Academic literature on the topic 'Небіволол'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Небіволол.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Небіволол"

1

Kazakova, O. A., R. S. Dovgan, M. I. Zagorodny, and I. S. Chekman. "Nebivolol: quantum-chemical properties." Reports of the National Academy of Sciences of Ukraine, no. 12 (December 25, 2015): 76–82. http://dx.doi.org/10.15407/dopovidi2015.12.076.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Shved, M. I., O. A. Prokopovych, V. T. Gurskyi, B. Ya Masliy, and V. P. Vivchar. "ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ГОСТРОГО КОРОНАРНОГО СИНДРОМУ, ЗУМОВЛЕНОГО ФЕНОМЕНОМ “SLOW-FLOW” (ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ ТА ОПИС КЛІНІЧНОГО ВИПАДКУ)." Вісник наукових досліджень, no. 2 (April 16, 2019): 24–29. http://dx.doi.org/10.11603/2415-8798.2019.2.10024.

Full text
Abstract:
Феномен сповільненого коронарного кровотоку (CSFP) – це мікросудинне ураження, що полягає в сповільненні кровотоку (руху контрастних речовин) у коронарних артеріях без значного їх стенозування. Основними причинами CSFP вважають структурні й функціональні порушення в системі коронарної мікроциркуляції за рахунок ендотеліальної дисфункції, дифузної кальцифікації чи необструктивного атеросклерозу, оглушення гіпоксичної ділянки міокарда тощо. Відсутність чітких критеріїв у діагностиці та адекватних програм його лікування обґрунтовують доцільність збільшення клінічного матеріалу та дослідження механізмів його розвитку. Мета дослідження – проаналізувати клінічний випадок розвитку гострого коронарного синдрому в пацієнтки з ангіографічно діагностованим феноменом “slow-flow”, дослідити особливості клінічного перебігу коронарного синдрому Y та оптимізувати його лікування і профілактику розвитку ускладнень. Матеріали і методи. Застосовували методи системного аналізу, бібліосемантичного та описового моделювання на прикладі рідкісного випадку розвитку гострого коронарного синдрому в пацієнтки з ангіографічно дігностованим CSFP. Проведено огляд літератури в доступних науково-статистичних базах даних медичної інформації. Результати досліджень та їх обговорення. Упровадження діагностичної коронарної ангіографії дає змогу провести диференційну діагностику мікроциркуляторних порушень коронарного кровотоку, а також дозволяє оцінити адекватність запропонованого лікування. Наведений клінічний випадок характеризується типовою клінічною симптоматикою гострого коронарного синдрому (ГКС) за відсутності ангіографічних атеросклеротичних змін вінцевих судин у жінки 66 років. Запропоноване лікування засобами “Небіволол”, “Розувастатин” і комбінованими метаболічними препаратами “Левокарнітин” та “Аргінін” дало швидкий клінічний ефект, який проявився зникненням ознак ішемії та відсутністю ангінозного болю за грудниною. Висновки. У патогенезі розвитку ГКС вагому роль відіграють мікроциркуляторні порушення, зокрема феномен сповільненого коронарного кровотоку, що необхідно враховувати в діагностичному алгоритмі ведення таких пацієнтів. Основним диференційно-діагностичним критерієм у таких випадках є коронароангіографія, а в комплексне лікування доцільно включати бета-2-адреноблокатори, статин та метаболічно активні засоби – “Левокарнітин” і “Аргінін”, які мають ендотелійнормалізуючі, енерго- і кардіоцитопротекторні властивості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Rekovets, O. L., and Yu M. Sirenko. "Вплив небівололу на пацієнтів з артеріальною гіпертензією та його метаболічні ефекти." HYPERTENSION, no. 6.38 (November 1, 2014): 9–12. http://dx.doi.org/10.22141/2224-1485.6.38.2014.82782.

Full text
Abstract:
Артеріальна гіпертензія (АГ) — одна з основних причин первинного звернення до терапевта. В Україні близько 30 % населення страждає від АГ. У США близько 65 мільйонів людей мають АГ, у переважній більшості це вікова категорія 18–39 років, що може бути пов’язано з високою частотою ожиріння серед населення. За рекомендаціями JNC-7, Українського товариства кардіологів, цільовій рівень артеріального тиску (АТ) для пацієнтів з АГ ≤ 140/90 мм рт.ст. Із метою зниження серцево-судинного ризику для досягнення цільового рівня АТ у більшості пацієнтів необхідне застосування двох препаратів. Пацієнти із серцевою недостатністю, перенесеним інфарктом міокарда, високим серцево-судинним ризиком та цукровим діабетом (ЦД) потребують більш агресивної терапії трьома препаратами. Пацієнти з АГ та ЦД мають значно більший ризик кардіоваскулярних ускладнень, таких як гостре порушення мозкового кровообігу, хронічна хвороба нирок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Mishchenko, L. A., O. O. Matova, M. Yu Sheremet, and K. I. Serbeniuk. "Comparative efficacy of spironolactone, eplerenone, nebivolol and moxonidine in patients with resistant arterial hypertension." Ukrainian Journal of Cardiology, no. 6 (December 2018): 65–71. http://dx.doi.org/10.31928/1608-635x-2018.6.6571.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Добрянська, В. Ю., М. І. Швед, С. М. Геряк, and Л. М. Маланчук. "АНТИАРИТМІЧНА UPSTREAM-ТЕРАПІЯ ЕКСТРАСИСТОЛІЧНОЇ АРИТМІЇ У ВАГІТНИХ ЗІ СТИГМАМИ СПОЛУЧНОТКАНИННОЇ ДИСПЛАЗІЇ." Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології, no. 1 (September 9, 2021): 42–47. http://dx.doi.org/10.11603/24116-4944.2021.1.12353.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – знизити частоту акушерських ускладнень, пов’язаних із порушеннями серцево-судинної діяльності та ритму серця в жінок з недиференційованою сполучнотканинною дисплазією (НДСТ) шляхом включення до складу протокольної програми лікування карнітин-аргінінового комплексу. Матеріали та методи. Обстежено 58 вагітних, в яких діагностовано від 2 до 8 окремих ознак НДСТ, у тому числі пролапс мітрального клапана (ПМК) із та без частої екстрасистолії, і 14 вагітних групи контролю. Для передпологової підготовки вагітних із НДСТ і профілактики акушерських ускладнень у дослідній групі застосовано метаболічну підтримку шляхом внутрішньовенного вливання 4,2 г L-аргініну та 2,0 г L-карнітину. Результати дослідження та їх обговорення. У вагітних із ПМК та екстрасистолічною аритмією на фоні НДСТ у вихідному стані спостерігали порушення ремоделювання серця з розвитком помірної систоло-діастолічної дисфункції міокарда. У них достовірно частіше діагностували невиношування вагітності, пізній гестоз, плацентарну дисфункцію, аномалії пологової діяльності, пологовий травматизм, післяпологові кровотечі тощо. Ехоструктурні аномалії серця виступали предикторами розвитку аритмій. Під впливом комплексного лікування з включенням L-аргініну та L-карнітину в групі пацієнток із ПМК відбувалось суттєве зменшення частоти шлуночкової або змішаної екстрасистолії (на 90,6 і 77,8 %), а при суправентрикулярній екстрасистолії антиаритмічний ефект спостерігали лише в 37,5 % пацієнток, що обґрунтовувало додаткове застосування небівололу. Висновок. У вагітних із ПМК та екстрасистолічною аритмією на фоні НДСТ у вихідному стані спостерігають порушення ремоделювання серця з розвитком помірної систоло-діастолічної дисфункції міокарда, що є тригером ускладненого перебігу вагітності й пологів, а застосування в них комплексної терапії з включенням L-аргініну і L-карнітину приводить до достовірного покращення параметрів центральної кардіогемодинаміки, що супроводжується суттєвим зменшенням частоти розвитку екстрасистолічної аритмії та ускладнень вагітності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

"Чи має небіволол ренопротекторну дію у пацієнтів із хронічними захворюваннями нирок?" Ukrainian Medical Journal 145 (October 12, 2021). http://dx.doi.org/10.32471/umj.1680-3051.145.217330.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кравчук, Ж. М., Б. І. Артиш, В. Кубеш., Н. М. Сонтиченко, and А. М. Дорошенко. "Підтвердження біоеквівалентності лікарського засобу Небіволол-Дарниця, таблетки, лікарському засобу Небілет®, таблетки: результати рандомізованого перехресного клінічного дослідження за участю здорових добровольців." Ukrainian Medical Journal 1, no. 1 (2019). http://dx.doi.org/10.32471/umj.1680-3051.129.139139.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Volkova, N. M. "Вплив виключення бета1-адренорецепторів асоціативної кори дорослих щурів на автономну регуляцію серцевого ритму за умов зниженого атмосферного тиску." Здобутки клінічної і експериментальної медицини 24, no. 4 (February 10, 2016). http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2015.v24.i4.5798.

Full text
Abstract:
<p>Резюме. У літературі повідомляється про можливість блокування бета<sub>1</sub>-адренергічних рецепторів препаратом селективної дії небівололом [3]. Але немає даних про ефекти блокування бета<sub>1</sub>-адренорецепторів у асоціативних полях кори головного мозку на автономну регуляцію серцевого ритму. Водночас є можливість дозованого моделювання гіпобаричних і гіпоксичних умов в експерименті. Метою експерименту було виявити функціональні наслідки виключення бета<sub>1</sub>-адренорецепторів в асоціативній корі дорослих щурів за умов зниженого атмосферного тиску. В експерименті виключення бета<sub>1</sub>-адренорецепторів в асоціативній корі дорослих щурів за умов зниженого атмосферного тиску виявило залучення бета<sub>1</sub>-адренергічних структур досліджуваного лівого асоціативного кіркового поля до нейронних ланцюгів, які створювали парасимпатичний вплив на серцевий ритм, що відрізнялося від ефекту небівололу при нормальному атмосферному тиску.</p><p> </p>Ключові слова: бета<sub>1</sub>-адренергічні рецептори, автономна регуляція серцевого ритму, знижений атмосферний тиск.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Humenna, I. Ye. "ПЕРСПЕКТИВИ КЛІНІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ І ЛІКУВАННЯ ЕНДОТЕЛ ІАЛЬНОЇ ДИСФУНКЦІЇ У ВАГІТНИХ З АРТЕРІАЛЬНОЮ ГІПЕРТЕНЗІЄЮ." Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології, no. 1 (May 3, 2018). http://dx.doi.org/10.11603/24116-4944.2018.1.8804.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – оцінка впливу різних програм антигіпертензивної терапії у вагітних із хронічною артеріальною гіпертензією.Матеріали та методи. Обстежено 64 вагітні жінки з хронічною артеріальною гіпертензією в терміні 30–36 тижнів вагітності. Для клінічної оцінки стану вагітних враховували: моніторинг артеріального тиску ЕхоКГ, аналіз крові і сечі, виявлення мікроальбумінурії. Для оцінки функції ендотелію використовували модифіковану методику за D. Celermajer. Для оцінки функціонального стану плода використовували кардіотокографію (КТГ) та біофізичний профіль плода. Вивчення біохімічних маркерів функції ендотелію проводили за допомогою оцінки концентрації ендотеліну-1 та кількості десквамованих ендотеліоцитів у плазмі крові.Результати дослідження та їх обговорення. Встановлено, що у вагітних з артеріальною гіпертензією у вихідному стані спостерігається порушення центральної і периферичної гемодинаміки, і його ступінь вираженості прямо корелює з вираженістю змін ендотеліальної функції та підвищеним ризиком розвитку гестаційних та перинатальних ускладнень.Висновки. Жорсткий контроль артеріальної гіпертензії з нормалізацією артеріального тиску за рахунок включення у програму лікування високоселективного бета-блокатора з вазодилатуючими властивостями небівололу гідрохлориду дозволяє запобігти прогресуванню дисфункції ендотелію і наростанню порушень гемоциркуляції, в тому числі в системі мати – плацента – плід, що, в кінцевому результаті, приводить до нормалізації показників біофізичного профілю плода.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Хиць, А. Р. "Ефективність та безпека комбінованої терапії небівололом та розувастатином у пацієнтів із супутньою артеріальною гіпертензією та гіперліпідемією*." Ukrainian Medical Journal 142 (April 12, 2021). http://dx.doi.org/10.32471/umj.1680-3051.142.204168.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Небіволол"

1

Костів, М. І. "Ефективність застосування небівололу у хворих на есенціальну гіпертензію ІІ стадії." Thesis, Актуальні проблеми мікроциркуляції та гемостазу при патології внутрішніх органів: матеріали наук.-практ. конф. (Чернівці, 16-17 вер. 2002 р.), 2002. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/10378.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бєлоусова, І. П., Т. В. Афоніна, Л. І. Федорець, and О. Є. Ховерко. "Оцінка ефективності та безпечності застосування небівололу в фармакотерапії пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями в поєднанні з хронічними обструктивними захворюваннями легень." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/11562.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Федько, І. Д. "Показники варіабельності серцевого ритму і якість життя у робітників вугільних копалень з артеріальною гіпертензією під час лікування еналаприла малеатом та небівалолом." Thesis, 2007. http://dspace.univer.kharkov.ua/handle/123456789/5464.

Full text
Abstract:
Дисертація присвячена встановленню закономірностей зміни показників варіабельності серцевого ритму і якості життя в робітників вугільних копалень з м'якою й помірною артеріальною гіпертензією під час лікування еналаприла малеатом (ЕМ), небівалолом (НБ) та іх комбінаціями. Дослідження проведено на 108 пацієнтах чоловічої статі з ізольованою АГ, у тому числі 52 гірників очисного забою вугільних копалень і 56 - наземних робітників. Останні були групою порівняння. Вимір АТ робили по методу Короткова з використанням стандартизованого мембранного тонометра. Для визначення показників ВСР реєстрували ЭКГ у другому стандартному відведенні за допомогою комп'ютерного електрокардіографа "Cardіolab 2000" з обробкою середніх 5 хвилин 7-хвилинного мониторного запису. Вивчалися: загальна потужність спектра (TP) як міра загальної потужності регуляції, потужність спектра в діапазоні дуже низьких частот (VLF) як міра потужності гуморальної ланки регуляції, в діапазоні низьких частот (LF) як міра потужності симпатичної ланки регуляції та в діапазоні високих частот (HF) як міра потужності парасимпатичного ланки регуляції. Якість життя (ЯЖ) пацієнтів оцінювали з використанням опитувача Ferrans&Power - кардіологічна версія ІІІ, шляхом обчислення загального індексу (ЗІЯЖ). Терапія АГ проводилася з використанням ЕМ, НБ та їх комбінацій з контролем через 2 тижні, 1, 3 і 6 місяців від початку терапії. Статистична обробка результатів проводилася з використанням параметричних критеріїв та непараметричних критеріїв за допомогою SPSS 10.0 для Wіndows. Встановлено, що терапія ЕМ, НБ і їхньою комбінацією дозволяє однаково ефективно контролювати артеріальний тиск у гірників надземних і підземних професій з м'якою й помірною артеріальною гіпертензією. Під час терапії ЕМ TP має тенденцію зниження, НБ - підвищується та їх комбінацією - у змінах займає проміжне положення. Щодо VLF, LF, HF зміни характеризуються зниженням двох перших і підвищенням - третьої. Терапія сприяє підвищенню якості життя гірників надземних і підземних професій з м'якою й помірною артеріальною гіпертензією. ЕМ і НБ можуть бути використані в режимах моно- і комбінованої терапії м'якої й помірної артеріальної гіпертензії в гірників надземних і підземних професій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography