Academic literature on the topic 'Позитивний вплив'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Позитивний вплив.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Позитивний вплив"

1

Касич, М. А. "ВПЛИВ СУЧАСНОГО ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ НА ВИХОВАННЯ ДОБРОТИ В ПІДЛІТКІВ." Духовність особистості: методологія, теорія і практика 95, no. 2 (May 13, 2020): 48–56. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2020-95-2-48-56.

Full text
Abstract:
У цій статті автор розглядає позитивні сторони впливу сучасного інформаційного простору на виховання почуття доброти в підлітків. Розглянуто поняття інформаційної інфраструктури суспільства як середовища, що забезпечує можливість збору, передачі, зберігання, обробки й розповсюдження інформації. Розглянуто поняття інформаційної екології – науки, що вивчає закономірності впливу інформації на людину у психофізіологічному та соціальному аспектах. Автор підкреслює, що, незважаючи на потенційний негативний вплив, інтернет-ресурси, за умови правильного та відповідального користування, розширюють світобачення, дозволяють глобально вивчати світ, знайомитися з різними поглядами, обмінюватись і ділитись думками. У статті описано поняття толерантності, згідно з декларацією принципів толерантності. Насамперед, розглядається вплив поширення ідей толерантності інформаційним простором на ментальність і світобачення підлітків. Зокрема, у статті обґрунтовано позитивний вплив на виховання доброти в підлітках новітньої тенденції розповсюдження бодіпозитиву (від анг. body positivity) – ідеї про те, що всі люди мають почувати себе щасливими й пишатися своїм тілом, незалежно від того, якої форми чи розміру воно є. Автор підкреслює, що позитивною тенденцією в сучасному інформаційному просторі є також зміна ставлення до тварин і піклування про них, як про менших і залежних від людини істот, що сприяє вихованню людяності в підлітках. У статті розглядаються особливості розповсюдження та популяризації благодійності у сучасному інформаційному просторі, зокрема, у мережі інтернет. Автор підкреслює, що головною позитивною ознакою цього є те, що підлітки мають можливість, користуючись інтернет-ресурсами, подивитись на роботу різних благодійних фондів зсередини й долучитись до волонтерської роботи, що позитивно впливає на виховання доброти й людяності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Голюк В.Я., Дергачова Г.М., and Колешня Я.О. "ВПЛИВ ПОДАТКОВОЇ СТАВКИ НА ЕКОНОМІЧНE ЗРОСТАННЯ." Економічний форум 2, no. 2 (June 12, 2021): 122–26. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-2-15.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена впливу розміру та динаміки податкової ставки на економічне зростання у різних країнах. У роботі стверджується, що неокласична та екзогенна теорії зростання притримуються відмінних поглядів щодо впливу податкової ставки на динаміку валового внутрішнього продукту. Визначено, що результати емпіричних досліджень впливу податкових реформ на економічне зростання проведених науковцями на базі різних країн відрізняються: частина результатів демонструє, що зміни податкових ставок не впливають на динаміку валового внутрішнього продукту, а інша демонструє наявність впливу і диференціює його залежно від перспективи (швидкої або тривалої). Встановлено, що значна частина проаналізованих праць стверджує про позитивний вплив зниження ставок у короткостроковому періоді і негативний у тривалому. Визначено, що більшість досліджень стверджують про нелінійний тип залежності між розміром податкової ставки і динамікою валового внутрішнього продукту. На підставі проведеного аналізу визначено, що зниження високих податкових ставок як правило сприяє економічному зростанню, натомість зниження відносно низьких ставок може не вплинути на динаміку валового внутрішнього продукту. У роботі встановлено, що найбільш часто науковцями фіксується позитивний вплив зниження ставок на темпи економічного зростання у короткостроковому періоді, а вплив у більш тривалій перспективі у більшості випадків негативний або відсутній. У роботі стверджується, що часто ефекти змін податкових ставок нівелюються реакцією фінансових ринків, ефектом тіньової економіки. Авторами встановлено, що очікуваний позитивний вплив від зниження податкової ставки може перекриватися зростанням бюджетного дефіциту, потреб боргового фінансування, і , як результат, зростанням відсоткових ставок, що негативно впливатиме на добробут майбутніх поколінь.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Вишневський, В. П., О. М. Гаркушенко, М. Ю. Заніздра, and С. І. Князєв. "ЦИФРОВА І ЗЕЛЕНА ЕКОНОМІКИ: ТОЧКИ ДОТИКУ й СУПЕРЕЧНОСТІ." Science and Innovation 17, no. 3 (June 17, 2021): 14–27. http://dx.doi.org/10.15407/scine17.03.014.

Full text
Abstract:
Вступ. Процеси цифровізації економіки, пов'язані з розгортанням технологій Четвертої промислової революції, є багатоаспектними й чинять суттєвий вплив, зокрема й на навколишнє середовище, що зачіпає інтереси майбутніх поколінь.Проблематика. Прискорення цифровізації супроводжується суперечливими позитивними і негативними ефектами для довкілля. Зважаючи на це, актуальною проблемою є визначення цих ефектів як на глобальному, так і на національному рівнях.Мета. Виявити взаємозв'язки цифрової та зеленої економіки й обґрунтувати шляхи екологічно безпечного розвитку цифрових технологій в Україні.Матеріали й методи. Кластеризація країн світу за ознаками економічного, промислового й цифрового розвитку;економетричний аналіз залежностей між показниками розвитку інформаційно-комунікаційних технологій і екологічної ефективності в країнах світу та їх групах (кластерах) за 2017—2020 рр.Результати. Встановлено, що на глобальному рівні впровадження сучасних цифрових технологій має загалом позитивний зв'язок зі станом довкілля: чим вищим є рівень цифровізації, тим більш екологічно чистими, за інших рівних умов, є національні економіки. З’ясовано, що екологічна ефективність цифровізації залежить від рівня виробничих (фізичних) технологій та загального економічного розвитку держави. У кластерах менш розвинених країн, зокрема й в Україні, яка має суттєві проблеми у сферах промисловості й інновацій, поширення цифрових технологій має менший позитивний вплив на екологію, ніж у кластерах більш розвинених країн. Тому довгострокові позитивні ефекти цифровізації для України не є очевидними, а негативні можуть бути серйозними.Висновки. Для мінімізації екологічних ризиків цифровізації в Україні потрібно розробити національну академічну програму комплексної оцінки різних аспектів (абіотичних, біотичних, техногенних, антропогенних) впливу новітніх цифрових технологій на довкілля, а також узгодити програми цифровізації економіки із загальною стратегією розвитку національного виробництва на інноваційній основі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Петрачков, Олександр, and Олена Ярмак. "Використання засобів функціонального тренінгу у підвищенні показників фізичного стану юнаків." Теорія і методика фізичного виховання і спорту, no. 1 (July 3, 2021): 50–54. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2021.1.50-54.

Full text
Abstract:
Анотація. Однією із актуальних проблем у практиці фізичного виховання студентської молоді на сьогодні стоїть питання пошуку та розробки оздоровчих технологій, які будуть сприяти збереженню та зміцненню фізичного здоров’я. Мета. Визначити вплив засобів функціонального тренінгу на фізичний стан юнаків 18–19 років у процесі фізичного виховання. Методи. Аналіз літературних джерел і узагальнення даних спеціальної науково-методичної літератури; педагогічне спостереження, педагогічне тестування фізичної підготовленості та педагогічний експеримент; методи антропометрії і функціональної діагностики; методи математичної статистики. Результати. В ході педагогічного експерименту було встановлено, що заняття із використанням засобів функціонального тренінгу мали позитивний комплексний вплив на роботу кардіо-респіраторної системи, рівень фізичної працездатності і підготовленості. Порівнюючи результати показників функціонального стану наприкінці педагогічного експерименту, виявили у юнаків вірогідні зміни (р < 0,05; р < 0,01) у показниках частоти серцевих скорочень у стані відносного спокою та пробах із затримкою дихання Штанге і Генчі. Середньогрупові значення індексу Руф’є та Робінсона теж зазнали позитивних вірогідних змін (p < 0,05; p < 0,01), що вказує на покращення функціональної здатності серцевого м’яза, резервних можливостей серцево-судинної та дихальної систем. Завдяки заняттям функціональним тренінгом переважна більшість юнаків змогли скласти тести і нормативи щорічного оцінювання фізичної підготовленості населення України на позитивні бали. Отримані результати педагогічного експерименту дають підстави стверджувати, що засоби функціонального тренінгу, які застосовували у процесі фізичного виховання, мали позитивний вплив на переважну більшість досліджуваних показників. Ключові слова: фізичний розвиток, кардіо-респіраторна система; фізична підготовленість, студентська молодь.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Debryniuk, Iurii, and Yuriy Myklush. "Вплив Betula pendula Roth. на таксаційні показники Pinus sylvestris L. у лісових культурах свіжого бору Західного Полісся." Наукові праці Лісівничої академії наук України, no. 23 (December 29, 2021): 79–90. http://dx.doi.org/10.15421/412129.

Full text
Abstract:
У напрямі підвищення продуктивності та стійкості лісів у конкретних умовах особливого значення набувають заходи з поліпшення лісорослинних умов та ефективного використання потенційної родючості грунту. Підвищення грунтової родючості можна досягти через відповідний добір деревних порід у вирощуваних насадженнях і забезпечення їхнього складу, близького до оптимального. Тому актуальним питанням є встановлення раціональних схем і способів змішування під час створення лісових культур за участю Pinus sylvestris L. та Betula pendula Roth. у бідному типі лісорослинних умов, за яких хвойний вид відзначався би високою продуктивністю і стійкістю, використовуючи грунтополіпшуючий вплив берези повислої. Мета роботи полягала у встановленні впливу дерев окремого ряду Betula pendula на середні висоту і діаметр дерев Pinus sylvestris у 6-рядній кулісі за окремими рядами, у визначенні оптимальної кількості рядів у кулісі сосни за певної ширини міжрядь, на які поширювався би позитивний вплив берези. Сосна звичайна в умовах свіжих борів внаслідок бідності лісорослинних умов не може нагромаджувати високих запасів стовбурової деревини, зростаючи за ІІІ класом бонітету. Винятком є борові типи, ближчі за лісорослинним ефектом до суборів, або за близькою до оптимальної участю берези в складі, де сосна може рости за ІІ класом бонітету. Встановлено, що в умовах свіжого соснового бору вплив берези повислої на ріст сосни звичайної позитивний. Основну роль відіграють прийнята схема змішування, ширина міжрядь та кількість рядів сосни у кулісі, від чого залежить відстань поширення позитивного впливу берези на хвойну породу. В умовах А2 за 2-метрової ширини міжрядь позитивний вплив берези поширюється на чотири ряди сосни, тобто при запровадженні схеми змішування 1р.Бп 4р.Сз. При цьому ширина куліси сягає 10 м. З урахуванням відстані, на яку поширюється позитивний вплив берези, за 1,5-метрової ширини міжрядь рекомендована схема змішування матиме наступний вигляд – 1р.Бп 6р.Сз.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Париш, Мохаммад. "Роль рекреації в реабілітації: системний огляд." Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, no. 1 (September 18, 2021): 52–56. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2021.1.52-56.

Full text
Abstract:
Резюме. Вивчення ролі та впливу рекреаційних практик протягом періоду фізичної реабілітації шляхом системного аналізу сучасних підходів, таких як рекреаційна терапія та метод терапевтичної рекреації. Мета. Дослідження теоретичних підходів до визначення термінів «дозвілля» та «рекреація» стало основою даного дослідження. Методи. Критичний аналіз сучасної наукової літератури та систематичний огляд попередніх емпіричних досліджень. Результати. Проведене комплексне теоретичне дослідження дало змогу сформулювати такі визначення: «дозвілля» – вільний від роботи та пов’язаних з нею обов’язків час, який людина вирішує провести, виходячи з власних уподобань, емоційного стану та настрою; «рекреація» – фізична активність людей, спрямована на покращення стану здоров’я, рівня добробуту, отримання позитивних емоцій та задоволення, позбавлення від напруження, а також соціальні взаємодії. Крім того, було вивчено роль рекреації у процесі реабілітації, а саме шляхом використання рекреаційної терапії, яка позитивно впливає на стан здоров’я, ефективність реабілітації та самопочуття, що досягається у разі отримання позитивних емоцій від дозвілля, розваг та соціальних взаємодій. Терапевтично-рекреаційний підхід демонструє позитивний вплив фізичної та емоційної діяльності (дозвілля) на ефективність реабілітації, відновлення та повернення осіб з травмами, хворобами чи вадами до звичного рівня активності, а також сприяє більш активному способу життя.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Козьменко, O. I. "УСПІШНІСТЬ ЯК ДУХОВНО-КУЛЬТУРНА ЦІННІСТЬ ВИЩОЇ ОСВІТИ США." Духовність особистості: методологія, теорія і практика 95, no. 2 (May 13, 2020): 57–68. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2020-95-2-57-68.

Full text
Abstract:
У статті розглядається питання успішності як духовно-культурної цінності вищої освіти Сполучених штатів Америки. Вища освіта, особливо гуманітарна, сприяє формуванню особистості, її духовному й інтелектуальному розвитку. Зв’язок вищої освіти й успішності доведено численними дослідженнями американських освітян. Знання, уміння та навички, здобуті під час навчання у ЗВО надають можливість особистісної та кар’єрної самореалізації, але успішність передбачає наявність таких якостей, як мудрість, працьовитість, чесність, порядність, відповідальність. Це складає основу духовності, яка формується під впливом гуманітарних наук і культури. У статті наводяться дослідження, які підкреслюють роль літератури у формуванні цінностей і успіху. Мистецтво в будь-яких формах виконує місію формування духовної культури, ціннісних орієнтирів суспільства. Дослідження останніх років демонструють занепокоєність американських науковців занепадом «культурного капіталу», який, на думку П. Бурдьє, має впливати на успішність особистості. Зниження культурного рівня американців спричинено багатьма чинниками, але емпірично доведено, що вища освіта сприяє культурній соціалізації. Експериментальні дослідження довели вплив різних видів мистецтв на формування почуттів, які сприяють успішності індивіда. Поняття «позитивне мистецтво» в дослідженні Т. Ломаса охоплює чотири напрями: візуальне мистецтво, музика, література, драматургія, і, на думку науковця, має позитивний вплив на духовний розвиток і успіх людини. Деякі дослідження демонструють кореляційний зв’язок мистецтв із формуванням позитивних психологічних характеристик завдяки чотирьом механізмам впливу на свідомість індивіду. Отже, вища освіта сприяє не тільки успішності особи в реалізації кар’єрних можливостей, але й, завдяки впливу гуманітарних наук і мистецтва, формує духовні якості особистості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Свидрук, І. І. "ДЕТЕРМІНАНТИ РАДИКАЛЬНИХ ІННОВАЦІЙ У КЛАСТЕРНИХ УТВОРЕННЯХ КУЛЬТУРНОГО ТУРИЗМУ." Індустрія туризму і гостинності в Центральній та Східній Європі, no. 2 (April 19, 2021): 54–63. http://dx.doi.org/10.36477/tourismhospcee-2-7.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено виокремленню детермінант радикальних інновацій підприємств в межах туристичних кластерів. Досліджено особливості географічної концентрації як чинника конкурентоспроможності та кластеризації – як ефективної моделі розвитку туристичних підприємств. Виявлено синергетичний ефект об’єднання зусиль окремих суб’єктів для зростання інноваційної активності туристичного кластеру. Проаналізовано географічну концентрацію суб’єктів та потенціал розвитку культурного туризму в Україні. Описано чинники широкого впровадження радикальних інновацій з метою підвищення глобальної конкурентоспроможності. Виявлено значний негативний вплив структурного, незначний позитивний – реляційного та суттєвий позитивний – когнітивного соціального капіталу на зростання інновацій, а також прямий незначний вплив сприйняття ринкової динамічності. Менеджерам підприємств рекомендовано включати в стратегічні плани прогнозні дослідження ринкового середовища. Подальші дослідження запропоновано зосередити на питаннях аналізу впливу розвитку людського капіталу та інституційного регулювання на технологічний прорив та поступові інновації в галузі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Карпова, А. В. "СОЦІАЛІЗАЦІЯ ПІДЛІТКІВ В СЕРЕДОВИЩІ МОЛОДІЖНИХ СУБКУЛЬТУР." Психологія: реальність і перспективи, no. 11 (October 23, 2019): 66–70. http://dx.doi.org/10.35619/prap_rv.vi11.11.

Full text
Abstract:
У статті подано науково-теоретичний огляд вітчизняних та зарубіжних досліджень, присвячених проблемі впливу молодіжних субкультур на процес соціалізації особистості у підлітковому віці. Розглядаються психологічні особливості субкультур як однієї з рушійних сил соціалізації особистості. Розкрито механізми формування молодіжних субкультур, а також проаналізовано місце молоді у субкультурах. Здійснено аналіз поведінки особистості, яка формуються під впливом молодіжних угруповань, а також аналіз теорії причин входження підлітків у середовище молодіжних субкультур. Розглянуто феномен молодіжної субкультури як індикатора соціально-культурного порядку, який виявляє, демонструє, утверджує як позитивні досягнення попередніх поколінь, так і негативні тенденції сучасного розвитку суспільства. Проаналізовано позитивний і негативний вплив субкультур на формування особистості у підлітковому віці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Строганова, Ганна Миколаївна. "Формування професійної компетенції майбутніх учителів української мови." Філологічні студії: Науковий вісник Криворізького державного педагогічного університету 13 (September 15, 2015): 451–55. http://dx.doi.org/10.31812/filstd.v13i0.305.

Full text
Abstract:
У статті теоретично обґрунтовано педагогічні умови, які забезпечують позитивний вплив особистісно орієнтованого підходу. Визначено сутнісні характеристики професійної компетентності майбутніх учителів української мови. Акцентовано увагу на фактори психолого-педагогічного впливу на активізацію креативних і пізнавальних здібностей студентів-філологів. Представлене авторське бачення основних компонентів формування цілісного фахівця.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Позитивний вплив"

1

Кривчанська, М. І. "Позитивний вплив мелатоніну у підтриманні активності пресорних систем." Thesis, БДМУ, 2017. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/16838.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ковальчук, В. В. "Вплив телебачення на духовний розвиток молоді." Thesis, НТУ "ХПІ", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/6136.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Юрченко, Є. О. "Позитивний вплив розвитку механізмів державного архітектурно-будівельного контролю на управління регіональним розвитком." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/42593.

Full text
Abstract:
У статті за результатами аналізу розвитку механізмів державного архітектурно-будівельного контролю визначено позитивний вплив на управління регіональним розвитком надані пропозиції щодо подальших шляхів розвитку організаційного та правового механізмів державного архітектурно-будівельного контролю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Богомазова, Оксана Олександрівна. "Вплив інформаційного стресу на психічне здоров’я підлітків." Магістерська робота, 2021. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/6374.

Full text
Abstract:
Богомазова О. О. Вплив інформаційного стресу на психічне здоров’я підлітків : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 053 «Психологія» / наук. керівник Г. О. Горбань. Запоріжжя : ЗНУ, 2021. 85 с.
UA : Робота викладена на 85 сторінок, 4 таблиць, 10 рисунків, 1 додатка. Перелік посилань включає , 67 джерел. Об'єктом дослідження – психічне здоров’я особистості. Реклама – динамічна сфера людської діяльності, що швидко трансформується. Вже багато років, будучи супутницею людини, вона змінюється разом з нами. Будучи важливою сполучною ланкою між виробником та споживачем, реклама сприяла розвитку суспільства. Вона завжди була одним з важливих важелів, що стимулюють процес виробництва, удосконалення товарів, що випускаються, і в цій якості виступає не тільки як двигун торгівлі, але і як своєрідний двигун прогресу. Наукова новизна дослідження полягає у розкритті психологічних механізмів впливу соціальної реклами, як чинника інформаційного стресу на психічне здоров'я підлітків, сформулювати рекомендації щодо розміщення позитивної соціальної реклами.
EN : The work is set out on 85 pages, 4 tables, 10 figures, 1 appendix. The list of references includes, 67 sources. The object of research is the mental health of the individual. Advertising is a dynamic sphere of human activity that is rapidly transforming. For many years, as a human companion, it has changed with us. As an important link between producer and consumer, advertising has contributed to the development of society. It has always been one of the important levers that stimulate the process of production, improvement of goods, and in this capacity acts not only as an "engine of trade", but also as a kind of "engine of progress". The scientific novelty of the study is to reveal the psychological mechanisms of influence of social advertising as a factor of information stress on the mental health of adolescents, to formulate recommendations for the placement of positive social advertising.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Позитивний вплив"

1

Паранько, Ігор Степанович. Загальна геологія. Мінерал, 2003. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5105.

Full text
Abstract:
Подано загальні відомості про геологію як науку й історію її становлення. Наведено заіапьну характеристику Сонячної системи та планет, які її складають. Охарактеризовано будову, речовинний склад та етапи розвитку Землі в цілому і земної кори зокрема як об’єктів вивчення геології. Подано характеристику екзо- і ендогенних процесів з аналізом їхньої природи та значення при формуванні земної кори і її складових, мінерало-, породо- та рудоутворенні. Показано позитивний і негативний вплив техногенної діяльності людини на зміни геологічних об’єктів і природних процесів та явищ. Для студентів геологічних, геофізичних, географічних, екологічних спеціальностей вищих навчальних закладів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Позитивний вплив"

1

Матвеєв, С. П. "УПРОВАДЖЕННЯ ЕКОНОМІЧНОГО СТИМУЛЮВАННЯ ТА УПРАВЛІННЯ ПРОЦЕСАМИ ЕКОЛОГІЗАЦІЇ СУСПІЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-25.

Full text
Abstract:
Розділ присвячений актуальним проблемам екологізації економічного механізму господарювання. Розглянуто науково-теоретичні підходи до дослідження напрямів проведення державної політики охорони природного середовища в умовах сучасної ринкової економіки змішаного типу. Визначено дію ринкових механізмів щодо охорони природного середовища. Проаналізовано можливий вплив процесів екологізації виробництва на стан економічного зростання. Наведено приклади з досвіду перетворень у системі управління природокористуванням. Розглянуто позитивні наслідки політики охорони природи в країнах із розвиненою економікою. Досліджено принципи організації економічного стимулювання діяльності з охорони довкілля.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Олексенко, Олександр, and Володимир Герасименко. "МЕТОД ВИЗНАЧЕННЯ ВАРІАНТІВ ПОЛЬОТУ БЕЗПІЛОТНОГО ЛІТАЛЬНОГО АПАРАТУ НА ОСНОВІ МАКС-МІННОГО МУРАШИНОГО АЛГОРИТМУ." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (2nd ed.). 2nd ed. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-2.01.

Full text
Abstract:
Запропоновано використання мурашиного алгоритму для визначення маршрутів польоту безпілотного літального апарата (БПЛА) до об’єктів удару (ОУ). Проведено дослідження щодо застосування Макс-мінного мурашиного алгоритму для одночасного визначення маршрутів польоту декількох груп БПЛА з різних аеродромів до різних об’єктів удару та смуги прориву системи протиповітряної оборони (ППО) з врахуванням впливу наряду БПЛА, необхідних для знищення об’єкту удару з заданою ймовірністю. Також досліджено працездатність алгоритму в умовах нестаціонарного середовища. Результати досліджень позитивні і вказують на можливість вирішення поставлених завдання з використанням мурашиного алгоритму. Подальші дослідження також можуть бути направлені на реалізацію тримірного пошуку маршрутів польоту БПЛА в географічних координатах з урахуванням розмірів поворотних точок маршруту, у яких вони здійснюють маневр, та реальних розмірів і конфігурації заборонених зон, а також рельєфу місцевості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Позитивний вплив"

1

Марчик, Валентина Іванівна, Світлана Василівна Переверзєва, Тетяна Анатоліївна Дроннікова, and Едуард Олександрович Кайда. Вплив спорту на фізичну працездатність першокурсників. НЗ "Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К. Д. Ушинського", 2018. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2514.

Full text
Abstract:
В роботі використано дозоване фізичне навантаження на організм за допомогою сходової проби. Показано, що першокурсники, які навчаються за спеціальністю «Середня освіта. Фізична культура» мають вищий рівень фізичної працездатності, ніж студенти інших спеціальностей, що підтверджує позитивний вплив спорту на організм.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Марчик, В. І., А. С. Кулікова, and С. В. Переверзєва. Вплив спорту на збільшення функціональних можливостей учнів молодшого шкільного віку. Херсонський державний університет, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1870.

Full text
Abstract:
Дослідження дає підставу стверджувати про позитивний вплив занять спортом на фізичний розвиток і збільшення функціональних можливостей учнів молодших класів. Встановлено, що організм учнів, які відвідують спортивні секції, більш адаптований до фізичного навантаження і має кращі показники серцево-судинної і дихальної систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Томашевський, Володимир Володимирович. Музика як засіб активізації творчих здібностей молодших школярів. КДПУ, 1998. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4928.

Full text
Abstract:
Розглянуто специфіку формування творчих здібностей молодших школярів на уроках образотворчого мистецтва. Визначено необхідність використання музики як виду мистецтва, її схожість з образотворчою грамотою і позитивний емоційний вплив на учня, на розвиток його внутрішнього світу і чуттєвого сприйняття на уроках образотворчого мистецтва в загальноосвітній школі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лов'янова, І. В., Л. Р. Корольська, and С. Г. Шиперко. З досвіду оцінювання знань студентів на заняттях з математичних дисциплін. [б. в.], 2010. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2288.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальним питанням оцінювання знань студентів в умовах кредитно-модульного навчання. Авторами описані форми контролю згідно з вимогами кредитно-модульної системи організації навчального процесу, мета контролю і функція оцінювання. На прикладі вивчення дисциплін «Диференціальні рівняння», «Дискретна математика», «Теорія ймовірностей» студентами спеціальності «Прикладна математика» на фізико-математичному факультеті КДПУ автори розкривають методику накопичення балів за сучасними вимогами та можливі варіанти оцінювання знань студентів протягом навчального семестру та під час заліків і екзаменів. Автори наголошують на ефективність описаної методики її позитивний вплив на якість знань студентів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Шутько, Віктор Васильович, and Тетяна Петрівна Науменко. Адаптаційні можливості учнів старших класів в умовах повсякденного шкільного навантаження. ПНПУ ім. К. Д. Ушинського, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1959.

Full text
Abstract:
В статті приділено увагу аналізу адаптивних реакцій організму учнів старших класів до процесів навчання, та їх змінам на протязі учбового дня та учбового року. Наведена спроба корекції адаптивних можливостей за рахунок педагогічного впливу на самосвідомість учнів. Комплексне застосовання методик підтвердили одна одну кількістю учнів щодо їх відповідності групам з різними показниками функціонування організму. Але спосіб І. А. Курнікової і в більшій мірі методика В. С. Язловецького конкретизували і розширили інформативність про адаптаційні можливості і резервний потенціал старшокласників. Введення в практичне використання учнями наведених методик дасть їм змогу самостійно обчислити свої функціональні можливості організму і раціонально їх корегувати. Повсякденний педагогічнтй вплив на свідомість учнів через профілактичні заходи, які направлені на поліпшення стану здоров’я і способу життя дають позитивний результат для перебудови адаптивних реакцій організму на шкільні навантаження.Необхідна нова концепція системи освіти з урахуванням індивідуальних функціонально-резервних можливостей організму учнів і рівня їх адаптаційного потенціалу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Паранько, Ігор Степанович, І. Сіворонов, and О. Мамедов. Геологія з основами геоморфології. Мінерал, 2008. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4973.

Full text
Abstract:
Подано загальні відомості про геологію та геоморфологію як науки та історію їх становлення. Наведено загальну характеристику Сонячної системи та планет, які її складають. Охарактеризовано будову, речовинний склад та етапи розвитку Землі в цілому і земної кори зокрема як об’єктів вивчення геології. Надано характеристику ендо- і екзогенних процесів з аналізом їхньої природи та значення при формуванні земної кори і її складових, мінерало-, породо- та рудоутворенні, а також розкрито їх роль у формуванні рельєфу загалом і його складових зокрема. Показано позитивний і негативний вплив діяльності людини на зміни геологічних процесів і рельєфу. Для студентів геологічних, геофізичних, географічних, геодезичних і екологічних спеціальностей вищих навчальних закладів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Паранько, Ігор Степанович, І. Сіворонов, and О. Мамедов. Геологія з основами геоморфології. Мінерал, 2008. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4973.

Full text
Abstract:
Подано загальні відомості про геологію та геоморфологію як науки та історію їх становлення. Наведено загальну характеристику Сонячної системи та планет, які її складають. Охарактеризовано будову, речовинний склад та етапи розвитку Землі в цілому і земної кори зокрема як об’єктів вивчення геології. Надано характеристику ендо- і екзогенних процесів з аналізом їхньої природи та значення при формуванні земної кори і її складових, мінерало-, породо- та рудоутворенні, а також розкрито їх роль у формуванні рельєфу загалом і його складових зокрема. Показано позитивний і негативний вплив діяльності людини на зміни геологічних процесів і рельєфу. Для студентів геологічних, геофізичних, географічних, геодезичних і екологічних спеціальностей вищих навчальних закладів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Попіль, М., and В. Марчик. Вплив фізичних вправ на стійкість уваги. Сумський державний педагогічний університет ім. А. С. Макаренко, 2010. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1898.

Full text
Abstract:
Досліджували зміни в стійкості уваги в наслідок виконання комплексу фізичних вправ. Визначена пряма залежність між регулярним виконанням фізичних вправ, що позитивно впливають на розумову діяльність та стійкістю уваги студентів. Під впливом виконання рекомендованого комплексу фізичних вправ зменшився час на виконання завдань, що потребують постійної уваги, стійкість уваги зросла на усіх рівнях більше ніж у 1,5 рази. Розроблений комплекс рекомендовано виконувати студентам під час сесії та інших розумових навантаженнях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Марчик, Валентина Іванівна, and Віктор Васильович Шутько. Адаптація молодших школярів в умовах негативного екологічного впливу. Криворізький державний педагогічний університет, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2314.

Full text
Abstract:
В досліджені адаптації молодших школярів в умовах негативного екологічного впливу за модифікованою формулою Баєвського, пристосованою для учнів початкової школи встановлено, що стан адаптаційного потенціалу школярів 1 класу відповідає незадовільному рівню, школярів 2 класу – напруженому рівню і школярів 3 класу – задовільному. Виявлена позитивна динаміка зростання адаптаційних можливостей школярів молодших класів від першого до третього класу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бережна, Маргарита Василівна. Червона Королева vs Біла Королева: мовленнєвий портрет (у фільмі Т. Бертона "Alice in Wonderland"). Видавничий дім «Гельветика», 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5060.

Full text
Abstract:
Дослідження присвячене визначенню особливостей формування мовленнєвого портрета персонажів художнього фільму у залежності від їх архетипу. Наразі робіт, у яких розглядається взаємозв’язок між архетипом персонажа і його мовленням, нараховується невелика кількість. Вони, як правило, концентруються на застосуванні машинних способів аналізу тексту і не застосовують розгорнутих класифікацій видів персонажів. Роботу виконано на матеріалі фентезі-фільму Т. Бертона Alice in Wonderland (2010 р.) за однойменною книгою Л. Керрола. Вважаємо, що кінематограф є дієвим засобом впливу на масову свідомість, а моделі, за якими побудовані діалоги у фільмах є загальнозрозумілими та прийнятними для широкого загалу реципієнтів незалежно від країни, культури, мови, віку та інших соціальних характеристик. У роботі проаналізовано особливості мовлення Червоної та Білої Королеви, загальним обсягом сто реплік. За класифікацією В. Шмідт відносимо Червону Королеву до архетипу «Горгона», а Білу Королеву – до архетипу «Спокуслива Муза». Отримані результати свідчать, що для мовленнєвого портрета Червоної Королеви характерні окличні речення для висловлювання таких емоцій як гнів, роздратування, нетерплячість, образа; прямі реквестиви та директиви у вигляді речень з дієсловом у наказовому способі, модальним дієсловом, бездієслівних речень (їх кількість у порівнянні з мовленням інших персонажів значно вища); лексеми на позначення позитивних емоцій відповідно до об’єктів, що викликають у глядача страх або відразу; оцінні та неполіткоректні лексеми; займенник першої особи однини. У мовленні Білої Королеви майже відсутні окличні речення, прямі реквестиви та директиви, оцінні лексеми з негативним значенням (їх кількість у порівнянні з мовленням інших персонажів значно нижча); для неї характерне вираження позитивних емоцій, стриманість у висловлюваннях і оцінках; займенник другої особи однини й множини слугує як прояв піклування про інших, концентрація на співрозмовнику.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography