Academic literature on the topic 'Множина Парето'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Множина Парето.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Множина Парето"

1

Glavatskhih, V. I. "ЕФЕКТИВНІСТЬ РОБОТИ СУДЕН ЗАЛЕЖНО ВІД ШВИДКІСНОГО РЕЖИМУ." Transport development, no. 4(11) (January 14, 2022): 104–15. http://dx.doi.org/10.33082/td.2021.4-11.10.

Full text
Abstract:
Вступ. У статті розглянуто можливість експлуатації суден на малих швидкостях для досягнення суттєвого зменшення рівня споживання пального та, як наслідок, зменшення експлуатаційних витрат. Час доставки вантажу є одним із найважливіших показників якості діяльності судноплавної компанії. Досліджено, яким чином швидкісний режим експлуатації судна впливає на час доставки вантажу й роботу судноплавної компанії в цілому. Для отримання вичерпної об’єктивної інформації та дослідження завдання використано багатокритеріальний аналіз, а визначена множина Парето стає доступною для особи, що приймає рішення, при плануванні експлуатаційного режиму судна. У розв’язанні завдань багатокритеріального аналізу передусім повинні бути визначені й описані набори рішень, із яких варто здійснювати вибір. Роблячи такий вибір, особа, що приймає рішення, може використати додаткові критерії та міркування або покладатися на свої професійні знання, досвід та інтуїцію. Норми витрат палива встановлюються на тепло-технологічних випробуваннях для шкірного судна окремо на ходу й на стоянці. Норми витрати палива залежать від кліматичних умов. У зимовий період витрачається палива більше, оскільки воно витрачається на прогрів вантажних поміщень, лебідок і палубних механізмів – на 6–8% більше порівняно з літніми. Витрати на паливо є головною статтею витрат при використанні морського транспорту. Тому велике значення має розробка комплексу заходів, спрямованих на зниження витрат палива при експлуатації суден. При плануванні роботи суден у трамповому судноплавстві для перевезення важких масових вантажів проводиться розрахунок бункерування. Економічний ефект рейсів залежить від балансу між кількістю перевезеного вантажу та запасами палива. Має сенс складати план бункерування судна на рейс з урахуванням усіх особливостей маршруту й можливих портів бункерування. При цьому варто брати до уваги ціни на паливо в кожному порту, включаючи вартість доставки до борту судна, тривалість бункерування, можливість поповнення паливом на зовнішньому рейді, де не потрібна оплата портових зборів, що діють на місцевій митній, екологічній, та інші спеціальні вимоги. Пункт про право судновласника на заходження в проміжний порт для бункерування варто включати в рейсовий чартер. Також судновласниками враховується можливість економії палива від руху судна зі зниженою швидкістю, що може дати значний економічний ефект як у трамповому, так і в лінійному й торговельно-промисловому судноплавстві. У роботі обґрунтовано методику вибору інвестиційного проекту придбання судна-балкера з огляду на можливість його експлуатації на різних швидкостях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Асєєва, A., and I. Кулаковська. "Аналіз проблем вибору технології для розробки програмного забезпечення." КОМП’ЮТЕРНО-ІНТЕГРОВАНІ ТЕХНОЛОГІЇ: ОСВІТА, НАУКА, ВИРОБНИЦТВО, no. 37 (December 28, 2019): 10–18. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2019-37-2.

Full text
Abstract:
У розробників є досить широкий вибір технологій для реалізації розробки програмного забезпечення інформаційних систем, з часом зростає і складність таких проектів. Проведено аналіз найвідоміших методологій Agile і Waterfall, щоб визначити, яка є найбільш підходящою для різних програмних проектів, обрано критерії оцінювання. Проведено практичне дослідження шляхом опитування експертів, аналізу результатів та розробленої моделі з метою врахування досвіду розробників за вищезгаданими методологіями. В статті проаналізовані існуючі технології розробки програмного забезпечення, обрано математичну модель для створення системи підтримки прийняття рішень, досліджено питання вибору в умовах багатокритеріальності. Методом для вирішення поставленої задачі став метод Парето-оптимальності та метод звуження множини Парето на основі інформації про відносну важливість критеріїв. Методом дослідження є комп`ютерна програма для моделювання СППР. Практичне значення системи полягає у використанні її у разі прийняття рішення вибору технології розробки ПЗ ІС на основі методу Парето-оптимальності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Kononenko, Igor V., and Glib V. Sushko. "ФОРМУВАННЯ КОМАНДИ ПРОЄКТУ З РОЗРОБКИ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ." Information Technologies and Learning Tools 73, no. 5 (October 22, 2019): 307–22. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v73i5.2866.

Full text
Abstract:
Розвиток сучасної освіти безпосередньо пов'язаний з упровадженням інформаційно-комунікаційних технологій. Створення і застосування таких технологій відбувається шляхом реалізації відповідних проєктів. Проєкти в галузі інформаційно-комунікаційних технологій відрізняються складністю і великою вартістю, а для їх здійснення необхідні висококваліфіковані фахівці. Все це входить у протиріччя з незначними ресурсами закладів освіти України. Для реалізації проєктів у таких умовах необхідні жорстка економія коштів і ретельний підбір команди проєкту. При цьому потрібно знайти компроміс між компетентністю фахівців та рівнем оплати їх праці. Завдання ускладнюється тим, що існуючі підходи до оцінювання фахівців відрізняються великою суб'єктивністю. У даній статті проаналізовано аспекти формування команди проєкту з розробки інформаційно-комунікаційних технологій. Досліджено критерії, які необхідно враховувати з метою об’єктивного відбору працівників для такої команди. Розглянуто вимоги до потенціального співробітника, наведені у вітчизняних та іноземних джерелах. Авторами досліджено інформацію, надану рекрутинговими ресурсами щодо існуючих вимог до претендентів на роль у команді проєкту. На основі проаналізованої інформації в статті виділено сукупність вимог, що можуть бути висунуті до претендента на роль у команді проєкту. У такій сукупності авторами статті виділено групи та підгрупи вимог до компетенцій працівника, а також фінансових умов. Використовуючи виділені напрямки вимог до компетенцій потенційного члена команди проєкту, було запропоновано метод багатокритеріального відбору кандидата на основі нечітких коєфіцієнтів важливості до такої команди. Даний метод містить такі кроки: визначення множини кандидатів та їх компетенцій, визначення множини оцінок компетенцій для кожного кандидата, оцінка компетенцій кандидатів з урахуванням вимог та співставлення рівня задоволеності вимог кандидатом з очікуваними кандидатом фінансовими умовами. Запропонований підхід базується на методі багатокритеріального вибору альтернатив з використанням нечітких множин та моделі Парето-ефективності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Shevchyk, B. M. "Кліометрика та холотропний принцип праксеології." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 4 (April 26, 2018): 121–27. http://dx.doi.org/10.15421/40280423.

Full text
Abstract:
Досліджено холотропний принцип праксеології з позицій аксіологічних наративів економічної діяльності. Кліометрико-утилітаристський підхід мейнстрімної економіки визнано недостатнім для пояснення онтологічних причин економічного розвитку та зростання. Економічний розвиток бере початок як інтелектуальна біфуркація розпаковування певної множини сенсів семантичного вакууму та створення текстів – інноваційних знань про можливості нових комбінацій та доходів за результати цих комбінацій. Обґрунтовано неможливість з допомогою кліометричних підходів сучасної економічної науки пояснити інтегральні витоки людської взаємодії, зумовлювані атрактивністю цілей та аксіологією засобів, які відображають холотропний принцип праксеології. Мікроекономічний методологічний імператив maxutility непридатний для аналізу макро- та мегаконтинуумів економічної дійсності, оскільки холотропність, виявами якої є усвідомлена синергія волі та емерджентний ефект результатів, не виводиться із персоніфікованої жадоби в умовах світу як дефіциту. Соціокультурне середовище, – той континуум, у якому холономність світу актуалізується у патернальних практиках, – мейнстрімною наукою трактується як деструктивне обмеження вибору та зазіхання на економічну свободу. Економічні інститути, вибудувані на методологічних підходах статичної ефективності, стимулюють адаптивний потенціал когнітивного капіталу, збалансовуючи точки на кривій виробничих можливостей згідно з оптимумом Парето. Вони не стимулюють пошук ренти з можливостей нових комбінацій ендаументальних активів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Хмелюк, М. С., and Б. О. Захарчук. "МЕТОД ВИБОРУ ВЕБ-СЕРВІСУ НА ОСНОВІ ПЕРЕТИНУ КРИТЕРІАЛЬНОЇ З ПАРЕТО-ОПТИМАЛЬНОЮ МНОЖИНОЮ." Automation Technological and Business - Processes 22, no. 22 (August 20, 2015). http://dx.doi.org/10.15673/2312-3125.22/2015.48383.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Множина Парето"

1

Шарапов, Євгеній Олександрович. "Формування множини Парето в задачах пошуку раціонального компромісу." Master's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/46507.

Full text
Abstract:
Магістерська дисертація 108 с., 31 рис., 19. табл, 1 додаток, 17 джерел Об’єктом досліджень є процеси у складних системах із великою кількістю вхідних та вихідних параметрів. Предметом дослідження є методи формуваня множини Парето, узгодження областей значень та визначень. Мета дослідженя: 1. Розробити та дослідити методи узгодження областей значень та визначень для функцій за дискретно заданою вибіркою. 2. Створити модель формування множини Парето. Новизна: Використання нейронних мереж для формувая функціональних залежностей із подальшим формуванням множини Парето та корекції за допомогою методів узгодження областей значень та визначень. В роботі проводиться ретельна побудова методів узгодження областей значень та визначень для функцій, за дискретно заданою вибіркою. Для цього використовується апарат штучних нейронних мереж. В результаті отриманий інструментарій знаходить застосування у корекції множини Парето, яка формується із використанням комбінації нейронних мереж, що включають в себе моделі сегментації. В результаті було створено модель побудови множини Парето для системи функцій за дискретно заданою вибіркою, що дозволяє знаходити компроміс під час прийняття рішення щодо моделювання складного виробу.
Master's dissertation 108 p., 31 fig., 19. table, 1 appendix, 17 sources The object of research is complex systems with a large number of input and output parameters. The subject of the research is the methods of reconstruction of the Pareto set, coordination of the domains of arguments and values. The purpose of the study: 1) Develop and investigate methods for reconciling arguments domain and values domains for tabular functions. 2) Form a Pareto domain recovery model. Novelty: The use of neural networks to restore functional dependencies with subsequent forecasting of the Pareto area and correction using methods of matching the areas of values and definitions. The work carefully constructs methods for reconciling the areas of values and arguments for functions that they are given by tabular data. The approach of the artificial neural networks is used for this purpose. The resulting toolkit is used in the correction of the Pareto set, which is reconstructed using a combination of neural networks that include segmentation models. As a result, a model for constructing a Pareto set was created for a system of functions defined in tabular form, which allows to find a compromise when deciding on the modeling of a complex product.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Скорик, Ю. В., and С. Г. Літвін. "Застосування методів багатокритеріальної оптимізації для вибору засобів телекомунікацій." Thesis, ФОП Петров В. В, 2020. https://openarchive.nure.ua/handle/document/16401.

Full text
Abstract:
У збірнику подано тези доповідей восьмої міжнародної науково-технічної конференції “Проблеми інформатизації”. Розглянуті питання за такими напрямами: інформатизація навчального процесу; безпека функціонування, застосування та експлуатація телекомунікаційних систем та мереж; комп’ютерні методи і засоби інформаційних технологій та управління; методи швидкої та достовірної обробки даних в комп’ютерних системах та мережах; сучасні інформаційновимірювальні системи; цивільна безпека (інформаційна підтримка).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography