Academic literature on the topic 'Переробка сміття'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Переробка сміття.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Переробка сміття"

1

Дзюбинська, О. В., А. В. Дзюбинський, and Г. І. Голодюк. "ІМПОРТ ВІДХОДІВ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМА ЧИ ПЕРСПЕКТИВИ." Економічні науки. Серія "Регіональна економіка", no. 18 (71) (November 28, 2021): 33–41. http://dx.doi.org/10.36910/2707-6296-2021-18(71)-4.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто стан справ у сфері переробки твердих побутових відходів (ТПВ). Відзначається, що не дивлячись на величезні щорічні додаткові обсяги сміття на полігонах, українські переробні підприємства вимушені імпортувати сировину. Висновок з цієї ситуації один: наші ТПВ низької якості та не можуть повноцінно бути використані у переробці. Тобто імпорт є вимушеним. Єдиним виходом з ситуації ми бачимо у якомога більшому охоплені регіонів України роздільним збором твердих побутових відходів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Корольчук Л.В. "КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСНОВИ ТЕОРІЇ СТАЛОГО РОЗВИТКУ." Економічний форум 1, no. 4 (October 13, 2020): 14–22. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2020-4-2.

Full text
Abstract:
В статті за допомогою застосування методу аналізу та синтезу при вивченні авторських дефініцій поняття «сталий розвиток» визначено та досліджено концептуальні основи теорії сталого розвитку з метою забезпечення її ефективного застосування у глобальних економічних процесах. За результатами проведеного дослідження, до концептуальних основ теорії сталого розвитку відносимо: - екологізацію економіки; - екоінноваційний розвиток; - глобальну відповідальність за практичну реалізацію концепції сталого розвитку. Вважаємо, що ефективність реалізації концепції сталого розвитку буде визначатися наявністю трьох концептуальних основ, тобто залежатиме від ступеня екологізації економіки країн світу, від рівня їх екоінноваційного розвитку, а також від посилення глобальної відповідальності країн за практичні результати. При чому, наголошуємо тут на необхідності вдосконалення усіх концептуальних основ одночасно та забезпечення перманентності взаємозв’язків між ними. Адже, екологізація економіки (створення пунктів сортування сміття, застосування енергозберігаючих технологій у побуті, переробка відходів від заготівлі круглого лісу тощо) більшою мірою на громадських засадах без дієвої інноваційної політики, як відбувається у нашій державі, не спричинить бажаної якісної трансформації. Натомість, стрімкий розвиток інноваційної сфери, як показує досвід Індії, в силу об’єктивних причин не гарантує вирішення навіть внутрішніх проблем екологічного та соціального характеру. А за відсутності глобальної відповідальності за практичні результати реалізація концепції сталого розвитку взагалі втрачає свій сенс, адже вирішення глобальних проблем не під силу кільком країнам, а лише консолідованій світовій спільноті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Нестор, В. Р. "ОГЛЯД МІСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ У СПОЛУЧЕНОМУ КОРОЛІВСТВІ ВЕЛИКОБРИТАНІЇ І ПІВНІЧНОЇ ІРЛАНДІЇ." Знання європейського права, no. 4 (February 11, 2021): 30–33. http://dx.doi.org/10.32837/chern.v0i4.123.

Full text
Abstract:
У статті рекомендовано під час дослідження міського самоврядування у Сполученому Королівстві звернутиувагу та досліджувати тільки відповідний досвід Англії.По-перше, більшість сіті розташована саме на території Англії. Англія має найвищий показник урбанізованості, а також не тільки найвищий відсоток сіті на квадратний кілометр площі, але й найвищий показник міськихнаселених пунктів загалом (тобто і сіті, і великих таунів).По-друге, це дасть змогу запропонувати рецепцію тих рішень, підходів, принципів тощо, які вже пройшлиперевірку часом, адже в Шотландії, Уельсі та Північній Ірландії місцеве самоврядування було відреформованона початку ХХІ століття, реформа відбувається й досі, а в Англії муніципальне законодавство було та залишаєтьсястабільним.Третім аргументом на користь того, щоб досліджувати тільки англійський досвід міського самоврядування,є те, що це дасть можливість вдалого застосування методу абстрагування. Абстрагуючись від доволі подібнихі таких, що поки що розрізняються досить незначними деталями, підходів до організації міського самоврядування в Англії, Уельсі, Шотландії та Північній Ірландії, буде легше запропонувати аргументовані висновки та пропозиції щодо рецепції позитивного досвіду.Нарешті, наголошено, що на сучасному етапі міське самоврядування зокрема та місцеве самоврядування зага- лом в Англії є найбільш різноманітним і різноваріантним.За винятком можливості утворити комбіновані муніципальні органи та органи муніципального управлінняВеликого Лондона, на території Англії є ще два підходи до утворення органів муніципального управління.Перший підхід застосовується в разі, коли йдеться про організацію місцевого самоврядування в неметрополі- тенських графствах. У такому разі утворюється рада графства, на яку покладається розв’язання питань освіти,вивіз та переробка сміття, стратегічне планування розвитку цієї адміністративно-територіальної одиниці. У неметрополітенських дистриктах також утворюються ради, на які покладається значно більше повноважень із забезпечення муніципальними послугами місцевого населення. Ці ради мають свої виконавчі органи, а також населення шляхом прямих виборів обирає їхнього лідера.Другий підхід застосовується в разі, коли йдеться про організацію місцевого самоврядування в унітарнихокругах. У такому разі утворюється рада унітарного округу, яка також має свій виконавчий орган і свого лідера(інколи його йменують «мером», це залежить від організаційно-правової форми місцевого самоврядування).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

ДЗЮБИНСЬКИЙ, А. В., and О. В. ДЗЮБИНСЬКА. "ДЕЯКІ ПИТАННЯ МИТНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ПЕРЕМІЩЕННЯ ВІДХОДІВ." Товарознавчий вісник 1, no. 15 (February 18, 2022): 45–51. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2310-5283-2022-15-4.

Full text
Abstract:
Мета. Дослідити існуючий стан та перспективи вітчизняних переробних заводів як на внутрішньому, так і зовнішньому ринках, а також оцінити вплив митної політики на їх розвиток.Методика. Методологічною базою роботи стали наукові доробки українських та іноземних фахівців у сфері переробки та державного регулювання переміщення відходів. Враховуючи появу великої кількості нової інформації, автори основну увагу приділили обробці матеріалів наукових збірників та журналів, а також даних інтернет ресурсів, в яких подана статистична інформація, думки провідних фахівців-практиків. При написанні статті були використані такі методи дослідження, як логічне узагальнення, системний підхід та теоретичний пошук, що ґрунтуються на пошуку та обробці інформації.Результати. Україна перебуває в рейтингу країн, що імпортують відсортоване сміття. Однак, приводу для оптимізму цей факт не додає. Якщо багато країн імпортують відходи після максимальної переробки власних, то у нас переважає практика захоронення сміття, а отже вітчизняної сировини для повноцінного функціонування тих небагатьох переробних підприємств катастрофічно не вистачає. Через це українські підприємства просто змушені імпортувати, а держава прикладати зусиль для стимулювання такого роду імпорту та контролю за експортом стратегічно важливих ресурсів. Для нормального функціонування переробної галузі в Україні не достатньо лише застосування ефективної митної політики. Першочергове завдання державних та місцевих органів влади має бути у організації роботи по виділенню ресурсоцінних компонентів зі сміття, а це в свою чергу не можливо без масштабного запровадження роздільного збору сміття, організації ефективної системи логістики та переробки. Розвиток галузі переробки може створити до 400 тис. додаткових робочих місць та забезпечувати щороку до 4-5 млрд. грн. ВВП. Крім цього, повторне застосування відходів суттєво знижує використання природних ресурсів та імпорт.Практична значимість. Отримані результати можуть бути використані в роботі вітчизняних підприємств, а також органів, що здійснюють регуляторну політику.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Семенова, Тетяна, and Маргарита Заремба. "ЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ СМІТТЄ-ПЕРЕРОБНОГО ПІДПРИЄМСТВА." Молодий вчений, no. 12 (100) (December 30, 2021): 289–92. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-12-100-58.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальним питанням оцінки ефективності діяльності під-приємства з переробки відходів. Наведено та охарактеризовано основні ме-тодичні підходи щодо визначення оцінки ефективності діяльності сміттєпере-робних підприємств у сучасних умовах. Описано переваги та недоліки кож-ного з них. Запропоновано та обґрунтовано використання методу оцінюван-ня ефективності діяльності підприємства, який враховує економічний, еколо-гічний та соціальний ефект процесу переробки відходів. Запропоновано ви-користання показників, які дозволяють комплексно оцінити економічний, екологічний та соціальний ефект. Для оцінки ефективності процесу переробки відходів пропонується використання показника інтегральної ефективності. Виконано оцінку ефективності переробки відходів в умовах конкретного суб’єкта господарювання за запропонованою методикою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Дзюбинська, О. В., А. В. Дзюбинський, and М. В. Смаль. "Управління потоками твердих побутових відходів На рівні територіальних громад." Сучасні технології та методи розрахунків у будівництві, no. 16 (February 3, 2022): 38–44. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2410-6208-2021-6(16)-05.

Full text
Abstract:
Розглянуто проблему поводження з твердими побутовими відходами в територіальних громадах Волинської області. Проаналізовано стан охоплення населення роздільним збором ТПВ: спостерігається дефіцит об’єктів інфраструктури поводження з побутовими відходами; вивезенням сміття охоплено лише половину населення; об’єктами роздільного збирання відходів переважно є скло і пластик, а побутові відходи, в основному, захороняються на полігонах та звалищах. Особливо гостро проблема роздільного збору сміття постає в сільській місцевості, в зв’язку з чим запропоновано структуру логістичного ланцюга переробки відходів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Yushchenko, Nadiia. "ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНИЙ ІНСТРУМЕНТАРІЙ ПЛАНУВАННЯ РОЗВИТКУ ТА РОЗМІЩЕННЯ ПІДПРИЄМСТВ ІЗ ПЕРЕРОБКИ СМІТТЯ В УКРАЇНІ." PROBLEMS AND PROSPECTS OF ECONOMIC AND MANAGEMENT, no. 1(17) (2019): 96–106. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5215-2019-1(17)-96-106.

Full text
Abstract:
Обґрунтовано необхідність поширення в Україну досвіду країн Європейського Союзу, де діють організаційно-правові механізми, що забезпечують мінімізацію утворення відходів та залучення їх до повторного використання як сировини. А також доцільність застосування економіко-математичного інструментарію в процесі прийняття управлінських рішень, спрямованих на створення й розвиток потужностей із переробки сміття, зокрема, для виробництва енергії в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Коломієць, Лариса Петрівна, and Тетяна Миколаївна Городілова. "РОЗРОБКА СЦЕНАРІЮ ПОЗАКЛАСНОГО ЗАХОДУ З АНГЛІЙСЬКОЇ ТА НІМЕЦЬКОЇ МОВ ДЛЯ УЧНІВ 8-ГО КЛАСУ НА ТЕМУ: «ЗАХИСТ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА: ПРОБЛЕМА ПЕРЕРОБКИ СМІТТЯ»." Scientific and methodological journal "Foreign Languages" 104, no. 4 (December 21, 2020): 59–62. http://dx.doi.org/10.32589/1817-8510.2020.4.219975.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Клановець, Олександр, and Владислав Бендюг. "Розробка інформаційної системи для переробки твердих побутових відходів." Матеріали міжнародної науково-практиченої конференції "Екологія. Людина. Суспільство", May 20, 2021, 177–83. http://dx.doi.org/10.20535/ehs.2021.233242.

Full text
Abstract:
Проаналізовані існуючі цифрові рішення в галузі переробки та сортування твердих побутових відходів. До них відносяться: виробництво смарт-систем для збору відходів («розумні контейнери»); оптимізація логістичних ланцюжків і оснащення автопарку спеціалізованим програмним забезпеченням і датчиками («розумні збирачі сміття»); виробництво і впровадження інтелектуальних систем переробки і утилізації твердих побутових відходів; розробка і застосування хмарних технологій і спеціалізованих інтерфейсів користувача. Розглянута державна програма Індії з управління переробкою відходів Swachh Bharat Mission. Запропоновано створити систему, яка представлятиме собою мережу автоматизованих пунктів сортування твердих побутових відходів в рамках міста. Дана інфраструктура має намір оптимізувати логістику підприємств переробки твердих побутових відходів, надавати їм точні відомості про кількість сміття, автоматизувати і пришвидшити сортування. Пункт має вигляд закритого захищеного контейнера з роботизованою системою для прийому та сортування твердих побутових відходів. Через отвір користувач подає сміття до контейнера. В контейнері розташована камера з LED освітленням для розпізнавання відходів. Керування системою здійснює мікрокомп’ютером Raspberry Pi 3 Model A+. Розпізнавання типу відходів відбувається на основі згорткової нейронної мережі. Дана мережа гарно працює в задачах машинного зору, надаючи високий рівень точності розпізнавання. Передача повідомлень від контейнеру буде здійснюватися за допомогою спеціалізованого протоколу MQTT, який працює в системі інтернету речей. В центах управління відбувається агрегування та аналіз інформації, отриманої з пунктів збору. Система матиме змогу виконувати прогноз використання пунктів в майбутньому за допомогою методів машинного навчання. Це дасть змогу планувати ресурси та діяльність підприємств з переробки твердих побутових відходів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Marchenko, Olga, Khrystyna Dziadyk, and Eduard Sliporodskyi. "BUILDING AN EFFECTIVE SYSTEM OF RECYCLING IN UKRAINE BY SWEDEN EXAMPLE." Market Infrastructure, no. 41 (March 2020). http://dx.doi.org/10.32843/infrastruct41-37.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Переробка сміття"

1

Максименко, М. С., and Євген Володимирович Ящеріцин. "Переробка сміття та відходів." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/31065.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

М, Власенко Валерія, Власенко Валерия, Vlasenko V, Агєєва Галина Миколаївна, Агеева Галина Николаевна, and Agieieva Galyna. "Переробка сміття як альтернатива сміттєзвалищам." Thesis, Національний авіаційний університет, 2019. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/40593.

Full text
Abstract:
Мета доповіді – оприлюднення результатів вивчення ситуації, що склалася зі сміттям в Україні; нормативно-правових аспектів збирання та переробці твердих побутових відходів; світової практиці утилізації сміття; обґрунтування доцільності формування комплексної містобудівної інфраструктури утилізації відходів життєдіяльності населення, яка забезпечить раціональне вирішення екологічних проблем переповнених сміттєзвалищ та забруднення навколишнього середовища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Назаренко, Олена Василівна, and Наталя Борисівна Решетняк. "Про економічну доцільність інвестування у переробку сміття в Україні." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/21695.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Басенко, Т. В. "Деякі особливості підготовки побутових відходів до переробки." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11770.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Рассоха, Олексій Миколайович, Ганна Миколаївна Черкашина, and М. К. Черкашина. "Використання сумішей термопластичних полімерних матеріалів з твердих побутових відходів при виробництві полімерних композитів." Thesis, ТОВ "Центр екологічної освіти та інформації", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48812.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Литвинова, І. В. "Інвестиції у відходи виробництва та вторинну переробку сміття." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/49934.

Full text
Abstract:
Відомий актор Чарлі Чаплин колись сказав, що «Ніщо не вічне в нашому грішному світі , навіть наші неприємності. Не можна не погодитись, адже запаси природних ресурсів, наявних на Землі, не безмежні, а великою «неприємністю» сучасного суспільства є накопичення відходів. Нераціональне використання природних ресурсів призвело до того, що на сьогодні ми витратили майже третину. Саме тому дуже важливо розпоряджатися ними економно, одночасно займаючись вторинною переробкою вже використаної сировини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Буткова, А. Ю., Є. В. Мантрова, and Олена Василівна Назаренко. "Стан організації бізнесу з переробки сміття в Україні." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/19549.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Стеценко, Ольга Миколаївна, and Наталія Володимирівна Бжезовська. "Архітектурно-екологічні засоби вирішення проблеми збору та переробки сміття в Миколаївській області." Thesis, Національній авіаційний університет, 2019. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/41160.

Full text
Abstract:
Робота присвячена аналізу архітектурно-екологічних засобів вирішення проблеми збору, переробки та утилізації відходів в Миколаївської області задля збереження містобудівного середовища та створення зручних умов для жителів і відвідувачів міського пункту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Стеценко, Ольга Миколаївна, and Наталія Володимирівна Бжезовська. "Архітектурно-екологічні засоби вирішення проблеми збору та переробки сміття в Миколаївській області." Thesis, Національній авіаційний університет, 2019. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/52721.

Full text
Abstract:
Робота присвячена аналізу архітектурно-екологічних засобів вирішення проблеми збору, переробки та утилізації відходів в Миколаївської області задля збереження містобудівного середовища та створення зручних умов для жителів і відвідувачів міського пункту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Стеценко, О. "Архітектурно-екологічні засоби вирішення проблеми збору та переробки сміття в Миколаївській області." Thesis, Національний авіаційний університет, 2019. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/40383.

Full text
Abstract:
Робота присвячена аналізу архітектурноекологічних засобів вирішення проблеми збору, переробки та утилізації відходів в Миколаївської області задля збереження містобудівного середовища та створення зручних умов для жителів і відвідувачів міського пункту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography