Academic literature on the topic 'Модель матеріалу'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Модель матеріалу.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Модель матеріалу"

1

ДУДАРЄВ, Ігор, and Віктор ГУСЄВ. "Моделювання процесу сепарування сипкого матеріалу з частинками сферичної форми." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, no. 14 (August 31, 2020): 86–94. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i14.350.

Full text
Abstract:
Сепарування сипких матеріалів – це один із найбільш розповсюджених процесів у харчовій та переробній галузях промисловості. Під час сепарування відбувається розділення сипкого матеріалу на дві фракції або суміші на компоненти. Перебіг процесу сепарування залежить від багатьох факторів, зокрема конструкції сепаратора, способу сепарування, режиму сепарування, фізико-механічних властивостей матеріалу та геометричних характеристик його частинок. Для опису процесу сепарування застосовують метод математичного моделювання. Більшість розроблених моделей є емпіричними, вони дозволяють спрогнозувати перебіг процесу. Також для моделювання процесу сепарування широко використовується метод дискретних елементів (DEM). За допомогою цього методу встановлено, що найбільш впливовими факторами на процес сепарування є висота шару матеріалу та його структура. Тому актуальним завданням наукових досліджень у цьому напрямі є розробка моделі шару сипкого матеріалу, яку б можна було використати для моделювання процесу сепарування матеріалу. Значна частина матеріалів, що переробляються або виробляються, мають частинки сферичної форми або форми, що близька до неї. Відповідно, модель шару матеріалу доцільно розробляти для матеріалів, частинки яких мають таку форму. На основі аналізу моделей шару сипкого матеріалу, а також математичних моделей процесу сепарування сипкого матеріалу, запропоновано воксельну модель шару сипкого матеріалу (суміші). Воксельна модель шару матеріалу, що містить крупні та дрібні частинки сферичної форми, дозволяє змоделювати процес сепарування матеріалу, якщо йому надати горизонтальних лінійних коливань. Математична модель, в основі якої воксельна модель шару матеріалу, дозволяє спрогнозувати значення показника якості процесу сепарування сипкого матеріалу залежно від співвідношення фракцій матеріалу в ньому та висоти шару матеріалу. Ключові слова: сепарування, модель шару матеріалу, моделювання процесу сепарування, сепарування сипких матеріалів, сепарування гранульованих матеріалів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Grebenyuk, S. M., Т. M. Smoliankova, and M. I. Klymenko. "МОДЕЛЬ ГОМОГЕНІЗАЦІЇ РІЗНОМОДУЛЬНОГО ТРАНСТРОПНОГО ВОЛОКНИСТОГО КОМПОЗИТУ." Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical and Mathematical Sciences, no. 2 (March 12, 2021): 5–10. http://dx.doi.org/10.26661/2413-6549-2020-2-01.

Full text
Abstract:
У роботі виконано задання з визначення таких ефективних механічних сталих, як поперечний модуль пружності та коефіцієнт Пуассона у площині ізотропії транстропного композиту. Розглянуто волокнистий односпрямований композит, що складається з ізотропних пружних матриці та волокна. Припускається, що під час розтягування та стискання механічні властивості компонентів відрізняються між собою, тобто матеріали матриці та волокна є різномодульними. Для моделювання властивостей композитного матеріалу використовується його елементарна комірка. Вона є нескінченним циліндром. Він складається із суцільного циліндра, що моделює волокно, вкладеного в порожнинний циліндр, що моделює матрицю. На межі контакту матриці та волокна відносний кут закручування вважаємо неперервним. Матеріал композиту моделюється суцільним однорідним трансверсально-ізотропним різномодульним матеріалом. Його площина ізотропії перпендикулярна осі волокна. Для визначення ефективного поперечного модуля зсуву композиту розв’я- зується завдання кручення циліндричної елементарної комірки під дією прикладеного до неї сталого крутного моменту. Ненульовим складником напружено-деформованого стану комірки композиту є дотичне напруження, що діє у площині ізотропії. Визначається відносний кут закручування для матриці та волокна. Аналогічне завдання розв’язане для однорідної трансверсально-ізотропної циліндричної комірки, що моделює композит. Модуль зсуву визначається з кінематичної умови узгодження відносного кута закручування на зовнішній поверхні матриці та значення цього кута на зовнішній поверхні представницької комірки однорідного композиту. Знай- дений поперечний модуль зсуву було застосовано для визначення таких ефективних сталих, як поперечний модуль пружності та коефіцієнт Пуас- сона у площині ізотропії композиту. Ці співвідношення отримано у вигляді функцій механічних характеристик матриці та волокна, а також об’ємної частки волокна в матеріалі композиту. Визначені у роботі ефективні пружні сталі можна використовувати для розрахунку напружено-деформованого стану елементів конструкцій, виготовлених із композитів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Штефан, Євгеній Васильович, and Оксана Володимирівна Зоренко. "Моделювання зневоднення дисперсних матеріалів при виготовленні друкарського паперу." Технологія і техніка друкарства, no. 3(73) (October 25, 2021): 59–70. http://dx.doi.org/10.20535/2077-7264.3(73).2021.253702.

Full text
Abstract:
Проаналізовано технологічні чинники впливу на якість обробки паперового полотна у папероробних машинах. Розглянуто теоретичні аспекти процесу пресування паперового полотна з позицій механіки дисперсних вологонасичених матеріалів. Запропоновано модель мікрофрагменту вологонасиченого пористого паперового матеріалу. Розроблено методику визначення технологічних параметрів механічного зневоднення паперової маси при виготовленні друкарського паперу. Математична модель процесу пресування паперового полотна дозволяє враховувати форму і розміри часток матеріалу та кінетику відокремлення води. Встановлено закономірності відокремлення рідкої фази та ущільнення твердого каркасу дисперсної системи на етапі пресування паперового полотна. Запропоновані моделі дозволяють визначити екологічні режими зневоднення паперових півфабрикатів шляхом зменшення використання води та викиди парникових газів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ребот, Д. П., В. Г. Топільницький, and О. Т. Велика. "Дослідження зміни амплітуди та частоти коливань сипкого матеріалу в процесі вібраційної сепарації." Scientific Bulletin of UNFU 30, no. 2 (June 4, 2020): 118–21. http://dx.doi.org/10.36930/40300221.

Full text
Abstract:
Здійснено огляд попередніх досліджень впливу внутрішніх і зовнішніх параметрів процесу вібраційної сепарації на його ефективність. Визначено, що на процес сепарації впливають не тільки параметри вібраційного сепаратора, а й характеристики сипкого матеріалу та характер його руху на ситі. Встановлено, що всі дослідження розглядають окремі випадки руху сипких матеріалів або їх частинок під час сепарування та не відображають цей процес у повному обсязі. Враховуючи, що під час вібраційної сепарації сипкий матеріал здійснює на ситі вібраційного сепаратора складний просторовий рух, його неможливо описати однією математичною моделлю. Тому кожен із досліджених випадків характеризує можливий вплив, як фізичних процесів у сипкому матеріалі, так і режимів їх руху на процес сепарування. Як окремий випадок, у роботі розглянуто вплив консервативних коливань сипкого матеріалу. Досліджено вплив залежності зміни частоти, амплітуди та періоду коливань сипкого матеріалу в процесі вібраційної сепарації. Побудовано математичну модель, на підставі якої виконано дослідження залежності зазначених вище параметрів під час руху сипкого матеріалу вздовж сита вібраційного сепаратора. Під час розв'язування нелінійні пружні властивості шару матеріалу апроксимувались деякою степеневою залежністю, за допомогою диференціальних рівнянь. У ході досліджень визначено, що перевантаження сепаратора та зменшення пружних властивостей шару сипкого матеріалу призводить до зменшення амплітуди коливань. Для м'яких систем зростання амплітуди веде до спадання частоти коливань, а для жорстких зі зростанням амплітуди період коливань зростає. За однакових значень амплітуди частота коливань буде менша для жорстких систем. Отримані результати дають змогу впливати на ефективність сепарації шляхом зміни амплітуди та частоти коливань шару сипкого матеріалу, а також, коригуванням навантаження на сито сепаратора, залежно від характеристик шару сепарованого матеріалу. Надалі їх можливо застосовувати у сепараторах та конвеєрах із горизонтальним розміщенням робочого органу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Большаніна, Світлана Борисівна, Тетяна Василівна Диченко, and Надія Натанівна Чайченко. "ЗАСТОСУВАННЯ ПЛАТФОРМИ MIX ДЛЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ЗМІШАНОГО НАВЧАННЯ ЗАГАЛЬНОЇ ХІМІЇ ЗДОБУВАЧІВ ІНЖЕНЕРНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ." Information Technologies and Learning Tools 75, no. 1 (February 24, 2020): 138–52. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v75i1.2577.

Full text
Abstract:
Актуальність статті обумовлена тим, що систематичних досліджень використання змішаного навчання в сучасній методиці викладання хімії в закладах вищої освіти недостатньо. Обґрунтовано доцільність втілення моделі «перевернутий клас» у процес викладання загальної хімії здобувачам вищої освіти інженерних спеціальностей. З’ясовано, що змішування очного та дистанційного навчання, – одна з найбільш поширених комбінацій. Наведено моделі змішаного навчання, які класифікуються за співвідношенням традиційної та електронної форми навчання й ступенем самостійності здобувачів вищої освіти в процесі опанування навчального матеріалу. У межах педагогічного експерименту обрано модель «перевернутий клас», оскільки її реалізація не потребує змін у навчальних планах підготовки фахівців. Під час педагогічного експерименту навчально-методичні матеріали розміщувались на платформі MIX електронного ресурсу Сумського державного університету. Запропоновано модель вивчення тем із загальної хімії. Аналіз результатів педагогічного експерименту показав, що: 1) успішність здобувачів вищої освіти під час проходження атестаційних заходів в експериментальних групах є значно вищою, ніж у контрольній групі; 2) студенти вважають змішану форму навчання сучасною, зручною та більш ефективною; 3) під час самостійного опрацювання матеріалу здобувачі вищої освіти краще сприймають не текстовий матеріал, хоча він ілюстрований і прекрасно оформлений, а презентацію з аудіо і відеосупроводженням; 4) для заохочення здобувачів вищої освіти до регулярного і самостійного опрацьовування матеріалу доцільно ввести коефіцієнт (у нашому експерименті – 1,5). На цей коефіцієнт помножують усі бали з кожної теми за умови успішного домашнього тестування (не менше ніж на 60%) здобувача вищої освіти напередодні відповідного заняття. Використання моделі змішаного навчання «перевернутий клас» під час викладання дисципліни «Загальна хімія» сприяє підвищенню ефективності процесу підготовки здобувачів інженерних спеціальностей, а також набуттю ними предметної компетентності з загальної хімії. Дисперсійний аналіз одержаних результатів педагогічного експерименту показав їх достовірність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бошкова, І. Л., Н. В. Волгушева, and М. Д. Потапов. "Дослідження явищ теплопровідності при мікрохвильовому сушінні матеріалу." Refrigeration Engineering and Technology 55, no. 4 (September 5, 2019): 205–10. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v55i4.1629.

Full text
Abstract:
Досліджуються математичні моделі нагрівання матеріалів при дії внутрішніх джерел теплоти. Представлено модель теплопровідності, у якій дія мікрохвильового поля враховується як позитивне внутрішнє джерело теплоти. Визначається, що доцільність одержання аналітичних рішень пов'язана із практичним інтересом до мікрохвильового сушіння. Інформація про розподіл температури в матеріалі важлива для різних технологічних процесів, наприклад, сушіння зерна. Розглядається напівобмежений масив, температура якого в початковий момент часу у всіх точках однакова. Прийнято однокомпонентну модель, відповідно до якої шар розглядається як квазігомогене середовище з ефективними характеристиками. Негативне джерело теплоти враховує частку енергії, обумовлену потоком вологи випаруваної при сушінні матеріалу. Приймається експонентний характер зміни інтенсивності позитивного та негативного джерела по товщині шару. Для рішення рівняння теплопровідності застосований метод інтегрального перетворення Лапласа. Рішення диференціального рівняння теплопровідності з початковими й граничними умовами І роду дозволило одержати формулу для розрахунку температури напівобмеженого масиву, що застосовно для умов, коли температура навколишнього середовища менше температури матеріалу. Ця умова відображає реальний фізичний процес мікрохвильового нагрівання. Аналізуються результати розрахунків температури води та щільного шару зерна пшениці залежно від тривалості дії мікрохвильового поля і його питомої потужності. Показано, що для одержання достовірних результатів важливим показником є значення коефіцієнта корисної дії мікрохвильової камери. Проведені розрахунки вологовмісту й температури шару зерна пшениці для періоду постійної швидкості сушіння. Отримана залежність може застосовуватися при аналізі впливу тривалості нагрівання, вхідної потужності й початкових температур на розподіл температури по товщині шару
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Мних, Антон Сергійович, Михайло Юрійович Пазюк, Ірина Анатоліївна Овчинникова, Олена Миколаївна Баришенко, and Наталія Олександрівна Міняйло. "ПРО МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ ТЕПЛООБМІНУ В СТАЦІОНАРНИХ ШАРАХ СИПКИХ МАТЕРІАЛІВ." Scientific Journal "Metallurgy", no. 2 (February 22, 2022): 5–13. http://dx.doi.org/10.26661/2071-3789-2021-2-01.

Full text
Abstract:
Розглянуто питання математичного моделювання теплофізичних властивостей шару сипкого матеріалу, що дає змогу врахувати та відобразити основні властивості процесу агломерації. Запропоновано методику об’єднання в моделі уявлень про частинку сипкого матеріалу як термічно тонкого та термічно масивного тіла. Досліджено вплив параметрів однорідного моно- та полідисперсного шару на його коефіцієнт теплопровідності. Також виконано оцінку впливу системи завантаження та формування шару на розподіл матеріалу щодо фракції та теплофізичні властивості як локальних горизонтів, так і всього шару в цілому. На підставі експериментальних даних встановлено закономірності змінювання об’ємного коефіцієнта теплопередачі в шарах сипких матеріалів. Подано математичний опис розглянутих процесів, визначено початкові та граничні умови застосування моделі. Отримана модель однаково добре описує теплофізичні процеси як в шарах без внутрішніх джерел енергії, так і в шарах із спалюванням у них твердого палива.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Rebot, D. P., and V. G. Topilnytskyy. "МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ВИЗНАЧЕННЯ ЗМІНИ АМПЛІТУДИ ТА ЧАСТОТИ КОЛИВАННЯ СИПКОГО МАТЕРІАЛУ В ПРОЦЕСІ ВІБРОСЕПАРАЦІЇ." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 2 (March 29, 2018): 164–66. http://dx.doi.org/10.15421/40280231.

Full text
Abstract:
Розглянуто останні розробки вібраційних сепараторів, їх переваги та дослідження, які проводили у сфері вібраційної сепарації. Встановлено, що проведені на сьогодні дослідження не можуть повністю описати рух сипкого матеріалу під час його вібраційної сепарації. Запропоновано метод визначення та дослідження амплітуди та частоти коливань сипкого матеріалу під час його сепарації за умови, що матеріал, який сепарується, рухається вздовж сита із певною сталою швидкістю, а нелінійні пружні характеристики сипкого матеріалу описуються певною степеневою залежністю. Для побудови математичної моделі руху матеріалу вздовж сита використано методи нелінійної механіки та апарат спеціальних Ateb-функцій. Під час дослідження знайдено співвідношення, які дають змогу визначити зміни амплітуди та частоти сипкого матеріалу залежно від швидкості його руху вздовж сита вібраційного сепаратора та від його фізико-механічних характеристик. Отримано аналог рівнянь у стандартному вигляді, які описують закони зміни основних параметрів динамічного процесу руху сипкого матеріалу вздовж сита. На основі отриманих результатів встановлено, що для найпростішої моделі процесу сепарації частота динамічного процесу залежить від амплітуди і швидкості руху середовища вздовж сита та для більших значень швидкості переміщення вздовж сита частота коливань сипкого середовища є меншою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Легка, Л., С. Шокалюк, and Є. Богуненко. "ПРОПЕДЕВТИКА ВИВЧЕННЯ КВАНТОВОЇ ІНФОРМАТИКИ У ПРОФІЛЬНІЙ (СТАРШІЙ) ШКОЛІ." Physical and Mathematical Education 28, no. 2 (April 27, 2021): 51–56. http://dx.doi.org/10.31110/2413-1571-2021-028-2-009.

Full text
Abstract:
У статті запропоновано експериментальні моделі вивчення основ квантової інформатики у профільній (старшій) школі із ключовими методичними рекомендаціями щодо їх упровадження в освітній процес. Формулювання проблеми. Наявний зміст шкільної інформатики ґрунтується на вивченні інформаційно-цифрових технологій, що орієнтовані на роботу з комп’ютерами виключно класичної архітектури, тоді як все більшої практичної значущості у різних сферах набувають нові технології – квантові. Не зважаючи на складну природу квантових технологій, а беручи до уваги їх перспективність, виникає потреба розпочати опанування основ нової квантової інформатики вже на уроках профільної (старшої) школи за змістом навчального матеріалу, адаптованого під вікові особливості дітей старшого шкільного віку. Матеріали і методи. Для отримання результатів використано теоретичні методи наукового пошуку – аналіз наукових джерел з питань квантової інформатики та методики навчання інформатики у закладах загальної середньої освіти та синтез компонентів методики навчання основ квантової інформатики. Результати. На даному етапі дослідження пропонується три експериментальні моделі пропедевтичного вивчення квантової інформатики для упровадження в освітній процес профільної (старшої) школи: 1) модель «Вибірковий модуль «Основи квантової інформатики»; 2) модель «Наскрізне вивчення основ квантової інформатики у курсах фізики, математики та інформатики»; 3) модель «Інтегрований курс «Основи квантової інформатики». Висновки. Включення питань квантової інформатики, адаптованих для сприйняття та засвоєння учнями старшого шкільного віку, у зміст навчальних предметів природничо-математичної та технологічної освітніх галузей вже сьогодні підвищить мотивацію до навчання через практичну значущість їх оновленого змісту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Степаненко, Сергій, and Борис Котов. "Математичне моделювання процесу фракціонування зернового матеріалу у пневмогравітаційному сепараторі." Bulletin of Lviv National Agrarian University Agroengineering Research, no. 25 (December 1, 2021): 12–20. http://dx.doi.org/10.31734/agroengineering2021.25.012.

Full text
Abstract:
Робота присвячена розробці математичних моделей руху зернівок у складі компонентів зернового матеріалу (КЗМ) в аспіраційному каналі сепаратора. Отримано траєкторії руху зернівок в аспіраційному каналі сепаратора з різними значеннями коефіцієнтів вітрильності (або «парусності»). Отримано рівняння руху зернівки за дії додаткових сил, які дозволяють визначити залежність швидкості руху матеріалу в шарі КЗМ від кутової швидкості обертання зернівки, коефіцієнта вітрильності, геометричних параметрів аспіраційного каналу. Обґрунтовано процес руху зернового матеріалу в аспіраційному каналі сепаратора, що дозволяє визначити раціональні параметри введення КЗМ в аспіраційний канал сепаратора та рівномірного їх розподілу в каналі з подальшою можливістю фракціонування. Отримано залежність для функції швидкості потоку зернового матеріалу в аспіраційному каналі сепаратора, що дає змогу визначити параметри розподілу зернового матеріалу за площею перерізу аспіраційного каналу сепаратора. Зроблено оцінку абсолютної швидкості руху зернового матеріалу в аспіраційному каналі сепаратора на основі математичної моделі, побудованої за аналогією з гідродинамічною моделлю, що, своєю чергою, дає змогу проаналізувати рекомбінацію зернівок за товщиною шару зернового матеріалу. За встановленими математичними моделями побудовано графічні залежності абсолютної швидкості руху зернівок від часу, траєкторії руху масиву частинок, розрахункові траєкторії частинок зернового матеріалу, які подаються у пневмоканал за сталих початкових умов. Розроблена математична модель, яка відрізняється від відомих тим, що відтворює дію раніше не врахованих чинників: нерівномірність поля швидкості, дію поперечних сил типу Жуковського і Магнуса, густини зернівок. Аналіз траєкторій зернівок дав змогу в першому наближенні оцінити можливість поділу компонентів зернового матеріалу при низхідномупротитечієвому русі зернівок у вертикальному каналі, а також встановити вплив дії окремих сил і режимів пневмосепарування на величину розгалуження траєкторій, тобто ефективність поділу. Виявлено, що для компенсації або унеможливлення негативного впливу поперечних сил необхідно забезпечити рівномірний повітряний потік у перерізі пневматичного каналу або штучно змінити розподіл швидкості повітря в каналі таким чином, щоб максимальна швидкість повітря в каналі була в пристінковій зоні (на поверхні стінок).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Модель матеріалу"

1

Білоус, Олена Анатоліївна, Елена Анатольевна Белоус, Olena Anatoliivna Bilous, and Д. С. Лаврик. "Оптимізація математичної моделі механічної характеристики полімерного матеріалу." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/65367.

Full text
Abstract:
Сучасні темпи розвитку науково-технічного прогресу вимагають від науковців розробки режимів технологічних операцій отримання полімерних композиційних матеріалів (ПКМ) з оптимальними фізико-механічними та триботехнічним властивостями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Долгіх, Володимир Миколайович, Владимир Николаевич Долгих, Volodymyr Mykolaiovych Dolhikh, Сергій Павлович Шаповалов, Сергей Павлович Шаповалов, and Serhii Pavlovych Shapovalov. "Математична модель композитного матеріалу з крихкою матрицею, хаотично армованою короткими волокнами." Thesis, Видавництво СумДУ, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/14978.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бараніченко, В. В. "Нелінійна термодинамічна модель межового тертя з урахуванням просторової неоднорідності." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41128.

Full text
Abstract:
Досліджується плавлення ультратонкого шару плівки мастильного матеріалу, що затиснутий між двома атомарно-гладкими твердими поверхнями [1]. Введено параметр надлишкового об‘єму, який відіграє роль параметра порядку, значення якого пов'язується з наявністю в змащувальному матеріалі дефектів і неоднорідностей. Шляхом мінімізації вільної енергії отримано кінетичне рівняння для цього параметра типу рівняння Ландау-Халатникова.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мартиненко, Володимир Геннадійович. "Аналітична модель механічної поведінки ділянки трубопроводу із посилюючим композитним бандажем." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/47550.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Лупенко, А. О. "Програмний модуль формування технологічних процесів металообробки деталі за 3D моделлю." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75614.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційну роботу магістра присвячено розробці програмного модулю підбору ріжучих пластин для формування технологічного процесу. У роботі виконано побудову поопераційної моделі технологічної операції, створено програмний модуль для вводу вхідних параметрів технологічної операції, створено надбудову Inventor, створено програмний модуль для роботи з базою даних. Результатом проведеної роботи є програмний модуль формування технологічних процесів металообробки деталі за 3D моделлю. Практичне значення роботи полягає у використанні на виробництві для підбору ріжучих пластин для виконання технологічної операції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Горденко, А. В., and Л. В. Ромащук. "Побудова моделі оптимального використання матеріалів." Thesis, КНУТД, 2016. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/2210.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Соколов, Сергій Вікторович, Сергей Викторович Соколов, Serhii Viktorovych Sokolov, И. В. Щекотова, and А. А. Доброжан. "Математическая модель процесса ионной имплантации." Thesis, Сумський державний університет, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/28538.

Full text
Abstract:
Одним из современных методов поверхностной обработки материалов высокоэнергетическими частицами является ионная имплантация. Этот метод не зависит от пределов химической растворимости и концентрации материла примеси на поверхности кристалла, а также от температуры в процессе имплантации При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/28538
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гараненко, Тетяна Романівна. "Розробка процесу формоутворення порожнистої лопатки з титанових сплавів для газотурбінних двигунів." Doctoral thesis, Київ, 2021. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/40560.

Full text
Abstract:
Запропоновано конструкцію фрагменту порожнистої металевої лопатки вентилятора гофрового типу, враховуючи фактор зниження маси пера лопатки за рахунок конструктивно - технологічних рішень при збереженні експлуатаційних параметрів (властивостей статичної та динамічної міцності). Проведено порівняльний статичний та динамічний аналіз експлуатаційних навантажень лопатки вентилятора суцільної та порожнистої конструкції. На основі виконаного аналізу доведено доцільність вибраної конструкцію поперечного перерізу фрагменту порожнистої лопатки. Запропонована структура технологічного процесу виготовлення порожнистих лопаток, яка ґрунтується на поєднанні двох процесів - зварювання під тиском і формоутворення пера лопатки в ізотермічних умовах. Розроблено метод експериментально - аналітичної побудови кривих деформування на підставі випробувань на згин. Результати дослідження показали, що криві в’язкопластичного деформування матеріалів, можна використовувати для розрахунку технологічних процесів. За результатами відпрацювання комплексної технології виготовлення фрагменту порожнистої лопатки розроблено технічні рекомендації щодо реалізації процесів виготовлення порожнистих лопаток.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Білинський, Є. А. "Теоретичні моделі тензорезистивного ефекту в плівкових матеріалах." Thesis, Видавництво СумДУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4292.

Full text
Abstract:
Науковий керівник: Проценко І.Ю.
У роботі проаналізовано питання про тензочутливість одно- і багатошарових плівкових матеріалів з точки зору розробки теоретичних моделей, накопичених експериментальних результатів та досягнень у застосуванні як чутливих елементів тензодатчиків. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4292
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Зелінський, Г. Ю., and В. І. Чупринка. "Математична модель автоматичного проектування схем розкрою листових матеріалів на деталі." Thesis, КНУТД, 2016. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/4948.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Модель матеріалу"

1

Перерва, Вікторія Вікторівна. Ілюстрований термінологічний словник з ботаніки (генеративні органи рослин). Криворізький державний педагогічний університет, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4205.

Full text
Abstract:
Видання містить довідковий матеріал та ілюстрації до змістовного модуля «Генеративні органи» навчальної дисципліни «Ботаніка з основами геоботаніки». Видання розраховано на студентів спеціальності 014.05 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) вищих педагогічних навчальних закладів для опанування І модулю «Анатомія та морфологія рослин» навчального курсу «Ботаніка з основами геоботаніки» (1 семестр навчання).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Корольський, Володимир Вікторович, and Дмитро Євгенович Бобилєв. Математичний аналіз. Змістовий модуль «Границя функції». Діонат, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2009.

Full text
Abstract:
Навчальний посібник охоплює матеріал, передбачений програмою курсу “Математичний аналіз” для студентів педагогічних університетів спеціальності 014.04 Середня освіта (Математика). Розглянуто основні поняття теорії границь та їх обчислення. Книгу розраховано на студентів, які опанувують математичний аналіз у межах програм курсу для вказаної спеціальності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

I Міжнародна наукова конференція «КОМПЛЕКСНИЙ ПІДХІД ДО МОДЕРНІЗАЦІЇ НАУКИ: МЕТОДИ, МОДЕЛІ ТА МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНІСТЬ». Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/mcnd-19.11.2021.

Full text
Abstract:
Викладено матеріали учасників I Міжнародної спеціалізованої наукової конференції «Комплексний підхід до модернізації науки: методи, моделі та мультидисциплінарність», яка відбулася у місті Вінниця 19 листопада 2021 року.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лов'янова, Ірина Василівна. Модуль числа. Розв’язування задач з параметрами (матеріали для факультативних занять та курсів за вибором). 10 клас. Видавець Чабаненко Ю. А., 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2497.

Full text
Abstract:
Посібник містить матеріали для проведення факультативних занять або курсів за вибором. Посібник може бути використаний як в класах універсального профілю для проведення факультативних занять або курсів за вибором, так і учнями інших профілів для підготовки до ЗНО, самостійної роботи з вказаних тем, тощо. Посібник призначений для вчителів математики ЗОШ, студентів вищих педагогічних навчальних закладів, аспірантів, учнів старшої школи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Модель матеріалу"

1

Дудик, М. В., and Ю. В. Решітник. "Модель «тризубець» зони передруйнування в кінці тріщини нормального відриву у кутовій точці ламаної межі розділу двох матеріалів." In TOPICAL ISSUES AND CHALLENGES OF PHYSICAL AND MATHEMATICAL SCIENCES. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-043-8-15.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Модель матеріалу"

1

Лозовська, Катерина Олександрівна. Мовленнєвий портрет жінки XIX ст. (на матеріалі роману Л. М. Олкотт «Маленькі жінки»). Видавничий дім «Гельветика», 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4312.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена характерним рисам жіночого мовлення (XIX ст.), дослідженим на матеріалі роману Л. М. Олкотт “Little Women”. Роман, написаний у 1868 році, є найбільш популярним та відомим твором авторки, у якому розповідається про життя чотирьох сестер Марч, а саме Маргарет, Джо, Бет та Еммі. Метою роботи є визначення рис, притаманних мовленню жінок за класифікацією Р. Лакофф. До цих рис відносимо використання розділових питань і підвищеної інтонації, вживання семантично «порожньої» лексики, частотне використання лексики, характерної для «жіночих» тем, часте вживання емфази, інтенсифікаторів і модальних часток, використання точних назв кольорів, а також порівняно менше використання засобів створення гумористичного ефекту. Також у роботі досліджено мовлення персонажів відповідно до чотирьох моделей гендерної ідентичності, таких як «Берегиня», «Барбі», «Ділова жінка» та «Феміністка». Згідно з отриманими результатами, найбільш популярною моделлю мовлення жінок у досліджуваному романі є «Барбі», адже головною метою жінок того сторіччя був гарний вигляд як гарантія майбутнього вдалого заміжжя. Друге місце посідає гендерна модель «Берегиня», оскільки жінка мала вести господарство та піклуватися про дітей. Найменш популярними виявились моделі «Ділова жінка» та «Феміністка», втіленням яких у романі є Джо. Наявність такого персонажа пов’язана з тим, що у кінці XVIII ст. – початку XIX ст. виник жіночий феміністичний рух, загальні риси якого отримали своє відображення у мовленні та поведінці Джо. Гендерні моделі «Барбі» та «Берегиня» повністю відповідають характерним рисам жіночого мовлення, наведеним у класифікації Р. Лакофф. Для моделей «Ділова жінка» та «Феміністка» характерною рисою також є використання розділових питань, семантично «порожньої лексики» та інтенсифікаторів. Однак саме у цих гендерних моделях знаходимо риси, що, за стереотипами, не є притаманними жіночому мовленню, а саме часте вживання жартів, менша зосередженість на точних назвах кольорів, розмови на теми, що не належать до суто «жіночих».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Лозовська, Катерина Олександрівна. Стереотипізація жіночих образів (на матеріалі епізодичної відеогри Life is strange). МДУ, 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4391.

Full text
Abstract:
Тези присвячені стереотипізації жіночих образів, та їх втіленню у сучасних гендерних жіночих моделей на матеріалі епізодичної відеогри Life Is Strange. У роботі була використана розширена класифікація гендерних жіночих моделей. Більш детально були розглянуті такі моделі як: "Супержінка", "Космо-жінка", "Жінка-стерва" та "Попелюшка". З чотирьох персонажів тільки один є традиційним втіленням жіночності, а саме "Попелюшка". Даний факт говорить про те, що у сучасній культурі жінок розглядають не тільки з точки зору краси, жіночності та материнства, але також враховується, що вони можуть виконувати ролі, що традиційно вважалися тільки чоловічими.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Чаркіна, О. А. Методичні матеріали з курсу «Нейропсихологія». Модулі 2-5. КДПУ, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6007.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Чаркіна, О. А. Методичні матеріали з курсу «Нейропсихологія». Модуль 1. «Теорія та методологія нейропсихології». КДПУ, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6006.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Пипенко, І. С., and Ю. Б. Мельник. Факторно-критеріальна модель оцінки життєздатності криптоактивів. KRPOCH, 2021. http://dx.doi.org/10.26697/preprint.pypenko.melnyk.1.2021.

Full text
Abstract:
Вступ: Відсутність теоретично обґрунтованої системи факторів і критеріїв криптоактивів не дозволяє здійснити системну оцінку життєздатності ринків криптоактивів та розробити механізми їх ефективного управління. Мета дослідження: визначити систему факторів і критеріїв, а також показників криптоактивів, на основі яких розробити факторно-критеріальну модель оцінки життєздатності криптоактивів. Матеріали і Методи: Методологія дослідження базується на системному підході до визначення основних факторів, критеріїв і показників криптоактивів. Використано кваліметричний підхід для розробки факторно-критеріальної моделі оцінки життєздатності криптоактивів. Проведено анкетування 57 фахівців-експертів для визначення вагомості (значущості) факторів і критеріїв у розробленій моделі. Для оброблення даних моделі використовується кваліметричний інструментарій. Результати: Дослідження криптоактивів методами факторно-критеріального аналізу дозволило схарактеризувати систему з 7 факторів і 30 критеріїв, а також 60 показників. Ці фактори, критерії та показники покладено в основу розробленої моделі оцінки життєздатності криптоактивів. Застосування факторно-критеріальної моделі надає можливість порівняти всі компоненти системи критеріїв, навіть, якщо вони вимірюються в різних одиницях, й визначити загальний рівень життєздатності криптоактивів на основі інтегральної оцінки. Висновки: Факторно-критеріальна модель оцінки життєздатності криптоактивів є унікальним інструментом вимірювання рівня як кожної складової криптоактиву в цій моделі, так і в інтегрованій цілісності. Для оцінки та розуміння життєздатності криптоактиву слід вивчати не тільки показники окремих критеріїв, а й їх взаємовідношення та взаємодію. Координація комплексу вибірково залучених критеріїв забезпечуватиме отримання реального результату – підвищення рівня життєздатності криптоактиву. Ця модель може бути рекомендована для емітентів, інвесторів та користувачів криптоактивів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Теплицький, Ілля Олександрович, Сергій Олексійович Семеріков, and Олександр Павлович Поліщук. Модель мобільного навчання в середній та вищій школі. Криворізький державний педагогічний університет, April 2008. http://dx.doi.org/10.31812/0564/894.

Full text
Abstract:
В моделі мобільного навчання учень з’єднаний з учителем постійно за допомогою Інтернет – на відміну від традиційного навчання, де таке об’єднання можливе лише в межах навчального закладу. Учитель відіграє роль консультуючого керівника, котрий спрямовує діяльність учня на отримання необхідної інформації. Це дозволяє реалізувати в даній моделі проблемне навчання через обговорення дій, які допоможуть учневі оволодіти матеріалом, до усвідомлення необхідного результату та набуття нового знання. Для ефективної взаємодії у мобільному середовищі як вчителю, так і учневі важливо усвідомлювати соціальну природу навчальної комунікації, яка є умовою якості навчання – інформаційно-комунікативні здатності тут є вирішальними в набутті інформації, знань, досвіду та вмінь.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Дашевська, Лілія Артемівна, and Наталія Іванівна Давиденко. Дослідження мовленнєвої характеристики персонажа (на матеріалі мультфільму "Зоотрополіс"). Видавничий дім "Гельветика", 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6045.

Full text
Abstract:
Мовленнєвий портрет особистості в художньому, а особливо, у аудіовізуальному творі, сприяє формуванню основи сприйняття добра та зла, певних моральних принципів глядачів, вказує на приналежність персонажа до тієї чи іншої соціальної групи, підкреслює особливості характеру, виховання, розкриває емоційний стан. Сукупність певних ознак, що створюються мовленнєвою характеристикою у творі, формують типовий образ, тобто архетип (модель, яка відображає універсальні сенси). У роботі з’ясовуємо характерні риси поведінки та мовленнєвого портрету архетипу «Амазонка» та «Жінка Месія». Те, що мовленнєву характеристику не обмежено рисами лише одного архетипу, що дає можливість більш реально і правдиво відтворити характер героїні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Лозовська, Катерина Олександрівна. Мовленнєва характеристика гендерної моделі «Гламурна дівуля» (на матеріалі епізодичної відеогри «Life Is Strange: Before the Storm»). Видавничий дім «Гельветика», 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6065.

Full text
Abstract:
Тези присвячено особливостям мовлення жіночих персонажів, що відносяться до моделі "Гламурна дівуля". Дослідження проводилось на матеріалі епізодичної відеогри "Life Is Strange: Before the Strom". У нашому дослідженні зосередимось на образі одного з антагоністів, а саме Вікторії Чейз. Властивими рисами характеру персонажів, що відносять до моделі "Гламурна дівуля" вважаємо: зарозумілість, самозакоханість, підступність, нерозумність та балакучість. До характерних рис мовлення відносимо: частотне вживання вигуків, інтенсифікаторів, лайливих слів, підвищеної інтонації та конструкцій, що позначають невпевненість. До характерних тем відносимо розмови про одяг, зовнішність, власну значущість та розкоші.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Лов’янова, І., А. Капіносов, and В. Корольський. Технологія диференційованого навчання математики в основній школі. [б. в.], 2010. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2292.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено актуальній проблемі рівневого диференційованого навчання. Авторами проведено аналіз стану диференціації навчання при вивченні математики в загальноосвітніх школах, висвітлено актуальність ідеї рівневої диференціації навчання, наголошено на необхідності розробки науково-обґрунтованої методичної системи диференційованого рівневого навчання, зокрема розробки теоретичних і методичних засад диференційованого рівневого навчання математики в загальноосвітніх школах. Автори підкреслюють, що модель диференційованого навчання має спиратися на етапи організації процесу навчання. Виділяються і обґрунтовуються такі етапи: диференційованість змісту; диференційованість процесу вивчення навчальної теми; диференційованість результатів засвоєння змісту тем; диференційованість учнів за рівнем підготовленості та розвитку; диференційоване управління навчальною діяльністю учнів; диференційованість моделей учіння. Матеріал, представлений у статті, є тільки першим кроком до теоретичного обґрунтування технології диференційованого рівневого навчання. Виділені і обґрунтовані у статті етапи організації процесу навчання мають бути покладені в основу моделей проектування, організації і здійснення учіння учнів з різним рівнем розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Теплицький, Ілля Олександрович, and Сергій Олексійович Семеріков. Необмежені можливості та можливі обмеження застосувань комп’ютера у фізичному лабораторному експерименті. «Педагогічна преса», 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/787.

Full text
Abstract:
Показано хиб­ність практики підміни натур­ного експерименту з фізичною моделлю об'єкта обчислюваль­ним експериментом на мате­матичній моделі і надання пріо­ритету останньому за відсут­ності вагомих на те причин. Обгрунтовано структуру сучас­ного підручника фізики як та­кого, що за змістом має перед­бачати наявність комп'ютера і комплектуватися ліцензова­ним електронним додатком, до складу якого входитимуть узгоджені з текстом підручника цифровані відеосюжети для де­монстрування фізичних явищ, принципів роботи приладів та установок, зразки таблиць для виконання лабораторних і практичних робіт, збірник різнорівневих завдань для дер­жавної підсумкової атестації, статті з науково-популярних журналів і подібні матеріали.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography