Academic literature on the topic 'Політика економічна'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Політика економічна.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Політика економічна"

1

Перегуда, Є., Ю. Баєва, Л. Данюк, С. Місержи, and I. Світлак. "ПРАВОВА ПОЛІТИКА В ЕКОНОМІЧНІЙ СФЕРІ: СУЧАСНІ ВИКЛИКИ ТА МАЙБУТНІ ТЕНДЕНЦІЇ." Financial and credit activity problems of theory and practice 1, no. 42 (March 31, 2022): 446–53. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.1.42.2022.3675.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано наявні визначення правової політики та на їх підґрунті наведено власне визначення правової політики в економічній сфері, досліджено сутнісні особливості правової політики в економічній сфері сучасної України, виявлено коло суб'єктів, які здійснюють правову політику в економічній сфері. Також авторами були з’ясовані та проаналізовані фактори, що впливають на правову політику України в економічній сфері, а також розкривають зміст проблем і протиріч, які виникають на їх основі. Авторами запропоновано пріоритетні напрями правової політики України в економічній сфері на майбутнє. Ключові слова: правова політика; економічна сфера; економічні відносини; країна; право; правове регулювання; суб’єкти правової політики в економічній сфері. формул: 0; рис.: 1, табл.: 1, бібл.: 15.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

БРЮХОВЕЦЬКА, Ірина. "ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА В УМОВАХ ІННОВАЦІЙНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ В УКРАЇНІ." Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Політичні науки та публічне управління 59, no. 1 (February 24, 2022): 5–9. http://dx.doi.org/10.32689/2523-4625-2020-1(59)-1.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню економічної політики в умовах інноваційних перетворень в Україні. Визначено особливості здійснення такої політики. Проаналізовано негативні наслідки від запропонованих Стратегією розвитку України від економічних перетворень відповідно до міжнародних зобов’язань у напрямку виконання "Угоди про асоціацію між Україною та ЄС". Встановлено, що економічна політика в умовах інноваційних перетворень в Україні повинна включати технічну модернізацію виробництв, справедливе оподаткування та державну підтримку підприємств, що відповідно плану розвитку країни мають перейти на якісно новий рівень роботи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кнір, Марія, and Ігор Ковальчук. "ЕМІСІЙНА ПОЛІТИКА КОРПОРАЦІЙ." Молодий вчений, no. 8 (96) (August 31, 2021): 118–22. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-8-96-25.

Full text
Abstract:
Розглядається місце емісійної політики у системі фінансово-економічного забезпечення корпоративного управління. Представлено механізм фінансово-економічної підтримки корпоративного управління. Розглянуто механізм формування емісійної політики компанії, а також особливості реалізації емісійних заходів на кожному з її етапів. Проаналізовано активність корпорацій у збільшенні статутного капіталу на фондовому ринку та відстежено механізм реалізації фінансових інструментів, що використовуються при реалізації заходів емісійної політики, а також цілей, які акціонерне товариство переслідує при їх реалізації. описано. Розвиток ринкових відносин у компанії призвів до появи низки нових економічних об'єктів обліку та аналізу. Одним з них є капітал компанії як найважливіша економічна категорія і особливо власний капітал. Фінансова політика компанії є ключовим моментом для збільшення темпів її економічного потенціалу в умовах ринкової економіки з її жорсткою конкуренцією.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Каткова, T., Н. Ткачова, K. Київська, О. Добровольська, and K. Редько. "ДО ПРОБЛЕМИ ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМІВ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ БЕЗПЕКОЮ В УМОВАХ РЕФОРМАЦІЙНИХ ЗМІН: ІНОЗЕМНИЙ ДОСВІД, УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ." Financial and credit activity problems of theory and practice 1, no. 42 (March 31, 2022): 324–34. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.1.42.2022.3707.

Full text
Abstract:
Анотація. Розглянуто визначення сутності економічної безпеки України як основоположного елементу національної безпеки країни. Проаналізовано досвід різних країн у сфері забезпечення економічної безпеки національної економіки. Визначено основні складові елементи економічної безпеки держави та основні проблеми забезпечення економічної безпеки держави в умовах реформаційних змін. Висвітлено особливості механізму державного управління економічною безпекою України, зважаючи на регіональну специфікацію. Проаналізовано, що державна політика, направлена на розвиток економічної безпеки, передбачає формування національної стратегії в напрямі модернізації національної економіки, створення не тільки умов протидії та упередження можливих загроз, проблем і викликів економічної безпеки країни, а й процедур їх подолання та нівелювання за рахунок забезпечення структурного реформування економіки країни, гармонізації законодавчої бази, формування інноваційного розвитку. Подальше зміцнення механізму системи державного управління економічною безпекою країни лежить у площині розроблення законодавчої бази, яка враховуватиме регіональну направленість економіки країни, розвиток кожного окремого регіону в контексті загального розвитку країни, посилення конкурентоспроможності країни на світовому ринку, залучення прямих іноземних інвестицій, захисту національних пріоритетів, ефективного державного регулювання. Зважаючи на світовий досвід реалізації систем і моделей економічної безпеки як основоположного і визначального конкурентні переваги держави, запропоновано ефективний механізм визначення і врахування загроз національним економічним інтересам крізь призму регіональної рівноваги, що дозволить урахувати специфіку розвитку економіки регіонів країни, дотримання інтересів регіональної специфікації шляхом розрахунку індексу інклюзивного розвитку регіону і врахування його під час розрахунку інтегрального індексу економічної безпеки України. Ключові слова: економічна безпека, державна політика, національна економіка, державне управління, механізми державного управління, зарубіжний досвід. Формул: 0; рис.: 2; табл.: 1; бібл.: 19.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кравчик, Юрій, and Лариса Осіпова. "ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ: АСПЕКТИ МАЛОГО БІЗНЕСУ." MODELING THE DEVELOPMENT OF THE ECONOMIC SYSTEMS, no. 1 (April 28, 2022): 8–14. http://dx.doi.org/10.31891/mdes/2022-3-1.

Full text
Abstract:
У статті виділено важливість розвитку євроінтеграційних відносин України, що вимагає розроблення та реалізації відповідної державної економічної політики. Обґрунтовано необхідність такого напряму забезпечення поступу національної економіки з позиції посилення глобалізаційних викликів та їх негативного впливу. Виділено важливість залучення сектору малого бізнесу та посилення його участі на усіх етапах реалізації економічної політики євроінтеграції України. Надано характеристики можливостей малого бізнесу, які дозволяють дієво забезпечити євроінтеграцію країни та загалом розширити її систему міжнародних економічних відносин. Узагальнюючи наукові припущення щодо переваг малого бізнесу в міру реалізації євроінтеграційної економічної політики, виділено напрями (економічний, соціальний, суспільно-політичний) за якими проявляє дієвість сектору. Ідентифіковано характеристики економіки України, що слугують передумовами та визначають очікувані результати участі малого бізнесу в реалізації економічної політики євроінтеграції. Зроблено висновок, що в Україні малий бізнес володіє значним потенціалом для успішної реалізації економічної політики євроінтеграції, але, при цьому, він є недооцінений та недостатньо використовується в євроінтеграційних процесах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Черемісін, О. В. "ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА ДЕЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО САМОВРЯДУВАННЯ 1785–1870 рр." Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, no. 5 (February 26, 2021): 7–15. http://dx.doi.org/10.32851/2708-0366/2021.5.1.

Full text
Abstract:
У статті розглядається економічна політика місцевого самоврядування протягом 1785–1870 рр. Основну увагу приділено феномену децентралізації, введеному міському положенню 1785 р., яке надавало самостійність у формуванні та розпорядженні фінансовими потоками з метою унезалежнення самоврядування від центральної влади. Досвід дореволюційної роботи самоврядування вкрай важливий для нашого часу, оскільки на сучасному етапі українського державотворення відбуваються реформи місцевого самоврядування за принципами децентралізації, тому зможе послугувати позитивними тенденціями розвитку. У статті робиться спроба проаналізувати наслідки широко задуманої реформи щодо економічної політики місцевого самоврядування, аналізуються прибутково-видаткова частина та принципи формування і використання бюджетів у різних регіонах України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Грицишен, Димитрій. "ЕКОНОМІЧНА ЗЛОЧИННІСТЬ ЯК ЗАГРОЗА ДЕРЖАВНІЙ БЕЗПЕЦІ: СУТНІСТЬ ТА ЗАСОБИ ПРОТИДІ." Public management 25, no. 5 (December 29, 2020): 75–83. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2020-5(25)-75-83.

Full text
Abstract:
Розглянуто економічну злочинність як загрозу державній безпеці, що охоплює сукупність різних видів навмисних посягань на економічні відносини, що охороняються державою незалежно від форми власності і видів діяльності суб’єктів, які виконують певні функції у сфері виробництва, обміну, обслуговування, а також осіб, пов’язаних з регулюванням цієї діяльності. Поширення кризових явищ в економіці багатьох країн світу у зв’язку з поширенням пандемії Covid-19, загострення політико-економічних відносин із Росією, анексія АР Крим, самопроголошення нових утворень на території Донецької та Луганської областей спричинили підвищення рівня економічної злочинності та тіньової економіки в Україні. Наслідки економічної злочинності для державної безпеки є настільки вагомими, що їх можна визначати як детермінанти дієвості економічної системи держави та можливості її існування в майбутньому. Економічна злочинність є своєрідним каталізатором формування держави та інститутів державного управління. Відповідно до цього мають трансформуватися методи боротьби з економічною злочинністю, розвиватися правові механізми державного управління, видозмінюватися діяльність державних інституцій, на які покладені функції виявлення економічних злочинів та притягнення до відповідальності винних осіб. У сучасному глобалізованому світі одним з дієвих засобів боротьби з економічною злочинністю є фінансові розслідування, які охоплюють комплекси заходів протидії розкраданням державних фінансів, кіберзлочинності, виявам корупції, ухиленню від сплати податків, легалізації злочинних доходів, фінансуванню тероризму тощо. Окреслено найбільш поширені в Україні та світі економічні злочини, що становлять найбільшу загрозу державній безпеці. Розроблено модель державно-управлінських аспектів запобіганню та протидії економічній злочинності як загрозі державній безпеці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Mykhailiv, H. V., and L. V. Hryniv. "ІННОВАЦІЙНА ПОЛІТИКА В КОНТЕКСТІ СТРАТЕГІІ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА." Actual problems of regional economy development 2, no. 14 (July 27, 2018): 58–64. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.14.58-64.

Full text
Abstract:
У даній статті розглянуто загальний порядок формування інноваційної політики на підприємстві. Було установлено, що для здійснення ефективної інноваційної діяльності, необхідною є розробка інноваційної політики з дотриманням порядку її формування в контексті стратегії фінансово-економічної безпеки. Авторами було запропоновано наступні етапи формування інноваційної політики: встановлення актуальності формування інноваційної політики для підприємства; оцінка інноваційного потенціалу; формування стратегії інноваційного розвитку підприємства в орієнтирі фінансово-економічної безпеки; розроблення програми інноваційної діяльності; створення системи оцінки інноваційної програми.Досліджено та узагальнено теоретичні підходи щодо трактування змісту поняття «фінансово-економічна безпека». Проведено аналіз існуючих точок зору щодо підходів формування стратегії фінансово-економічної безпеки підприємства в умовах невизначеності та обґрунтовано необхідність системного підходу до формування системи стратегічного управління фінансово-економічною безпекою підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Чухно, А. "Нова економічна політика." Економіка України, no. 6 (2005): 4–10.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Тимченко, Ю. В. "Нова економічна політика як економічна система." Формування ринкових відносин в Україні, no. 12 (67) (2006): 3–6.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Політика економічна"

1

Охріменко, І. О. "Економічна політика Петра Скоропадського." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60508.

Full text
Abstract:
У цій статті розглядається державотворча політика П. Скоропадського у контексті аграрної та промислової сфери.
This article examines P. Skoropadsky's state-building policy in the context of the agrarian and industrial sphere.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Тараненко, Олександр Олексійович. "Економічна стійкість та інноваційна політика підприємства." Thesis, Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2010. http://dspace.uccu.org.ua/handle/123456789/484.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Матросова, Вікторія Олександрівна, and О. В. Хижняк. "Соціально-економічна безпека регіону як складова економічної безпеки України." Thesis, НТУ "ХПІ", 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/26948.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Поліщук, Ліна Сергіївна. "Комунітарна регіональна економічна політика в Європейському союзі." Diss. of Candidate of Economic Sciences, КУ ім. Тараса Шевченка, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Смолка, Анатолій Олексійович. "Економічна думка та соціально-економічна політика в Україні XVII - початку XVIII століття." Diss. of Candidate of Economic Sciences, КУ ім. Т.Шевченка, 1996.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Тернова, Л. Ю. "Інвестиційно-інноваційна політика підтримки економічної безпеки України." Thesis, Черкаси, 2016. http://ir.stu.cn.ua/123456789/10003.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Денисюк, Н. "Економічна сутність кредитної політики банку." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/59009.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Мякота, С. Є. "Економічна політика урядц української держави (квітень - грудень 1918 р)." Diss. of Candidate of Historical Sciences, КУ ім. Тараса Шевченка, 1997.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Абраменко, А. С. "Економічна політика підприємства: організація виробничої діяльності та логістичних зв’язків." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71316.

Full text
Abstract:
Мeта роботи – економічний аналіз виробничо-торгової діяльності компанії, що працює на імпортованій сировині, та оцінка eфeктивноcті її лoгicтичних звязків. Oб’єкт аналізу у роботі: процеси забезпечення виробничо-збутової діяльності фірми. Предмет аналізу у роботі: виробничо-збутові віднсини, які розвиває фірма, бізнеслві процеси якої базуються на використанні імпортованої сировини/напівфабрикатів. У 1-му poздiлi poбoти «Економіко-пpaвoві аспекти логістики для компанії» poзглядaютьcя методичні аспекти логістики з точки зору її економіки і права. У 2-му poздiлi роботи «Фopми виробничо-лoгicтичних звязків у бiзнecовому cepeдoвищi» досоіджено основні організаційно-економічні форми транспортних звязків і виробничих відносин; наведено характеристику умов INCOTERMS – 2010 й ocoбливocтi їх застосування компаніями у комерційних контрактах. У 3-му poздiлi рoботи «Економічна політика підприємства: виробниче планування та логістичні звязки» проведено оцінювання економічної й організаційної eфeктивнicть лoгicтичних звязків досліджуваної компанії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Шаповалов, Віталій Олегович. "Макроекономічна політика держави та критерії її ефективності." Thesis, ПУЕТ, 2017. http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/6753.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Політика економічна"

1

Смолка, А. О. Соціально-економічна думка та політика в Україні 17 - початку 18 ст. Київ: Задруга, 1996.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Радіонова, І. Ф. Макроекономіка та економіча політика. Київ: Таксон, 1996.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Радіонова, І. Ф. Макроекономіка та економіча політика. Київ: Таксон, 1996.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гош, О. П. Теоретичні засади економічної політики. Київ: НПУ ім. М.П. Драгоманова, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Горбачов, М. С. Корінне питання економічної політики партії. Київ: Політвидав України, 1985.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Лагутін, В. Д. Політика заробітної плати у стратегії економічної стабілізації. Луцьк: Вежа, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Муссіс, Н. Вступ до Європейського Союзу. Право, економіка, політика. Vol. 15, Європейський Союз та його громадяни. Київ: Київський університет, 1999.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Муссіс, Н. Вступ до Європейського Союзу. Право, економіка, політика. Vol. 14, Рибальство. Київ: Київський університет, 1999.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Муссіс, Н. Вступ до Європейського Союзу. Право, економіка, політика. Vol. 11, Енергетика. Київ: Київський університет, 1999.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Муссіс, Н. Вступ до Європейського Союзу. Право, економіка, політика. Vol. 16, Європейський Союз на міжнародній арені. Київ: Київський університет, 1999.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Політика економічна"

1

Габрелян, Андрій. "НАПРЯМИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ ЩОДО ПРОТИДІЇ ЕКОНОМІЧНІЙ ЗЛОЧИННОСТІ." In Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття. 2nd ed. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-2.01.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена визначенню й аналізу напрямів підвищення ефективності діяльності правоохоронних органів щодо протидії економічній злочинності. Встановлено, що недоліки, які супроводжують діяльність вітчизняних правоохоронних органів щодо протидії економічній злочинності, зумовлюють наступні основні напрями підвищення її ефективності: створення єдиної державної політики, спрямованої на боротьбу з економічною злочинністю; розробка дієвої системи заходів протидії тіньовій економіці; посилення взаємодії між правоохоронними органами; вдосконалення правової бази; вдосконалення ресурсного забезпечення правоохоронних органів; боротьба з корупцією в правоохоронних органах. В результаті реалізації на практиці запропонованих заходів передбачається стабілізація, а в подальшому – й суттєве зменшення рівня економічної злочинності, зниження загального рівня криміналізації економіки, оздоровлення суспільної обстановки в країні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Cтеблюк, Наталія, and Вікторія Сілантьєва. "АНАЛІЗ АСОРТИМЕНТНОЇ ПОЛІТИКИ ПІДПРИЄМСТВА ЗА ДОПОМОГОЮ АВС і XYZ - АНАЛІЗІВ." In Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття (1st ed.). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-1.06.

Full text
Abstract:
Розглянуто впровадження інтегрованого АВС і XYZ-аналізів в практику дослідження асортименту підприємства кисломолочної галузі, що дає змогу підвищити ефективність управління логістичними процесами за рахунок пошуку резервів удосконалення управління складським господарством. Для виконання комбінованого аналізу проведено окремо два аналізи, результати яких зведено для отримання матриці з дев’ятьох категорій товарів. На підставі одержаних результатів АВС-XYZ- аналізів обґрунтовано рекомендації щодо управління запасами для кожної групи товарів. Варто сконцентрувати увагу на матеріалах, що мають економічне значення, з метою зниження витрат за рахунок вживання цільових заходів, які суттєво підвищать ефективність закупівельної і складської діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Нечипорук, Л. В. "ФІНАНСОВА ГРАМОТНІСТЬ ТА ФІНАНСОВИЙ КОНСАЛТИНГ У КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ РИНКУ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-17.

Full text
Abstract:
Доведено, що забезпечення фінансової грамотності населення є досить актуальним завданням в Україні, що пояснюється: інверсійністстю економічної трансформації (протилежністю переходів від загального одержавлення власності до розвитку різноманіття її форм, від державної монополії до включення конкурентних принципів, від директивно-планових цін до вільного ціноутворення і т. ін.) та поширенням глобалізації як складного, багатогранного процесу, який охоплює усі боки суспільного розвитку і втілюється у зростаючій взаємозалежності країн світу в результаті формування єдиного всесвітнього господарського організму. Визначено, що у процесі розгортання фінансової глобалізації посилюються ознаки фінансової нестабільності: зміна валютних режимів; зростання обсягів міжнародних потоків капіталу, обсягів ризикових операцій, збільшення швидкості поширення інформації; якісні зміни у структурі міжнародних потоків капіталу, що спричинили мобільність капіталів; приналежність суб’єктів фінансового ринку до різних національних економічних систем, що збільшує рівень ризику фінансових операцій та зумовлює зростання нестабільності глобального фінансового простору. Доведено посилення ролі фінансового консалтингу в контексті розвитку ринку фінансових послуг та уточнено, що під фінансовим консалтингом розуміють комплекс заходів, спрямованих на підвищення ефективності фінансового управління та вирішення таких основних завдань: формування фінансової політики; проведення фінансової експертизи; пошук джерел фінансових ресурсів; аналіз і підвищення поточної фінансової ефективності діяльності суб’єктів господарювання; зміцнення фінансового становища, досягнення фінансової стійкості і незалежності суб’єктів господарювання; оптимізація управління капіталом організації; оптимізація фінансових відносин з клієнтами і кредиторами, з господарюючими суб’єктами, державними органами; оптимізація управління податками, бухгалтерського та управлінського обліку; упровадження передових методів фінансового менеджменту в умовах невизначеності та ризиків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Нікішина, О. В., С. А. Бондаренко, and О. О. Зеркіна. "СЕЛЕКТИВНИЙ ПІДХІД ДО ФОРМУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНО-ІННОВАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ У КООРДИНАТАХ ЦІЛЕЙ СТАЛОГО РОЗВИТКУ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-26.

Full text
Abstract:
Результатом дослідження є методичне забезпечення комплексної оцінки домінант ІІП на засадах сталого розвитку. Виокремлено п’ять домінант ІІП, а саме: (1) достатнє інвестиційне забезпечення раціонального природокористування національної економіки; (2) інвестиційне забезпечення наукових досліджень та інновацій за напрямом сталого розвитку; (3) відновлення, стале використання та охорона складників природно-ресурсного потенціалу національної економіки; (4) зниження екодеструктивного впливу соціально-економічної системи на стан навколишнього природного середовища; (5) підвищення екологічних аспектів якості життя населення. Кожна домінанта потребує введення відповідних їй оціночних індикаторів. Авторами розширено систему національних індикаторів сталого розвитку в межах ЦСР. У пропоновану систему індикаторів інтегровано європейські та авторські економіко-екологічні показники, орієнтовані на поглиблену оцінку інвестиційного та природно-ресурсного потенціалу у видовому і структурно-секторальному вимірах, взаємозв’язку інвестиційного та екологічного складників природокористування. На підставі результатів комплексної оцінки визначено складники домінант ІІП та завдання з найнижчим ступенем впровадження, а саме: Домінанти 1 і 2, завдання підвищення енергоефективності Домінанти 3, завдання зниження відходоємності Домінанти 4, завдання покращення стану здоров’я населення Домінанти 5. Обґрунтовано головні напрями та шляхи підвищення ступеню впровадження домінант ІІП, зокрема: (1) зростання державних видатків на НДР та інновації за напрямом «Енергетика та енергоефективність», «Раціональне природокористування», поновлення фінансування «Наук про життя» в аспекті інноваційного розвитку медицини; (2) стимулювання суб’єктів господарювання до впровадження енергозберігаючих технологій, екологічно чистих виробництв та екоінновацій шляхом зниження ставки екологічного податку; (3) створення сприятливого інституційного середовища для розширеного відтворення лісів та сталого розвитку лісового господарства; (4) стимулювання вітчизняних інвесторів до екологічно орієнтованих капіталовкладень у сфері поводження з відходами; (5) розвиток міжсекторального партнерства для впровадження домінант ІІП. Пропонується впровадження селективного підходу у формування державної інноваційно-інвестиційної політики розвитку регіонів, спираючись на ідентифіковані Домінанти, виділені згідно з координатами Цілей сталого розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Жук, Інна. "ФІНАНСОВИЙ ПОТЕНЦІАЛ РЕГІОНІВ В УМОВАХ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ВЛАДИ." In Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття (1st ed.), 111–23. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-1.08.

Full text
Abstract:
Дослідження присвячено теоретико-методологічному аспекту щодо забезпечення фінансової спроможності та потенціалу держави, регіонів, об’єднаних територіальних громад в умовах децентралізації влади. Зазначено, що упровадження децентралізації як інструменту державної регіональної політики має на меті змінити систему управління громадами та систему адміністративно-територіального устрою країни, а також досягти покращення становища громадян незалежно від місця їх проживання. Проголошена спрямованість такого інструменту на вирішення питань регіонального та місцевого розвитку означає, що в суспільстві існують очікування відповідних ефектів уже в короткостроковій перспективі: децентралізація на користь громад змінює розподіл повноважень, запроваджує механізми акумулювання бюджетних ресурсів; громади мають більше можливостей реалізовувати власні стратегії розвитку, спираючись на організаційний та матеріально-фінансовий потенціал.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Політика економічна"

1

Знаменський, В. І. "СУЧАСНИЙ ВПЛИВ БЮДЖЕТНО-ПОДАТКОВОЇ ПОЛІТИКИ НА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ДЕРЖАВИ." In Economy and human-centrism: the modern foundation for human development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-068-1-31.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Геворкян, А. Ю. "Удосконалення напрямів державного управління та регулювання у сфері інформаційної політики для зміцнення економічної безпеки території." In BEST PRACTICES OF PUBLIC ADMINISTRATION: INTERNATIONAL EXPERIENCE. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-121-3-24.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Харасик, Н. О. "ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ДІЯЛЬНОСТІ КОЛЕКТИВІВ БЕЗРОБІТНИХ В УСРР В ПЕРІОД НОВОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ (1921–1929 РР.)." In LEGAL SCIENCE, LEGISLATION AND LAW ENFORCEMENT PRACTICE: REGULARITIES AND DEVELOPMENT TRENDS. Baltija Publishing, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-92-1-15.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Політика економічна"

1

Брюховецький, Микола Миколайович. Економічна політика уряду української держави гетьмана Павла Скоропадського. Ін-т суспіл. трансформації, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/2638.

Full text
Abstract:
Уряд П. Скоропадського прагнув побудувати державу на засадах приватної власності, зробити продуктивний товаровиробний аграрний комплекс, створити потужний промисловий сектор. Консервативна за своєю спрямованістю економічна політика гетьманського уряду в Україні сприяла певним позитивним зрушенням у господарстві. Але деякі прорахунки в соціальних питаннях, об'єктивна нестача часу на поглиблення перетворень, складні історичні умови призвели до поразки консервативних сил.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Лисоконь, Ілля Олександрович. Інвестиційна політика в галузі вищої освіти України: стан розробленості питання в науковій площині. Одеса: ПУ «Причорноморський науково-дослідний інститут економіки та інновацій», 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4265.

Full text
Abstract:
Актуальність теми полягає в потребі модернізації системи вищої освіти України, в тому числі за рахунок ефективної інвестиційної політики. Наявні публікації, які торкаються цієї проблеми, розглядають інвестиційну політику в економічній площині, акцентуючи саме на інвестиціях, однак інвестиційна політика має міжгалузевий характер, що можна продемонструвати на прикладі вищої освіти. Тому вивчення питання наукової розробленості питання інвестиційної політики в галузі вищої освіти є актуальною проблемою для вітчизняної системи освіти, розв’язання якої дозволить закласти основи для всебічного розвитку української вищої школи. Метою дослідження є з’ясування сучасного стану дослідженості проблеми інвестиційної політики в галузі вищої освіти України в науковій площині.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Брюховецький, Микола Миколайович. Економічні закономірності та причини згортання НЕПу. Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова, 2006. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/2639.

Full text
Abstract:
Розглядається минулий досвід економічної політики,епоха нової економічної політики 1921-1928 рр. Відображено позитивну роль в економіці, виходячи із економічних закономірностей, причини відмови більшовиків від НЕПу. Подано обʼєктивне тлумачення даного питання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Комаров, Володимир Олексійови. Україна в роки нової економічної політики: проблеми економічної освіти десятикласників. КДПУ, 2001. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4853.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Братченко, Людмила Євгеніївна, and Людмила Сергіївна Черноус. Безробіття в сучасній Україні:соціально-економічний та статистичний аналіз. Класичний приватний університет, September 2017. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3944.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено одну з основних макроекономічних проблем – це безробіття. Ця проблема є надзвичайно актуальною для сучасної економіки України і потребує глибокого наукового аналізу та розробки на цій основі практичних рекомендацій. Безробіття розглядається як соціально-економічна проблема. Проаналізовано стан безробіття та чисельність зареєстрованих безробітних у Державній службі зайнятості Україні в період 2014 -2016 рр. та 1 кварталу 2017 року. Визначені його причини, наслідки та напрями подолання. Акцентовано увагу на ролі держави в здійсненні активної політики, яка й сприятиме зайнятості економічно активного населення країни, зменшенню рівня безробіття до природного.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Дербенцев, В. Д., А. А. Ганчук, and Володимир Миколайович Соловйов. Кореляційні властивості ринку цінних паперів в катастрофічних і шокових умовах. КНЕУ, 2006. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1077.

Full text
Abstract:
Одним з найважливіших економічних явищ останнього десятиліття стала глобалізація світової економіки, що виявляється у фінансовій сфері найбільш помітно. Очевидно, що глобалізація, будучи об'єктивним процесом, яка збільшує економічну ефективність на загальносвітовому рівні, може мати негативну дію на окремі країни, що необхідно враховувати при розробці економічної політики. Зокрема, глобалізація посилила нестійкість фінансових систем, в першу чергу, країн з ринками, що формуються. Це яскраво продемонстрували азіатська і російська кризи 1997-1998 рр. Принципове значення має прогнозування екзогенних шокових явищ, типу 11 вересня 2001 р. В [3] ми показали, що відомі методи прогнозування критичних явищ (які використовують коефіцієнти Херста і Холдера, зміну коефіцієнтів кореляції у передкризовий період тощо) не в змозі передбачити шокове явище. В даній роботі ми досліджуємо динаміку самоорганізованої кластерної структури світових фондових ринків в період шоку 11 вересня 2001 року. У якості бази даних візьмемо індекси інвестиційної привабливості розвинених і країн, що розвиваються, які обраховуються міжнародною компанією Morgan Stanley Capital International (MSCI – www.msci.com).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography