Academic literature on the topic 'Мислення творче'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Мислення творче.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Мислення творче"

1

Писміченко, Олександр, and Зінаїда Борисюк. "МОБІЛЬНО-РОЗВИВАЛЬНІ ЗАСОБИ ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬО-ОБРАЗНОГО МИСЛЕННЯ У СТУДЕНТІВ ХУДОЖНЬО-ПЕДАГОГІЧНИХ ФАКУЛЬТЕТІВ." Ukrainian Educational Journal, no. 3 (September 24, 2021): 45–50. http://dx.doi.org/10.32405/2411-1317-2021-3-45-50.

Full text
Abstract:
У статті постулюється думка, що кожне дослідження, присвячене художньо-­образному мисленню студентів актуальне, адже існує потреба у педагогах-­художниках нової формації, здатних мислити образно-­творчо, постійно шукати нові ідеї до вирішення творчих завдань, що передбачає і сам творчий процес пошуку, і його результат. Обумовлюється, що для того, щоб спонукати студентів до концептуально-­емоційного проникнення в образ, на відміну від одновимірного засвоєння мистецьких дисциплін, необхідно задіяти «герменевтичний підхід», що сприяє активізації художньо-­образного мислення студентів, спонукає до художньої рефлексії, провокує художню свідомість на багатовимірне творче осмислення та переосмислення творів мистецтва. Обґрунтований «герменевтичний підхід» охоплює соціокультурний образний простір; семіотично-­образний простір (мова, текст, на основі яких здійснюються принципи творчої комунікації); знаково-­образно-символічний простір (уся творча діяльність символічна, заснована на образно-­символічній свідомості). Зміст мобільно-­розвивальних засобів навчання для формування художньо-­образному мислення студентів розглянуто в інтегративному контексті – як спорідненість різних елементів розкриття багатоаспектності відображення розмаїтою «образною мовою» ліній, барв, що сприймаються за допомогою зору, слуху та інших органів чуття.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сторож, О. В. "ВІКОВІ ЗАКОНОМІРНОСТІ РОЗВИТКУ ТВОРЧОЇ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ЮНАКІВ." Психологія: реальність і перспективи, no. 11 (October 26, 2019): 160–65. http://dx.doi.org/10.35619/prap_rv.vi11.29.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено теоретичному аналізу вікових закономірностей розвитку творчої соціалізації юнаків. Здійснено аналіз наукової літератури, що розкриває зміст поняття «творча соціалізація». Обґрунтовано основні складові творчої соціалізації юнаків: соціально-психологічна адаптація, фрустрація, соціальний статус, соціальне визнання, набуті характеристики, образне і вербальне творче мислення, оригінальність тематична. Встановлено суть творчої соціалізації юнаків. З’ясовано, що зміст і структура творчої соціалізації юнаків базуються на їх вікових особливостях і взаємозв’язку складових соціалізації і творчого мислення. Обґрунтовано, що творча соціалізація юнаків є процесом стійкої, загальної адаптованості і проявляється у майстерності, винахідливості, соціальній лабільності, в якій здійснюється їх творче самовизначення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Сторож, О. В. "ТЕОРЕТИЧНИЙ АНАЛІЗ ЕТАПІВ ТВОРЧОЇ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ." Психологія: реальність і перспективи, no. 12 (November 3, 2019): 212–17. http://dx.doi.org/10.35619/prap_rv.vi12.76.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено теоретичному аналізу етапів творчої соціалізації особистості. Здійснено аналіз наукової літератури, що розкриває процес соціалізації творчої особистості. Обґрунтовано основні положення регулятивно-детерміністської концепції соціалізації особистості. З’ясовано, що зміст і структура творчої соціалізації особистості базуються на її вікових особливостях і взаємозв’язку складових соціалізації і творчого мислення. Охарактеризовані причинно-наслідкові етапи життєдіяльності особистості з усвідомленим сенсом життя в процесі творчої соціалізації. Основна увага у розвитку творчої соціалізації особистості приділяється діяльнісному, операційно-когнітивному, референтному і особистісно-цінному компонентам її життєдіяльності. Обґрунтовано, що творча соціалізація особистості є процесом стійкої, загальної адаптованості і проявляється у майстерності, винахідливості, соціальній лабільності, в якій здійснюється її творче самовизначення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Khilukha, Oksana. "КОРПОРАТИВНИЙ РОЗВИТОК УПРАВЛІНСЬКОГО МИСЛЕННЯ." Economic journal of Lesia Ukrainka Eastern European National University 3, no. 23 (September 29, 2020): 92–96. http://dx.doi.org/10.29038/2411-4014-2020-03-92-96.

Full text
Abstract:
У статті визначено сутність категорії мислення, що пов’язана з інтелектуальною діяльністю людини, є вищою формою творчої активності, що полягає у здійснені наукової, інноваційної, організаційно-економічної діяльності та розв’язує нове науково-прикладне завдання. У публікації розвинуто такі види мислення: теоретичне та практичне; репродуктивне і продуктивне (творче); наочно-образне, словесно-логічне і наочно-дійове; аналітичне (логічне, рекурсивне) і інтуїтивне; дивергентне і конвергентне. Управлінське мислення характеризується пізнанням сутності, виявленням закономірностей, аналізом, узагальненням, систематизацією одержуваної інформації менеджерами та на цій основі прийняттям управлінських рішень, керуючись професійними знаннями і управлінським досвідом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Тюска, Валентина. "СТАНОВЛЕННЯ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ В УМОВАХ КЛУБНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ." Інноватика у вихованні, no. 10 (November 7, 2019): 252–57. http://dx.doi.org/10.35619/iiu.v1i10.182.

Full text
Abstract:
. У статті висвітлено можливості клубної діяльності, як одного із засобів, що сприяє розвитку культури майбутнього фахівця. Розкрито поняття культура та професійно – педагогічна культура педагога як основних чинників творчого становлення студентів. У дослідженні зосереджено увагу на становленні педагогічної культури майбутнього педагога. Представлено досвід студентського клубу «Дозвілля – Soft Skills», який діє при кафедрі культурології та музеєзнавства РДГУ. Запропоновано дозвіллєву діяльність як засіб формування комплексу надпрофесійних навичок Soft Skills за трьома ключовими функціональними напрямами : навички людей, соціальні навички та особисті кар’єрні уміння. Діяльність клубу спрямовується на розвиток у студентів якостей творчої особистості, які роблять їх спроможними до активної участі у навчанні, а у майбутньому і у професійній діяльності. Зокрема, прищеплюється членам клубу культура мислення, формується абстрактне, понятійне, творче мислення. Проаналізовано методику організації емоційно – образних ситуацій, ситуацій – інсценізацій. За допомогою інноваційних форм роботи клубу майбутні педагоги оволодівають методами абстрактного мислення, прийомами творчої уяви, інтуїції. Студенти тренують логічне, абстрактне мислення та розвивають пам`ять, уяву, творчу інтуїцію, винахідливість, кмітливість, увагу, майстерність планування та прийняття оптимального рішення у складних ситуаціях. З’ясовано, що сучасні форми роботи збагачують клубну діяльність професійним змістом, сприяють формуванню у студентів готовності до професійної діяльності. Сьогодні використання технологій розвитку надпрофесійних навичок майбутніх педагогів є невід’ємною передумовою діяльності закладів вищої освіти. Упровадження клубної діяльності в освітній процес дозволяє розширити можливості студентів, зокрема, їх рівень педагогічної культури.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

ЗАМЕЛЮК, М. І. "ВІД ГРИ ДО ТВОРЧОГО РОЗВИТКУ ДИТИНИ." АКАДЕМІЧНІ СТУДІЇ. СЕРІЯ «ПЕДАГОГІКА» 2, no. 3 (November 17, 2021): 31–38. http://dx.doi.org/10.52726/as.pedagogy/2021.3.2.5.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано творчий розвиток дитини дошкільного віку у процесі ігрової діяльності. Визначе- ний багатовекторний характер впливу гри на дитину дошкільного віку. Визначено роль дорослого у творчій грі (у абезпеченні потрібного оточення дитини необхідними реквізитами; спостереженні за прогресивними змінами та приєднанні до веселощів за дозволом дитини). З використанням методів аналізу, узагальнення та систематиза- ції наукових досліджень аналізовано складову частину розвитку власного «Я» дитина у процесі ігрової діяльності. Окреслено переваги ігрової діяльності дітей. Уточнено, що пізнавальна діяльність (поєднання елементів гри з без- посередньою освітньою діяльністю) підвищує розумову активність дитини та формує вербальне та невербальне спілкування. Стаття обґрунтовує важливість гри для соціального розвитку дитини, оскільки така діяльність розви- ває розуміння соціальних очікувань і правил. Розглядається значення гри для розвитку особистості через іграшки, спілкування, самовідкриття. Серед переваг творчого розвитку дитини у грі виділяються самостійність, емоційна залученість і спонтанність дій. Дослідження показує, що участь у творчій грі може розвивати у дитини особисті риси, творче поводження, творчу продуктивність. Особлива увага приділяється дорослому, який у процесі такої діяльності може визначити належність дитини до співпраці. Обґрунтовані аспекти ігрової терапії дітей з різними проблемами. Ними можуть виступати набори іграшок, різне моделювання життєвих ситуацій, які вказують на безпеку. Наголошено, що ігрова діяльність має базуватися на свободі вибору дитини, на тих сприятливих чин- никах, які допомагають дитині пізнати навколишню дійсність та участь себе як особистості в ній. Творча ігрова діяльність дозволяє брати участь у кооперативному та спільному процесі, де взаємодія можливого мислення, імпровізації та прийняття ризику призводить до появи нових можливостей і шляхів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Білецька, М. В., Я. В. Сопіна, and Т. О. Підварко. "ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬО-ТВОРЧОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ." Visnik Zaporiz kogo naciohai nogo universitetu Pedagogicni nauki, no. 2 (November 12, 2021): 96–100. http://dx.doi.org/10.26661/2522-4360-2021-2-15.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу наукових досліджень формування художньо-творчої компетентності майбутнього вчителя музичного мистецтва. Проаналізовано поняття «художня компетентність», «творча компетентність», «художньо-творча діяльність». Художня творча діяльність як комплексна технологія інтегрує в собі форми освіти, виховання, естетичного спілкування. Зазначено, що художньо-творча компетентність включає в себе оволодіння художньо-інтерпретаційними уміннями. Художня інтерпретація музичних творів – це форма творчої співпраці педагога й студента у процесі відтворення художнього задуму музичного твору, спрямованої на розвиток необхідних професійно- особистісних якостей студентів, музичного інтелекту та дослідницького мислення, комунікативного та виконавського досвіду, художньо- естетичної культури в цілому. Відзначено, що художньо-творча діяльність майбутнього вчителя музичного мистецтва пов’язана з реалізацією музично-творчих здібностей студента, музичним мисленням, особливостями творчого музичного сприйняття й уяви, майстерним читанням нот з листа, транспонуванням, підбором акомпанементу на слух, ансамблевим виконавством. Акцентовано, що художньо-творча діяльність майбутнього вчителя музичного мистецтва пов’язана зі створенням художньо-творчих проєктів. У статті висвітлюється художньо-творча діяльність, яка буде ефективною за умов єдності професійного та особистісного компонентів, реалізації творчого підходу у навчально-виховному процесі, формування мистецької компетенції майбутніх фахівців як основного напряму їхньої підготовки, розробки інноваційних програм підготовки студентів до здійснення художньо-творчої діяльності, впровадження експериментальних технологій перевірки готовності майбутніх учителів музичного мистецтва до художньо-творчої діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Брецко, І. "ТВОРЧЕ МИСЛЕННЯ ПЕДАГОГА, ЯК ОСНОВА ПРОФЕСІЙНОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ." Вісник Національного університету оборони України 49, no. 1 (February 27, 2020): 136–43. http://dx.doi.org/10.33099/2617-6858-2018-49-1-136-143.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Kapliyenko-Iliuk, Yuliya. "Календарно-обрядові пісні в хорових інтерпретаціях Андрія Кушніренка." Музичне мистецтво і культура, no. 24 (July 3, 2017): 20–30. http://dx.doi.org/10.31723/2524-0447-2017-24-20-30.

Full text
Abstract:
Мета статті – аналіз обробок українських народних пісень А. Кушніренка та виявлення особливостей його композиторського мислення на прикладі хорових інтерпретацій календарно-обрядових пісень. Методологія. Застосовано методи історико-культурологічного, теоретичного та жанрово-стильового аналізу, що дозволило визначити особливості обробок календарно-обрядових пісень в контексті дослідження музики композитора. Наукова новизна полягає у висвітленні принципів хорових обробок календарно-обрядових пісень, аналізі творів Андрія Кушніренка – буковинського композитора, творчий стиль якого малодосліджений у сучасному музикознавстві. Висновки. Творчість Андрія Кушніренка – зразок поєднання фольклору та професійного мистецтва. Композитор створює високої майстерності обробки, де проявилося власне творче бачення народно-музичних образів у зв’язку з традиціями української професійної школи в галузі обробок народних джерел.Ключові слова: обробки народних пісень, календарно-обрядові пісні, хорова творчість, композитори Буковини, творчість Андрія Кушніренка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

ХАЛАБУЗАР, ОКСАНА. "FORMING OF THE LOGICAL SKILLS WITH THE HELP OF THE SAMPLES OF FANTASY FICTION." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 2 (2019): 319–25. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2019-1-2-319-325.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена особливостям процесу формування логічних навичок студентів педагогічних вищих навчальних закладів на матеріалі художніх творів літератури. Окреслено логічні знання та навички, які можна поліпшити за допомогою заздалегідь розроблених завдань із логічним навантаженням. Автор стверджує, що свідоме засвоєння логічних навичок допомагає розвивати творче мислення, розвивати аргументацію вчителя, підвищувати продуктивність і ефективність педагогічної діяльності під час роботи з уривками художніх текстів. У сучасних умовах трансформації нашої національної освіти відповідно до європейського освітнього середовища ми маємо справу з проблемою майбутньої підготовки фахівців, яка зможе конкурувати на високому професійному рівні. Цей вчитель повинен бути мобільним, творчим і логічним. Майбутній фахівець повинен уміти проаналізувати наданий матеріал, зберегти зв'язки, які з'являються серед явищ, реалізувати логічне знання. Логічні навички дають студентам необхідну можливість критично мислити, констатувати зв'язок між думками, щоб довести правду. Також варто відзначити важливість вибору та реалізації літературного змісту, який би використовувався для формулювання логічних навичок студентів у контексті професійної підготовки. Створення різних проектів, моделювання проблемних ситуацій для обговорення є дуже корисним і ефективним. У такому стані у студентів є можливість виявити свої сильні сторони, приймати комплексні рішення та обговорювати наслідки, зміцнювати власну рефлексивну позицію, аналізувати результати своєї діяльності. Сприятливі умови для формування культури логічного мислення студентів виникають під час занять з літератури, історії, мови, соціальних наук, коли викладач пропонує проаналізувати їх і поставити питання, відповіді на які мають розкрити сутність явищ. Ви можете запропонувати студентам провести «Бінарний урок», який є продовженням і розвитком проблематичного викладу матеріалу в діалозі двох викладачів. Необхідно моделювати ситуації обговорення теоретичних і практичних питань двома «експертами», які після закінчення лекції повинні проаналізувати власну діяльність і дати їм оцінку. Під час роботи над завданнями з логічним навантаженням ми підкреслюємо необхідність розвитку логічних навичок під час роботи з уривками фантастичної фантастики. Безперечно, фахова лінгвістична діяльність передбачає ціннісне ставлення до оволодіння логікою мислення, а також теоретико-практичну готовність студентів, що пов’язана з прагненням вчителя до аналізу, узагальнення, осмислення роботи, що потребує оновлення змісту завдань, їхньої модернізації та застосування сучасних інформаційних технологій під час фахової підготовки майбутніх лінгвістів. Ключові слова: логічні навички, творче мислення, власна рефлексивна позиція.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Мислення творче"

1

Шепута, Микола Миколайович. "ТВОРЧЕ МИСЛЕННЯ ЯК ЗАПОРУКА ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ." Thesis, Наукова ініціатива «Універсум», 2017. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/31705.

Full text
Abstract:
Економіка та менеджмент неприбуткових організацій : матеріали XІ міжнар. наук.-практ. конф. – Вінниця : ТОВ «Нілан-ЛТД», 2017. – С. 72-75.
В даній роботі розглянутий взаємозв’язок творчого мисленняnпрацівників з інноваційною діяльністю, як складової економічного розвитку підприємства, а також проведений аналіз поняття «творчості». Досліджено залежність процесу творчого мислення працівників від підсистеми мотивації праці персоналу.
Наукова ініціатива «Універсум»
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сівак, Єлізавета Михайлівна. "Творче мислення як невід’ємна частина нарисної геометрії." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/44900.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мареха, Ірина Сергіївна, Ирина Сергеевна Мареха, Iryna Serhiivna Marekha, Світлана Борисівна Кузікова, Светлана Борисовна Кузикова, and Svitlana Borysivna Kuzikova. "Активізація творчого мислення як основи конкурентоздатності особистості." Thesis, Видавництво СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/17888.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Колодяжна, А. В. "Креативність у групах з різним спрямуванням діяльності." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2020. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/16829.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Зубенко, О. В. "Роль творчого мислення у формуванні пізнавальних умінь студентів вищих технічних навчальних закладів." Thesis, ТК Меганом, 2012. http://ir.lib.vntu.edu.ua//handle/123456789/24116.

Full text
Abstract:
Пізнавальні уміння особи започатковуються під впливом пізнавальних потреб, мотивів, інтересів у процесі професійної підготовки, вони характеризуються ставленням майбутніх інженерів до процесу пізнання, що відображається на якості, характері і результатах пізнавальної діяльності у досягненні поставленої мети. Знання швидко стають застарілими, а методи залишаються актуальними на протязі тривалого часу. Тому під час вибору пріоритетів необхідно зосередитися на спрямованому формуванні у студентів творчого мислення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Дяченко, А. М. "Досвід та особливості стажування студентів-фотографів у професора Херш Чадха." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/9222.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Полянська, Ірина Валентинівна, and Валентина Федорівна Шевченко. "Розвиток проєктного мислення та інтуїції під час викладання лінгвістичних дисциплін у контенті комунікативно-інтенційної моделі як нової еволюційної освіти." Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/36145.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Біла, Ірина. "ТВОРЧА ЗАДАЧА ЯК ДЖЕРЕЛО РОЗВИТКУ МИСЛЕННЯ." Thesis, Національний авіаційний університет, 2017. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/30623.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Біла, Ірина. "ТВОРЧА ЗАДАЧА ЯК ДЖЕРЕЛО РОЗВИТКУ МИСЛЕННЯ." Thesis, Національний авіаційний університет, 2017. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/48992.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Середа, Наталія Вікторівна. "Технічна творчість в системі підготовки майбутніх інженерів." Thesis, НТУ "ХПІ", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/17833.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Мислення творче"

1

Івченко, Валерія. "КРИТИЧНЕ МИСЛЕННЯ ТА ЕКО-ТВОРЧИЙ АУДИТ ЯК БАЗИС ПРОФЕСІЙНОЇ ІНТЕРПРЕТАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У СФЕРІ ДИЗАЙНУ." In Theoretical foundations of the functioning of Education. Ways to improve the effectiveness of educational activities, 475–82. International Science Group, 2021. http://dx.doi.org/10.46299/isg.2021.mono.ped.ii-475-482.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Мислення творче"

1

Калечиц, Алёна Iванауна. "Творчий підхід в навчанні писемного мовлення словацьких студентів, які вивчають російську мову." In ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-44-46.

Full text
Abstract:
У тезах представлений перш за все власний досвід роботи з навчання креативного письма словацьких студентів і в цілому творчого підходу в процесі викладання у ЗВО. Розмежовуються поняття творчості і креативності, наводяться конкретні приклади реалізації активних методів роботи і прийомів їхньої реалізації у навчальній практиці. Ключові слова: творчість, креативність, інноваційні методи, критичне мислення, рефлексивне письмо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Корнейко, Ю. М. "Дизайн-мислення як засіб розвитку креативності студентів творчих спеціальностей." In Психолого-педагогічні проблеми становлення сучасного фахівця. ХОГОКЗ, 2018. http://dx.doi.org/10.26697/9786177089017.2018.170.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лисенко, Ніна. "СИСТЕМНЕ МИСЛЕННЯ ЯК ТВОРЧИЙ ПІДХІД У НАВЧАННІ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ." In RICERCHE SCIENTIFICHE E METODI DELLA LORO REALIZZAZIONE: ESPERIENZA MONDIALE E REALTÀ DOMESTICHE. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-14.05.2021.v2.31.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Мислення творче"

1

Комаров, Володимир Олексійови, and Л. М. Макарова. Розвиток мислення школярів і творча майстерність вчителя. КДПУ, 1992. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4875.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гладка, О. В. Використання технології розвитку критичного мислення як умова формування творчої компетентності майбутніх учителів іноземної мови. РВВ КДПУ ім. Винниченка, 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1999.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто питання використання технології розвитку критичного мислення як умови формування творчої компетентності майбутніх учителів іноземної мови, конкретизовано поняття «творча компетентність майбутніх учителів іноземної мови», «технологія розвитку критичного мислення», запропоновано завдання для розвитку критичного мислення студентів на заняттях з іноземної мови.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ків, А. Є., and В. М. Соловйов. Сучасні підходи до моделювання творчих здібностей. [б. в.], October 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1552.

Full text
Abstract:
У даній роботі ми аналізуємо можливості двох системних підходів комп’ютерного моделювання процесів творчого мислення. Перший з них базується на моделі простору мислення, що містить дискретні мислення елементи, кожен з яких відповідає даному етапу мислення людини в процесі його переходу до вирішення проблеми. Елементи мислення можна розділити на різні групи для різновидів моделі. Зокрема, це можуть бути три групи: ефективні, неправильні та проміжні кроки. У цьому випадку можуть бути записані три диференціальні рівняння, які описують кінетику кроків кожного типу. Такі рівняння відомі в природничих науках і добре вивчені математично. Аналіз результатів моделювання дозволяє вказати нові принципи розробки комп'ютерного тестування параметрів мислення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Моісеєнко, Наталя Володимирівна, Олександр Агасійович Хараджян, and Сергій Олексійович Семеріков. Дивергентне мислення та його роль у навчальній діяльності. Криворізький державний педагогічний інститут, 1998. http://dx.doi.org/10.31812/0564/696.

Full text
Abstract:
Психологами було витрачено багато зусиль і часу на з’ясування того, як людина розв’язує нові, незвичайні, творчі задачі. Однак досі ясної відповіді на питання про природу творчості немає. Наука володіє тільки деякими відомостями, що дозволять частково описати процес розв’язання подібних задач, характеризувати умови, що впливають на знаходження правильного рішення. Одна з таких задач, сформульована Карлом Дюнкером, полягає в такому: знайти засіб руйнування у хворого пухлини шлунку шляхом інтенсивного опромінення спеціальними променями, не пошкодивши при цьому оточуючі пухлину здорові тканини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Рейзенкінд, Тетяна Йосипівна. Творчі принципи навчання як складова дидактичних основ професійної підготовки вчителя музики. Видавничий дім, 2007. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5012.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовується зміст творчих принципів навчання та виховання вчителя музики у контексті духовного вільного вибору\ виокремлюється ієрархія творчих принципів на основі концепції інтеграції когнітивних та інтуїтивних компонентів моделювання, образних конструкцій, репрезентації художніх суджень, методів екстраполювання ідей естетики в умовах усвідомлення сучасних форм мислення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Комаров, Володимир Олексійович. Роль образного мислення в процесі формування історичних знань учнів. Від фактів до понять. КДПУ, 2008. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4798.

Full text
Abstract:
Доведено, що одним із ефективних засобів активізації історичної уяви учнів є твори художньої літератури. Використання відповідних уривків може до певної міри компенсувати брак інших видів наочності. Але, як свідчить практика навчання, найбільш вагомих результатів у навчанні історії можна досягти за умови комбінації різноманітних видів наочності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Пруняк, Володимир Васильович, and Альона Петрівна Улановська. Формування на уроках української мови навчально-інтелектуальних і творчих умінь як засіб розвитку критичного мислення учнів 4 класу. КДПУ, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3660.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гарлицька, Т. С. Комунікативний підхід як спосіб формування творчих здібностей майбутніх учителів англійської мови. Черкаський національний університет ім. Богдана Хмельницького, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3921.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено дослідженню комунікативного підходу, який застосовується на заняттях з англійської мови у вищій школі. Комунікативний підхід визначається як ефективний засіб розвитку креативності студентів, який використовується в усіх видах мовленнєвої діяльності. Значення досліджуваного підходу продемонстровано на основі специфічних методів та вправ, таких як круглий стіл, рольова гра, самостійне створення студентами завдань з англійської мови, метод ситуацій, проектів та метод абсурду. Про їх зв'язок із формуванням творчих здібностей свідчить низка умінь та навичок, які студенти здобувають під час використання цих методів. Метод “круглого столу” підвищує тонус спілкування, стимулює мовну творчість та мобілізує фантазію; метод ситуацій підвищує внутрішню мотивованість студентів, створюючи умови для вираження передбачень, виявлення креативного мислення; метод проектів формує самостійність у способі викладення та презентації інформації; метод “рольової гри” допомагає розвивати комунікативні навички, сприйняття, пам'ять, уяву, спостережливість; метод абсурду вимагає від студентів таких умінь, як ерудиція, дослідницькі навички, готовність до непередбачуваних ситуацій, імпровізація, уміння подавати нові ідеї; метод створення власних завдань не лише розвиває креативне мислення, дизайнерські уміння, уяву, комунікативні навички, але й стане цінним матеріалом у майбутній професійній діяльності студентів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Козлов, А. В. Конфлікт як форма вираження свідомості особистості. Акцент, 2007. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4901.

Full text
Abstract:
Подано тлумачення терміну поняття й категорії «конфлікт». Досліджено конфлікти творів літератури взагалі, зокрема й драматургії, і ретельно проаналізовано не лише зміст, форми, ознаки й особливо функції кожної поодинокої колізії й системи визначальних зіткнень між учасниками конфлікту, а й процес контрольованого чи безконтрольного мислення дійових осіб.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Журба, С. С. Жанрові модифікації роману «Вільний світ» Т. Белімової. Криворізький державний педагогічний університет, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1488.

Full text
Abstract:
У статті досліджено жанрову своєрідність твору Тетяни Белімової «Вільний світ». Вказано, що своєрідність авторського художнього мислення реалізується через модифікацію жанру: роман-хроніка, роман-сімейна сага, роман-спогад, роман-пам'ять. Зроблено спробу простежити метафору «вільного світу» через образи персонажів та на історіософському рівні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography