Academic literature on the topic 'Паперові технології'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Паперові технології.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Паперові технології"

1

Editor, Editor. "ДОСЛІДЖЕННЯ СУЧАСНИХ ПРОБЛЕМ УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ ЦЕЛЮЛОЗНО-ПАПЕРОВОЇ ПРОДУКЦІЇ." Товарознавчий вісник 1, no. 12 (November 29, 2019): 256–62. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2310-5283-2019-12-25.

Full text
Abstract:
Мета. Визначення проблем розвитку ринку целюлозно-паперової продукції,окреслення шляхів їх вирішення.Результати. Встановлено, що ринок целюлозно-паперової продукції активнорозвивається. Целюлозно-паперова промисловість є важливою галуззю економіки України.Україна є експортером такої продукції на європейський ринок, а, отже, вітчизнянапродукція є конкурентоспроможною та якісною. Проте існує імпортозалежність відзакордонної сировини, яка є дороговартісною. Маючи хороші промислові потужності звиробництва паперової продукції, слід шукати альтернативні джерела власної рослинноїсировини, аби даний ринок розвивався потужніше. В Україні функціонує понад 20підприємств, що виробляють паперову продукцію в Україні, проте матеріально-технічнабаза їх застаріла.Найважливішими видами продукції целюлозно-паперової промисловості є целюлоза,папір, картон. За обсягами виробництва паперу провідні місця у світі традиційнозаймають розвинуті країни: США, Японія, Канада, Німеччина. Найбільшимиекспортерами її є Канада, та деякі європейські країни – Швеція, Фінляндія, Норвегія,Австрія, а імпортерами – США, великі європейські країни, Японія.Вагомим фактором зміни імпортозалежності від закордонної сировини є пошукальтернативних джерел власної вітчизняної сировини для виготовлення целюлознопаперової продукції, проведення наукових досліджень щодо технологій переробки такоїпродукції та активне впровадження у виробництво.Наукова новизна. Встановлено динаміку експорту-імпорту целюлозно-паперової продукції Україною.Практична значимість. Зважаючи на проведений аналіз українського ринкуцелюлозно-паперової продукції, можна зробити висновок про перспективність йогорозвитку, адже промислові потужності в нашій країні є, існує сформована нормативнотехнічна база, проте є проблема із недостатністю вітчизняної сировини, адже основнимматеріалом для її виробництва є макулатура. Вагомим фактором зміниімпортозалежності від закордонної сировини є пошук альтернативних джерел власноївітчизняної сировини для виготовлення целюлозно-паперової продукції, проведеннянаукових досліджень щодо технологій переробки такої продукції та активневпровадження у виробництво.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Editor, Editor. "ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ОДЕРЖАННЯ ЦЕЛЛЮЛОЗОВМІСНИХ ТОВАРІВ З ТЕХНІЧНИХ КОНОПЕЛЬ ЗА РІЗНИХ СПОСОБІВ ЗБИРАННЯ СТЕБЕЛ." Товарознавчий вісник 1, no. 12 (November 27, 2019): 66–74. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2310-5283-2019-12-07.

Full text
Abstract:
Мета. Визначення прибутку та рентабельності від реалізації товарів зі стебелтехнічних конопель після технологій вирощування та переробки зеленцевого збирання тазбирання після повної стиглості на насіння.Методика. При дослідженнях використовували методику, яка ґрунтується навикористанні науково обґрунтованих норм продуктивності з урахуванням природних,економічних і технологічних особливостей культури за якими розраховується економічнаефективність.Результати. Встановлено, що основні показники витрат при зеленцевій технологіївирощування технічних конопель становлять 17217,65 грн. та перевищують витратитехнології збирання в стадії повної стиглості на насіння – 15792,52 грн. Це пов’язано зтим, що зеленцева технологія дає можливість отримання цінного довгого волокнотекстильного спрямування, що потребує додаткових витрат на вирощування. Але,виходячи з розрахунків прибутку та рентабельності від реалізації товарів з технічнихконопель за цими технологіями, товари після технології зеленцевого збиранняконкурентоспроможніші – 48723,55 грн/га і 188,65 % ніж товари після технологіївирощування до повної стиглості – 14321,22 грн/га і 60,45 %. Більш цінне волокнотехнічних конопель після зеленцевої технології на вітчизняному та світовому ринку черезсвої споживні характеристики: низький показник лінійної щільності – 0,67-0,82 текс,високій показник міцності – 20,3-26,5 даН, воно може використовуватися для одержаннякотоніну, целюлози, цінних паперів, тонкої пряжі і трикотажних виробів. Наукова новизна. Вперше визначена економічна ефективність, яка уможливлюєодержання волокна зі стебел технічних конопель зеленцевої технології високої якості,придатного для отримання товарів широкого спектра застосування. Доказананедостатня економічна ефективність товарів зі стебел технічних конопель післятехнології на одержання насіння, за якою отримується волокно низької якості.Практична значимість. Проведені розрахунки економічної ефективності товарів зістебел технічних конопель двох технологій дадуть можливість українським переробникамв повному обсязі оцінити ресурсні витрати на отримання цих товарів та визначитиприбутки від їх реалізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Пилипченко, А. В., and М. Б. Пісковий. "ОСОБЛИВОСТІ СЕЛЕКЦІЇ НОВИХ СОРТІВ КОНОПЕЛЬ ПОСІВНИХ У ТОВ «ІНСТИТУТ ОРГАНІЧНОГО ЗЕМЛЕРОБСТВА»." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 1 (March 27, 2020): 13–24. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2020.01.01.

Full text
Abstract:
Група компаній «Арніка» м. Глобине Полтавської області сьогодні є одним з найбільших підпри-ємств України та світу, що вирощують сількогосподарські культури за технологіями органічного землеробства. Зрозуміло, що при переході від класичних технологій до органічного виробництва виникла низка проблем, для розв’язання яких довелося задіяти як наявний досвід, так і нові наукові дос-лідження. Однією з галузей сільського господарства в Україні, яка найбільше відповідає вимогам ве-дення біологічного землеробства, є коноплярство. В цьому питанні важливу роль відіграють біологі-чні властивості культури, попит на продукцію конопель. Біологічною особливістю культури коно-пель є те, що вони майже не потребують хімічного захисту від шкідників і хвороб, а відповідно й застосування пестицидів. Коноплі – культура, яка за умови дотримання технології вирощування, са-ма бореться з бур’янами. В Україні коноплярство завжди було однією з пріоритетних галузей сіль-ського господарства. Воно займає провідні позиції не лише в Європі, а й загалом у світі. Сфера за-стосування сировини з конопель суттєво розширюється. Окрім традиційного використання в легкій, будівельній, целюлозно-паперовій, автомобіле- й авіабудівній, хімічній промисловості, продукція ко-нопель стала використовуватися для виготовлення лікарських, парфумерних, косметичних препара-тів, високоякісної олії, добавок до багатьох харчових продуктів та інше. Саме останні варіанти ви-користання конопель вимагають застосування екологічно чистої продукції, яка б на ринку мала бі-льший попит, вищу оцінку і вартість. Створення сортів і гібридів рослин, які сприяють підвищенню продуктивності та адаптивності штучних екосистем, входить до переліку найактуальніших агро-технічних заходів біологізації технологій. Саме цій проблемі присвячені наукові дослідження, що проводились протягом 2014−2018 років і тривають дотепер. У цій статті ми спробували показати пошуки, досягнення й висновки, маючи на меті вивести нові сорти конопель посівних, що придатні для класичних технологій вирощування, а найважливіше – адаптовані для технологій органічного землеробства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

С.В. ПУТІНЦЕВА, А.О. ТІХОСОВА, and О.М.МАНДРА. "ХАРАКТЕРИСТИКА ВЛАСТИВОСТЕЙ ЦЕЛЮЛОЗОВМІСНИХ МАТЕРІАЛІВ ІЗ РІЗНОЇ РОСЛИННОЇ СИРОВИНИ." Товарознавчий вісник 1, no. 15 (February 19, 2022): 264–73. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2310-5283-2022-15-23.

Full text
Abstract:
Мета роботи полягає в здійсненні аналізу властивостей целюлозовмісних матеріалів із різної рослинної сировини для встановлення їх придатності для виготовлення целюлозних напівфабрикатів у целюлозно-паперовій промисловості, а також проведенні досконалого вивчення сучасних технологій одержання целюлозних напівфабрикатів із стебел та волокна технічних конопель.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гусь, Аліна Володимирівна. "ДО ПИТАННЯ ЦИФРОВІЗАЦІЇ ДОГОВІРНОГО ПРАВА." Дніпровський науковий часопис публічного управління, психології, права, no. 6 (February 28, 2022): 104–8. http://dx.doi.org/10.51547/ppp.dp.ua/2021.6.16.

Full text
Abstract:
Нині одна із найбільш обговорюваних технологій, яка зачіпає сферу господарських відносин у межах цифрової економіки України, – це блокчейн та смарт-контракти, що створюються у його середовищі та широко застосовуються у різних галузях народного господарства. У статті аналізуються підходи до впровадження смарт-технології як засобу підтримання класичної договірної діяльності та інноваційної технології її інтеграції у договірне право України. Розглянуто особливості правового регу- лювання смарт-договірних відносин. Мета дослідження - визначення місця смарт-контракту в межах традиційних договірно-правових конструкцій, простеження підходів до розуміння його правової природи, зокрема на підставі аналізу визначень, сформульованих у західній правовій доктрині. Встановлено, що існують два основних підходи: смарт-контракт як юридичний документ і смарт-контракт як комп’ютерна програма. На підставі виділених підходів до розуміння правової природи смарт-контрактів запропоновано дві моделі інкорпорації смарт-контрактів у національне договірне право: технологічна та інноваційно-правова. Технологічна модель передбачає використання смарт-контракту тільки як інструментального засобу, призначеного для підтримання діяльності за контрактом у частині автоматичного виконання зобов’язань та блокчейн-зберігання їхніх результатів. Водночас у разі суперечності між тим, як комп’ютерна програма виконує договір, і тим, що написано в умовах договору, перевагу має той сценарій, який прописано у класичному договорі. Інноваційно-правова модель інкорпорації смарт-контрактів у договірному праві передбачає їхню легітимацію і на цій основі – відмову від паперової версії договору, визнання юридичного статусу договору за угодою, укладеною із використанням смарт-технології без виконання будь-яких інших формальностей. У межах поставленої мети автор аналізує форму, предмет, суб’єктний склад смарт-контрактів у разі їхньої легітимації у межах інноваційно-правової моделі інкорпорації у договірне право. Зроблено висновок про достатність чинної правової бази та законодавчих ініціатив для впровадження смарт-контрактів у сферу господарювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Хмілярчук, Ольга Іларіонівна, Катерина Олександрівна Чепурна, and Марія Олександрівна Клішина. "Оцінка якості виготовлення роз’ємних конструкцій паперово-білової продукції." Технологія і техніка друкарства, no. 1(71) (April 5, 2021): 27–36. http://dx.doi.org/10.20535/2077-7264.1(71).2021.230270.

Full text
Abstract:
Комплексний показник якості видань з роз’ємними блоками — це характеристика, визначена у кількості декількох факторів, їх властивостей, які визначають якість продукції. Цей показник визначається відповідно до експлуатації та способів виготовлення. Серед факторів, що впливають на якість виготовлення роз’ємних конструкцій паперово-білової продукції виділено наступні: виготовлення блоку, зошитів, сторінок; обладнання, матеріали, технологія, методи та засоби вимірювання, персонал (економічна зацікавленість, умови праці, кваліфікація та спеціалізація, дисципліна). Проаналізувавши вплив людських ресурсів, розглянуто ранжування факторів ризику. При розгляданні матеріалів як складової фактору виготовлення, було визначено, що на довготривалість виготовлення впливає тип конструкції, складність конструкції (кількість деталей, складність скріплень), час ручних та машинних операцій при брошурувально-палітурних процесах. В результаті виконаних досліджень проведено загальний аналіз факторів впливу на якість роз’ємних конструкцій паперово-білової продукції, їх ранжування; представлено комплексний показник якості даного виду продукції, розроблено діаграму Ісікави. Згідно із розробленою причинно-наслідковою діаграмою, систематизовано чинники впливу на якість виготовлення роз’ємних конструкцій паперово-білової продукції. Представлена діаграма дозволяє встановити можливі причини отримання браку на всіх етапах виготовлення продукції, провести аналіз причин появи браку та знайти шляхи їх усунення, що в цілому дозволить покращити якість. За результатами опитування двох експертних груп з користувачів (група 1) та виробників (група 2) продукції встановлено, що дані не завжди корелюються між собою. Погляди користувача та виробника деколи відрізняються. Це спричинено тим, що при виробництві окремим фактором при оцінці виробу до уваги береться технологія виготовлення. Тобто в певних випадках використання того чи іншого матеріалу може бути недоцільним або неможливим. Відповідно продукція, що цікава споживачам, досить часто викликає складнощі в технологічних процесах виготовлення на виробництві. За результатами проведених досліджень було розроблено алгоритм керування якістю виготовлення роз’ємних конструкцій паперово-білової продукції, чим було сформульовано вимоги до продукції та потреби або очікування користувачів. Якістю визначається ступінь, для якого сукупність характеристик задовольняє вимоги, що призводять до задоволення замовника та його сприйняття ступеня виконання вимог.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Golubnychy, D., O. Kolomiytsev, V. Tretyak, Ya Kliuchka, and A. Rybalchenko. "АРХІТЕКТУРА СИСТЕМИ ОБМІНУ МЕДИЧНИМИ ДАНИМИ ПАЦІЄНТІВ З ЛІКАРЯМИ НА ОСНОВІ IOTA." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 67 (April 1, 2022): 57–61. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2022.1.057.

Full text
Abstract:
Обмін медичною інформацією дозволяє здійснювати електронне переміщення медичних даних між різними інформаційними системами охорони здоров’я. На відміну від традиційних паперових документів, електронні дозволяють постачальникам медичних послуг отримувати доступ до важливої медичної інформації та обмінюватися нею. Проте, існуючі системи охорони здоров’я для обміну медичними даними громадянин, зіткнулися з низкою проблем, зокрема: конфіденційність, безпека та відсутність контролю з боку пацієнтів. Враховуючи все вищесказане, запропоновано використовувати технологію розподіленого реєстру, оскільки вона може кардинально змінити спосіб зберігання медичної інформації, забезпечуючи безпечні способи обміну даними. У статті розглядається технологія розподіленого реєстру для Інтернету речей (Internet Of Things, IoT), яка називається IOTA. Блок- чейн вже використовується в багатьох системах охорони здоров’я, оскільки він вирішує серйозні проблеми охорони здоров’я, що пов’язані з конфіденційністю та безпекою. Однак, залишаються питання, що пов’язані з масштабованістю та продуктивністю блокчейну. IOTA вирішує ці проблеми, оскільки використовує структуру даних DAG (directed acyclic graph), яка дозволяє додавати транзакції паралельно. Це скорочує час, що потрібний на підтвердження транзакцій, а кількість одночасно оброблюваних транзакцій може бути необмеженою. Протокол Masked Authenticated Messaging (MAM) дозволяє безпечно передавати зашифровані потоки даних як транзакції. Тому, система, що пропонується, використовує IOTA для безпечного обміну медичними даними. Процес створення та надсилання медичних даних в IOTA проілюстровано на конкретному прикладі. Розглянуто застосування протоколу МАМ на прикладі передачі медичних даних пацієнта лікарю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

ОЛЕКСАНДРУК, Ірина. "ДОСЛІДЖЕННЯ СЕМАНТИКИ ВІДНОСНИХ ПРИКМЕТНИКІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ (НА МАТЕРІАЛІ «СЛОВНИКА УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ» У 20 ТОМАХ)." Проблеми гуманітарних наук Серія Філологія, no. 48 (March 10, 2022): 101–7. http://dx.doi.org/10.24919/2522-4565.2021.48.13.

Full text
Abstract:
У статті йдеться про дослідження семантики відносних прикметників української мови з використанням комп’ютерних технологій. Джерельною базою обрано «Словник української мови» у 20 томах Українського мовно-інформаційного фонду НАН України, який функціонує у паперовій та електронній версіях. Електронна версія представлена двома варіантами: Віртуальною лексикографічною лабораторією «Словник української мови», що є інструментом для укладання 20-томного «Словника української мови» і проведення наукових досліджень, та онлайновим «Словником української мови у 20 томах», який розміщено у вільному доступі на сайті Українського лінгвістичного порталу. Мета статті – продемонструвати проведення семантичного аналізу відносних прикметників на матеріалі «Словника української мови» у 20 томах для створення мовно-інформаційного інструментарію, орієнтованого на виконання семантичних досліджень в електронному словнику. Методи дослідження – комп’ютерні технології, лексикографічний аналіз, теорія семантичних станів. Зазначено, що необхідною умовою ефективної автоматизації електронних словників для досліджень із семантики є вимога експліцитного представлення в них семантичної інформації. Словникові дефініції відносних прикметників із формулами тлумачення «Прикм. до» і «Стос. до» лише встановлюють факт зв’язку значення прикметників із лексичними значеннями іменників, від яких ці прикметники утворено, тоді як він повинен бути представленим в експліцитному вигляді у тлумаченнях відносних прикметників для ефективної автоматизації електронного словника під час проведення семантичних досліджень. Запропоновано спосіб проведення семантичного аналізу відносних прикметників у 20-томному «Словнику української мови». Представлено один із етапів розроблення багатопараметричного інструментарію для проведення семантичних досліджень відносних прикметників з неекспліцитними формулами тлумачення в електронному тлумачному словнику. Для поглибленого дослідження семантичної структури українського прикметника застосовано формалізм теорії семантичних станів, розроблений В. А. Широковим. Продемонстровано етапи конкретизації лексичного значення відносного прикметника у сполученні з іменником, визначення семантичних класів, установлення семантичних відношень, наведено приклад експліцитного подання відповідної словникової дефініції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Юрійович, Каламайко Андрій. "УПРОВАДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРИНЦИПІВ ЦИВІЛЬНОГО СУДОЧИНСТВА." Часопис цивілістики, no. 43 (December 25, 2021): 58–65. http://dx.doi.org/10.32837/chc.v0i43.445.

Full text
Abstract:
Розвиток інформаційних технологій є одним з аспектів глобальної трансформації, зокрема й органів державної влади. Зважаючи на сучасні інформаційні потреби суспільства, зрозуміло, що без упровадження інформаційних технологій і автоматизації окремих процесів у суді подальший розвиток системи правосуддя неможливий.«Електронне правосуддя» забезпечує використання інформаційно-комунікаційних технологій у процесі реалізації процесуального права. Новинки судової влади мають бути спрямовані на розширення доступності правосуддя, прискорення й оптимізацію судового розгляду, підвищення його якості й ефективності, досягнення прозорості та відкритості судової системи.Метою статті є розкриття особливостей використання інформаційних технологій у цивільному судочинствів розрізі дотримання основних його засад, адже цифровізація судової системи шляхом упровадження сучасних IT-технологій в Україні є одним із найбільш ефективних способів підвищення рівня та якості здійсненняправосуддя, виконання його завдань. Справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішенняцивільних справ неможливі без дотримання його принципів, які є ключовими орієнтирами у формуванніпроцесуального права.У результаті проведеного аналізу чинного та перспективного законодавства, доктринальних підходів, передового досвіду зарубіжних країн автор розкриває переваги впровадження інформаційних технологій у цивільне судочинство, їхній вплив на реалізацію таких принципів, як: верховенство права, рівність усіх учасників судового процесу перед законом та судом, гласність і відкритість судового процесу, розумність строків розгляду справи судом, змагальність сторін.Перехід на електронне правосуддя, безумовно, замінить паперову рутину та полегшить доступ до правосуддя,а також зробить правосуддя більш прозорим та доступним. Міжнародний досвід свідчить, що використання електронних технологій у судовій системі сприяє більш ефективній судовій діяльності, спрощує обмін інформацією між судами, учасниками процесу, а також іншими органами влади.На основі проведеного дослідження зроблені узагальнення та висновки щодо стану та перспектив застосування інформаційних технологій у цивільному судочинстві крізь призму його принципів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Гopбaчoвa, O. М., and Ю. А. Заяць. "СУЧАСНИЙ ФОНДОВИЙ РИНОК УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ." Підприємництво та інновації, no. 20 (October 29, 2021): 62–66. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/20.8.

Full text
Abstract:
Фондовий ринок у кожній країні є індикатором розвитку інвестиційних процесів та проведення ринкових реформ, які забезпечують стійкий розвиток національної економіки. Сьогодні виділяють кілька напрямів діяльності, у яких фондовий ринок відіграє важливу роль. Як уже було згадано, одним із таких напрямів є інвестиції, адже інвестори, купуючи фінансові інструменти, безпосередньо забезпечують перелив своїх заощаджень у реальний сектор економіки, а це, своєю чергою, сприяє підвищенню продуктивності праці та впровадженню інноваційних технологій, які є необхідними на шляху економічного зростання. На жаль, сьогодні фондовий ринок в Україні перебуває на етапі становлення та відповідно до цього не функціонує належним чином. Основними проблемами його розвитку є дуже малі обсяги продажу цінних паперів, використання цінних паперів для того, аби не сплачувати податки, слабкий захист інвесторів тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Паперові технології"

1

Стрижова, Оксана Петрівна. "Концептуальне проектування об’ємного анімаційного оформлення наочного посібника з навчальної дисципліни «Основи композиції»." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11204.

Full text
Abstract:
В дипломному проекті виконано розробку наочного посібника з навчальної дисципліни «Основи композиції» для студентів спеціальності 022 – Дизайн та інших мистецьких спеціальностей. Посібник є інтерактивним навчально-методичним виданням, що містить 8 розділів із стислими теоретичними відомостями, поданими за допомогою гіперактивного QRкодового посилання на тематичні інформаційні блоки та 8 розворотів із 13 об’ємними паперовими ілюстраціями, що складаються-розкладаються або рухаються і трансформуються. В рамках розробленої концепції художньотехнічного вирішення оформлення наочного посібника розроблені авторські приклади застосування теоретичних відомостей за допомогою різних елементів і засобів композиції, а також їх конструктивний устрій і механізми трансформації. Для оформлення титульної сторінки розроблено акцидентний шрифт, для шмуцтитулів розділів спроектовано конструктивний механізм для позначення нумерації розділів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Креховецька, Вікторія Мирославівна, and Viktoriia Krekhovetska. "Оптимізація виробничого процесу автоматизованої переробки макулатури." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет ім. І. Пулюя, Факультет прикладних інформаційних технологій та електроінженерії, Кафедра автоматизації технологічних процесів і виробництв, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/29661.

Full text
Abstract:
Робота виконана на кафедрі автоматизації технологічних процесів і виробництв факультету прикладних інформаційних технологій та електроінженерії Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України. Захист відбудеться «23» грудня 2019р.о 8.00год. на засіданні екзаменаційної комісії №43 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя
Креховецька В.М. Оптимізація виробничого процесу автоматизації переробки макулатури. 151 – «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» – Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя. – Тернопіль, 2019. Здійснено розробку та оптимізацію автоматизованої системи керування технологічним процесом переробки макулатури.
Krekhovetska VM Optimization of the production process for the automation of waste recycling. 151 - "Automation and Computer-Integrated Technologies" - Ternopil Ivan Pulyuy National Technical University. - Ternopil, 2019. The automated process control system for waste recycling has been developed and optimized.
Вступ 1. Аналітична частина 1.1. Аналіз стану питання за літературними та іншими джерелами 6 1.2. Актуальність виконання роботи 9 1.3. Методи вирішення поставленої задачі 10 1.4. Висновки та постановка задач на дипломну роботу магістра 13 2. Технологічна частина 2.1. Характеристика виробу та його призначення 15 2.1.1. Аналіз умов роботи виробу, матеріалу та його властивостей 15 2.1.2. Аналіз конструктивних особливостей виробу та технологічних особливостей його виготовлення 16 2.1.2.1. Процес виготовлення пакувального паперу та картону 17 2.1.2.2. Газетні та звичайні друкарські та письмові папери 18 2.1.2.3. Гігієнічний папір і вторинний папір 20 2.1.3. Аналіз технічних умов на виготовлення виробу 23 2.2. Розробка технологічного процесу виготовлення виробу 24 3. Конструкторська частина 3.1. Аналіз вихідних даних на проектування, базового варіанту виробничої системи і розробка технічного завдання на проектування 27 3.2. Обґрунтування вибору функціональної схеми автоматизації 28 3.3. Обґрунтування вибору, опис та розрахунок технічних засобів автоматизації: 3.3.1. Підбір серійного обладнання, уточнення компоновки автоматизованої системи та розрахунок її технічних характеристик на основі паспортних даних серійного обладнання 30 3.3.2. Обґрунтування необхідності проектування, вимог і технічних показників нестандартного обладнання, що входить в автоматизовану систему 32 3.3.3. Вибір та опис принципових схем нестандартного обладнання 32 3.4. Розробка системи керування автоматизованою системою 36 3.4.1. Обґрунтування вибору варіанту схеми керування автоматизованою системою 37 3.4.2. Обґрунтування вибору програмованих логічних контролерів (ПЛК) для системи керування 38 3.5. Розробка мережі передачі даних автоматизованої системи 39 3..2. Проектування логічної топології мережі 41 4. Науково-дослідна частина 4.1. Характеристика об’єкту або предмету дослідження 43 4.2. Програма і методика теоретичних та експериментальних досліджень 45 4.3. Обробка результатів досліджень 51 4.4. Аналіз і узагальнення отриманої інформації 53 4.5. Наукові і практичні висновки, пропозиції щодо використання результатів виконаних досліджень 55 4.6. Розрахунок та моделювання системи автоматичного регулювання 55 5. Спеціальна частина 5.1. Обґрунтування програмного забезпечення для керування лінією розволокнення макулатури 59 5.2. Розробка керуючої програми на мові структурного тексту 60 5.3. Обґрунтування вибору програмного забезпечення для програмованого логічного контролера 62 6. Обгрунтування економічної ефективності 6.1. Технічні характеристики транспортера сортування макулатури 64 6.2. Визначення трудомісткості і обсягу робіт конструкторської підготовки виробництва 65 6.3. Визначення трудомісткості і обсягу робіт технологічної підготовки виробництва 67 6.4. Складання сіткового графіка технічної підготовки виробництва 67 6.5. Визначення економічної ефективності 70 7. Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях 7.1. Стандарти безпеки 78 7.2. Стандарти зберігання макулатури 80 7.3. Оцінка безпеки машин переробки паперу 81 7.4. Ефективна оцінка виробничих ліній 83 7.5. Значення автоматизації виробничих процесів в питаннях охорони праці 85 8. Екологія 8.1. Огляд введеної сировина та енергії, а також вивантаженої продукції 86 8.2. Відходи від переробки макулатури 89 8.2.1. Споживання води під час переробки паперу 90 8.2.2. Використання хімічних добавок при переробці відходів 92 8.2.3. Використання палива та енергії при переробці макулатури 96 8.2.4. Викиди у воду при переробці макулатури 100 8.2.5. Викиди в твердих відходів при переробці макулатури 102 8.2.6. Викиди в атмосферу при переробці макулатури 106 8.2.7. Шум від переробки паперових відходів 108 Висновки 109 Бібліографія 110 Додатки 112
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Будьоний, Олександр Петрович, Александр Петрович Буденный, Oleksandr Petrovych Budonyi, and О. І. Четверікова. "Використання екологічно чистих технологій у ЦПП." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31549.

Full text
Abstract:
На сучасному етапі взаємодії людини з навколишнім середовищем на перший план висувається питання сталого розвитку регіонів та країни в цілому, яке може бути вирішене шляхом різкого зниження споживання природних ресурсів та енергії. За рахунок постійного зростання споживання води в багатьох країнах світу дедалі частіше висуваються вимоги щодо розгляду води як загальнонаціонального ресурсу, який має грошове визначення і включати витрати на використання води до витрат виробничої діяльності, що впливають на вартість продукції. В той же час існує тенденція до зміцнення контролю над очисткою стічних вод, шляхом розробки норм скиду і законодавчих актів. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31549
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Луцкевич, О. В. "Управління фінансовими ризиками обігу цифрових цінних паперів." Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/20072.

Full text
Abstract:
Луцкевич, О. В. Управління фінансовими ризиками обігу цифрових цінних паперів : дис.... канд. екон. наук : 08.00.08 / О. В. Луцкевич. - Чернігів, 2020. - 283 с
У дисертаційній роботі поглиблено теоретичні засади управління фінансовими ризиками обігу цифрових цінних паперів й обґрунтовано науково-практичні рекомендації щодо ефективного реагування на них в умовах впровадження нових фінансових технологій. Досліджено економічну природу цифрових цінних паперів та з’ясовано змістові компоненти структури поняття «цифровий актив». Систематизовано теоретичні підходи до сутнісного розуміння фінансового ризику та набуло подальшого розвитку його тлумачення стосовно цифрових цінних паперів. Інтерпретовано класифікаційні ознаки фінансового ризику обігу цифрових цінних паперів. Висвітлено процедурний механізм управління фінансовими ризиками цифрових цінних паперів. З’ясовано найважливіші проблеми та визначено основні напрямки подальшого розвитку ринку цінних паперів за допомогою побудови когнітивної карти. Розглянуто існуючі моделі державного регулювання ринку цінних паперів. Сформульовано змістоформуючі характеристики регулювання ринку цифрових цінних паперів. Представлено еволюційність розвитку технології блокчейн в Україні, систематизовано основні її переваги і недоліки. Доведено переваги застосування технології блокчейн на різних етапах реалізації угоди з цінними паперами. Удосконалено трансформацію архітектури національної системи депозитарного обліку цінних паперів. Сформульовано наукові засади управління комплаєнс-ризиком учасників процесу обігу цифрових цінних паперів. Запропоновано науково-методичний підхід до управління кібер-ризиком, що передбачає побудову каскадної моделі причинно-наслідкових зв’язків між загрозами кібер-ризику та фінансовими втратами суб’єктів процесу обігу нецифрових цінних паперів із урахуванням різновидів топології внутрішніх мереж таких суб’єктів
В диссертационной работе углублены теоретические основы управления финансовыми рисками обращения цифровых ценных бумаг и обоснованы научно-практические рекомендации по эффективному реагированию на них в условиях внедрения новых финансовых технологий. Исследовано экономическую природу цифровых ценных бумаг и выделены содержательные компоненты структуры понятия «цифровой актив». Систематизированы теоретические подходы к сущностному пониманию финансового риска и получило дальнейшего развития его толкование относительно цифровых ценных бумаг. Интерпретировано классификационные признаки финансового риска обращения цифровых ценных бумаг. Охарактеризован процедурный механизм управления финансовыми рисками цифровых ценных бумаг. Выявлено важнейшие проблемы и определены основные направления дальнейшего развития рынка ценных бумаг с помощью построения когнитивной карты. Рассмотрены существующие модели государственного регулирования рынка ценных бумаг. Сформулировано характеристики регулирования рынка цифровых ценных бумаг. Исследована эволюция развития технологии блокчейн в Украине, систематизированы основные ее преимущества и недостатки. Доказано преимущества применения технологии блокчейн на разных этапах реализации соглашений с ценными бумагами. Предложены пути трансформации национальной системы депозитарного учета ценных бумаг. Сформулированы научные основы управления комплаенс-риском участников процесса обращения цифровых ценных бумаг. Предложено научно-методический подход к управлению кибер-риском, предусматривающий построение каскадной модели причинно-следственных связей между угрозами кибер-риска и финансовыми потерями субъектов процесса обращения нецифровых ценных бумаг с учетом разновидностей топологии внутренних сетей таких субъектов.
The dissertation deepens the theoretical foundations of financial risk management of digital securities and substantiates scientific and practical recommendations for effective response to them in the introduction of new financial technologies. The economic nature of digital securities is investigated and the content components of the structure of the concept of "digital asset" are highlighted. Theoretical approaches to the essential understanding of financial risk have been systematized and its interpretation regarding digital securities has been further developed. The classification features of the financial risk of digital securities circulation have been interpreted. A procedural mechanism for managing the financial risks of digital securities is presented, which should provide for the application of the following principles: complexity, continuity, consistency, prudence, efficiency, proactiveness and significance. As structural components of the mechanism for managing financial risks of circulation of digital securities, the management, instrumental, information and resource blocks are distinguished. The most important problems were clarified and the main directions of the further development of the securities market were determined by means of building a cognitive map, which made it possible to structure the prerequisites for the development of the domestic stock market in the following areas: ensuring the stability of the development of the securities market; increasing the capitalization of the securities market and developing the exchange infrastructure; development of a mechanism to protect the interests of participants in the securities market; improving the management system in the securities market; formation of a system of professional training and certification of professional participants; improvement of control mechanisms over financial stability and security of the securities market. The existing models of state regulation of the securities market are considered. The paper highlights two main approaches to regulating economic relations in the field of digital assets circulation - conservative, which is inherent in the EU, and situational, which is used in the United States and is activated only in the case of a commercial perception by the economic agent of the corresponding transactions with digital assets. For domestic practice, the expediency of using a conservative approach has been substantiated. The features of the formation of regulation of the digital securities market are formulated. The evolutionary development of blockchain technology in Ukraine is presented, its main advantages and disadvantages are systematized. The advantages of using blockchain technology at different stages of the implementation of an agreement with securities have been proven. The transformation of the architecture of the national securities depository accounting system has been improved. The scientific basis for managing the compliance risk of participants in the process of circulation of digital securities has been formulated. The logical-structural scheme of mutually reinforcing compliance risk incidents of the subjects of the digital securities circulation process in the context of financial, reputation and regulatory channels of interaction is substantiated by identifying, along with traditionally defined, such types of compliance risk: procedural; in the field of investment; investment; in the field of anti-corruption and legislation on the prevention of money laundering. This leads to the development of specific measures to level and reduce the negative impact of compliance risk on the performance of participants in the circulation of digital securities. A scientific and methodological approach to cyber risk management is proposed, which provides for the construction of a cascade model of causal relationships between cyber risk threats and financial losses of subjects of the process of circulation of non-digital securities, taking into account the varieties of the topology of the internal networks of such subjects. It is substantiated that for effective management of compliance risk, it is necessary to provide for the following: 1) grouping of cyber risk threats depending on the object of their impact (vulnerabilities of internal IT systems, means of control of internal IT systems; digital data) 2) use of a differentiated approach to ensuring the protection of objects of cyber risk threats; 3) the application of a differentiated approach to the protection of digital data, depending on their types and the financial and reputational consequences of their damage. The most effective tool for managing cyber risk is cyber insurance, which is also a driving market incentive for improving the risk self-management methodology at the level of individual subjects of digital securities circulation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Портюх, Крістіна Валеріївна. "Цех з виробництва паперу для простирадл з целюлози у системі Публічного акціонерного товариства «Кохавинська паперова фабрика» з розробленням технологічного потоку." Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/29114.

Full text
Abstract:
Дипломний проект: стор.85 , рис.3 , табл.11 , першоджерел 11, додатків 1. Метою дипломного проекту було розроблення технологічного потоку з виробництва паперу для простирадл з целюлози на основі Публічного акціонерного товариства «Каховинська паперова фабрика». Наведено стандарти та сертифікати якості на сировину, хімікати та готову продукцію. Розроблено та описано технологічну схему з виробництва паперу для простирадл. Розраховано матеріальний баланс води та волокна, а також тепловий баланс контактно-конвективного методу сушіння, для виробництва 1 т продукції. Проведено розрахунок та вибір основного обладнання. Описано об’ємно-планувальне і конструктивне рішення будівлі цеху. Наведені заходи щодо охорони навколишнього середовища.
Diploma project: pag. 85, draw. 3, 11 tables, primary sources 11, addition 1 The purpose of the diploma project was to develop a technological flow for the production of paper for a sheet on the basis of the Public Joint Stock Company "Kakhovinsky Paper Mill". The standards and quality certificates for raw materials, chemicals and finished products are given. A technological scheme for the production of sheet metal sheets has been developed and described. The material balance of water and fiber has been calculated, as well as the thermal balance of contact-convection drying method, for the production of 1 ton of product. The calculation and selection of basic equipment has been carried out. The volume-planning and constructive decision of the building of the shop is given. The measures on environmental protection are given.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography