Academic literature on the topic 'Порівняльні характеристики'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Порівняльні характеристики.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Порівняльні характеристики"

1

ДАМІРЛІ, МЕХМАН. "Порівняльний фікх: предметна характеристика." Право України, no. 2019/03 (2019): 95. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2019-03-095.

Full text
Abstract:
У статті простежується процес формування порівняльного фікха, на основі аналізу відповідної літератури розкриваються як класичні, так і сучасні традиції порівняльного фікха, дається предметна характеристика цієї дисципліни, виявляються її основні елементи та особливості. Зокрема, встановлюється, що порівняльний фікх охоплює лише порівняльні дослідження внутрішньоісламських традицій права і правової думки, передбачає порівняльне вивчення ісламських правових шкіл (мазхабів) і поглядів їх представників як на макрорівні, так і на мікрорівні. На рівні макропорівняння об’єктом є тексти, системи ідей різних мазхабів для встановлення їх фундаментальних харак теристик, а на рівні мікропорівняння – тексти, системи ідей окремих ученихюристів – представників мазхабів для з’ясування їхніх поглядів на одну й ту саму проблему. Порівняльний фікх повинен фокусуватися і на подібностях, і на відмінностях між судженнями, думками й свідченнями, прийнятими мазхабами загалом або їхніми представниками зокрема. Порівняльне вивчення фікха, як і сам фікх, складається з двох галузей, які досліджують відповідні частини фікха: 1) порівняльний фуру аль-фікх (фуру аль-фікх аль-мугаран) і 2) порівняльний усуль аль-фікх (усуль аль-фікх аль-мугаран). Якщо перший можна назвати порівняльним фікхом у вузькому сенсі, то другий – порівняльною теорією (і методологією) ісламського права. Як у класичній, так і в сучасній літературі представлені обидві ці галузі знань порівняльного фікха. Ще однією гілкою сучасної порівняльної теорії ісламського права претендує стати порівняльне вивчення ісламських правових теорій, причому не в сенсі принципів і методології виведення правил з основних джерел, а в сенсі концепції праворозуміння. Стверджується, що розробка порівняльного фікха була значним внеском у становлення порівняльно-правової науки мусульманських учених-юристів, накопичений досвід яких має особливе теоретико-методологічне значення для розвитку порівняльних досліджень систем теоретико-правових ідей на сучасному етапі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Станкевич, Георгій Миколайович, Алла Василівна Борта, and Анна Андріївна Пенаки. "ПОРІВНЯЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ РІЗНИХ СПОСОБІВ ВІДМИВАННЯ КЛЕЙКОВИНИ." Scientific Works 82, no. 2 (February 15, 2019): 116–22. http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v82i2.1275.

Full text
Abstract:
Анотація. Пшениця до цього часу залишається основним продуктом харчування у більшості країн світу для великої кількості населення. Важливу роль при визначенні якості пшениці відіграє клейковина, кількість та якість якої є одними з ціноутворюючих показників при закупівлі партій продовольчої пшениці, і тому дуже важливо швидко та достовірно визначати ці показники ще в період заготівлі зерна. На сьогодні кількість і якість клейковини визначають ручним відмиванням водою та механічними способом з використанням для відмивання води або розчину NaCl. Основним недоліком ручного методу є залежність результатів визначення кількості та якості від людського фактора. У механічних способах це виключено, але вони потребують коштовного лабораторного обладнання і, крім того, як показала практика, їх результати часто не співпадають з ручним відмиванням клейковини. Метою роботи було порівняння значень кількості та якості клейковини, отриманих ручним та механічним відмиванням. Предметом досліджень були 20 зразків пшениці врожаю 2018 р. 2, 3, 5 та 6 класів з вмістом білка у межах 10,3…14,0 %. Зразки було обрано в основному продовольчої пшениці, оскільки вміст клейковини для 5-6 класів не нормується. Визначення кількості та якості клейковини у зразках пшениці було проведено ручним методом за ГОСТ 13586.1-68. Відмивання клейковини механічним методом проводили на приладі Glutomatic 2200. Кількість клейковини визначали як відношення маси відмитої сирої клейковини до маси проби, взятої для відмивання, виражене у відсотках. Якість клейковини (реологічних властивостей) визначали за двома показниками: індексом деформації клейковини (ІДК), відмитої ручним методом та на приладі Glutomatic 2200 з використанням для відмивання води; за показником Індекс клейковини за Пертеном (ІКП) для клейковини, відмитої механічним методом. На основі проведених експериментальних досліджень показано, що спостерігається досить велика різниця отриманих результатів визначення за різними методами кількості та якості клейковини, що може призвести до значних розбіжностей при визначенні класоутворюючих показників якості зерна пшениці у різних лабораторіях і, як наслідок, до некоректного визначення класу зерна пшениці. Показано, що діючий метод визначення клейковини ручним відмиванням доцільно залишити для користування на підприємствах, які не є експортерами, а механічне відмивання клейковини впровадити на підприємствах-експортерах, у яких укладено контракти з показником якості глютеном, визначеним механічним методом. Взаємодію між такими підприємствами можна узгоджувати за допомогою корегувальної таблиці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Перцухов, Андрій, Борис Без’язичний, and Вікторія Худякова. "Порівняльні характеристики ТТД провідних футбольних клубів світу." Слобожанський науково-спортивний вісник 3, no. 83 (June 23, 2021): 68–76. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2021-3.010.

Full text
Abstract:
Мета: визначити модельні показники виконання техніко-тактичних дій командами високого рівня. Матеріал і методи: реєстрація техніко-тактичних дій здійснювалася на прикладі ігор команд-учасниць Ліги чемпіонів УЄФА сезону 2020/2021. Всього було зареєстровано та проаналізовано 242138 техніко-тактичних дій в 25 іграх за участю команд «Манчестер Сіті» (Манчестер, Англія), «Челсі» (Лондон, Англія), «Олімпік» (Марсель, Франція), «Олімпіакос» (Пірей, Греція), «Порту» (Порту, Португалія), «Краснодар» (Краснодар, Росія), «Ренн» (Ренн, Франція), «Севілья» (Севілья, Іспанія), «Атлетіко» (Мадрид, Іспанія), «Боруссія» (Дортмунд, Німеччина), «Боруссія» (Менхенгладбах, Німеччина), «Реал» (Мадрид, Іспанія), «Парі Сен-Жермен» (Париж, Франція). Для вирішення поставлених завдань в роботі застосовувалися такі методи дослідження: аналіз науково-методичної літератури, реєстрація техніко-тактичних дій, методи математичної статистики. Результати: в статті представлено дані, що характеризують особливості виконання захисних та атакувальних ТТД командами високого рівня за підсумками ігор Ліги чемпіонів УЄФА сезону 2020/2021. Розроблено модельні показники виконання передач м’яча (різних за призначенням, дистанції, напрямку, траєкторії, способу виконання), ударів у ворота (ногою та головою з різних зон футбольного поля), обведень суперника, єдиноборств за м’яч, відборів, перехоплень, вибивань м’яча, блокування ударів у ворота. Висновки: дані проведеного дослідження свідчать про відмінності в структурі змагальної діяльності команд різного рівня в іграх Ліги чемпіонів УЄФА сезону 2020/2021. Команда-переможниця перевершувала своїх суперників майже за всіма показниками. Ключові слова: футболісти, модельні показники, ТТД, передачі м’яча, удари, перехоплення, відбори.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мацкуляк, Ю. "Порівняльні характеристики детермінантів у різних моделях складних іменників." Науковий вісник Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича. Германська філологія, Вип. 531 (2011): 69–80.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Чувашов, Юрий, Ирина Дидук, Ольга Ященко, Сергей Тимчишин, and Тарас Медведев. "ВОЛОКНИСТАЯ ИЗОЛЯЦИЯ ИЗ ГОРНЫХ ПОРОД БАЗАЛЬТОПОДОБНОГО СОСТАВА КАК ЭФФЕКТИВНЫЙ СПОСОБ СОХРАНЕНИЯ ЭНЕРГИИ." Будівельні матеріали та вироби, no. 3-4(98) (July 31, 2018): 58–60. http://dx.doi.org/10.48076/2413-9890.2018-98-06.

Full text
Abstract:
В статті приведені порівняльні характеристики волокнистої ізоляції різного складу, асортимент, особливості та застосування волокон з гірських порід базальтоподібного складу та матеріалів і виробів на їх основі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Налуцишин, В. В. "Історико-правові та порівняльні аспекти кримінально-правової характеристики хуліганства." Університетські наукові записки Хмельницького університету управління та права. Право. Економіка. Управління, Вип. 4 (2005): 237–48.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Калайда, О. Ф. "Порівняльні характеристики колокаційних апроксимацій з простими та з кратними вузлами." Вісник Київського університету. Серія "Фізико-математичні науки", вип. 2 (1999): 97–100.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Dolinskyi, A. А., O. M. Obodovych, and V. V. Sydorenko. "ВДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ БІОЛОГІЧНОГО ОЧИЩЕННЯ СТІЧНИХ ВОД ЗА РАХУНОК НОВИХ ТЕПЛОМАСОБМІННИХ АЕРАЦІЙНО-ОКИСНЮВАЛЬНИХ АПАРАТІВ РОТОРНОГО ТИПУ." Industrial Heat Engineering 39, no. 4 (November 20, 2017): 5–10. http://dx.doi.org/10.31472/ihe.4.2017.01.

Full text
Abstract:
У статті запропонована схемаетапу біологічного очищення стічнихвод з використанням в якості аератораі змішувача апарату роторного типу. Представлені експериментальні даніпо швидкості розчинення кисню вустановці роторного типу, швидкості очищення стічних вод (за показником БПК) в залежності від частоти пульсацій. Представлені порівняльні характеристики очищення побуто- вих стічних вод аераторів різних конструкцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Борисенко, Т. І., М. В. Цінова, and Є. Б. Гродська. "ПОРІВНЯЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ КОНСТРУКЦІЙ «CAN/COULD + INFINITIVE» ТА «MAY/MIGHT + INFINITIVE» (НА МАТЕРІАЛІ ТЕКСТІВ НАУКОВОГО ДИСКУРСУ)." Nova fìlologìâ 1, no. 81 (June 22, 2021): 42–48. http://dx.doi.org/10.26661/2414-1135-2021-81-1-6.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються граматичні, лексико-семантичні та статистичні характеристики модальних конструкцій із “may/might + infinitive” й “can/could + infinitive” для їх подальшого порівняння. Матеріалом для роботи послугували текстові корпуси технічних спеціальностей «теплотехніка», «електротехніка» й «автомобільна промисловість». Вони складені на основі статей із наукових журналів у відповідних галузях знань, опублікованих у Великобританії та США. Загальний обсяг становив 300 тис. слововживань. Найбільш частими конструкціями з дієсловами may/might були моделі з другим складником в інфінітиві в дійсній заставі – may V, яка в загальній частоті представляє більше ніж половина всіх конструкцій з активним інфінітивом у другому складнику. Дієслова can/could – у них пріоритет мають дієслівні конструкції, які використовуються у формі пасивного інфінітиву. Найбільш частою є модель can be Ven, яка також охоплює більше ніж половину загальної частоти всіх моделей із can/could. Отже, поряд із абсолютно різними граматичними характеристиками в конструкціях із may/might і can/ could вони (конструкції) мають статистичні збіги, крім того, є лексичні та стилістичні збіги в других складниках модальних конструкцій: вони (складники) належать до тих самих лексичних шар – загальновживаної та загальнонаукової. У конструкціях, що посідають друге місце за частотою використання, також можна спостерігати певні збіги. У конструкціях, що посідають друге місце за частотою використання, також можна спостерігати певні збіги. На другому місці за частотою використання в текстах у конструкціях із модальним дієсловом may/might знаходяться моделі, у яких другий складник використовується в пасивному заставі (33% від загальної частоти всіх моделей із цим дієсловом), і найбільш високочастотною конструкцією є модель may be Ven. У модальних конструкціях із can/could на другому місці з’являються ті, де інфінітив зустрічається в дійсному заставі, і знову 33% від загальної частоти всіх моделей із цим дієсловом. Отже, набір граматичних зразків з обома модальними дієсловами абсолютно однаковий. У менш частих конструкціях другі складники здебільшого також належать до загального й загальнонаукового шарів. Детальний огляд прикладів показав, що основним значенням обох дієслів є «здатність щось робити». Збіг усіх вищезазначених характеристик у конструкціях із модальними дієсловами may/might і can/could дає змогу дійти висновку, що дієслова may й can у них можуть бути функціональними замінниками й використовуватися в текстових корпусах наукового дискурсу з тією самою функцією.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Blazhko, І. V., M. B. Chubka, B. V. Pavliuk, and T. A. Hroshovyi. "СУЧАСНІ ВИМОГИ ПРОВІДНИХ ФАРМАКОПЕЙ ДО ХАРАКТЕРИСТИКИ, КЛАСИФІКАЦІЇ ТА КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ М’ЯКИХ ЛІКАРСЬКИХ ФОРМ." Фармацевтичний часопис, no. 4 (February 17, 2022): 73–81. http://dx.doi.org/10.11603/2312-0967.2021.4.12633.

Full text
Abstract:
Мета роботи. Порівняльні дослідження вимог провідних фармакопей щодо визначення, характеристики м’яких лікарських форм (МЛФ) та показників, за якими контролюється їх якість. Матеріали і методи. Фармакопейні статті та показники якості на МЛФ, наведені у Державній Фармакопеї України (ДФУ) та в деяких зарубіжних фармакопеях. При виконанні досліджень використано методи інформаційного пошуку, аналізу літературних джерел, порівняння та узагальнення. Результати й обговорення. Проведено порівняльний аналіз фармакопей провідних країн та ДФУ щодо характеристики, класифікації та показників якості МЛФ. У декількох фармакопеях (ДФУ, Ph. Eur., BP, ГФРБ) МЛФ розглянуто у загальних фармакопейних статтях “М’які лікарські засоби для нашкірного застосування”, у Фармакопеях США, Японії та Росії (USP, JP, ГФРФ) м’які форми охарактеризовано у загальній статті на лікарські форми (ЛФ). На підставі вивчення відповідних монографій розглянуто підходи до класифікації МЛФ (за видом ЛФ, типом дисперсних систем, спорідненістю до води). Вивчені підходи ДФУ та зарубіжних фармакопей до МЛФ, що виготовлені в умовах аптек. Проаналізовано вимоги фармакопей щодо показників якості, за якими повинні контролюватися МЛФ, залежно від способу їх застосування. Основними показниками якості, які визначаються для різних МЛФ, є опис, ідентифікація (АФІ, антимікробних консервантів, інших ДР при потребі), однорідність дозованих одиниць (окрім, ЛЗ рослинного походження), рН або кислотне та перекисне число, консистенція, в’язкість, герметичність контейнера, мікробіологічна чистота або стерильність, кількісне визначення. Висновки. Отримані результати аналізу показують деякі відмінності досліджуваних фармакопей щодо МЛФ та показників їх якості, що свідчить про доцільність гармонізації фармакопейних вимог до МЛФ з метою уніфікації підходів до підтвердження їх якості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Порівняльні характеристики"

1

Матковський, Д. М. "Оптимізація конструктивних параметрів відвалу бульдозера для підвищення його накопичувальної здатності при проведенні меліоративних робіт на ТОВ «Кунівське» Ізяславського району Хмельницької області." Бакалаврська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11870.

Full text
Abstract:
У дипломному проекті розглядався процес розробки ґрунту механічним способом. Спроектований бульдозерний відвал, виконаний основний розрахунки навісного устаткування. У розділі «Технологічна частина проекту» виконаний розрахунки режимів виготовлення деталі. Розроблені технологічні режими для операцій: токарська, фрезерна, свердлильна. У розділі «Охорона праці» дана характеристика шкідливих і небезпечних факторів, наведені рекомендації зі збільшення комфорту в кабіні водія. Виконаний огляд конструкцій відвалів бульдозера, наведені порівняльні характеристики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кузьменко, М. В. "Порівняльна характеристика багатопроцесорних архітектур." Thesis, КОД, 2013. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/3975.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Коверсун, С. В., О. В. Накошний, and Д. П. Орнатський. "Порівняльна характеристика датчиків переміщення." Thesis, Національний авіаційний університет, 2016. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/26864.

Full text
Abstract:
В оcнові pоботи датчиків даного типу лежить взаємозв'язок ємноcті конденcатоpа з його геометpичною конфігуpацією. У найпpоcтішому випадку мова йде пpо зміну відcтані між плаcтинами внаслідок зовнішнього фізичного впливу. Оcкільки ємніcть конденcатоpа змінюєтьcя обеpнено пpопоpційно величині зазоpу між плаcтинами, визначення ємноcті пpи інших відомих паpаметpах дозволяє cудити пpо відcтань між плаcтинами. Зміна ємноcті можна зафікcувати pізними cпоcобами (напpиклад, виміpюючи його імпеданc)
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Богачук, Г. В., and А. В. Слободянюк. "Порівняльна характеристика трактування поняття «влада»." Thesis, ВНТУ, 2017. http://ir.lib.vntu.edu.ua//handle/123456789/23383.

Full text
Abstract:
В статті подані результати дослідження поняття «влада», як фундаментальної категорії політології, її соціальні норми та цінності в регулюванні життєдіяльності суспільства, формування принципів ідеальної влади, еволюція категорії влада в історико-соціологічному процесі, методи втілення владної волі, роль громадської думки у процесі демократизації влади. Детально розглянуто кожну концепцію політичної влади та її вплив на суспільство.
The article presents the results of the study of the concept of "power" as a fundamental category of political science, its social norms and values in the regulation of the life of society, the formation of the principles of ideal power, the evolution of the category of power in the historical and sociological process, the methods of embodiment of the will of power, the role of public opinion in the process of democratization power Every concept of political power and its influence on society are considered in detail.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Огієнко, О. С., and О. С. Євсейцева. "Порівняльна характеристика основних конкурентних стратегій." Thesis, КНУТД, 2016. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/4279.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Солдатенко, М. Д., Валерія Валеріївна Миргород-Карпова, Валерия Валерьевна Миргород-Карпова, and Valeriia Valeriivna Myrhorod-Karpova. "Порівняльно-правова характеристика статусу поліцейського." Thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/77840.

Full text
Abstract:
Поліція – правоохоронний орган держави, що займається боротьбою зі злочинністю, охороною та підтримкою громадського порядку, а також, разом з іншими органами державної влади складає певний механізм охоронної діяльності в державі. Кожна країна має свою систему органів правопорядку та свій порядок роботи поліції. Діяльність даного органу може розповсюджуватися на всю країну, на окремі її регіони, штати, чи міста, залежно від рішення основного органу держави [1, с. 85].
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шовкопляс, Оксана Анатоліївна, Оксана Анатольевна Шовкопляс, Oksana Anatoliivna Shovkoplias, О. О. Савченко, and В. М. Мірошниченко. "Порівняльна характеристика сервісів для відеоконференцій." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/13926.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Савченко, Н. І., Андрій Володимирович Литвиненко, Андрей Владимирович Литвиненко, and Andrii Volodymyrovych Lytvynenko. "Порівняльна характеристика пневмокласифікаторів зернистих матеріалів." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40199.

Full text
Abstract:
Класифікація в хімічній технології - поділ твердих тіл на фракції за крупністю (розміром) частинок (зерен, шматків). Це поширений процес: самостійний для отримання готового продукту із заданим вмістом частинок певного розміру (сортування); допоміжний для попередньої підготовки матеріалів до послідуючої переробки. Класифікацію широко використовують також для визначення гранулометричного складу матеріалів. Останнім часом зросла роль процесів поділу зернистих матеріалів тому, що постійно підвищуються вимоги до якості сировини і проміжних продуктів, а також у зв'язку з тим, що з ростом обсягу виробництва в переробку вступає все більша кількість сировини невисокої якості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Коваль, І. С., and Ю. В. Рукдик. "Порівняльна характеристика дермабразії та мікродермабразії." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/55416.

Full text
Abstract:
Актуальність. Лікування проблемної шкіри – одне з найважчих завдань, яке стоїть перед дерматологами та косметологами. Оскільки, це найбільш поширена естетична та медична проблема, характерна для пацієнтів будь-якого віку. Сьогодні існують різні техніки покращення стану шкіри обличчя, засновані на механічному впливі. Дермабразія та мікродермабразія - одні з таких технік, які полягають в глибокій та поверхневій механічній шліфовці шкіри за допомогою спеціальних інструментів. Мета. Порівняти отримані дані терапевтичного ефекту мікродермабразії та дермабразії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Рабошук, А. В. "Моделі внутрішнього контролю: порівняльна характеристика." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/62140.

Full text
Abstract:
Створення ефективних механізмів внутрішнього контролю в системі корпоративного управління, як правило, має на меті збереження активів підприємства, оптимізацію використання ресурсів у господарській діяльності, забезпечення надійної системи своєчасної підготовки достовірної інформації, виявлення помилок і шахрайства, а також їх попередження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Порівняльні характеристики"

1

Тюріна, О. В. Сучасні системи судових і правоохоронних органів ( порівняльно-правова характеристика). Київ: Скіф, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Порівняльні характеристики"

1

Невечера, Софія. "ЗАСОБИ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ТА СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ: ПОРІВНЯЛЬНО-ПРАВОВА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРАВОВОГО СТАТУСУ." In RICERCHE SCIENTIFICHE E METODI DELLA LORO REALIZZAZIONE: ESPERIENZA MONDIALE E REALTÀ DOMESTICHE, chair Наталя Когут. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-12.11.2021.v1.19.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ковалюк, Христина. "ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ОСОБЛИВОСТЕЙ ЛЮСТР У НАЙБІЛЬШИХ ОПЕРНИХ ТЕАТРАХ УКРАЇНИ, ЄВРОПИ ТА РОСІЇ." In THEORETICAL AND EMPIRICAL SCIENTIFIC RESEARCH: CONCEPT AND TRENDS, chair Михайло Бокотей. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/24.07.2020.v4.36.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Горевич, С. С., and Н. Т. Скорейко. "Порівняльна характеристика стану інтима-медіального комплексу загальної каротидної артерії та показників ліпідного обміну у хворих з ІХС на тлі цукрового діабету 2-го типу." In IDEAS AND INNOVATIONS IN NATURAL SCIENCES. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-047-6-32.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Порівняльні характеристики"

1

Попель, Майя Володимирівна, and Світлана Вікторівна Шокалюк. Програмні засоби навчального моделювання. Криворізький державний педагогічний університет, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1069.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Соловйов, В. М., and А. В. Батир. Порівняльний аналіз рекурентних та інформаційних мір як засобів оцінки складності фінансово-економічних послідовностей. НГУ, November 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1202.

Full text
Abstract:
Збільшення кількості агентів та інтенсифікація фінансово-економічних взаємодій спричинили суттєве зростання волатильності ринків та ускладнення світового господарства. Відповідно до цього постає проблема ефективного антикризового регулювання, захисту приватних інвестицій, оптимального функціонування підприємств в умовах змінюваної кон’юнктури. У контексті цього актуальності набувають нові хаос-динамічні методи, які розглядають об’єкт дослідження як складну нерівноважну систему, що характеризується деяким ступенем невизначеності та нерівномірним розподілом інформації. Проблема функціонування складних структурних єдностей, їх оцінки та порівняння тривалий час залишається провідним питанням світової наукової спільноти. Особливої уваги заслуговують праці, в яких обґрунтовуються методологічні засади побудови алгоритмів аналізу реальних систем, а саме рекурентних характеристик [1] та універсальних засобів дослідження символьних послідовностей [2, 3]. Метою роботи є порівняння рекурентних та інформаційних мір як засобів оцінки складності фінансово-економічних систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кучерган, Єлизавета Валеріївна, and Марія Віталіївна Василець. Емоційний стан студентів педагогічного університету під час спортивних змагань. Криворізький державний педагогічний університет, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1689.

Full text
Abstract:
У статті розглянуті емоційні стани студентів педагогічного університету під час тренувань, спортивних змагань та прийоми стабілізації цих станів. Для більш широкого пізнання обраного фактору запропоновано порівняльну характеристику емоційних станів студентів поза змаганнями на тренувальних заняттях та ознайомлення з техніками стабілізації емоційних станів під час проведення змагань. Раціоналізація емоційних станів - актуальна для спортсменів проблема. Спортсмен має бути підготовленим до емоційного напруження, а, отже, мати програму стабілізації емоційних станів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шутько, Віктор Васильович. Порівняння, як складова підготовки фахівців з фізичної культури. Вид-во НПУ ім. М. П. Драгоманова, 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1962.

Full text
Abstract:
Визначена доцільність використання методів порівняння, аналізу та узагальнення в підготовці студентів для проходження педагогічної практики. Аналізуються порівняння та характеристики занять в учбових закладах різного рівня навчання, які дають поштовх майбутнім вчителям обумовити цілі та виділити пріоритети для нарощування освітнього потенціалу в обраній професії. Показано, що з початком навчання в інституті, у студентів першокурсників, змінюються погляди і відношення до занять фізичною культурою. Вони вважають їх значно якіснішими і ефективнішими ніж в школі. Аналіз проведеної роботи свідчить, що з початком навчання в інституті, у студентів першокурсників змінюються погляди і відношення до занять фізичним вихованням по зрівнянню з шкільними уроками. Студенти вважають проведення занять в ВУЗі значно якіснішими, цікавішими та з більшими навантаженнями. Застосоване ними порівняння, аналіз та характеристика занять в учбових закладах різного рівня, дають поштовх майбутнім вчителям обумовити свої цілі та виділити пріоритети для нарощування освітнього потенціалу в обраній професії. З’ясована доцільність використання порівняльних висновків, після проведених занять з фізичної культури в різних учбових закладах, в підготовці студентів старших курсів, для проходження педагогічної практики. Обраний напрямок досліджень з використанням методів порівняння, аналізу, узагальнення буде використовуватись нами в подальших пошуках і практичних розробках для підготовки висококваліфікованих фахівців, майбутніх вчителів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Соловйов, Володимир Миколайович, В. Д. Дербенцев, and О. А. Гончаренко. Моделювання особливостей фрактальної динаміки складних економічних систем. АДПСУ, May 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1043.

Full text
Abstract:
Протягом останніх десяти, п’ятнадцяти років відбулися відчутні зміни в розумінні фундаментальних закономірностей економічних систем. Зокрема, при дослідженні поведінки економічних об’єктів використовуються потужні методи аналізу нестаціо-нарних часових рядів: кореляційний та автокореляційний аналіз, R/S-аналіз та його модифікації, аналіз детрендованих флуктуацій тощо. У роботі проведено порівняльну характеристику динаміки флуктуацій композитних індексів S&P 500 та ПФТС, скейлінгового коефіцієнта для окремих компаній, що входять до списку S&P 500, та деяких організацій ПФТС. На основі отриманих даних зроблено спробу інтерпретації точок кросоверу, які проявляються для більшості індексів. Обговорюються можливості мультифрактального аналізу детрендованих флуктуацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кудь, А. А. Комплексна класифікація віртуальних активів. KRPOCH, 2021. http://dx.doi.org/10.26697/preprint.kud.a.1.2021.

Full text
Abstract:
Вступ: Однією з проблем сучасних законодавців у різних країнах є те, що вони намагаються регулювати об’єкт, не розібравшись у природі його походження, що, логічно, тягне й безліч помилок щодо його визначення в правовому полі. Відсутність уніфікованих визначень і чіткої класифікації віртуальних активів як інструментів для реалізації способів фінансового й управлінського обліку майна за їх фундаментальними, характерними ознаками робить практично неможливим визначення важливих для правового регулювання характеристик віртуальних активів, а отже, і їх закріплення в нормах права та встановлення належного правового режиму. Статтю присвячено вирішенню актуального та міждисциплінарного науково-прикладного завдання розроблення комплексної багаторівневої класифікації віртуальних активів. На відміну від нечисленних наявних класифікацій, які сконцентровані на фрагментах феномену віртуального активу та вибіркових способах його застосування, у статті запропоновано всеосяжне бачення співвіднесення усіх відомих видів віртуальних активів, що дозволяє говорити про комплексність класифікації, поданої у цій статті. Мета дослідження: Розробити та обґрунтувати комплексну багаторівневу класифікацію усіх відомих видів віртуальних активів, що дозволяє вирішити міждисциплінарне науково-прикладне завдання систематизації віртуальних активів для подальшого вироблення єдиного підходу до регулювання відносин, об’єктами яких виступають віртуальні активи різних видів. Матеріали та методи: Для дослідження природи віртуальних активів і розроблення комплексної класифікації було використано комплекс методів наукового дослідження: аналіз, зокрема аналіз причинно-наслідкових зв’язків, синтез, порівняльний метод, метод узагальнення, систематизації й інтерпретації результатів та індукція. Результати: Окреслено триєдину природу віртуальних активів: технологічну, економіко-правову й інформаційно-прикладну. Ця класифікація віртуальних активів дозволить визначити перспективні інструменти для цілей обліку майна та прав. На відміну від інших відомих підходів до розрізнення віртуальних активів, у яких раніше необґрунтовану «першість» посідали криптоактиви (або криптовалюти), автор уперше виокремлює групу токенізованих активів. Саме ця група, завдяки наявності прямого зв’язку з майном, дозволяє вести облік, а також здійснювати переоблік майна та прав у сучасних цифрових системах обліку – децентралізованих інформаційних платформах на базі технології розподіленого реєстру (блокчейн), тоді як за допомогою криптоактивів, через відсутність прямого зв’язку з майном, неможливо вести цей облік. Автор серед віртуальних активів виокремлює цифровий актив й аналізує сутнісно-смислові особливості поняття «цифровий актив». В основу цифрового активу покладено унікальний інформаційний ресурс як первинний актив і властивість похідності від реального активу, що радикально відрізняє цифровий актив від інших видів віртуальних активів. Усе це дозволяє його розглядати як ефективний інструмент для реалізації способів фінансового й управлінського обліку майна. Отже, власники цифрового активу можуть здійснювати у новий спосіб облік своїх майнових і особистих немайнових прав. Ґрунтуючись на властивостях цифрового активу, автор виокремлює інші види віртуальних активів: поліактив і моноактив, із відповідними прикладами. Наводить характеристику їх властивостей і структурованих елементів, співвідносячи їх із характеристиками цифрового активу, а також пропонуючи чіткі та добре відомі фінансово-правові аналогії із реалізації взаємних зобов’язань між сторонами у традиційному правочині. У статті вперше запропоновано систематизацію семи властивостей і параметрів токенізованого активу та, як наслідок, опис властивостей трьох різновидів токенізованого активу: моноактиву, поліактиву та цифрового активу. Це дозволило подати різновиди віртуальних активів у вигляді трирівневої класифікації, в основі якої знаходиться комплексність природи віртуальних активів. У авторській класифікації виокремлено сім різновидів віртуальних активів і наведено їхню характеристику. Висновки: Загалом запропонований підхід до класифікації дозволяє дати наукову відповідь на питання про те, на якій підставі співвіднести між собою безліч відомих видів віртуальних активів і як віднести до них правовий режим держави. Ці розробки будуть корисні для законодавця практично будь-якої держави, державних органів фінансового, податкового та банківського контролю, а також для приватних компаній під час постановки на баланс та обліку віртуальних активів у своїй господарській діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography