Academic literature on the topic 'Науковий доробок'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Науковий доробок.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Науковий доробок"

1

Солдатова, Г. В. "Діяльність академіка Є. П. Вотчала (1864–1937): історичні та історіографічні джерела." Studies in history and philosophy of science and technology 30, no. 1 (June 1, 2021): 86–95. http://dx.doi.org/10.15421/272109.

Full text
Abstract:
Здійснено аналіз та систематизацію історичних праць, що стосуються етапів біографії, науково-організаційної та педагогічної діяльності видатного ботаніка та фізіолога рослин, академіка Євгена Пилиповича Вотчала (1864–1937). Метою даного дослідження є аналіз історіографії проблеми та визначення стану реконструкції наукової біографії академіка ВУАН Євгена Пилиповича Вотчала. Методологічну основу публікації склали загальнонаукові, міждисциплінарні та спеціально-історичні методи дослідження: аналіз, синтез, класифікація, типологізація, проблемно-хронологічний, порівняльно-історичний, а також історіографічний та джерелознавчий аналіз. У порівняльно-історичному аспекті проаналізовано наукову літературу, яку умовно поділено на основні історіографічні періоди. Окрім цього, в усіх періодах диференційовано групи за предметно-тематичним принципом. Наукова новизна одержаних результатів полягає в тому, що вперше проведено комплексний історіографічний аналіз за темою дослідження. Огляд літературних джерел свідчить про відсутність в науковій літературі історичних досліджень, які б систематизовано і всебічно аналізували науковий доробок Є. П. Вотчала в контексті історичного розвитку фізіології рослин в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Здіорук, С. "Науковий доробок професора Богдана Андрусишина." Трибуна, no. 1/4 (2019): 29.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Королько, Андрій, and Андрій Королько. "“У ЛЕЩАТАХ РАДЯНСЬКОЇ ЦЕНЗУРИ …” УКРАЇНСЬКА ІСТОРИЧНА НАУКА І ДУМКА 1950–1980-х рр. КРІЗЬ ПРИЗМУ ЛИСТУВАННЯ ВОЛОДИМИРА ГРАБОВЕЦЬКОГО." Науковий і культурно-просвітній краєзнавчий часопис "Галичина", no. 31 (December 28, 2018): 32–38. http://dx.doi.org/10.15330/gal.31.32-38.

Full text
Abstract:
У статті показана радянська цензурована дійсність 1950–1980-х рр., в якій працював Воло­димир Грабовецький і творився його науковий доробок. У статті коротко проаналізоване листування вченого з українськими радянськими істориками 1950–1980-х рр., яке зберігається у відділі рукописів Львівської національної наукової бібліотеки імені Василя Стефаника. Листування з радянськими істо­риками стосувалося різних аспектів діяльності професійної діяльності В. Грабовецького: збору наукових матеріалів, підготовки до захисту кандидатської і докторської дисертацій, участі у виданні ко­лективних монографій, співпраці з академічними науковими установами (Інститут історії АН УРСР, Інститут суспільних наук АН УРСР). Автор відзначає, що збережений Володимиром Грабовецьким епістолярний корпус джерел сьогодні є корисним для сучасних українських дослідників, що вивчають тему впливу цензури на українську радянську історичну науку і думку в системі Академії наук УРСР.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

МАРТИНЮК, Анатолій. "ВИЗНАЧНІ ПЕРСОНАЛІЇ УКРАЇНСЬКОЇ МУЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ XX СТОЛІТТЯ В НАУКОВОМУ ОСМИСЛЕННІ АКАДЕМІКА ІВАНА ГАМКАЛА." Human Studies Series of Pedagogy, no. 45 (December 9, 2021): 52–57. http://dx.doi.org/10.24919/2413-2039.13/45.7.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано творчу і мистецьку діяльність визначних вітчизняних персоналій української музичної культури в науковому осмисленні академіка Івана Гамкала. Висвітлено роль теоретичних знань і практичних умінь у професійному становленні майбутнього митця. Визначено, що на основі аналізу наукових праць видатного диригента, педагога, науковця, громадського діяча надається можливість опанування знань, навичок і вмінь диригентського мистецтва. Акцентується, що науковий доробок Івана Гамкала окреслює коло питань, пов’язаних із проблемами диригентського виконавства, формує професійні навички майбутніх диригентів, сприяє інтелектуальному розвитку, виховує любов до своєї професії. У своїх наукових працях І. Гамкало застосовує історико-порівняльний метод, що використовувався в багатьох науках і був покладений в основу принципу історизму в сучасному музикознавстві та суміжних галузях науки. Таким чином, висвітлена творча діяльність визначних музичних діячів у наукових працях вплинула на формування світогляду творчої особистості в умовах освітнього простору. У статті узагальнено, що творча і мистецька діяльність відомих вітчизняних персоналій української музичної культури в науковому осмисленні академіка Івана Гамкала відіграє важливу роль у становленні національної музичної культури. Факти наукової діяльності Івана Гамкала дають можливість говорити про вплив його особистості на стан музичної освіти в Україні, що здійснюється як важлива складова частина культурно-історичного процесу. Отже, наукове вивчення праць І. Гамкала створює глибинне перетворення традиційного світогляду, що первинно проявляється як універсалізація інструментарію культуротворчої діяльності, виробленого на її художньо-естетичних теренах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Svyaschenko, Zinaida. "Пореформене українське село в аграрних студіях науковців київської школи." Eminak, no. 2(30) (June 26, 2020): 220–28. http://dx.doi.org/10.33782/eminak2020.2(30).422.

Full text
Abstract:
Проаналізовано науковий доробок представників Київської школи істориків-аграрників доби незалежності, присвячений висвітленню проблематики життєдіяльності пореформеного українського села. Здійснено історіографічний аналіз сучасної вітчизняної наукової літератури щодо розкриття малодосліджених аспектів аграрної історії другої половини ХІХ – початку ХХ ст. загалом та історії українського селянства, зокрема. Зроблено спробу систематизувати досягнення сучасної вітчизняної історіографії з даної проблематики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Проскурова, С. "Науковий доробок Н.І. Букатевича та його значення." Вісник Київського університету імені Тараса Шевченка. Історія, вип. 45 (1999): 72–76.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Попович, В. В. "ПОВСЯКДЕННЕ ЖИТТЯ СТУДЕНТІВ УРСР ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ ст. В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ІСТОРІОГРАФІЇ: АКЦЕНТИ ТА ВІЗІЇ." Історія та географія, no. 57 (2020): 143–51. http://dx.doi.org/10.34142/2313-2345.2020.57.23.

Full text
Abstract:
В рамках статті аналізується науковий доробок, присвячений повсякденню студентів УРСР в другій половині ХХ ст., а також реконструюється історіографічний образ радянського студентства, що склались у сучасній українській історіографії. Історіографічний масив, присвячений зазначеному питанню, частково спирається на радянські соціологічні дослідження, значна частина яких була виконана в період «перебудови». Загалом проблема в українській історіографії досліджена нерівномірно як в проблемній, так і в хронологічній площинах. Дається взнаки і дисциплінарна розмежованість теми. В рамках своїх досліджень науковці зосереджуються переважно на таких складових студентського повсякдення, як академічне життя, дозвілля, спорт, матеріально-побутове становище, громадсько-політична активність, прояви нонконформізму. Хоча розглянутий образ не викликає гострих дискусій в науковій спільноті, дати йому однозначну концептуальну характеристику досить складно.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Kolesnyk, O. S. "Генеалогія українських козацько-старшинських родів у висвітленні Г. О. Милорадовича." Науково-теоретичний альманах "Грані" 21, no. 2 (April 9, 2018): 113–20. http://dx.doi.org/10.15421/171824.

Full text
Abstract:
Окреслено основні етапи життя та проаналізовано творчий доробок одного з найвідоміших представників чернігівського дворянства – Григорія Олександровича Милорадовича (1839-1905). З’ясовано, що ключовими джерелами, на основі яких ним здійснювались наукові дослідження та готувались авторські публікації, стали матеріали родинних архівів Полуботків, Чарнишів, Туманських, Скоропадських та Лашкевичів, успадковані Милорадовичами разом із маєтками та накопичені ними протягом багатьох років держаної служби (листи, судові акти, періодичні видання). Крім того, з огляду на зміст праць Григорія Милорадовича, вони були умовно розподілені на дві групи – біографічні нариси та власне генеалогічні дослідження, а також виявлені й проаналізовані їх головні особливості. Окрема увага зосереджена не тільки на найбільш відомій книзі історика-аматора «Родословная книга дворянства Черниговской губернии», а й на інших його працях, які до цього часу переважно перебували поза увагою дослідників його доробку, вважаючись певною мірою незначними і другорядними. Переглянуто деякі рецензії на праці Г. О. Милорадовича, опубліковані ще за його життя, та встановлено, що його науковий доробок отримував схвальні відгуки і невелику кількість зауважень. Встановлено, що інформаційний потенціал публікацій графа Г. Милорадовича може успішно використовуватися не лише при дослідженнях з генеалогії, а й інших спеціальних історичних дисциплін.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Тверитникова, О. Є. "Науковий доробок і громадська діяльність професора О.К. Погорєлка." Наука та наукознавство, no. 2 (2006): 99–104.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сухомлинська, Ольга. "Праці сучасних українських науковців у вимірі сухомлиністики." New pedagogical thought 106, no. 2 (July 5, 2021): 3–11. http://dx.doi.org/10.37026/2520-6427-2021-106-2-3-11.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена розгляду доробку сучасних українських учених із сухомлиністики як окремого напряму педагогіки, коли йдеться про творче прочитання спадщини Василя Сухомлинського в контексті актуальних питань освіти і виховання, та історії педагогіки як феномену минулого, без звернень до сьогодення. Визначено й конкретизовано поняття «сухомлиністика» у тій його частині, що стосується передовсім тлумачення праць Сухомлинського сучасними науковцями як підґрунтя або ж плідної основи, на якій можуть вибудовуватися продуктивні ідеї. На основі аналізу джерелознавчих та історіографічних праць установлено велику кількість публікацій сучасних авторів з означеної тематики (близько 2100 прізвищ). З усього масиву персоналій, дотичних до питань сухомлиністики, обрано три постаті відомих учених-педагогів: Олександри Савченко, Івана Беха та Алли Богуш. Критеріями для відбору стали: розроблені кожним із них власні педагогічні концепції, теорії, які вони вибудовують упродовж багатьох років; включення в них ідей Сухомлинського. У статті проаналізовано науковий доробок відомого дидакта, фахівчині з теорії і методики початкової освіти Олександри Савченко, розробниці теорії і методики навчання дітей раннього віку і дошкільного навчання, авторки дошкільного напряму в українській лінгводидактиці Алли Богуш та фахівця з проблем методології, теорії і технології виховання Івана Беха. Доведено, що у своїй сукупності за останні 25 років вони опублікували більше 60 наукових статей. Зроблено висновок, що ці автори зверталися до творчої спадщини Василя Сухомлинського, поглиблюючи і розширюючи проблематику зі сфери своїх наукових пошуків, та, виходячи за рамки свого дослідницького поля, охоплювали також і загальнопедагогічні питання. Їхній доробок у галузі сухомлиністики розглянутий як складова частина сучасного стану педагогічної науки в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Науковий доробок"

1

Бередух, М. В. "Науковий та педагогічний доробок кафедри «Хімічної техніки та промислової екології»." Thesis, НТУ "ХПІ", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/8431.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Німенко, Наталія Анатоліївна, Наталия Анатольевна Нименко, and Nataliia Anatoliivna Nimenko. "До історії українського орнаменту. (Науковий доробок Г.Г. Павлуцького очима М.О. Макаренка)." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/7576.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Довбишова, Н. О. "Науковий доробок професора хімічної технології О. П. Лідова за роки його діяльності у ХТІ." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22190.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гутник, Марина Валеріївна. "Науковий доробок професора Антонія-Боніфація Павловича Пшеборського – фахівця у галузі математики й механіки." Thesis, Центр пам'яткознавства Національної Академії Наук України і Українського товариства охорони пам'яток історії та культури, 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/39008.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Близнюк, Маріанна Юріївна. "Основні етапи розвитку ГНЦЛЗ як віддзеркалення історії фармації в Україні." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46557.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Звягінцева, Ю. Ю. "Науково-освітній доробок професора Івана Павловича Осипова." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/23122.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Маруніч, Я. Ю. "Науково-освітній доробок та технiчнi винаходи Нiколи Тесли." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22363.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Івченко, Марія Олександрівна, and Марина Юріївна Глізнуца. "Проблеми правового захисту інтелектуальної власності в Україні." Thesis, 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/43502.

Full text
Abstract:
Доведено, що у сучасних умовах глобалізації особливої актуальності набуває використання в Україні якісно нових наукових доробок та удосконалення наявних технологій. Саме зростання науково-технічного потенціалу та поглиблення інноваційної діяльності повинні стати пріоритетними напрямками розвитку національної економіки. Інтелектуальна власність є визначальним та невичерпним ресурсом для соціального, культурного та економічного розвитку держави, якому повинна надаватись посилена правова охорона.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Науковий доробок"

1

"Науковий доробок Богдана Лепкого та становлення літературного канону." In Cossacks in Jamaica, Ukraine at the Antipodes, 379–94. Academic Studies Press, 2020. http://dx.doi.org/10.1515/9781644693025-026.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Поліщук, Ярослав. "Науковий доробок Богдана Лепкого та становлення літературного канону." In Cossacks in Jamaica, Ukraine at the Antipodes, 379–94. Academic Studies Press, 2020. http://dx.doi.org/10.2307/j.ctv1zjg9jq.29.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Науковий доробок"

1

Федотова, О. О. "Науковий доробок Катерини Грушевської під радянською цензурою." In HISTORY, POLITICAL SCIENCE, PHILOSOPHY AND SOCIOLOGY: REVOLUTIONARY CHANGES. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-079-7-7.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Науковий доробок"

1

Вавринюк, Т. І., ж. В. Колоїз, Н. М. Малюга, and Н. М. Шарманова. Лінгвокультурологічна та етнолінгвістична інтерпретація слова й тексту : хрестоматія. Криворізький державний педагогічний університет, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/344.

Full text
Abstract:
Хрестоматія містить наукові статті учасників фундаментального проекту «Лінгвальний простір духовного коду», які свого часу були опубліковані в різних виданнях, однак не завжди є доступними для наукової спільноти, зокрема й для студентства. Зібраний науковий доробок репрезентує мову (слово) як найважливіший чинник національної свідомості, що забезпечує комфортне існування людини в суспільстві, дає змогу виробити систему загальнонародних, національно зумовлених уявлень, пізнати національний характер. Запропоновані читачеві праці поглиблюють теоретичні відомості про семантичну структуру лінгвем у контексті національно-мовної картини світу. Дослідження лінгвального простору духовного коду ґрунтується передусім на осмисленні мовних знаків в системно-структурній та антропоцентричній (когнітивно-дискурсивній) парадигмах, що сприяє з’ясуванню когнітивних механізмів формування найважливіших соціокультурних стереотипів, виявленню культурно зумовлених компонентів мовних значень, інтерпретованих системою моральних норм, поведінки і принципами виховання і т. ін. Книжка стане в нагоді передусім студентам-словесникам під час вивчення навчальної дисципліни «Етнолінгвістика».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бобрицька, Валентина Іванівна, and Ілля Олександрович Лисоконь. Інвестиційна політика України у галузі вищої освіти: мета та механізми впровадження. Київ: ТОВ «Видавничий дім «АртЕк», 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4194.

Full text
Abstract:
Розглянуто основні проблеми інвестування у вищу школу, актуалізовано теоретично значущі наукові доробки з обраної тематики та висвітлено досвід Криворізького державного педагогічного університету в рамках проекту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography