Academic literature on the topic 'Метод усереднення'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Метод усереднення.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Метод усереднення"

1

Добродзій, Тетяна В. "Метод усереднення в задачах оптимального керування на півосі." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія "Фізико-математичні науки", Вип. 3 (2010): 131–36.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сердюк, К., and O. П’ятикоп. "Вибір моделі прогнозування індивідуальних навантажень ходьби людини." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, no. 44 (October 29, 2021): 60–65. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2021-44-10.

Full text
Abstract:
Сучасний світ стикається з проблемою недостатньої фізичної і рухової активності людини, або гіподинамією. Особливо зараз це питання актуальне у зв’язку з пандемією Covid-19 та вимушеним переходом на дистанційну роботу та навчання. Сучасна людина в умовах популярною на сьогоднішній день сидячої роботи рухається вкрай мало. Найпростішим методом підвищення рухової активності людини є ходьба. Робота присвячується вирішенню проблеми прогнозування кількості кроків для людини з урахуванням його особливостей та попередніх показників. В статті наведено аналіз публікацій щодо визначення необхідної кількості кроків. Описано процес попередньої обробки реальних даних. Для моделювання в роботі обрано три методи прогнозування: метод простого усереднення (SMA), експоненціально зважене ковзне середнє (EWMA), авторегресійна інтегрована модель змінної середньої (ARIMA). Використовувані в роботі методи дозволять знайти кращий метод для прогнозування кількості майбутніх кроків людини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Нікітін, А. В. "Метод усереднення для квазілінійних диференціально-функціональних рівнянь із випадковими параметрами." Журнал обчислювальної та прикладної математики. Серія "Прикладна математика", no. 4 (103) (2010): 70–88.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Найдьонова, Г. В. "Метод усереднення для стохастичних рекурентних послідовностей та застосування при аналізі деяких моделей масового обслуговування." Вісник Київського університету імені Тараса Шевченка. Серія "Фізико-математичні науки", вип. 4 (1997): 162–70.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Юхновський, І. Р., М. П. Козловський, and І. В. Пилюк. "Метод розрахунку вільної енергії тривимірної ізингоподібної системи з врахуванням поправки на усереднення потенціалу взаємодії." Ukrainian Journal of Physics 57, no. 1 (January 30, 2012): 80. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe57.1.80.

Full text
Abstract:
Роботу присвячено теоретичному вивченню критичної поведінки тривимірних модельних систем. Виконано розрахунок статистичної суми та вільної енергії однокомпонентної спінової системи з використанням негаусового розподілу флуктуацій параметра порядку. Особливістю запропонованого методу розрахунку є врахування залежності фур'є-образу потенціалу взаємодії від хвильового вектора. Це приводить до відмінного від нуля критичного показника кореляційної функції η та перенормування значень інших критичних показників (кореляційної довжини, сприйнятливості тощо). Розрахунок останніх здійснено з використанням методу ренормалізаційної групи на основі отриманих у роботі рекурентних співвідношень між коефіцієнтами розподілів флуктуацій у суміжних блочних структурах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Костенко, П. Ю., В. В. Слободянюк, Д. В. Карлов, Є. В. Ветлугін, and В. О. Лєбєдєв. "Метод фільтрації мультиплікативного шуму на зображеннях з використанням технології сурогатних даних." Системи обробки інформації, no. 4(167) (December 26, 2021): 45–57. http://dx.doi.org/10.30748/soi.2021.167.04.

Full text
Abstract:
У статті розглядається метод фільтрації мультиплікативного шуму на цифровому зображенні, заснований на представленні гомоморфного образу зображення в векторно-матричному фазовому просторі і використанні нетрадиційних методів багатомірного статистичного аналізу, а саме – технології сурогатних даних, яка дозволяє з єдиного зображення, спотвореного мультиплікативним шумом, формувати псевдоансамбль “сурогатних” зображень із подальшим їхнім усередненням. Проведено імітаційне моделювання запропонованого методу фільтрації шуму. Проведений візуальний порівняльний аналіз просторової і радіометричної роздільної здатності запропонованого й деяких відомих методів фільтрації шуму та їх чисельних мір якості. Показано, що запропонований метод демонструє кращу просторову та радіометричну роздільну здатність у порівнянні з найпоширенішими методами фільтрації шуму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Міняйло, Наталія Олександрівна. "СИСТЕМА ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ЩОДО УПРАВЛІННЯ РАЦІОНАЛЬНИМ РЕЖИМОМ РОБОТИ РУДНОГО ДВОРУ ЗА УМОВ УСЕРЕДНЕННЯ СИРОВИНИ." Scientific Journal "Metallurgy", no. 2 (February 22, 2022): 95–102. http://dx.doi.org/10.26661/2071-3789-2021-2-011.

Full text
Abstract:
Процеси підготовки шихти металургійної сировини до агломерації та переділу відносяться до процесів, що характеризуються складністю вимірювання головних технологічних параметрів, їх невизначеністю, наявністю взаємовпливових внутрішніх зв’язків, транспортним запізнюванням на управляльні впливи, тому розробка систем управління такими процесами передбачає наявність математичних моделей прогнозування та розрахунку рекомендацій на упередження. Розглядається питання створення системи підтримки прийняття рішень щодо управління процесом усереднення сипких матеріалів на рудному дворі металургійного підприємства з метою забезпечення стабільного хімічного складу сировини. За допомогою математичних моделей, побудованих на базі балансового методу та теорії нечітких множин, описують кожний етап процесів перевантаження сировини, виконують прогнозування її хімічного складу у полях приймальної траншеї, в обсязі грейфера перевантажувача, гребня та шару штабеля та розраховують рекомендації для розвантаження партій і класів сипких матеріалів, які надходять на підприємство з гірничо-збагачувальних комбінатів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Нікітін, А. "Теоретичні основи методу усереднення для квазілінійних стохастичних диференціально-функціональних рівнянь." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Кібернетика, Вип. 10 (2010): 22–27.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Hrytsiuk, Yu I., and P. Yu Grytsyuk. "Методи уточнених точкових оцінок параметра розподілу ймовірностей випадкової величини на підставі обмеженого обсягу даних." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 2 (March 28, 2019): 141–49. http://dx.doi.org/10.15421/40290229.

Full text
Abstract:
Розроблено методику уточнених точкових оцінок параметра розподілу ймовірностей випадкової величини на підставі обмеженого обсягу статистичного матеріалу, що дало змогу виявити найбільш інформативний канал передачі даних і отримати його достовірну оцінку. Встановлено, що аналіз та оброблення даних здійснюють із залученням відомих методик з теорії ймовірностей та математичної статистики, де нагромаджено значний теоретичний і практичний досвід. Математичну модель, яка описує стан деякого об'єкта, процесу чи явища, подано у вигляді точкової оцінки параметра розподілу ймовірностей випадкової величини, значення якого отримують на підставі малої вибірки. Розглянуто традиційний підхід до виявлення найбільш інформативного каналу передачі даних про стан об'єкта, перебіг процесу чи явища і відсікання інших – менш достовірних. Це здійснюють за допомогою так званого механізму редукторів ступенів свободи, основний недолік якого в тому, що у відсічених каналах зв'язку може існувати деяка корисна інформація, яка не бере участі в процесі вироблення узгодженого рішення. Тому потрібно вводити механізми дискримінаторів ступенів свободи, що дадуть змогу всім каналам передачі даних брати участь в процесі підготовки рішення з вагомістю, яка відповідає найбільшому ступеню їх інформативності в поточній ситуації. Наведено ілюстративний приклад застосування розглянутих методів усереднення даних, у якому відображено результати розрахунків за ітераціями з використанням механізмів реалізації як редукторів, так і дискримінаторів ступенів свободи. Ці механізми відображають особливості реалізації ітераційних алгоритмів, характерних як для методів математичної статистики, так і для методів синергетичної системи усереднення даних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сургай, М. В., Г. С. Залевський, С. А. Горелишев, О. І. Угринович, and В. С. Джус. "Вибір полоси частот зондувального сигналу, відповідної максимальному рівню вторинного випромінювання об’єктів заданих типів." Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, no. 2(68) (April 21, 2021): 72–79. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2021.68.09.

Full text
Abstract:
Розглядаються питання узгодження полоси частот зондувального сигналу з різними повітряними об’єктами. Пропонується метод вибору раціональної полоси частот зондувального сигналу для забезпечення максимального рівня вторинного випромінювання повітряних об’єктів заданих типів. Метод засновано на застосуванні електродинамічних математичних моделей вторинного випромінювання радіолокаційних об’єктів та оцінюванні усередненої за можливими ракурсами енергії відбитого сигналу, як функції середньої частоти і ширини спектру зондувального сигналу. Наводяться і аналізуються результати розрахунку енергій відбитих сигналів для трьох різних типів снарядів артилерії у L та S діапазонах частот. Надано пропозиції щодо вибору полоси частот для зондування різних типів снарядів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Метод усереднення"

1

Добродзій, Т. В. "Метод усереднення в задачах оптимального керування звичайними диференціальними рівняннями." Diss. of Candidate of Physical and Mathematical Sciences, КНУТШ, 2011.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Слюсарчук, Олександр Олександрович. "Метод усереднення в задачах аналізу динаміки багаточастотних коливальних систем." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2020. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/9684.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дружинін, Євген Іванович, and Андрій Сергійович Бєломитцев. "Порівняльний аналіз методів Ньютона–Канторовича, усереднення функціональних поправок і методу Пікара." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45408.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Крочак, Валентин Ігорович, and Valentyn Krochak. "Метод розпізнавання імпульсів іонізуючого випромінювання для підвищення інформативності радіометричних вимірювань." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33246.

Full text
Abstract:
В кваліфікаційній роботі розроблено метод розпізнавання імпульсів іонізуючого випромінювання для задачі підвищення інформативності іонізаційного методу радіометричних вимірювань. Проаналізовано відомі методи вимірювання радіоактивності та встановлено, що іонізаційний метод вимірювання радіоактивності з застосуванням давачів Гейгера-Мюллера є дешевим та простим, але недостатньо інформативним. Розроблений метод відрізняється підвищеною інформативністю та точністю. За допомогою введення давача Гейгера-Мюллера в обмежений пропорційний режим роботи, вдалось виявити нові інформативні ознаки у імпульсах на його виході. В якості інформативних ознак запропоновано використовувати відмінності у спектральній густині потужності імпульсів.
СПИСОК СКОРОЧЕНЬ8 ВСТУП 9 РОЗДІЛ 1. АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА 12 1.1. Основні види іонізуючого випромінювання 12 1.2. Методи реєстрації іонізуючого випромінювання14 1.3. Особливості іонізаційного методу реєстрації іонізуючого випромінювання17 1.3.1. Основні принципи роботи і конструкція давачів Гейгера-Мюллера22 1.3.2. Виявлення нейтронів за допомогою давача Гейгера-Мюллера 26 1.3.3. Пропорційні лічильники 26 1.4. Висновки до розділу 1 .28 РОЗДІЛ 2. ОСНОВНА ЧАСТИНА 29 2.1. Оцінка іонізуючого випромінювання як випадкового процесу29 2.2. Характеристика сигналу на виході радіометричної установки33 2.3. Висновки до розділу 2 42 РОЗДІЛ 3. НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА 43 3.1. Оцінка впливів на давач Гейгера-Мюллера 43 3.2. Експериментальна установка та режим роботи давача Гейгера-Мюллера 44 3.3. Оцінка окремих імпульсів на виході радіометричної установки 50 3.4. Висновки до розділу 3 57 РОЗДІЛ 4. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 58 4.1. Безпека в надзвичайних ситуаціях 58 7 4.1.1. Мета забезпечення єдності вимірювань характеристик іонізуючих випромінювань 58 4.1.2. Порядок виконання заходів щодо забезпечення єдності вимірювань характеристик іонізуючих випромінювань і ядерних констант 60 4.1.3. Заходи метрологічного забезпечення в єдиній державній системі цивільного захисту63 4.2. Охорона праці 66 4.3. Висновки до розділу 4 69 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ .70 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ 72 Додаток А. Параметри основних видів іонізуючого випромінювання 75 Додаток Б. Копія тези конференції 76
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Шрамко, Юрій Вікторович, Юрий Викторович Шрамко, Yurii Viktorovych Shramko, and Д. С. Коваленко. "Застосування методу регулярних структур до усереднення магнітних властивостей волокнистих феромагнітних композитів." Thesis, Вид-во СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/6514.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Куліш, Віктор Васильович, Виктор Васильевич Кулиш, Viktor Vasylovych Kulish, Олександр Володимирович (ЕлІТ) Лисенко, Александр Владимирович (ЕлІТ) Лысенко, Oleksandr Volodymyrovych (ЕлІТ) Lysenko, and В. І. Савченко. "Застосування методу усереднених характеристик в нелінійний теорії двопотокової нестійкості в релятивістських електронних системах." Thesis, Видавництво СумДУ, 2005. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/17721.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography