Academic literature on the topic 'М’яза'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'М’яза.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "М’яза"

1

A. Pashov and I. Zharova. "Клінічні особливості порушення реципрокного гальмування лицьових м’язів-антагоністів як об ́рунтування для застосування програм реабілітації пацієтів з давнім невідновленим паралічем Белла." Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, no. 1 (May 21, 2019): 92–98. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2019.1.92-98.

Full text
Abstract:
Мета. Визначити порушення в реципрокному гальмуванні лицьових м’язівантагоністів як можливу причину їхніх спільних скорочень під час спонтанних та вільних мімічних рухів у пацієнтів з неповністю відновленим паралічем Белла, та обґрунтувати застосування програм реабілітації в процесі відновлення таких пацієнтів. Методи. Проаналізувати динаміку спільних скорочень у парах м’язів: м’яз – підіймач верхньої повіки – коловий м’яз ока (повікова частина), лобовий м’яз – коловий м’яз ока (очноямкова частина) і виличний м’яз – м’яз – опускач кута рота і підборідний м’яз. Дослідити порушення реципрокного гальмування м’яза – піднімача верхньої повіки як можливого фактора, що сприяє формуванню повіко-губної сінкінезії. Результати. Порушення реципрокного гальмування м’яза – піднімача верхньої повіки при спонтанному морганні і довільному заплющуванні очей у пацієнтів з неповністю відновленим паралічем Белла викликає надмірне посилення скорочувальних сигналів від кори головного мозку в напрямку колового м’яза (повікової частини) і часто призводить до неповного закриття очної щілини. Це порушення, ймовірно, також сприяє формуванню повіко-губної синкінезії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Lazarev, I. A., O. A. Radomskyi, P. V. Riabokon, and M. V. Skyban. "Біомеханічні умови функціонування триголового м’яза при переломі п’яткової кістки." TRAUMA 16, no. 4 (October 1, 2015): 28–34. http://dx.doi.org/10.22141/1608-1706.4.16.2015.79885.

Full text
Abstract:
На математичній моделі досліджено біомеханічні умови функціонування триголового м’яза гомілки при переломах п’яткової кістки зі зміщенням периферичного фрагмента. Відбувається укорочення триголового м’яза гомілки та порушення функції, пов’язане з одночасним зменшенням його довжини та плеча сили. Менше порушень роботи триголового м’яза спостерігається при зменшенні плеча сили та сталій довжині м’яза або при укороченні довжини м’яза, але збереженому плечі сили. Подовження, так само як і вкорочення триголового м’яза внаслідок перелому п’яткової кістки із зміщенням периферичного фрагмента викликає зменшення екскурсії та сили м’яза, а також збільшує енерговитрати при його роботі. Навіть невеликі зміщення периферичного фрагмента допереду та догори призводять до швидкого зростання напружень на ахілловому сухожилку. При значних зміщеннях відламка напруження на ахілловому сухожилку можуть перевищувати границю його міцності. Необхідне обов’язкове відновлення анатомічної цілісності та просторової геометрії п’яткової кістки при її переломі із зміщенням фрагментів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Zay, Svitlana, Vladislav Belobrov, Dariya Vulitska, Oleksandr Nozdrenko, Olga Abramchuk, and Oleksandr Motuziuk. "Зміна швидкісно-силових параметрів скорочення musculus soleus щурів при хронічній алкоголізації." Lesya Ukrainka Eastern European National University Scientific Bulletin. Series: Biological Sciences, no. 13(362) (July 11, 2018): 90–97. http://dx.doi.org/10.29038/2617-4723-2017-362-13-90-97.

Full text
Abstract:
Проведено дослідження стосовно змін макропараметрів скорочення musculus soleus щурів при виникненні алкогольної міопатії. Показана нездатність м’яза з описаними патологіями адекватно реалізовувати імпульсні сигнали стимуляційного патерна, оскільки із врахуванням можливого збільшення тривалості латентного періоду, яке може бути спричинене затримкою генерації ПД і погіршенням провідності, імпульси не потрапляють у фазу латентного періоду, а зміщені в бік фази скорочення м’яза. Це призводить до погіршення ефективності частотної сумації тетанічних скорочень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Колосова, О. В., О. М. Лисенко, С. Ф. Гасанова, and Д. Ю. Берінчик. "Електронейроміографічні критерії ризику травматизму у різних гендерних групах спортсменів, що спеціалізуються у боксі." Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, no. 1 (May 21, 2019): 55–62. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2019.1.55-62.

Full text
Abstract:
Мета. Дослідити функціональний стан нервово-м’язового апарату у різних гендерних групах спортсменів високої кваліфікації, які спеціалізуються у боксі, виявити його можливі функціональні і структурні порушення за допомогою методів електронейроміографії (ЕНМГ). Методи. Метод Н-рефлексометрії камбалоподібного м’яза, визначення швидкості проведення нервового імпульсу по моторних волокнах великогомілкового серединного та ліктьового нервів за допомогою нейродіагностичного комплексу Nicolet Viking Select (США-Німеччина). Результати. У двох із семи чоловіків (28 %) та однієї з дев’яти жінок (11 %) з різних гендерних груп спортсменів високої кваліфікації, які спеціалізуються у боксі, виявлено відхилення ЕНМГ-параметрів від норми, а саме зменшення амплітуд Н-відповідей та зниження величини співвідношення максимальних амплітуд Нта М-відповідей камбалоподібного м’яза. У групі спортсменів, ЕНМГ-показники яких знаходяться у межах норми, у 85 % чоловіків та 33 % жінок виявлено значну асиметрію амплітуд М-відповідей камбалоподібного м’яза, що може бути ознакою реакції опорно-рухового апарату на дію неадекватного навантаження та збільшує ризик порушень функціонування нервово-м’язової системи. Статистично значущих гендерних відмінностей ЕНМГ-показників у боксерів не спостерігається, на відміну від біатлоністів, веслувальників на байдарках та каное. Це може бути наслідком незначної різниці в об’ємі м’язових волокон у чоловіків та жінок та відображенням однаково спрямованих адаптаційних змін функціонального стану нервово-м’язової системи у боксерів різних гендерних груп. Висновки. В обох гендерних групах кваліфікованих спортсменів, що спеціалізуються у боксі, виявлено відхилення ЕНМГ-параметрів від норми та значну асиметрію амплітуд М-відповідей камбалоподібного м’яза, що збільшує ризик травматизму. Відсутність значущих гендерних відмінностей ЕНМГ-показників у боксерів може свідчити про подібність специфічної адаптації до тренувального навантаження в боксі у чоловіків та жінок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Motuziuk, Oleksandr, and Vasyl Pykaliuk. "Гістологічні особливості литкового м’яза щура за умов хронічної алкоголізації та ішемії різної тривалості." Lesya Ukrainka Eastern European National University Scientific Bulletin. Series: Biological Sciences, no. 3 (August 22, 2019): 137–47. http://dx.doi.org/10.29038/2617-4723-2019-387-137-147.

Full text
Abstract:
Мета роботи – провести аналіз гістологічних змін у литковому м’язі за умов експериментальної ішемії різної тривалості, ускладненої хронічною алкоголізацією. Експеримент реалізовано на щурах інбредної лінії Wistar масою 140–160 г. Виділено такі групи тварин: контрольна, тварини з ішемією (1, 2 та 3 год), алкоголізовані тварини й алкоголізовані тварини з експериментально-індукованою ішемією тривалістю 1, 2, 3 год. Експериментальну ішемію здійснювали через 30 днів після введення останньої дози етилового спирту методом Халілова-Захірходжаєва через перетискування джгутом основних артерій. Гістологічну обробку тканини проводили за загальноприйнятою методикою, фарбувалили за методом Ван-Гізон. Виявлено, що за умов хронічної алкоголізації й ішемії різної тривалості порушуються структура й хід частково атрофованих унаслідок алкогольної міопатії волокон, відбуваються дегенеративні зміни в цілісності сарколеми, у деякої частини волокон зменшується об’єм міофібрил, ендомізій набрякає та починає некротизуватися, міофібрили роз’єднуються. Відзначено появу нейтрофілів поміж міофібрил і дифузні крововиливи, але, попри це, в окремих ділянках зберігається типова поперечна посмугованість. Отримані результати свідчать про негативну синергію міотоксичних впливів етилового спирту та руйнівного впливу судинної ішемії на волокна литкового м’яза щурів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Motuziuk, Oleksandr, and Vasyl Pykaliuk. "Гістологічні особливості литкового м’яза щура за умов хронічної алкоголізації та ішемії різної тривалості." Lesya Ukrainka Eastern European National University Scientific Bulletin. Series: Biological Sciences, no. 3 (August 22, 2019): 137–47. http://dx.doi.org/10.29038/2617-4723-2019-387-3-137-147.

Full text
Abstract:
Мета роботи – провести аналіз гістологічних змін у литковому м’язі за умов експериментальної ішемії різної тривалості, ускладненої хронічною алкоголізацією. Експеримент реалізовано на щурах інбредної лінії Wistar масою 140–160 г. Виділено такі групи тварин: контрольна, тварини з ішемією (1, 2 та 3 год), алкоголізовані тварини й алкоголізовані тварини з експериментально-індукованою ішемією тривалістю 1, 2, 3 год. Експериментальну ішемію здійснювали через 30 днів після введення останньої дози етилового спирту методом Халілова-Захірходжаєва через перетискування джгутом основних артерій. Гістологічну обробку тканини проводили за загальноприйнятою методикою, фарбувалили за методом Ван-Гізон. Виявлено, що за умов хронічної алкоголізації й ішемії різної тривалості порушуються структура й хід частково атрофованих унаслідок алкогольної міопатії волокон, відбуваються дегенеративні зміни в цілісності сарколеми, у деякої частини волокон зменшується об’єм міофібрил, ендомізій набрякає та починає некротизуватися, міофібрили роз’єднуються. Відзначено появу нейтрофілів поміж міофібрил і дифузні крововиливи, але, попри це, в окремих ділянках зберігається типова поперечна посмугованість. Отримані результати свідчать про негативну синергію міотоксичних впливів етилового спирту та руйнівного впливу судинної ішемії на волокна литкового м’яза щурів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Vinnikova, L., and V. Tsyhura. "Вплив спрямованого годування на амінокислотний склад м’яса." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, no. 75 (February 3, 2017): 102–5. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet7520.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена вивченню впливу спрямованого годування на амінокислотний склад м’яса свиней. Біологічна цінність білка характеризується ступенем відповідності його амінокислотного складу потребам організму в амінокислотах для синтезу білка. Білкові речовини, до складу яких не входить хоча б одна з життєво необхідних амінокислот чи міститься їх у дуже незначній кількості, що не може забезпечити нормальну діяльність організму, належать до неповноцінних. Тому, визначаючи харчову цінність м’яса враховували насамперед, якою мірою кількісне співвідношення незамінних амінокислот, що міститься в ньому, наближається до оптимального, визначеного міжнародною комісією ФАО/ВООЗ, а також сумарне співвідношення незамінних та замінних амінокислот. Амінокислотний склад білкових речовин може змінюватися залежно від виду, статі, віку і навіть фізіологічного стану тварин перед забоєм. Співвідношення вмісту в м’язовій тканині незамінних амінокислот наближається до оптимального. Тому м’язову тканину продуктивних тварин потрібно розглядати як основне джерело білкових ресурсів харчування і як найціннішу складову м’яса. В зразках, отриманих від дослідних груп свиней породи ландрас, виявили підвищення синтезу незамінних амінокислот порівняно з контрольною групою. У 100 г білка м’язової тканини, отриманої від туш контрольної групи свиней міститься 4,051 г незамінних амінокислот; у м’ясі туш І дослідної групи – 4,202 г, у м’ясі туш ІІ дослідної групи – 4,505 г. Для оцінки біологічної цінності м’яса визначили амінокислотний скор білків найдовшого м’яза спини. Амінокислотний скор білків м’яса свиней в дослідних групах порівняно з контрольною збільшується для лізину, сірковмісних (метіонін, цистин), треоніну, ізолейцину, валіну та ароматичних (фенілаланін + тирозин) амінокислот. Розроблені раціони позитивно вплинули на амінокислотний склад свинини. Співвідношення незамінних амінокислот до замінних підвищується в дослідних групах, що свідчить про зниження вмісту сполучної тканини та поліпшення ніжності м’яса.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Sagan, N., and O. Antimis. "Порівняльна структурна характеристика жувального м’яза при йододефіцитному стані та йододефіциті iз застосуванням струмогенів." Терапевтика 2, no. 1 (July 30, 2021): 62–66. http://dx.doi.org/10.31793/2709-7404.2021.2-1.62.

Full text
Abstract:
Метою дослідження було порівняти особливості морфологічної організації судинного русла й м’язових волокон жувального м’яза щурів при експериментально змодельованому йододефіциті та йододефіциті з додаванням струмогенних речовин. Результати біохімічних досліджень показали зменшення вмісту гормонів щитоподібної залози, особливо в ІІІ експериментальній групі. У судинному руслі жувального м’яза збільшуєтьсятовщина артеріальної стінки, що зумовлено набряковими змінами, які підтверджуються і на субмікроскопічному рівні. Кількість гемокапілярів в 1 мкм2 зменшувалася на 6,55% (р<0,01). М’язові волокна характеризуються нерівномірним чергуванням темних і світлих смужок із набряковими змінами, що підтверджується зростанням діаметра поперечного перерізу у всіх типах м’язових волокон та результатами ультраструктурного дослідження. Ендомізій та перимізій розширені. При дослідженні СДГ активності відмічається зменшення кількісті м’язових волокон із проміжною активністю сукцинатдегідрогенази в 1,5 раза з одночасним зростанням м’язових волокон із низькою активністю сукцинатдегідрогенази (у 2 рази), що можна пояснити зміною кровопостачання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Dmytruk, Iryna. "Терапевтичний вплив фулеренів С60 на механокінетику розвитку процесів втоми у скелетних м’язах щурів, викликаних введенням пептидів кардіоемболічного інсульту." Notes in Current Biology, no. 1 (1) (September 16, 2021): 102–7. http://dx.doi.org/10.29038/ncbio.21.1.102-110.

Full text
Abstract:
Метою дослідження було з’ясувати вплив фракції пептидів гострої фази кардіоемболічного інсульту на показники параметрів скорочення скелетних м’язів, а також можливий терапевтичний вплив на розвиток м’язової дисфункції водорозчинного фулерену С60. Зразки плазми крові були взяті у здорових осіб та пацієнтів із кардіоемболічним ішемічним інсультом. Ін’єкції пептидів вводили внутрішньовенно за 2 години до початку експерименту, фулерени С60 – через годину після введення пептидів. Виділено такі експеримен-тальні групи: контрольна, кардіоемболічний інсульт (гостра фаза), кардіоемболічний інсульт + ін’єкції фуле-рену С60. Аналіз механограм втоми показав значне зменшення часу виникнення втоми м’язів, м’язової поту-жності і максимально можливого рівня генерації силового зусилля при застосуванні пептидів гострої фази кардіоемболічного інсульту. Терапевтичне застосування ін’єкцій С60 фулерена істотно зменшує рівень цих патологій і стабілізує біомеханічні параметри скорочення м’яза. Виявлено, що С60 фулерени здатні підтри-мувати активний м’яз у межах фізіологічної норми впродовж усього процесу скорочення. Отже, фулерени С60 можна розглядати як потенційні засоби, що здатні корегувати патологічні стани м’язової системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Zaletskiy, B. V., D. V. Dmytriiev, E. O. Glazov, and V. L. Vitkovskyi. "Оцінка аналгетичної ефективності блокади квадратного м’яза попереку (Quаdratus Lumborum block), виконаного під контролем ультразвуку у дітей після апендектомії." Pain medicine 4, no. 1/1 (May 16, 2019): 21. http://dx.doi.org/10.31636/pmjua.t2.16.

Full text
Abstract:
Вступ. За даними літератури, для знеболення в періопераційному періоді використовують регіональні методи знеболення. Аналгетичну ефективнiсть блокад передньої черевної стiнки в педіатричній практиці вивчено недостатньо. Метою дослідження було оцінити аналгетичну дію блокади квадратного м’яза попереку (QLB) у педіатричних пацієнтів після апендектомії. Методи. Дане дослідження було виконане на базі Вінницького національного медичного університету, м. Вінниця, Україна, з грудня 2018 по лютий 2019 року. Рандомізовані до групи Q (група з виконанням блокади QLB) та групи С (контрольна). Після отримання загальної анестезії групі Q виконано блокаду квадратного м’яза попереку (QL) з використанням 0,3 мл/кг 0,25 % бупівакаїну з одної сторони, та група C отримала контрольний блок з використанням 0,3 мл/кг 0,9 % хлориду натрію. Протягом перших 24 годин після операції біль у пацієнтів оцінювали за допомогою візуальної аналогової шкали (VAS) у спокої і при кашлі. Післяопераційний пацієнт контролював споживання морфіну, аналгезію, показники VAS та побічні ефекти. Результати. Із 22 пацієнтів, у пацієнтів групи Q (n = 10) мала значно нижчі показники VAS-болю, ніж група C (n = 12) як у спокої, так і під час кашлю. Загальний рівень споживання морфіну був нижчим (5,3 ± 2,2) проти 12,4 ± 3,4 мг, р < 0,001) протягом 24 годин після операції. Висновок. Як частина мультимодального знеболення після оперативних втручань з приводу апендициту, показники споживання морфіну та VAS-балів були значно нижчими серед тих, хто отримував 0,3 мл/кг 0,25 % розчину бупівакаїну, який вводили для блокади квадратного м’яза попереку, порівняно з групою контролю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "М’яза"

1

Кавун, М. П. "Розвиток та становлення топографії двоголового м’яза плеча в передплодів людини." Thesis, Тези доповідей Всеукраїнської наукової конференції «Актуальні питання клінічної анатомії та оперативної хірургії», м. Чернівці, 11-13 жовтня 2004 року, 2004. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/15538.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Аврунін, О. Г., М. Фільсов, Д. В. Кухаренко, and В. Ю. Коваль. "Порівняльний аналіз методів визначення результуючого моменту сили окремого очного м’яза." Thesis, Кременчук: КрНУ, 2017, 2017. http://openarchive.nure.ua/handle/document/4161.

Full text
Abstract:
Проводиться порівняльний аналіз двох методів розрахунку результуючого моменту сили очного м’яза: кріплення м’яза до поверхні ока розглядається як точка і як поверхня. Апроксимація поверхні відбувається за допомогою прямокутників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Сикирицька, Т. Б. "Особливості становлення верхнього косого м’яза ока у плодовому періоді онтогенезу людини." Thesis, Тези доповідей Всеукраїнської наукової конференції «Актуальні питання клінічної анатомії та оперативної хірургії», м. Чернівці, 11-13 жовтня 2004 року, 2004. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/15925.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ілляшенко, В. Ю., Р. А. Ртайл, Є. С. Дудченко, О. С. Максимова, and Д. В. Муравський. "Макро- і мікроелементний профіль литкового м’яза білих статевозрілих щурів у нормі." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/64336.

Full text
Abstract:
Дослідження макро- та мікроелементного складу м’язів має велике значення для оцінки біоелементного стану організму у цілому. М’яз метаболічно активний орган, що зумовлює й швидкі зміни елементного складу. Крім того, м’язи слугують тканинним депо для багатьох хімічних елементів, вміст яких при різних фізичних станах організму, патологічних процесах, режимах водного балансу та харчування можуть значно змінюватися. Отже, метою нашого дослідження стало вивчення макро- та мікроелементного профілю литкового м’яза статевозрілих щурів у нормі, а саме вмісту основних макроелементів: K, Na, Ca, Mg та найважливіших мікроелементів Fe, Zn, Cu, Mn для проведення подальшого порівняльного аналізу за впливу на організм різних несприятливих чинників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ілляшенко, Вячеслав Юрійович, Р. А. Ртайл, Є. С. Дудченко, О. С. Максимова, Д. В. Муравський, Вячеслав Юрьевич Ильяшенко, and Viacheslav Yuriiovych Illiashenko. "Макро- і мікроелементний профіль литкового м’яза білих статевозрілих щурів у нормі." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/65610.

Full text
Abstract:
Дослідження макро- та мікроелементного складу м’язів має велике значення для оцінки біоелементного стану організму у цілому. М’яз метаболічно активний орган, що зумовлює й швидкі зміни елементного складу. Крім того, м’язи слугують тканинним депо для багатьох хімічних елементів, вміст яких при різних фізичних станах організму, патологічних процесах, режимах водного балансу та харчування можуть значно змінюватися.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Єрошенко, О. А., and І. В. Прасол. "Метод обробки електроміографічних сигналів для побудови системи електростимуляції." Thesis, Харків: Нац. аерокосм. ун-т ім. М. Є. Жуковського «Харків. авіац. ін-т», 2019. http://openarchive.nure.ua/handle/document/10392.

Full text
Abstract:
The paper considers the possibility of changing the parameters of the stimulating effect based on the analysis of the electromyogram signal, that allows you to take into account the individual characteristics of the patient with an eye to achieving the maximum positive therapeutic and training effect.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Васильчишина, А. В., and Т. В. Хмара. "Проекційно-синтопічні взаємовідношення сідничого нерва у плодів людини." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41691.

Full text
Abstract:
При синдромі грушоподібного м’яза, який виявляється не менш, ніж у 50% хворих на дискогенний попереково-крижовий радикуліт, можливо стиснення сідничого нерва між зміненим грушоподібним м’язом і крижово-остьовою зв’язкою, або компресія сідничого нерва грушоподібним м’язом (М.В. Путилина, 2006). Для виконання лікувально-діагностичних маніпуляцій, а також оперативних втручань у сідничній ділянці необхідні точні відомості щодо проекційно-синтопічних взаємовідношень соромітного, верхнього і нижнього сідничних судинно-нервових пучків, і сідничого нерва у пре-і постнатальному періодах онтогенезу людини. Метою нашої роботи було з’ясування топографоанатомічних взаємовідношень сідничого нерва до проекційних ліній у плодів людини 6-10 місяців.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Чигалейчик, Н. О. "Комп’ютерно-інтегрована система корекції траєкторії тенісного м’яча." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/13759.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Корнієнко, М. А. "Розробка фреонової холодильної установки для зберігання м’яса." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/72246.

Full text
Abstract:
У роботі розроблено фреонову холодильну установку для зберігання м’яса.
В работе разработана фреоновая холодильная установка для хранения мяса.
The work has developed a freon refrigeration unit for storing meat.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Левченко, Юлія, Галина Хомич, Максим Педченко, and Надія Ткач. "ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ ХЕНОМЕЛЕСУ НА ЯКІСТЬ М’ЯСА В ПРОЦЕСІ МАРИНУВАННЯ." Thesis, Полтава : ПУЕТ, 2019. http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/9054.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "М’яза"

1

Олійник, Л. Б., Т. О. Михайлик, and В. О. Лелюх. "Стабілізація структури фаршів з м’яса птиці." In SCIENCE, ENGINEERING AND TECHNOLOGY: GLOBAL TRENDS, PROBLEMS AND SOLUTIONS. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-046-9-35.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Телець, Ю. В. "Хронотоп як маркер модифікації біхевіористичної стратегії індивіда в романі Люко Дашвар «На запах м’яса»." In THE ISSUES OF MODERN PHILOLOGY AND CREATIVE METHODS OF TEACHING A FOREIGN LANGUAGE IN THE EUROPEAN EDUCATION SYSTEM. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-180-0-29.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Телець, Юрій. "ДІАЛОГІЗАЦІЯ ЯК ЗАСІБ ХУДОЖНЬОЇ РЕАЛІЗАЦІЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ПОВЕДІНКОВОЇ ТАКТИКИ ПЕРСОНАЖА У РОМАНІ ЛЮКО ДАШВАР «НА ЗАПАХ М’ЯСА»." In Modern Scientific Research: Achievements, Innovations and Development Prospects. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-126-8-35.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "М’яза"

1

Теплицький, Ілля Олександрович, and Сергій Олексійович Семеріков. Комп’ютерна навчальна фізична гра «М’яка посадка». НПУ ім. М. П. Драгоманова, 2003. http://dx.doi.org/10.31812/0564/780.

Full text
Abstract:
Вивчення в школі факультативного курсу "Комп'ютерне моделювання з фізики" покликане сприяти глибокому розумінню учнями навчального матеріалу з предмету і ознайомленню їх із сучасною методологією фізичних досліджень. З метою урізноманітнення форм проведення таких факультативних занять пропонується складання й дослідження математичної моделі-гри. Сюжетною основою моделювання тут є відома гра про "м'яку посадку" на Місяць, яка за часів широкого використання в навчальних цілях програмованих мікрокалькуляторів обійшла сторінки ряду науково-популярних журналів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Марчик, Валентина Іванівна, and Ірина Леонідівна Мінжоріна. Ефективність змістовного модулю «Баскетбол» на першому курсі ВНЗ. Криворізький педагогічний інститут ДВНЗ "Криворізький національний університет", 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1977.

Full text
Abstract:
Протягом змістовного модулю гри в баскетбол (16 занять) у дівчат першого курсу навчання у ВНЗ зафіксовано зростання швидкісно-силових якостей при пересуванні по горизонталі +3% і зменшення - при пересуванні по вертикалі –4%. При оволодінні основними елементами техніки гри в баскетбол протягом 16 занять виявлено найбільш ефективне опанування з положення стоячи: передача м’яча (+19%) і штрафні кидки (+20%), найменш ефективне – з положення швидкісного пересування при веденні м’яча (+11%).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Марчик, В. І., and І. Л. Мінжоріна. Ефективність змістовного модулю «Баскетбол» на першому курсі ВНЗ. Криворізький педагогічний інститут ДВНЗ "Криворізький національний університет", 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1866.

Full text
Abstract:
Протягом змістовного модулю гри в баскетбол (16 занять) у дівчат першого курсу навчання у ВНЗ зафіксовано зростання швидкісно-силових якостей при пересуванні по горизонталі +3% і зменшення - при пересуванні по вертикалі –4%. При оволодінні основними елементами техніки гри в баскетбол протягом 16 занять виявлено найбільш ефективне опанування вправи з положення стоячи: передача м’яча (+19%) і штрафні кидки (+20%), найменш ефективне – з положення швидкісного пересування при веденні м’яча (+11%). Включення вправ, що сприяють розвитку швидкісно-силових якостей сприятиме підвищенню ефективності навчального процесу змістовного модулю «Баскетбол» на першому курсі ВНЗ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography