Academic literature on the topic 'Мораль релігійна'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Мораль релігійна.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Мораль релігійна"

1

Рябошапко, Л. "Патріарх Йосиф Сліпий: релігійна мораль і радянське кримінальне право." Віче, no. 19 (328) (2012): 16–19.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

БОДАК, Валентина. "СВІТОГЛЯДНІ ЗАСАДИ РЕЛІГІЙНОЇ ОБРЯДОВОСТІ В ЦІННІСНИХ ВИМІРАХ НОВОЇ ПАРАДИГМИ ОСВІТИ." Human Studies a collection of scientific articles Series of «Philosophy», no. 42 (June 4, 2021): 61–70. http://dx.doi.org/10.24919/2522-4700.42.4.

Full text
Abstract:
Метою статті є виявлення й аналіз місця світоглядних засад релігійної обрядовості в методології та ціннісних вимірах нової парадигми освіти. Методологія. Продуктивним є застосування порівняльного методу, який допоможе в зіставленні побачити шлях досягнення рівноваги в організації та проведенні світської й релігійної освіти, порівняти статус релігійних дисциплін у системі освіти різних країн. Наукова новизна. У статті зіставлено понят- тя «релігійна обрядовість» і «нова парадигма освіти» через розкриття понять «цінності» й «компетентності», що опо- середковано, через суб’єкта, співвідносяться як означення освітнього процесу та його очікуваний результат. Релігійна обрядовість у її соціальних реаліях сьогодення є особливою освітньою практикою в контексті утвердження ціннісних вимірів нової освітньої парадигми. У вирішенні цих важливих проблем принципи релігії та освіти корелюються в орієнтації на людину як мету й суб’єкта свого покликання. Вирішення у взаємозв’язку проблем релігії та цінностей виховання створює загальну картину толерантної освіти як ознаки здорового суспільства. Установлено, що неприйнятною є релігійний складник у системі державної освіти як скерування і заохо- чення, однак схвальним є релігієзнавчий виклад у поєднанні з історичним, культурологічним, морально-етичним, право- вим, філософсько-світоглядним без порушення права вибору атеїстичного світорозуміння. Висновки. Світоглядні цінності релігійної обрядовості в новій парадигмі освіти (яку означуємо як гуманістичну, особистісно орієнтовану, людиноцентричну, толерантну, компетентнісну), мають на меті не насаджувати релігійний світогляд, а лише дати розуміння релігії як джерела віри, сприяти пошуку відповіді на питання про людину і світ навколо неї, суспільство, сенс власного життя.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Тарановська, А. О. "Концептуальні основи прав і свобод людини в іудейському праві та їх сутнісні риси в Конституції України." Актуальні проблеми держави і права, no. 85 (August 14, 2020): 235–40. http://dx.doi.org/10.32837/apdp.v0i85.1874.

Full text
Abstract:
Висвітлене питання щодо актуальності теоретичного визначення категорії «права і свободи людини», зауважений самобутній характер єврейського права, що, можливо, здійснило історичний та цивілізаційний вплив на правові системи інших держав. Також досліджується процес формування концепції теорії прав і свобод людини в аспекті релігійної доктрини іудаїзму. Крім того, порівнюється та аналізується можливий вплив іудейської релігійно-правової системи на визнання категорії прав і свобод людини на офіційному рівні серед міжнародної спільноти та в національному законодавстві. Особлива увага приділяється дослідженню щодо закріплення фундаментальних прав і свобод людини, котрі беруть початок із релігійної традиції іудаїзму, в Основному Законі України. Автором визначено основні культурно-правові закономірності функціонування категорії «права людини» в контексті їх універсальності для суспільства. Розглядаються основні аспекти релігійної традиції іудаїзму як стародавньої монотеїстичної релігії, яка зародилась на території Близького Сходу та об'єднує прихильників за етнічною ознакою. У статті подана думка, що іудаїзм можна розглядати як першу релігію, котра закріпила універсальні норми моралі, яка змогла сформувати поведінку людини на буденному рівні, поєднуючи загальні та індивідуальні принципи впливу на суспільство. Іудейська релігійна доктрина розглядається як потужна система принципів, норм та приписів, котрі виступають універсальними суспільними регуляторами та мають чітку ієрархію. Автор зазначає важливість релігійних норм як соціальних важелів, які регулюють суспільні відносини, об'єктивно функціонують та впливають на життя суспільства. Проаналізовано сутність основних культурно-правових закономірностей функціонування концепції теорії прав і свобод людини в контексті релігійної правової системи й до сьогодення. Надано загальну порівняльну характеристику (у вигляді таблиці) норм Конституції України, котрі закріплюють визначені права та свободи людини, з релігійними текстами іудаїзму. Підсумовано, що є певний зв'язок між змістом іудейських релігійних норм та конституційними нормами Основного Закону України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Kozyryatska, S. A. "КОНЦЕПТУАЛЬНІ ЗАСАДИ ВИКЛАДАННЯ ЕЛЕКТИВНОГО КУРСУ «ОСНОВИ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ЕТИКИ І МОРАЛІ» СТУДЕНТАМ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ." Visnik Zaporiz kogo naciohai nogo universitetu Pedagogicni nauki 2, no. 1 (September 8, 2021): 130–35. http://dx.doi.org/10.26661/2522-4360-2021-1-2-20.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано доцільність упровадження до навчального процесу медичних ЗВО дисциплін духовно-морального, деонтологічного спрямування, зокрема елективного курсу «Основи християнської етики і моралі». Підкреслено, що курс орієнтований на відродження духовності особистості через застосування системи цінностей, сконцентрованих у християнській культурі. Наголошено на важливості міждисциплінарних зв’язків і необхідності досягнення балансу між релігійним (теоцентрична християнська мораль) та світським (гуманістична, людиноцентрична мораль) складниками у вивченні дисципліни. Запропоновано використання на заняттях дискусійного підходу, проблемно-пошукового методу (із погляду фахової орієнтації на медичні потреби людини, принципу поваги до життя, з позиції норм християнської моралі як моралі універсальної за змістом та роллю), а також завдань, які передбачають аналітичне мислення, що сприятиме розвитку когнітивних, ціннісно- мотиваційних, діяльнісних та особистісних компонентів компетентності майбутнього фахівця, формуванню його духовно-морального досвіду. Визначено такі взаємопов’язані аспекти викладання курсу: 1) навчальний (ознайомлення з науковими поглядами, християнськими засадами в контексті розгляданих тем; вивчення різних типів світогляду, егалітарної концепції, концепції християнської майнової етики, окреслення основних світоглядних проблем тощо); 2) виховний (координація молоді на шляху до пізнання загальнолюдських морально-духовних цінностей, що сконцентровані в християнській культурі, формування моральних орієнтирів, гуманістичного мислення); 3) деонтологічний (формування деонтологічної культури майбутніх лікарів, їхньої моральної доктрини); 4) культурологічний (ознайомлення зі здобутками світового мистецтва, які створені за біблійними мотивами і прямо чи опосередковано пов’язані з темами курсу); 5) комунікативний (прищеплення мовленнєвих навичок, які сприятимуть установленню конструктивних відносин між пацієнтом та лікарем, а також із колегами на засадах совісті, справедливості, милосердя).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Medviedieva, Y. Y. "Чинники і особливості релігійної модернізації в Тайвані: соціально-історична ретроспектива (частина 2)." Науково-теоретичний альманах "Грані" 20, no. 4(144) (July 11, 2017): 30. http://dx.doi.org/10.15421/171757.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено проблемі дослідження релігійної модернізації в Тайвані. Авторкою зроблено висновок про те, що модернізація в традиціоналістському суспільстві, як випливає з аналізу ключових релігійних спільнот Тайваню, може в обмеженій мірі здійснюватися засобами традиційних релігій - конфуціанства, буддизму та даосизму. Вона є можливою лише на основі синкретичних релігійних культів, які дозволяють поставити раціоналістичні цінності на перше місце поруч із цінностями збагачення та самопросування. Для соціальної моралі тайського соціуму це означає кризовий стан і виникнення багаточисленних конфліктів на ґрунті несумісності цілераціональності із засадами легітимації традиційної соціальної дії за Вебером. Тому є підстави попередньо стверджувати високоймовірну слабку сумісність традиційних тайських релігій із вектором модернізації. Разом з цим, незначний відсоток тайського населення (до 5%) складає паства християнства та ісламу, через які стає можливою трансляція видозмінених проектів модерну. Однак дане твердження потребує додаткового доведення, оскільки щодо посилення авторитету науки, світського світогляду, капіталістичного типу накопичення серед вчених-фахівців у галузі соціології релігії, існують доволі неодно­значні концепції. Проте спільним знаменником дискурсу в оцінці модернізаційних перспектив тайського суспільства є, все ж таки, оптимістична точка зору, яка припускає істотні зрушення в соціальній структурі та культурі Тайваню за рахунок прихованої секуляризації, яка здійснюється через християнське місіонерство.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Medviedieva, Y. Y. "Факторы и особенности религиозной модернизации в Тайване: социально-историческая ретроспектива (часть 1)." Науково-теоретичний альманах "Грані" 20, no. 1(141) (March 23, 2017): 37. http://dx.doi.org/10.15421/17176.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено проблемі дослідження релігійної модернізації в Тайвані. Авторкою зроблено висновок про те, що модернізація в традиціоналістському суспільстві, як випливає з аналізу ключових релігійних спільнот Тайваню, може в обмеженій мірі здійснюватися засобами традиційних релігій – конфуціанства, буддизму та даосизму. Вона є можливою лише на основі синкретичних релігійних культів, які дозволяють поставити раціоналістичні цінності на перше місце поруч із цінностями збагачення та самопросування. Для соціальної моралі тайського соціуму це означає кризовий стан і виникнення багаточисельних конфліктів на грунті несумісності цілераціональності із засадами легітимації традиційної соціальної дії за Вебером. Тому є підстави попередньо стверджувати високоймовірну слабку сумісність традиційних тайських релігій із вектором модернізації. Разом з цим, незначний відсоток тайського населення (до 5%) складає паства християнства та ісламу, через які стає можливою трансляцію видозмінених проектів модерну. Однак, дане твердження потребує додаткового доведення, оскільки щодо посилення авторитету науки, світського світогляду, капіталістичного типу накопичення серед учених–фахівців у галузі соціології релігії існують доволі неодно-значні концепції. Проте, спільним знаменником дискурсу в оцінці модернізаційних перспектив тайського суспільства є, все ж таки, оптимістична точка зору, яка припускає істотні зрушення в соціальній структурі та культурі Тайваню за рахунок прихованої секуляризації, яка здійснюється через християнське місіонерство.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ворощук, Олексій, and Валентина Новікова. "РОЗВИТОК НОРМАТИВНО-ПРАВОВОЇ БАЗИ З ПИТАНЬ ЗАДОВОЛЕННЯ РЕЛІГІЙНИХ ПОТРЕБ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ У 1991–2017 РОКАХ." Воєнно-історичний вісник 42, no. 4 (May 25, 2022): 89–104. http://dx.doi.org/10.33099/2707-1383-2021-42-4-89-104.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено деякі історичні аспекти трансформаційних процесів у розвитку нормативно-правової бази з питань задоволення релігійних потреб військовослужбовців Збройних Сил України у період 1991–2017 років, а також їх роль у процесі становлення інституту військового духовенства (капеланської служби) Збройних Сил України. Зокрема висвітлено сукупність нормативно-правових актів з питань задоволення релігійних потреб військовослужбовців, що регламентували діяльність представників релігійних організацій, а також визначали організацію та спрямованість діяльності структур Збройних Сил України, які відповідали за напрям душпастирської опіки військовослужбовців. Ключові слова. Українська церква, військово-релігійні відносини, військове духовенство (капеланство), духовне виховання, душпастирська опіка, морально-психологічне забезпечення, задоволення релігійних потреб.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Medviedieva, Y. Y. "Релігійність та економічна безпека в країнах заходу: до проблеми співвідношення." Grani 19, no. 2 (January 28, 2016): 55–60. http://dx.doi.org/10.15421/1716048.

Full text
Abstract:
Метою даного дослідження був доказ того, що релігійна віра і пов’язані з нею значення перебувають у стійкому співвідношенні з економічною безпекою та рівнем модернізації суспільства. У цьому контексті було залучено теорії секуляризації та їх впливу на суспільство. Останні мали служити основою для розуміння виникнення процесу модернізації та її значення для суспільства. Крім того, було відзначено, що погляд на світ, який є грунтованим на традиційних віруваннях і цінностях, мав поступитися місцем науковому світогляду. В рамках наукового світогляду відбулася заміна незрозумілої містичної «логіки» на логіку матеріалістичну і світську. Замість того, щоб шукати духовний порятунок, люди поміняли мотивацію порятунку на мотивацію економічних досягнень, яка визначила їхні основні цілі та прихильність до сучасного суспільства. З вищеозначеного випливає, що секуляризація і модернізація нерозривно пов’язані одна з одною. Обидві ма- ють негативний вплив на релігію, заохочуючи людей використовувати свої знання, щоб контролювати їх навколишнє середовище і долю, а не покладатися на традиційні вірування релігійних вчень. Якщо погодитися із цим постулатом, то стає зрозумілим, що модернізація, яка є рухомою світським світоглядом, призводить до пріоритетності економічних цінностей у порівнянні з релігійними переконаннями і цінностями. Зв’язок між зниженням релігійності та рівнем економічної безпеки може бути емпірично-підтвердженим. Крім того, для підтвердження означеної тези було запропоновано здійснити вторинний аналіз даних дослідження семи західних країн, який показав, що п’ять із семи країн вписуються в означену тенденцію. На модернізацію в досліджених спільнотах, зокрема, в США, сильно вплинули релігійні рухи, які виникли в результаті реформації католицької церкви. У порівнянні з традиційними різновидами християнської релігії, ці нові конфесії, секти і релігії у сфері релігійної етики володіють вираженою толерантністю підприємницької успішності і накопичення, але й економічну самоактуалізацію як субститут духовної самоактуалізації. Навіть якщо секуляризація і модернізація можуть бути ідентифікова- ними як поточні процеси майже в усіх західних соціумах, деякі традиційні цінності, які є вкоріненими в релігії, завжди будуть слугувати показником соціального порядку і стабільності (наприклад, у контексті негативної морально-етичної оцінки злочинів, зокрема злодійства або вбивства, які переслідуються не тільки в рамках кримінального права, але й релігійної етики). Хоча традиційні цінності, очевидно, втрачають свій вплив у ряді сфер суспільного життя, деякі з них ще відповідають соціальним експектаціям і тому залишаються релевантними сучасності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ворощук, Олексій, and Валентина Новікова. "РОЗВИТОК ВІЙСЬКОВО-РЕЛІГІЙНИХ ВІДНОСИН В УКРАЇНІ (2005–2013 рр.)." Воєнно-історичний вісник 40, no. 2 (June 21, 2021): 18–35. http://dx.doi.org/10.33099/2707-1383-2021-40-2-18-35.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено деякі історичні аспекти трансформаційних процесів у розвитку військово-релігійних відносин в Україні у період 2005–2013 рр., а також їх роль та місце в процесі нормативно-правового врегулювання організації душпастирської опіки військовослужбовців Збройних Сил України. На основі проаналізованих історичних фактів встановлено модель задоволення релігійних потреб військовослужбовців Збройних Сил України досліджуваного періоду у порівнянні з моделями капеланського служіння збройних сил інших держав світу. Ключові слова: Українська церква, релігійні конфесії, духовенство, капелани, духовне виховання, душпастирська опіка, морально-психологічне забезпечення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Guzynets, Olesіa. "Чинники впливу на виховання духовно-релігійних цінностей студентської молоді." Освітній простір України 17 (November 15, 2019): 292–97. http://dx.doi.org/10.15330/esu.17.292-297.

Full text
Abstract:
Обгрунтовано, що духовно-релігійне виховання є складним та багатогранним явищем. Висвітлено погляди науковців на розуміння духовних та релігійних цінностей. Метою статті є аналіз сутності духовно-релігійного виховання та чинників впливу на формування духовно-релігійних цінностей молоді. Показано, що загальнолюдські моральні істини розроблялися і збагачувалися завдяки релігії. Проаналізовано сутність духовно-релігійного виховання, як процес становлення системи духовних цінностей особистості, що призводить до включення її внутрішніх механізмів саморозвитку. Виявлено, що даний феномен потребує різноманітних підходів для його вивчення. Розглянуто соціологічний, психологічний, феноменологічний, середовищний, аксіологічний підходи до духовно-релігійного виховання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Мораль релігійна"

1

Гуріна, В. "Жіноча освіта Харківської губернії у другій половині XIX – початку XX сторіч." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/15484.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кислий, А. О. "Релігійна освіта в Україні як чинник формування суспільної моралі." Diss. of Candidate of Philosophical Sciences, КНУТШ, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Гуменюк, С. М. "Морально-релігійні засади філософських пошуків острозьких традиціоналістів." Diss. of Candidate of Philosophical Sciences, Національний університет водного господарства та природокористування, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Баєнко, О. С., Тетяна Анатоліївна Кобзєва, Татьяна Анатольевна Кобзева, and Tetiana Anatoliivna Kobzieva. "Співвідношення моралі та права в цивільному та релігійному шлюбі." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41647.

Full text
Abstract:
Інститут сім’ї знаходиться у теперішньому кризисному стані, що спонукає державу змінювати свої правові засади, що до укладання шлюбу. Розробляються різні види покращення сімейного життя подружжя та відносин у ньому. Велике значення у розвитку та покращенні сімейного життя це зміна виду шлюбу. Для збереження сімейних цінностей створення міцних сімей необхідно визнання державою такого виду шлюбу як релігійний. Саме визнання релігійного шлюбу на державному рівні може врятувати сімейні відносини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Мораль релігійна"

1

Геник, Л. Я. Релігійно-моральне виховання молоді в навчальних закладах Східної Галичини (кінця ХІХ - поч. ХХ ст.). Івано-Франківськ: Плай, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Терещенко, Ю. І. Уявні цінності релігійної моралі. К., 1985.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Терещенко, Ю. І. Уявні цінності релігійної моралі. К., 1985.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Мораль релігійна"

1

Жук, Андрій. "МОРАЛЬНО-РЕЛІГІЙНИЙ ПОГЛЯД НА ЯВИЩЕ ПОРНОГРАФІЇ." In MODALITĂȚI CONCEPTUALE DE DEZVOLTARE A ȘTIINȚEI MODERNE. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/20.11.2020.v1.42.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography