Academic literature on the topic 'Метод сценарію'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Метод сценарію.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Метод сценарію"

1

Hotsaliuk, Alla. "Театралізоване мистецтво «вертепу» в ХХ–ХХІ столітті на Гуцульщині." Multiversum. Philosophical almanac, no. 1-2 (May 17, 2019): 204–14. http://dx.doi.org/10.35423/2078-8142.2019.1-2.11.

Full text
Abstract:
Метою роботи є визначення особливостей вертепу на теренах Гуцульщини у XX–XXI столітті. Наукова новизна даного дослідження полягає у тому, що у порівняльній ретроспективі досліджено особливості вертепу на Гуцульщині. Зроблено висновок, що театральне мистецтво «Вертепу» є пізнішим елементом різдвяно-новорічних свят, і він позначений значним впливом християнської релігії. Встановлено, що на період ХХ – початку ХХІ ст. ці театралізовані дійства стали структурними частинами циклу зимових свят на Гуцульщині. Визначено, що вертеп трансформувався у напрямку переосмислення сучасних подій, однак основна ідея вертепу – це перемога добра над злом, допомога Спасителя, залишилися підґрунтям для розробки та втілення сценарію. Методологія дослідження визначена метою статті, тому використані діалектичний, аналітичний, функціональний методи для з’ясування особливостей сучасного вертепу, його дійових осіб, сценаріїв; функціонально-інструментальний метод допоміг дослідити трансформації, які склалися у сучасному дійстві «вертеп».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Bratko, Artem, and Oleksandr Bilovskyi. "Робота органів управління щодо оцінювання уразливості системи охорони державного кордону." Journal of Scientific Papers "Social development and Security" 12, no. 1 (February 27, 2022): 30–39. http://dx.doi.org/10.33445/sds.2022.12.1.4.

Full text
Abstract:
Основним результатом проведеного дослідження є удосконалена методика оцінювання уразливості системи охорони державного кордону на ділянці відповідальності прикордонного підрозділу щодо протидії загрозі діяльності організованої злочинності, яка на відміну від існуючої додатково враховує сценарії діяльності організованої злочинності та відповідність способів протидії цим сценаріям. Методика передбачає оцінювання уразливості на основі оцінювання кожного фактору, що її визначає. В удосконаленій методиці оцінювання уразливості застосовуються такі наукові методи дослідження як: SWOT-аналіз та сценарний метод – для побудови та оцінювання сценаріїв діяльності організованої злочинності; метод експертного оцінювання – для оцінювання важливості факторів та параметрів загроз, впливу та уразливості щодо загрози діяльності організованої злочинності; матричний метод для оцінювання відповідності способів протидії до сценаріїв (ситуацій, способів) дій організованої злочинності; аналітичні методи – для проведення оперативно-тактичних розрахунків спроможностей прикордонних підрозділів щодо виявлення та затримання осіб, причетних до організованої злочинності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Isaieva, Natalia, Alina Akimova, and Anastasiya Akimova. "Категоризація травматичного досвіду особистості в китайському жіночому щоденниковому наративі: фреймово-сценарна модель." PSYCHOLINGUISTICS 28, no. 2 (November 8, 2020): 56–81. http://dx.doi.org/10.31470/2309-1797-2020-28-2-56-81.

Full text
Abstract:
Мета дослідження. На основі фреймового аналізу комплексно дослідити особливості категоризації травматичного досвіду жінки у китайськомовному щоденниковому наративі. Методи дослідження. Основним у нашому дослідженні є метод фреймового моделювання, розроблений Я.В. Бистровим; використано також інші лінгвістичні методи (когнітивний і структурно-семантичний аналіз) та загальнонаукові методи (аналіз, синтез, дескрипція та класифікація мовних фактів, структурування текстового матеріалу). Матеріалом дослідження слугують літературні діариї відомих китайських письменниць Дін Лін (“Щоденник Софії”, “Щоденник самогубці”) та Лу Їнь (“Щоденник Ліши”, “Щоденник закоханої”). Результати. З’ясовано сутнісні характеристики фрейму-сценарію як психокогнітивної структури, що уможливлює виявлення змісту, принципів і засобів вербалізації суб’єктивного досвіду у відповідному наративі. Виявлено, що універсальною структурою категоризації жіночого травматичного досвіду (як психологічного феномену) в китайськомовному щоденниковому наративі є фрейм-сценарій ЖІНОЧЕ ЖИТТЄПИСАННЯ. Він охоплює 7 вузлів верхнього рівня: МОТИВАЦІЯ, ДІЙОВІ ОСОБИ, МЕТОДИ, ТРАВМАТИЧНИЙ ДОСВІД (ФІЗИЧНИЙ, ЕМОЦІЙНИЙ, ҐЕНДЕРНИЙ) та ПАМ’ЯТЬ, конкретизовані у 22-х терміналах нижнього рівня. Заповнення термінальних пропозицій текстовим матеріалом унаочнило емоційно-рефлексивну природу усвідомлення авторками власного досвіду як травматичного, що підтверджується семантичними ролями нараторок (найчастіше – пацієнс та експерієнцер), наративним методами (роздуми, описи, рефлексивні питання) та актуалізованими видами пам’яті (культурно-символічна, образно-іконічна, емоційна). Висновки. Фреймово-сценарний підхід до вивчення особливостей категоризації суб’єктивного досвіду в жіночому щоденниковому наративі уможливлює: (1) виявлення механізмів усвідомлення авторками власного досвіду, (2) ідентифікацію значущих для письменниць/ нараторок життєвих подій (об’єктивних дій і внутрішніх станів), (3) з’ясування мотивів, принципів і засобів категоризації цих подій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Венедіктова, Ірина. "Авторське право на елементи літературного твору у комп’ютерній відеогрі." Право України, no. 2018/01 (2018): 91. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2018-01-091.

Full text
Abstract:
Комп’ютерна відеогра є складним твором, істотними елементами якого будуть ті, що належать саме до літературних творів: сюжет і персонаж. Розу міння відеоігор не може зводитись лише до розуміння їх як комп’ютерних програм – об’єктів авторського права (вихідний та об’єктний коди, які є охоронюваними з точки зору права). Мета статті полягає в науковому обґрунтуванні авторсько-правової охорони літературного твору, який покладено в основу комп’ютерної відеогри, крізь такі істотні елементи, як сюжет і персонаж. Комп’ютерна відеогра містить певні елементи літературного твору, що надає можливість адаптувати її сценарій для створення сценарію кінофільму чи роману або, навпаки, адаптувати сценарії фільмів та літературних творів для створення комп’ютерних відеоігор. Для авторсько-правової охорони важливо виділити кожен елемент відеогри з метою його аналізу на предмет відповідності критеріям охороноздатності. Таким чином, в основу більшості комп’ютерних відеоігор покладено літературний твір – сценарій. Персонаж комп’ютерної гри водночас є частиною літературного твору. Поширеним явищем убачається створення на основі комп’ютерних ігор похідних творів, здебільшого кіно-та мультиплікаційних фільмів, що передбачає передання майнових прав на використання сценаріїв, на персонажів комп’ютер них відеоігор.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Братко, Артем, and Анатолій Мисик. "АНАЛІЗ МЕТОДОЛОГІЧНОГО АПАРАТУ ОЦІНКИ ЗАГРОЗ У СФЕРІ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ." Сучасні інформаційні технології у сфері безпеки та оборони 40, no. 1 (June 9, 2021): 95–98. http://dx.doi.org/10.33099/2311-7249/2021-40-1-95-98.

Full text
Abstract:
Проаналізовано існуючий науково-методологічний апарат, який розроблено у відомствах сектору безпеки і оборони на предмет його застосування в штабах органів управління Державної прикордонної служби України та дослідницьких організаціях. Методологія оцінювання загроз CIRAM 2.0, яка використовується у Державній прикордонній службі України, може бути доповнена методикою, що ґрунтується на застосуванні методу кортежів. Для реалізації методології оборонного планування, на етапі оцінювання сценарію та ситуацій що їх складають, рекомендується використовувати метод аналізу ієрархії. У якості методів стратегічного аналізу для визначення напрямів розвитку частин та підрозділів Державної прикордонної служби України, обґрунтування їх завдань, адекватними методами є SWOT – аналіз та Q – аналіз, вхідні дані яких готуються з використанням методів кортежів, аналізу ієрархій та з використанням методології CIRAM 2.0. В роботі органів управління Державної прикордонної служби України рекомендується застосування методології комплексного використання військових і невійськових сил та засобів сектору безпеки і оборони для протидії сучасним загрозам воєнній безпеці України та методології дослідження воєнної безпеки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Gordieiev, Oleksandr, and Konstantin Leontiev. "МОДЕЛЬ СЦЕНАРІЮ ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 3(21) (2020): 209–19. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2020-3(21)-209-219.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Оцінювання якості програмного забезпечення (ПЗ) є обов’язковим процесом при забезпеченні необхідної якості ПЗ у межах загального процесу його розробки. Постійний розвиток наявних і поява нових інформаційних технологій (штучний інтелект, хмарні обчислення, віртуальна й доповнена реальність тощо) і систем підвищує вимоги до процесу оцінювання та забезпечення якості ПЗ. Постановка проблеми. Існуючі підходи до оцінювання якості мають суттєві недоліки, які пов’язані зі слабкою формалізацією при плануванні завдань оцінювання якості ПЗ, високим ступенем невизначеності при прийнятті рішення відповідальними учасниками процесу, недостатністю або надмірністю інформації, визначенням кількості учасників процесу оцінювання ПЗ. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Були розглянуті останні публікації, що знаходяться у відкритому до-ступі, у яких розглядається сценарний підхід у загальному вигляді й у частині оцінювання окремих завдань якості програмного забезпечення. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Опис сценарного підходу для задач оцінювання якості програмного забезпечення.Постановка завдання. Більш формалізоване представлення сценарного підходу для вирішення задач оцінювання якості ПЗ не розглядалося. Метою статті є розробка моделі сценарію оцінювання якості програмного забезпечення.Виклад основного матеріалу. У статті пропонується представлення й опис моделі сценарію оцінювання якості ПЗ, яка складається з 6 наступних елементів: початкових умов, вхідних даних, дій, перехідних даних, ролей і результатів. Було встановлено, що протягом свого життєвого циклу сценарій може перебувати в наступних станах: сценарій на папері, пілотний сценарій і реальний сценарій. При переході в кожен стан множини елементів сценарію можуть змінюватися. Для формалізації таких змін були введені й формально описані додаткові операції над сценарієм: операція виключення та операція включення. Розглянуто варіанти нерівностей множин елементів сценарію для сценарію на папері й пілотного сценарію. Висновки відповідно до статті. Представлена модель сценарію оцінювання якості програмного забезпечення може застосовуватися при оцінюванні якості ПЗ на основі засіву дефектів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Морєва, Євгенія Олександрівна, and Андрій Олегович Маслов-Лисичкін. "АУДІОВІЗУАЛЬНИЙ КОНТЕНТ ДОКУДРАМИ ДЕРРІЛА ЗАНУКА «НАЙДОВШИЙ ДЕНЬ»." Вісник КНУКіМ. Серія «Мистецтвознавство», no. 45 (December 17, 2021): 59–65. http://dx.doi.org/10.31866/2410-1176.45.2021.247344.

Full text
Abstract:
Мета статті — визначити основні аудіовізуальні засоби в процесі кіновиробництва докудрами Дерріла Занука «Найдовший день». Роль батального кіно в культурі завжди була особливою, ці фільми формували свідомість поколінь. З огляду на розвиток вітчизняної кіноіндустрії в сучасних соціальних і політичних реаліях вони затребувані в нашому суспільстві, аналіз особливостей знімального процесу класичних зразків цього жанру з теоретичним узагальненням сприяє розумінню його драматургічної логіки. Методи дослідження. Для досягнення поставленої мети використано історичний підхід (для розкриття особливостей організації знімального процесу) та культурологічний підхід (посприяв виявленню чинників впливу соціокультурних процесів на кіновиробництво докудрами загалом, так і особливо складних її епізодів зокрема). Застосовано загальнонаукові та конкретнонаукові методи, зокрема: метод мистецтвознавчого аналізу (для виявлення ролі аудіовізуального контенту в драматургії сценарію та його впливу на ступінь емоційного сприйняття фільму) та метод теоретичного узагальнення (для підбиття підсумків дослідження). Наукова новизна полягає в тому, що вперше в українському мистецтвознавстві аналізуються особливості знімального процесу докудрами Д. Занука у виборі художніх засобів і практичній реалізації художнього задуму. Висновки. Докудрама Д. Занука «Найдовший день» — це унікальний кінопроєкт, який висвітлює події фатального дня Другої світової війни — 6 червня 1944 р. Рішення продюсера зняти чорно-білий фільм вплинуло на майбутнє кіноіндустрії. Сцени спеціальних операцій (захоплення мосту Пегас, висадка парашутистів, підрив залізниці учасниками французького опору) знімали вночі з використанням жорсткого світла для посилення контрасту. Вербальне наповнення фільму різними мовами є експериментальним, а залучення повсякденної лексики змінило сприйняття сценарної роботи. Випуск фільму прискорив занепад «Кодексу Гейза» та подальшу відмову від нього наприкінці 1960-х років. Практичне значення цього дослідження полягає в тому, що досвід Занука, описаний у статті, може бути корисним для сучасних режисерів, які знімають фільми про війну.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Регеша, Наталія Леонідівна, and Олена Миколаївна Скопцова. "ФОРМУВАННЯ НАВИЧОК РЕЖИСУРИ ВИКОНАВСЬКОГО РЕПЕРТУАРУ У СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ «НАРОДНОХОРОВЕ МИСТЕЦТВО»." Вісник КНУКіМ. Серія «Мистецтвознавство», no. 44 (June 25, 2021): 102–6. http://dx.doi.org/10.31866/2410-1176.44.2021.235384.

Full text
Abstract:
Мета статті – окреслити особливості формування навичок режисури народнопісенного матеріалу. Методологія дослідження. У процесі інтерпретування можливостей застосування режисерських знань в народнопісенній галузі використаний метод аналогії. Аналітичний метод застосований для формулювання фундаментальних засад створення творчих проєктів. Наукова новизна. Ретельно систематизовані елементи режисури народнопісенного матеріалу та комплексно охарактеризована театралізація народної пісні як частини масового видовища. Висновки. У процесі становлення професійної майстерності майбутнього хормейстера важливу роль відіграє створення власного творчого проєкту. Виконавська майстерність співака-хормейстера пов’язана з компетенціями, які потребують розкриття виконавських якостей, а також навичок ансамблевого та хорового виконавства, зі здатністю розуміти та інтерпретувати музичний матеріал. Досліджено, що під час підготовки студентів спеціалізації «Народнохорове мистецтво» творча майстерність має реалізовуватися в різних формах, які потребують навичок сценарної і режисерської роботи. Важлива увага має приділятися принципу театралізації народнопісенного матеріалу. Використання театралізованих форм презентації концертної програми вимагає теоретичного розроблення сценарію, опрацювання кожного елемента музичного дійства. Осмислення потребує вибір музичного репертуару, створення відповідної виконавської інтерпретації, яка б не лише відтворювала сутнісний зміст певної пісні, але й була б невіддільною частиною концертної програми. Виявлено, що досягнення такої мети можливе за умови побудови цілісної драматургії та чергування народнопісенного матеріалу, із врахуванням обраного хормейстером концепту, зі злагодженістю у використанні костюмів, елементів обрядового дійства, застосуванням рухів і жестикуляції. Розглянуто шляхи трактування музичного матеріалу, пов’язаного з автентичним і психологічним прочитанням пісень, проаналізований широкий спектр засобів сценографії – декорацій, освітлення і костюмів, які стануть запорукою видовищності дійства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Краковский, Юрий Мечеславович, and Наталья Николаевна Попова. "Обобщенное прогнозирование показателя погрузки грузов при перевозке железнодорожным транспортом." Вестник ВГУ. Серия: Системный анализ и информационные технологии, no. 3 (September 30, 2020): 43–50. http://dx.doi.org/10.17308/sait.2020.3/3039.

Full text
Abstract:
Для повышения эффективности перевозочного процесса железнодорожным транспортом большое значение имеет прогнозирование показателей этого процесса, включая погрузку грузов. Учитывая, что перевозка грузов происходит в условиях неопределенности, задача прогнозирования является не тривиальной. В работе предлагается обобщенное прогнозирование показателя погрузки грузов при перевозке железнодорожным транспортом, когда используются три модели локальных показателей погрузки грузов с различными весами, а также учитываются сценарии развития перевозочного процесса. В качестве локальных показателей выбраны: а) значение, полученное по трехфакторной модели; б) значение, полученное по факторной модели, зависящей от времени; в) точечное экспертное суждение. Весовые коэффициенты получены с помощью метода анализа иерархий, использующего экспертные суждения в виде парных сравнений. Прогнозирование на основе совокупности моделей с учетом сценариев развития перевозочного процесса, является научной новизной работы. При апробации учитывались три сценария развития перевозочного процесса на Дальневосточной железной дороге. Использованы статистические данные с 2000 года по 2018 год, прогнозирование осуществлено на 2019 год. При первом сценарии учитывались только статистические данные, при втором дополнительно использовалась экспертная информация по оптимистическому варианту, при третьем использовалась экспертная информация по пессимистическому варианту. Знание фактической погрузки позволило подсчитать значения относительной погрешности обобщенного прогнозирования погрузки грузов по каждому сценарию. Можно отметить, что обобщенное прогнозирование показывает вполне хорошие результаты по всем трем сценариям, хотя сами модели прогнозирования дают существенную погрешность. Наиболее близкое значение получено при третьем сценарии.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Чепалов, Олександр Іванович. "Балетне лібрето як предмет концептуального аналізу хореографічного твору (на матеріалі творів українських композиторів)." Танцювальні студії 4, no. 1 (July 2, 2021): 10–19. http://dx.doi.org/10.31866/2616-7646.4.1.2021.236212.

Full text
Abstract:
Мета статті – з’ясувати закономірності й засоби практичного створення сценарію балетної вистави з позицій драматичної та музично-хореографічної побудови. Методологія. Суміщення емпіричного методу, заснованого на практиці фахового досвіду створення балетних лібрето із загальнонауковими підходами, зокрема аналогії та моделювання, абстрагування та конкретизації, що випливають з концептуальних основ засад образно- художнього втілення сценічного твору. Наукова новизна. У порівнянні з оперною лібретологією загальна теорія й практика балетного лібрето не розроблена; отже, запропоноване дослідження є одним із перших, що претендує на теоретичні узагальнення та відтворює більш сучасний погляд на одну з нагальних проблем створення балетної вистави у наш час. Висновки. У радянському балеті у зв’язку із завданнями ідейності та змістовності драматургії, роль сценарію підвищилася порівняно з балетами минулого. Однак прагнення наблизити сценарій до драматичної п’єси (особливо типове явище для 1930–50-х рр.) давало результати не лише позитивні (в галузі драматургії видовища), а й негативні (порушення законів балетної специфіки, втрата розвиненої танцювальності). Гармонія поєднання сценарної та музично-хореографічної драматургії можлива лише в спектаклях, у яких сценарії створені з урахуванням специфіки музики й хореографії та їхнього органічного злиття. Завдяки розширенню та збагаченню сучасними елементами виражальних засобів хореографії балетні лібрето ставали не просто розширеним описом сценічних подій, а їхнім більш коротким та ємним викладенням, вони давали широкий простір фантазії глядача та когнітивного сприйняття хореографічного тексту. Українські митці орієнтувалися переважно на класичні балетні зразки, звертаючись до вітчизняної та світової літературної класики, сюжетів-легенд, творів історично-патріотичної тематики. Деякі балети створювались до суспільно значущих подій (напр., «Вогонь Еліди» В. Золотухіна до Олімпіади 1980 р. у Москві). Балет В. Бібіка на 2 дії «Гутаперчевий хлопчик» написаний за однойменною повістю Д. Григоровича (зберігся тільки у клавірі). Створення драматургії балетної вистави вимагає значно більших зусиль, ніж в опері; її відрізняють від сценарної форми, апробованої в оперній виставі, монологи, діалоги та прописаний (переважно в ремарках) підтекст.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Метод сценарію"

1

Siketina, Natalya Hennadievna. "Scenario approach to develop machine-building enterprise’s strategy." Thesis, Аналітичний центр "Нова Економіка", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/32893.

Full text
Abstract:
During the last years maintenance of competitive activity changed and the that subject of management, that creates competitive potential, finds out potential of any value, generates unique ideas and knowledge that can interest the future consumers of his products. For reduction or prevention of risk of acceptance of administrative decisions the enterprises must find out those that influence on its activity, find out the possible level of risk and methods of his calculation .
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бєломитцев, Андрій Сергійович, and Євген Іванович Дружинін. "Дослідження сценаріїв виникнення хаотичних змушених коливань у нелінійній системі." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45407.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Демешко, Валерій Юрійович. "Сценарій проведення DOS атаки на бездротові мережі з використанням IoT пристроїв та методи захисту від подібних атак." Master's thesis, Київ, 2018. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/27169.

Full text
Abstract:
Робота обсягом 84 сторінки містить 24 ілюстрації, 29 таблиць та 25 літературних посилань. Метою даної кваліфікаційної роботи є обгрунтування набору методів захисту від атаки деавтентифікації в бездротових мережах на основі тестування обладнання точок доступу за допомогою ІоТ пристроїв. Об’єктом дослідження є технології бездротових мереж. Предметом дослідження є вразливість в процедурі деавтентифікації в технології Wi-Fi та способи її усунення. Результати роботи викладені у вигляді опису методів захисту, рекомендацій щодо налаштувань бездротових мереж задля забезпечення безпеки даних мереж. Результати роботи можуть бути використані при побудові бездротових мереж.
The work volume 84 pages contains 24 illustrations, 29 tables and 25 literary references. The purpose of this qualification work is to substantiate the set of methods of protection against deauthentication attack in wireless networks based on the testing of equipment of access points using IoT devices. The object of research is the technology of wireless networks. The subject of the study is the vulnerability in the procedure of deauthentication in Wi-Fi technology and ways of its elimination. The results of the work are described in the form of a description of the protection methods, recommendations for the configuration for wireless networks to ensure the safety of these networks. The results of the work can be used in the construction of wireless networks.
Работа объемом 84 страницы содержит 24 иллюстрации, 29 таблиц и 25 литературных ссылок. Целью данной квалификационной работы является обоснование набора методов защиты от атаки деавтентификации в беспроводных сетях на основе тестирования оборудования точек доступа с помощью IoT устройств. Объектом исследования являются технологии беспроводных сетей. Предметом исследования является уязвимость в процедуре деавтентификации в технологии Wi-Fi и способы ее устранения. Результаты работы изложены в виде описания методов защити, рекомендаций по настройкам беспроводных сетей для обеспечения безопасности данных сетей. Результаты работы могут быть использованы при построении беспроводных сетей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ралитная, Инга Анатольевна, and Шейба А. С. Абу. "Об использовании виртуальных лабораторных работ в преподавании химии иностранным студентам." Thesis, Национальный технический университет "Харьковский политехнический институт", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41375.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ферман, В. О., Анатолій Володимирович Бойко, and О. С. Руденко. "Рекурсивний алгоритм трьохрівневої оптимізації осьових газотурбінних установок." Thesis, НТУ "ХПІ", 2010. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/37105.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бабенко, К. Є. "Стратегічне управління збалансованим економічним розвитком територій: теорія, методологія, практика." Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/20125.

Full text
Abstract:
Бабенко, К. Є. Стратегічне управління збалансованим економічним розвитком територій: теорія, методологія, практика : дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / К. Є. Бабенко. - Чернігів, 2020. - 445 с.
Дисертацію присвячено розробленню сучасної концепції стратегічного управління збалансованим економічним розвитком територій. У роботі уточнено сутність економічного розвитку територій та побудовано терміносистему цього поняття. Обґрунтовано інструменти економічного розвитку територій. Систематизовано та синтезовано ключові принципи збалансованого економічного розвитку територій. Побудовано семантичну модель системи стратегічного управління економічним розвитком. Уперше розроблено концепцію стратегічного управління збалансованим економічним розвитком території. Запропоновано кваліметричну модель оцінювання рівня реалізації стратегії економічного розвитку територій, яка є методичним підґрунтям механізму моніторингу виконання стратегії економічного розвитку територій. Побудовано когнітивну карту проблем економічного розвитку територій. Розроблено методологічний підхід щодо оцінювання рівня збалансованого економічного розвитку територій, результатом реалізації якого є побудова трирівневої матриці впливу таких показників, як інтегральний показник економічного розвитку території, темп зростання економічного розвитку та ступень збалансованості. Удосконалено концептуальний підхід до побудови та функціонування механізму формування політики збалансованого економічного розвитку територій. Запропоновано методичний підхід щодо виявлення впливу факторів внутрішнього середовища на формування конкурентоспроможності території. Розроблено підхід до формування альтернативних сценаріїв збалансованого економічного розвитку територій. Визначено інституційне підґрунтя стратегічного управління збалансованим економічним розвитком територій. Обґрунтовано науково-методичний підхід до впровадження системи управління збалансованим економічним розвитком територій. Розроблено методичний підхід щодо визначення ефективності взаємодії стейкхолдерів у контексті забезпечення збалансованого територіального розвитку
Диссертация посвящена разработке современной концепции стратегического управления сбалансированным экономическим развитием территорий. В работе уточнена сущность экономического развития территорий и построена терминосистема данного понятия. Обоснованы инструменты экономического развития территорий с помощью причинно-следственной диаграммы Исикава и SWOT-анализа. Систематизированы и синтезированы ключевые принципы сбалансированного экономического развития территорий. Построена семантическая модель системы стратегического управления экономическим развитием, которая служит действенным методологическим базисом обоснования целесообразности проведения стратегических изменений на определенной территории с целью обеспечения сбалансированного воспроизводства экономического потенциала территории. Впервые разработана концепция стратегического управления сбалансированным экономическим развитием территории, которая объединяет ряд гипотез и ключевых положений. Предложена квалиметрическая модель оценки уровня реализации стратегии экономического развития территорий, которая является методической основой механизма мониторинга выполнения стратегии экономического развития территорий. Построена когнитивная карта проблем экономического развития территорий, которая позволяет выделить проблемные аспекты и найти ключевые причины влияния негативных тенденций на экономическое развитие территории. Разработан методологический подход к оценке уровня сбалансированного экономического развития территорий, результатом реализации которого является построение трехуровневой матрицы влияния таких показателей, как: интегральный показатель экономического развития территории, темп роста экономического развития и степень сбалансированности. Усовершенствован концептуальный подход к построению и функционированию механизма формирования политики сбалансированного экономического развития территорий, в рамках которого расширена типизация инструментов государственного управления и учтены условия сбалансированности. Предложен методический подход к выявлению влияния факторов среды на формирование конкурентоспособности территории. Разработан подход к формированию альтернативных сценариев сбалансированного экономического развития территорий, основанный на использовании имитационного моделирования. Определено институциональное основание стратегического управления сбалансированным экономическим развитием территорий, которое предусматривает выделение системы трехуровневого взаимодействия участников данного процесса – государственные институты (министерства, службы, фонды), негосударственные институты и неформальные институты. Обоснованно научно-методический подход к внедрению системы управления сбалансированным экономическим развитием территорий, особенностью которого является использование проектного подхода и имплементация agile-методов в деятельность объединенных территориальных общин. Разработан методический подход к определению эффективности взаимодействия стейкхолдеров в контексте обеспечения сбалансированного территориального развития, реализация которого позволит сгруппировать новые сферы управления в направлении экономического развития территорий
The thesis represents the development of the modern concept of strategic management of balanced economic development of territories. The essence of economic development of territories is specified in the work and the terminological system of this concept is constructed. The tools of economic development of territories are substantiated. The key principles of balanced economic development of territories are systematized and synthesized. A semantic model of the system of strategic management of economic development is built. For the first time the concept of strategic management of balanced economic development of the territory was developed. A qualimetric model for assessing the level of implementation of the strategy of economic development of territories is proposed, which is a methodological basis for the mechanism of monitoring the implementation of the strategy of economic development of territories. The cognitive map of problems of economic development of territories is constructed. A methodological approach to assessing the level of balanced economic development of territories has been developed, the result of which is the construction of a three-level matrix of influence of such indicators as: integrated indicator of economic development of the territory, growth rate of economic development and degree of balance. The conceptual approach to the construction and functioning of the mechanism of policy formation of balanced economic development of territories has been improved. A methodical approach to identifying the impact of environmental factors on the formation of the competitiveness of the territory is proposed. An approach to the formation of alternative scenarios for balanced economic development of territories has been developed. The institutional basis of strategic management of balanced economic development of territories is determined. The scientific and methodological approach to the implementation of the management system of balanced economic development of territories is substantiated. A methodical approach to determining the effectiveness of stakeholder interaction in the context of ensuring balanced territorial development has been developed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Метод сценарію"

1

Гандзілевська, Галина, and Сергій Штурхецький. Прикладна акмеологія для тих, хто прагне успіху. Видавництво Національного університету «Острозь­ка академія», 2020. http://dx.doi.org/10.25264/978-617-7328-88-8.

Full text
Abstract:
Навчальний посібник призначений насамперед для слухачів навчальних дисциплін «Психологія життєуспіху», «Прикладна акмеологія», «Журналістика», зокрема, студентів спеціальності «013 Психологія», «053 Початкова освіта», «061 Журналістика», а також для тих, кому цікава проблема досягнення професійного успіху в акмеперіоді. На прикладі соціокультурної адаптації мігрантів запропоновано акмеологічну модель реалізації життєвого сценарію. Особливу увагу у посібнику приділено феномену «професійний сценарій», вивченню чинників процесу відновлення та примноження його акмеологічних ресурсів. Навчальний посібник пропонує для майбутніх вчителів початкової школи інформаційний ресурс щодо шляхів досягнення професійного успіху, а для майбутніх психологів – практичний інструментарій акмеолога. Майбутні журналісти, окрім кращого розуміння героїв/героїнь своїх публікацій, планування власної кар’єри, зможуть розвинути таку з компетенцій, як здатність до адаптації та дії в новій ситуації. Запропоновано форми, методи й засоби психолого-акмеологічного супроводу вчителя початкової школи у час реформ. Разом з тим посібник буде корисним для всіх, хто прагне досягати вершинного успіху в усіх життєвих сферах. Посібник побудовано у формі інтерв’ю Сергія Штурхецького у Галини Гандзілевської. Містить інтерв’ю з Г.Гандзілевською на радіопередачі «Теорія всього» (ведучі Д. Шевчук, В. Лебедюк); використано результати докторської дисертації Г. Гандзілевської на тему: «Психологія життєвих сценаріїв у акмеперіоді українських емігрантів», її роздуми на сторінці в мережі Facebook «Життєві сценарії: теорія і практика».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Метод сценарію"

1

Озерова, К. Е., Э. И. Рау, and А. А. Татаринцев. "Новый сценарий кинетики зарядки диэлектриков и сегнетоэлектриков при электронном и ионном облучении." In XXVIII Российская конференция по электронной микроскопии и VI школа молодых учёных "Современные методы электронной, зондовой микроскопии и комплементарные методы в исследованиях наноструктур и наноматериалов". Crossref, 2020. http://dx.doi.org/10.37795/rcem.2020.73.96.040.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Захаров, М. С., and Е. М. Пашкин. "Инженерная геология и инженерно-геологические изыскания: о настоящем, прошлом и будущем." In Наука России: Цели и задачи. НЦ "LJournal", 2021. http://dx.doi.org/10.18411/sr-10-04-2021-46.

Full text
Abstract:
В статье рассмотрена историческая роль Инженерной Геологии и её практических приложений в формировании и развитии геологического знания. Констатируется тот факт, что появление и развитие Инженерной Геологии ознаменовало новую ступень взаимодействия человека с геологической средой, основанную на экстенсивном расширении предметного поля научных исследований и практической работы. Приводится определение научного метода и методологической платформы, основанных на историзме, системном подходе и многоаспектном моделировании различных взаимодействий человека и геологической среды. Даны обзор основных научных достижений Инженерной Геологии советского периода и оценка современного состояния Инженерной геологии как науки и практики. Приводятся факты и анализируются причины кризисного состояния Инженерной Геологии в части науки и образования, техники и технологий, организации и управления инженерно-геологическими изысканиями. Рассмотрены недостатки и искажения принципов саморегулирования в области организации и производства инженерно-геологических изысканий. Обсуждаются сценарии выхода из кризиса на основе глобализации пространственно-временных изменений геологической среды и с учётом принципов «зелёной экономики». Указывается на необходимость создания гибкого регламента инженерно-геологических изысканий, связанного с современной ориентацией всего строительного комплекса на целевое (параметрическое) проектирование. Обосновывается необходимость тесной связи Инженерной геологии с различными науками о Земле, прежде всего, геодезией, географией, геологией, гидрогеологией, геоморфологией, гидрологией, метеорологией и экологией. Подчёркнута информационная сущность инженерно-геологической деятельности для народного хозяйства страны. Сформулированы принципы взаимодействия всех участников строительного процесса при решении разнообразных задач освоения и эксплуатации пространственных ресурсов планеты.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Метод сценарію"

1

Соловйов, В. М. Глобальна фінансова криза: моніторинг та прогноз. ТНУ, November 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1332.

Full text
Abstract:
В умовах зростання ступеня невизначеності світової фінансової системи актуальними є кількісні методи, які дозволяють провести моніторинг та забезпечити адекватний перед- та власне прогнозний аналіз можливих сценаріїв подальшої динаміки поточної глобальної фінансової кризи. У роботі здійснено огляд стану світового фондового ринку у період 2005-2011 рр. При цьому використано в основному інструментарій, розроблений нами на протязі останніх 5-7 років (http://kafek.at.ua). Сюди, зокрема, відносяться: - еконофізичні методи дослідження кризових станів (ентропійні, мультифрактальні, квантово-механічні тощо); - синергетичні методики оцінки процесів після кризової динаміки; - прогнозування середньо- та довгострокового прогнозу фондових ринків на основі складних ланцюгів Маркова. Обговорюються також питання методології дослідження складних соціально-економічних систем з урахуванням специфіки їх структури та динаміки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ АДМИНИСТРАТИВНО-УПРАВЛЕНЧЕСКИХ И ОБЩЕСТВЕННЫХ СТРУКТУР В УСЛОВИЯХ ПРИРОДНЫХ КАТАСТРОФ. В. С. Семенов, О. В. Семенова, April 2020. http://dx.doi.org/10.33236/2307-910x-2020-1-29-115-120.

Full text
Abstract:
В статье рассматривается и оценивается деятельность административно-управленческих структур, компаний и общественных организаций в процессе предупреждения и локализации последствий опасных природных явлений. Материалы и методы, результаты. Авторы констатируют рост масштабов и учащение стихийных бедствий, нарушающих социальную и экономическую деятельность населения в мире. Для Юга России наиболее характерны проявления водной стихии, поэтому исследования сосредоточены преиму-щественно в прибрежных зонах. Целью статьи является анализ деятельности органов власти и управления, различных компаний, общественных организаций по предупреждению и локализации последствий опасных природных явлений. Вклю-ченное наблюдение реакции органов власти и инфраструктурных компаний на природный катаклизм, – ураган и наводнение в регионе Большого Сочи, позволило авторам сделать эмпирические выводы и сформулировать предметные рекомендации по управленческой деятельности в условиях чрезвычайной ситуации, прежде всего, относительно улучшения обслуживания пассажиров дальних рейсов, и информационного обеспечения граждан в регионах, затронутых стихией. Заключение. Авторы полагают необходимым создавать компьютерные модели стихийных бедствий для отдель-ных населенных пунктов, на основе которых отрабатывать варианты развития угроз безопасности населения и формиро-вать эффективные сценарии реализации необходимых мер.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography