Academic literature on the topic 'Напівлінійне рівняння четвертого порядку'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Напівлінійне рівняння четвертого порядку.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Напівлінійне рівняння четвертого порядку"

1

Gryshchuk, S. V. "Моногенні функції зі значеннями у комутативних комплексних алгебрах другого рангу з одиницею та узагальнене бігармонічне рівняння з подвійною характеристикою." Ukrains’kyi Matematychnyi Zhurnal 74, no. 1 (January 24, 2022): 14–23. http://dx.doi.org/10.37863/umzh.v74i1.6948.

Full text
Abstract:
УДК 517.9 Доведено, що кожна комутативна й асоціативна алгебра другого рангу з одиницею над полем комплексних чисел містить такі базиси що -значні „аналітичні'' функції ( – дійсні змінні) задовольняють однорідне рівняння з частинними похідними четвертого порядку та комплексними коефіцієнтами, характеристичне рівняння якого має один подвійний корінь, а решта коренів є проcтими. Наведено повний опис множини трійок Доведено, що кожна комутативна і асоціативна алгебра другого рангу з одиницею над полем комплексних чисел містить базиси , такі, що -значні ``„аналiтичнi” функції (, ~ дійсні змінні) задовольняють однорідне рівняння з частинними похідними четвертого порядку та комплексними коефіцієнтами, характеристичне рівняння якого має один подвійний корінь, а решта коренів є проcтими. Наведено повнийопис множини трійок широкого класу .
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Gryshchuk, S. V. "Моногенні функції зі значеннями у комутативних комплексних алгебрах другого рангу з одиницею та узагальнене бігармонічне рівняння з ненульовими простими характеристиками." Ukrains’kyi Matematychnyi Zhurnal 73, no. 4 (April 21, 2021): 474–87. http://dx.doi.org/10.37863/umzh.v73i4.6199.

Full text
Abstract:
УДК 517.5, 539.3 Серед двовимірних алгебр другого рангу з одиницею над полем комплексних чисел знайдено напівпросту алгебру що містить базиси такі, що -значні ,,аналітичні'' функції ( - дійсні змінні) задовольняють однорідне рівняння з частинними похідними четвертого порядку, яке має лише прості ненульові характеристики.Наведено повний опис множини пар
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Dubyk, Yaroslav, Iryna Seliverstova, and Andrii Bogdan. "ЗАСТОСУВАННЯ ПОНЯТЬ КОРОТКОГО ТА ДОВГОГО РІШЕНЬ ТЕОРІЇ ОБОЛОНОК ДЛЯ АНАЛІЗУ НДС ТРУБОПРОВОДІВ ІЗ КУТОВОЮ НЕСПІВВІСНІСТЮ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 1 (15) (2019): 21–30. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2019-1(15)-21-30.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Секторні згини труб мають широке застосування в промисловості, особливо для трубопроводів великого діаметра, також зварні шви на практиці часто мають кутову неспіввісність через технологічний процес стику двох прямих частин труби. Тому важливо забезпечити структурну міцність та надійність таких з’єднань, а також покращити здатність секторних згинів зберігати форму та технічні характеристики під впливом навантажень. Постановка проблеми. Наявні вирази для оцінки напружень у зоні косого зварного з’єднання отримані на основі узагальнення експериментальних результатів та чисельних розрахунків. Чисельні методи мають значні можливості у вирішенні практичних задач, але не можуть пояснити природу рішення та кількісний ступінь впливу безрозмірних параметрів. Тому важливо розробити аналітичні підходи, що дають гнучкість у аналізі результатів, та виділити найбільш впливові параметри. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Розглянуті сучасні публікації в закордонних та вітчизняних джерелах, які пов’язані з цією науковою проблемою. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Робота є продовженням попередніх досліджень авторів, та удосконалює підхід застосування понять коротких та довгих розв’язків у частині точного рішення системи диференційних рівнянь четвертого ступеня. Постановка завдання. Отримати аналітичний розв’язок для визначення напруженого стану трубопроводу в зоні кутової неспіввісності зварного шва. Виклад основного матеріалу. Основна ідея роботи полягає в застосуванні понять короткого та довгого розв’язків теорії оболонок, та їх поєднане використання для аналізу напружено-деформованого стану трубопроводів з кутовою неспіввісністю зварних швів. Висновки відповідно до статті. Вводяться поняття короткого та довгого розв’язку, які дають можливість замінити рівняння восьмого порядку теорії оболонок, системою з двох рівнянь четвертого порядку. Ефективність розв’язків продемонстровано для двох випадків навантаження (внутрішній тиск та згинальний момент), аналітичні результати порівнюються з чисельними МСЕ та експериментальними даними.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лупіна, Т. О., Є. Т. Горалік, and М. М. Крюков. "РУХ РЯТУВАЛЬНОЇ ШЛЮПКИ ВІЛЬНОГО ПАДІННЯ ПРИ СХОДЖЕННІ З ПОХИЛОЇ РАМПИ." Vodnij transport, no. 2(33) (December 14, 2021): 23–35. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2022.2.33.03.

Full text
Abstract:
В статті наведено короткий огляд історії створення та розробок рятувальних шлюпок вільного падіння (РШВП), призначених для термінової безпечної евакуації людей з морських суден та морських нафтодобувних платформ у випадку аварій за екстремальних погодних умов. Розглядається задача про рух РШВП, яка моделюється однорідним стрижнем, при сходженні з похилої рампи протягом першої фази падіння з наростаючим кутом нахилу (тангажу -tangage)–з моменту, коли центр мас шлюпки опиняється над краєм опори (крайнім роликом рампи) , до моменту сходу з рампи кінця опорних поверхонь шлюпки.Диференціальні рівняння руху в полярних координатах складені за допомогою рівнянь Лагранжа другого роду. Отриманорозв’язувальну систему звичайних диференціальних рівнянь і сформульовано відповідну задачу Коші, яка розв’язується чисельно за допомогою методу Рунге-Кутта четвертого порядку точності. На основі запропонованого підходу проведеночисельні експерименти длявизначення часу скочування РШВП, швидкості її центру мас, кутів повороту та кутової швидкості шлюпки в момент відриву від рампи при значенні кута нахилу рампи та різних значеннях початкової швидкості центру мас в діапазоні від 1 до 10 м/с і довжини шлюпки в діапазоні від 5 до 15 м.За результатами чисельних експериментівздійснено аналіз впливу початкової швидкості і довжини РШВП на параметри її руху при сходженні з похилої рампи. Розрахункові значення часу першої фази падіння, кута тангажу, кутової швидкості тангажу та модуля швидкості центру мас РШВП в ході виконаних чисельних експериментів змінювались в діапазоні 1,424 -0,234 с,, та м/свідповідно. При цьому зі збільшенням довжини шлюпки час першої фази падіння зростає, а зі збільшенням початкової швидкості зменшується. Кути тангажу зі збільшенням швидкості зменшуються, а зі збільшенням довжини шлюпки зростають, в той час як кутові швидкості тангажу зі збільшенням початкової швидкості так само, які зі збільшенням довжини шлюпки спадають. За результатами роботи зроблено висновок про можливість використання запропонованогопідходу і чисельних експериментів для раціонального вибору параметрів руху РШВП та напрямів подальших досліджень.Ключові слова:рятувальна шлюпка вільного падіння, плоско-паралельний рух, стрижень, похила рампа, рівняння Лагранжа другого роду, звичайні диференціальні рівняння, задача Коші, чисельне моделювання, метод Рунге-Кутта.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Напівлінійне рівняння четвертого порядку"

1

Сидоров, М. В., and Н. В. Гибкіна. "Побудова методом квазіфункцій Гріна-Рвачова двобічних наближень до додатного розв’язку нелінійної задачі Нав’є." Thesis, НТУ «ХПІ», 2021. https://openarchive.nure.ua/handle/document/19348.

Full text
Abstract:
У роботі розглядається однорідна задача Нав’є для напівлінійного рівняння четвертого порядку. До її розв’язання задачі застосовано метод двобічних наближень на основі використання квазіфункції Гріна-Рвачова.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography