Academic literature on the topic 'Побутове сміття'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Побутове сміття.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Побутове сміття"

1

Дзюбинська, О. В., А. В. Дзюбинський, and М. В. Смаль. "Управління потоками твердих побутових відходів На рівні територіальних громад." Сучасні технології та методи розрахунків у будівництві, no. 16 (February 3, 2022): 38–44. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2410-6208-2021-6(16)-05.

Full text
Abstract:
Розглянуто проблему поводження з твердими побутовими відходами в територіальних громадах Волинської області. Проаналізовано стан охоплення населення роздільним збором ТПВ: спостерігається дефіцит об’єктів інфраструктури поводження з побутовими відходами; вивезенням сміття охоплено лише половину населення; об’єктами роздільного збирання відходів переважно є скло і пластик, а побутові відходи, в основному, захороняються на полігонах та звалищах. Особливо гостро проблема роздільного збору сміття постає в сільській місцевості, в зв’язку з чим запропоновано структуру логістичного ланцюга переробки відходів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дзюбинська, О. В., А. В. Дзюбинський, and Г. І. Голодюк. "ІМПОРТ ВІДХОДІВ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМА ЧИ ПЕРСПЕКТИВИ." Економічні науки. Серія "Регіональна економіка", no. 18 (71) (November 28, 2021): 33–41. http://dx.doi.org/10.36910/2707-6296-2021-18(71)-4.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто стан справ у сфері переробки твердих побутових відходів (ТПВ). Відзначається, що не дивлячись на величезні щорічні додаткові обсяги сміття на полігонах, українські переробні підприємства вимушені імпортувати сировину. Висновок з цієї ситуації один: наші ТПВ низької якості та не можуть повноцінно бути використані у переробці. Тобто імпорт є вимушеним. Єдиним виходом з ситуації ми бачимо у якомога більшому охоплені регіонів України роздільним збором твердих побутових відходів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Vovk, О. B. "ФОРМУВАННЯ СИСТЕМНОГО ПІДХОДУ ДЛЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА ВІДХОДАМИ." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 3 (April 26, 2018): 142–46. http://dx.doi.org/10.15421/40280329.

Full text
Abstract:
Циркулярна економіка – новий тренд, який має забезпечувати максимальну ефективність кожного процесу в життєвому циклі товару або послуги, та багаторазове використання відходів. Тому організований рециклінг є одним з її пріоритетних напрямів. Сьогодні важливо забезпечувати циркуляцію відходів: не викидати відходи, а переробляти їх і знову використовувати. Це важливо з поглядів елементарної гігієни, екології, економіки, виховання відповідних фахівців у закладах вищої технічної освіти. Генерування дедалі більшої кількості різних видів сміття потребує формування організованого рециклінгу, підвищення його ефективності шляхом належного моніторингу автоматичними технічними засобами. Зокрема це передбачає розроблення інформаційної системи з використанням технології ІоТ, яка охоплює засоби ідентифікації, вимірювання та передачі даних, та яка, на думку автора, найкраще підходить для розв'язання задач такого класу. З огляду на те, що обсяги побутових відходів згідно з прогнозами зростуть від 1,3 т, вироблених зараз, до 2,2 млрд т до 2025 р., то такі додаткові інструменти будуть необхідні, щоб справлятися з такими великими обсягами сміття. Зроблено спробу з'ясувати, що є системою моніторингу ефективності рециклінгу, які завдання стоять перед нею, які критерії повинні в неї входити.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Клановець, Олександр, and Владислав Бендюг. "Розробка інформаційної системи для переробки твердих побутових відходів." Матеріали міжнародної науково-практиченої конференції "Екологія. Людина. Суспільство", May 20, 2021, 177–83. http://dx.doi.org/10.20535/ehs.2021.233242.

Full text
Abstract:
Проаналізовані існуючі цифрові рішення в галузі переробки та сортування твердих побутових відходів. До них відносяться: виробництво смарт-систем для збору відходів («розумні контейнери»); оптимізація логістичних ланцюжків і оснащення автопарку спеціалізованим програмним забезпеченням і датчиками («розумні збирачі сміття»); виробництво і впровадження інтелектуальних систем переробки і утилізації твердих побутових відходів; розробка і застосування хмарних технологій і спеціалізованих інтерфейсів користувача. Розглянута державна програма Індії з управління переробкою відходів Swachh Bharat Mission. Запропоновано створити систему, яка представлятиме собою мережу автоматизованих пунктів сортування твердих побутових відходів в рамках міста. Дана інфраструктура має намір оптимізувати логістику підприємств переробки твердих побутових відходів, надавати їм точні відомості про кількість сміття, автоматизувати і пришвидшити сортування. Пункт має вигляд закритого захищеного контейнера з роботизованою системою для прийому та сортування твердих побутових відходів. Через отвір користувач подає сміття до контейнера. В контейнері розташована камера з LED освітленням для розпізнавання відходів. Керування системою здійснює мікрокомп’ютером Raspberry Pi 3 Model A+. Розпізнавання типу відходів відбувається на основі згорткової нейронної мережі. Дана мережа гарно працює в задачах машинного зору, надаючи високий рівень точності розпізнавання. Передача повідомлень від контейнеру буде здійснюватися за допомогою спеціалізованого протоколу MQTT, який працює в системі інтернету речей. В центах управління відбувається агрегування та аналіз інформації, отриманої з пунктів збору. Система матиме змогу виконувати прогноз використання пунктів в майбутньому за допомогою методів машинного навчання. Це дасть змогу планувати ресурси та діяльність підприємств з переробки твердих побутових відходів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Матіженок, Гітіс, Інна Пітак, Арунас Балтушнікас, Ріта Крюкієне, Стасе Ірена Лукошуте, and Гінтарас Денафас. "Властивості та можливість утилізації залишків спалювання твердих побутових відходів: проблеми каунаського заводу зі спалювання віходів, Литва." Матеріали міжнародної науково-практиченої конференції "Екологія. Людина. Суспільство", May 20, 2021, 219–24. http://dx.doi.org/10.20535/ehs.2021.233491.

Full text
Abstract:
Зольний залишок - це неоднорідна суміш шлаку, що містить залишки скла та металу в різних пропорціях. Основним хімічним вмістом донної золи є оксиди кремнію та алюміній. Інші сполуки - мінерального походження, сульфати, хлориди, чорні та кольорові метали та незгорілі органічні речовини. Елементарний склад зольного залишку головним чином залежить від сировини, що спалюється, та типу системи згоряння. Зольний залишок, як правило, має високі концентрації важких металів, що є дуже токсичними забруднювачами навколишнього середовища. Метою дослідження був аналіз елементарного та молекулярного складу зольного залишку сміття відходів м. Каунас (Литва) за допомогою рентгенівської дифракції (XRD) та скануючої електронної мікроскопії енергодисперсійної рентгенівської спектроскопії (SEM-EDS). Також було важливо дослідити процес обробки зольного залишку за допомогою технології ADR та можливості використання переробленого матеріалу в цивільному будівництві та виготовленні бетонних виробах. Для можливості використання зольного залишку мають бути дотримані певні умови, а виділені мінеральні фракції не повинні перевищувати встановлених національних граничних значень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Побутове сміття"

1

Назаренко, Олена Василівна, and Наталя Борисівна Решетняк. "Про економічну доцільність інвестування у переробку сміття в Україні." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/21695.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Басенко, Т. В. "Деякі особливості підготовки побутових відходів до переробки." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11770.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Буткова, А. Ю., Є. В. Мантрова, and Олена Василівна Назаренко. "Стан організації бізнесу з переробки сміття в Україні." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/19549.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Криволап, Т. О. "Проблеми та перспективи імплементації європейського досвіду поводження з відходами в Україні." Thesis, Чернігів, 2019. http://ir.stu.cn.ua/123456789/20194.

Full text
Abstract:
Криволап, Т. О. Проблеми та перспективи імплементації європейського досвіду поводження з відходами в Україні : магістерська робота : 05 Соціальні та поведінкові науки / Т. О. Криволап ; керівник роботи Дерій Ж. В. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра теоретичної та прикладної економіки. – Чернігів, 2019. – 117 с.
Предметом досліждення еколого-економічні відносини між суб’єктами господарювання та органами державного управління, територіальними громадами в сфері поводження з відходами. Об’єктом дослідження є процес імплементації європейського досвіду поводження з відходами в Україні. Мета дипломної роботи розробка організаційно-економічних засад системи управління поводження з відходами в Україні з метою імплементації європейського досвіду поводження з відходами в Україні. Завданням роботи є: надати загальну характеристику відходів та їх класифікацію; розглянути нормативно-правові аспекти регулювання у сфері поводження з відходами в Україні та ЄС; проаналізувати сучасний стан поводження з відходами в Україні, проблеми сортування сміття та утилізації твердих побутових відходів; виокремити проблеми процес імплементації європейського досвіду поводження з відходами в Україні; дослідити досвід ЄС в сфері безпечного поводження з твердими побутовими відходами; визначити напрямки вдосконалення еколого-економічних впроваджень ЄС в сфері безпечного поводження з відходами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Товстуха, М. О., Р. І. Везель, and Л. Є. Булітко. "Реалізація роздільного збору сміття в м. Шостка в умовах становлення державної програми поводження з твердими побутовими відходами." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/66743.

Full text
Abstract:
В Україні щороку накопичується близько 35 млн. куб. метрів твердих побутових відходів, які захоронюються на 770 полігонах загальною площею 3 тис. гектарів та частково утилізуються на сміттєспалювальних заводах. Так, київський завод “Енергія” спалює лише 25% столичного сміття. В Шостці все сміття потрапляє на полігон, який заповнений вже на 35%.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Буткова, А. Ю., and Є. В. Мантрова. "Шляхи економічного вирішення проблем утилізації відходів в Україні." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22124.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Рассоха, Олексій Миколайович, Ганна Миколаївна Черкашина, and М. К. Черкашина. "Використання сумішей термопластичних полімерних матеріалів з твердих побутових відходів при виробництві полімерних композитів." Thesis, ТОВ "Центр екологічної освіти та інформації", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48812.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Тригуб, І. Р. "Комплексний аналіз готовності громади до цивілізованого поводження зі сміттям (на прикладі міста Суми)." Thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/66798.

Full text
Abstract:
З 1 січня 2018 р. набуває чинності норма Закону «Про відходи», що забороняє захоронення неперероблених побутових відходів. Тим самим визначена необхідність сортування, впорядкування переробки та утилізації вторинної сировини. Виконання названої законодавчої норми вимагає комплексного рішення на рівні окремих громадян, зацікавлених підприємців, місцевого самоврядування, держави.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography