Academic literature on the topic 'Податкові надходження бюджету'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Податкові надходження бюджету.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Податкові надходження бюджету"

1

Turyanskyy, Yu I. "Ідентифікація макрофінансових показників у сфері управління державними фінансами." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 9 (December 26, 2019): 105–9. http://dx.doi.org/10.36930/40290918.

Full text
Abstract:
Зосереджено увагу на особливостях аналізу макрофінансових показників у сфері управління державними фінансами. Наголошено, що ефективність податкового регулювання залежить від значного числа інтересів та факторів і визначається використанням відповідних макрофінансових індикаторів, які потрібні для комплексного аналізу і вибору сценаріїв досягнення стратегічних цілей. Показано важливість розмежування макрофінансової та макроекономічної сфер. Макрофінансовими індикаторами визначено доходи та видатки зведеного бюджету, державний борг, показники грошово-кредитної сфери. Оскільки управління є безперервним циклічним процесом, протягом циклу індикатори використовуються двічі: для оцінки ситуації під час планування заходів та оцінки наслідків їх впровадження. Визначено, що індикатори податкової сфери також включають у групу макрофінансової безпеки як складову структури доходів бюджету. Показники податкового навантаження на макрорівні відображають ефективність податкової політики, тобто кількісно вимірюють сукупний вплив податкових платежів на джерела їхньої сплати. При цьому потрібно розрізняти податкове навантаження сплачене та несплачене, тобто податкові борги та борги до цільових фондів. З'ясовано, що податковий коефіцієнт є найпростішим показником для використання у характеристиці податкового навантаження та його впливу на макропараметри. З погляду аналізу макрофінансової стабільності, відношення податкових надходжень до ВВП дає достатньо підстав для формування висновків щодо довготермінових тенденцій наповнення бюджету та виявлення потенційних ризиків. Однак надходження податків не є індикатором, пов'язаним з рівнем економічного розвитку. Обґрунтовано, що рівень несплати податкових зобов'язань, рівень тінізації економіки є відображенням реальної макрофінансової стабільності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Семенченко, С. А. "ДОХОДИ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ ЯК ПРАВОВА КАТЕГОРІЯ." Прикарпатський юридичний вісник, no. 2(27) (January 21, 2020): 48–51. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i2(27).186.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено дослідженню доходів місцевих бюджету як правової категорії. Визначено місце до-ходів у горизонтальній структурі місцевих бюджетів, проаналізовано ключові підходи до визначення термі-на «доходи місцевих бюджетів», встановлено відмінно-сті між поняттями «надходження бюджету» та «доходи бюджету» у чинному бюджетному законодавстві Украї-ни. Мета статті – визначення правової природи доходів місцевих бюджету, дослідження їх характерних ознак, встановлення відмінності між терміном «доходи місце-вих бюджетів» та суміжними поняттями. Формування концептуальних засад доходів місцевих бюджетів у цей час тісно пов’язане із визнанням місцевого самовряду-вання та розширенням фінансової незалежності місце-вих органів влади. Розкрито, що ознака поворотності коштів має регулюватися поза межами бюджетних правовідносин, оскільки повернення незаконно стяг-нутих або зайво сплачених податків та зборів – це від-носини, що цілком врегульовані податково-правовими нормами. Може йтися лише про певну межу бюджет-но-податкового регулювання. У законодавстві Укра-їни доходи бюджету також наділені ознакою безпово-ротності. Так, відповідно до ст. 2 Бюджетного кодексу України доходами бюджету є податкові, неподаткові та інші надходження на безповоротній основі, справлян-ня яких передбачено законодавством України (включаючи трансферти, плату за надання адміністративних послуг, власні надходження бюджетних установ). До-сліджено, що у фінансовій літературі зустрічаються різ-ні погляди стосовно зарахування запозичень до доходів бюджетів. Більшість вчених виділяють їх як джерела поповнення бюджетних коштів, а деякі – як різновид доходів бюджету. Розкрито, що відповідно до чинного законодавства України запозичення не являють со-бою дохід бюджету, оскільки підлягають поверненню, а тому не відповідають ознаці безповоротності доходів. Детально описана думка автора, що строкова позика, на перший погляд, може сприйматися як певне надхо-дження, але після спливу строку не лише вона має бути повернута, а й додатково погашені відсотки за корис-тування нею, при цьому коштів повертається більше, ніж було позичено. З огляду на зазначене, автором було припущена постановка питання не про доходи бюдже-ти, а про його видатки. За результатами всебічного дослідження важливої складової частини горизонталь-ної структури місцевих бюджетів – доходів встановле-но, що за чинним бюджетним законодавством України доходи місцевих бюджетів є складником іншої частини структури місцевих бюджетів – надходжень бюджету, а тому необхідно уникати ототожнення цих термінів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Західна, Оксана, Віра Круглякова, and Ірина Бацман. "ФОРМУВАННЯ ДОХІДНОЇ ЧАСТИНИ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ." Молодий вчений, no. 10 (98) (October 31, 2021): 131–36. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-10-98-30.

Full text
Abstract:
В статті розкрито теоретичні аспекти дохідної частини бюджету. Відображе-но принципи та методи формування доходів державного бюджету. Розгляну-то вплив основних бюджетних класифікаторів на формування державного бюджету, до яких відносяться: податкові та неподаткові надходження, дохо-ди від операцій з капіталом і міжбюджетні трансферти. Проведена порівня-льна характеристика динаміки обсягів податкових надходжень, які займають найбільшу частку у формуванні державного бюджету. Визначено основні проблеми, які впливають на формування податкових надходжень до бюдже-ту, оцінено стан формування доходів бюджету України та досліджено дина-міку їхніх змін за 2018-2021 рр.. Розглянуто формування доходів бюджету на 2022-2024 рр. Наведені основні проблеми, які перешкоджають надхо-дженню доходів до державного бюджету та запропоновані рішення щодо усунення цих проблем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Маковська, І. О. "Податкові надходження зведеного бюджету." Фінанси України, no. 5 (2004): 118–23.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Західна, Оксана, Віра Круглякова, and Наталія Бундз. "ПОДАТКОВІ ТА НЕПОДАТКОВІ НАДХОДЖЕННЯ У СИСТЕМІ ДОХОДІВ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ." Молодий вчений, no. 12 (100) (December 30, 2021): 261–66. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-12-100-53.

Full text
Abstract:
У статті досліджено питання щодо формування дохідної частини Державного бюджету України в сучасних економічних умовах. Проаналізовано динаміку податкових та неподаткових надходжень у системі доходів Державного бю-джету України протягом 2016-2020 років, а також визначено їх частку у за-гальній структурі доходів бюджету. На основі проведеного аналізу визначе-но чинники, які можуть впливати на зміну обсягів податкових та неподатко-вих надходжень до державного бюджету. Досліджено основні проблеми, які перешкоджають у отриманні достатнього рівня податкових та неподаткових надходжень до бюджету України та запропоновано шляхи вирішення цих проблем. За результатами проведеної роботи запропоновано рекомендації щодо підвищення обсягу податкових та неподаткових надходжень у системі доходів Державного бюджету України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Пеньков, С., and М. Волошина. "КОНВЕРТАЦІЙНІ ЦЕНТРИ, ЯК ІНСТРУМЕНТ ТІНЬОВОЇ ЕКОНОМІКИ: ВИЗНАЧЕННЯ, ХАРАКТЕРИСТИКА, ШЛЯХИ ПОДОЛАННЯ." Financial and credit activity problems of theory and practice 6, no. 41 (January 10, 2022): 191–202. http://dx.doi.org/10.18371/fcaptp.v6i41.251437.

Full text
Abstract:
Анотація. Метою статті є загальний аналіз виконання державою своїх соціальних зобов’язань закріплених Конституцією, рівня «тінізації» економіки України, характеристика конвертаційних центрів та схем мінімізації податкових платежів, що застосовуються їх організаторами та учасниками, умов та причин, що унеможливлюють їх знешкодження, пошук шляхів їх усунення, в першу чергу на законодавчому рівні. Проаналізовано сучасний стан наповнюваності державного бюджету України, основні джерела бюджетних надходжень, структуру бюджетних видатків в розрізі виконання соціальних зобов’язань. Визначено високий рівень тіньової економіки, як один з найбільш вагомих чинників, що перешкоджає забезпеченню достатнього рівня соціального захисту населення. Надано характеристику конвертаційних центрів, їх ознаки і структуру, запроваджуваних їх організаторами та учасниками злочинних схем, як одного з інструментів ділків тіньового бізнесу у скоєнні злочинів у сфері господарської діяльності, перш за все ухилення від сплати податків зборів (обов'язкових платежів), легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом та інших. Запропоновано авторське поняття «конвертаційний центр» для використання у практичній діяльності правоохоронних органів. Поставлено питання щодо визначення на законодавчому рівні поняття «конвертаційний центр» та вирішення питання щодо введення кримінальної відповідальності за організацію їх діяльності. Зроблено висновок про збільшення рівня тіньової економіки України до загрозливого стану, а необхідність боротьби з конвертаційними центрами визначено, як один з пріоритетних напрямків діяльності знов створеного Бюро економічної безпеки України. Ключові слова: соціальні зобов’язання, бюджет, податкові надходження, конвертаційний центр, тіньова економіка, готівка, фіктивний суб’єкт господарювання. Формул: 0, рис. 1, табл.: 2 бібл.: 20.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Труш, Ю., and Н. Кудренко. "СПРОЩЕНА СИСТЕМА ОПОДАТКУВАННЯ, ОБЛІКУ ТА ЗВІТНОСТІ СУБЄКТІВ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ОСОБЛИВОСТІ ОПОДАТКУВАННЯ." Financial and credit activity problems of theory and practice 5, no. 40 (November 8, 2021): 120–26. http://dx.doi.org/10.18371/fcaptp.v5i40.244912.

Full text
Abstract:
Анотація. Розглянуто і досліджено сучасний стан й особливості сплати податків суб’єктами бізнес-підприємцями, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності в Україні як особливого податкового режиму, що впроваджений для зниження податкового тиску й стимулювання і мотивування розвитку вітчизняного бізнесу. Розглянуто два аспекти управління оподаткуванням в контексті регулювання розвитку малих і середніх підприємств та основну нормативно-правову і законодавчу базу з обраної тематики дослідження. Установлено, що в сучасному податковому світі існує чотири групи платників єдиного податку згідно із спрощеною системою оподаткування, обліку та звітності в Україні. Окреслено основні економічні засади ведення обліку доходів підприємців, що застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, терміни сплати податків і порядок подання фінансової звітності 2021 року. Проаналізовано рентабельність операційної діяльності та діяльності підприємств за видами економічної діяльності 2020 року, що застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності й податкові надходження сум єдиного податку та податку на прибуток до державного бюджету протягом 2015—2020 років. Охарактеризовані головні переваги і недоліки в застосуванні спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності в Україні, які притаманні досліджуваній системі оподаткування в сучасному вітчизняному інтеграційному конкурентному економічному просторі. За результатами проведеного дослідження зроблено висновки про необхідність удосконалення спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності за рахунок усунення недоліків унаслідок внесення податкових змін у законодавство, що регулює сферу спрощеної системи оподаткування, наприклад через зменшення відсоткової ставки єдиного соціального внеску. Ключові слова: підприємство, оподаткування, облік, звітність, єдиний податок, фізична особа. Формул: 0; рис.: 0; табл.: 4; бібл.: 12.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Чуй, І. Р., С. М. Голдак, and О. І. Дума. "ПОДАТКОВА БЕЗПЕКА ЯК ФАКТОР ПІДВИЩЕННЯ ФІСКАЛЬНОЇ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ ПОДАТКОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ." Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, no. 65 (January 28, 2022): 151–60. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2021-65-21.

Full text
Abstract:
У статті характеризується система забезпечення податкової безпеки держави, проводиться оцінювання загроз, ризиків та індикаторів для визначення її стану. Окремими характеристиками безпеки є моніторинг загроз, оцінювання вразливості податкової системи до цих загроз, аналіз індикаторів податкової безпеки держави, зокрема обсягів податкових надходжень Зведеного бюджету України за 2016-2020 рр., фіскальної значимості податків у структурі доходів бюджету та у ВВП, рівня ухилення від оподаткування та тіньової економіки, рівня виконання плану надходжень, ефективності адміністрування та дієвості податкового контролю, навантаження працівників органів державної податкової служби. Оцінювання стану податкової безпеки в Україні виявило посилення податкового навантаження, передусім за рахунок зростання податкового навантаження на працю і прибуток підприємств. Зростання витрат на утримання фіскальних органів та адміністрування податків не варіює зі зростанням величини податкового боргу та станом у сфері ухилення від оподаткування. Про низьку ефективність адміністрування податків свідчить зростання податкового боргу і значний рівень списання безнадійної податкової заборгованості. Заходи, проведені органами ДФС і ДПС щодо погашення та упередження зростання податкового боргу, виявилися неефективними. Рівень стягнення податків, донарахованих за результатами контрольно-перевірочної роботи, дуже низький і варіює в межах 20-30 %. Найбільшими схемами зловживань у сфері оподаткування в 2020 р. були: зарплата “у конвертах”, порушення митних правил, контрабанда та корупція на кордоні. Додаткові виклики, зумовлені наслідками світової пандемії Covid-19, погіршують стан податкової безпеки, це стосується зокрема стабільності і достатності податкових надходжень до бюджетів різних рівнів, а також вразливості платників до нових карантинних умов. Доповнюють негативний вплив на стан податкової безпеки зволікання з ліквідацією неефективної податкової міліції, низька розслідуваність податкових злочинів, кадрова турбулентність у фіскальних органах, запізнілий старт Бюро економічної безпеки України. Для посилення податкової безпеки держави необхідним є завершення інституційної реформи митної служби, підвищення ефективності та дієвості податкового контролю, посилення відповідальності платників податків за уникнення від оподаткування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Західна, Оксана, Віра Круглякова, and Софія Стахів. "НЕПРЯМІ ПОДАТКИ У ДОХІДНІЙ ЧАСТИНІ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ І ЇХ ВПЛИВ НА СУСПІЛЬНИЙ ДОБРОБУТ." Молодий вчений, no. 10 (98) (October 31, 2021): 142–46. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-10-98-32.

Full text
Abstract:
У статті досліджено роль податкових надходжень від непрямих податків як основоформуючого фактора наповнення Державного бюджету України. Роз-глянуто недоліки та переваги кожного з видів непрямих податків. Проведено аналіз структури доходів державного бюджету, визначено питому вагу та проаналізовано непрямі податки в загальних податкових надходженнях державного бюджету, прослідковано основні тенденції розвитку непрямого оподаткування. Здійснено дослідження впливу непрямих податків на суспі-льний добробут населення в розрізі кожного з податків. Виокремлено основ-ні проблеми справляння непрямих податків та вказано напрями вдоскона-лення механізму справляння даного виду податків. Запропоновано до озна-йомлення досвід зарубіжних країн у сфері податкового регулювання за до-помогою непрямих податків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Tsymbaliuk, Iryna. "ОСОБЛИВОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ПОДАТКОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА ОЦІНКА ЇЇ ФІСКАЛЬНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ." Economic journal of Lesia Ukrainka Eastern European National University 1, no. 17 (March 14, 2019): 106–15. http://dx.doi.org/10.29038/2411-4014-2019-01-106-115.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано доходи зведеного бюджету України, визначено роль податкових надходжень та основні фактори, що впливають на їх обсяг. Проведено аналіз динаміки прямих та непрямих податків. З’ясовано, що основну частину податкових надходжень формують податок на доходи фізичних осіб, податок на прибуток, ПДВ та акцизний податок. Здійснено оцінку фіскальної ролі, виявлено тенденції та наведено основні чинники, що визначали динаміку надходжень до зведеного бюджету найбільш значимих податків. Проведено оцінку фіскальної ефективності податкової системи України на основі її порівняння із податковими системами країни ЄС за показником податкового навантаження та із врахуванням результатів рейтингу Doing Business.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Податкові надходження бюджету"

1

Канцур, І. Г. "Податкові надходження бюджету: пріоритетні напрямки удосконалення." Thesis, НТУ "ХПІ", 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27182.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Вовк, Н. В. "Шляхи поповнення дохідної бази бюджету України." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/16427.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Berestovska, Yu. "Analysis of tax revenues as the basis of budget revenue." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81809.

Full text
Abstract:
У першому розділі розглянуто склад та структуру доходів бюджету України. Проаналізовано тенденції формування доходів Зведеного бюджету України у 2010-2019 рр. У другому розділі проведено структурно-динамічний та причинно-наслідковий аналіз податкових надходжень до Зведеного бюджету України у 2010-2019 рр. та податкових змін, проведених у ці роки. У третьому розділі проведено математичне моделювання залежності обсягу доходів Зведеного бюджету від обсягів основних податків. Узагальнено основні проблеми податкової політики та шляхи їх вирішення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Супруненко, С. А. "До питання регіонального податкового планування." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/26008.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Колеснік, Н. О. "Удосконалення підходів до формування доходної частини Державного та місцевих бюджетів." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71094.

Full text
Abstract:
У першому розділі теоретичні аспекти процесу формування доходів Державного та місцевого бюджету країни. Проаналізовано вихідні принципи формування цих доходів. Розглянуто методи та принципи формування доходів Державного бюджету та доходів місцевих бюджетів в Україні в умовах децентралізації. У другому розділі проведено структурно-динамічний доходної частини Державного бюджету України за 2011-2017 рр. та структурно-динамічний доходної частини місцевих бюджетів України за 2014-2017 рр. Проаналізовано вплив реформи фіскальної децентарізації на формування доходів місцевих бюджетів. У третьому розділі проаналізовано та узагальнено думки вітчизняних науковців щодо удосконалення підходів до формування доходної частини Державного та місцевих бюджетів в контексті продовження реформи фіскальної деценталізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Барон, Г. І. "Податки як основа формування доходів бюджету." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Baron.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче
У роботі розглядаються загальнотеоретичні основи оподаткування, у тому числі податок як економіко-правова категорія, сутність, функції та класифікація податків, елементи податку та їх характеристика, досліджено стан, проблеми та основні тенденції оподаткування в Україні. Проведено аналіз динаміки податкових надходжень до Державного бюджету України, визначено фіскальну ефективність податкових надходжень місцевих бюджетів, здійснено оцінку рівня податкового навантаження в Україні та визначено вплив податкової політики на формування доходів бюджету. Досліджено зарубіжний досвід формування податкових надходжень та можливості його імплементації у вітчизняну практику. Запропоновано шляхи збільшення доходів бюджету за рахунок податкових надходжень. Запропоновані заходи створять умови для зміцнення дохідної частини бюджетів різних рівнів за рахунок податкових надходжень. Сфoрмульoвані у даній рoбoті прoпoзиції можуть бути використані для вдосконалення оподаткування в Україні. Ключові слова: податки, податкові надходження, податкова система, прямі податки, непрямі податки, доходи зведеного бюджету, доходи державного бюджету, доходи місцевих бюджетів, податкове навантаження, податкова політика.
The paper considers the general theoretical foundations of taxation, including tax as an economic and legal category, the essence, functions and classification of taxes, tax elements and their characteristics, the state, problems and main trends of taxation in Ukraine. An analysis of the dynamics of tax revenues to the State Budget of Ukraine, determined the fiscal efficiency of tax revenues of local budgets, assessed the level of tax burden in Ukraine and determined the impact of tax policy on the formation of budget revenues. Foreign experience in the formation of tax revenues and the possibility of its implementation in domestic practice is studied. Ways to increase budget revenues at the expense of tax revenues are proposed. The proposed measures will create conditions for strengthening the revenue side of the budgets of different levels through tax revenues. The proposals formulated in this paper can be used to improve taxation in Ukraine.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Мойсеєв, М. С. "Доходи державного бюджету: проблеми мобілізації та шляхи збільшення." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Moiseiev.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче
У роботі розглянуто теоретичні засади формування дохідної частини Державного бюджету, у тому числі досліджено економічну сутність, призначення та методи мобілізації доходів, їх склад, структуру та класифікацію, визначено проблеми та особливості формування Державного бюджету. Проведено моніторинг формування дохідної частини Державного бюджету, визначено вплив основних макроекономічних показників на формування державного бюджету України. Розглянуто зарубіжний досвід формування бюджету та можливості його імплементації у вітчизняну практику, а також запропоновано напрямки оптимізації та шляхи збільшення дохідної частини Державного бюджету. Зроблено висновки.
The paper considers the theoretical foundations of the revenue side of the State Budget, including the economic essence, purpose and role of revenues, their composition, structure and classification, identified problems and features of the State Budget. The formation of the revenue part of the State Budget was monitored, the influence of the main macroeconomic indicators on the formation of the state budget of Ukraine was determined. The foreign experience of budget formation and possibilities of its implementation in domestic practice are considered, and also the directions of optimization and ways of increase of a revenue part of the State budget are offered. Conclusions are made.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Герасимчук, Д. М. "Податки як основа формування доходів бюджету." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12569.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні засади оподаткування, у тому числі економічна сутність податків та функції, класифікація податків та їх роль у формуванні дохідної частини бюджету, досліджено сучасний стан та основні проблеми оподаткування в Україні. Проведено аналіз фіскальної ефективності податкових надходжень до Зведеного та Державного бюджетів України, виявлено вплив податкових надходжень на формування дохідної частини місцевих бюджетів України, досліджено податкове навантаження та вплив податкової політики на формування доходів бюджету. Розглянуто можливості імплементації досвіду оподаткування зарубіжних країн у вітчизняну практику. Запропоновано напрямки удосконалення оподаткування в Україні. Основні результати запропонованих заходів створять умови для зміцнення дохідної частини бюджетів різних рівнів за рахунок податкових надходжень. Сформульовані у даній рoбoті пропозиції можуть бути використані для вдосконалення оподаткування в Україні.
The theoretical bases of taxation are considered, including the economic essence of taxes and functions, the classification of taxes and their role in the formation of the revenue side of the budget, the current state and major problems of taxation in Ukraine. The analysis of the fiscal effectiveness of tax revenues in the consolidated and state budgets of Ukraine was carried out, the influence of taxes on the formation of the revenue part of local budgets of Ukraine was revealed, the tax burden and the influence of the tax policy on the formation of budget revenues were investigated. The possibilities of implementing the taxation experience of foreign countries in domestic practice are considered. Areas for improving taxation in Ukraine are proposed. The main results of the proposed measures will create conditions for strengthening the revenue side of budgets of different levels at the expense of tax revenues. The proposals formulated in this paper can be used to improve taxation in Ukraine.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Славіхіна, А. Г. "Доходи Державного бюджету України: проблеми мобілізації та резерви зростання." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Slavikhina.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче
У першому розділі роботи досліджено сутність, принципи формування та роль доходів державного бюджету, розглянуто класифікацію та структуру доходів державного бюджету, визначено організаційно-правові основи формування та управління доходами державного бюджету; У другому розділі роботи проаналізовано макроекономічні показники та загальні тенденції формування доходів Державного бюджету України у 2016-2020 рр. у розрізі податкових та неподаткових надходжень. У третьому розділі роботи проведено узагальнення зарубіжного досвіду формування та управління доходами державного бюджету; окреслено резерви збільшення доходів Державного бюджету за рахунок податкових платежів і напрями підвищення ефективності формування та управління доходами Державного бюджету.
The master's thesis consists of three sections. The object of the study is the revenues of the State Budget of Ukraine, in terms of their formation and identification of growth reserves. In the first section of the work the essence, principles of formation and role of state budget revenues are investigated, the classification and structure of state budget revenues are considered, organizational and legal bases of formation and management of state budget revenues are determined; The second section analyzes the macroeconomic indicators and general trends in the formation of revenues of the State Budget of Ukraine in 2016-2020 in terms of tax and non-tax revenues. In the third section of the work the generalization of foreign experience of formation and management of state budget revenues is carried out; outlines the reserves for increasing the revenues of the State budget due to tax payments and areas for improving the efficiency of formation and management of revenues of the State budget.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Іченська, В. О. "Податкова політика України та засоби її регулювання." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Ichenskaya.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче
У роботі розглядаються теоретичні засади формування податкової політики України, економічна сутність податків та їх роль у формуванні доходів бюджету, становлення та розвиток податкової політики України, методологічні засади податкового регулювання в Україні. Проведено аналіз податкових надходжень Зведеного бюджету України, оцінювання фіскальної ефективності податкових надходжень Зведеного бюджету, досліджено вплив податкової політики на розвиток економіки України. Досліджено зарубіжний досвід формування та реалізації податкової політики та його імплементація в Україні, розроблено напрями вдосконалення податкової політики з урахуванням інтеграційних процесів в України, здійснено прогнозування податкових надходжень Зведеного бюджету України.
The paper considers the theoretical principles of tax policy of Ukraine, the economic essence of taxes and their role in the formation of budget revenues, the formation and development of tax policy of Ukraine, methodological principles of tax regulation in Ukraine. The analysis of tax receipts of the Consolidated budget of Ukraine, an estimation of fiscal efficiency of tax receipts of the Consolidated budget is carried out, the influence of tax policy on development of economy of Ukraine is investigated. The foreign experience of formation and implementation of tax policy and its implementation in Ukraine is studied, the directions of improvement of tax policy taking into account integration processes in Ukraine are developed, the forecast of tax receipts of the Consolidated budget of Ukraine is carried out.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography