Academic literature on the topic 'Пироги'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Пироги.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Пироги"

1

Гринькiв, Ольга. "МIКРОПОЕТИКА ТВОРУ Й ЛIТЕРАТУРНА АНТРОПОЛОГIЯ (до проблеми гастрономiчних кодiв новели I. Франка «Пироги з черницями»)." Літератури світу: поетика, ментальність і духовність 15 (December 19, 2021): 7–20. http://dx.doi.org/10.31812/world_lit.v15i0.4542.

Full text
Abstract:
У статтi розглянуто такий важливий аспект цiлiсностi лiтературного твору, як мiкропоетика. Водночас простежено зв’язок антропологiї iз структурою художньої цiлiсностi. Зроблено висновок про роль уречевленого та предметного рядiв твору, його семiотичнi сенси, соцiокультурний статус. Теоретичну концепцiю розглянуто на прикладi новели I. Франка «Пироги з черницями», у якiй сюжетоутворюючими є гастрономiчнi коди. Їжа постає центральним образом iз численними додатковими семантичними конотацiями, контекстуальними смислами, потужним психологiчним пiд текстом. Акцентовано на антропологiчних характеристиках мотиву їжi, її тiсному зв’язку з внутрiшньою поведiнкою людини, культурно-iсторичною епохою.Гастрономiчнi коди характеризуються потужною моделюючою функцiєю, здатнi вiдтворювати найзагальнiшi тенденцiї соцiально-історичного життя. Зроблено висновок про щiльний зв’язок цього рiвня поетики з iншими рiвнями структури лiтературного твору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Нікітенко, О. І. "РЕЦЕНЗІЯ НА МОНОГРАФІЮ І. С. ПИРОГИ «МЕХАНІЗМ ПОДАТКОВОГО СТИМУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ»." Прикарпатський юридичний вісник, no. 2(27) (January 31, 2020): 208–9. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i2(27).220.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

ЖИЛЬЦОВА, М. С., О. А. КУЗНЕЦОВА, Д. Г. КУРЕНОВА, and Е. В. КРИВОШЕЕВА. "STEP-BY-STEP MARKET ANALYSIS IN THE CONTEXT OF FINDING OPTIMAL SOLUTIONS FOR BUSINESS." Известия вузов. Пищевая технология, no. 4(388) (December 12, 2022): 117–24. http://dx.doi.org/10.26297/0579-3009.2022.4.21.

Full text
Abstract:
Показано влияние пандемийных ограничений 2020–2021 гг. на предприятия малого бизнеса, в частности предприятия общественного питания. Проведен ступенчатый анализ рынка выпечки (осетинские пироги и пицца), реализуемой в заведениях общественного питания города Краснодара. На основе результатов маркетинговых исследований в сети предприятий общественного питания «Вкус Традиций» предложены элементы тактического и стратегического планирования для повышения конкурентоспособности и эффективности компании. The impact of pandemic restrictions in 2020–2021 on small businesses, in particular catering enterprises, is shown. A step-by-step analysis of the baking market (ossetian pies and pizza) sold in public catering establishments of the city of Krasnodar was carried out. Based on the results of marketing research in the network of catering enterprises «Vkus traditsiy», elements of tactical and strategic planning are proposed to increase the competitiveness and efficiency of the company.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Vlasenko, V., and V. Krivoruk. "Вплив інуліну з топінамбура для виробництва пирогів пониженої енергетичної цінності." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, no. 75 (February 5, 2017): 110–14. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet7522.

Full text
Abstract:
Досліджено доцільність використання інуліну з топінамбура в борошняних кулінарних виробах на основі використання фізіологічно функціональних сировинних інгредієнтів. Досліджено можливість застосування інуліну при виробництві борошняно-кулінарних виробів діабетичного та дієтично-функціонального призначення. Для визначення оптимального дозування інулін вносили в тісто в суміші з борошном у кількості 3, 5, 7% від маси борошна. Контрольними зразками були пиріг без інуліну (контроль 1) і пиріг, який містить в рецептурі 2% цукру і 3% жиру (контроль 2). Встановили, що при внесенні інуліну в кількості 3% питомий обсяг пирога збільшується на 7,2%, пористість – на 2,4% порівняно з контролем 1, а при внесенні інуліну в кількості 5% – на 4,6%, пористість – на 1,6%. При цьому зразки пирога з внесенням інуліну в кількості 3% за фізико-хімічними показниками помітно наближаються до зразків пирога, що мають в рецептурі 2% цукру і 3% жиру. Поряд з фізико-хімічними показниками пирога з внесенням інуліну в кількості 3% кулінарний виріб володіє також відмінними органолептичними показниками: має більш інтенсивне забарвлення кірочки, рівномірну структуру пористості м'якушки, приємний смак і аромат порівняно з контрольними зразками, а також при дозуванні препарату в кількості 5 і 7%. За фізико-хімічними показниками найкращими були зразки пирога при внесенні інуліну в суміші з борошном, при цьому збільшення питомого об’єму склало 7%, пористості – 1,3% порівняно зі зразками пирога з внесенням інуліну у вигляді гелю. Загальна органолептична оцінка показала, що зразки пирога з внесенням інуліну в суміші з борошном перевершують інші зразки за всіма показниками. Встановлено, що при впливі інуліну на якість клейковини в кількості 3% від маси борошна збільшувалася кількість сирої клейковини на 3,6%, гідраційна здатність – на 1,4%, величина деформації стиснення знизилася на 11,1%, встановлено зменшення розтяжності на 9,1% порівняно з контрольними зразками. При використанні автоматизованого пенетрометра АП-4/2 для визначення зміни структурно-механічних властивостей м'якушки пирога в процесі його зберігання через 3, 16, 24, 48 годин після випічки було проаналізовано і досліджено, що внесення інуліну в кількості 3% в суміші з борошном сприяє збереженню свіжості борошняних кулінарних виробів більш тривалий час, аніж контрольний зразок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Цапун, Раїса, and Валентина Сінельнікова. "Весільний обряд на Житомирському Поліссі: до питання збереження традиційної культури (атрибутика та символіка передвесільного циклу)." Вісник КНУКіМ. Серія «Мистецтвознавство», no. 50 (June 27, 2024): 92–103. http://dx.doi.org/10.31866/2410-1176.50.2024.306798.

Full text
Abstract:
Мета статті – висвітлити питання збереження основних етапів передвесільного циклу родинної обрядовості Житомирського Полісся, проаналізувати семантично-змістовний складник обрядодій та функціональний аспект системи персонажів окресленого етапу весільного обряду; дослідити символіку весільних атрибутів, музичного матеріалу та фольклорних текстів, що є притаманними названій традиції. Результати дослідження. На підставі польових матеріалів історико-етнографічної експедиції 2011–2012 рр. схарактеризовано комплекс передвесільних звичаїв та обрядів і проаналізовано складники традиційної передвесільної обрядовості, зафіксовані в селах Житомирського Полісся. Автори описують основні атрибути передвесільного циклу, розкривають семантично-символічний складник обрядодій: «змовини», «сватання», «коровай», «вінки». Особлива увага надається опису особливостей випікання короваю як головного символу українського весілля та інших «предметів-маркерів» передвесільного циклу (обрядові пироги – печиво, свічки для молодят, весільне деревце). Наукова новизна. У статті вперше оприлюднено, проаналізовано та введено в наукове коло фольклорно-етнографічну інформацію з експедиційних записів від інформантів недосліджених раніше сіл Центрального Полісся. Висновки. Зафіксований під час експедицій 2011–2012 рр. матеріал є значущим, оскільки дозволяє сформулювати висновки щодо стану збереження весільного обряду певного локусу, зокрема в аспекті його поступової десакралізації. Етнографічно багатий український весільний обряд Центрального Полісся ще й донині збережений у пасивній пам’яті інформантів старшого покоління та містить значну кількість архаїчних реліктових елементів, зокрема використання хліба в усіх сімейних обрядах, локальне збереження типових ритмоформ обрядових наспівів тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Тельвак, В. В. "Грушевськіана Руслана Пирога." Архіви України, no. 2/3 (2011): 290–98.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Санти, Анастасия. "Кусок виртуального пирога." Украинский туризм, no. 4 (2007): 48–50.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Санти, Анастасия. "Кусок виртуального пирога." Украинский туризм, no. 4 (2007): 48–50.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Веселова, Э. Ш. "КРОШКИ ОТ АРКТИЧЕСКОГО ПИРОГА." Журнал «ЭКО» 47, no. 8 (July 9, 2018): 33. http://dx.doi.org/10.30680/eco0131-7652-2017-8-33-46.

Full text
Abstract:
<p align="justify">В последние годы в российской Арктической зоне наблюдается беспрецедентный для постсоветского периода рост экономической активности. Но, несмотря на то, что большая часть сухопутных арктических территорий РФ административно относится к Уральскому и Сибирскому федеральным округам, эта активность проходит мимо большинства их соседей. О том, как распространить экономический эффект от реализации северных проектов за пределы Арктической зоны и вовлечь в процесс освоения Арктики научный и промышленный потенциал Урала и Сибири, шла речь на совместном совещании полномочных представителей Президента РФ в Сибирском и Уральском федеральных округах, при участии представителей науки, бизнеса и губернаторов сибирских и уральских регионов. </font>
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Телевной, Игорь. "США Мой американский пирог." Мир туризма, no. 4 (2019): 30–37.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Пироги"

1

Васильєв, Костянтин Костянтинович, Константин Константинович Васильев, and Kostiantyn Kostiantynovych Vasyliev. "Н.И. Пирогов на Украине." Thesis, Издательство СумГУ, 2005. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/24683.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Болотна, Ірина Василівна, Ирина Васильевна Болотная, Iryna Vasylivna Bolotna, and Н. О. Васько. "Николай Иванович Пирогов - выдающийся хирург." Thesis, Видавництво СумДУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/5348.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ільїн, Валерій Юхимович, Валерий Юхимович Ильин, Valerii Yukhymovych Ilin, А. В. Рєзнік, and Я. О. Чемерис. "Микола Іванович Пирогов - засновник топографічної анатомії." Thesis, Видавництво СумДУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/5382.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Freeman, Udegchri Omogchene, and Edafedgeme Efe Charreson. "An outstanding anatomist N.I. Pirogov." Thesis, Sumy State University, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41247.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ведь, Валерий Евгеньевич, and А. Н. Миронов. "Краткий обзор технологий углежжения и пиролиза древесного сырья." Thesis, НТУ "ХПИ", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/16072.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Сафаров, Л. Ф. "Термический сольволиз поликарбоната в каменноугольном пеке : автореферат диссертации на соискание ученой степени кандидата технических наук : 05.17.04." Thesis, б. и, 2018. http://hdl.handle.net/10995/56207.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Сафаров, Л. Ф. "Термический сольволиз поликарбоната в каменноугольном пеке : диссертация на соискание ученой степени кандидата технических наук : 05.17.04." Thesis, б. и, 2017. http://hdl.handle.net/10995/56208.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Салогуб, А. О., Анатолій Сергійович Опанасюк, Анатолий Сергеевич Опанасюк, Anatolii Serhiiovych Opanasiuk, Олексій Павлович Манжос, Алексей Павлович Манжос, and Oleksii Pavlovych Manzhos. "Морфологія поверхні плівок Zn2SnO4 отриманих хімічним методом спрей-піролізу." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/65077.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Усачев, С. А. "Синтез и реакционная способность 4-арил- и 4-арил-3-карбэтокси-6-трифторметил-2-пиронов : автореферат диссертации на соискание ученой степени кандидата химических наук : 02.00.03." Thesis, б. и, 2020. http://hdl.handle.net/10995/91793.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Усачев, С. А. "Синтез и реакционная способность 4-арил- и 4-арил-3-карбэтокси-6-трифторметил-2-пиронов : диссертация на соискание ученой степени кандидата химических наук : 02.00.03." Thesis, б. и, 2020. http://hdl.handle.net/10995/91806.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Пироги"

1

Шиян, Г. І. Пироги з морозивом. Київ: Радянський письменник, 1990.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Семенова, Светлана Владимировна. Румяная выпечка: Вкуснейшие пироги и пирожки с начинкой, лакомые ватрушки, сытные запеканки : [12+]. Белгород: Клуб семейного досуга, 2014.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Брежнев, А. П. Пирогов. Москва: Молодая гвардия, 1990.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ляховская, Л. П. Пироги. Минск, 1992.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Карпенко, В. Як пиріг став пирогом. Київ, 1992.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Семенов, М. Г. Начинка для пирога. Москва, 1987.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

От зерна до пирога. М., 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Пироги"

1

Коцић, Настасија Д., Ана Ј. Момчиловић Петронијевић, Соња М. Красић, and Јована Г. Станковић. "Реконструкција куће „Бела Мачка” у Пироту применом фотограметрије." In Уметност и наука у примени: искуство и визија = Art and Science Applied: Experience and Vision, 195–211. Београд: Универзитет уметности у Београду, Факултет примењених уметности, 2022. http://dx.doi.org/10.18485/smartart.2022.2.2.ch10.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Вацић, Марина. "„Душа словенска” и руски језик у Гимназији Пирот." In Руски језик у Србији и Републици Српској данас, 405–16. Београд: Славистичко друштво Србије, 2023. http://dx.doi.org/10.18485/sd_ruski75.2023.ch26.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Пироги"

1

Доронин, С. В., and Е. М. Рейзмунт. "DIGITAL MODELS OF MECHANICAL BEHAVIOR OF EQUIPMENT FOR STAMPING COAL CHARGE FOR SCIENTIFIC AND TECHNICAL EXPERTISE." In Сборник трудов XVIII Российской конференции "РАСПРЕДЕЛЕННЫЕ ИНФОРМАЦИОННО-ВЫЧИСЛИТЕЛЬНЫЕ РЕСУРСЫ". Crossref, 2023. http://dx.doi.org/10.25743/dir.2022.88.87.012.

Full text
Abstract:
Объект исследования - металлоконструкция трамбовочного короба с угольным пирогом в условиях импульсного нагружения, определенного по экспериментальным данным и параметрам технологического процесса трамбования. Механическое поведение короба описывается характеристиками напряжений, перемещений, виброускорений стенок, давлений в контакте стенки и пирога. Цифровые модели построены путем многовариантного численного решения динамической задачи с дискретизацией по высоте угольного пирога. The object of study is the metal structure of a stamping box with a coal cake under conditions of impulse loading, determined from experimental data and parameters of the stamping process. The mechanical behavior of the box is described with the characteristics of stresses, displacements, vibration accelerations of the walls, pressures in the contact between the wall and the cake. Digital models are built by multivariate numerical solution of a dynamic problem with discretization by the height of the coal cake.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Хамидов, Даврон, Фазилат Ахмедова, Юлдуз Хидирова, and Нормурот Файзуллаев. "КАТАЛИТИЧЕСКИЙ ПИРОЛИЗ МЕТИЛХЛОРИДА." In DO DESENVOLVIMENTO MUNDIAL COMO RESULTADO DE REALIZAÇÕES EM CIÊNCIA E INVESTIGAÇÃO CIENTÍFICA. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/09.10.2020.v2.20.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кислов, Владимир Михайлович, Андрей Юрьевич Зайченко, Максим Вадимович Цветков, Евгений Александрович Салганский, Юлия Юрьевна Цветкова, Дмитрий Николаевич Подлесный, and Екатерина Николаевна Пилипенко. "ОКИСЛИТЕЛЬНЫЙ ПИРОЛИЗ СЕРНИСТОГО БУРОГО УГЛЯ ПОДМОСКОВНОГО УГОЛЬНОГО БАССЕЙНА." In Углехимия и экология Кузбасса. Федеральный исследовательский центр угля и углехимии Сибирского отделения Российской академии наук, 2021. http://dx.doi.org/10.53650/9785902305637_45.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Адуев, Борис Петрович, Ярослав Валерьевич Крафт, Денис Рамильевич Нурмухаметов, Валерий Дмитриевич Волков, and Зинфер Ришатович Исмагилов. "ПИРОЛИЗ НИЗКОМЕТАМОРФИЗОВАННОГО КАМЕННОГО УГЛЯ ПОД ВОЗДЕЙСТВИЕМ НАНОСЕКУНДНОГО ЛАЗЕРНОГО ИЗЛУЧЕНИЯ." In Углехимия и экология Кузбасса. Кемерово: Федеральный исследовательский центр угля и углехимии Сибирского отделения Российской академии наук, 2022. http://dx.doi.org/10.53650/9785902305651_50.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Васьків, М. С. "Ян Бжехва і його переклади віршів Маґтимґули Пираґи (Махтумкулі Фраґі) польською мовою." In VІІ КОНГРЕС СХОДОЗНАВЦІВ. Liha-Pres, 2023. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-356-2-20.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Оганесян, Э. Т. "ПЕРСПЕКТИВЫ СОЗДАНИЯ ЛЕЧЕБНЫХ И ЛЕЧЕБНО-ПРОФИЛАКТИЧЕСКИХ СРЕДСТВ НА ОСНОВЕ ПРОИЗВОДНЫХ БЕНЗ-γ-ПИРОНА (ФЛАВОНОИДОВ)." In MedChem-Russia 2021. 5-я Российская конференция по медицинской химии с международным участием «МедХим-Россия 2021». Издательство Волгоградского государственного медицинского университета, 2021. http://dx.doi.org/10.19163/medchemrussia2021-2021-135.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

СТРИЖАК, П. А., and Г. С. НЯШИНА. "ИССЛЕДОВАНИЕ ВЛИЯНИЯ УСЛОВИЙ ПИРОЛИЗА БИОМАССЫ НА СОСТАВ ГАЗА." In НЕРАВНОВЕСНЫЕ ПРОЦЕССЫ: ПЛАЗМА, ГОРЕНИЕ, АТМОСФЕРА. TORUS PRESS, 2022. http://dx.doi.org/10.30826/nepcap10a-66.

Full text
Abstract:
Топлива, полученные из отходов (например, биомассы), такие как биогаз, синтез-газ, пиролизное топливо и спирты, относятся к числу возобновляемых источников энергии. Они пользуются большим спросом в последние годы вследствие высоких темпов истощения запасов ископаемых углеводородов. Использование реакторов и газификаторов с биомассой выгодно для экономики как в малых, так и в больших объемах производства теплоты и электрической энергии. Пиролиз является одним из наиболее распространенных способов извлечения и использования энергии биомассы. В данном исследовании экспериментально изучены физико-химические процессы, протекающие при пиролизе композиционной биомассы. Рассматривались три наиболее распространенных вида растительного сырья: опилки, листья и солома. Целью настоящей работы является оценка влияния атмосферы пиролиза (воздух, водяной пар или дымовые газы) на компонентный состав газовых продуктов пиролиза. На рисунке представлены концентрации газов, образованных в процессе пиролиза смеси биомассы (опилки 25%, солома 50% и листья 25%).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography