсалізація інструментарію культуротворчої діяльності, виробленого на її художньо-естетичних теренах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

ПРІМА, Раїса, and Дмитро ПРІМА. "ДО ПИТАННЯ ФОРМУВАННЯ ТВОРЧОЇ ПОЗИЦІЇ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ПЛОЩИНІ ЗДОРОВ’ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ." Acta Paedagogica Volynienses, no. 4 (November 26, 2021): 117–23. http://dx.doi.org/10.32782/apv/2021.4.18.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано теоретичні аспекти формування творчої позиції майбутніх учителів у площині здоров’язбережувальної професійної діяльності. Актуалізовано необхідність підготовки креативних, самостій- них, ініціативних педагогів, здатних до реалізації творчого підходу в організації освітнього процесу, що сприяти- ме збереженню і зміцненню здоров’я школярів, вихованню у них культури здоров’я. Необхідною є підготовка педа- гогів зі сформованою творчою позицією як особистісно-професійною характеристикою. У площині проблемного поля дослідження поняття «творча позиція» здійснено логіко-семантичний аналіз категорії «позиція». Конста- товано міждисциплінарність, багатозначність представлення поняття «позиція» у науковому дискурсі. Творча позиція майбутніх учителів розглядається як складне і полікомпонентне особистісне утворення, що характе- ризується позитивним ставленням до майбутньої професійної здоров’язберігаючої діяльності, настановою на творчу працю, її емоційне сприйняття і задоволеність результатами, а також прагненням до розвитку осо- бистісних і професій них якостей у процесі спільної з дітьми творчої діяльності і вирішення нестандартних професійних ситуацій на підставі здоров’яформувального підходу. Відзначено, що результативність професійної здоров’язбережувальної діяльності потребує активного залу- чення студентів до здоров’язбережувального навчального процесу у закладі вищої освіти, формування у них активної позиції щодо зміцнення і збереження як власного здоров’я, так і здоров’я їхніх майбутніх вихованців (зокрема, через використання здоров’язбережувальних технологій інтерактивної взаємодії як головного напряму вирішення зазначених проблем). Згідно з логікою авторського задуму зроблено уточнення щодо дефініціювання й типології здоров’язбережувальних технологій, акцентовано на здоров’ятворчості, здоров’ятворчій педагогічній діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Праця творча"

1

Гаряєва, Ганна Михайлівна. "Системний підхід до самоаналізу заняття викладачем." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/29519.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Короткіх, С. Г. "Проблеми мотивації творчої праці робітників." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32615.

Full text
Abstract:
В умовах функціонування сучасних підприємств та установ, життєво важливим фактором є наявність працівників з високим творчим потенціалом. Творчі працівники – це основа розвитку економіки країни та її власного інноваційного потенціалу. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32615
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Прокопенко, Ольга Володимирівна, Ольга Владимировна Прокопенко, and Olha Volodymyrivna Prokopenko. "Ринкові фактори мотивації творчої праці персоналу підприємств." Thesis, Видавництво СумДУ, 2004. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/22732.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Вєтухова, І. А. "До питання правового регулювання праці професійних творчих працівників за трудовим законодавством України." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/36717.

Full text
Abstract:
Професійні творчі працівники створюють або інтерпретують культурні цінності, вважають власну творчу діяльність невід΄ємною частиною свого життя, і тому вважаємо за необхідне врегулювання питань їх праці в проекті Трудового кодексу України. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/36717
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Янковець, Т. М., and Анна Сінілкіна. "Творчі тенденції в організації офісного простору як елементу формування корпоративної культури." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/10689.

Full text
Abstract:
У дослідженні визначено вплив інтер'єру робочих офісів компаній на психоемоційний стан працівників, продуктивність та ефективність персоналу. Обґрунтовано позитивний вплив від впровадження нестандартних дизайнерських рішень у корпоративному інтер'єрі як елементу корпоративної культури, необхідність відкриття кімнат релаксації.
The goal of this article is to determine the impact of the office’s interior on the psycho-emotional state of employees, productivity and efficiency of the staff. Substantiated the positive impact of the introduction of non-standard design solutions in corporate interior as part of corporate culture, necessity of opening relaxation rooms.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Гундарєва, Валентина Олегівна, and Марина Олегівна Курнилович. "Переваги та недоліки тривалої роботи викладача іноземних мов з тією ж самою групою студентів." Thesis, 2018. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/36511.

Full text
Abstract:
Одним із суперечливих питань серед викладачів вищих навчальних закладів, на мою думку, є ефективність та доцільність роботи викладача в одній групі студентів протягом двох та більше років. Багато працівників вищої школи вважають, що робота в тій же самій групі студентів протягом тривалого часу не сприяє творчій та плідній праці, в той час як інші освітяни дотримуються протилежної думки. Мета даної статті розглянути та проаналізувати недоліки та переваги такої роботи, враховуючи інтелектуальні та емоційні складові.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Праця творча"

1

Зайчук, В. О. Творчий потенціал праці. Київ: Форум, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Василенко, М. П. Вибрані твори. Vol. 1, Історичні праці. Київ: Юридична думка, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Василенко, М. П. Вибрані твори. Vol. 2, Юридичні праці. Київ: Юридична думка ; Академперіодика, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Франко, І. Я. Додаткові томи до Зібрання творів у п"ятдесяти томах. Vol. 53, Літературознавчі, фольклористичні, етнографічні та публіцистичні праці, 1876-1895 / [ ред. тому Є.К. Нахлік]. Київ: Наукова думка, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Велич творчої праці. Київ: Вища школа, 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Моляко, В. О. Психологічна готовність до творчої праці. К., 1989.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Нариси з історії образотворчого мистецтва України ХХ століття. Vol. 1. Київ: Інтертехнологія, 2006.

Find full text
Abstract:
Представлена праця є результатом наукових досліджень поступу українського образотворчого мистецтва ХХ та перших років ХХІ століть. Видання складається з двох книг. У першій книзі аналізується творчий процес та художні явища в Україні 1900-1950-х рр. Запропоновані дослідження демонструють об’єктивну науково-культурологічну й філософсько-парадигматичну картину аналізованих історико-культурних процесів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Оуен, Л. Купівля і продаж авторських праць та літературні твори. Київ, 1996.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Оуен, Л. Купівля і продаж авторських праць та літературні твори. Київ, 1996.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Праця творча"

1

Козлов, А. В. Одухотворення праці в українській літературі. Твім інтер, 2002. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4898.

Full text
Abstract:
Досліджено процес одухотворення праці в українській літературі ХVІІІ-ХХ століть. Проаналізовано думки, наміри й самі дії реальних людей – письменників і персонажів їхніх творів, що починають детермінуватися глибоко осмисленими матеріально-побутовими чинниками, соціально-етикетними позиціями, звичаєво-правовими приписами, політичними й ідеологічними завданнями та засадами, філософсько-естетичними принципами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гончаренко, О. М. Народні твори про голодомор: 1921-1923 рр., 1932-1933 рр., 1946-1947 рр. в Україні, зібрані студентами-філологами Криворізького державного педагогічного університету в кінці ХХ ст. – на початку ХХІ ст. Діоніс (ФОП Чернявський Д.О.), 2011. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3993.

Full text
Abstract:
Збірник складають фольклорні твори про голодомор, зібрані студентами-філологами Криворізького державного педагогічного університету під час проходження фольклорної практики в одинадцяти центральних, західних та південних областях України в кінці ХХ – на початку ХХІ ст. Представлені оповіді-спогади, перекази, співомовки, колискова пісня та дума відображають наслідки трагічної історії геноциду українців упродовж трьох голодоморів: 1921-1923 рр., 1932-1933 рр., 1946-1947 рр., масових реквізицій, пограбування селянських господарств, непомірних хлібозаготівель, розкуркулення, насильницької колективізації, індустріалізації, національно-винищувального терору сталінським режимом. У передмові та коротких статтях до розділів встановлено психологічні та філософсько-історичні витоки походження народної творчості про голодомор, умови розвитку української фольклористики у 20-40 роках ХХ ст., обумовлено історичну долю представлених жанрів, їх специфіку. Окремо подано фольклористичні праці Д. Т. Федоренка, В. М. Скрипки, які безпосередньо займалися збиранням народних творів про голодомор у Придніпровському регіоні, а під час викладацької діяльності у КДПІ, 80-90 р. ХХ ст. залучили до цієї роботи студентів. Видання містить науково-інформативний апарат: іменний, географічний, хронологічний покажчик текстів, картограму процесу їх запису, фотознімки респондентів – очевидців трагічних подій, список використаних джерел та фотоматеріали про навчально-методичне значення зібраних творів, що сприятиме пошуку істини, утвердженню власного бачення національної трагедії. Для фольклористів, істориків, етнографів, викладачів та студентів вузів, усіх, хто цікавиться українською народною творчістю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography