Academic literature on the topic 'Об’єм навантаження'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Об’єм навантаження.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Об’єм навантаження"

1

Янін, О. Є. "ЗАДАЧА ОПТИМІЗАЦІЇ УХИЛУ ЗАЛІЗОБЕТОННОЇ ПОПЕРЕДНЬО НАПРУЖЕНОЇ БАЛКИ." Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, no. 1 (April 8, 2022): 188–94. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-tech.2022.1.21.

Full text
Abstract:
У статті наводиться рішення теоретичної задачі оптимізації ухилу залізобетонної балки та підбору оптимальної висоти на опорі. Розглядається однопролітна шарнірно обперта попередньо напружена двосхила балка прямокутного поперечного перерізу, яка завантажена рівномірно розподіленим лінійним навантаженням. Положення поперечного перерізу балки за довжиною характеризується змінною абсцисою. Висота балки на певній відстані від лівої опори розраховується у відповідності до певного ухилу. Робоча висота балки у цьому місці визначається у разі заданої відстані від нижньої розтягнутої грані балки до центру ваги розтягнутої попередньо напруженої арматури. Умова міцності балки за нормальним перерізом у разі одиничного армування і рівняння рівноваги отримуються виходячи зі статичних залежностей. Несуча здатність перерізу на відомій відстані від лівої опори виражається через граничний згинальний момент, який являє собою лінійну функцію від координати уздовж прольоту. На першому етапі рішення задачі визначається потрібна висота балки на опорі з умови міцності за заданих ухилів верхньої полиці і площі поперечного перерізу попередньо-напруженої арматури. Доводиться, що у разі доторкання графіків несучої здатності і згинального моменту від навантаження на балку міцність за нормальними перерізами забезпечена уздовж усього прольоту. На цій підставі робиться висновок, що робочу висоту балки на опорі можна визначити з рівнянь рівності моментів і їх перших похідних. На другому етапі рішення задачі визначається ухил верхнього поясу, за якого об’єм бетону для балки буде найменшим. Оскільки площа поперечного перерізу поздовжньої арматури прийнята незмінною, досить мінімізувати тільки цей об’єм. Щоб дослідити функцію об’єму на екстремум знаходиться її перша похідна по ухилу та прирівнюється до нуля. Задача оптимізації була розв’язана за певних контрольних вихідних даних. Був отриманий графік функції об’єму, який має мінімум у разі певного значення ухилу. Розроблена і наведена методика виконання перевірки на обмеження висоти стиснутої зони бетону за оптимального ухилу. У разі невиконання умови обмеження рекомендовано прийняти меншу площу поперечного перерізу попередньо-напруженої арматури. Доведено, що у такому разі збільшується висота балки і зменшуються відносна висота стиснутої зони та прогин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Коломійчук, Г. П., О. Ф. Майстренко, В. Г. Коломійчук, and В. Г. Коломійчук. "Ревіталізація будівель та споруд із застосуванням однопоясних сітчастих металевих куполів та особливість їх роботи." Сучасні технології та методи розрахунків у будівництві, no. 16 (February 8, 2022): 75–84. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2410-6208-2021-6(16)-10.

Full text
Abstract:
У світовій практиці будівництва широке розповсюдження знаходить ревіталізація будівель і споруд з використанням пологих однопоясних сітчастих металевих куполів. Пологі куполи дозволяють утворювати менший будівельний об’єм, але їх робота під дією навантаження значно ускладнюється. І на сьогодні не достатньо вирішені проблеми розрахунку стійкості таких куполів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Shilov, F., M. Skulysh, and A. Safaryan. "ДОСЛІДЖЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ МЕТОДУ ОПТИМАЛЬНОГО ВИБОРУ ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ РЕСУРСІВ ДЛЯ БІЛІНГОВИХ СИСТЕМ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 3, no. 49 (July 3, 2018): 147–52. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.3.147.

Full text
Abstract:
Якість послуг і дохід операторів мобільного зв’язку суттєво залежіть від продуктивності та ефективності білінгових систем, що обробляють потоки вхідних заявок на обслуговування. Щоб на вхідних інтерфейсах білінгової підсистеми не виникали черги оброблюваних даних, необхідно контролювати об’єм вхідного потоку, підтримувати оптимальне навантаження і своєчасно планувати розширення білінгових підсистем, що обробляють такий потік. У даній статті запропоновано математичну модель пошуку оптимального навантаження на систему обслуговування із раннім виявленням перевантаження, яка дозволить забезпечити обслуговування із заданими показниками ефективності, а саме із заданою ймовірністю час обслуговування сервісів у системі онлайн тарифікації. На основі статистичних даних оператора зв’язку розроблено імітаційну модель системи обслуговування для різних масштабів, яка показала як при перевищенні допустимого розрахованого значення оптимального навантаження збільшується кількість відмов у обслуговування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Yukhnovskyi, Vasyl, Yurii Ivanenko, and Ganna Lobchenko. "Особливості корененаселеності грунту в ялинових лісостанах у зоні гірської туристичної мережі." Наукові праці Лісівничої академії наук України, no. 21 (December 28, 2020): 50–59. http://dx.doi.org/10.15421/412025.

Full text
Abstract:
Встановлено особливості корененаселеності грунту в ялинових лісостанах в умовах рекреаційного навантаження у зоні туристичних маршрутів Карпатського національного природного парку. На 13 пробних площах, закладених у чистих і за невеликої участі бука лісового середньовікових і пристигаючих насадженнях, відібрано 136 зразків кореневмісного шару ґрунту на глибині 0-10, 10-20, 20-30 і 30-40 см, з яких виокремлено корені ялини європейської з розподілом їх на провідні і фізіологічно активні, обчислено об’єми і площі поверхні цих коренів. Встановлено статистичні зв’язки між висотою над рівнем моря та об’ємом фракції фізіологічно активних і провідних коренів, коефіцієнти кореляції яких становлять 0,78 і 0,47 відповідно. Розподіл коренів ялини європейської, залежно від глибини залягання материнської породи, показав, що у верхніх мінеральних шарах ґрунту за об’ємом переважає фракція провідного коріння. В деяких випадках його об’єм зростає з глибиною, що впливає на щільність поширення провідного коріння. За площею поверхні переважають фізіологічно активні корені на глибині 0-20 см, у той час, як на глибині 20-30 см спостережено перевагу провідного коріння. У грунтах із дещо потужнішими профілями у верхніх шарах (0-20 см) та на глибині 30-40 см переважає фракція провідних коренів, але на глибині 20-30 см ця тенденція змінюється на користь фізіологічно активних. Основна частка коренів знаходиться у верхньому мінеральному шарі ґрунту на глибині до 10 см, що й визначає їхню високу чутливість до рекреаційних навантажень у гірських умовах. У цьому горизонті ґрунту частка провідних і фізіологічних коренів від загального об’єму кожної фракції становить 67,5 і 75,3%, а в місцях із виходами гірських порід – 72,7 і 87,5% відповідно.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Pavlushenko, M. V., R. V. Liubota, R. I. Vereshchako, O. S. Zotov, M. F. Anikusko, I. I. Liubota, and H. O. Vakulenko. "Вплив об’єму лікувального закладу та навантаження хірурга на результати лікування хворих на рак грудної залози, рак легені, колоректальний рак та рак шийки матки." Practical oncology 4, no. 3-4 (February 4, 2022): 26–40. http://dx.doi.org/10.22141/2663-3272.4.3-4.2021.250858.

Full text
Abstract:
Хірургічне втручання є ключовим етапом лікування онкологічних хворих, радикальність якого впливає на прогноз солідних злоякісних пухлин та визначає віддалені показники виживаності пацієнтів. Взаємозв’язок між кількістю виконаних онкохірургічних втручань в лікарні (об’єм лікарні), а також кількістю проведених операцій окремим хірургом (об’єм хірурга) та результатами лікування хворих на злоякісні пухлини є предметом обговорення сучасних досліджень. Згідно з цими публікаціями, хворі, яким проводили хірургічне лікування в лікарнях з великим оперативним навантаженням, мали кращі результати порівняно з хворими, які лікувалися в лікарнях з невеликим об’ємом. Поясненнями цього факту можуть слугувати: вищі показники технічних навичок хірургів, краща організаційна інфраструктура, мультидисциплінарний підхід до визначення тактики лікування, необхідні ресурси і обладнання для послідовності та наступності методів протипухлинної терапії. Пацієнти, які отримують лікування в спеціалізованих закладах, з більшою ймовірністю пройдуть коректне обстеження, отримають необхідний об’єм хірургічного лікування та своєчасну ад’ювантну терапію згідно з існуючими клінічними рекомендаціями, що і зумовить вищі показники загальної та безрецидивної виживаності хворих. Результати огляду є підґрунтям для перегляду концепції професійної підготовки хірурга, вимог до професійного ліцензування, безперервного післядипломного навчання та створення великооб’ємних кваліфікаційних освітніх центрів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Корольов, О. О., І. М. Сила, О. І. Сиза, and В. В. Гейко. "Експериментальне визначення стану матеріалів парашутної системи Д-5 серії 2. Статистичні характеристики міцності тканини основного парашуту." Системи озброєння і військова техніка, no. 4 (68) (December 24, 2021): 33–39. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2021.68.05.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення в статті є аналіз масиву експериментальних даних навантаження при розриві тканини по основі куполу парашуту основного десантних парашутних систем Д-5 серій 2 1973 та 1974 років виготовлення після їх тривалого зберігання з нульовим (невичерпаним) ресурсом. Метою статті є спроба на основі статистичного аналізу результатів вимірювань визначити співвідношення впливу зовнішніх чинників, пов’язаних з природними факторами старіння полімерів та умовами зберігання, і внутрішніх, що обумовлені похибками в процесі вимірювання. Завдання: визначити оптимальний перелік даних статистичного аналізу результатів вимірювання для оцінки якості процесу вимірювання. Використовувалися наступні методи і устаткування. Вдосконалена методика відбору точкових проб досліджуваних зразків десантних парашутних систем Д-5 серій 2 для проведення лабораторних досліджень за визначенням навантаження при розриві тканини куполу парашуту основного. Вимірювання проводились на машині розривній марки ИР 5047-50М2С, клас точності – 0,5 для діапазону вимірювань від 0,5 кН до 5 кН. Об’єм партії склав 25 парашутних систем, всього 250 елементарних проб. Масив емпіричних даних був оброблений математико-статистичними методами пакету програм Описова статистика з надбудови Пакету Аналізу MS EXCEL. Отримані наступні результати. Відносна похибка результатів вимірювання навантаження при розриві тканини по основі куполів парашутів 1973 року виготовлення склала ± 3,9 %, для парашутів 1974 року виготовлення – ±6,8 %. З урахуванням того, що прилад для вимірювання має похибку ± 0,29 % за паспортом, яку можна вважати систематичною, загальний рівень невизначеності є прийнятним для звичайних вимірювань у техніці. Висновки. Основними чинниками появи випадкових похибок у процесі вимірювання навантаження при розриві тканини куполу по основі парашуту основного є внутрішні фактори, обумовлені організацією та проведенням вимірювань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Верховодова, Ю. В., І. В. Кіреєв, О. М. Кошовий, and М. М. Мига. "Дослідження впливу екстрактів листя шавлії лікарської на діурез у щурів." Pharmacology and Drug Toxicology 13, no. 4 (November 22, 2019): 249–54. http://dx.doi.org/10.33250/13.04.249.

Full text
Abstract:
Відомо, що шавлія лікарська (ШЛ) має виражений протизапальний ефект, який можна порівняти з таким у нестероїдних протизапальних препаратів. Доцільним є з’ясування впливу екстрактів ШЛ на сечовидільну функцію нирок. Мета дослідження – вивчення впливу 11 різних екстрактів ШЛ на діурез у щурів за умов водного навантаження. Дослідження виконано за стандартною методикою Є. Б. Берхіна. Досліджувані екстракти вводили внутрішньошлунково (в/ш) в дозах 10, 15, 20, 50, 70 мг/кг (екстракти № 1, 2 і 3) і 10, 20, 50, 70 мг/ кг (екстракти № 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 і 11). Препарати порівняння – фуросемід (10 мг/кг, в/ш), гідрохлортіазид (50 мг/кг, в/ш), адіурекрин (2 ОД, підшкірно). Білих нелінійних щурів розподіляли в групи по 6 тварин. Діурез реєстрували через 2 і 4 год після водного навантаження. За результатами дослідження встановлено, що 10 з 11 екстрактів ШЛ виявляють антидіуретичні властивості. Досліджувані сполуки статистично значущо зменшували об’єм виведеної сечі на 15,7– 58,3 % порівняно з показником контрольних тварин (р < 0,05). Для екстрактів № 1, 2, 3, 6, 8, 9, 10 і 11 встановлено зворотний дозозалежний ефект, тобто, у разі зменшення дози (до 10–20 мг/кг) посилювалась антидіуретична дія. На відміну від цих екстрактів, екстракти № 4 і 5 виявляли антидіуретичну активність у всьому діапазоні досліджуваних доз (10–70 мг/кг). Екстракт № 7 у жодній з досліджуваних доз не чинив антидіуретичного ефекту. Зважаючи на те, що основним компонентом екстрактів ШЛ є фенольні сполуки, зокрема, гідроксикоричні кислоти, зроблено припущення, що в основі антидіуретичного ефекту є їхня здатність зменшувати синтез простагландинів. Амінокислоти L-лізин і L-аргінін у цьому випадку проявили потенціювальний ефект.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ковельська, А. В., О. М. Лисенко, З. А. Горенко, and Б. Є. Очеретько. "Гематологічні показники у спортсменів та рівень фізичної працездатності." Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, no. 2 (September 29, 2017): 74–82. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2017.2.74-82.

Full text
Abstract:
Мета. Дослідити взаємозв’язки між основними показниками фізичної працездатності і гематологічними показниками у системі оцінки поточних змін функціонального стану організму спортсменів-аматорів. Методи. В умовах тесту з фізичним навантаженням із ступінчасто наростаючою потужністю оцінювали реакцію кардіореспіраторної системи на фізичні навантаження. Для класифікації клітин крові та визначення їх рівня, а також для визначення середнього вмісту гемоглобіну в еритроциті (МСН) і середнього об’єму еритроцита (MCV) використовували імпедансний метод. Рівень гемоглобіну (HGB) у периферичній крові визначали колориметричним методом. Результати. Виявлено зв’язок між основними показниками фізичної працездатності та деякими гематологічними показниками, зокрема HGB і МСН. Показано, що зменшення MCV є критерієм підвищення адаптованості організму до фізичного навантаження, а рівень фізичної працездатності залежить від віку спортсмена-аматора. Висновки. Отримані дані дозволять визначити рівень тренованості як спортсменів-початківців, так і осіб, які займаються оздоровчою фізичною культурою певний час, що, в свою чергу, дасть можливість формувати та корегувати режим фізичних навантажень різної енергетичної спрямованості з урахуванням потреб і можливостей організму спортсмена, а також спостерігати за динамікою змін функціональних показників організму
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Konovalova, H. V., O. V. Shchedrolosiev, and S. V. Terlych. "РОЗРАХУНОК ПАРАМЕТРІВ ОСТІЙНОСТІ ОДНОЯРУСНОГО КОНТЕЙНЕРНОГО ХАУСБОТУ." Transport development, no. 1(12) (May 3, 2022): 45–53. http://dx.doi.org/10.33082/td.2022.1-12.04.

Full text
Abstract:
Вступ. У зв’язку зі збільшенням популярності будівництва плавучих будинків (хаусботів) виникає необхідність розроблення методик забезпечення їх безпечної експлуатації. Хаусботи, згідно із класифікацією Регістру судноплавства України, належать до стоїчних суден навіть за наявності енергетичної установки. Для безаварійної експлуатації таких плавучих споруд необхідним є забезпечення остійності, враховуючи їх малу осадку у разі відносно великої вітрильності та, як правило, недостатньої надійності якірного та/або швартовного пристроїв. Метою дослідження є отримання математичних залежностей для визначення параметрів остійності (центру величини, поперечного та поздовжнього метацентрів для трьохпоплавкового понтону самохідного хаусботу). Аналіз останніх досліджень та публікацій. Теоретичною базою є наукові роботи в галузі проєктування та конструювання хаусботів, дебаркадерів, понтонів, нормативно-правова база Регістру судноплавства України, а також дослідження щодо модульного формування та конструктивно-технологічних рішень плавучих та берегових споруд. Методи дослідження. Для розрахунку плечей статичної остійності використано два основні методи теорії корабля: рівнооб’ємних нахилень та обертання відносно нерухомої вісі. Спосіб рівнооб’ємних нахилень передбачає проведення допоміжних ватерліній, які наближено відсікають постійний об’єм підводної частини понтону. Недоліком такого методу є необхідність дублюючих обчислень для діючої та допоміжної ватерлінії, у зв’язку із чим виникає можливість накопичення похибок. Резюме. Вперше розроблено методичні рекомендації розрахунку остійності плавучих будинків на прикладі одноярусного контейнерного хаусботу. Запропоновані авторами математичні залежності та графічні пояснення до них дозволяють визначити параметри діаграми Ріда для різних розмірів понтону, його осадки та значень статей навантаження у разі мінімальної кількості вихідних даних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Фомін, О. В., and А. О. Ловська. "Дослідження навантаженості несучої конструкції напіввагона з випуклими стінами при перевезенні залізничним поромом." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 1(271) (February 8, 2022): 47–52. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2022-271-1-47-52.

Full text
Abstract:
В матеріалах статті проведено визначення динамічної навантаженості несучої конструкції напіввагона при пе-ревезенні залізничним поромом. В якості прототипу об-рано напіввагон моделі 12-757. Особливістю несучої конструкції напіввагона є наявність випуклих стін, що до-зволяє підвищити корисний об’єм його кузова на 8% у по-рівнянні з прототипом. Для можливості перевезення на-піввагона на залізничному поро пропонується постановку на вертикальних листах його шворневих балок листів для закріплення ланцюгових стяжок. Для обґрунтування запропонованого рішення проведено визначення динамічної навантаженості несучої констру-кції напіввагона при перевезенні залізничним поромом мо-рем. Для цього сформовано математичну модель, яка ха-рактеризує переміщення залізничного порому з вагонами навколо повздовжньої осі (крен). Дослідження проведені стосовно залізничного порому “Герои Шипки”, що руха-ється акваторією Чорного моря. Розв’язок сформованої математичної моделі здійснений в програмному комплек-сі MathCad при початкових умовах рівних нулю. Загальна величина прискорення з урахуванням горизонтальної скла-дової прискорення вільного падіння, обумовленою кутом крену залізничного порому, склала 0,24g. Отримана вели-чина прискорення врахована при розрахунках на міцність несучої конструкції напіввагона за методом скінчених елементів, який реалізовано в програмному комплексі SolidWorks Simulation. Особливістю розрахункової моделі є те, що вона враховує навантаження, які діють на несучу конструкцію напіввагона через ланцюгові стяжки. Ре-зультати розрахунків встановили, що максимальні еквіва-лентні напруження виникають в зоні радіального приливу вузла для закріплення та складають 245,2 МПа. Однак отримані напруження не перевищують допустимих. В поперечних балках рами максимальні еквівалентні напруження склали близько 180 МПа, а в середній частині хребтової балки – близько 160 МПа. Проведені дослідження сприятимуть забезпе-ченню без-пеки перевезень вагонів морем, скорочен-ню витрат на позапланові види їх ремонтів, екологі-чності залізнично-поромних перевезень, а також пі-двищенню ефективнос-ті їх експлуатації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Об’єм навантаження"

1

Бистрицький, Миколи Степанович. "Удосконалення побудови мезоциклів підготовки у важкій атлетиці для жінок." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11569.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра складається з чотирьох розділів. Об’єкт дослідження - побудова програм занять в мезоциклах жіночої юніорської збірної команди України. У роботі розглядаються тренувальний процес важкоатлеток високої кваліфікації в підготовчому та змагальному мезоциклах. Проаналізовано показники обсягу тренувальної роботи за кількістю підйомів штанги, її частки по групам вправ (змагальних і спеціально-підготовчих), а також такі показники інтенсивності роботи як: кількість підйомів в певній зоні, співвідношення часток навантажень по зонах інтенсивності, відносна інтенсивність, кількість підйомів в зоні 90% і вищий в змагальних вправах. Також було підраховане тренувальне навантаження в ривку, тязі ривковій, поштовху, тязі поштовховій, присіданні у групи спортсменок, таких вагових категорій: 58 кг, 63 кг, 69 кг, В підготовчому і змагальному мезоциклах. Запропоновано кількісно-якісні показники компонентів тренувального навантаження, які можуть бути застосовані, як модельно-орієнтовані в побудові тренувальних програм, для важкоатлеток нижчого спортивного рівня.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Федоренко, Вероніка Володимирівна. "Зміна показників дихальної системи у дівчат плавчих 17-18 років у різні періоди макроціклу." Магістерська робота, 2022. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/6552.

Full text
Abstract:
Федоренко В. В. Зміна показників дихальної системи у дівчат плавчих 17-18 років у різні періоди макроціклу : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 017 "Фізична культура і спорт" / наук. керівник А. В. Сватьєв. Запоріжжя : ЗНУ, 2022. 50 с.
UA : Кваліфікаційна робота – 50 сторінок, 4 таблиці, 87 літературних джерел. Об'єкт дослідження – показники зовнішнього дихання (ЧД, ОД, ХОД, ЖЄЛ, МВЛ, РД, КРД, ЗД, на вдиху й видиху). Мета роботи – вивчити показники системи зовнішнього дихання у дівчат 17–18 років у різні періоди тренувального процесу. Методи дослідження – аналіз джерел літератури; спірометрія за допомогою сухого спірометра для оцінки показників –ЖЄЛ, ОД, МВЛ); розрахунковий метод для показників ХОД, КРД, РД; показники ЗД на вдиху й видиху за секундоміром; метод математичної статистики. Позитивний вплив занять плаванням проявляється у підвищенні рівня функціонування показників зовнішнього дихання у тих, хто займається. В результаті довготривалої адаптації дівчат до фізичних навантажень під час занять з плавання у різні періоди змагань, відзначаються зміни більшості показників системи дихання і різний ступінь їх напруження. Реакція організму дівчат на змагальне навантаження залишається загалом сприятливою. Змагальне навантаження змагань не виснажує компенсаторні можливості дихальної системи, й вентиляторна здатність залишається високою.
EN : Qualification work – 50 pages, 4 tables, 87 literary sources. The object of research is indicators of external respiration . The aim of the work is to study the indicators of the respiratory system in girls aged 17-18 years in different periods of the training process. Research methods – analysis of literature sources; spirometry using a dry spirometer for evaluating indicators; calculation method for indicators of the external respiratory system; indicators of the external respiratory system for inhalation and exhalation by stopwatch; method of Mathematical Statistics. The positive impact of swimming classes is manifested in an increase in the level of functioning of external respiration indicators in those who are engaged. As a result of the long-term adaptation of girls to physical exertion during swimming classes during different periods of competition, there are changes in most indicators of the respiratory system and different degrees of their tension. The reaction of the girls ' body to the competitive load remains generally favorable. The competitive load of the competition does not exhaust the compensatory capabilities of the respiratory system, and the ventilator capacity remains high.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Чернявська, Лариса Олександрівна. "Динаміка показників фізичного стану підлітків на етапі початкової підготовки з карате." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/2220.

Full text
Abstract:
Чернявська Л. О. Динаміка показників фізичного стану підлітків на етапі початкової підготовки з карате : кваліфікаційна робота магістра спеціальність 017 "Фізична культура і спорт" / наук. керівник О. Л. Притула. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 42 с.
UA : Кваліфікаційна робота містить 42 сторінки, 8 таблиць, 1 рисунок, 38 літературних джерел. Об’єкт дослідження – показники тренувального навантаження, фізична підготовленість та рівень соматичного здоров’я. Мета роботи – дослідження параметрів навантаження в підготовчому періоді на етапі початкової спортивної спеціалізації та ступень впливу навантаження на стан здоров’я каратистів. Методи дослідження – аналіз науково-методичної літератури, експрес-оцінка стану здоров’я, експериментальна програма фізичного навантаження, методи математичної статистики. В показниках соматичного здоров’я на початку експерименту не було статистично значущих відмінностей між експериментальною та контрольною групами. В кінці року в експериментальній групі показники покращились у 5-ти тестах, контрольній групі в 1-му тесті. Відносний приріст був також в експериментальній групі. Експериментальна програма фізичного навантаження для початкової групи каратистів відповідала функціональним можливостям організму учнів віком 11-12 років першого року навчання.
EN : Thesis contains 42 pages, 8 tables,1 figure, 38 literary sources. Object of research – the indicators of training load, physical fitness and level of physical health. The work purpose – research of parameters of a load in the preparatory period on the state of early sports specialization and the degree of influence of the load on the health of karate. Research methods – analysis of scientific and methodical literature, a rapid assessment of the health status of the experimental program is physical exercise, methods of mathematical statistics. In indicators of physical health in the beginning of the experiment there were no statistically significant differences between the experimental and control groups. At the end of the year in the experimental group indicators have improved in 5 tests, the control group in the 1st test. The relative increase was also in the experimental group. The pilot programme of exercise for groups of karate consistent with the functional possibilities of organism of sportsmen of 11-12 years the first year of study.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Тимченко, Юрій Петрович. "Вплив статичних та динамічних фізичних навантажень на серцево-судинну систему дівчат 8-11 років." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/2218.

Full text
Abstract:
Тимченко Ю. П. Вплив статичних та динамічних фізичних навантажень на серцево-судинну систему дівчат 8-11 років : кваліфікаційна робота магістра спеціальність 017 "Фізична культура і спорт" / наук. керівник В. В. Дорошенко. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. с.
UA : Кваліфікаційна робота складається з 50 сторінок, 4 рисунків, 6 таблиць, 41 літературних джерел. Об’єкт дослідження – показники серцево судинної системи та фізичні навантаження статичної та динамічної спрямованості. Мета дослідження – виявити вплив статичних та динамічних зусиль на показники серцево-судинної системи організму дітей молодшого шкільного віку. Методи дослідження – аналіз літературних джерел, показники серцево-судинної системи (ЧСС, АТс, АТд, АТп, СОК, ХОК), методи математичної статистики. Вплив статичного навантаження викликає помірні зміни у показниках серцево-судинної системи дівчат віком 8-11 років. Реакція серцево-судинної системи дівчат на статичне навантаження адекватна функціональним можливостям. Динамічне навантаження викликає більш суттєве підвищення показників серцево-судинної системи дівчат 8-11 років за показниками ЧСС, СОК, ХОК. Виявлена реакція серцево-судинної системи дівчат на статико-динамічне та динаміко-статичне навантаження, яка відбувається за сприятливим типом, але більше напруження організму спостерігалось на виконання статико-динамічного навантаження.
EN : Qualification work consists of 50 pages, 4 figures, 6 tables, 41 literature sources. The object of study – indicators of the cardiovascular system and physical activity of static and dynamic orientation. The aim of the study was to reveal the influence of static and dynamic efforts on the cardiovascular system of primary school children. Research methods – analysis of literature, indicators of the cardiovascular system (heart rate, ATS, ATP, JUICE, COC), methods of mathematical statistics. The influence of static load causes moderate changes in the cardiovascular system of girls aged 8-11 years. The reaction of the cardiovascular system of girls to static load is adequate to functional capabilities. Dynamic load causes a more significant increase in the cardiovascular system of girls 8-11 years in terms of heart rate, JUICE, HOC. Revealed the reaction of the cardiovascular system of the girls on the static-dynamic and Dynamic-static load, which is a favorable type, but more the strain of the organism was observed on performance of static and dynamic loads.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кисіль, Василь Андрійович. "Розвиток швидкісних здібностей у плавців на етапі попередньої базової підготовки." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/1442.

Full text
Abstract:
Кисіль В. А. Розвиток швидкісних здібностей у плавців на етапі попередньої базової підготовки : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 017 "Фізична культура і спорт" / наук. керівник І. Є. Дядечко. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 56 с.
UA : Кваліфікаційна робота: 56 сторінок, 5 таблиць, 42 літературних джерела. Об'єкт дослідження - швидкісні здібності плавців 11-12 років на етапі попередньої базової підготовки. Мета роботи - експериментальне обґрунтування методики розвитку швидкісних здібностей у плавців 11-12 років на етапі попередньої базової підготовки. Методи дослідження: аналіз науково-методичної літератури, узагальнення передового тренерського досвіду, педагогічні спостереження, педагогічний експеримент; методика оцінки рівня розвитку різних форм швидкості в комплексі визначальних швидкісні здібності плавців; математичної статистики. Результати комплексного тестування на етапі констатуючого експерименту виявили середній рівень розвитку швидкісних здібностей. Для розвитку швидкісних здібностей плавців 11-12 років на етапі попередньої базової підготовки в спеціально-підготовчому періоді використовувалися такі форми тренувальних занять, як «швидкісний день», тривалість якого складала не більше 60 хвилин. Розроблена методика найефективніше вплинула на вдосконалення абсолютної швидкості і швидкості виконання поодинокого руху юних плавців. Результати роботи впроваджені в систему навчально-тренувального процесу юнацької збірної команди на етапі попередньої базової підготовки.
EN : Qualification work: 56 pages, 5 tables, 42 literary sources. The object of the study is the speed abilities of swimmers aged 11-12 at the stage of preliminary basic training. The aim of the work is an experimental substantiation of the method of development of speed abilities in swimmers aged 11-12 at the stage of preliminary basic training. Research methods: analysis of scientific and methodological literature, generalization of advanced coaching experience, pedagogical observations, pedagogical experiment; methods of assessing the level of development of various forms of speed in the complex determining the speed abilities of swimmers; mathematical statistics. The results of complex testing at the stage of ascertaining experiment revealed the average level of development of speed abilities. For development of speed abilities of swimmers of 11-12 years at a stage of preliminary basic preparation in the specially-preparatory period the following forms of training occupations as "speed day" which duration made no more than 60 minutes were used. The developed technique effectively influenced the improvement of the absolute speed and the speed of the single movement of young swimmers. The results of the work are implemented in the system of training process of the youth national team at the stage of preliminary basic training.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography