Academic literature on the topic 'Моніторинг мережі'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Моніторинг мережі.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Моніторинг мережі"

1

Сіваковська, O., A. Ящук, І. Андрущак, Н. Ліщина, and В. Ліщина. "Моніторинг та дослідження мережі на базі Linux-машин." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, no. 42 (April 1, 2021): 198–204. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2021-42-29.

Full text
Abstract:
Здійснено аналіз проблематики моніторингу мереж. Обґрунтовано переваги та недоліки наявних UNIX-подібних операційних систем. Означено етапи створення мережі на базі Linux-машин. Розглянуто основні компоненти для побудови системи моніторингу та мережі на базі Linux-машин
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kulbovskyi, I. I., H. M. Holub, and O. S. Haydenko. "МОДЕЛЮВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ПОТОКІВ КОМП’ЮТЕРНОГО МОНІТОРИНГУ МЕРЕЖ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ ТРАНСПОРТУ." Metallurgicheskaya i gornorudnaya promyshlennost, №4, 2018, no. 4 (August 2018): 94–98. http://dx.doi.org/10.33101/s04-4757684.

Full text
Abstract:
Мета. Розробка моделі інформаційних потоків комп'ютерного моніторингу та управління як невід'ємних складових єдиного інформаційного простору господарства електропостачання залізниці; вдосконалення математичних методів організації безперервного моніторингу параметрів функціонування мереж залізниці в процесі постачання електроенергії на тягу поїздів для проведення, контролю роботи електричних мереж і обладнання, ідентифікації аварійних і нормальних режимів роботи електричних мереж в режимі реального часу. Методика. Розробка і моделювання інформаційної системи комп'ютерного моніторингу та поліпшення контролю роботи електричних мереж і обладнання, ідентифікації аварійних і нормальних режимів роботи електричних мереж в режимі реального часу. Результати. Розроблено модель систем моніторингу та управління режимами роботи мережі електропостачання, показує інформаційні зв'язки між компонентами систем і їх об'єктом, а також і способи організації синхронно зареєстрованих первинних даних, формування їх у вигляді єдиного інформаційного Наукова новизна. Для проведення, контролю роботи електричних мереж і обладнання, ідентифікації аварійних і нормальних режимів роботи електричних мереж в режимі реального часу, запропонована математична модель організації змінного моніторингу параметрів режимів мережі електропостачання залізниць та способи організації синхронно зареєстрованих первинних даних і способи формування їх в вигляді єдиного інформаційного простору з загальносистемних позицій як основи оптимізації енергопостачання, поліпшення Безпека, ти руху і реалізації енергозберігаючі їх технологій. Практична значущість. Рішення проблеми оптимізації енергопостачання, поліпшення безпеки руху та реалізації енергозберігаючих технологій. Ключові слова: системний аналіз, енергозбереження, автоматизована система управління, модель, комп'ютерний моніторинг, інформаційні потоки, ідентифікації.Іл. 1. Бібліогр.: 7 назв.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Karpii, O. P., and N. I. Mykhailyk. "РЕПУТАЦІЙНИЙ МАРКЕТИНГ В МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ: ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ." Actual problems of regional economy development 2, no. 17 (November 30, 2021): 108–15. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.17.108-115.

Full text
Abstract:
В статті обґрунтовано теоретичні аспекти репутаційного маркетингу в мережі Інтернет. Метою даної статті є дослідження теоретичних аспектів розвитку репутаційного маркетингу в мережі Інтернет. В процесі написання статті застосовано індуктивний, дедуктивний методи, які використано для формування основних етапів виявлення рівня репутації в мережі Інтернет. Методи економічного аналізу та порівняння використано при розробці стратегії роботи над репутацією підприємства в мережі Інтернет. Графічний метод застосовано для наочного відображення етапності побудови стратегії та формування базової платформи підвищення репутації в Інтернет мережі. Для теоретичних узагальнень і формування висновків застосовано абстрактно-логічний метод. Запропоновано етапи виявлення стану репутації в мережі онлайн: пошук компанії через мережу Google, пошук компанії через соціальні мережі, пошук відгуків про компанію. Встановлено, що відгуки в інтернеті грають одну з ключових ролей при ухваленні рішення про покупку. Обґрунтовано, що позитивні відгуки споживачів/клієнтів дозволяють одночасно вирішити два завдання: забезпечують позитивний імідж бренду; розвивають відносини з вже існуючими клієнтами, підвищуючи їхню лояльність і перетворюючи з простих споживачів на прихильників бренду. Запропоновано процес розробки стратегії підвищення репутації підприємства в Інтренет мережі, який включає такі основні етапи: аналіз репутації; формування цілей; розробка стратегії; моніторинг і аналітика. Обґрунтовано, що стан репутації в Інтернеті впливає на продуктивність і результативність організації, а також, фокусується на зміні того, яка цільова аудиторія бачить інтернет-сторінку. Для підвищення репутації в мережі авторами запропоновано використовувати базову платформу підвищення репутації в Інтернет мережі. Запропоновано основні напрями покращення репутації в Інтернет мережі: моніторинг інформаційного поля навколо бренду; CROWD-маркетинг; прес-релізи та публікації в ЗМІ; контент-маркетинг; контроль відгуків на сайті. Доведено, що покращення репутації в Інтернеті є важливим аспектом роботи будь-якого підприємства у Інтернет мережі та складовою ефективної маркетингової стратегії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Медвецький, М., М. Бешлей, А. Прислупський, and Г. Бешлей. "МЕТОД ІНІЦІАЦІЇ ХЕНДОВЕРУ В ПРОГРАМНО-КОНФІГУРОВАНІЙ БЕЗПРОВІДНІЙ МЕРЕЖІ НА ОСНОВІ ПОКАЗНИКА ЯКОСТІ СПРИЙНЯТТЯ ПОСЛУГ." Information and communication technologies, electronic engineering 1, no. 2 (December 2021): 1–10. http://dx.doi.org/10.23939/ictee2021.02.001.

Full text
Abstract:
Зважаючи на значне збільшення кількості інтелектуальних пристроїв із модулями Wi-Fі, а також прогноз зростання споживання даних на наступні роки, необхідно розробити нові методи побудови безпровідних Wi-Fі мереж з метою поліпшення якості сприйняття послуг з боку кінцевих користувачів. В роботі удосконалено концептуальну модель побудови програмно- конфігурованої Wi-Fі мережі, яка, на відміну від відомих, основана на централізованому управ- лінні процесом вибору точки доступу обслуговування із використанням SDN контролера, за допомогою якого, здійснюючи моніторинг стану мережі в режимі реального часу, програмно реалізують власні рішення щодо ініціації хендоверу. Розвинено метод ініціації хендоверу в про- грамно-конфігурованій безпровідній Wi-Fі мережі, який, на відміну від відомих, під час при- йняття керуючого рішення щодо вибору точки доступу обслуговування орієнтується на інтеграль- ний критерій QoE, сформований на основі вимірювання у режимі реального часу параметрів, рівня сигналу, пропускної здатності, втрати даних та затримок у мережі Wi-Fi, що дало змогу поліпшити якість сприйняття послуг з боку кінцевих користувачів. Розроблені науково-прикладні рішення щодо процедури хендоверу на основі QoE критерію зможуть на практиці застосовувати науково- дослідні організації, компанії, оператори мобільного зв’язку для покращення якості сприйняття послуг з боку користувачів у мережах із централізованим управлінням.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Podluzhna, N. O. "МОНІТОРИНГ ПРОЦЕСІВ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ ЯК ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІКИ ЗНАНЬ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ." Actual problems of regional economy development 1, no. 14 (April 26, 2018): 122–30. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.14.122-130.

Full text
Abstract:
Досягнення стану економіки знань на регіональному рівні можливо тільки при умові активного використання інформаційно-комунікаційних технологій у виробничо-комерційної діяльності підприємств. Метою дослідження є визначення стану процесів інформатизації підприємств задля оцінки потенційних можливостей становлення економіки знань у регіонах України. Об’єктом дослідження є процеси інформатизації, які властиві діяльності підприємств. Для вирішення поставленої мети у роботі використано методи зведення та групування статистичних даних, табличний та графічний методи. Виявлено тенденції щодо процесів інформатизації та комп’ютеризації бізнесу, залучення персоналу до новітніх технологій, використання локальних та широкомасштабних корпоративних мереж, застосування мережі Internet. Запропоновано заходи щодо підвищення ефективності процесів інформатизації на підприємствах з метою сприяння найшвидшому формування економіки знань в країні та регіонах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Buksha, I. F., M. I. Buksha, and T. S. Pyvovar. "Оцінка репрезентативності даних моніторингу лісів України за різної щільності мережі ділянок спостережень." Forestry and Forest Melioration, no. 134 (November 26, 2019): 66–77. http://dx.doi.org/10.33220/1026-3365.134.2019.66.

Full text
Abstract:
Засобами Q-GIS побудовано розріджену мережу ділянок моніторингу лісів І рівня відповідно до вимог міжнародної програми UN-ECE ICP Forest щільністю 15 × 15 км як підвибірку повної мережі. Оцінено репрезентативність мережі в межах природних зон, областей, типів лісорослинних умов і деревостанів. Проведено порівняння розподілів дерев головних порід за класами дефоліації, які прийняті для міжнародної та національної звітності з моніторингу лісів, а також значень середньої дефоліації головних порід для обох мереж. Встановлено, що розріджена мережа ділянок моніторингу лісів І рівня достовірно не відрізняється від повної на рівні країни, а також у двох природних зонах – Поліссі та Лісостепу. Спостереження в розрідженій мережі дають змогу з належним рівнем точності оцінювати стан лісів за показником середньої дефоліації та за розподілом дерев головних лісоутворювальних порід у межах класів дефоліації. Проведення спостережень на розрідженій мережі дасть можливість зменшити фактичні витрати на здійснення моніторингу лісів більш ніж на 50 %. Для всіх ділянок розрідженої мережі зберігається увесь часовий ряд попередніх спостережень, що дає змогу відстежувати довгострокову динаміку показників моніторингу лісів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Lashko, Serhii, Inna Shelkovska, Pavlo Mikhno, and Valentyn Kozar. "ГЕОДЕЗИЧНИЙ І ДИСТАНЦІЙНИЙ МОНІТОРИНГ ЗЕМЕЛЬ, ВІДВЕДЕНИХ ПІД СОНЯЧНІ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 2(24) (2021): 257–64. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2021-2(24)-257-264.

Full text
Abstract:
Розглянуто сучасний стан землекористувань об’єктів, що здійснюють діяльність у галузі сонячної енергетики, як складової частини ринку електроенергії на регіональному рівні. За уточненими даними проаналізовано розподіл земельних ділянок діючих сонячних електростанцій за кількістю та площами в межах Кіровоградської області. Оцінено за 14 критеріями вимоги щодо надання у користування земельних ділянок для встановлення сонячних електростанцій. Відповідність відведених земель вимогам для розміщення підприємств альтернативної енергетики підтверджена. Для оцінки критеріїв використані дані дистанційного зондування Землі. Також проаналізовано наявність на території Кіровоградської області пунктів Державної геодезичної мережі для встановлення на місцевості меж земельних ділянок. Отримані результати оцінки придатності земель можуть бути використані для підвищення при-вабливості сектору сонячної енергетики Кіровоградської області.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Chala, T. G., D. I. Chernenko, G. S. Korepanov, and Peter Antoine Noujeim. "Monitoring the Staff Motivation System in a Network of Grocery Stores." Business Inform 5, no. 508 (2020): 477–84. http://dx.doi.org/10.32983/2222-4459-2020-5-477-484.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Pyskiv, S. I., and M. D. Kuhtyn. "Моніторинг вмісту нітратів у молоці." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 20, no. 85 (February 27, 2018): 41–45. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet8508.

Full text
Abstract:
Безпечність молока є важливим критерієм оцінки якості молока. Коров’яче молоко становить основу раціону для харчування більшості людей. Особливо цей продукт є незамінним для харчування дітей. Одним із важливих завдань молокопереробної галузі є контроль якості молока за вмістом нітратів. Проаналізовано механізм дії нітратів на організм людини і їх токсичний вплив на дітей. Метою і завданням роботи є визначення вмісту нітратів у молоці сирому, яке поступає на переробні підприємства з особистих селянських господарств і молочних ферм та в питному молоці, яке реалізується в торговельній мережі у різні пори року. На основі отриманих даних довести актуальність пошуку методу денітрифікації молока з наднормативним вмістом нітратів. Вміст нітратів визначали колориметричним методом із застосуванням кадмієвої колонки з подальшим фотометричним визначенням азосполук, що утворюються при взаємодії нітритів з ароматичними амінами. Виявлено, що молоко надходить на молокопереробні заводи з різною кількістю нітратів. Встановлено, що у зимово-весняний період кількість проб молока з наднормативним вмістом нітратів перевищує кількість проб у літньо-осінній період. Визначено, що нормативам українського стандарту (до 10 мг/кг нітратів) відповідали 69,8% проб молока із особистих селянських господарств, які надходили в зимово-весняний період, і 92,2% проб молока літньо-осіннього періоду, а нормативам європейських стандартів (до 5 мг/кг нітратів) відповідали 10,5% і 56,3% проб молока відповідно (різниця у 45,8%). Встановлено, що нормативам українського стандарту відповідали 79,3% проб молока, що надходить з молочних фермв зимово-весняний період і 40% проб молока, що надходить з в літньо-осінній період. Нормативам європейських стандартів вкладалися 7,7% і 67,6% проб молока зимово-весняного і літньо-осіннього періоду відповідно (різниця у 59,9%). Визначено, що нормативам українського стандарту відповідали 73,7% проб питного молока зимово-весняного періоду і 91,4% проб молока літньо-осіннього періоду, а нормативам європейського стандарту відповідали15,8% і 60% проб молока відповідно (різниця 44,2%). Виявлено проблему надходження на переробку значної кількості молока, яке за вмістом нітратів не підлягає прийманню. Обґрунтовано доцільність пошуку шляхів денітрифікації молока для можливого подальшого його використання у переробному процесі. Одним із таких методів є застосування спеціальних заквасочних культур мікроорганізмів – активних денітрифікаторів. Важливо, щоб в кінцевому продукті вміст нітратів був би зниженим до європейського нормативу, це поліпшить якість молока, його безпечність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Медвецький, М., М. Бешлей, and А. Прислупський. "Метод управління якістю сприйняття послуг для програмно-конфігурованих мереж заснованих на намірах." Information and communication technologies, electronic engineering 1, no. 1 (July 2021): 76–85. http://dx.doi.org/10.23939/ictee2021.01.076.

Full text
Abstract:
У статті розроблено метод управління якістю сприйняття у програмно-конфігурованих мережах із використанням ідеології IBN. Так звана IBN (Intent-based networking) основана на архітектурі SDN (Software-Defined Network) і являє собою одну із найважливіших нових можливостей мережевої інфраструктури. IBN пропонує мережевим адміністраторам простий спосіб вираження бізнес-цілей, таких як забезпечення необхідного QoE, даючи змогу мережевому програмному забезпеченню автоматично досягати поставлених цілей із забезпечення рівня QoE. У статті описано розроблення і реалізацію системи моніторингу QoE (Quality of Expirience) для майбутніх програмно-конфігурованих мереж на основі намірів (IBSDN), яка поліпшить якість обслуговування кінцевих користувачів і дасть змогу ефективніше використовувати мережеві ресурси. У статті також подано методи вимірювання параметрів програмно-конфігурованої мережі: затримки і втрати пакетів. Здійснено дослідження для оцінювання ефективності запропонованої системи QoE-моніторингу за допомогою генерації аудіо- та відеотрафіку в мережі Mininet.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Моніторинг мережі"

1

Дорошенко, А. Ю., and Ю. М. Пилипенко. "Моніторинг та контроль стану повітря в лабораторії по мережі інтернет." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/9703.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гадомський, Андрій Володимирович. "Метод моніторингу та аудиту мережі WLAN Wі-Fі." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2020. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/9679.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Яковів, Іван Іванович. "Інтелектуальний аналіз показів сенсорних мереж для моніторингу об’єкта інформаційної діяльності." Thesis, Київ / НАУ. – Київ: Вид-во НАУ, 2017. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/26870.

Full text
Abstract:
Безумовно моніторинг об’єкту, це незамінна частина забезпечення інформаційної безпеки на об’єкті інформаційної діляльності. На сьогодні вимоги до систем моніторингу часто змінюються, необхідно використовувати адаптивні системи, тобто ті, що підтримують часту зміну параметрів та можуть перепрограмовуватися. Тому важливо використовувати технології, які дозволяють легко «навчати» систему.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Чередніченко, Ольга Юріївна, Ольга Василівна Янголенко, Олександр Миколайович Матвєєв, and Володимир Володимирович Мозгін. "Веб-кроулінг як етап реалізації процесу збору даних в мережі інтернет." Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38091.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Алексенко, Ольга Василівна, Ольга Васильевна Алексенко, Olha Vasylivna Aleksenko, and М. М. Проклова. "Розроблення моделі топології теплової мережі." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/39167.

Full text
Abstract:
Теплові мережі України потребують модернізації. Моделювання роботи теплових мереж дозволяє прогнозувати тепло-гідравлічні показники системи та надає інформацію для оптимізації використання паливних ресурсів. Аналіз сучасних публікацій показав, що наявні моделі формуються для певних топологічних характеристик мережі і не є універсальними. Тому була поставлена мета дослідження – розробити універсальну модель топології теплової мережі як частину Web-системи моніторингу теплопостачання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Литвин, Тарас Андрійович, and Taras Lytvyn. "Дослідження методів та засобів моніторингу обладнання широко- смугового доступу до мережі Інтернет." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/19020.

Full text
Abstract:
Дипломна робота присвячена дослідженню методів та засобів моніторингу обладнання широко-смугового доступу до мережі Інтернет. Метою роботи є дослідження методів та засобів моніторингу обладнання. Предмет дослідження - методи та засоби моніторингу обладнання ШСД до мережі Інтернет. Об’єкт дослідження - моніторинг обладнання широко-смугового доступу до мережі Інтернет. Дипломна робота. Проаналізовано предметну область. Здійснено порівняння технологій моніторингу обладнання ШСД та надано рекомендації щодо обґрунтованого вибору.
Graduate work is devoted to investigation methods and tools monitoring equipment broadband access to the Internet. The aim is investigation methods and tools monitoring equipment broadband access to the Internet. Subject of investigation - methods and tools monitoring equipment to broadband access to the Internet. The object of investigation - monitoring equipment broadband access to the Internet. Graduate work aims to investigation basic methods and tools monitoring equipment. Analyzed subject area. Сompared technology monitoring equipment broadband and given recommendations for choice.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Швед, А. С. "Інформаційна технологія для автоматизації моніторингу програмного та апаратного забезпечення комп'ютерів локальної мережі." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/72193.

Full text
Abstract:
Розроблено програмний каркас та програмне забезпечення системи моніторингу. Розроблений програмний каркас реалізовано у формі програмного забезпечення, створеного за допомогою інструментального програмного середовища Visual Studio.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Федюшин, О. І., В. І. Юхименко, and Д. Р. Кожушко. "Аудит інформаційної безпеки за допомогою систем виявлення вторгнень." Thesis, ХНУРЕ, 2021. https://openarchive.nure.ua/handle/document/15753.

Full text
Abstract:
Метою роботи є дослідження діапазону ефективності інструментів пен тестування з точки зору часу відгуку та охоплення. В роботі розглядається впровадження мережних систем виявлення вторгнень з відкритим кодом для отримання та збереження мережних цифрових доказів («відбитків») при робочих навантаженнях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Микитенко, Олександр Вікторович. "Моніторинг станів інформаційних ресурсів для реалізації адаптивного управління захищеністю комп’ютерних систем." Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/43792.

Full text
Abstract:
Дипломна робота: 66 c., 6 табл., 13 рис., 1 додаток, 37 джерел. Необхідність використання систем моніторингу безпеки в комп'ютерних системах і мережах (КСМ) визначається тим, що застосування звичайних засобів і механізмів захисту інформації виявляється недостатнім, тому що вони виконують лише базові функції і не дозволяють контролювати безпеку функціонування інформаційних систем в умовах постійних модифікацій вторгнень, оновлення апаратного та програмного забезпечення КСМ. Попередній аналіз, оперативний контроль і реалізація механізмів реагування на вторгнення в КСМ дозволяють не тільки виявити атаки на комп'ютерні системи, але також сформувати комплекс заходів щодо попередження, локалізації і усунення наслідків несанкціонованих дій в КСМ. Проте, існуючі системи моніторингу безпеки (СМБ) не здатні проводити комплексну оцінку дій зловмисників, будувати послідовність реалізованих вразливостей, визначати кінцеву ціль дій зловмисників і оцінювати ризики реалізації загроз безпеки інформаційних ресурсів, що може призвести до повторних успішних атак на комп'ютерні системи і мережі, а також до фінансових втрат. Для комплексного вирішення даних завдань необхідно збільшити об'єм даних, які обробляються системою моніторингу безпеки, що спричиняє уповільнення реагування на атаки на КСМ. Таким чином, актуальним є створення нових методів, а також модифікованих засобів моніторингу безпеки, що забезпечують високу ймовірність коректного виявлення і своєчасне попередження атак зловмисників. Об'єктом досліджень є процеси аналізу дій легальних користувачів корпоративних мереж в рамках вирішення задач моніторингу безпеки. Предметом досліджень є методи і засоби аналізу ризиків реалізації загроз безпеки інформаційних ресурсів і засоби протидії зловмисникам, що забезпечують підвищення ефективності систем моніторингу безпеки в КСМ. Методи дослідження. В дипломній роботі використовується математичний апарат теорії графів для досліджень і оцінки вразливостей КСМ; лінійної алгебри, теорії лінійного програмування для аналізу рівня загроз КСМ; теорії ймовірності і математичної статистики для оцінки ризиків реалізації загроз безпеки; методи теорії обробки спостережень для аналізу експериментальних даних. Основні положення і теоретичні оцінки підтверджено результатами аналізу і моделювання систем моніторингу безпеки в комп'ютерних системах і мережах. Метою роботи є підвищення ефективності систем моніторингу безпеки на основі оцінки рівня загроз вторгнень із врахуванням цілей дій порушників та аналізу ризиків реалізації загроз безпеки інформаційних ресурсів, що забезпечать за допомогою засобів адаптивного управління безпекою КСМ випереджуючу реакцію системи захисту на дії зловмисників. Практичне значення одержаних результатів роботи полягає в розробці нових ефективних алгоритмів аналізу поведінки легальних користувачів корпоративних мереж, які використані для створення програмних засобів системи моніторингу безпеки, що забезпечують прогнозування можливих вторгнень та підвищують ефективність функціонування системи захисту інформації. Запропоновано архітектуру системи підтримки прийняття рішень адміністратором безпеки, який за даними моніторингу використовує засоби адаптивного управління захищеністю інформаційних ресурсів КСМ. Також створено спеціалізоване середовище для моделювання і аналізу параметрів систем моніторингу безпеки в комп'ютерних системах і мережах, яке може бути використано для дослідження різноманітних методів та засобів виявлення вторгнень в КСМ. Актуальність теми полягає в тому, що моніторинг станів інформаційних ресурсів сприяє набагато більш безпечній роботою з комп’ютерними системами. У результаті виконання роботи було розглянуто та випробувано низку методів для оптимізації управління захищеністю комп’ютерних систем та проаналізовано результати.
Thesis: 66 p., 6 tabl., 13 fig., 1 appendix, 37 sources. The need to use security monitoring systems in computer systems and networks (CSM) is determined by the fact that the use of conventional means and mechanisms of information protection is insufficient, because they perform only basic functions and do not control the security of information systems in constant modifications of intrusions, update of CSM hardware and software. Preliminary analysis, operational control and implementation of response mechanisms to the intrusion into the CSM allow not only to detect attacks on computer systems, but also to form a set of measures to prevent, localize and eliminate the consequences of unauthorized actions in the CSM. However, existing security monitoring systems (SMS) are not able to comprehensively assess the actions of attackers, build a sequence of implemented vulnerabilities, determine the ultimate goal of attackers and assess the risks of security threats to information resources, which can lead to repeated successful attacks on computer systems and networks , as well as financial losses. To comprehensively address these challenges, it is necessary to increase the amount of data processed by the security monitoring system, which causes a slowdown in response to attacks on KSM. Thus, it is important to create new methods, as well as modified security monitoring tools that provide a high probability of correct detection and timely prevention of attacks by attackers. The object of research is the processes of analysis of actions of legal users of corporate networks in the framework of solving security monitoring problems. The subject of research is the methods and means of risk analysis of the implementation of security threats to information resources and means of counteracting intruders, which increase the effectiveness of security monitoring systems in the CSM. Research methods. The dissertation uses the mathematical apparatus of graph theory for research and assessment of VS vulnerabilities; linear algebra, the theory of linear programming for the analysis of the level of threats of KSM; probability theory and mathematical statistics to assess the risks of security threats; methods of observation processing theory for analysis of experimental data. The main provisions and theoretical assessments are confirmed by the results of analysis and modeling of security monitoring systems in computer systems and networks. The aim of the work is to increase the efficiency of security monitoring systems based on assessing the level of intrusion threats, taking into account the objectives of violators and risk analysis of information security threats, which will provide adaptive security management KSM anticipatory response to attackers. The practical significance of the obtained results is to develop new effective algorithms for analyzing the behavior of legal users of corporate networks, which are used to create software for security monitoring systems that predict possible intrusions and increase the efficiency of information security. The architecture of the decision support system of the security administrator is proposed, which according to the monitoring data uses the means of adaptive management of the security of information resources of KSM. A specialized environment has also been created for modeling and analyzing the parameters of security monitoring systems in computer systems and networks, which can be used to study various methods and means of detecting intrusions into KSM. The relevance of the topic is that monitoring the state of information resources makes it much safer to work with computer systems. As a result of the work, a number of methods for optimizing the security management of computer systems were considered and tested, and the results were analyzed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Зорін, Д. О. "Еколого-геохімічна оцінка Дністровського каньйону як регіонального коридора національної екологічної мережі України." Thesis, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, 2008. http://elar.nung.edu.ua/handle/123456789/4251.

Full text
Abstract:
Науково-теоретично та практично обґрунтовано екологічний стан довкілля Дністровського каньйону - майбутнього національного природного парку як одного із головних екологічних коридорів національної екологічної мережі України. На 140 геоекологічних полігонах відібрано 136 проб ґрунтів, 44 - поверхневих вод, 47 -донних відкладів, 93 - грунтових вод, 67 - атмосферного повітря, 67 - опадів снігу, 149 - рослинності, які проаналізовані на вміст різних забруднювачів. В результаті комп’ютерної обробки з використанням ГІС-технологій побудовано 5 баз даних екологічної інформації та 35 електронних поелементних та покомпонентних еколого-геохімічних карт та геоінформаційну постійно діючу багатокомпонентну комп’ютеризовану систему екологічної безпеки. Виконано геоекологічне районування з виділенням 3 геоекологічних зон і 24 геоекологічних смуг з різним станом довкілля. Для кожної смуги запропоновані заходи з покращення стану навколишнього середовища.
Научно-теоретическое и практическое обоснование экологического состояния окружающей среды в Днестровском каньоне - будущим национальным природним парком, одним з важних звеньев - экологическим коридором национальной экологической сети Украины. На площади около 2000 км 2 на 140 геоэкологических полигонах были отобраны 136 проб почв, 44 - поверхностных вод, 44 - донных отложений, 93 - почвенных вод, 76 -атмосферного воздуха, 67 - осадков снега, 149 - растительности. Анализ проб атомноадсорбционным, рентгенофлюоресцентным и хроматографическим методами на 8 токсических веществ-загрязнителей и компьютерная обработка результатов с использованием ГИС-технологий позволили построить 5 баз данных экологической информации и 35 электронных эколого-геохимических карт, которые характеризуют загрязнения каждого компонента ландшафта соответствующим токсическим веществом. Расчеты геохимических коэффициентов и показателей - регионального фона и аномалий, кларков концентрации, коэффициентов концентрации, суммарных показателей загрязнения - позволили оценить экологическое состояние ландшафтов и определить экологическую ситуацию в ее динамике. Впервые была построена геоинформационная постоянно действующая многокомпонентная компьютерная система экологической безопасности с выделением пяти экологических состояний - благоприятного, нормального, посредственного, напряженного и сложного. Выполнено геоэкологическое районирование с выделением 3 геоэкологических зон и 24 геоэкологических полос с разным состоянием окружающей среды. Для каждой из них предложены мероприятия для оптимизации и улучшения экологического состояния окружающей среды.
Scientific-theoretical and practically has been considered the ecological condition of the environment of the Dnister canyon - future national natural park as one of the main ecological corridors of national ecological network of Ukraine. On a regional network with 140 geoecological grounds on an area 2000km2 are selected 136 tests of soils, 44 - ground deposits, 93 - ground waters, 67 - atmospheric air, 67 -precipitations of snow, 149 - vegetation, which has been analyzed on the maintenance of the different pollutants. As a result of computer treatment with the use of GIS-technologies 5 databases of the ecological information and 35 electronic memberwise and parted on the components ecological-geochemical maps and the general map of the modem ecological situation are built. A geoecological district is executed with the selection of 3 geoecological areas and the 24 geoecological bars with the different condition of the environment. For every bar there are the offered measures with the improvement of being of environment.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Моніторинг мережі"

1

Пустоваров, Володимир. "ІНФОРМАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ РОЗРОБКИ БАЗИ ЗНАНЬ ПРО РОЗПІЗНАВАННЯ МІСЬКИХ БУДОВ НА ЦИФРОВИХ КОСМІЧНИХ ТА АЕРОФОТОЗНІМКАХ ПРИ АВТОМАТИЗОВАНОМУ МОНІТОРИНГУ МІСЬКОГО СЕРЕДОВИЩА." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (1st ed.). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-1.04.

Full text
Abstract:
У роботі розроблено та запропоновано архітектуру ансамблю нейронних мереж на основі модифікованої згорткової нейронної мережі для сегментації зображень (автокодувальника) U-net. Використання розробленої архітектури дозволить підвищити точність сегментації міських будов на цифрових космічних та аерофотознімках при автоматизованому моніторингу міського середовища. Також запропоновано технологію формального представлення побудови інформаційної технології розробки бази знань про розпізнавання міських будов на цифрових космічних та аерофотознімках при автоматизованому моніторингу міського середовища. Розроблена технологія визначає взаємозалежну сукупність етапів, з можливістю подальшого розпаралелювання виконання підетапів, з урахуванням особливостей подання (формалізації) знань про розпізнавання міських будов на цифрових космічних та аерофотознімках при автоматизованому моніторингу міського середовища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Моніторинг мережі"

1

Соловйов, В. М. Мультиплексні мережі у моделюванні соціально-економічних систем. ЧДТУ, May 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1285.

Full text
Abstract:
Проаналізовано сучасні підходи до моделювання соціально-економічних систем. Показано, що мережна парадигма складності є тим підґрунтям, на якому можна будувати прогностичні моделі складних систем. Розглянуто три підходи для перетворення часового ряду або сукупності часових рядів у окрему мережу, або у систему зв'язаних мереж - мультиплексну мережу: рекурентний, кореляційний та метод графу видимості. Для отриманих мереж розраховані динамічні спектральні і топологічні міри складності. На прикладі щоденних значень світових фондового індексів встановлено, що більшість з розрахованих мір складності поводять себе характерним чином у періоди часу, що характеризують різні фази поведінки і стани фондового ринку. Цей факт пропонується використовувати для моніторингу та прогнозування критичних та кризових явищ у складних соціально-економічних системах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Соловйов, Володимир Миколайович. Мережні міри складності соціально-економічних систем. ЧНУ ім. Б. Хмельницького, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1158.

Full text
Abstract:
З позицій міждисциплінарних теорій самоорганізації та синергетики проаналізовано сучасні підходи до моделювання соціально-економічних систем. Показано, що мережна парадигма складності є тим підґрунтям, на якому можна будувати прогностичні моделі складних систем. Розглянуто три підходи для перетворення часового ряду або сукупності часових рядів у мережу: рекурентний, кореляційний та метод графу видимості. Для отриманих мереж розраховані динамічні спектральні і топологічні міри складності. На прикладі щоденних значень фондового індексу S&P 500 за період 1984-2016рр. показано, що більшість з розрахованих мір складності поводять себе характерним чином у періоди часу, що характеризують різні фази поведінки і стани фондового ринку. Цей факт пропонується використовувати для моніторингу та прогнозування критичних та кризових явищ у складних соціально-економічних системах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography