Academic literature on the topic 'Нелінійні крайові задач і'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Нелінійні крайові задач і.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Нелінійні крайові задач і"

1

Samoilenko, A. M., S. M. Chuiko, and O. V. Nesmelova. "Нелінійні крайові задачі, не розв'язані відносно похідної." Ukrains’kyi Matematychnyi Zhurnal 72, no. 8 (August 18, 2020): 1106–18. http://dx.doi.org/10.37863/umzh.v72i8.5986.

Full text
Abstract:
УДК 517.9 Знайдено конструктивні необхідні та достатні умови розв'язності, а також схему побудови розв'язків нелінійної крайової задачі, не розв'язаної відносно похідної. Побудовано збіжні ітераційні схеми для знаходження наближень до розв'язків зазначеної задачі. Як приклад застосування побудованої ітераційної схеми знайдено наближення до розв'язків періодичних крайових задач для рівняння типу Релея, не розв'язаного відносно похідної, зокрема, у випадку періодичної задачі для рівняння, яке визначає рух супутника на еліптичній орбіті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Havrysh, V. I., and Yu I. Hrytsiuk. "Аналіз температурних режимів у термочутливих шаруватих елементах цифрових пристроїв, спричинених внутрішнім нагріванням." Scientific Bulletin of UNFU 31, no. 5 (November 25, 2021): 108–12. http://dx.doi.org/10.36930/10.36930/40310517.

Full text
Abstract:
Розроблено нелінійну математичну модель для визначення температурного поля, а в подальшому і аналізу температурних режимів у термочутливій ізотропній багатошаровій пластині, яка піддається внутрішнім тепловим навантаженням. Для цього коефіцієнт теплопровідності для шаруватої системи описано єдиним цілим за допомогою асиметричних одиничних функцій, що дає змогу розглядати крайову задачу теплопровідності з одним неоднорідним нелінійним звичайним диференціальним рівнянням теплопровідності з розривними коефіцієнтами та нелінійними крайовими умовами на межових поверхнях пластини. Введено лінеаризуючу функцію, за допомогою якої лінеаризовано вихідне нелінійне рівняння теплопровідності та нелінійні крайові умови і внаслідок отримано неоднорідне звичайне диференціальне рівняння другого порядку зі сталими коефіцієнтами відносно лінеаризуючої функції з лінійними крайовими умовами. Для розв'язування отриманої крайової задачі використано метод варіації сталих і отримано аналітичний розв'язок, який визначає запроваджену лінеаризуючу функцію. Розглянуто двошарову термочутливу пластину і, як приклад, вибрано лінійну залежність коефіцієнта теплопровідності від температури, яку часто використовують у багатьох практичних задачах. Внаслідок цього отримано аналітичні співвідношення у вигляді квадратних рівнянь для визначення розподілу температури у шарах пластини та на їх поверхні спряження. Отримано числові значення температури з певною точністю для заданих значень товщини пластини та її шарів, просторових координат, питомої потужності внутрішніх джерел тепла, опорного та температурного коефіцієнтів теплопровідності конструкційних матеріалів пластини. Матеріалом шарів пластини виступають кремній та германій. Для визначення числових значень температури в наведеній конструкції, а також аналізу теплообмінних процесів в середині шаруватої пластини, зумовлених внутрішніми тепловими навантаженнями, розроблено програмні засоби, із використанням яких виконано геометричне зображення розподілу температури залежно від просторових координат. Отримані числові значення температури свідчать про відповідність розробленої математичної моделі аналізу теплообмінних процесів у термочутливій шаруватій пластині з внутрішнім нагріванням, реальному фізичному процесу. Програмні засоби також дають змогу аналізувати такого роду середовища, які піддаються внутрішнім тепловим навантаженням, щодо їх термостійкості. Як наслідок, стає можливим її підвищити і захистити від перегрівання, яке може спричинити руйнування не тільки окремих елементів, а й всієї конструкції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Bihun, D. S., O. O. Pokutnyi, and E. V. Panasenko. "Автономні нелінійні крайові задачі для рівняння Ляпунова у просторі Гільберта." Ukrains’kyi Matematychnyi Zhurnal 73, no. 7 (July 20, 2021): 867–78. http://dx.doi.org/10.37863/umzh.v73i7.6691.

Full text
Abstract:
УДК 517.9 Дослiджуються крайовi задачi для рiвняння типу Ляпунова у просторi Гiльберта. Розглянуто випадок, коли вiдрiзок, на якому розглядається задача, залежить вiд параметра . Отримано необхiднi та достатнi умови iснування узагальнених розв’язкiв вiдповiдної задачi.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Махоркін, Ігор, Микола Махоркін, Тетяна Махоркіна, and Петро Пукач. "Аналітично-числове визначення стаціонарного теплового стану термочутливих багатошарових структур простої геометрії." Bulletin of Lviv National Agrarian University Agroengineering Research, no. 25 (December 20, 2021): 148–56. http://dx.doi.org/10.31734/agroengineering2021.25.148.

Full text
Abstract:
Запропоновано та апробовано аналітично-числову методику визначення одномірного стаціонарного теплового стану багатошарових термо­чутливих структур простої геометрії незалежно від характеру температурних залежностей теплофізичних та механічних характеристик матеріалу шарів. З цією метою розглянуто багатошарові тіла з термочутливих матеріалів, віднесених до однієї з класичних ортогональних систем координат (декартової, циліндричної, сферичної), граничні поверхні та поверхні спряження матеріалів яких збігаються з координатними поверхнями (багатошарові структури простої геометрії). Вважається, що тепловий стан, зумовлений термічним на­ванта­женням, характеризується одновимірним стаціонарним температурним полем. Ґрунтуючись на співвідношеннях нелінійної теорії теплопровідності неоднорідних тіл, сформульовано, у вигляді крайової задачі теплопровідності, математичну модель теплової поведінки таких структур. Ця модель полягає у визначенні температури як функції координати за розв’язками рівняння теплопровідності. При цьому їх теплофізичні й механічні характеристики як єдиного цілого подаються у вигляді кусково-постійних функцій координати та температури. За допомогою введення у розгляд аналога функції Кірхгофа та використання апарату узагальнених функцій у замкнутому аналітичному вигляді побудовано аналітично-числові розв’язки нелінійних одновимірних стаціонарних задач теплопровідності шаруватих темочутливих тіл простої геометрії за довільного характеру температурної залежності фізико-механічних характеристик матеріалів шарів, що не потребують з’ясування їх однозначності. На прикладі числового дослідження стаціонарного теплового стану та зумовленого ним статичного термопружного стану двошарової пластини, граничні поверхні якої перебувають в умовах конвективного теплообміну зі середовищами постійної температури, апробовано запропонований аналітично-числовий підхід та отримані на його основі аналітично-числові розв’язки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Чирков, О. Ю. "Метод пружних розв’язків у задачах радіаційної повзучості, в яких враховуються вплив напружень і накопиченої незворотної деформації на радіаційне розпухання матеріалу." Reports of the National Academy of Sciences of Ukraine, no. 6 (December 23, 2021): 32–44. http://dx.doi.org/10.15407/dopovidi2021.06.032.

Full text
Abstract:
Розглядається метод пружних розв’язків для розв’язання нелінійних крайових радіаційної повзучості, які дають змогу описувати неізотермічні процеси непружного деформування з урахуванням радіаційного розпухання і радіаційної повзучості опроміненого матеріалу. Для моделювання процесів радіаційного розпухання і радіаційної повзучості застосовуються сучасні підходи, в яких враховується пошкоджуюча доза, температура опромінення, вплив напруженого стану і накопиченої незворотної деформації. Досліджується модифікований метод пружних розв’язків для розв’язання крайових задач радіаційної повзучості. Враховується, що побудова та дослідження властивостей ітераційного методу в задачах радіаційної повзучості ускладнюється тією обставиною, що для доведення збіжності та оцінки точності послідовних наближень необхідно враховувати досить жорстке обмеження, зумовлене з несиметричністю оператора, який пов’язує похибки ітераційного процесу для двох послідовних наближень. За таких умов традиційний підхід дослідження збіжності ітераційного процесу з урахуванням властивостей самоспряжених операторів виявляється неприйнятним. Окрім того, стандартна процедура симетризації рівняння для послідовних наближень призводить до надмірно консервативних оцінок збіжності ітераційного методу, і тому оптимізація його швидкості збіжності має досить наближений характер. Цю задачу розв’язано завдяки використанню спеціальної норми для аналізу збіжності послідовних наближень, що дозволило побудувати модифікований ітераційний процес та довести його локальну збіжність для загального випадку рівнянь радіаційної повзучості. Докладно вивчено властивості модифікованого процесу і на цій основі одержано апріорні оцінки асимптотичної швидкості збіжності послідовних наближень та сформульовано підходи щодо оптимізації методу пружних розв’язків стосовно задач радіаційної повзучості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Шпорта, А. Г., Т. С. Кагадій, and О. Д. Онопрієнко. "АНАЛІТИЧНІ РОЗВ’ЯЗКИ ДЕЯКИХ МОДЕЛЬНИХ ЗАДАЧ ЕЛЕКТРОПРУЖНОСТІ." Проблеми обчислювальної механіки і міцності конструкцій 33, no. 1 (September 7, 2021): 171–83. http://dx.doi.org/10.15421/4221015.

Full text
Abstract:
Узагальнення методу малого параметру поширено на двовимірні задачі електропружності. Наведено розв’язання деяких прикладів таких задач, яки можна розглядати у якості модельних. Крайові задачі теорії електропружності для плоских ортотропних тіл зводяться до послідовного розгляду задач теорії потенціалу. Показано, що при розв’язанні крайової задачі електропружності з відповідними крайовими умовами методом збурень механічні та електричні складові можуть бути відокремлені, але мають взаємний вплив через крайові умови.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Murach, A. A., O. B. Pelekhata, and V. O. Soldatov. "Апроксимативні властивості розв’язків багатоточкових крайових задач." Ukrains’kyi Matematychnyi Zhurnal 73, no. 3 (March 11, 2021): 341–53. http://dx.doi.org/10.37863/umzh.v73i3.6505.

Full text
Abstract:
УДК 517.927 Розглянуто широкий клас лінійних крайових задач для систем звичайних диференціальних рівнянь порядку ~ так звані загальні крайові задачі.Їхні розв'язки належать до простору Соболєва а крайові умови задаються у вигляді де ~ довільний неперервний лінійний оператор.Доведено, що розв'язок такої задачі можна з довільною точністю апроксимувати в розв'язками багатоточкових крайових задач із тими ж правими частинами.Ці багатоточкові задачі будуються явно та не залежать від правих частин загальної крайової задачі.Для цих задач отримано оцінки похибки розв'язків у нормованих просторах і
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Mikhailets, V. A., and T. B. Skorobodach. "Фредгольмові крайові задачі в просторах Соболєва – Слободецького." Ukrains’kyi Matematychnyi Zhurnal 73, no. 7 (July 20, 2021): 920–30. http://dx.doi.org/10.37863/umzh.v73i7.6684.

Full text
Abstract:
УДК 517.927Дослiджено найбiльш широкий клас одновимiрних лiнiйних крайових задач, розв’язки яких пробiгають заданий простiр Соболєва-Слободецького. Знайдено необхiднi i достатнi умови однозначної розв’язностi таких задач. Доведено критерiй неперервностi їх розв’язкiв за параметром у цьому просторi.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Михайлець, В. А., and Т. Б. Скоробогач. "Фредгольмовi крайові задачі з параметром у просторах Соболєва—Слободецького." Reports of the National Academy of Sciences of Ukraine, no. 4 (August 26, 2021): 3–8. http://dx.doi.org/10.15407/dopovidi2021.04.003.

Full text
Abstract:
Вивчаються розв’язки лінійних крайових задач для систем звичайних диференціальних рівнянь, що належать до заданого простору Соболєва—Слободецького Wsp, 1 ≤ p <∞, s >1. Знайдено необхідні і достатні умови їх неперервності за параметром. Отримано застосування до багатоточкових крайових задач.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Панін, К. В. "РОЗВ’ЯЗАННЯ ПЛОСКИХ ПРУЖНО-ПЛАСТИЧНИХ ЗАДАЧ В УМОВАХ СКЛАДНОГО НАВАНТАЖЕННЯ." Проблеми обчислювальної механіки і міцності конструкцій 33, no. 1 (February 1, 2021): 146–55. http://dx.doi.org/10.15421/4221013.

Full text
Abstract:
Запропоновано числовий алгоритм розв’язання пружно-пластичних задач плоскої деформації та плоского напруженого стану для умов складного навантаження. Він базується на застосуванні методу скінченних елементів і диференціально-нелінійного варіанту теорії пластичності, що враховує мікродеформації (Новожилова, Кадашевича, Чернякова). Крайові задачі теорії пластичності зводяться до послідовності задач Коші, які розв’язуються за допомогою методу Ейлера з проміжними ітераціями. На кожному кроці методу Ейлера область напрямків активного мікропластичного деформування визначається методом простої ітерації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Нелінійні крайові задач і"

1

Вороненко, М. Д. "Побудова двобічних наближень до розв’язків нелінійних крайових задач для звичайних диференціальних рівнянь." Thesis, ХНУРЕ, 2019. http://openarchive.nure.ua/handle/document/9421.

Full text
Abstract:
Робота присвячена дослідженню можливості побудови двобічних наближень до додатного розв’язку нелінійного звичайного диференціального рівняння, розглядуваного на відрізку [0,1] за мішаних крайових умов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Муравльова, С. О. "Про побудову двобічних наближень до розв’язку однієї крайової задачі для нелінійного еліптичного рівняння з антитонним оператором." Thesis, ХНУРЕ, 2020. http://openarchive.nure.ua/handle/document/12129.

Full text
Abstract:
У статті показана можливість побудови двостороннього наближення до розв'язання однієї нелінійної крайової задачі з оператором, що супроводжує антитон. Були отримані умови, що стосуються чотирьох параметрів, які задіяні у постановці проблеми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кончаковська, О. С. "Двобічні послідовні наближення у чисельному аналізі нелінійної крайової задачі, яка моделює електростатичну мікроелектромеханічну систему." Thesis, ХНУРЕ, 2018. http://openarchive.nure.ua/handle/document/5810.

Full text
Abstract:
Розглянуто нелінійну крайову задачу, яка є математичною моделлю електростатичної мікроелектромеханічної системи. Для чисельного аналізу задачі використано метод двосторонніх послідовних наближень. Отримано наближений розв’язок задачі та чисельно досліджено залежність норми розв’язку від параметрів. Обчислювальний експеримент проводився для двох типів функцій, що характеризує співвідношення діелектричних властивостей у системі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Маринець, Катерина Василівна. "Дослідження розв"язків нелінійних крайових задач на основі параметризації." Diss. of Candidate of Physical and Mathematical Sciences, ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т", 2013.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Вороненко, М. Д. "Методи конструктивного дослідження нелінійних крайових задач для звичайних диференціальних рівнянь." Thesis, ХНУРЕ, 2018. http://openarchive.nure.ua/handle/document/5812.

Full text
Abstract:
Проблема математичного моделювання багатьох стаціонарних процесів призводить до необхідності розв’язання крайових задач для нелінійного звичайного диференціального рівняння. Точні розв’язки таких крайових задач відомі лише у поодиноких випадках. Крім того, до певних складностей приводить вирішення питання про існування та єдність розв’язку. При використанні двосторонніх ітеративних методів побудовано дві ітеративні послідовності, які з обох сторін збігаються з точним рішенням задачі, що дозволяє на кожному кроці ітеративного процесу мати апостеріорну оцінку похибки. Ефективність розробленого методу продемонстровано обчислювальним експериментом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Границя, Ю. А. "Крайові задачі для нелінійних еліптичних рівнянь з параметрами. Застосування методу послідовних наближень." Thesis, ХНУРЕ, 2019. http://openarchive.nure.ua/handle/document/9428.

Full text
Abstract:
The given work is devoted to boundary value problems for nonlinear elliptic equations with parameters. The paper presents a mathematical model of the problem in choosing of migration model in population genetics. As a method for solving the problem is applied the method of successive approximation. At the same time, the area in which the problem is considered is such that the Green function is unknown to it. Thus, the initial nonlinear problem is reduced to a sequence of linear boundary value problems. Each of the obtained problems can be solved by the Ritz method or the least squares method.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Позур, С. В. "Дослідження нелінійних сингулярних крайових задач на півосі для диференціальних рівнянь другого порядку." Diss. of Candidate of Physical and Mathematical Sciences, КНУТШ, 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гладуш, Д. Б. "Про існування та єдиність розв’язку однієї нелінійної задачі з монотонним оператором та багатьма параметрами." Thesis, ХНУРЕ, 2020. http://openarchive.nure.ua/handle/document/12126.

Full text
Abstract:
Мета даної роботи - довести існування та унікальність розв'язку однієї крайової задачі для нелінійного еліптичного рівняння з монотонним оператором та чотирма параметрами та обґрунтувати можливість побудови двостороннього наближення до розв'язку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Юхименко, В. Є. "Про деякі підходи до розв’язання нелінійної еліптичної крайової задачі в областях складної геометрії." Thesis, ХНУРЕ, 2019. http://openarchive.nure.ua/handle/document/9429.

Full text
Abstract:
The paper deals with the question of the existence, uniqueness and the possibility of constructing successive approximations to the solution of one problem on the choice of population migration model in genetics, the mathematical model of which is the Dirichlet boundary value problem for a nonlinear elliptic equation. To solve this problem, the Green's quasifunction method is used, which allows one to find approximate solutions. Conditions are obtained that must satisfy the parameters included in the statement of the problem so that it is possible to construct successive approximations to a positive solution.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кончаковська, О. С. "Метод двобічних наближень у чисельному аналізі одновимірної нелінійної крайової задачі, що моделює електростатичну наноелектромеханічну систему." Thesis, ХНУ імені В.Н. Каразіна, 2020. http://openarchive.nure.ua/handle/document/11943.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography