Academic literature on the topic 'Мобільна мережа зв'язку'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Мобільна мережа зв'язку.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Мобільна мережа зв'язку"

1

Мороз С.А., Селепина Й.Р., Приступа С.О., and Король О.О. "ОСОБЛИВОСТІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ДАНИХ В GSM КАНАЛІ МОБІЛЬНОГО ЗВ’ЯЗКУ." Перспективні технології та прилади, no. 17 (December 29, 2020): 93–98. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2313-5352-2020-17-14.

Full text
Abstract:
В статті проведений аналіз мобільного зв’язку стандарту GSM, зокрема розглянута функціональна будова і інтерфейси взаємодії між структурними елементами стільникової мережі. Для розуміння принципу роботи зв’язку за стандартом GSM наведена структурна схема якій представлені центр комутації мобільного зв'язку (MSC), обладнання базової станції (BSS), центр управління та обслуговування (ОМС), мобільні станції (MS). Розглянуті основні алгоритми забезпечення конфіденційності і безпеки даних мобільних абонентів, оскільки GSM канал має свої способи захисту, а також місця вразливості. Зокрема виділено наступні небезпечні види атак, до яких чутливі абоненти стільникових мереж: сніффінг; витік персональних даних; витік даних про місцезнаходження; спуфінг; віддалене захоплення SIM-карти, виконання довільного коду (RCE); відмова в обслуговуванні (DoS). Встановлено, що необхідною функцією мобільної мережі є ідентифікація абонентів, що виконується за IMSI, який записаний в SIM-карті абонента і HLR оператора. Для захисту від спуфінга, мережа виконує аутентифікацію абонента перед тим, як почати його обслуговування. У випадку підтвердження справжності абонента, відбувається захист як абонента так і мережевого оператора від впливу шахрайського доступу. Крім цього користувач повинен бути захищений від підслуховування. Це досягається шляхом шифрування даних, переданих по радіоінтерфейсу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Globa, L., O. Romanov, and S. Sulima. "МЕТОД РЕКОНФІГУРАЦІЇ МЕРЕЖІ ЗВ'ЯЗКУ З ВІРТУАЛІЗОВАНИМИ РЕСУРСАМИ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 53 (February 5, 2019): 137–41. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.1.137.

Full text
Abstract:
З врахуванням величезного зростання мобільного трафіку даних, з одного боку, та помірного середнього доходу на кожного користувача, з іншого боку, оператори мобільного зв'язку вивчають технології мережевої віртуалізації та технології хмарних обчислень для побудови економічно ефективних та еластичних мобільних мереж та їх пропонування як хмарних сервісів. Предметом вивчення в статті є процеси конфігурування телекомунікаційної мережі для вирішення завдань обробки службового навантаження. Метою є підвищення ефективності роботи мережі шляхом здійснення реконфігурації топології. Завдання: розробити математичну модель та відповідну процедуру еконфігурації ресурсів телекомунікаційної мережі при перевантаженнях або відмовах. Використовуваними методами є: графовий підхід та математичні моделі оптимізації для задачі перерозташування мережевих функцій, імітаційне моделювання для дослідження роботи запропонованого методу реконфігурації ресурсів в мережах з віртуалізацією. Отримані такі результати. У статті представлено метод локальної реконфігурації обчислювальних ресурсів віртуальної мережі у випадку відмови або перевантаження. Висновки. Отриманий метод враховує динамічну зміну топології мережі обслуговування та на відміну від існуючих дозволяє гнучко визначати конфігурацію обчислювальних ресурсів обслуговування, розміщати мережеві функції з мінімальними витратами та децентралізовано контролювати показники якості. Метод використовує евристичну модель для визначення оптимального місця міграції віртуалізованих мережевих функцій з фізичного вузла з відмовою або перевантаженням, а результати моделювання у системі Mathcad показують підвищення ефективності використання ресурсів. Проведені дослідження показали доцільність використання запропонованих рішень при вдосконаленні існуючих телекомунікаційних мереж та при побудові нових перспективних гнучких добре масштабованих мереж оператора зв’язку із повним або частковим застосуванням принципу віртуалізації мережевих функцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Коваленко, В. В. "Типові способи, сліди й обстановка вчинення злочину як елементи криміналістичної характеристики торгівлі людьми." Прикарпатський юридичний вісник, no. 2(31) (September 4, 2020): 182–86. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i2(31).589.

Full text
Abstract:
У статті на основі узагальнення спеціальної літератури та практики досудового розслідування і судового провадження за фактами торгівлі людьми розкрито сутність таких елементів криміналістичної характеристики цього виду злочинів, як типові способи, сліди й обстановка вчинення злочину. Зазначено, що спосіб вчинення злочину полягає у діях злочинця, виражених у певній послідовній системі операцій і прийомів, які спрямовані на досягнення злочинної мети, й охоплює способи готування (підшукування спеціальних знарядь і засобів (мобільні телефони, месенджери для зв'язку із жертвою та спільниками, транспортні засоби для транспортування жертви тощо), досягнення незаконної угоди із контрагентом щодо людини; підшукування жертв злочину в мережі інтернет тощо); вчинення (умовляння або примушування жертви; переміщення жертви; експлуатація жертви) та приховування (використання підроблених документів; повідомлення вербованим особам неправдивих відомостей про себе; використання спеціально придбаних одноразових мобільних телефонів і сім-карт тощо). Визначено, що типовими слідами вчинення торгівлі людьми є: сліди-документи, (трудові договори (контракти), укладені з потерпілими, проїзні документи (білети автобусного, залізничного й авіасполучення), паспорти потерпілих і злочинців, грошові знаки, кредитні карти, розписки тощо); відображення інформації про подію злочину в пам'яті свідків-очевидців, котрі допитувалися під час досудового розслідування (ідеальні сліди); речові докази (мобільні засоби зв'язку); цифрові сліди (застосунки та програми, що використовувалися злочинцями, електронні документи; збережені на носіях електронної інформації, фото-та відеозображення жертв тощо). Доведено, що з погляду криміналістичної характеристики торгівлі людьми значення має як конкретне місце здійснення вербування, транспортування (переміщення) й експлуатації потерпілого, так і країна, на території та під юрисдикцією якої було вчинено злочин. Криміналістичні ознаки обстановки місця вчинення торгівлі людьми мають взаємозумовлені зв'язки з іншими елементами криміналістичної характеристики цього виду злочинів, що має враховуватися слідчими під час висунення версій і планування розслідування на початковому його етапі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Корнієнко, Ю. К., and В. В. Франциан. "ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ РОЗРОБКИ ДОДАТКУ-ПОМІЧНИКА ДЛЯ СМАРТФОНІВ." Automation of technological and business processes 13, no. 2 (August 2, 2021): 28–36. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v13i2.2054.

Full text
Abstract:
У перехідних умовах реформації інноваційно-інформаційної економіки, глобальної гіперконкуренції на аграрних ринках, зростання обізнаності й очікувань споживачів щодо асортименту та якості продукції, особливо актуальним є використання українськими фермерами комплексу доступних інформаційних технологій та новацій. Одним з найбільш перспективних на сьогодні є ринок мобільних додатків, який характеризується активним розвитком. У поєднанні з бездротовими мережами вони мають значний потенціал розширення часу, місця і ефективності виконання робіт аграріями. Разом з тим мобільні технології відкривають нові канали зв'язку і можливості для введення аграрного бізнесу, потенційно пропонуючи більш широкий доступ до суспільної інформації і основних послуг. Метою дослідження є створення програмного продукту, який допоможе в майбутньому у вирішенні проблем, пов’язаних з надлишковою витратою часу на відстеження виконаних завдань та спрощенні цього процесу, а також проведення аналізу ефективності виконання роботи після впровадження ПП. Об’єктом дослідження є удосконалення бізнес-процесів і оптимізація стандартних дій. Методами дослідження було обрано аналіз - оцінювання та вибір потрібної інформації виходячи з переглянутого та порівняння - порівняння двох або більше аналогічних підходів або тільки їх окремих складових для отримання потрібної інформації. В результаті проведених досліджень було створено мобільний додаток з голосовим асистентом для двох операційних систем: Android та iOS, що дозволяє вести облік виконаних завдань для великих та малих компаній та фізичних осіб.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Колосова, С. В., and Ю. В. Сирова. "ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ ВЗАЄМОДІЇ ПЕДАГОГІВ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ З РОДИНАМИ." Духовність особистості: методологія, теорія і практика 99, no. 6 (December 24, 2020): 65–73. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2020-99-6-65-73.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто організаційні аспекти взаємодії вихователів закладів дошкільної освіти та сім'ї. Встановлено, що процес взаємодії вихователів з батьками має будуватися на партнерських засадах співпраці. Проаналізовано основні форми співробітництва вихователів з родинами. З’ясовано, що пріоритетними в роботі з батьками є форми, які побудовані на діалозі, передбачають обмін досвідом сімейного виховання, забезпечують становлення всіх учасників (батьків, дітей, вихователів) як суб’єктів педагогічного процесу. Звертається увага на необхідність поєднання традиційних форм роботи з варіативними інноваційними технологіями організації взаємодії вихователів ЗДО з батьками вихованців. Проаналізовано, що до найбільш зручних форм співробітництва вихователів і батьків в умовах адаптивного карантину відносять: мобільний зв’язок; короткі текстові повідомлення; групи в вайбер або телеграм; анкети, створені за допомогою онлайн-ресурсів; сторінки в соціальних мережах; веб-сайт дитячого садка; блог або онлайн щоденник групи. Визначено, що ефективна взаємодія сім'ї та закладу дошкільної освіти, як система регулярних взаємозв’язків вказаних суб’єктів з метою здійснення спільного впливу на розвиток особистості дитини, потребує створення відповідних умов. В контексті проблеми дослідження визначено наступні педагогічні умови співпраці закладу дошкільної освіти з сім'єю: соціально-педагогічна діагностика сім’ї; встановлення партнерських взаємовідносин та інтеграція батьків у освітній процес; використання різноманітних форм роботи закладу дошкільної освіти з сім'єю; систематичне здійснення зв'язку закладу дошкільної освіти з батьками протягом усього року; тематичний самоконтроль вихователями освітньої роботи з батьками.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Сарканич, О. В. "СУЧАСНІ ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ БЕЗПЕРЕРВНОГО ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ЛІКАРІВ-РЕАБІЛІТОЛОГІВ." Medical Informatics and Engineering, no. 1 (August 12, 2021): 61–78. http://dx.doi.org/10.11603/mie.1996-1960.2021.1.12191.

Full text
Abstract:
Обговорено питання безперервного професійного розвитку реабілітологів, лікарів санаторно-курортного профілю. Проаналізовано можливості дистанційної освіти та особливості оцінювання компетентностей і знань лікарів у мобільній медицині. Дослідження спрямовано на обґрунтування стратегії навчальних програм реабілітологів і оцінювання можливості дистанційної перевірки знань. Запропоновано для завдань навчання лікарів санаторно-курортного спрямування користуватися логікою побудови ієрархії клінічних даних — онтологічних моделей. Створено реабілітаційно-орієнтовану онтологію, що надає необхідні пояснення та забезпечує можливості персоналізації, засновані на структурних зв'язках між клінічними поняттями в онтології. Віддалене надання медичної допомоги можливе за умови відповідної концептуалізації, що базується на принципах обґрунтування сталих станів, тригерно-каскадних уявленнях, використання онтологій знань. На післяди-пломному етапі освіти лікаря - спеціаліста дистанційне навчання повинно стати важливою частиною навчального процесу. Спілкування з пацієнтами, й особливо людьми з інвалідністю, накладає особливі вимоги на реабілітологів стосовно їхньої професійної підготовки в питаннях дотримання правил етики та деонтології. Удосконалення знань морально-етичних і де-онтологічних основ спілкування з пацієнтами та особливостей психологічного стану людей із інвалідністю сприятимуть безконфліктній атмосфері процесів лікування та відновлення здоров'я пацієнтів. Загальне поширення інформації не гарантує її якості та достовірності, хоча й сприяє формуванню більш свідомих і самостійних спеціалістів. Традиційна комунікаційна модель освіти поступилася місцем більш відкритим і партисипативним моделям, у рамках яких лікарі, діючи в широкому діапазоні навчальних середовищ і мереж, обмінюються інформацією та знаннями з іншими учасниками.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Федишин, Майя, and Марія Вовк. "ДІДЖИТАЛІЗАЦІЯ БЕЗГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ COVID-19." Економіка та суспільство, no. 32 (October 26, 2021). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2021-32-66.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано процеси діджиталізації безготівкових розрахунків та вплив на них пандемії CoVID-19. Визначено суть поняття, необхідність застосування безготівкових розрахунків. Проаналізовано показники ринку безготівкових розрахунків з використанням платіжних карток, електронних грошей та вплив діджиталізації на їх структуру, динаміку в умовах пандемії та карантинних заходів. Підсумовано, що впровадження інновацій та сучасних технологій є головним фактором життєздатності будь-якої економічної галузі, а найбільше це стосується ринку безготівкових розрахунків. З постійним розвитком цифрових технологій головним каналом зв'язку з клієнтами стають мережа Інтернет та мобільні канали, через які забезпечуються безготівкові платежі та розрахунки. У зв'язку з такою зростаючою потребою використання безготівкових платежів та розрахунків на перший план виходять завдання застосування інноваційних рішень та постійного вдосконалення якості пропонованих послуг.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Мобільна мережа зв'язку"

1

Свид, І. В., and М. П. Стрельченко. "Оптимизация информационного обеспечения мобильной сети связи при эстафетной передаче управления." Thesis, ОНАЗ, 2013. http://openarchive.nure.ua/handle/document/8012.

Full text
Abstract:
Проведен анализ параметров мягкой эстафетной передачи управления и исследовано влияние эстафетной передачи на характеристики мобильной сети связи с кодовым разделением каналов. Разработана программа для определения реального состояния эстафетной передачи управления на сети, с последующей корректировкой работы мобильной сети.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бугай, Віктор Петрович, and Victor Buhai. "Проект програмної системи для потокового обміну даними через інтеграцію мереж мобільного зв'язку та WAN." Master's thesis, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/31762.

Full text
Abstract:
The purpose of the thesis is to analyze the communication capabilities of global networks and create a software package to implement the technology of integration of mobile networks. The purpose is to acquire skills in programming network applications using software interfaces and research the possibilities of communication and data transmission in the network. The object of the study is the global Internet, and its use for communication with other networks. The subject of the study is the methodology of use and transmission of data through networks and software capabilities. The methods used in this work are software network interfaces that are implemented using a high-level programming language Java.
Метою дипломної роботи є аналіз комунікаційних можливостей глобальних мереж та створення програмного комплексу з метою реалізації технології інтеграції мобільних мереж. Ціллю набуття навичок програмування мережевих додатків за допомогою програмних інтерфейсів і дослідження можливостей комунікації та передачі даних в мережі. Об’єктом дослідження є глобальна мережева Інтернет, та її використання для комунікаційної взаємодії з іншими мережами. Предметом дослідження виступає методологія використання та передачі даних за допомогою мереж та програмних можливостей. Методи, які використовуються в даній роботі – програмні мережеві інтерфейси, які реалізуються за допомогою мови програмування високого рівня Java.
ЗМІСТ ВСТУП ... 8 РОЗДІЛ 1 ІНТЕГРАЦІЯ ТЕХНОЛОГІЙ МОБІЛЬНИХ КОМІНІКАЦІЙ З ГЛОБАЛЬНИМИ МЕРЕЖАМИ ...11 1.1 Огляд мережевих технологій комунікації ...11 1.2 Актуальність мобільних мереж для сучасного рівня вимог до комунікацій ....16 РОЗДІЛ 2 МЕТОДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ІНТЕГРУВАННЯ СИСТЕМ ЗВ’ЯЗКУ НА БАЗІ МЕРЕЖЕВИХ, МОБІЛЬНИХ ТА ПРОГРАМНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ ...28 2.1 Загальна структура та можливості технологій організації комунікаційних зв’язків ...28 2.2 Особливості використання комунікаційних технологій в середовищі Android ... 34 2.3 Мережеві комунікаційні можливості та методи їх взаємодії ...39 2.4 Вибір програмних продуктів та засобів ...48 РОЗДІЛ 3 ПРОГРАМНА РЕАЛІЗАЦІЯ ТЕХНОЛОГІЇ ЗА ДОПОМОГОЮ КЛІЄНТ-СЕРВЕРНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ЧЕРЕЗ ГЛОБАЛЬНУ МЕРЕЖУ ...58 3.1 Програмування інтерфейсів системних та апаратних компонентів .... 58 3.2 Реалізація потокового з’єднання ...64 3.3 Розробка мережевої структури ...67 3.4 Програмний комплекс для інтеграції мобільного зв’язку з мережею Інтернет ... 72 РОЗДІЛ 4 ОСНОВИ РОЗРОБКИ ЗАСТОСУНКІВ ПІД ANDROID ...76 4.1 Установка середовища розробки Android Studio ...77 4.2 Створення першого Android проекту ...79 4.3 Запуск програми на емуляторі ...82 4.4 Структура проекту Android ...84 4.5 Внесення змін в програмний код та дизайн ...85 РОЗІДЛ 5 Обґрунтування економічної ефективності ...87 5.1 Визначення стадій технологічного процесу та загальної тривалості проведення НДР ...87 5.2 Визначення витрат на оплату праці та відрахувань на соціальні заходи ...88 5.3 Розрахунок матеріальних витрат ...90 5.4 Розрахунок витрат на електроенергію ...91 5.5 Розрахунок суми амортизаційних відрахувань ...92 5.6 Обчислення накладних витрат ...93 5.7 Складання кошторису витрат та визначення собівартості НДР ...93 5.8 Розрахунок ціни проекту ...94 5.9 Визначення економічної ефективності і терміну окупності капітальних вкладень ... 95 РОЗІДЛ 6 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ... 97 6.1 Функціональні заходи у сфері державного регулювання та контролю захисту населення і територій ....97 6.2 Підвищення стійкості роботи комп’ютеризованих систем в умовах дії ЕМІ ядерних вибухів ...100 6.3 Загальні вимоги законодавства з охорони праці в галузі інформаційних технологій... 105 6.4 Аналіз умов праці розробника програмного забезпечення ...106 6.4.1 Загальна характеристика умов праці ...106 6.4.2 Повітряне середовище ...107 6.4.3 Освітлення ...109 РОЗІДЛ 7 ЕКОЛОГІЯ ...113 7.1 Радіоактивне забруднення довкілля та його моніторинг ...113 7.2 Статистичне групування в екології ...115 ВИСНОВКИ ...118 ПЕРЕЛІК ДЖЕРЕЛ ....120 ДОДАТКИ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography