Academic literature on the topic 'Перспективний план'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Перспективний план.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Перспективний план"

1

Маврін, О. О. ""Перспективний видавничий план" як джерело вивчення розвитку теоретико-методологічної думки української археографії 1980-х років." Архіви України, no. 2/3 (313/314), березень - червень (2018): 20–29.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бондар, Анастасія, and Руслан Байрамов. "Стратегічний менеджмент неолімпійського спорту (на прикладі сумо)." Слобожанський науково-спортивний вісник K, no. 6 (December 30, 2019): 10–15. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2019-6.022.

Full text
Abstract:
Мета: визначити стратегію розвитку сумо в Харківській області. Матеріал і методи: проаналізовано Статут громадської організації «Харківська обласна федерація сумо» та Націо- нальну стратегію з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація» (2016), системний аналіз та метод моделювання дав можливість побудувати стратегічну модель розвитку сумо у Харківській області, соціологічне опитування серед жителів Харківської області сприяло визначенню думки населення щодо сумо та перспектив його розвитку у нашому регіоні, метод експертних оцінок використано для оцінки розробленого в ході дослідження перспективного плану розвитку сумо в Харківській області. Результати: у ході дослідження визначено, що сумо притаманні ознаки європейської моделі професійного спорту: відсутність чіткого поділу між аматорським і професійним напрямом; спортивно-комерційна спрямованість розвитку. Окреслено стратегію розвитку сумо в Харківській області, подано результати попередніх досліджень щодо перспек- тивного плану розвитку сумо та запропоновано стратегічну модель розвитку сумо, яка базується на принципах сис- темності, науковості, цілепокладання, гуманізму, включає мережу організаційно-управлінських заходів, що зумовлю- ють досягнення поставлених завдань, таких як зростання популярності та конкурентоспроможності сумо; покращення спортивних результатів на міжнародних змаганнях сумо; збільшення кількості людей, які займаються сумо. Висновки: Отримані результати доповнюють і розширюють сучасні наукові дані щодо стратегічного управління роз- витком неолімпійського спорту в Україні. Розроблений перспективний план розкриває мережу заходів, які покладені в основу моделі і сприятимуть вирішенню стратегічних завдань щодо розвитку сумо в регіоні. Для ефективного вико- нання перспективного плану ми пропонуємо Громадській організації «Харківська обласна федерація сумо» створити структурний підрозділ «Центр розвитку сумо» зі статусом Юридичної особи, для проведення власної господарської діяльності, що передбачена статутом Федерації та не суперечить діючому законодавству, на який покласти обов’язки роботи із зовнішніх зв’язків та маркетингу. На базі Центру створити структурні підрозділи, які відповідатимуть окремим напрямкам роботи: «Спортивний комплекс», «Академія сумо», «Музей сумо», «Спортивний магазин», «Відділ марке- тингу», «Видавництво» (або видавничий відділ). Запропонована нами стратегічна модель, з урахуванням внутрішніх і зовнішніх ризиків, відображає розвиток неолімпійського спорту, зокрема сумо, ефективний менеджмент сприятиме вирішенню нагальних завдань на кожному етапі та досягненню генеральної мети. Ключові слова сумо, стратегія розвитку, план, модель, федерація, центр розвитку сумо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Mavrin, Oleksandr. "The “Perspective Publishing Plan” as the Source of Study of Development of Theoretical and Methodological Issues of Ukrainian Archeography of 1980s." Archivi Ukraїni 2, no. 313-314 (July 1, 2018): 20–29. http://dx.doi.org/10.47315/archives2018.313-314.020.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Budaieva, І. V., H. О. Revenko, V. V. Маvrutenkov, О. P. Shtepa, V. H. Rezvykh, О. V. Kuzmenko, and I. P. Belova. "Визначення показників ризику виникнення дифтерії на підставі дослідження антидифтерійного імунітету у населення Дніпропетровщини." ACTUAL INFECTOLOGY 9, no. 5-6 (January 26, 2022): 21–26. http://dx.doi.org/10.22141/2312-413x.9.5-6.2021.246692.

Full text
Abstract:
Актуальність. Вакцинація є найбільш ефективною ланкою первинної профілактики. Серологічний моніторинг за інфекційними захворюваннями, що охоплюються національними програмами імунізації, дуже важливий, оскільки він надає актуальну інформацію щодо тягаря інфекції та імунологічного статусу населення. Мета дослідження: навести аналіз епідеміологічного моніторингу протидифтерійного захисту населення, показати узагальнюючу епідеміологічну ситуацію щодо дифтерії та визначити показники ризику виникнення дифтерії серед населення Дніпропетровщини. Матеріали та методи. Епідеміологічний аналіз протидифтерійного імунітету (2017–2019 рр.) проводився на підставі результатів імуноферментного аналізу рівнів антитіл IgG проти дифтерійного токсину у 271 мешканця Дніпропетровщини. Результати. Аналіз результатів виявив, що лише 30,6 % (n = 83) населення мають рівні антитоксичних антитіл 1,0 МО/мл і більше, що обумовлює цим особам достатній захист проти дифтерії в найближчі 5–7 років життя. Разом з тим більшість населення (69,4 %) потребує негайної одноразової бустерної вакцинації (n = 134; 49,5 %) або негайної базової вакцинації (n = 54; 19,9 %) внаслідок низьких показників антитоксичних протидифтерійних антитіл. У групі віком 8–15 років 65,9 % (n = 62) потребують негайної базової або бустерної вакцинації, це свідчить про те, що у дітей цього віку не сформований базисний імунологічний захист внаслідок порушень графіку вакцинації або її відсутності. У групі віком 27 років і старше 79,1 % (n = 72) досліджених не мають протективних рівнів антидифтерійних антитіл, що свідчить про відсутність фактичного захисту проти дифтерії. Висновки. Результати роботи свідчать про недостатній популяційний захист населення проти дифтерії. У зв’язку з цим є актуальними питання розробки стратегічних заходів масової імунопрофілактики дифтерії як дітей, так і дорослих. У країні повинні проводитися регулярні епідеміологічні моніторинги, які вивчали б популяційний імунітет проти дифтерії та інших керованих інфекцій і складали перспективний стратегічний і тактичний план з ліквідації недоліків в роботі щодо проведення масової імунопрофілактики населення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

БРИНДІКОВ, Юрій. "РЕАЛІЗАЦІЯ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ ПРОТИДІЇ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ (ПРИКЛАД ХМЕЛЬНИЧЧИНИ)." Humanitas, no. 4 (November 25, 2021): 10–15. http://dx.doi.org/10.32782/humanitas/2021.4.2.

Full text
Abstract:
У статті наголошено на тому, що українське суспільство досі відчуває тягар проблеми домашнього насиль- ства, яке характеризується масштабністю, виявляється в різних видах та формах, як-от психологічне (трива- лий або постійний психічний вплив на особу з метою приниження честі та гідності), фізичне (навмисне нане- сення фізичних ушкоджень особі, що може призвести до смерті), економічне (умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, що провокує фізичні та психічні порушення або й смерть), сексуальне (залучення дорослих осіб силоміць до сексуальних зносин, дітей за згодою/без згоди до сексуальних зносин із дорослими) насильство. Указано вітчизняних та зарубіжних науковців, які долучились до вивчення різних аспектів домашнього насиль- ства як соціального феномену. Окреслено соціально-психологічні наслідки насильства в сім’ї. Нами висвітлено результати дослідження роботи територіальних громад щодо забезпечення реалізації дер- жавної політики на регіональному рівні стосовно запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі через посередництво контролю стану вжиття відповідних заходів. Зокрема, вказано на чисельність територіальних центрів соціального обслуговування, центрів надання соціальних послуг, центрів комплексної реабі- літації осіб з інвалідністю, спеціалізованих служб підтримки для осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознаками статі (денні кризові центри соціально-психологічної допомоги; мобільні бригади соціаль- но-психологічної допомоги; спеціалізовані служби первинного соціально-психологічного консультування таких осіб; кризові кімнати цілодобового перебування (до 10 днів); телефони гарячої лінії; кабінет корекційно-реабілітаційних послуг) та Хмельницький обласний центр соціально-психологічної допомоги, який виконує функції притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства. Охарактеризовано роботу місцевих рад. Висвітлено перспективний план заходів Департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації спільно з органами місцевого самоврядування, закладами та установами соціального спрямування на виконання Обласної комплексної програми підтримки сім’ї, запобігання та протидії домашньому насильству на період до 2025 року. З’ясовано прогалини в наданні соціальних послуг, зауважено на необхідності створення всіма територіаль- ними громадами області спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства. Рекомендовано усунути виявлені недоліки, оптимізувати інформаційно-просвітницьку та реабілітаційну роботу з кривдниками та жертвами домашнього насильства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Маказиева, З. Д. "ОСНОВНЫЕ КОМПОНЕНТЫ СТРАТЕГИЧЕСКОГО МАРКЕТИНГА И ЭФФЕКТИВНОСТЬ ИХ ПРИМЕНЕНИЯ." ФГУ Science. Научный журнал, no. 3/23 (November 23, 2021): 100–106. http://dx.doi.org/10.36684/37-2021-23-3-100-106.

Full text
Abstract:
Каждый бизнес-план является не просто формальностью или личным расчетом, но и представляет собой важный доку-мент, предопределяющий распределение доходов и расходов, и определяющий стратегию ведения бизнеса. В бизнес-плане должны содержаться маркетин-говое обоснование, все экономические подсчеты и учет экономических факто-ров. С этой точки зрения ему надлежит обладать должной убедительностью, ясностью и привлекательностью. Одна-ко планирование маркетинга следует считать по-настоящему актуальной необходимостью. Важность маркетин-гового раздела в бизнес-плане неоспори-ма. Он необходим для того, чтобы со-трудники маркетингового отдела поль-зовались бизнес-планом как инструкцией при освоении рынка своей продукции, для оценивания главных задач и целей, уста-новления стратегии деятельности фир-мы в части маркетинга, инвесторам, чтобы они смогли убедиться в том, что рынок является перспективным, а также довольно емким.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Yakymchuk, V. Yu. "СТРАТЕГІЧНІ ОСНОВИ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД." Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 1, no. 93 (March 26, 2021): 240. http://dx.doi.org/10.31713/ve1202122.

Full text
Abstract:
В процесі децентралізаційної реформи об’єднані територіальні громади сьогодні вступають в новий етап свого розвитку. Вони отримали повноваження, інвестиційні ресурси, є відповідальними перед своїми жителями за формування комфортного й безпечного середовища проживання. Задля цього потрібен прогнозований і вмотивований розвиток громад. Необхідною є нині базова динамічна конкурентна стратегія розвитку територіальних громад зі урахуванням інвестиційної складової, яка б передбачала формування конкурентних переваг громади шляхом мінімізації впливу на нівелювання слабких сторін за допомогою можливостей, які зараз виникають в процесі децентралізації. При цьому громада повинна максимально використовувати свої сильні сторони. Сьогодні в Україні сформовано нормативно-законодавчу основу задля регіонального розвитку, що в цілому відповідає кращим європейським стандартам. Нині розроблено державну стратегію регіонального розвитку, яка подібна за змістом і структурою до аналогічних документів країн-членів Європейського Союзу. На основі проведеного дослідження на прикладі Млинівської ОТГ, запропоновано план стратегічного розвитку Млинівської ОТГ, що дозволить реалізувати принципово новий підхід до планування, інвестування й управління економічного розвитку. Відмінності такого плану полягають у відображенні й реалізації інтересів територіальної громади, системний підхід до розв’язання проблем розвитку. Стратегічний план розвитку громади містять заходи щодо коротко-, середньо- та довгострокового інвестування. Унаслідок реформи децентралізації місцеві громади здобули кращі можливості щодо розвитку своїх територій, створення сучасної медичної, освітньої, транспортної, житлово-комунальної інфраструктури, а також перспективи поліпшити життя громадян у кожному населеному пункті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Нестеренко, Юрий Юрьевич. "Перспективы безопасного экономического развития региона в аспекте импортозамещения (на примере Волгоградской области)." Russian Journal of Entrepreneurship 17, no. 20 (October 31, 2016): 2697. http://dx.doi.org/10.18334/rp.17.20.36667.

Full text
Abstract:
В статье рассмотрены перспективы развития Волгоградской области в рамках реализации политики импортозамещения. Проведено изучение возможностей безопасного развития региональной социально-экономической системы. Проведен анализ официальных статистических показателей, характеризующих конкурентоспособность региональной экономики. Выделены наиболее перспективные, с точки зрения эффективной реализации политики импортозамещения, отрасли экономики региона. Рассмотрена структура валового регионального продукта области по проблемным в России в плане импортозамещения видам экономической деятельности. Проведен анализ основных экономических показателей по перспективным видам экономической деятельности региона. В частности, рассмотрена структура основных производственных фондов и инвестиций в основных отраслях. Выявлена потребность в дополнительных инвестициях, в том числе со стороны государства, обусловленная затруднениями эффективной реализации политики импортозамещения в настоящих условиях, с точки зрения экономической безопасности региона. Публикация подготовлена в рамках поддержанного РГНФ научного проекта №16-12-34027.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Яминский, И. В., and А. И. Ахметова. "Центр перспективных технологий: планы и инновации." NANOINDUSTRY Russia 13, no. 1 (March 2, 2020): 54–58. http://dx.doi.org/10.22184/1993-8578.2020.13.1.54.58.

Full text
Abstract:
The companies "Advanced Technologies Center" and "Energy Efficient Technologies" were included in the rating of the most high-tech and innovative companies "TechUspekh" following the results of 2019. The TechUspekh rating is a tool for searching, monitoring and promoting of the promising fast-growing technology companies that have high leadership potential both in the Russian and global markets.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Гончаренко, Євген, and Ірина Когут. "Сталий розвиток Спеціальних Олімпіад: стратегічний план розвитку." Теорія і методика фізичного виховання і спорту, no. 4 (May 4, 2022): 59–64. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2021.4.59-64.

Full text
Abstract:
Анотація. Нині у світі, в тому числі і в Україні, спостерігаються позитивні зміни у ставленні до осіб з інвалідністю, залучення їх до активного способу життя, реалізації інклюзивного підходу в освіті, спорті, культурі, інших сферах. Разом з тим однією з найменш захищених верств населення залишаються люди з відхиленнями розумового розвитку. Спорт та фізична культура стали доступними для людей цієї нозологічної групи з появою руху Спеціальних Олімпіад. Зародившись у 1960-х роках, сьогодні вони являють собою міжнародний спортивний феномен, який охоплює мільйони людей з відхиленнями розумового розвитку у понад 170 країнах. Мета. Виявлення перспективних напрямів діяльності Спеціальних Олімпіад у світі, що обумовлені реалізацією Глобального стратегічного плану у 2021–2024 рр. Методи. Аналіз і узагальнення спеціальної науково-методичної літератури, документальних матеріалів та матеріалів мережі Інтернет, синтез та узагальнення. Результати. Філософія Спеціальних Олімпіад полягає у формуванні світу без дискримінації, заснованого на принципах рівності та взаємоповаги. Протягом всієї історії діяльність Спеціальних Олімпіад була орієнтована на захист прав людей з відхиленнями розумового розвитку, пошук ефективних засобів соціальної інтеграції людей з інвалідністю через заняття спортом, розробку моделей інклюзивних тренувальних занять, вирішення медичних, освітніх та соціальних проблем. Саме тому у 2020 р. Спеціальна Олімпіада затвердила Глобальну стратегію розвитку на 2021–2024 рр., що розроблена на основі Цілей сталого розвитку ООН до 2030 р. У статті охарактеризовано Цілі сталого розвитку – підсумковий документ Саміту ООН зі сталого розвитку 2015 р., проаналізовано аспекти реалізації Цілей сталого розвитку ООН в межах спортивного руху Спеціальних Олімпіад, визначено фактори, які обумовлюють досягнення цілей, проаналізовані практичні кроки досягнення цілей у світі та в Україні. Ключові слова: цілі сталого розвитку, Спеціальна Олімпіада, особи з відхиленнями розумового розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Перспективний план"

1

Смоковский, В. Е., and Наталия Николаевна Побережная. "Стратегическое планирование в коммерческом банке." Thesis, НТУ "ХПИ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/24993.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Штогрин, Руслан Леонідович. "Перспективи об’єднання територіальних громад у вимірі громадської думки." Master's thesis, Київ, 2018. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/27210.

Full text
Abstract:
Магістерська дисертація на здобуття ступеня магістра за спеціальністю 054 «Соціологія». – Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Кафедра соціології. – Київ, 2018. – 102 с., 5 табл., 10 рис., 2 дод., список використаних джерел з 65 найменувань. Магістерська дисертація присвячена проблемам децентралізаційного процесу в Україні, а саме першому його етапу – процесу об’єднання територіальних громад. Окрема увага приділена питанням загальнонаціональних досліджень громадської думки жителів України з питань об’єднань територіальних громад, оцінці цього процесу. У магістерській дисертації проведено порівняльний аналіз результатів досліджень жителів територіальних громад, які пройшли процес об’єднання та тих, які ще такого процесу не проходили.
Master's dissertation for master's degree in specialty 054 «Sociology». – National Technical University of Ukraine «Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute». Department of Sociology. – Kyiv, 2018. – 102 p., 5 tab., 10 pic., 2 app., references – 65 items. The master's dissertation is concerned with the problems of decentralization process in Ukraine, namely its first stage - the process of unification of local communities. Much attention is given to the issues of nationwide public opinion polls of Ukrainian citizens on issues of territorial communities, evaluation of this process. The comparative analysis of results of researches of inhabitants of territorial communities that have passed the process of association and those who have not yet passed such a process was conducted in the master’s dissertation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Максимович, М. Ю. "Ринок готельно-ресторанних послуг України і перспективи його розвитку в умовах глобалізації." Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/22702.

Full text
Abstract:
Максимович, М. Ю. Ринок готельно-ресторанних послуг України і перспективи його розвитку в умовах глобалізації : дипломна робота : 242 «Туризм» / М. Ю. Максимович ; керівник роботи А. В. Роговий ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра туризму. – Чернігів, 2021. – 85 с.
Предметοм дοслідження є вивчення ринку гοтельнο-рестοранних пοслуг в Україні, йοгο прοблеми, перспективи рοзвитку та οснοвні метοди активізації. Οб’єктοм дοслідження виступає ринοк гοтельнο-рестοранних пοслуг. Мета кваліфікаційнοї рοбοти пοлягає в узагальненні теοретикοметοдичних та практичних засад дοслідження рοзвитку ринку гοтельнοрестοранних пοслуг та рοзрοбці практичних рекοмендацій щοдο йοгο активізації. Завданнями кваліфікаційної роботи є: рοзглянути значення пοнять «пοслуга» та «ринοк гοтельнο-рестοранних пοслуг»; прοаналізувати οсοбливοсті ринку гοтельнο-рестοранних пοслуг; дοслідити зарубіжний дοсвід οрганізації ринку гοтельнο-рестοранних пοслуг; прοаналізувати сучасний стан туристичнοї сфери; дοслідити стан рοзвитку ринку гοтельнοрестοранних пοслуг в Україні; рοзкрити οсοбливοсті ринку гοтельнοрестοранних пοслуг в Україні; рοзкрити прοблемні аспекти рοзвитку ринку гοтельнο-рестοранних пοслуг; дοслідити перспективи рοзвитку ринку гοтельнο-рестοранних пοслуг. За результатами досліджень розроблено напрямки розвитку готельного господарства. Запропоновано ефективний план впровадження нового, конкурентоздатного туристичного підприємства на ринок туристичних послуг.
The subject of the research is the study of the market of hotel and restaurant services in Ukraine, its problems, development prospects and basic methods of activation. The object of research is the market of hotel and restaurant services. The purpose of the qualification work is to generalize the theoretical and methodological and practical principles of research of the market development of hotel and restaurant services and to develop practical recommendations for its activation. The objectives of the qualification work are: to consider the meaning of the terms "service" and "market of hotel and restaurant services"; to analyze the features of the market of hotel and restaurant services; to study the foreign experience of the organization of the market of hotel and restaurant services; to analyze the current state of the tourism sector; to investigate the state of development of the market of hotel and restaurant services in Ukraine; to reveal the peculiarities of the market of hotel and restaurant services in Ukraine; to reveal problematic aspects of development of the market of hotel and restaurant services; explore the prospects for the development of the market of hotel and restaurant services. According to the results of research, the directions of hotel development have been developed. An effective plan for the introduction of a new, competitive tourism enterprise in the market of tourist services is proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Траченко, О. В. "Бюджетна система ЄС: сучасний стан та перспективи розвитку." Thesis, 2018. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/9568.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра складається з трьох розділів. Об’єкт дослідження – бюджетна система Європейського Союзу. У роботі розглядаються теоретичні аспекти побудови бюджетної системи , розкривається роль бюджету у функціонуванні бюджетної системи держави, структура та принципи побудови бюджетної системи Європейського Союзу, еволюція та етапи становлення бюджету ЄС. Проаналізовано сучасний стан формування та використання фінансових ресурсів бюджетної системи ЄС. Запропоновано модернізувати багаторічний фінансовий план Європейського Союзу 2021-2027 рр.. Доцільно буде змінити структуру витрат та власних ресурсів, приділити увагу регіональній політиці. Бюджетна співпраця ЄС та України на сучасному етапі полягає у секторальній бюджетній підтримці.
Thesis consists of three chapters. Object of study is the budgetary system of the European Union. The theoretical aspects of budget system construction are considered, the role of the budget in functioning of the budget system of the state, structure and principles of construction of the budget system of the European Union, evolution and stages of the formation of the EU budget are disclosed. The present state of the formation and use of financial resources of the EU budgetary system is analyzed. It is proposed to modernize the multiannual financial plan of the European Union of 2021-2027 years. It is advisable to change the structure of expenses and own resources, to pay attention to regional policy. Budgetary cooperation between the EU and Ukraine at the present stage consists of sector budget support.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Перспективний план"

1

Лов'янова, Ірина Василівна. Методика сучасного уроку математики. КДПУ, 2002. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2506.

Full text
Abstract:
Методична розробка з методики викладання математики спрямовує студентів заочного відділення до самостійної роботи з практичного курсу, який стосується методики проведення уроку, складання плану-конспекту, календарного, перспективно-тематичного планування, методичних особливостей оцінювання знань учнів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Єфремова, Наталя Володимирівна. Український конституціоналізм: історія та перспективи розвитку : навч.-метод. посібник для здобувачів вищої освіти ступеня «доктор філософії» у галузі права 081 «Право» за спеціальністю «Фундаментальна юриспруденція». Аспірантура Національного університету «Одеська юридична академія». Одеса : Фенікс, 2022. http://dx.doi.org/10.32837/11300.16143.

Full text
Abstract:
Посібник містить навчальні матеріали, плани практичних занять зі списком літера- тури, пояснення щодо змісту самостійної роботи здобувачів та питання до іспиту із зазначеної дисципліни. Навчально-методичний посібник буде в нагоді всім, хто цікавиться питаннями історії української юриспруденції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Перспективний план"

1

Гусев, Ал В., and Е. О. Святова. "«ЗЕМЛЯ МЕРТВЫХ» - НОВЫЕ ЧЕРТЫ ПОГРЕБАЛЬНОЙ ОБРЯДНОСТИ НАСЕЛЕНИЯ СЕВЕРА ЗАПАДНОЙ СИБИРИ (ПО МАТЕРИАЛАМ СРЕДНЕВЕКОВОГО МОГИЛЬНИКА НЮРЫМПОСЛЛОР 2), "II Международная конференция «Археология Арктики»"." In II Международная конференция «Археология Арктики», 133. ФГУП «Издательство «Наука», 2022. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610893049.

Full text
Abstract:
В сентябре 2020 г. группой исследователей проведена археологическая разведка в окрестностях оз. Большой Полуйский Сор Приуральского района ЯНАО. Особое внимание было уделено коренной террасе правого берега пр. Горный Полуй, как наиболее перспективной зоне в археологическом отношении. В результате исследований в урочище Нюрымпосллор (с хант. название Нюрымпосллор - озеро тундровой протоки) были обнаружены четыре ранее не известных могильника. Судя по плотному расположению могильников в урочище, по их широкому хронологическому диапазону функционирования (XV-XIX вв. н.э.) и отсутствию поселенческих памятников, напрашивается вывод о долговременном использования этой местности коренным населением исключительно для погребальной практики, как минимум на протяжении 4-5 столетий. Особого внимания заслужил вновь выявленный могильник Нюрымпосллор 2. Примерная датировка памятника определена по аналогиям сопроводительного инвентаря и может быть дана пока лишь в широком диапазоне - XV-XVII в.н.э. Памятник расположен на правом берегу протоки Горный Полуй в 30 км юго-восточнее от г. Салехарда (ЯНАО). В ходе визуального осмотра памятника было зафиксировано 13 выраженных в рельефе могильных впадин, овальной формы с разнонаправленной ориентацией. Однако большая часть могил имеет направление З-В (ногами погребенных к воде). Судя по размерам впадин, могильник содержит как детские, так и взрослые захоронения. Также в ходе осмотра могильника были обнаружены две бронзовые зооморфные подвески и серьга, выполненная из тонкой бронзовой проволоки. Относятся эти предметы к поминальным комплексам либо их происхождение случайно, сейчас, до проведения стационарных работ на памятнике, ответить сложно. Для определения специфики погребального обряда, культурной атрибутики и хронологического периода функционирования ранее неизвестного могильника Нюрымпосллор 2 было принято решение об археологическом исследовании одной из могильных впадин, получившей порядковый номер 1 (в дальнейшем погребение № 1). Стратиграфическая ситуация в заложенном шурфе показала, что локальная возвышенность, на которой расположены могильные впадины (как исследованного детского захоронения, так и остальных погребений, видимых в современном рельефе), носит вторичный характер. Толща гривы (по первичным наблюдениям 2020 г.) сложена из переотложенной материковой супеси, под напластованиями которой, на уровне подошвы образования, фиксируется погребенный дерн c подлежащим слоем подзола. Интерпретировать происхождение возвышенности (естественное (намыв, надув) или искусственное) возможно будет после проведения дополнительных комплексных исследований. Однако уже сейчас можно говорить еще об одной особенности погребального обряда - специфическом выборе площадки для совершения захоронений либо o ее искусственном создании. Исследованное погребение № 1 не потревожено грабительским вторжением. Все элементы погребальной конструкции, останки человека и артефакты располагались в положении in situ. Захоронение ориентировано по направлению СВ-ЮЗ (головой на ЮЗ, ногами к озеру). Могильная яма была выкопана до уровня погребенного дерна, ее полость прорезает всю толщу возвышенности. На дно могильной ямы была установлена деревянная погребальная конструкция, которая имела прямоугольную в плане форму и прямые вертикальные стенки. Размеры конструкции соответствовали форме и размерам могильной ямы. Во внутренней камере погребальной конструкции располагались останки умершего ребенка. Тело, судя по размерам конструкции и расположению элементов черепа, было уложено на спину. Особенностью исследованного захоронения являлся бронзовый котел, который был надет на голову умершего таким образом, что вся голова ребенка оказалась внутри котла. Дужка котла была разделена на две части и помещена отдельно внутри камеры погребальной конструкции, в ее средней части. Вместе c телом внутрь конструкции были уложены нож в ножнах, наконечник стрелы, костяной черпак, накладка (часть погребальной одежды ) и фрагменты серебряных изделий, один из которых находился около черепа погребенного, внутри бронзового котла. Возможно, дно погребальной конструкции было выстлано изделием из выделанной кожи. После установки погребальной конструкции на дно могильной ямы погребение не было засыпано землей. Отвал из могильной ямы распределили вокруг погребения, а саму яму перекрыли берестяным полотном. Вероятно, для перекрытия могильной ямы использовались опорные лаги, уложенные параллельно продольной оси погребения, - фрагменты дерева сохранились в профиле комплекса на разной глубине. По степени сформированности зубочелюстной системы определен возраст погребенного: на момент смерти ему было 2-4 года. Судя по погребальному инвентарю, можно полагать с большой долей вероятности, что погребение принадлежало мальчику. Одонтологические признаки указывают на наличие генов «восточного» расового ствола. Таким образом, можно обозначить три основные ключевые особенности погребального обряда, зафиксированные в результате проведенных археологических изысканий в урочище Нюрымпосллор Приуральского района ЯНАО и вновь выявленного могильника Нюрымпосллор 2: 1. По мнению исследователей, территория урочища Нюрымпосслор в исторический период была вполне удобна для проживания человека и ведения хозяйственной деятельности. Однако к настоящему времени обнаружить поселенческие комплексы на указанной территории не удалось. Разновременные могильники компактно располагаются на небольшой территории, что приводит к гипотезе o ее особой сакральной функции и использовании места исключительно для совершения захоронений. Что этому послужило, духовная составляющая или удобное географическое расположение - сейчас ответить сложно. Но обе гипотезы имеют право на существование. 2. Могильник Нюрымпосллор 2 расположен на искусственном либо естественным холме (возвышенности). Трактовать генезис подобного явления до проведения полноценных исследований нецелесообразно, но сам факт вызывает большой научный интерес. 3. B исследованном захоронении медный котел надет на голову ребенка и вместе c телом помещен во внутреннюю камеру погребальной конструкции. В настоящее время неизвестны погребальные памятники на севере Западной Сибири с подобным неординарным элементом погребального обряда. Традиционно медные, а позднее и железные котлы устанавливались в самом погребении либо укладывались рядом с захоронением (в большинстве случаях перевернутые вверх дном). Эта традиция сохранилась и до наших дней. Исключением является лишь поздний могильник XII-XIII вв. Зеленый Яр, где ярким признаком погребального обряда являлось употребление вырезанных из стенок медных котлов пластин, которые закрывали все тело погребенного, в том числе и лицо (лицевые маски) [Гусев, Святова, 2020. С. 250].
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Перспективний план"

1

Иванов, С. Ю., and Д. В. Иванова. "Education as an institutional factor of social change." In Современное социально-гуманитарное образование: векторы развития в год науки и технологий: материалы VI международной конференции (г. Москва, МПГУ, 22–23 апреля 2021 г.). Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.37492/etno.2021.66.95.034.

Full text
Abstract:
предметом исследовательского поиска является анализ институциональных условий, которые предопределяют развитие отечественной системы образования. Подчеркивается, что образование – одна из ключевых ценностей для представителей различных социальных групп. В рамках реализуемого федерального проекта «Образование» были определены приоритеты по повышению квалификационного уровня человеческих ресурсов, обретению долгосрочной конкурентоспособности на основе качества ее человеческого капитала. Наблюдаемое сегодня развитие различных форм образования не всегда соответствует приращению академических знаний и профессиональных компетенций. Практика показывает, что ориентир на локализованное интенсивное развитие образования однозначно не приводит к ожидаемым качественным изменениям человеческого капитала. Статусные признаки образования не всегда могут соответствовать реальной квалификации. При этом диплом о высшем образовании нередко может рассматриваться лишь как возможность быть «востребованным» работодателями. В связи с этим акцент делается на различные способы обеспечения трудоустройства молодежи, организацию партнерского взаимодействия работодателей и представителей системы образования. В этом плане актуальна практика развития перспективных секторов «общества знаний». Отмечено, что высокий уровень образования и простое вложение в образование отнюдь не определяет развитие того или иного региона нашей страны. Поэтому важно уделять особое внимание совершенствованию соответствующей инфраструктуры, обеспечивающей включенность молодых специалистов в трудовую деятельность. the subject of the research is the analysis of the institutional conditions that determine the development of the national education system. It is emphasized that education is one of the key values for representatives of various social groups. Within the framework of the federal project "Education" implemented in our country, priorities were identified for improving the qualification level of human resources, gaining long-term competitiveness based on the quality of its human capital. In this regard, the development of various forms of education observed today does not always correspond to the increment of academic knowledge and professional competencies. Practice shows that the focus on localized intensive development of education does not lead to the expected qualitative changes in human capital. The status signs of education may not always correspond to the real one.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Перспективний план"

1

Козлов, А. В. Перспективи пошуків. Криворізький державний педагогічний університет, 1998. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4922.

Full text
Abstract:
Підведено підсумки та окреслено перспективні плани науково-дослідної лабораторії «Людина: світогляд, культура, духовність» при кафедрі української літератури Криворізького державного педагогічного інституту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography