Academic literature on the topic 'Напруга живлення'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Напруга живлення.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Напруга живлення"

1

Михайленко, В., Г. Міхненко, and В. Бачинський. "Математична модель перетворювача трифазної напруги у постійну з чоти- ризонним регулюванням напруги і активно-індуктивним навантаженням." Адаптивні системи автоматичного управління 1, no. 38 (May 31, 2021): 57–61. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.38.2021.233187.

Full text
Abstract:
У статті проведено аналіз електромагнітних процесів в електричних колах з напівпровідниковими комутаторами. Створено математичну модель напівпровідникового перетворювача з чотиризонним регулюванням вихідної напруги для аналізу електромагнітних процесів у напівпровідникових перетворювачах з широтно-імпульсним регулюванням. Наведено графіки, що відображають електромагнітні процеси у електричних колах. Математична модель напівпровідникового перетворювача також використовується для дослідження перехідних процесів у напівпровідникових перетворювачах з активно-індуктивним навантаженням. Розвинуто метод багатопараметричнихфункцій, які входять до алгоритмічних рівнянь аналізу усталених і перехідних процесів у розгалужених електричних колах з напівпровідниковими комутаторами і реактивними елементами, в напрямку урахування особливостей використання фазних і лінійних напруг мережі електроживлення. Розроблено нову математичну модель усталених іперехідних процесів у електричних колах напівпровідникових перетворювачів модуляційного типу з багатоканальним зонним використанням фазних напруг трифазної мережі живлення без урахування втрат електроенергії у комутаторах для швидкої оцінки впливу параметрів навантаження на характеристики регульованих синусоїдних і постійних напруг. Результати цієї роботи можна використати для розвитку методу багатопараметричних модулюючих функцій для спрощення аналізу перехідних процесів у електричних колах без врахуванням втрат у ключових елементах. Бібл. 4, іл. 3
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шевченко, І. С., Д. І. Морозов, and Г. С. Бєлоха. "«Пряме» векторне управління асинхронною машиною подвійного живлення." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 8(264) (January 12, 2021): 62–65. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2020-264-8-62-65.

Full text
Abstract:
Побудова регульованого електропривода на базі асинхронної машини подвійного живлення є досить актуальною задачею, оскільки дозволяє управляти великими потоками електроенергії при високих енергетичних показниках. У таких відомих системах електропривода є досить складна система управління ними, оскільки передбачає використовування перетворювачів координат (прямі-зворотні) та наявність нелінійних зв’язків між каналами управління, це погіршує надійність таких систем. У роботі пропонується«пряме» векторне керування асинхронною машиною подвійного живлення без використання перетворювачів координат. Струми ротора запропоновано примусово формувати повністю керованим перетворювачем частоти, щоб зробити його активним та синфазним фазній е.р.с ротора. Перетворювач включається у роторне коло. Для схемної реалізації у якості перетворювачаобраний перетворювач частоти з ланкою постійної напруги з релейним керуванням. Вхідний випрямляч якого є активний випрямляч. Крім того перетворювач забезпечує електромагнітну сумісність з мережею живлення, та задовольняє вимогам, які зазначені в стандартах, на якість струму мережі. Представлена модель асинхронної машини подвійного живлення з традиційною системою керуванням з використанням перетворювачів координат «прямі-зворотні».Проведено порівняння математичної моделі при традиційному векторному керуванні та моделі з «прямим» векторним керуванням за допомогою Matlab. Отримані осцилограми роботи з запропонованим керуванням, вони демонструють наростання швидкості в машині подвійного живлення, при цьому струми з мережі синусоїдальні та співпадають за фазою зі своїми напругами, а пуск електропривода супроводжується віддачою енергії ротора через перетворювач до мережі.Результати показують, що електропривод формує раціональну динаміку без перерегулювання координат.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Tytelmaier, Kostiantyn, Oleksandr Husev, and Oleksandr Veligorskyi. "ОГЛЯД НЕІЗОЛЬОВАНИХ ДВОНАПРАВЛЕНИХ ТОПОЛОГІЙ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ДЛЯ ПОРТАТИВНИХ ЗАСТОСУВАНЬ НА БАЗІ ВІДНОВЛЮВАЛЬНИХ ДЖЕРЕЛ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOG IES, no. 2 (12) (2018): 176–88. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2018-2(12)-176-188.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Сучасні тенденції розвитку систем електроживлення на базі відновлювальних джерел висувають усе більші вимоги до ефективності перетворювачів, які в них використовуються. Тому є потреба в огляді наявних типів неізольованих перетворювачів для подальшого виявлення і застосування найбільш оптимальних. Постановка проблеми. У процесі розроблення портативних систем живлення на базі відновлювальних джерел, розробникам доводиться вирішувати завдання побудови високоефективних двонаправлених перетворювачів постійної напруги, для зв’язку загальної шини постійної напруги з накопичувачем енергії. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Були розглянуті останні публікації у відкритому доступі та в базі IEEE Xplore, які стосуються двонаправлених перетворювачів постійної напруги. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Класифікація та огляд основних топологій неізольованих двонаправлених перетворювачів. Постановка завдання. Провести огляд та аналіз особливостей роботи основних топологій неізольованих двонаправлених перетворювачів постійної напруги. Виклад основного матеріалу. Показана структура типового портативного джерела живлення на базі фотоелектричних перетворювачів. Така спрощена класифікація двонаправлених перетворювачів. Проведено огляд основних топологій неізольованих двонаправлених перетворювачів постійної напруги, виділено їхні особливості та принципи роботи. Висновки відповідно до статті. Результати огляду дозволяють обрати оптимальну топологію неізольованого двонаправленого перетворювача для портативних застосувань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Башинський, В. Г., О. І. Денисов, and О. О. Бурсала. "Частотно-регульований електропривід для системи запуску газотурбінного двигуна військово-транспортного літака." Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, no. 4(41), (October 25, 2020): 44–53. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2020.41.05.

Full text
Abstract:
З урахуванням специфіки режиму запуску військово-транспортного літака запропоновано його стартер-генератор виконувати на основі асинхронного двигуна змінного струму з модульним принципом регулювання частоти обертання. Система управління, що пропонується, має канали регулювання частоти та напруги живлення електродвигуна. Це дозволяє досягти оптимального співвідношення між динамічними та енергетичними характеристиками системи електроприводу. В результаті аналізу процесів в замкнених контурах напруги та частоти знайдені умови, які за допомогою функціонального перетворювача дозволяють підтримувати рівність між відносними значеннями частоти та напруги при постійному моменті навантаження, що забезпечує мінімальні втрати потужності в електродвигуні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Kononov, B., O. Kononova, and N. Kuravska. "АНАЛІЗ СПОСОБІВ РЕГУЛЮВАННЯ НАПРУГИ В ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖАХ СИСТЕМ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ ВІЙСЬКОВИХ ОБ`ЄКТІВ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 5, no. 51 (October 30, 2018): 38–43. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.5.038.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються способи регулювання напруги в електричних мережах, засновані на зміні параметрів мережі, зміні реактивної потужності, використанні регулюємих силових трансформаторів, у яких можливо змінювати кількість витків їх обмоток та перерозподіляти магнітний потік й змінювати додаткові електрорушійні сили та кут їх вмикання. В електричній мережі можна здійснювати як централізоване (загальне), так і децентралізоване (місцеве) регулювання напруги. Загальне регулювання напруги здійснюється в центрах живлення і призводить до зміни напруги у всій електричної мережі і може бути використано для груп споживачів електричної енергії, що знаходяться в приблизно однакових умовах і мають збігаючись у часі графіки навантажень. Місцеве регулювання напруги використовується тоді, коли електрична мережа має багато ліній електропередачі, які мають значну довжину і істотно розрізняються графіками навантажень і режимів роботи споживачів електричної енергії. Як правило, місцеве регулювання напруги використовується у випадках забезпечення харчування електричною енергією споживачів першої категорії, до яких слід віднести споживачів військових об'єктів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Денисов, Ю. О., А. С. Ревко, and О. О. Бурсала. "Компенсація пульсацій напруги та струму в системах електроприводів гвинтів квадрокоптеру." Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, no. 2(39), (May 7, 2020): 47–53. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2020.39.05.

Full text
Abstract:
Запропоновано засіб компенсації пульсацій струму, напруги живлення та проти-е.р.с. безколекторного двигуна постійного струму для систем електроприводів гвинтів квадрокоптеру. Отримано умову компенсації пульсацій за результатами контролю їх похідних, що призводить до зниження втрат потужності в електродвигуні та підвищує час використання енергетичного ресурсу акумулятора. Знайдено умови субгармонійної стійкості контуру струму системи електроприводу з ланцюгами компенсації пульсацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Бєлоха, Г. С., and І. С. Шевченко. "Способи регулювання струму мережі в системах керування електроприводом з активним фільтром." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 4(268) (June 10, 2021): 21–25. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2021-268-4-21-25.

Full text
Abstract:
Сучасний регульований електропривод як постійного так і змінного струмів має у своєму складі перетворювачі, які є нелінійним, вони спотворюють криву вхідного струму, що є неприпустимим з точку зору якості електроенергії. Застосування силових активних фільтрів дозволяє формувати в мережі живлення струм синусоїдальної форми, при цьому не має потреби змінювати існуючу систему електропривода. Силовий активний фільтр під’єднаний до мережі та навантаження паралельно. Схема запропонованого фільтру складається з трифазного моста на повністю керованих транзисторах з зворотними діодами. На його виході конденсатор. Система керування вентилями фільтру релейна. У статті розглянуто систему керування активним фільтром незалежно від навантаження та принципи формування струму споживаного з мережі: регулювання за відхиленням, таке регулювання найбільш бажане в тих системах керування електроприводом в яких неможливо або важко технічно здійснювати вимірювання струму та напруги якірної обмотки двигунів постійного струму або статорної обмотки асинхронних двигунів; регулювання за збуренням, для більш точного регулювання, та комбіноване регулювання. За допомогою цифрового моделювання в програмі Matlab проведено дослідження принципів формування завдання на струм мережі живлення та виконаний аналіз струмів на вміст гармонік струму споживаного з мережі та струму споживаного нелінійним навантаженням. Отримані осцилограми підтверджують працездатність силового активного фільтру, струм споживаний з мережі синусоїдальний та синфазний напруги живлення. Гармонійний аналіз для різних значень потужності показав, що запропонований силовий активний фільтр гармонік забезпечує високу якість споживаного струму мережі, показники якості задовольняють умовам представлених у міжнародних стандартах на якість електроенергії (THD<5%).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Bodnar, G. J., O. V. Shapovalov, J. I. Fedyshyn, and T. V. Hembara. "МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ В ЕЛЕКТРОПРИВОДІ ВОДЯНОГО НАСОСА З АКУМУЛЯТОРНИМИ БАТАРЕЯМИ." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 18, no. 2 (September 9, 2016): 11–20. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet6803.

Full text
Abstract:
Розглядається схема електроживлення електроприводу водяного насоса підвищувача тиску води системи внутрішнього протипожежного водопроводу від резервного джерела з акумуляторними батареями і автономними інверторами напруги, її математична модель та результати моделювання електромагнітних і електромеханічних процесів в двигуні під час пуску і роботи насоса у випадку відсутності основного електроживлення від мережі, що забезпечує використання внутрішнього протипожежного водопроводу при надзвичайних ситуаціях протягом розрахункового часу. Така резервна система може використовуватись також для підтримки неперервності технологічних процесів. Загальна математична модель електроприводу формувалась з математичних моделей окремих елементів схеми, які представлені багатополюсниками, а процеси в них описуються замкненою системою рівнянь, – диференційних, алгебраїчних та логічних. Розрахункову схему моделі електроприводу сформовано шляхом з’єднання між собою зовнішніх віток окремих елементів-багатополюсників, а саме: джерела живлення з акумуляторною батареєю, інверторів напруги(катодні та анодні вентильні групи), трансформаторів та асинхронного двигуна. Спосіб з’єднання між собою зовнішніх віток багатополюсників математично описується матрицями з’єднань, які складаються для кожного елемента за принципом: кількість рядків матриці рівна кількості незалежних вузлів схеми, а кількість стовпців рівна кількості зовнішніх віток елемента. Обчислення реалізовано мовою FORTRAN. Загальні підпрограми призначені для виконання математичних операцій над матрицями; чисельного інтегрування систем диференційних рівнянь методом Рунге-Кутта 2-го порядку; розв’язування систем алгебраїчних рівнянь методом Гауса; визначення моментів природного закривання вентилів. Отримано результати моделювання при прямому пуску асинхронного двигуна від мережі, встановлено струм статора; кутову швидкість обертання ротора та електромагнітний момент і момент навантаження. Результати обчислень підтверджені даними експериментальних досліджень, практично співпадають криві струму і напруги живлення асинхронного двигуна від мережі і автономного джерела з акумуляторною батареєю при пуску і роботі насоса, форма вихідної напруги джерела і тиску насоса, впродовж тривалої роботи електроприводу насоса.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Popko, S. M., I. M. Rusniak, and S. T. Dremov. "Особливості схемотехніки стабілізаторів постійної напруги для живлення високо чутливої апаратури ОЕС та РЛС." Озброєння та військова техніка 1, no. 1 (March 25, 2014): 14–18. http://dx.doi.org/10.34169/2414-0651.2014.1(1).14-18.

Full text
Abstract:
Представлена структурная схема базового стабилизатора постоянного напряжения, рассмотрены способы ее совершенствования. Отмечено, что стабилизаторы постоянного напряжения, разработанные в соответствии со структурной базовой схемой, успешно применяются в современных оптико-электрических и радиолокационных системах. Приведены сравнительные характеристики применяемых стабилизаторов постоянного напряжения, которые подтверждают существенные преимущества предложенных способов их совершенствования.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

BARYLO, HRYHORII, IGOR HELZHYNSKYY, ROMAN HOLYAKA, TETIANA MARUSENKOVA, and MYKOLA KHILCHUK. "EMBEDDED SYSTEM FOR SUPPLY VOLTAGE CONVERTER OF ORGANIC LIGHT-EMITTING DIODE." HERALD OF KHMELNYTSKYI NATIONAL UNIVERSITY 295, no. 2 (May 2021): 151–55. http://dx.doi.org/10.31891/2307-5732-2021-295-2-151-155.

Full text
Abstract:
The work is dealing with the problem of developing an embedded system for supply voltage converter of Organic Light-Emitting Diode (OLED) with advanced built-in ability to measure the volt-ampere (I – V) characteristics of structures directly during their operation. This feature is crucial in the development of a new generation of intelligent OLED controllers, which in relation to known solutions, are characterized by reduced power consumption and increased speed of periodic or continuous measurement of the I – V characteristics of OLED structures. On the basis of such measurement the drift of characteristics of OLED structures in the course of their operation is carried out, and therefore, the possibility of operative correction of their power modes is provided. The measurement of I – V characteristics of OLED structures is performed on the transients of voltage generation in the boost circuits of the drivers. To meet the requirements for such measurements, the parameters of the transient pulses must meet certain criteria. The pulse amplitude should be sufficient to scan the I – V characteristics of OLED structures in the whole range of their possible operation, and the shape and rise time should be optimal from the point of view of further detection of these I – V patterns, in particular, regarding their drift in temperature modulation or OLED structure degradation. In a number of tasks scanning and measurement of I – V characteristics should be fast enough to prevent heating, but acceptable for high-precision analog-to-digital conversion. The parameters of the pulses provide the ability to measure the thermal parameters of thermal resistance and its dependence on the duration of heating. The controller is implemented on the basis of programmable systems on the chip, namely on the PSoC 5LP.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Напруга живлення"

1

Іванов, Володимир Михайлович, and Валентина Євгенівна Марценюк. "Особливості джерела живлення електротехнологічної установки." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/24888.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Циганчук, Т. Г., and А. В. Булашенко. "Усунення генерації в іоністорних джерелах живлення." Thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67630.

Full text
Abstract:
Мікросхеми керування зарядом та разрядом іоністорів виробляються декількома ведучими виробниками. За рахнок того, що напруга на цих конденсаторах змінюється за рахунок їх заряда та разряда, звичайно виробники вмикають у склад таких мікросхем DC/DC перетворювачі, перетворюючі змінну напругу в стабільну, що підходить для живлення іншої системи. Ці мікросхеми, що випускають, продовжують підтримувати стабільну напругу живлення до тих пір, доки напруга на іоністорі не зменшиться до визначеного рівня. Однако коли напруга доходить до цього рівня, стандартні мікросхеми починають вести себе неадекватно.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Новгородцев, Анатолій Іванович, Анатолий Иванович Новгородцев, Anatolii Ivanovych Novhorodtsev, and О. А. Барановський. "Блок живлення з програмною установкою параметрів." Thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67719.

Full text
Abstract:
До блоків живлення сучасних електронних пристроїв пред’являються підвищені вимоги. Якість параметрів таких джерел забезпечує надійну роботу пристроїв електронної техніки. У запропонованому джерелі живлення передбачена програмна установки порогів вихідної напруги та струму, підвищення яких неможливо не тільки у результаті найбільш вірогідних неполадок блоку, а також при необережних діях на його оперативні органи регулювання. Це ефективно захищає апаратуру, яка живиться від цього блоку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Опришкіна, Марина Ігорівна, and Т. А. Пащенко. "Цифровий електронний термометр." Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38777.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Даниленко, Олександр Федорович, О. Г. Дьяков, and Є. О. Іштван. "Вимірювання негативної напруги за допомогою АЦП." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/47170.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кайдалов, О. О., and В. В. Лисенко. "Мікропроцесорна система вимірювання характеристик літієвих акумуляторів." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45161.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Вакарюк, Т. В., and Микола Якович Петренко. "Дослідження процесів нагріву і температурного поля частотно керованого асинхронного двигуна на основі математичних моделей при різних законах регулювання та джерелах живлення." Thesis, НТУ "ХПІ", 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/26767.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Грищук, Юрій Степанович, Д. О. Гуценко, and В. О. Кулик. "Лабораторний стенд для дослідження мікроконтролерних розчіплювачів." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/47582.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Шибка, Ігор Григорович, and Ihor Shybka. "Використання дешевих безколекторних двигунів постійного струму в ролі двигуна маховика." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/49991.

Full text
Abstract:
Atmel AVR443: Sensor-based Control of Three Phase Brushless DC Motor [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://ww1.microchip.com /downloads/en/AppNotes/Atmel-2596-Sensor-based-Control-of-Three-Phase-Brushless-DCMotors_Application-Note_AVR443.pdf 2. AVR444: Sensorless control of 3-phase brushless DC motors [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://ww1.microchip.com /downloads/en/AppNotes/doc8012.pdf 3. Схема регулятора скорости бесколлекторного двигателя (ESC) [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://blog.avislab.com/brushless08/
Проєкт Університетського молодіжного супутника дистанційного зондування Землі (ДЗЗ), що розробляється на фізико-технічному факультеті Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, передбачає для функціонування достатньо високу точність стабілізації і малий час на переорієнтацію для знімків заданих поверхонь Землі. Виконати ці умови можливо при використанні в системі кутової орієнтації і стабілізації двигунів-маховиків (ДМ). Існуючі ДМ мають вартість від 8000 до 15000 євро, що не дає можливості за обмеженого фінансування використовувати їх в прєкті.
Project of the University Youth Satellite Remote Sensing Land (remote sensing), which is being developed at the Faculty of Physics and Technology of Dniprovsky Oles Honchar National University, provides for operation high enough stabilization accuracy and short reorientation time for images given surfaces of the Earth. These conditions can be met when used in the system angular orientation and stabilization of flywheel engines (FL). Existing DMs have a value from 8,000 to 15,000 euros, which does not allow for limited funding use them in the project.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Любарський, Борис Григорович. "Імітаційна модель тягового реактивного індукторного електроприводу з урахуванням насичення елементів магнітної системи та взаємного впливу фаз двигуна." Thesis, НТУ "ХПІ", 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/5360.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography