Academic literature on the topic 'Мікроконтролерні системами керування'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Мікроконтролерні системами керування.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Мікроконтролерні системами керування"

1

Півень, Олег Борисович, and Олександр Володимирович Бойко. "МІКРОКОНТРОЛЕРНА СИСТЕМА КЕРУВАННЯ ПОЛИВОМ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК ІЗ ОБМІНОМ ДАНИХ." Вісник Черкаського державного технологічного університету, no. 4 (January 13, 2020): 11–18. http://dx.doi.org/10.24025/2306-4412.4.2019.181610.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гайдукевич, Світлана Василівна, Надія Павлівна Семенова, and Ярослав Андрійович Леськів. "АВТОМАТИЗОВАНА СИСТЕМА КЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРООБЛАДНАННЯМ У СПОРУДАХ ЗАКРИТОГО ҐРУНТУ." Вісник Черкаського державного технологічного університету, no. 1 (April 15, 2021): 20–31. http://dx.doi.org/10.24025/2306-4412.1.2021.216915.

Full text
Abstract:
Розроблено і виготовлено на базі мікроконтролера ATmega328 автоматичну систему керування, яка призначена для підвищення ефективності функціонування теплиці за рахунок моніторингу мікрокліматичних параметрів та обробки даних, що дає змогу контролювати та своєчасно усувати відхилення параметрів, спричинені різноманітними збурюючими діями, від встановлених значень з метою створення сприятливих умов для проростання та життєдіяльності рослин. В результаті досліджень встановлено, що запропонована розробка дає можливість підвищити надійність роботи електрообладнання під час експлуатації, вдосконалити наявні механізми в результаті досягнення бажаного алгоритму, тобто наблизити процеси до стану оптимального балансу та зекономити витрату теплової енергії на 10 %, тим самим зменшити енергоспоживання та підвищити продуктивність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

CАХНО, Володимир, Олексій ТІМКОВ, Дмитро ЯЩЕНКО, and Володимир БОСЕНКО. "РОЗРОБКА МАСШТАБНОЇ ФІЗИЧНОЇ МОДЕЛІ АВТОПОЇЗДА ДЛЯ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, no. 16 (May 20, 2021): 150–58. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i16.517.

Full text
Abstract:
Проведення досліджень з керованості та маневреності на реальних автопоїздах має багато труднощів і вимагає витрат значних матеріальних та часових ресурсів. Їх проведення також пов’язано з можливими небезпечними ситуаціями при випробовуваннях. Стаття присвячена розробці масштабної фізичної моделі довгобазового автопоїзда яка б мала універсальні модулі. Модульний принцип дозволяє швидко переходити до різних компонувальних схем. Детально описана конструкція масштабної фізичної моделі та використаних електронних модулів. Модель має незалежний електричний привід на ведучі колеса, керування здійснюється мікроконтролером. Модель оснащена вимірювальною, реєструючою та апаратурою дистанційного керування, для експериментального дослідження властивостей керованих автопоїздів. Виходячи з основних положень теорії подібності, випливає, що якщо дві динамічні системи описані однаковими диференціальними рівняннями, то рішення диференціальних рівнянь буде масштабно незмінним при тих самих групах. Щоб модель була динамічно подібна до оригіналу, величини цих груп повинні бути однакові для обох систем. Базуючись на цій ідеї, можна визначити параметри моделі що відповідають реальному об’єкту. В подальшому планується проведення порівняльного аналізу результатів теоретичних досліджень за математичною моделлю та результатів експериментальних досліджень на масштабній фізичній моделі. Перевірка адекватності математичної моделі. Ключові слова: автопоїзд, масштаб, фізична модель, керованість, маневреність, експеримент, контролер, подвійний привід.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Васильєв, Олег Юрійович, and Олександр Миколайович Степанюк. "Електронна відмітка для спортивного орієнтування." New computer technology 15 (May 2, 2017): 254–56. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v15i0.639.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є проектування та реалізація пристрою електронної відмітки для спортивного орієнтування. Задачами дослідження є аналіз існуючих пристроїв для електронної відмітки, підходів до їх будови та функціоналу. Об’єктом дослідження є процес функціонування приладів для забезпечення проведення змагань зі спортивного орієнтування. Предметом дослідження є використання електронних відміток, які складаються із плат мікроконтролерів та приладів прийому / передачі інформації на RFID-брелоки або картки. В роботі проведено аналіз, узагальнення та систематизацію досліджень із проблем використання електронних відміток, проведено тестування коректності роботи приладів. Для оцінки ефективності використання створеної системи було проведено декілька тестів на коректність прийому / передачі даних на RFID-брелоки. Результати дослідження: у подальшій роботі плануються такі вдосконалення, як побудова корпусу, під’єднання пульта керування, збереження резервної копії на зовнішній накопичувач (SD-карта) для більш зручної роботи із приладами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Небилиця, М. С., and О. В. Бойко. "СИСТЕМА МОНІТОРИНГУ ЗАБРУДНЮЮЧИХ ГАЗІВ ТА СПОСІБ РЕГУЛЮВАННЯ ТЕМПЕРАТУРНО-ВОЛОГІСТНОГО РЕЖИМУ ТВАРИННИЦЬКИХ ПРИМІЩЕНЬ." Effective rabbit breeding and fur farming, no. 6 (March 22, 2020): 99–110. http://dx.doi.org/10.37617/2708-0617.2020.6.99-110.

Full text
Abstract:
Метою роботи було розробити інноваційну систему моніторингу забруднюючих газів та спосіб регулювання температурно-вологістного режиму тваринницьких приміщень. Методи. Дослідження проводили в умовах технологічної лабораторії Черкаської ДСБ НААН і лабораторії ФОП «Онищенко Р.О.». Розроблення газоаналітичної та структурної блок-схем здійснювали шляхом узагальнення літературних даних за тематикою досліджень та виготовлення технічних креслень і робочої документації вимірювальних блоків та блоку керування. Проведено закупівлю складових елементів, монтаж і пуско-налагоджувальні роботи вимірювальної системи. Розроблено програмне забезпечення мікропроцесорної системи та спосіб регулювання температурно-вологістного режиму. Результати. Розроблено мультипараметричну систему моніторингу забруднюючих газів тваринницьких приміщень. Вона є автоматизованою, компактною і портативною. Основною частиною системи виступає мікроконтролер. Мультипараметрична система дозволяє оперативно здійснювати оцінку санітарно-гігієнічних умов утримання тварин для прийняття відповідних управлінських рішень. Теплокровні тварини характеризуються розвинутим гомеостазом температури тіла та інших фізіологічних параметрів організму. Занадто стабілізовані впродовж доби умови мікроклімату є причиною надмірного зніження тварин. У зв’язку з цим, в приміщенні для утримання ремонтного молодняку кролів циркадне коливання температури взимку має становити від 8 до 11°C, у перехідний період року від 13 до 16°C і влітку від 18 до 21°C. Аналогічно повинна змінюватися і відносна вологість повітря взимку від 62 до 74 %, у перехідний період від 60 до 72% і влітку від 58 до 70 %. Впродовж добового періоду, запрограмований мікропроцесор, через заданий проміжок часу (2 год.) з відповідним кроком (0,5 °C) задає сигнал необхідної температури та з відповідним кроком (2 %) задає сигнал необхідної відносної вологості повітря. Висновки. Перехід вітчизняного кролівництва на промислову основу сприяв запровадженню кліткового способу утримання тварин у приміщеннях з контрольованим мікрокліматом. Мультипараметрична вимірювальна система здійснює добовий моніторинг низки забруднюючих газів в автоматизованому режимі, що економить 200-224 люд./год. робочого часу в рік зоотехніка-технолога. Експлуатаційні затрати на одне дослідження компонента шкідливого газу в 2,5 рази менші, ніж хімічними методами. Впровадження циркадного ритму дозволяє забезпечити фізіологічні потреби тварин у ритмічних добових змінах температури і відносної вологості повітря тваринницького приміщення. Це дозволяє підвищити резистентність організму тварин, шляхом стимулювання роботи нервової та нейрогуморальної систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Сахаров, В. І., and С. В. Сахарова. "РОЗРОБКА АЛГОРИТМУ РОБОТИ МІКРОКОНТРОЛЕРНОГО ПРИСТРОЮ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ СТИГЛОСТІ ВИНОГРАДУ." Автоматизація технологічних і бізнес-процесів 10, no. 2 (July 17, 2018). http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v10i2.977.

Full text
Abstract:
<p class="western" style="text-indent: 0.2in; margin-bottom: 0in; line-height: 100%;" lang="ru-RU" align="justify"><span style="font-family: Times New Roman, serif;"><em>Робота присвячена вирішенню задачі підвищення якості продуктів виноробства за рахунок розробки мікроконтролерного пристрою для визначення стиглості винограду та побудови алгоритму його роботи. Представлена розробка є одним з варіантів елементу Інтернету-речей. Серед аналогів розробки розглянуто таки прилади як рефрактометр та ареометр, із дослідженням принципів роботи, переваг та недоліків цих та подібних приладів. В якості результатів роботи наведено структурну схему простого приладу, за допомогою якого можна контролювати дистанційно стан стиглості винограду по кольору грони або плодоніжки і передавати інформацію на сервер по GPRS каналу. Елементами структурної схеми є червоний, зелений, синій світлодіоди, мікроконтролер, монітор для відтворення інформації, інтерфейс для передачі даних на сервер, кварцовий резонатор, система керування приладом, фотоприймач. Розроблено фрагмент алгоритму ініціалізації GSM-GPRS модулю на якому розроблено модем для передачі інформації з датчиків до контролюючого пристрою. Також сформувано пояснення для реалізації розробленого алгоритму та виконано вибір засобів для програмної реалізації. Робота приладу основана на почерговому освітленні винограду, або плодоніжки, по черзі - червоний, синій, зелений. Кожного разу, сигнал, який відбився від винограду, потрапляє на фотоприймач і оцифровується за допомогою аналого-цифрового перетворювача, після чого, запам’ятовується в пам’яті мікроконтролера. Результати роботи приладу відображається на екрані LCD монітору і передається дистанційно на сервер через інтерфейс I (GPRS канал, реалізований при допомозі модулю WISMO). Модуль WISMO підключений до мікроконтролеру через послідовний порт типу USART, який забезпечує ініціалізацію, передачу і прийом сигналів модулю GSM-GPRS. Особливість даного приладу полягає в тому, що використовуються кольоровід’ємні сигнали, що зменшує помилку при вимірюванні при різних ступенях зовнішнього освітлення. Наступним етапом в напрямі подальшого дослідження є програмна реалізація розробленого алгоритму, вибір елементної бази для впровадження розробленого пристрою.</em></span></p>
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Мікроконтролерні системами керування"

1

Григоров, Отто Володимирович, Всеволод Вікторович Стрижак, and Мар'яна Георгіївна Стрижак. "Оптимальне керування візком крана з підвищеною швидкістю пересування." Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38196.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Чайковський, Є. О., and Тетяна Василівна Дроздова. "Геліостат як мікроконтролерна система керування технічним агрегатом." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45231.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Здоренко, В. Г., С. В. Барилко, and С. М. Лісовець. "Створення автоматизованої системи керування роботом на мікроконтролері." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/9700.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Натрошвілі, С. Г., Б. М. Злотенко, and Н. О. Бабіна. "Мікроконтролерна система керування природним і штучним освітленням приміщення." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2020. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/16533.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Толмачов, В. С. "Застосування мікроконтролерів в системах клімат-контролю." Thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67618.

Full text
Abstract:
На сьогоднішній день такі поняття, як система «клімат-контролю» або «розумний будинок» поширюються навколо нас у різних проявах та міцно займають своє місце в нашому житті. Такі інтелектуальні системи дозволяють автоматизувати управління спеціальними приладами, освітленням, обігрівом, компресорами, вентиляційними та протипожежними системами, системами водопостачання та іншими, їх використовують в автомобільній промисловості, будівництві, сільському господарстві, медицині та інших сферах життя людини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Демішонкова, С. А. "Розробка системи керування конвеєра на базі програмованого мікроконтролера." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/9726.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Бариба, М. Ю. "Мікропроцесорні пристрої для керування автоматизованими електронними системами." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/73925.

Full text
Abstract:
Об’єктом дослідження науково-дослідної роботи є мікропроцесорні пристрої та їх прикладне використання. Мета роботи полягає у вивченні принципів керування електронними системами завдяки мікропроцесорним пристроям. Розглянуто приклади будови мікропроцесорів та мікроконтролерів, досліджено їх основні особливості та відмінності. Під час виконання роботи використовувалися пристрій Arduino Nano. У результаті проведених досліджень встановлено, що для використання в прикладних експериментах доцільніше за все використовувати мікроконтролери, а саме програмно-апаратний комплекс Arduino, завдяки його відносній простоті та доступності. На основі Arduino Nano було створено і запрограмовано схему для зняття вольт-амперних характеристик напівпровідникових пристроїв, яку можливо використовувати в майбутньому для подальших фізичних експериментів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Чумак, Б. І. "Віддалене управління мікропроцесорними системами." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11445.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Злотенко, Б. М., and Д. В. Стаценко. "Удосконалення системи керування мікроклімату розумного дому на базі мікроконтролеру ATMEGA." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/9710.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Коваль, Р. М. "Mікроконтролерна система керування двигуном." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81555.

Full text
Abstract:
Пояснювальна записка: 87 сторінок; 22 рисунка; таблиць 6; 24 джерела. Графічні матеріали: 1 схема алгоритму, 1 схема електрична структурна, 1 схема електрична принципова, 3 додатки. У цій кваліфікаційній роботі магістра спроектована мікроконтролерна система керування двигуном постійного струму на основі мікроконтролера PIC16F676. Програмне забезпечення мікроконтролерної системи керує плавним пуском і зупинкою двигуна постійного струму і має чотири фіксовані швидкості. Призначення розробленої мікроконтролерної системи керування двигуном є інтегрування у дитячі іграшки, наприклад дитячі електричні транспортні засоби з живленням від акумуляторної батареї 6В-10А*год, які можуть керуватися по радіоканалам з дистанційних пультів. Інший приклад застосування проектованої мікроконтролерної системи – це системи закриття та відкриття жалюзі, підйому та опускання ролетів тощо. Ключові слова: двигун постійного струму, система керування, мікроконтролер, вибір швидкості. Ключевые слова: двигатель постоянного тока, система управления, микроконтроллер, выбор скорости. Key words: direct current motor, executive system, microcontroller, choice of speeds
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography