Academic literature on the topic 'Позбавлених батьківського піклування'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Позбавлених батьківського піклування.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Позбавлених батьківського піклування"

1

Boiko, J. "УПРОВАДЖЕННЯ ІНСТИТУТУ ПРИЙОМНОЇ СІМ’Ї ЯК АЛЬТЕРНАТИВНОЇ ФОРМИ ВЛАШТУВАННЯ ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ." Theory and Practice of Public Administration 3, no. 70 (October 30, 2020): 114–21. http://dx.doi.org/10.34213/tp.20.03.13.

Full text
Abstract:
Досліджено окремі аспекти державного регулювання інституту прийомної сім’ї як форми влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування; проаналізовано генезис упровадження прийомної сім’ї в системі форм влаштування таких дітей. Зосереджено увагу на перевагах прийомної сім’ї серед інших форм цієї системи та особливостях державного регулювання діяльності прийомної сім’ї. Досліджено переваги прийомної сім’ї порівняно з іншими формами влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Обґрунтовано доцільність упровадження й державної підтримки прийомної сім’ї як однієї з найефективніших та бажаних форм улаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Запропоновано врахувати досвід експериментального упровадження зазначеної форми, вказано на першочергові щодо розв’язання аспекти регулювання упровадження прийомної сім’ї.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

НИКОЛАЄВА В. І. "АНАЛІЗ ФАКТОРІВ ТА РИЗИКІВ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА ЕФЕКТИВНІСТЬ РЕФОРМИ ДЕІНСТИТУЦІАЛІЗАЦІЇ ЗАКЛАДІВ ДЛЯ ДІТЕЙ В УКРАЇНІ." Manager. Bulletin of Donetsk State University of Management 84, no. 3 (January 15, 2020): 44–54. http://dx.doi.org/10.35340/2308-104x.2019.84-3-05.

Full text
Abstract:
У статті описуються особливості впровадження реформи деінституціалізації в Україні системи утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Визначено сутність процесу деінституціалізації. Автором проведено якісний аналіз досліджень, моніторингових звітів щодо становища дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування за 2005-2016 рр. Виокремлено передумови реформування системи державних закладів для дітей. Основний акцент зроблено на факторах і ризиках, що впливають на ефективність впровадження реформи деінституціалізації в українському суспільстві та розробки моделі зі зниження їх негативної дії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Князька, Л. А. "Порівняльний аналіз соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в Україні та Республіці Польща." Ірпінський юридичний часопис, no. 2 (February 26, 2020): 63–69. http://dx.doi.org/10.33244/2617-4154.2.2019.63-69.

Full text
Abstract:
У статті досліджується питання соціального захисту дітей-сиріт та дітей, що є позбавленими батьківського піклування. Здійснюється порівняльний аналіз основних ключових аспектів соціального захисту досліджуваних верств населення в Україні та Республіці Польща. Акцентується увага на основних нормативно-правових актах в Україні та Республіці Польща щодо соціального захисту дітей-сиріт та дітей, що є позбавленими батьківського піклування. Виділено основні, необхідні для України заходи щодо соціального захисту дітей-сиріт та дітей, що є позбавленими батьківського піклування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Синякова, В. Б. "ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ." Problems of Modern Psychology, no. 4 (February 11, 2022): 77–83. http://dx.doi.org/10.26661/2310-4368/2021-4-10.

Full text
Abstract:
Проблема соціальної адаптації дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків, є вкрай важливою та потребує ефективних заходів для її вирішення. Особливо актуальною вона стає під час переміщення дитини в прийомну сім’ю. У статті наведено результати психологічних обстежень, які доводять, що найбільша кількість проблем та відхилень від нормального становлення особистості у вихованців дитячого будинку спостерігається в емоційно-вольовій сфері. Це пов’язано з порушенням компетентності соціальної взаємодії, невпевненістю у собі та своїх силах, зниженням самоорганізованості та цілеспрямованості, що в результаті призводить до значного зниження здатності до соціалізації. Також автором зазначено, що у дітей, позбавлених батьківського піклування, відзначаються особливості внутрішньої позиції: слабка орієнтованість на майбутнє, збідненість емоційних проявів, спрощений зміст образу самого себе, знижене ставлення до себе, упередженість щодо дорослих, однолітків та предметного світу, імпульсивність поведінки, ситуативність мислення й поведінки. Ці особливості особистості дитини, виникаючи у ранньому віці, не зникають, а набувають нових якостей та посилюються надалі. Таким чином, отримані результати дозволили виявити особливості психологічного розвитку підлітків, які мають різний досвід життя в сім’ї, та зробити висновок щодо їхнього взаємозв’язку з різними сферами особистості: а) мотиваційною – небажання мати іншу сім’ю, страх за своїх батьків, яких вони знайдуть, коли вийдуть з дитячого будинку; б) емоційною – висока тривожність, фрустрація, почуття провини, страх бути знедоленим, низьке прагнення до прийняття, негативне самоставлення, високий рівень агресивності, дратівливості та підозрілості; в) вольовою – залежність, схильність до підпорядкування, наслідування, пасивності, слабкості та безпорадності, низький ступінь пізнавальної активності та прагнення до спілкування, високий рівень конфліктності, низький ступінь соціальної адекватності поведінки, невпевненість у собі; г) сферою ставлення до сім’ї – дисгармонійне уявлення про дитячо-батьківські відносини, схильність до ідеалізації образу батьків, образу матері, потреба у прихильності до дорослого, в індивідуальній увазі, неадекватність уявлень про сімейні ролі та функції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

ГАЛАН, Оксана. "ЧИННИКИ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У СІМ’Ї ЯК ОСНОВНОМУ АГЕНТІ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ДІТЕЙ-СИРІТ ТА ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ." Освітні обрії 50, no. 1 (March 20, 2020): 146–49. http://dx.doi.org/10.15330/obrii.50.1.146-149.

Full text
Abstract:
В умовах реформування установ для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в Україні виникла необхідність переосмислення особливостей підготовки майбутніх соціальних працівників до професійної діяльності у закладах вищої освіти. Особливу увагу вчених зосереджено на питанні готовності фахівців до соціалізації знедолених дітей у сім’ях (біологічних чи набутих). Нами розглянуто та проаналізовано основні чинники, які сприятимуть якісній підготовці соціальних працівників до роботи із сім’єю як незамінною та первинною ланкою, що забезпечує успішне «входження» дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у соціум. На основі проведених теоретичного аналізу та практичної роботи ми довели, що використання новітніх технологій сприятиме професійній діяльності із суб’єктами деінституціоналізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Kostiv, Volodymyr, and Ludmyla Vavryshchuk. "Підготовка майбутніх соціальних педагогів до роботи з патронатною сім’єю." Освітній простір України, no. 10 (May 17, 2017): 53–59. http://dx.doi.org/10.15330/esu.10.53-59.

Full text
Abstract:
У статті обгрунтовано доцільність спеціальної підготовки майбутніх соціальних педагогів до роботи з патронатною сім’єю як одного з типів сімей із порушеною структурою. Зазначається можливість запровадження інституту патронатної сім’ї як альтернативної форми сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Виділяються складові готовності соціального педагога до організації соціально-педагогічної діяльності з патронатною сім'єю: професійно-гуманістична спрямованість особистості фахівця, інтелектуально-пізнавальний компонент, представлений професійно-педагогічними знаннями та уміннями, діяльнісно-практичний компонент, що характеризується наявністю особистого досвіду взаємодії студента з патронатними сім’ями, з іншими формами сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, батьками, прийомними дітьми, фахівцями, які проводять соціальний супровід цих сімей, представниками державних органів, які сприяють становленню сімейних форм виховання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Krupnik, Ivan. "ОСОБЛИВОСТІ СІМЕЙНИХ УЯВЛЕНЬ ДІТЕЙ ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ." PSYCHOLOGICAL JOURNAL 10, no. 6 (December 26, 2017): 75–89. http://dx.doi.org/10.31108/1.2017.6.10.6.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Грабовська, О. "Правові аспекти усиновлення дітей, позбавлених батьківського піклування." Економіка. Фінанси. Право, no. 9 (2001): 17–22.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Muntian, I. V. "Образ сім’ї в художній творчості дітей, позбавлених батьківського піклування." Науково-теоретичний альманах "Грані" 19, no. 12(140) (November 5, 2016): 28. http://dx.doi.org/10.15421/1716135.

Full text
Abstract:
У даній статті представлені проблеми взаємин дітей і батьків. На початку 90-х років в украінськый дійсності з’явилося таке явище, як вимушене сирітство. Це діти, які мають батьків, але змушені жити поза своєю домівкою. Дана проблема завжди викликала особливу увагу з боку політиків, педагогів, соціологів. І це цілком обгрунтовано, оскільки молоде покоління є природним резервом соціального розвитку. Саме тому необхідність вивчення уявлень дітей про свою (орієнтаційну) сім’ю і майбутню сім’ю обумовлюють актуальність представленого в даній статті дослідження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

СУЛІМЕНКО, Ольга, and Анна КАЛІНОВА. "ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ДІТЕЙ-СИРІТ ТА ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ ЯК НАГАЛЬНА ПРОБЛЕМА СУЧАСНОСТІ." Humanitas, no. 3 (October 28, 2021): 106–12. http://dx.doi.org/10.32782/humanitas/2021.3.15.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено дослідженню правової культури дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклу- вання, як сфери свободи та побудови демократичної держави. У статті порушується питання формування правової культури дітей зазначеної категорії, рівня їхньої відповідальності та правосвідомості. Проаналізовано потребу у формуванні правової культури, визначено основні завдання, цілі та засоби право- вого виховання дітей як умови підвищення рівня правосвідомості дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Правова культура постійно взаємодіє з правовим вихованням та з інтелектуальним розвитком осо- бистості, що полягає в отриманні правових знань і знань про суспільство. Висвітлення порушеного у статті питання несе в собі виховання в дітей почуття поваги до норм права, переконання в необхідності їх виконання, а також прищеплення навичок правомірної поведінки в майбутньому. На сьогодні питання, пов’язані з формуванням правової культури дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьків- ського піклування, залишаються малодослідженими, а отже, потребують більш детального вивчення і ґрунтов- ного аналізу. З огляду на обрання українським демократичним суспільством курсу на євроінтеграцію особливого значення набуває формування юридичного мислення, виховання правової культури, вироблення почуття відпо- відальності, справедливості, поваги до закону. Зміст статті спрямований на формування правової культури дітей, які є вразливою категорією населення України, з огляду на особливості українського законодавства в час- тині регламентації прав та обов’язків з урахуванням основних інститутів соціалізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Позбавлених батьківського піклування"

1

Бордюк, Юлія Володимирівна, Юлия Владимировна Бордюк, Yuliia Volodymyrivna Bordiuk, and А. Луцик. "Проблеми захисту дітей, позбавлених батьківського піклування." Thesis, Вид-во СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/16530.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бордюк, Юлія Володимирівна, Юлия Владимировна Бордюк, Yuliia Volodymyrivna Bordiuk, and А. Луцик. "Проблеми захисту дітей, позбавлених батьківського піклування." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/16678.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Падун, Р. В. "Опіка та піклування як форма сімейного виховання дітей, позбавлених батьківського піклування." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/48817.

Full text
Abstract:
Проблема дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування з кожним днем стає актуальнішою і болючішою темою для нашого суспільства. Однак останніми роками змінилися пріоритети державної політики. Перевага надається вихованню дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування у родині (усиновлення, опіка та піклування, передача на виховання у дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї). Під опікою та піклуванням слід розуміти сімейну форму влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за якою дитина передається на виховання до сім’ї опікуна (піклувальника), які в силу закону зобов’язані створити умови для здійснення їхніх особистих немайнових та майнових прав та інтересів, а також забезпечити належний фізичний та духовний розвиток дитини, їх матеріальне утримання. Опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла 14 років, а піклування – над дитиною у віці від 14 до 18 років. Опіка та піклування над дитиною встановлюється органом опіки та піклування, а також судом у випадках, передбачених Цивільним кодексом України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Акуленко, Я. М., and Д. І. Бескищенко. "Психокорекція ціннісно-смислової сфери дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування." Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/21116.

Full text
Abstract:
Акуленко, Я. М. Психокорекція ціннісно-смислової сфери дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування : магістерська робота : 231 Соціальна робота / Я. М. Акуленко , Д. І. Бескищенко ; керівник роботи Філіпович В. М. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра креативних індустрій та соціальних інновацій. – Чернігів, 2020. – 113 с.
Кваліфікаційна робота присвячена дослідженню сoцiaльнo-пcихoлoгiчних ocoбливocтей ціннісно-смислової сфери дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. У першому розділі розкриваються теоретико-методологічні основи ціннісно-смислової сфери особистості: розглядається цiннicнo-cмиcлoвa cфepa у кoнцeптуaлiзaцiях зapубiжних тa укpaїнcьких пcихoлoгiв, мeтoдoлoгiчнi ocнoви дocлiджeння пoняття цінності, стaнoвлeння цiннicнo-cмиcлoвoї cфepи ocoбиcтocтi в oнтoгeнeзi. В другому розділі розглядаються соціально-психологічні особливості розвитку та оcнoвнi зaкoнoмipнocтi становлення цiннicнo-cмиcлoвoї cфepи підлітків-вихованців закладів інтернатного типу. Третій розділ присвячений вивченню особливостей цiннicнo-cмиcлoвoї сфери дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. На підставі результатів дослідження розроблено методичні рекомендації з оптимізації процесу формування ціннісних орієнтацій підлітків. Нaукoвa нoвизнa пoлягaє у нacтупнoму: здiйcнено тeopeтичний aнaлiз пoнять «цiнності» тa «цiннicнi opiєнтaцiї» в фiлocoфcькiй, соціальній і соціально-психологічній лiтepaтуpi; пpoaнaлiзовaно cтaнoвлeння цiннicнo-cмиcлoвoї cфepи ocoбиcтocтi в oнтoгeнeзi; описано пcихoлoгiчнi ocoбливocтi цiннicних opiєнтaцiй дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування; виявлено динaмiку змicту i cтpуктуpи цiннicнo-cмиcлoвoї cфepи тa визнaчено piвeнь узгoджeнocтi її кoмпoнeнтiв (цiннocтeй) у дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування; розроблено програму тренінгу з усвідомлення та систематизації своєї системи цінностей і програму тренінгу з оптимізації процесу постановки життєвих цілей і ціннісних орієнтацій та пошуку шляхів їх досягнення.
The master's work is devoted to the research of social-psychological opacity of the value-semantic sphere of children -syrtes and children deprived of parental care. The first chapter reveals theoretical and methodological basis of value-semantic sphere of personality: tsinnicno-cmyclova cfepa in kontseptualizatsiyah zapubizhnyh ta ukpayinckyh pcyholohiv, metodolohichni ocnovy doclidzhennya ponyattya values stanovlennya tsinnicno-cmyclovoyi cfepy ocobyctocti in ontohenezi. The second section deals with the socio-psychological peculiarities of development and the actual occurrence of pricing-cybercriminals in adolescents-inmates of residential institutions. The third section is devoted to the study of the structure of the financial-cultural sphere of children -syrtes and children deprived of parental care. Based on the results of the study, methodical recommendations were developed for optimizing the process of formation of value orientations of adolescents. Scientific novelty lies in the following: a theoretical analysis of the concepts of "values" and "value options" in philosophical, social and socio-psychological literature; the formation of the value-semantic sphere of personality in ontogenesis is analyzed; the psychological features of value options of orphans and children deprived of parental care are described; the dynamics of the content and structure of the value-semantic sphere is revealed and the level of coherence of its components (values) in orphans and children deprived of parental age is determined; developed a training program to understand and systematize their value system and a training program to optimize the process of setting life goals and value orientations and finding ways to achieve them.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Падун, Є. В., and І. С. Тімуш. "Патронатне виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: історія та сучасність." Thesis, КНУТД, 2016. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/5609.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Міхновський, Г. Ю. "Діяльність правоохоронних органів, щодо соціально-правового захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81972.

Full text
Abstract:
Головним напрямком державних та правоохоронних органів в нашій країні є захист прав та законних інтересів кожного громадянина. Не є виключенням і соціально незахищені версти населення, які діти. Особливої уваги в цьому питанні потребують діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, як несформовані особистості, які потребують найшвидшого призначення особи, яка буде її опікати, або піклуватися про неї.
The main direction of state and law enforcement agencies in our country is to protect the rights and legitimate interests of every citizen. Socially vulnerable groups of children are no exception. Orphans and children deprived of parental care need special attention in this matter, as unformed individuals who need to appoint or take care of a person as soon as possible.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Пономаренко, С. В. "Механізми державного управління соціально-правовим захистом дітей, позбавлених батьківського піклування в умовах пере форматування владних повноважень." Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/25256.

Full text
Abstract:
Пономаренко, С. В. Механізми державного управління соціально-правовим захистом дітей, позбавлених батьківського піклування в умовах пере форматування владних повноважень : випускна кваліфікаційна робота : 281 «Публічне управління та адміністрування» / С. В. Пономаренко ; керівник роботи Ю. І. Олифіренко ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра менеджменту та державної служби. – Чернігів, 2021. – 76 с.
Актуальність теми полягає у тому, що питання соціального захисту прав та законних інтересів дітей є і залишається одним із першочергових завдань у діяльності органів місцевої виконавчої влади, тямущо діти є майбутнім будь-якого народу і держави, і саме від того, чи здоровими народжуються діти, в яких умовах вони виховуються і які можливості для розвитку мають, залежить, зрештою, майбутнє. В громаді дитина має почуватись безпечно, отримувати усі необхідні ресурси для задоволення базових потреб та мати можливості для повноцінного розвитку. Здійснення соціального захисту дітей в Україні покладається в межах компетенції на службу у справах дітей. Метою роботи є дослідження ролі територіальних громад у реалізації державної політики щодо соціального захисту дітей, які залишилися без батьківського піклування та виявлення проблем у цій сфері, а також в обґрунтуванні пропозицій та рекомендацій щодо їх усунення. Об’єкт дослідження процес реалізації державної політики у сфері соціального захисту дітей, які залишилися без батьківського піклування. Предмет дослідження – удосконалення механізмів державного регулювання системи соціального захисту дітей, що залишилися без батьківського піклування в Україні.
The urgency of the topic is that the issue of social protection of the rights and legitimate interests of children is and remains one of the priorities in the activities of local executive bodies, therefore children are the future of any nation and state, and whether healthy children in what conditions they are brought up and what opportunities for development they have, depends, in the end, the future. In the community, the child should feel safe, receive all the necessary resources to meet basic needs and have opportunities for full development. The implementation of social protection of children in Ukraine is entrusted within the competence of the service for children. The aim of the work is to study the role of local communities in the implementation of state policy on social protection of children left without parental care and identify problems in this area, as well as in substantiating proposals and recommendations for their elimination. The object of the study is the process of implementation of state policy in the field of social protection of children left without parental care. The subject of the research is the improvement of the mechanisms of state regulation of the system of social protection of children left without parental care in Ukraine.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Лепкіна, К. В. "Соціально-психологічні особливості підготовки майбутніх соціальних працівників до роботи з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування." Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/20982.

Full text
Abstract:
Лепкіна, К. В. Соціально-психологічні особливості підготовки майбутніх соціальних працівників до роботи з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування : магістерська робота: 231 Соціальна робота / К. В. Лепкіна; керівник роботи Максьом К. В. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра соціальної роботи. – Чернігів, 2020. – 87 с.
Випускна кваліфікаційна робота присвячена вивченню теоретичних засад, аналітичних та практичних аспектів підготовки майбутніх соціальних працівників до роботи з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. Робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, бібліографії та додатків. У вступі до роботи обґрунтовуються актуальність обраної теми, її теоретичні та методичні засади, чітко окреслюються її основні завдання і методи дослідження. У першому розділі розкрито поняття готовності майбутніх працівників соціальної роботи до роботи з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, особливості соціальної роботи з даною категорією клієнтів соціальної роботи; закондавчого забезпечення з питань надання соціальної допомоги дітям-сироьам та дітям, позбавленим батьківського піклування. У другому розділі роботи описано результати емпіричного дослідження готовності майбутніх соціальних працівників – студентів Національного університету «Чернігівська політехніка» – до роботи з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. Третій розділ присвячений питанням формування готовності майбутніх соціальних працівників до роботи з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. У результаті дослідження зроблено висновки, що одним із основних чинників ефективної соціальної роботи з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, є підготовка майбутніх соціальних працівників до роботи з даною категорією клієнтів соціальної роботи.
The final qualification work is devoted to the study of theoretical principles, analytical and practical aspects of preparation of future social workers to work with orphans and children deprived of parental care. The work consists of an introduction, three chapters, conclusions, bibliography and appendices. In the introduction to the work the relevance of the chosen topic, its theoretical and methodological principles are substantiated, its main tasks and research methods are clearly outlined. The first section reveals the concept of readiness of future social workers to work with orphans and children deprived of parental care, the features of social work with this category of clients of social work; legislative support for the provision of social assistance to orphans and children deprived of parental care. The second section describes the results of an empirical study of the readiness of future social workers - students of the National University «Chernihiv Polytechnic» - to work with orphans and children deprived of parental care. The third section is devoted to the issues of forming the readiness of future social workers to work with orphans and children deprived of parental care. The study concluded that one of the main factors of effective social work with orphans and children deprived of parental care is the preparation of future social workers to work with this category of social work clients.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Коваленко, Інна Анатоліївна. "Проблеми правового регулювання СОС-дитячого містечка в Україні." Thesis, BoScience Publisher, 2020. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/17256.

Full text
Abstract:
Значною проблемою є потреба захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, встановлених Конституцією України. Практично кожен рік в Україні біля 10 тисяч дітей залишаються без батьківського піклування з різних причин. Вони потребують кваліфікованої допомоги психологів, соціологів, юристів у територіальній громаді, проте мало де зазначено це у нормативно-правових актах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ільїна, Олександра Олександрівна. "Особливості гендерних стереотипів підлітків позбавлених батьківського піклування." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/1698.

Full text
Abstract:
Ільїна О. О. Особливості гендерних стереотипів підлітків позбавлених батьківського піклування : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 053 «Психологія» / наук. керівник О. Г. Малина. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 87 с.
UA : Робота викладена на 87 сторінок, 8 таблиць, 1 рисунок, 3 додатка. Перелік посилань включає 62 джерел. Об’єкт дослідження: гендерні стереотипи підлітків. Серед факторів гендерної соціалізації сім'я є найбільш важливим і впливовим. Сім'я і сімейне спілкування відіграють особливу роль у формуванні гендерної ідентичності особистості на всіх етапах її розвитку. Величезне значення сім'ї зумовлено тривалістю і частотою сімейного спілкування, його безпосередністю і спорідненістю, єдністю для членів сім'ї мотивів діяльності, установок, цілей і намірів, адекватністю їх дій і, що найголовніше, взаємною сімейною любов'ю — батьків один до одного, матері і батька до дітей, дітей до батьків. Сім'я є першою і єдиною референтною групою для дитини. Сімейні умови, включаючи соціальний стан, рід занять, матеріальний рівень і рівень освіти батьків, психологічний клімат сім'ї — все це впливає на формування гендерної ідентичності людини, визначаючи її життєвий шлях. Наукова новизна роботи полягає в тому, що полягає в розширенні теоретичних відомостей з проблеми особливостей гендерних стереотипів підлітків позбавлених батьківського піклування.
EN : The work is laid out on 76 pages, 8 tables, 1 figure, 3 appendices. The list of links includes 62 sources. Object of study: gender stereotypes of adolescents. Among the factors of gender socialization, family is the most important and influential one. Family and family communication play a special role in the formation of gender identity at all stages of its development. The great importance of the family is due to the duration and frequency of family communication, its immediacy and affinity, unity for family members of motives of activity, attitudes, goals and intentions, adequacy of their actions and, most importantly, mutual family love - parents to each other , mother and father to children, children to parents. The family is the first and only reference group for the child. Family conditions, including social status, occupation, material and educational attainment of parents, psychological climate of the family, all influence the formation of a person's gender identity, determining his life path. The scientific novelty of the work is that it extends theoretical information on the gender peculiarities of adolescents deprived of parental care.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Позбавлених батьківського піклування"

1

Пеша, І. В. Соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (проблеми реформування). Київ: Логос, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Соціальний захист дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування". Київ, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Позбавлених батьківського піклування"

1

Дворяк, Сергій, and Юрій Оніщик. "ПІДГОТОВКА ПАРАПРОФЕСІОНАЛІВ У СОЦІАЛЬНІЙ СФЕРІ: КОМПЕТЕНТНІСНИЙ ПІДХІД." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (1st. ed). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-1.06.

Full text
Abstract:
В межах теоретико-аналітичного дослідження визначено, що соціальна сфера в Україні залучає до розв’язання різних професійних завдань чимало парапрофесіоналів, тобто тих, хто не має фахової освіти із соціальної роботи, але пройшли певне навчання, переважно неформальне, і виконують функції соціальних працівників. Окреслено розуміння поняття «компетентність» як здатності до виконання певних трудових функцій. На прикладі консультантів за принципом «рівний-рівному», громадських радників та батьків-вихователів у сімейних формах виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, розглянуто зміст діяльності парасоціальних працівників та специфіку їхньої підготовки. Запропоновано перелік тих загальних компетентностей, на формування яких мають бути спрямовані програми формального та неформального навчання цієї категорії працівників (гендерна компетентність, цифрові компетентності, етичні компетентності, компетентності міжпрофесійної взаємодії тощо).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Позбавлених батьківського піклування"

1

Бойко, Ж. О. "Комплексний підхід при формуванні механізму державного управління у сфері розвитку альтернативних форм утримання та влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування." In BEST PRACTICES OF PUBLIC ADMINISTRATION: INTERNATIONAL EXPERIENCE. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-121-3-6.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography